Results for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 601 | 58.49 | 2:03.20 | 3:08.14 | 4:12.04 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Sørensen | 2001 | 552 | 1:00.48 | 2:07.21 | 3:13.90 | 4:19.36 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 542 | 1:01.99 | 2:08.13 | 3:15.33 | 4:20.85 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 541 | 1:01.90 | 2:08.52 | 3:15.87 | 4:21.07 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Oliver Frølund | 2001 | 493 | 1:01.90 | 2:09.50 | 3:19.11 | 4:29.20 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Bjerre | 2001 | 486 | 1:06.45 | 2:15.82 | 3:23.59 | 4:30.61 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Rasmussen | 2001 | 476 | 1:03.81 | 2:12.78 | 3:22.97 | 4:32.46 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Magnus Funder | 2001 | 458 | 1:04.82 | 2:14.50 | 3:25.34 | 4:35.99 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Johann Kristian Møller | 2001 | 454 | 1:04.49 | 2:15.31 | 3:26.92 | 4:36.72 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Christian Bonde | 2001 | 453 | 1:05.62 | 2:15.70 | 3:26.84 | 4:37.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Mølby | 2001 | 452 | 1:06.48 | 2:16.62 | 3:27.08 | 4:37.20 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Magnus A H Christensen | 2001 | 444 | 1:06.18 | 2:17.32 | 3:28.15 | 4:38.79 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Rasmus Hald | 2001 | 441 | 1:05.81 | 2:17.97 | 3:29.72 | 4:39.35 | |||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Jacob Hopff | 2001 | 441 | 1:05.63 | 2:17.46 | 3:28.56 | 4:39.48 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 436 | 1:05.92 | 2:17.24 | 3:28.75 | 4:40.46 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Kragh | 2001 | 433 | 1:06.46 | 2:17.70 | 3:29.95 | 4:41.18 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Luis Velasquez | 2001 | 428 | 1:08.26 | 2:19.38 | 3:31.39 | 4:42.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jakob Grene | 2001 | 415 | 1:06.12 | 2:18.28 | 3:31.89 | 4:45.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 394 | 1:08.59 | 2:21.87 | 3:36.26 | 4:49.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 394 | 1:08.85 | 2:22.26 | 3:36.34 | 4:50.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anders Rasmussen | 2001 | 392 | 1:06.49 | 2:19.57 | 3:35.03 | 4:50.63 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Mads Frydenholm | 2001 | 375 | 1:09.28 | 2:24.55 | 3:40.90 | 4:54.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 374 | 1:09.04 | 2:25.60 | 3:41.87 | 4:55.28 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Benjamin Rohde | 2001 | 373 | 1:07.49 | 2:24.82 | 3:40.51 | 4:55.43 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Martin H. Abel | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 488 | 1:03.72 | 2:12.12 | 3:21.11 | 4:30.15 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | 455 | 1:04.30 | 2:14.96 | 3:26.56 | 4:36.61 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 446 | 1:04.65 | 2:15.18 | 3:26.80 | 4:38.40 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Tietgen | 2002 | 438 | 1:05.72 | 2:16.89 | 3:27.86 | 4:40.06 | |||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 428 | 1:06.96 | 2:18.36 | 3:30.82 | 4:42.33 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 405 | 1:07.58 | 2:19.71 | 3:33.55 | 4:47.42 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Artúr Jegesi | 2002 | 394 | 1:07.81 | 2:21.95 | 3:36.00 | 4:50.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Andreas Blaaberg | 2002 | 383 | 1:09.21 | 2:24.32 | 3:39.48 | 4:52.85 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Mathias Pedersen | 2002 | 382 | 1:09.54 | 2:24.36 | 3:38.45 | 4:53.14 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emil Frydenholm | 2002 | 358 | 1:12.26 | 2:30.44 | 3:45.32 | 4:59.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | William Vig Stærmose | 2002 | 358 | 1:09.63 | 2:25.69 | 3:43.27 | 4:59.50 | |||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Oliver L Nelander | 2002 | 356 | 1:10.58 | 2:27.24 | 3:44.64 | 5:00.09 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 352 | 1:10.11 | 2:26.09 | 3:43.64 | 5:01.29 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Casper Brinch | 2002 | 350 | 1:10.50 | 2:26.91 | 3:45.60 | 5:01.73 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Julius Henriksen | 2002 | 349 | 1:11.24 | 2:28.56 | 3:46.16 | 5:02.00 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 333 | 1:10.47 | 2:29.56 | 3:50.70 | 5:06.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 318 | 1:13.16 | 2:31.79 | 3:52.14 | 5:11.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 280 | 1:15.59 | 2:38.38 | 4:02.89 | 5:24.92 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 548 | 1:07.93 | 2:22.66 | 3:35.56 | 4:47.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 499 | 1:09.88 | 2:26.18 | 3:42.36 | 4:56.01 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | 465 | 1:09.10 | 2:26.97 | 3:44.53 | 5:03.13 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | 452 | 1:12.29 | 2:29.21 | 3:46.50 | 5:06.05 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 432 | 1:12.81 | 2:31.96 | 3:52.13 | 5:10.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 424 | 1:14.02 | 2:33.93 | 3:54.05 | 5:12.64 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 423 | 1:14.68 | 2:34.23 | 3:53.78 | 5:12.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Selma Pruzljanin | 2003 | 401 | 1:16.11 | 2:36.47 | 3:58.06 | 5:18.51 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | My Phuong Bui | 2003 | 382 | 1:15.42 | 2:36.47 | 3:59.92 | 5:23.67 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 382 | 1:16.37 | 2:39.10 | 4:02.54 | 5:23.72 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 343 | 1:19.27 | 2:44.56 | 4:10.99 | 5:35.31 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 336 | 1:17.59 | 2:45.00 | 4:12.62 | 5:37.66 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Ella Christiansen | 2003 | Akut syg | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 415 | 1:14.33 | 2:35.24 | 3:56.39 | 5:14.81 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 396 | 1:15.66 | 2:37.00 | 3:59.20 | 5:19.73 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Christina M. Glargaard | 2004 | 377 | 1:15.19 | 2:37.81 | 4:01.37 | 5:24.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Aurelia Pedersen | 2004 | 340 | 1:20.36 | 2:47.04 | 4:13.25 | 5:36.38 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 331 | 1:19.00 | 2:46.76 | 4:13.61 | 5:39.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 322 | 1:19.29 | 2:46.88 | 4:15.15 | 5:42.71 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Sia Aagaard | 2004 | 304 | 1:21.47 | 2:51.90 | 4:21.34 | 5:49.11 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Victoria Underbjerg | 2004 | 294 | 1:21.11 | 2:53.94 | 4:24.90 | 5:53.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mia Hvarre | 2004 | 285 | 1:19.29 | 2:52.61 | 4:25.57 | 5:56.87 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Søs Freund | 2004 | 272 | 1:24.48 | 2:56.52 | 4:31.46 | 6:02.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 263 | 1:25.02 | 2:58.27 | 4:33.90 | 6:06.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Varming | 2005 | 256 | 1:25.41 | 2:59.19 | 4:35.06 | 6:09.61 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 18:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 576 | 33.10 | 1:10.47 | 1:47.73 | 2:24.97 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 453 | 35.72 | 1:16.03 | 1:56.35 | 2:37.12 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 440 | 37.21 | 1:18.64 | 1:58.86 | 2:38.60 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 426 | 38.07 | 1:19.63 | 2:01.25 | 2:40.37 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 416 | 37.80 | 1:19.40 | 2:00.40 | 2:41.63 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 405 | 36.53 | 1:17.67 | 2:00.27 | 2:43.00 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lawrence Langley | 2001 | 403 | 36.85 | 1:18.87 | 2:02.42 | 2:43.24 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Emil Kragh | 2001 | 399 | 38.79 | 1:20.38 | 2:02.69 | 2:43.84 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Magnus V. Ancker | 2001 | 395 | 38.47 | 1:19.55 | 2:01.57 | 2:44.39 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 384 | 37.96 | 1:19.49 | 2:03.76 | 2:46.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Thomas Schiby | 2001 | 381 | 38.48 | 1:21.51 | 2:04.30 | 2:46.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Stær | 2001 | 369 | 38.25 | 1:20.62 | 2:04.60 | 2:48.23 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
13 | Johan Nielsen | 2001 | 368 | 37.78 | 1:22.30 | 2:06.05 | 2:48.26 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 337 | 38.79 | 1:21.83 | 2:07.62 | 2:53.33 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Casper Krohn | 2001 | 330 | 39.72 | 1:24.59 | 2:09.86 | 2:54.51 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Christian Hovmark | 2001 | 323 | 39.93 | 1:24.78 | 2:10.95 | 2:55.80 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jacob Lund | 2001 | 312 | 39.76 | 1:26.00 | 2:12.93 | 2:57.82 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Carl M Gadegaard | 2001 | 276 | 42.32 | 1:30.03 | 2:17.75 | 3:05.31 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anders Eenberg | 2001 | 264 | 39.51 | 1:27.46 | 2:18.13 | 3:07.91 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Grene | 2001 | DSQ | 2 flyben 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Funder | 2001 | DSQ | 1 hånd vending 125m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Magnus Mikkelsen | 2001 | DSQ | 2 flyben 125 + 175m | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 417 | 38.69 | 1:19.35 | 2:00.69 | 2:41.39 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Filip Cederstrøm | 2002 | 400 | 37.22 | 1:17.21 | 2:00.76 | 2:43.76 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 365 | 39.83 | 1:22.98 | 2:06.82 | 2:48.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simon Perzynski | 2002 | 356 | 37.95 | 1:21.11 | 2:05.44 | 2:50.25 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 334 | 39.78 | 1:24.83 | 2:10.19 | 2:53.89 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malthe Elkjær | 2003 | 329 | 39.80 | 1:24.61 | 2:09.63 | 2:54.65 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | William Ohrt | 2002 | 327 | 40.77 | 1:24.96 | 2:10.65 | 2:55.11 | |||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 326 | 40.53 | 1:25.47 | 2:11.44 | 2:55.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 314 | 41.01 | 1:24.81 | 2:12.56 | 2:57.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Jacob Christensen | 2002 | 306 | 41.36 | 1:27.91 | 2:14.16 | 2:58.99 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Victor Nygaard | 2003 | 295 | 41.33 | 1:27.63 | 2:15.20 | 3:01.10 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Mingus Okkerholm | 2002 | 286 | 41.05 | 1:27.68 | 2:16.42 | 3:02.97 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Ottosen | 2002 | 282 | 43.40 | 1:30.11 | 2:16.94 | 3:03.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 277 | 41.74 | 1:27.88 | 2:16.09 | 3:05.10 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Casper Brinch | 2002 | 269 | 43.45 | 1:31.04 | 2:18.70 | 3:06.91 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 250 | 42.80 | 1:32.33 | 2:23.02 | 3:11.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Simon Hermansen | 2002 | 249 | 42.81 | 1:32.59 | 2:23.09 | 3:11.57 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
18 | Christian Johannesen | 2003 | 231 | 43.26 | 1:34.01 | 2:25.50 | 3:16.42 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mads Mikkelsen | 2004 | 227 | 45.58 | 1:36.10 | 2:28.43 | 3:17.81 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:57 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 19:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 451 | 41.64 | 1:26.54 | 2:11.75 | 2:55.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 445 | 40.26 | 1:24.37 | 2:10.33 | 2:56.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Fogh | 2003 | 414 | 40.05 | 1:25.67 | 2:12.68 | 3:00.49 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 409 | 41.47 | 1:28.23 | 2:15.02 | 3:01.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 408 | 42.22 | 1:28.58 | 2:15.24 | 3:01.34 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 370 | 42.40 | 1:29.91 | 2:19.37 | 3:07.30 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | 362 | 42.97 | 1:30.56 | 2:19.61 | 3:08.67 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 362 | 43.01 | 1:29.91 | 2:19.66 | 3:08.78 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 352 | 43.73 | 1:32.09 | 2:21.01 | 3:10.42 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie Batz | 2003 | 351 | 42.65 | 1:30.81 | 2:20.54 | 3:10.60 | |||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Christine Krogh | 2003 | 350 | 44.40 | 1:34.03 | 2:23.23 | 3:10.91 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Johanne A Andersson | 2003 | 332 | 44.64 | 1:34.32 | 2:24.72 | 3:14.25 | |||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Anna Bull Kramer | 2003 | 324 | 44.38 | 1:34.72 | 2:25.70 | 3:15.92 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Sørensen | 2003 | 319 | 44.35 | 1:37.38 | 2:29.98 | 3:16.92 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 298 | 46.43 | 1:37.91 | 2:28.77 | 3:21.30 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Jenny Cao | 2003 | 295 | 45.49 | 1:35.80 | 2:29.30 | 3:22.09 | |||
Frem Odense | ||||||||||
17 | Camilla S Mortensen | 2003 | 293 | 47.67 | 1:39.27 | 2:31.51 | 3:22.43 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ida Troldborg | 2003 | 292 | 44.94 | 1:36.71 | 2:30.87 | 3:22.84 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 290 | 47.48 | 1:39.81 | 2:32.21 | 3:23.29 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Emma Varrisboel | 2003 | 285 | 47.22 | 1:39.74 | 2:32.73 | 3:24.44 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Barbara Ammentorp | 2003 | 280 | 46.34 | 1:39.34 | 2:33.23 | 3:25.64 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Freja Romanski | 2003 | 277 | 46.68 | 1:39.98 | 2:32.80 | 3:26.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Josefine Heuer | 2003 | 277 | 47.75 | 1:40.22 | 2:33.95 | 3:26.42 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 276 | 47.89 | 1:40.30 | 2:34.22 | 3:26.52 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 276 | 48.47 | 1:41.45 | 2:34.47 | 3:26.60 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Emilie Egerup | 2003 | 263 | 48.37 | 1:41.97 | 2:37.31 | 3:29.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | DSQ | Ej samt. berø. 150m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 354 | 43.17 | 1:32.83 | 2:22.91 | 3:10.07 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Møller | 2004 | 338 | 42.81 | 1:34.13 | 2:24.40 | 3:13.01 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 318 | 46.62 | 1:37.50 | 2:27.76 | 3:17.04 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 312 | 44.97 | 1:35.90 | 2:27.86 | 3:18.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 290 | 47.03 | 1:38.20 | 2:31.97 | 3:23.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 287 | 47.83 | 1:40.74 | 2:33.31 | 3:23.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Søs Freund | 2004 | 282 | 47.15 | 1:41.21 | 2:33.64 | 3:24.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 275 | 49.56 | 1:41.40 | 2:36.27 | 3:26.83 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 272 | 47.03 | 1:40.97 | 2:34.41 | 3:27.47 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Laura Marie Dige | 2004 | 265 | 47.45 | 1:40.67 | 2:34.87 | 3:29.40 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 255 | 45.60 | 1:41.07 | 2:37.18 | 3:32.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 253 | 49.25 | 1:44.66 | 2:39.09 | 3:32.50 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Eva Hjort | 2004 | 247 | 49.36 | 1:45.85 | 2:40.00 | 3:34.33 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 247 | 50.80 | 1:44.94 | 2:41.07 | 3:34.38 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 245 | 48.59 | 1:42.80 | 2:39.93 | 3:34.98 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 241 | 49.09 | 1:44.14 | 2:40.56 | 3:36.22 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 237 | 49.95 | 1:46.07 | 2:41.99 | 3:37.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Aurelia Pedersen | 2004 | 233 | 52.61 | 1:49.26 | 2:46.09 | 3:38.54 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 226 | 48.48 | 1:45.83 | 2:45.31 | 3:40.67 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Nicoline Dyrman | 2004 | 215 | 47.73 | 1:44.28 | 2:45.11 | 3:44.38 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Elma Gabela | 2004 | DSQ | Asynkron arme 10m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:29 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 19:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 5, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2001 | 480 | 1:46.23 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 26.64 | 26.64 | |||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 27.61 | 54.25 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 26.30 | 1:20.55 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 25.68 | 1:46.23 | |||||||
2 | Aalborg Drenge 1 | 2001 | 452 | 1:48.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Schiby | 2001 | 27.75 | 27.75 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 26.65 | 54.40 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 26.09 | 1:20.49 | |||||||
Christian Bonde | 2001 | 27.84 | 1:48.33 | |||||||
3 | Esv Konfi Guns | 2001 | 450 | 1:48.51 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mads Sørensen | 2001 | 27.19 | 27.19 | |||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 27.34 | 54.53 | |||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 26.99 | 1:21.52 | |||||||
Magnus Funder | 2001 | 26.99 | 1:48.51 | |||||||
4 | Agf Drenge 1 | 2001 | 416 | 1:51.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 28.16 | 28.16 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 29.01 | 57.17 | |||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | 27.93 | 1:25.10 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 26.30 | 1:51.40 | |||||||
5 | Hsc Herrer 1 | 2001 | 392 | 1:53.61 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 28.58 | 28.58 | |||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 29.38 | 57.96 | |||||||
Julius Henriksen | 2002 | 27.97 | 1:25.93 | |||||||
Jacob Hopff | 2001 | 27.68 | 1:53.61 | |||||||
6 | Vs Drenge | 2001 | 377 | 1:55.06 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Johan Nielsen | 2001 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 28.52 | 56.69 | |||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 29.38 | 1:26.07 | |||||||
Chris Rasmussen | 2001 | 28.99 | 1:55.06 | |||||||
7 | Vestkysthustlers 2 | 2001 | 363 | 1:56.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Parsa Hosini | 2001 | 28.80 | 28.80 | |||||||
Anders Eenberg | 2001 | 28.22 | 57.02 | |||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 29.95 | 1:26.97 | |||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 29.56 | 1:56.53 | |||||||
8 | Sto Drenge | 2001 | 363 | 1:56.56 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 27.96 | 27.96 | |||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 30.43 | 58.39 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 28.82 | 1:27.21 | |||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 29.35 | 1:56.56 | |||||||
9 | Sks Sønderborg | 2001 | 357 | 1:57.21 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 29.85 | 59.00 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 29.78 | 1:28.78 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 28.43 | 1:57.21 | |||||||
10 | Esv Mini Guns | 2001 | 340 | 1:59.14 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Emil Kragh | 2001 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 30.41 | 59.95 | |||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 29.40 | 1:29.35 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 29.79 | 1:59.14 | |||||||
11 | Kolding Drenge | 2001 | 337 | 1:59.43 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
William Svarer | 2002 | 29.39 | 29.39 | |||||||
Rasmus Hald | 2001 | 28.78 | 58.17 | |||||||
Joshua Dannevang | 2002 | 29.95 | 1:28.12 | |||||||
William Ohrt | 2002 | 31.31 | 1:59.43 | |||||||
12 | Isk Tiger Sharks | 2002 | 337 | 1:59.45 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 31.29 | 59.95 | |||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 27.48 | 1:27.43 | |||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 32.02 | 1:59.45 | |||||||
13 | Horsens Drenge | 2001 | 316 | 2:02.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Christian Johannesen | 2003 | 33.39 | 1:03.15 | |||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 29.40 | 1:32.55 | |||||||
Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 29.54 | 2:02.09 | |||||||
14 | Agf Drenge 2 | 2001 | 309 | 2:03.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 30.91 | 30.91 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 30.35 | 1:01.26 | |||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 30.87 | 1:32.13 | |||||||
Christian Ottosen | 2002 | 30.89 | 2:03.02 | |||||||
15 | Agf Drenge 3 | 2001 | 295 | 2:04.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 31.19 | 1:02.31 | |||||||
Carl Brøchner | 2002 | 30.70 | 1:33.01 | |||||||
Casper Krohn | 2001 | 31.94 | 2:04.95 | |||||||
16 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2001 | 288 | 2:05.91 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 32.74 | 1:03.42 | |||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 31.96 | 1:35.38 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 30.53 | 2:05.91 | |||||||
- | Vestkysthustlers 1 | 2001 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Martin H. Abel | 2001 | 27.03 | 27.03 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 19:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 6, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Esv Sprintmonstre | 2003 | 474 | 2:01.94 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 29.55 | 29.55 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 30.14 | 59.69 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 31.42 | 1:31.11 | |||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 30.83 | 2:01.94 | |||||||
2 | Aalborg Piger 1 | 2003 | 437 | 2:05.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Stecher | 2003 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 30.25 | 1:00.01 | |||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 32.23 | 1:32.24 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 33.10 | 2:05.34 | |||||||
3 | Vs Piger | 2003 | 423 | 2:06.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 32.81 | 32.81 | |||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 29.97 | 1:02.78 | |||||||
Josefine Heuer | 2003 | 32.04 | 1:34.82 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 31.90 | 2:06.72 | |||||||
4 | Horsens Piger 3 | 2003 | 410 | 2:08.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Laura-Marie Høj | 2003 | 32.38 | 1:04.69 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 32.41 | 1:37.10 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 30.91 | 2:08.01 | |||||||
5 | Sto Piger | 2003 | 393 | 2:09.78 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Christine Krogh | 2003 | 33.05 | 33.05 | |||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 34.12 | 1:07.17 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 31.66 | 1:38.83 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 30.95 | 2:09.78 | |||||||
6 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 377 | 2:11.58 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Emma Varrisboel | 2003 | 32.50 | 1:04.59 | |||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 34.73 | 1:39.32 | |||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 32.26 | 2:11.58 | |||||||
7 | Esbjerg Piger 1 | 2003 | 369 | 2:12.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | |||||||||
Michelle Mølby | 2004 | 1:39.32 | 1:39.32 | |||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 33.24 | 2:12.56 | |||||||
8 | S68 Piger | 2003 | 357 | 2:14.00 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 34.49 | 34.49 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 31.66 | 1:06.15 | |||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 34.62 | 1:40.77 | |||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 33.23 | 2:14.00 | |||||||
9 | Agf Piger 1 | 2003 | 342 | 2:15.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 31.71 | 1:04.28 | |||||||
Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 35.87 | 1:40.15 | |||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 35.82 | 2:15.97 | |||||||
10 | Esv Havfruer | 2003 | 342 | 2:15.99 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 34.33 | 1:08.73 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 33.62 | 1:42.35 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 33.64 | 2:15.99 | |||||||
11 | Kolding Piger | 2003 | 334 | 2:17.04 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Cille Christensen | 2004 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 36.29 | 1:09.79 | |||||||
Cecilie Batz | 2003 | 34.16 | 1:43.95 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 33.09 | 2:17.04 | |||||||
12 | Aalborg Piger 2 | 2003 | 333 | 2:17.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Matilde Iversen | 2003 | 33.81 | 33.81 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 33.89 | 1:07.70 | |||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 36.35 | 1:44.05 | |||||||
Fenja Romanski | 2005 | 33.08 | 2:17.13 | |||||||
13 | Odder Piger | 2003 | 293 | 2:23.15 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 32.84 | 32.84 | |||||||
Maria Dyrhauge Winther | 2004 | |||||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 1:47.18 | 1:47.18 | |||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 35.97 | 2:23.15 | |||||||
14 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 288 | 2:24.04 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Sia Aagaard | 2004 | 36.24 | 1:09.86 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 37.20 | 1:47.06 | |||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 36.98 | 2:24.04 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 528 | 31.69 | 1:06.88 | 1:42.44 | 2:17.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 496 | 32.29 | 1:07.94 | 1:45.07 | 2:20.35 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 474 | 33.65 | 1:10.64 | 1:48.05 | 2:22.49 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | 468 | 33.35 | 1:09.76 | 1:46.62 | 2:23.10 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Louise Houe Andersen | 2003 | 467 | 31.58 | 1:07.86 | 1:45.74 | 2:23.19 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | 451 | 33.00 | 1:09.16 | 1:47.08 | 2:24.88 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 429 | 34.20 | 1:12.18 | 1:50.05 | 2:27.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 424 | 34.14 | 1:11.93 | 1:50.37 | 2:27.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 418 | 34.22 | 1:12.34 | 1:51.05 | 2:28.64 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 381 | 33.74 | 1:12.14 | 1:53.01 | 2:33.26 | |||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
11 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 378 | 35.30 | 1:14.46 | 1:55.41 | 2:33.72 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 370 | 36.26 | 1:15.18 | 1:55.70 | 2:34.78 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Selma Pruzljanin | 2003 | 361 | 36.48 | 1:16.12 | 1:56.83 | 2:36.04 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Bull Kramer | 2003 | 360 | 34.49 | 1:14.24 | 1:56.12 | 2:36.21 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christine Krogh | 2003 | 357 | 36.05 | 1:16.08 | 1:57.14 | 2:36.61 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Alma Burgaard | 2003 | 356 | 36.10 | 1:16.73 | 1:57.68 | 2:36.83 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Matilde Iversen | 2003 | 346 | 36.18 | 1:15.80 | 1:57.37 | 2:38.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura-Marie Høj | 2003 | 334 | 36.92 | 1:18.55 | 2:00.98 | 2:40.17 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 331 | 36.51 | 1:18.41 | 2:01.30 | 2:40.58 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Maibritt Christensen | 2003 | 330 | 37.16 | 1:18.92 | 2:02.69 | 2:40.82 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Sarah Bundgaard | 2003 | 305 | 35.88 | 1:18.27 | 2:01.81 | 2:45.08 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 407 | 33.53 | 1:12.56 | 1:52.06 | 2:30.01 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 393 | 34.50 | 1:13.27 | 1:53.41 | 2:31.75 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 383 | 34.84 | 1:13.56 | 1:54.20 | 2:33.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 375 | 34.44 | 1:14.20 | 1:54.98 | 2:34.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 371 | 35.04 | 1:15.43 | 1:55.87 | 2:34.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 363 | 34.98 | 1:14.35 | 1:55.33 | 2:35.74 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 329 | 36.74 | 1:18.79 | 2:01.41 | 2:40.98 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Sia Aagaard | 2004 | 327 | 37.37 | 1:19.12 | 2:00.64 | 2:41.32 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Martha Bjerg | 2004 | 325 | 37.34 | 1:18.98 | 2:02.06 | 2:41.62 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Aurelia Pedersen | 2004 | 323 | 37.64 | 1:18.72 | 2:00.55 | 2:41.86 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anna Toft Petersen | 2004 | 317 | 37.51 | 1:18.71 | 2:01.36 | 2:42.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nele Schulze | 2004 | 302 | 37.29 | 1:19.91 | 2:03.54 | 2:45.55 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mia Hvarre | 2004 | 291 | 36.57 | 1:19.48 | 2:04.27 | 2:47.62 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Fenja Romanski | 2005 | 287 | 37.68 | 1:20.26 | 2:04.56 | 2:48.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Michelle Mølby | 2004 | 274 | 37.64 | 1:20.75 | 2:06.30 | 2:50.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 252 | 39.83 | 1:25.27 | 2:10.90 | 2:55.96 | |||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 227 | 41.00 | 1:28.95 | 2:17.99 | 3:02.05 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Melanie Petersen | 2004 | 225 | 40.76 | 1:27.80 | 2:17.13 | 3:02.56 | |||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 222 | 38.59 | 1:26.04 | 2:16.35 | 3:03.49 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 199 | 39.34 | 1:28.03 | 2:20.42 | 3:10.31 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 608 | 27.29 | 57.62 | 1:27.06 | 1:57.27 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 510 | 29.35 | 1:01.31 | 1:33.16 | 2:04.31 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 503 | 29.16 | 1:01.60 | 1:33.84 | 2:04.91 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 503 | 28.80 | 1:00.68 | 1:33.59 | 2:04.94 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Frølund | 2001 | 493 | 29.33 | 1:01.04 | 1:33.80 | 2:05.77 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lawrence Langley | 2001 | 470 | 28.92 | 1:01.81 | 1:36.20 | 2:07.78 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Christian Bonde | 2001 | 470 | 30.50 | 1:03.26 | 1:36.18 | 2:07.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victor Bjerre | 2001 | 455 | 30.38 | 1:03.06 | 1:36.46 | 2:09.16 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johann Kristian Møller | 2001 | 447 | 29.40 | 1:02.11 | 1:36.19 | 2:09.87 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Oliver Mølby | 2001 | 447 | 29.27 | 1:02.64 | 1:37.04 | 2:09.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Vestergaard | 2001 | 446 | 29.61 | 1:03.24 | 1:37.66 | 2:10.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Rasmussen | 2001 | 441 | 30.37 | 1:03.28 | 1:36.94 | 2:10.47 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Magnus Funder | 2001 | 437 | 30.51 | 1:03.93 | 1:37.66 | 2:10.89 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Rasmus Hald | 2001 | 427 | 31.35 | 1:06.33 | 1:40.37 | 2:11.87 | |||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Jacob Hopff | 2001 | 420 | 30.17 | 1:04.03 | 1:38.71 | 2:12.66 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Magnus A H Christensen | 2001 | 414 | 30.95 | 1:04.95 | 1:38.99 | 2:13.23 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Alexander Stær | 2001 | 409 | 30.93 | 1:05.17 | 1:39.94 | 2:13.79 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 408 | 30.84 | 1:04.49 | 1:39.40 | 2:13.87 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Benjamin Peruchon | 2001 | 405 | 30.32 | 1:05.10 | 1:40.22 | 2:14.30 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Luis Velasquez | 2001 | 385 | 32.48 | 1:06.81 | 1:41.96 | 2:16.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jakob Grene | 2001 | 382 | 30.43 | 1:05.05 | 1:40.84 | 2:16.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emil Kragh | 2001 | 381 | 31.34 | 1:06.13 | 1:41.69 | 2:17.05 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 375 | 31.74 | 1:07.29 | 1:43.36 | 2:17.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Anders Rasmussen | 2001 | 375 | 30.67 | 1:05.64 | 1:42.14 | 2:17.79 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 374 | 31.15 | 1:06.12 | 1:41.76 | 2:17.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Malthe Levisen | 2001 | 373 | 31.82 | 1:07.11 | 1:42.78 | 2:17.99 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
27 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 306 | 33.32 | 1:09.60 | 1:47.94 | 2:27.42 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 484 | 29.58 | 1:01.65 | 1:34.41 | 2:06.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 482 | 29.63 | 1:01.47 | 1:34.12 | 2:06.67 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 444 | 29.98 | 1:02.76 | 1:36.57 | 2:10.17 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Stahl | 2002 | 421 | 30.06 | 1:03.79 | 1:38.34 | 2:12.58 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jakob Tietgen | 2002 | 416 | 30.55 | 1:04.52 | 1:39.21 | 2:13.03 | |||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Joachim Hjertmann | 2002 | 404 | 30.64 | 1:04.78 | 1:39.90 | 2:14.31 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 386 | 31.58 | 1:06.22 | 1:41.98 | 2:16.36 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Jonas Kjær | 2003 | 379 | 30.87 | 1:05.54 | 1:41.67 | 2:17.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | William Svarer | 2002 | 374 | 32.04 | 1:08.37 | 1:43.67 | 2:17.86 | |||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Julius Henriksen | 2002 | 369 | 31.82 | 1:06.78 | 1:42.95 | 2:18.48 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 366 | 31.79 | 1:07.19 | 1:43.47 | 2:18.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 363 | 31.95 | 1:07.94 | 1:44.15 | 2:19.25 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 362 | 31.64 | 1:07.58 | 1:43.72 | 2:19.37 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 357 | 31.90 | 1:06.65 | 1:43.05 | 2:19.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Emil Frydenholm | 2002 | 357 | 32.96 | 1:08.36 | 1:44.51 | 2:19.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Andreas Blaaberg | 2002 | 343 | 32.27 | 1:07.59 | 1:45.30 | 2:21.86 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Oliver L Nelander | 2002 | 343 | 32.45 | 1:08.42 | 1:45.09 | 2:21.90 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | William Vig Stærmose | 2002 | 339 | 33.41 | 1:09.97 | 1:46.32 | 2:22.40 | |||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 331 | 33.46 | 1:10.27 | 1:47.53 | 2:23.64 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Casper Brinch | 2002 | 330 | 32.97 | 1:09.62 | 1:46.72 | 2:23.67 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Joshua Dannevang | 2002 | 322 | 33.15 | 1:11.23 | 1:49.11 | 2:24.83 | |||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 318 | 33.34 | 1:10.61 | 1:49.07 | 2:25.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 318 | 32.88 | 1:09.14 | 1:46.79 | 2:25.58 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 316 | 32.86 | 1:09.29 | 1:47.54 | 2:25.89 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 300 | 35.19 | 1:12.84 | 1:52.00 | 2:28.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 297 | 35.45 | 1:13.97 | 1:52.14 | 2:28.83 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 297 | 33.53 | 1:11.17 | 1:50.42 | 2:28.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 290 | 33.77 | 1:12.51 | 1:51.83 | 2:30.00 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 280 | 34.95 | 1:13.96 | 1:54.15 | 2:31.75 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
30 | Tobias Boström | 2002 | 275 | 33.48 | 1:12.46 | 1:53.27 | 2:32.70 | |||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
31 | Mads Stamholt | 2003 | 243 | 35.77 | 1:16.36 | 1:57.83 | 2:39.15 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 463 | 38.66 | 1:20.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 422 | 40.15 | 1:23.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 421 | 40.83 | 1:23.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Laura Fogh | 2003 | 412 | 39.99 | 1:24.25 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 371 | 41.18 | 1:27.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 352 | 43.08 | 1:28.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 352 | 42.94 | 1:28.79 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Karoline Lagoni | 2003 | 351 | 41.87 | 1:28.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johanne A Andersson | 2003 | 351 | 43.07 | 1:28.86 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 350 | 43.12 | 1:28.90 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 347 | 42.72 | 1:29.16 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Caroline Broholm | 2003 | 339 | 42.06 | 1:29.84 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Cecilie Batz | 2003 | 332 | 42.77 | 1:30.52 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 320 | 44.37 | 1:31.59 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
15 | Anna Tvørfoss Nielsen | 2003 | 318 | 41.71 | 1:31.77 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Amalie Kristensen | 2003 | 307 | 45.33 | 1:32.86 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Sørensen | 2003 | 305 | 45.16 | 1:33.06 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Ida Troldborg | 2003 | 299 | 44.26 | 1:33.68 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Selma Pruzljanin | 2003 | 298 | 44.87 | 1:33.77 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jenny Cao | 2003 | 297 | 44.25 | 1:33.92 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
21 | Christine Krogh | 2003 | 296 | 44.92 | 1:34.08 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Camilla S Mortensen | 2003 | 290 | 47.24 | 1:34.63 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Varrisboel | 2003 | 290 | 44.99 | 1:34.70 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Freja Romanski | 2003 | 288 | 45.17 | 1:34.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emilie Mortensen | 2003 | 285 | 44.20 | 1:35.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Barbara Ammentorp | 2003 | 283 | 44.96 | 1:35.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anna Bull Kramer | 2003 | 282 | 46.47 | 1:35.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 276 | 46.20 | 1:36.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 276 | 45.78 | 1:36.27 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Emilie Egerup | 2003 | 255 | 47.11 | 1:38.82 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 360 | 41.59 | 1:28.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 347 | 43.36 | 1:29.17 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Mathilde Møller | 2004 | 338 | 41.85 | 1:29.97 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | 307 | 45.74 | 1:32.85 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | 299 | 44.46 | 1:33.75 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 296 | 44.15 | 1:34.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 286 | 43.70 | 1:35.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 285 | 45.18 | 1:35.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 279 | 47.56 | 1:35.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 274 | 46.85 | 1:36.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Søs Freund | 2004 | 263 | 47.00 | 1:37.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Eva Hjort | 2004 | 259 | 47.85 | 1:38.33 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Anna Toft Petersen | 2004 | 250 | 49.21 | 1:39.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 244 | 47.41 | 1:40.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Fenja Romanski | 2005 | 243 | 46.47 | 1:40.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 240 | 50.06 | 1:40.78 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 235 | 48.74 | 1:41.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicoline Dyrman | 2004 | 234 | 45.57 | 1:41.72 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 228 | 49.18 | 1:42.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 213 | 49.79 | 1:44.89 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 204 | 50.81 | 1:46.46 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 566 | 32.23 | 1:07.19 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 515 | 33.03 | 1:09.36 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jens Sørensen | 2001 | 450 | 34.74 | 1:12.56 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lawrence Langley | 2001 | 433 | 34.93 | 1:13.48 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 432 | 35.13 | 1:13.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Sørensen | 2001 | 418 | 35.71 | 1:14.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 403 | 35.49 | 1:15.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 397 | 36.69 | 1:15.62 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
9 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 395 | 36.12 | 1:15.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Johan Nielsen | 2001 | 386 | 36.56 | 1:16.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Magnus V. Ancker | 2001 | 372 | 36.33 | 1:17.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Oliver Frølund | 2001 | 368 | 37.21 | 1:17.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thomas Schiby | 2001 | 363 | 37.24 | 1:17.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Kragh | 2001 | 362 | 38.02 | 1:17.96 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 361 | 36.61 | 1:18.07 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jakob Grene | 2001 | 361 | 36.63 | 1:18.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alexander Stær | 2001 | 347 | 37.56 | 1:19.11 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 340 | 37.29 | 1:19.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johann Kristian Møller | 2001 | 338 | 37.96 | 1:19.83 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Malthe Levisen | 2001 | 331 | 39.20 | 1:20.38 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Christian Hovmark | 2001 | 328 | 37.91 | 1:20.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 313 | 40.09 | 1:21.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jacob Lund | 2001 | 308 | 39.30 | 1:22.34 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Christian Bonde | 2001 | 300 | 39.84 | 1:23.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Carl M Gadegaard | 2001 | 295 | 39.99 | 1:23.49 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 295 | 39.38 | 1:23.51 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
27 | Casper Krohn | 2001 | 294 | 40.09 | 1:23.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Anders Eenberg | 2001 | 290 | 38.65 | 1:24.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 284 | 39.68 | 1:24.60 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Oliver Salby | 2001 | 276 | 38.82 | 1:25.40 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
31 | Markus Simonsen | 2001 | 267 | 40.31 | 1:26.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Filip Cederstrøm | 2002 | 399 | 36.29 | 1:15.50 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 344 | 38.51 | 1:19.30 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 334 | 38.78 | 1:20.13 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Simon Perzynski | 2002 | 333 | 37.87 | 1:20.22 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 317 | 39.51 | 1:21.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malthe Elkjær | 2003 | 317 | 38.85 | 1:21.54 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Mingus Okkerholm | 2002 | 305 | 39.14 | 1:22.58 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 296 | 39.26 | 1:23.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | William Ohrt | 2002 | 294 | 40.66 | 1:23.57 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 294 | 40.19 | 1:23.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Simon Hermansen | 2002 | 290 | 40.26 | 1:24.01 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Victor Nygaard | 2003 | 283 | 40.58 | 1:24.62 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 272 | 40.63 | 1:25.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Christian Ottosen | 2002 | 272 | 41.65 | 1:25.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Jacob Christensen | 2002 | 271 | 41.23 | 1:25.85 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 261 | 41.56 | 1:26.94 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Christian Johannesen | 2003 | 244 | 41.85 | 1:28.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Andreas Blaaberg | 2002 | 243 | 42.63 | 1:29.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Carl Brøchner | 2002 | 242 | 42.77 | 1:29.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Mads Mikkelsen | 2004 | 233 | 43.10 | 1:30.25 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Oliver Hallenborg | 2002 | 230 | 43.02 | 1:30.64 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 454 | 36.55 | 1:15.79 | 1:56.08 | 2:36.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 421 | 38.22 | 1:19.12 | 2:00.47 | 2:40.03 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | 413 | 38.25 | 1:19.47 | 2:01.20 | 2:41.13 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 410 | 39.12 | 1:20.25 | 2:01.84 | 2:41.51 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 397 | 38.43 | 1:19.89 | 2:01.81 | 2:43.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Josefine Heuer | 2003 | 388 | 38.18 | 1:20.69 | 2:03.49 | 2:44.51 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Cecilie Christiansen | 2003 | 372 | 38.76 | 1:21.36 | 2:05.64 | 2:46.79 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 371 | 39.85 | 1:22.29 | 2:05.46 | 2:46.98 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe Thomsen | 2003 | 365 | 40.52 | 1:22.51 | 2:05.37 | 2:47.82 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 353 | 40.47 | 1:23.76 | 2:07.20 | 2:49.70 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | My Phuong Bui | 2003 | 349 | 41.52 | 1:24.68 | 2:08.15 | 2:50.34 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Caroline Broholm | 2003 | 343 | 39.32 | 1:22.96 | 2:07.80 | 2:51.43 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lærke Asmussen | 2003 | 333 | 40.36 | 1:25.30 | 2:09.73 | 2:53.02 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Michelle Philipsen | 2003 | 308 | 41.60 | 1:26.71 | 2:13.03 | 2:57.63 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 308 | 42.23 | 1:27.29 | 2:13.36 | 2:57.71 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 294 | 42.25 | 1:27.74 | 2:15.32 | 3:00.50 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 390 | 39.21 | 1:20.74 | 2:03.65 | 2:44.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 356 | 40.10 | 1:23.52 | 2:07.03 | 2:49.24 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 347 | 40.49 | 1:24.57 | 2:08.87 | 2:50.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 317 | 41.34 | 1:26.68 | 2:11.42 | 2:55.89 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Mia Hvarre | 2004 | 304 | 42.10 | 1:27.27 | 2:13.34 | 2:58.34 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 301 | 42.64 | 1:28.25 | 2:14.06 | 2:59.10 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | 297 | 43.32 | 1:30.12 | 2:15.49 | 2:59.87 | |||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Sia Aagaard | 2004 | 291 | 43.19 | 1:30.05 | 2:15.94 | 3:00.93 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 284 | 42.38 | 1:29.26 | 2:16.56 | 3:02.52 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 278 | 43.53 | 1:30.41 | 2:18.23 | 3:03.78 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
11 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 276 | 45.17 | 1:32.33 | 2:19.59 | 3:04.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Anna Toft Petersen | 2004 | 269 | 45.04 | 1:32.91 | 2:21.38 | 3:05.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | 238 | 45.16 | 1:34.94 | 2:25.08 | 3:13.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 238 | 44.15 | 1:34.03 | 2:25.01 | 3:13.53 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Louise Sunesen | 2005 | 236 | 46.23 | 1:35.51 | 2:25.86 | 3:14.13 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 426 | 34.33 | 1:09.75 | 1:45.47 | 2:20.98 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Funder | 2001 | 424 | 34.41 | 1:09.62 | 1:46.37 | 2:21.24 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Marius Nørgaard | 2001 | 423 | 33.60 | 1:10.27 | 1:47.11 | 2:21.26 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 407 | 34.55 | 1:10.51 | 1:47.50 | 2:23.08 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | 392 | 34.06 | 1:10.88 | 1:48.61 | 2:24.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Hald | 2001 | 388 | 34.97 | 1:12.59 | 1:50.12 | 2:25.41 | |||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 387 | 35.01 | 1:11.76 | 1:49.32 | 2:25.49 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Daniel Jensen | 2001 | 386 | 31.64 | 1:09.17 | 1:48.18 | 2:25.73 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
9 | Anders Vestergaard | 2001 | 385 | 34.29 | 1:11.18 | 1:49.20 | 2:25.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 384 | 33.26 | 1:10.04 | 1:48.78 | 2:25.98 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Thomas Schiby | 2001 | 378 | 35.84 | 1:12.65 | 1:50.15 | 2:26.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Rasmussen | 2001 | 372 | 35.88 | 1:12.96 | 1:50.54 | 2:27.43 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 361 | 35.31 | 1:12.73 | 1:50.86 | 2:28.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Anders Rasmussen | 2001 | 356 | 34.38 | 1:11.56 | 1:50.51 | 2:29.58 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 355 | 35.00 | 1:13.92 | 1:52.98 | 2:29.79 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 350 | 35.19 | 1:13.42 | 1:52.24 | 2:30.48 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Mads Frydenholm | 2001 | 346 | 35.51 | 1:13.58 | 1:52.58 | 2:31.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Benjamin Peruchon | 2001 | 346 | 34.74 | 1:14.21 | 1:54.70 | 2:31.05 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
19 | Johann Kristian Møller | 2001 | 341 | 35.25 | 1:13.66 | 1:53.71 | 2:31.75 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 335 | 35.64 | 1:14.67 | 1:54.21 | 2:32.74 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 314 | 36.51 | 1:16.07 | 1:56.39 | 2:36.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oliver Veile | 2001 | 301 | 36.86 | 1:16.40 | 1:57.57 | 2:38.16 | |||
Durup IF | ||||||||||
23 | Emil Kragh | 2001 | 290 | 38.29 | 1:18.91 | 1:59.85 | 2:40.27 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Benjamin Rohde | 2001 | DSQ | Ej forts. bev. 150m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 433 | 32.54 | 1:08.39 | 1:44.44 | 2:20.24 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 404 | 33.51 | 1:09.66 | 1:47.07 | 2:23.48 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Pedersen | 2002 | 393 | 33.46 | 1:10.23 | 1:48.14 | 2:24.80 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jonas Kjær | 2003 | 348 | 36.29 | 1:14.28 | 1:52.89 | 2:30.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Stahl | 2002 | 341 | 36.21 | 1:15.75 | 1:54.41 | 2:31.84 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 340 | 36.37 | 1:15.42 | 1:54.85 | 2:31.93 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 309 | 37.53 | 1:17.97 | 1:58.48 | 2:36.84 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 307 | 38.36 | 1:19.63 | 1:59.92 | 2:37.24 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 303 | 37.04 | 1:16.99 | 1:58.29 | 2:37.96 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 301 | 38.43 | 1:18.80 | 1:59.08 | 2:38.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 298 | 36.41 | 1:16.34 | 1:57.98 | 2:38.78 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 293 | 37.90 | 1:17.97 | 1:59.10 | 2:39.75 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Casper Brinch | 2002 | 292 | 39.54 | 1:19.57 | 2:00.10 | 2:39.80 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | William Vig Stærmose | 2002 | 289 | 38.40 | 1:19.92 | 2:00.76 | 2:40.31 | |||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Andreas Blaaberg | 2002 | 281 | 38.26 | 1:19.51 | 2:01.66 | 2:41.99 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Malthe Elkjær | 2003 | 279 | 38.55 | 1:20.12 | 2:01.67 | 2:42.20 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 277 | 37.97 | 1:18.74 | 2:01.07 | 2:42.73 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 268 | 40.31 | 1:22.47 | 2:04.35 | 2:44.54 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christian Ottosen | 2002 | 265 | 38.52 | 1:20.41 | 2:03.47 | 2:45.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 255 | 40.30 | 1:22.89 | 2:05.84 | 2:47.13 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Jonas L. Werther | 2002 | 245 | 40.84 | 1:24.31 | 2:07.32 | 2:49.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | DSQ | Ej forts. bev. 150m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 525 | 1:13.58 | 2:38.58 | 4:10.48 | 5:23.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 473 | 1:21.15 | 2:47.29 | 4:19.74 | 5:35.00 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 402 | 1:22.86 | 2:51.77 | 4:36.58 | 5:53.49 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Selma Pruzljanin | 2003 | 393 | 1:25.00 | 2:54.86 | 4:34.11 | 5:56.37 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karoline Lagoni | 2003 | 379 | 1:26.11 | 2:59.07 | 4:40.07 | 6:00.46 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 372 | 1:31.23 | 2:57.85 | 4:41.94 | 6:02.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Josefine Heuer | 2003 | 359 | 1:21.47 | 2:52.48 | 4:41.31 | 6:07.16 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 356 | 1:36.17 | 3:11.92 | 4:47.91 | 6:08.06 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Cecilie Christiansen | 2003 | 355 | 1:26.92 | 2:58.17 | 4:45.99 | 6:08.52 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Amalie Kristensen | 2003 | 345 | 1:31.20 | 3:02.54 | 4:50.03 | 6:12.12 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 340 | 1:30.44 | 2:58.42 | 4:50.19 | 6:13.76 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Christine Krogh | 2003 | 336 | 1:36.93 | 3:11.68 | 4:53.23 | 6:15.34 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | My Phuong Bui | 2003 | 333 | 1:25.66 | 2:58.76 | 4:51.76 | 6:16.32 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Anna Bull Kramer | 2003 | 317 | 1:32.27 | 3:10.50 | 4:55.62 | 6:22.68 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 302 | 1:33.06 | 3:10.85 | 5:02.47 | 6:29.01 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Annika Hausgaard Godt | 2003 | DSQ | Ej samt. berør. 300m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Ida S Olesen | 2003 | DSQ | Ej brystlig. 77m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 378 | 1:26.78 | 2:55.25 | 4:41.93 | 6:00.78 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 346 | 1:26.48 | 2:57.54 | 4:47.91 | 6:11.77 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sia Aagaard | 2004 | 300 | 1:34.75 | 3:11.28 | 5:04.52 | 6:29.74 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 279 | 1:50.24 | 3:36.56 | 5:16.07 | 6:39.40 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Hvarre | 2004 | 276 | 1:40.86 | 3:21.90 | 5:11.26 | 6:40.50 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Laura Marie Dige | 2004 | 264 | 1:37.34 | 3:16.95 | 5:09.27 | 6:46.88 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 259 | 1:46.27 | 3:25.81 | 5:17.19 | 6:49.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 252 | 1:37.55 | 3:18.38 | 5:20.56 | 6:53.22 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 230 | 1:58.10 | 3:40.48 | 5:32.57 | 7:05.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:20 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 560 | 1:03.75 | 2:21.15 | 3:42.33 | 4:45.70 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 504 | 1:07.31 | 2:25.74 | 3:46.44 | 4:55.85 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 478 | 1:14.82 | 2:32.31 | 3:51.94 | 5:00.99 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mads Sørensen | 2001 | 455 | 1:14.65 | 2:36.65 | 4:00.96 | 5:06.11 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 455 | 1:12.83 | 2:30.81 | 4:00.40 | 5:06.11 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Johan Nielsen | 2001 | 441 | 1:16.10 | 2:32.34 | 4:00.07 | 5:09.25 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Magnus Funder | 2001 | 418 | 1:12.22 | 2:30.68 | 4:03.12 | 5:14.94 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Emil Kragh | 2001 | 415 | 1:15.94 | 2:36.05 | 4:04.37 | 5:15.59 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Mathias Rasmussen | 2001 | 406 | 1:18.08 | 2:36.68 | 4:07.53 | 5:18.00 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 399 | 1:25.01 | 2:42.39 | 4:10.09 | 5:19.72 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 395 | 1:14.37 | 2:37.20 | 4:06.41 | 5:20.92 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Benjamin Rohde | 2001 | 393 | 1:15.39 | 2:38.41 | 4:08.76 | 5:21.25 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 391 | 1:17.41 | 2:33.93 | 4:09.55 | 5:21.82 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anders Rasmussen | 2001 | 390 | 1:17.40 | 2:36.66 | 4:10.61 | 5:22.07 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Jakob Grene | 2001 | 388 | 1:16.18 | 2:39.34 | 4:09.91 | 5:22.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jacob Hopff | 2001 | 383 | 1:11.81 | 2:34.23 | 4:12.83 | 5:24.19 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Chris Rasmussen | 2001 | 381 | 1:15.95 | 2:37.65 | 4:12.45 | 5:24.62 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Alexander Stær | 2001 | 375 | 1:14.15 | 2:36.60 | 4:09.92 | 5:26.36 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
19 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 368 | 1:21.70 | 2:42.86 | 4:16.02 | 5:28.55 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Magnus A H Christensen | 2001 | 366 | 1:09.28 | 2:34.26 | 4:15.57 | 5:29.10 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Christian Bonde | 2001 | 364 | 1:18.37 | 2:43.81 | 4:14.06 | 5:29.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 351 | 1:17.93 | 2:41.34 | 4:19.37 | 5:33.60 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Victor Bjerre | 2001 | 345 | 1:17.37 | 2:44.73 | 4:25.00 | 5:35.61 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 341 | 1:22.73 | 2:47.82 | 4:23.08 | 5:36.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Magnus V. Ancker | 2001 | 326 | 1:25.89 | 2:54.70 | 4:23.32 | 5:42.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 320 | 1:24.02 | 2:51.43 | 4:31.07 | 5:44.02 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Christian Hovmark | 2001 | 287 | 1:26.55 | 3:05.04 | 4:41.10 | 5:56.88 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Vestergaard | 2001 | DSQ | Afsæt på ryg 250m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Valdemar Kjærgaard | 2001 | DSQ | Neddykket i ryg 200m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 453 | 1:11.83 | 2:31.94 | 3:57.21 | 5:06.43 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Pedersen | 2002 | 410 | 1:12.33 | 2:31.82 | 4:05.00 | 5:16.96 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | 367 | 1:24.92 | 2:47.17 | 4:16.67 | 5:28.76 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 362 | 1:14.34 | 2:38.19 | 4:14.78 | 5:30.30 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 338 | 1:21.94 | 2:49.04 | 4:23.95 | 5:37.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Casper Brinch | 2002 | 332 | 1:18.30 | 2:44.77 | 4:22.90 | 5:39.92 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 328 | 1:20.65 | 2:48.57 | 4:22.01 | 5:41.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Malthe Elkjær | 2003 | 305 | 1:23.63 | 2:53.63 | 4:31.57 | 5:49.61 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 305 | 1:25.46 | 2:51.17 | 4:33.92 | 5:49.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Victor Nygaard | 2003 | 304 | 1:28.48 | 2:57.57 | 4:32.69 | 5:50.10 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Jacob Christensen | 2002 | 297 | 1:26.00 | 2:56.69 | 4:31.22 | 5:52.67 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 292 | 1:24.47 | 2:50.18 | 4:36.23 | 5:54.67 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Oliver Hallenborg | 2002 | 288 | 1:32.05 | 3:01.26 | 4:40.91 | 5:56.44 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 284 | 1:22.99 | 2:53.89 | 4:33.77 | 5:57.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Christian Ottosen | 2002 | 282 | 1:31.53 | 3:02.24 | 4:40.57 | 5:59.07 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 281 | 1:27.45 | 2:54.79 | 4:43.49 | 5:59.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Oliver L Nelander | 2002 | 275 | 1:31.71 | 3:02.91 | 4:45.40 | 6:01.98 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Daniel Gallacher | 2002 | 266 | 1:29.77 | 2:59.57 | 4:42.80 | 6:05.93 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 261 | 1:30.61 | 2:59.49 | 4:48.71 | 6:08.43 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 256 | 1:37.96 | 3:16.82 | 4:52.62 | 6:10.61 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 255 | 1:31.65 | 3:05.63 | 4:48.92 | 6:11.19 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 249 | 1:30.42 | 2:59.36 | 4:49.59 | 6:14.05 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 249 | 1:34.80 | 3:06.66 | 4:55.58 | 6:14.30 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 241 | 1:37.24 | 3:15.60 | 4:57.43 | 6:18.28 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Mads Stamholt | 2003 | 240 | 1:35.35 | 3:11.28 | 4:57.42 | 6:18.48 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
26 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 234 | 1:38.36 | 3:05.44 | 4:58.05 | 6:21.93 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Joachim Hjertmann | 2002 | DSQ | Ej forts. bev. 150m | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:27 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 503 | 29.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | 481 | 29.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 471 | 29.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 466 | 29.98 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 465 | 30.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Ida S Olesen | 2003 | 463 | 30.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lærke Høgsted | 2003 | 448 | 30.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Anna Tvørfoss Nielsen | 2003 | 410 | 31.28 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Karoline Lagoni | 2003 | 409 | 31.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Broholm | 2003 | 405 | 31.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 401 | 31.51 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | My Phuong Bui | 2003 | 393 | 31.72 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 391 | 31.78 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Alma Burgaard | 2003 | 380 | 32.09 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 380 | 32.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 379 | 32.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 377 | 32.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Christiansen | 2003 | 372 | 32.31 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 367 | 32.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 356 | 32.79 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Christine Krogh | 2003 | 348 | 33.03 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Sarah Bundgaard | 2003 | 347 | 33.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emma Varrisboel | 2003 | 345 | 33.14 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Signe Thomsen | 2003 | 341 | 33.25 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Emilie Mortensen | 2003 | 338 | 33.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 333 | 33.54 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Maibritt Christensen | 2003 | 333 | 33.54 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
28 | Michelle Philipsen | 2003 | 325 | 33.79 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
29 | Jenny Cao | 2003 | 308 | 34.40 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 389 | 31.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 384 | 31.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | 366 | 32.49 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | 361 | 32.65 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 352 | 32.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 350 | 32.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 345 | 33.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 324 | 33.85 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 323 | 33.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Toft Petersen | 2004 | 322 | 33.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Aurelia Pedersen | 2004 | 320 | 33.99 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Ellen Jensen | 2005 | 316 | 34.10 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 313 | 34.22 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Martha Bjerg | 2004 | 310 | 34.34 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 310 | 34.35 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Fenja Romanski | 2005 | 307 | 34.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Victoria Underbjerg | 2004 | 304 | 34.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Michelle Mølby | 2004 | 295 | 34.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 287 | 35.21 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mia Hvarre | 2004 | 280 | 35.52 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 274 | 35.79 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Louise Lie Thisted | 2005 | 263 | 36.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Astrid Hassing | 2004 | 262 | 36.30 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
24 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 255 | 36.65 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 250 | 36.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Frida Lind | 2004 | 245 | 37.13 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Laura S. Olesen | 2005 | 244 | 37.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:48 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 496 | 25.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lawrence Langley | 2001 | 464 | 26.21 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 441 | 26.65 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Mads Sørensen | 2001 | 418 | 27.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | 417 | 27.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johann Kristian Møller | 2001 | 412 | 27.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Malthe Levisen | 2001 | 411 | 27.29 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Daniel Jensen | 2001 | 408 | 27.35 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
9 | Oliver Frølund | 2001 | 398 | 27.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Mølby | 2001 | 389 | 27.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marius Nørgaard | 2001 | 380 | 28.01 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victor Bjerre | 2001 | 380 | 28.01 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Rasmussen | 2001 | 376 | 28.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Magnus Funder | 2001 | 373 | 28.19 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Rasmus Hald | 2001 | 372 | 28.21 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Christian Bonde | 2001 | 371 | 28.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Thomas Schiby | 2001 | 367 | 28.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 365 | 28.38 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 363 | 28.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
20 | Benjamin Peruchon | 2001 | 359 | 28.55 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
21 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 358 | 28.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 356 | 28.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 353 | 28.72 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
24 | Chris Rasmussen | 2001 | 352 | 28.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Parsa Hosini | 2001 | 346 | 28.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 339 | 29.10 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
27 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 338 | 29.13 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
28 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 325 | 29.52 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Jacob Lund | 2001 | 308 | 30.05 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Oliver Salby | 2001 | 294 | 30.50 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
31 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 281 | 30.96 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 456 | 26.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 414 | 27.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 393 | 27.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 373 | 28.20 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jakob Tietgen | 2002 | 365 | 28.40 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 359 | 28.55 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Joachim Hjertmann | 2002 | 356 | 28.64 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Jonas Kjær | 2003 | 354 | 28.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | William Svarer | 2002 | 351 | 28.76 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Julius Henriksen | 2002 | 336 | 29.19 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 328 | 29.42 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 306 | 30.10 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 303 | 30.20 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Simon Perzynski | 2002 | 301 | 30.28 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
15 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 294 | 30.50 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Joshua Dannevang | 2002 | 291 | 30.62 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 285 | 30.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Andreas Blaaberg | 2002 | 282 | 30.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 281 | 30.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | William Vig Stærmose | 2002 | 276 | 31.17 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
21 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 254 | 32.02 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Simon Hermansen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Esv Sprintmonstre | 2003 | 425 | 5:03.16 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 39.30 | 1:20.24 | 1:20.24 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 40.00 | 1:24.77 | 2:45.01 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 33.50 | 1:13.66 | 3:58.67 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 30.90 | 1:04.49 | 5:03.16 | ||||||
2 | Aalborg Piger 1 | 2003 | 383 | 5:13.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 42.34 | 1:25.27 | 1:25.27 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 39.53 | 1:23.34 | 2:48.61 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 33.05 | 1:11.48 | 4:00.09 | ||||||
Matilde Iversen | 2003 | 35.38 | 1:13.76 | 5:13.85 | ||||||
3 | Horsens Piger 3 | 2003 | 338 | 5:27.12 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Laura-Marie Høj | 2003 | 40.10 | 1:24.21 | 1:24.21 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 43.01 | 1:31.85 | 2:56.06 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 36.74 | 1:18.97 | 4:15.03 | ||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 34.64 | 1:12.09 | 5:27.12 | ||||||
4 | Kolding Piger | 2003 | 312 | 5:36.10 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Melanie Petersen | 2004 | 43.19 | 1:29.83 | 1:29.83 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 41.30 | 1:29.72 | 2:59.55 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 39.76 | 1:24.94 | 4:24.49 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 34.39 | 1:11.61 | 5:36.10 | ||||||
5 | Esv Havfruer | 2003 | 305 | 5:38.37 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 41.61 | 1:26.21 | 1:26.21 | ||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 44.59 | ||||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 3:39.46 | 4:26.53 | 4:26.53 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 34.29 | 1:11.84 | 5:38.37 | ||||||
6 | Esbjerg Piger 1 | 2003 | 303 | 5:39.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 39.30 | 1:21.91 | 1:21.91 | ||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 44.91 | 1:38.46 | 3:00.37 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 38.06 | 1:24.15 | 4:24.52 | ||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 33.81 | 1:14.84 | 5:39.36 | ||||||
7 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 294 | 5:42.56 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 39.49 | 1:20.12 | 1:20.12 | ||||||
Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 44.45 | 1:31.58 | 2:51.70 | ||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 42.74 | 1:35.08 | 4:26.78 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 37.32 | 1:15.78 | 5:42.56 | ||||||
8 | Agf Piger 1 | 2003 | 288 | 5:45.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 43.82 | 1:29.62 | 1:29.62 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 47.81 | 1:39.67 | 3:09.29 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 39.11 | 1:26.69 | 4:35.98 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 32.81 | 1:09.11 | 5:45.09 | ||||||
9 | S68 Piger | 2003 | 280 | 5:48.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 41.75 | 1:24.95 | 1:24.95 | ||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 48.10 | 1:40.60 | 3:05.55 | ||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 39.00 | 1:22.33 | 4:27.88 | ||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 37.78 | 1:20.21 | 5:48.09 | ||||||
10 | Aalborg Piger 2 | 2003 | 266 | 5:54.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Freja Romanski | 2003 | 43.32 | 1:28.34 | 1:28.34 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 45.41 | ||||||||
Fenja Romanski | 2005 | 3:48.19 | 4:42.08 | 4:42.08 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 34.96 | 1:12.38 | 5:54.46 | ||||||
11 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 246 | 6:03.34 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 44.32 | 1:30.27 | 1:30.27 | ||||||
Caroline Sørensen | 2003 | 43.54 | 1:33.67 | 3:03.94 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 44.51 | ||||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 5:19.55 | 6:03.34 | 6:03.34 | ||||||
12 | Odder Piger | 2003 | 227 | 6:13.26 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 39.54 | 1:20.46 | 1:20.46 | ||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 52.07 | ||||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | |||||||||
Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 6:13.26 | 6:13.26 | |||||||
- | Sto Piger | 2003 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 40.49 | 1:24.77 | 1:24.77 | ||||||
- | Vs Piger | 2003 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 36.16 | 1:14.14 | 1:14.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2001 | 454 | 4:18.96 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 30.89 | 1:04.26 | 1:04.26 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 32.38 | 1:09.52 | 2:13.78 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 30.21 | 1:04.30 | 3:18.08 | ||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 28.91 | 1:00.88 | 4:18.96 | ||||||
2 | Aalborg Drenge 1 | 2001 | 418 | 4:26.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 32.45 | 1:07.40 | 1:07.40 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 35.31 | 1:15.85 | 2:23.25 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 30.36 | 1:03.50 | 3:26.75 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 28.78 | 59.58 | 4:26.33 | ||||||
3 | Esv Konfi Guns | 2001 | 406 | 4:28.88 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 32.91 | 1:08.10 | 1:08.10 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 35.41 | 1:14.68 | 2:22.78 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 31.07 | 1:08.05 | 3:30.83 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 27.78 | 58.05 | 4:28.88 | ||||||
4 | Agf Drenge 1 | 2001 | 385 | 4:33.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 32.18 | 1:06.41 | 1:06.41 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 35.38 | 1:15.92 | 2:22.33 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 32.63 | 1:09.17 | 3:31.50 | ||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | 29.07 | 1:02.25 | 4:33.75 | ||||||
5 | Hsc Herrer 1 | 2001 | 382 | 4:34.40 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 33.88 | 1:09.90 | 1:09.90 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 35.69 | 1:17.36 | 2:27.26 | ||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 31.50 | 1:11.25 | 3:38.51 | ||||||
Jacob Hopff | 2001 | 24.30 | 55.89 | 4:34.40 | ||||||
6 | Vs Drenge | 2001 | 342 | 4:44.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 34.41 | 1:10.62 | 1:10.62 | ||||||
Johan Nielsen | 2001 | 36.59 | 1:19.05 | 2:29.67 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 32.20 | 1:09.25 | 3:38.92 | ||||||
Chris Rasmussen | 2001 | 30.71 | 1:05.63 | 4:44.55 | ||||||
7 | Esv Mini Guns | 2001 | 327 | 4:48.90 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 33.80 | 1:10.80 | 1:10.80 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 38.67 | 1:23.39 | 2:34.19 | ||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 30.89 | 1:07.50 | 3:41.69 | ||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 32.47 | 1:07.21 | 4:48.90 | ||||||
8 | Sks Sønderborg | 2001 | 326 | 4:49.19 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 34.77 | 1:11.52 | 1:11.52 | ||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 38.98 | 1:19.67 | 2:31.19 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 34.66 | 1:13.96 | 3:45.15 | ||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 30.98 | 1:04.04 | 4:49.19 | ||||||
9 | Isk Tiger Sharks | 2002 | 311 | 4:53.83 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 38.30 | 1:16.97 | 1:16.97 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 36.30 | 1:18.64 | 2:35.61 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 32.56 | 1:10.11 | 3:45.72 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 32.27 | 1:08.11 | 4:53.83 | ||||||
10 | Vestkysthustlers 2 | 2001 | 310 | 4:54.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 34.85 | 1:11.65 | 1:11.65 | ||||||
Anders Eenberg | 2001 | 37.87 | 1:22.71 | 2:34.36 | ||||||
Parsa Hosini | 2001 | 33.65 | 1:15.44 | 3:49.80 | ||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 30.30 | 1:04.31 | 4:54.11 | ||||||
11 | Vestkysthustlers 3 | 2001 | 304 | 4:56.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 35.75 | 1:13.10 | 1:13.10 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 38.70 | 1:22.63 | 2:35.73 | ||||||
Luis Velasquez | 2001 | 34.23 | 1:13.23 | 3:48.96 | ||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 32.35 | 1:07.05 | 4:56.01 | ||||||
12 | Kolding Drenge | 2001 | 284 | 5:02.85 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Rasmus Hald | 2001 | 34.40 | 1:11.19 | 1:11.19 | ||||||
William Ohrt | 2002 | 41.01 | 1:24.98 | 2:36.17 | ||||||
William Svarer | 2002 | 35.24 | 1:19.52 | 3:55.69 | ||||||
Joshua Dannevang | 2002 | 32.36 | 1:07.16 | 5:02.85 | ||||||
13 | Agf Drenge 2 | 2001 | 278 | 5:05.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 36.76 | 1:17.79 | 1:17.79 | ||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 36.76 | 1:20.11 | 2:37.90 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 36.78 | 1:19.70 | 3:57.60 | ||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 32.35 | 1:07.43 | 5:05.03 | ||||||
14 | Agf Drenge 3 | 2001 | 273 | 5:06.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Christian Ottosen | 2002 | 36.90 | 1:16.70 | 1:16.70 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 39.29 | 1:22.87 | 2:39.57 | ||||||
Carl Brøchner | 2002 | 35.04 | 1:18.53 | 3:58.10 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 31.97 | 1:08.61 | 5:06.71 | ||||||
15 | Horsens Drenge | 2001 | 273 | 5:06.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 33.42 | 1:07.84 | 1:07.84 | ||||||
Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 37.82 | 1:18.90 | 2:26.74 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 39.66 | 1:31.41 | 3:58.15 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 32.40 | 1:08.76 | 5:06.91 | ||||||
16 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2001 | 225 | 5:27.18 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 38.98 | 1:19.93 | 1:19.93 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 1:30.70 | 2:09.74 | 3:29.67 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 45.41 | 1:18.73 | 4:48.40 | ||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 21.21 | 38.78 | 5:27.18 | ||||||
- | Sto Drenge | 2001 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 33.65 | 1:09.25 | 1:09.25 | ||||||
- | Vestkysthustlers 1 | 2001 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 34.32 | 1:10.80 | 1:10.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2001 | 417 | 1:57.39 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 29.42 | 29.42 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 32.28 | 1:01.70 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 28.37 | 1:30.07 | |||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 27.32 | 1:57.39 | |||||||
2 | Esv Konfi Guns | 2001 | 382 | 2:00.89 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 31.14 | 31.14 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 33.75 | 1:04.89 | |||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 28.82 | 1:33.71 | |||||||
Magnus Funder | 2001 | 27.18 | 2:00.89 | |||||||
3 | Agf Drenge 1 | 2001 | 367 | 2:02.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 30.83 | 30.83 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 33.36 | 1:04.19 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 30.42 | 1:34.61 | |||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | 27.92 | 2:02.53 | |||||||
4 | Aalborg Drenge 1 | 2001 | 359 | 2:03.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 33.66 | 33.66 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 35.00 | 1:08.66 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 28.23 | 1:36.89 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 26.57 | 2:03.46 | |||||||
5 | Vestkysthustlers 1 | 2001 | 358 | 2:03.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jakob Grene | 2001 | 32.36 | 32.36 | |||||||
Anders Eenberg | 2001 | 37.28 | 1:09.64 | |||||||
Martin H. Abel | 2001 | 27.82 | 1:37.46 | |||||||
Oliver Mølby | 2001 | 26.10 | 2:03.56 | |||||||
6 | Hsc Herrer 1 | 2001 | 341 | 2:05.59 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 35.06 | 1:07.48 | |||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 30.14 | 1:37.62 | |||||||
Jacob Hopff | 2001 | 27.97 | 2:05.59 | |||||||
7 | Vs Drenge | 2001 | 330 | 2:06.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 34.92 | 1:06.97 | |||||||
Chris Rasmussen | 2001 | 32.97 | 1:39.94 | |||||||
Johan Nielsen | 2001 | 27.01 | 2:06.95 | |||||||
8 | Esv Mini Guns | 2001 | 306 | 2:10.16 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 37.79 | 1:09.96 | |||||||
Emil Kragh | 2001 | 30.63 | 1:40.59 | |||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 29.57 | 2:10.16 | |||||||
9 | Sto Drenge | 2001 | 287 | 2:12.95 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 38.01 | 1:11.68 | |||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 33.97 | 1:45.65 | |||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 27.30 | 2:12.95 | |||||||
10 | Isk Tiger Sharks | 2002 | 283 | 2:13.57 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 36.72 | 36.72 | |||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 34.34 | 1:11.06 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 31.14 | 1:42.20 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 31.37 | 2:13.57 | |||||||
11 | Sks Sønderborg | 2001 | 277 | 2:14.46 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 35.97 | 1:11.02 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 33.33 | 1:44.35 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 30.11 | 2:14.46 | |||||||
12 | Agf Drenge 2 | 2001 | 274 | 2:14.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 35.86 | 1:10.49 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 34.03 | 1:44.52 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 30.42 | 2:14.94 | |||||||
13 | Horsens Drenge | 2001 | 270 | 2:15.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 35.87 | 1:07.96 | |||||||
Christian Johannesen | 2003 | 37.98 | 1:45.94 | |||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 29.69 | 2:15.63 | |||||||
14 | Agf Drenge 3 | 2001 | 256 | 2:18.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Christian Ottosen | 2002 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Casper Krohn | 2001 | 38.61 | 1:14.00 | |||||||
Carl Brøchner | 2002 | 33.11 | 1:47.11 | |||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 30.94 | 2:18.05 | |||||||
15 | Kolding Drenge | 2001 | 255 | 2:18.28 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Joshua Dannevang | 2002 | 39.52 | 39.52 | |||||||
William Ohrt | 2002 | 39.84 | 1:19.36 | |||||||
Rasmus Hald | 2001 | 29.49 | 1:48.85 | |||||||
William Svarer | 2002 | 29.43 | 2:18.28 | |||||||
- | Vestkysthustlers 2 | 2001 | DSQ | Forkert rækkefølge | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Vestkysthustlers 3 | 2001 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 36.38 | 36.38 | |||||||
- | Aarhus Swim Drenge 2 | 2001 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 20, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esv Sprintmonstre | 2003 | Elite Swim Vejle | 2:16.42 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 36.79 | 36.79 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 38.34 | 1:15.13 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 31.53 | 1:46.66 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 29.76 | 2:16.42 | |||||||
2 | Vs Piger | 2003 | Viborg Svømme Klub | 2:19.68 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 39.92 | 1:14.45 | |||||||
Josefine Heuer | 2003 | 34.08 | 1:48.53 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 31.15 | 2:19.68 | |||||||
3 | Aalborg Piger 1 | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 2:26.09 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 44.69 | 1:19.55 | |||||||
Emma Stecher | 2003 | 32.09 | 1:51.64 | |||||||
Fenja Romanski | 2005 | 34.45 | 2:26.09 | |||||||
4 | Horsens Piger 3 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:26.65 | ||||||
Laura-Marie Høj | 2003 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 40.46 | 1:18.79 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 35.06 | 1:53.85 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 32.80 | 2:26.65 | |||||||
5 | Sto Piger | 2003 | Swim Team Odense | 2:27.66 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 38.43 | 38.43 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 43.06 | 1:21.49 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 35.10 | 1:56.59 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 31.07 | 2:27.66 | |||||||
6 | Esv Havfruer | 2003 | Elite Swim Vejle | 2:30.57 | ||||||
Mia Hvarre | 2004 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 43.93 | 1:23.28 | |||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 34.92 | 1:58.20 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 32.37 | 2:30.57 | |||||||
7 | Agf Piger 1 | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 2:30.74 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 45.13 | 1:20.47 | |||||||
Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 38.63 | 1:59.10 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 31.64 | 2:30.74 | |||||||
8 | Esbjerg Piger 1 | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 2:31.41 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 38.45 | 38.45 | |||||||
Søs Freund | 2004 | |||||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:59.89 | 1:59.89 | |||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 31.52 | 2:31.41 | |||||||
9 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | Aarhus Swim | 2:32.89 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 37.23 | 37.23 | |||||||
Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 42.41 | 1:19.64 | |||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 40.88 | 2:00.52 | |||||||
Emma Varrisboel | 2003 | 32.37 | 2:32.89 | |||||||
10 | S68 Piger | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 2:35.39 | ||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 37.73 | 37.73 | |||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 45.74 | 1:23.47 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 35.61 | 1:59.08 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 36.31 | 2:35.39 | |||||||
11 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | Aarhus Swim | 2:39.19 | ||||||
Sia Aagaard | 2004 | 40.06 | 40.06 | |||||||
Caroline Sørensen | 2003 | 42.39 | 1:22.45 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 42.04 | 2:04.49 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 34.70 | 2:39.19 | |||||||
12 | Aalborg Piger 2 | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 2:46.77 | ||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 52.45 | 1:32.27 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 41.68 | 2:13.95 | |||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 32.82 | 2:46.77 | |||||||
13 | Odder Piger | 2003 | Odder Svømmeklub | 2:49.40 | ||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 53.39 | 1:30.77 | |||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 42.83 | 2:13.60 | |||||||
Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 35.80 | 2:49.40 | |||||||
- | Silkeborg Piger | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Ej afl. holdkapkort | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 506 | 29.90 | 1:05.86 | 1:44.77 | 2:18.14 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 465 | 33.59 | 1:10.06 | 1:48.35 | 2:22.02 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 435 | 32.84 | 1:11.99 | 1:52.24 | 2:25.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 434 | 31.17 | 1:09.20 | 1:53.57 | 2:25.36 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 426 | 32.45 | 1:09.85 | 1:51.58 | 2:26.25 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oliver Frølund | 2001 | 424 | 32.83 | 1:10.21 | 1:54.48 | 2:26.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 415 | 30.81 | 1:09.45 | 1:51.47 | 2:27.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Nielsen | 2001 | 410 | 33.31 | 1:11.24 | 1:54.89 | 2:28.07 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anders Vestergaard | 2001 | 405 | 34.24 | 1:12.03 | 1:56.53 | 2:28.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian Bonde | 2001 | 403 | 35.21 | 1:14.71 | 1:55.33 | 2:29.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johann Kristian Møller | 2001 | 397 | 32.49 | 1:10.72 | 1:56.31 | 2:29.74 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Mathias Rasmussen | 2001 | 396 | 33.62 | 1:11.78 | 1:55.69 | 2:29.79 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Emil Kragh | 2001 | 388 | 33.13 | 1:12.96 | 1:56.60 | 2:30.87 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 387 | 34.07 | 1:11.15 | 1:57.68 | 2:31.02 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 386 | 31.72 | 1:10.48 | 1:55.26 | 2:31.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Benjamin Rohde | 2001 | 386 | 32.06 | 1:10.81 | 1:55.46 | 2:31.15 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Alexander Stær | 2001 | 385 | 33.37 | 1:12.20 | 1:57.83 | 2:31.30 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Magnus Funder | 2001 | 378 | 32.26 | 1:11.25 | 1:57.24 | 2:32.19 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Anders Rasmussen | 2001 | 366 | 33.76 | 1:11.75 | 1:58.98 | 2:33.88 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Thomas Schiby | 2001 | 361 | 34.42 | 1:14.68 | 1:59.98 | 2:34.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 351 | 34.97 | 1:14.41 | 2:01.07 | 2:35.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jakob Grene | 2001 | 349 | 34.10 | 1:14.07 | 2:00.63 | 2:36.25 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 348 | 33.91 | 1:12.74 | 1:59.49 | 2:36.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Chris Rasmussen | 2001 | 338 | 35.12 | 1:15.70 | 2:03.62 | 2:37.99 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 324 | 35.83 | 1:17.18 | 2:05.06 | 2:40.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 314 | 35.31 | 1:18.62 | 2:05.19 | 2:41.86 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Magnus V. Ancker | 2001 | 314 | 35.70 | 1:17.82 | 2:02.10 | 2:41.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Casper Krohn | 2001 | 263 | 41.10 | 1:26.04 | 2:11.97 | 2:51.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Carl M Gadegaard | 2001 | 262 | 39.20 | 1:24.18 | 2:14.99 | 2:51.94 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Markus Simonsen | 2001 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Jens Sørensen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 450 | 32.78 | 1:08.34 | 1:50.64 | 2:23.55 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 416 | 30.90 | 1:10.19 | 1:54.12 | 2:27.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 386 | 32.37 | 1:10.20 | 1:57.33 | 2:31.12 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Tietgen | 2002 | 386 | 32.40 | 1:09.70 | 1:57.08 | 2:31.15 | |||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Mathias Pedersen | 2002 | 383 | 32.31 | 1:10.15 | 1:56.87 | 2:31.54 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 347 | 33.03 | 1:13.14 | 2:01.07 | 2:36.58 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Simon Perzynski | 2002 | 338 | 34.57 | 1:15.82 | 2:01.60 | 2:38.02 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Casper Brinch | 2002 | 327 | 33.68 | 1:13.85 | 2:02.15 | 2:39.64 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 326 | 36.29 | 1:18.06 | 2:04.11 | 2:39.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Blaaberg | 2002 | 318 | 36.33 | 1:16.17 | 2:05.23 | 2:41.14 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Filip Cederstrøm | 2002 | 314 | 36.46 | 1:18.97 | 2:03.00 | 2:41.93 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Malthe Elkjær | 2003 | 310 | 37.47 | 1:19.93 | 2:05.31 | 2:42.65 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 296 | 38.30 | 1:17.32 | 2:10.00 | 2:44.99 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | William Ohrt | 2002 | 292 | 38.09 | 1:22.10 | 2:03.88 | 2:45.89 | |||
Kolding SK | ||||||||||
15 | William Vig Stærmose | 2002 | 289 | 38.36 | 1:20.49 | 2:10.05 | 2:46.45 | |||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Christian Ottosen | 2002 | 288 | 37.77 | 1:18.71 | 2:06.42 | 2:46.64 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 282 | 36.52 | 1:18.50 | 2:09.93 | 2:47.68 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 278 | 37.57 | 1:19.86 | 2:16.75 | 2:48.59 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 276 | 37.59 | 1:23.23 | 2:10.92 | 2:49.05 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Daniel Gallacher | 2002 | 269 | 37.38 | 1:19.69 | 2:10.82 | 2:50.36 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Mingus Okkerholm | 2002 | 263 | 41.12 | 1:25.79 | 2:12.20 | 2:51.73 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 262 | 39.77 | 1:23.84 | 2:13.26 | 2:51.98 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Mads Stamholt | 2003 | 239 | 40.63 | 1:26.15 | 2:18.72 | 2:57.19 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathias Lund Hansen | 2002 | DSQ | Ej forts. bev. 75m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 524 | 32.85 | 1:13.21 | 1:59.20 | 2:34.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 477 | 35.51 | 1:15.52 | 2:02.59 | 2:39.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 474 | 35.74 | 1:17.32 | 2:04.77 | 2:39.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 397 | 37.92 | 1:21.10 | 2:13.60 | 2:49.52 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Caroline Broholm | 2003 | 391 | 37.38 | 1:19.75 | 2:09.64 | 2:50.32 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Josefine Heuer | 2003 | 380 | 1:19.44 | 2:12.68 | 2:51.98 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Selma Pruzljanin | 2003 | 373 | 39.84 | 1:23.80 | 2:13.21 | 2:52.99 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christine Krogh | 2003 | 366 | 40.90 | 1:27.11 | 2:15.28 | 2:54.10 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 360 | 41.23 | 1:27.75 | 2:15.18 | 2:55.07 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 348 | 43.81 | 1:29.80 | 2:17.75 | 2:56.98 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 348 | 39.37 | 1:24.78 | 2:15.95 | 2:57.07 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Amalie Kristensen | 2003 | 336 | 42.03 | 1:26.83 | 2:20.72 | 2:59.08 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Bull Kramer | 2003 | 334 | 40.52 | 1:28.25 | 2:17.69 | 2:59.45 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Signe Thomsen | 2003 | 330 | 44.15 | 1:28.52 | 2:20.35 | 3:00.13 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 321 | 40.89 | 1:27.58 | 2:21.39 | 3:01.91 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 317 | 40.96 | 1:28.69 | 2:21.29 | 3:02.72 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Line Lyskjær | 2003 | 314 | 40.84 | 1:28.85 | 2:22.23 | 3:03.21 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 304 | 40.16 | 1:27.23 | 2:22.65 | 3:05.13 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 300 | 43.87 | 1:31.43 | 2:24.69 | 3:06.03 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 294 | 40.60 | 1:28.10 | 2:24.08 | 3:07.28 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Matilde Iversen | 2003 | 291 | 43.07 | 1:31.86 | 2:27.23 | 3:07.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Caroline Sørensen | 2003 | 235 | 51.11 | 1:44.40 | 2:33.90 | 3:21.71 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Lærke Asmussen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Emilie Egerup | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. 75m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Bach Nielsen | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. 75m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 371 | 37.72 | 1:21.58 | 2:16.70 | 2:53.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 370 | 38.04 | 1:20.06 | 2:12.68 | 2:53.41 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 351 | 40.46 | 1:26.87 | 2:17.39 | 2:56.56 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | 332 | 39.87 | 1:28.41 | 2:18.10 | 2:59.93 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 327 | 40.47 | 1:26.52 | 2:23.30 | 3:00.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 312 | 45.28 | 1:31.06 | 2:24.94 | 3:03.70 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Mia Hvarre | 2004 | 298 | 42.00 | 1:28.83 | 2:24.51 | 3:06.43 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 296 | 46.92 | 1:38.32 | 2:28.26 | 3:06.76 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Aurelia Pedersen | 2004 | 292 | 44.18 | 1:30.03 | 2:25.78 | 3:07.69 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sia Aagaard | 2004 | 290 | 44.31 | 1:31.59 | 2:27.27 | 3:08.13 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 287 | 46.61 | 1:33.22 | 2:27.67 | 3:08.85 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Ellen Jensen | 2005 | 285 | 42.37 | 1:31.58 | 2:28.71 | 3:09.16 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Anna Toft Petersen | 2004 | 281 | 48.75 | 1:33.53 | 2:30.48 | 3:10.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 269 | 44.21 | 1:31.18 | 2:25.67 | 3:12.84 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Fenja Romanski | 2005 | 262 | 43.32 | 1:32.79 | 2:29.91 | 3:14.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laura Marie Dige | 2004 | 258 | 45.68 | 1:33.87 | 2:29.67 | 3:15.53 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Søs Freund | 2004 | 256 | 49.79 | 1:40.26 | 2:34.96 | 3:16.14 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathilde Møller | 2004 | 252 | 50.09 | 1:40.24 | 2:32.40 | 3:17.24 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
19 | Eva Hjort | 2004 | 251 | 45.09 | 1:32.66 | 2:33.03 | 3:17.50 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Laura S. Olesen | 2005 | 237 | 45.00 | 2:35.84 | 3:21.32 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise Sunesen | 2005 | 218 | 44.51 | 1:37.51 | 2:39.53 | 3:26.84 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Ida Juul Grønning | 2004 | 202 | 46.99 | 1:41.51 | 2:45.34 | 3:32.27 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Astrid Hassing | 2004 | DSQ | Ej bryst før vend 50 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | DSQ | Afsæt på ryg 125m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 547 | 26.54 | 54.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lawrence Langley | 2001 | 470 | 27.36 | 57.80 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 464 | 28.51 | 58.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 464 | 28.66 | 58.03 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | 460 | 28.00 | 58.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Jensen | 2001 | 458 | 27.58 | 58.30 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
7 | Oliver Frølund | 2001 | 456 | 28.34 | 58.36 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victor Bjerre | 2001 | 436 | 29.27 | 59.24 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 430 | 29.15 | 59.51 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anders Vestergaard | 2001 | 429 | 29.02 | 59.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Mølby | 2001 | 428 | 28.49 | 59.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johann Kristian Møller | 2001 | 427 | 28.78 | 59.66 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Malthe Levisen | 2001 | 417 | 28.83 | 1:00.15 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Thomas Schiby | 2001 | 415 | 28.98 | 1:00.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christian Bonde | 2001 | 414 | 29.44 | 1:00.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Johan Nielsen | 2001 | 409 | 29.36 | 1:00.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Alexander Stær | 2001 | 405 | 29.42 | 1:00.70 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Jacob Hopff | 2001 | 398 | 29.52 | 1:01.06 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 394 | 29.37 | 1:01.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Anders Rasmussen | 2001 | 392 | 28.83 | 1:01.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Magnus Funder | 2001 | 390 | 29.44 | 1:01.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 389 | 29.59 | 1:01.51 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jakob Grene | 2001 | 383 | 29.68 | 1:01.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 372 | 30.14 | 1:02.48 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 363 | 30.49 | 1:02.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 361 | 30.26 | 1:03.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Mads Frydenholm | 2001 | 358 | 30.45 | 1:03.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 351 | 31.13 | 1:03.66 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
29 | Chris Rasmussen | 2001 | 349 | 30.54 | 1:03.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 344 | 31.22 | 1:04.08 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
31 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 344 | 31.29 | 1:04.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 342 | 29.98 | 1:04.23 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
33 | Parsa Hosini | 2001 | 341 | 30.75 | 1:04.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 325 | 30.98 | 1:05.30 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
35 | Anders Eenberg | 2001 | 314 | 31.21 | 1:06.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Oliver Veile | 2001 | 305 | 32.80 | 1:06.74 | |||||
Durup IF | ||||||||||
37 | Lukas Jeppesen | 2001 | 301 | 32.38 | 1:07.00 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 463 | 28.01 | 58.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Artúr Jegesi | 2002 | 451 | 28.30 | 58.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 435 | 28.53 | 59.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Tietgen | 2002 | 408 | 29.19 | 1:00.56 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Joachim Hjertmann | 2002 | 386 | 29.66 | 1:01.68 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Jonas Kjær | 2003 | 364 | 30.59 | 1:02.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 361 | 30.03 | 1:03.11 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Gustav Stahl | 2002 | 358 | 30.55 | 1:03.26 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Julius Henriksen | 2002 | 351 | 30.64 | 1:03.65 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | William Svarer | 2002 | 344 | 32.20 | 1:04.09 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Emil Frydenholm | 2002 | 335 | 31.68 | 1:04.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 334 | 31.82 | 1:04.74 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Andreas Blaaberg | 2002 | 323 | 31.63 | 1:05.45 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 322 | 31.76 | 1:05.54 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 318 | 32.02 | 1:05.79 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Malthe Elkjær | 2003 | 316 | 32.44 | 1:05.94 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 314 | 31.66 | 1:06.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 311 | 32.19 | 1:06.27 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | William Vig Stærmose | 2002 | 304 | 32.35 | 1:06.78 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
20 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 303 | 31.97 | 1:06.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Joshua Dannevang | 2002 | 301 | 32.50 | 1:07.05 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 298 | 32.39 | 1:07.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 293 | 31.94 | 1:07.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Casper Brinch | 2002 | 293 | 32.90 | 1:07.65 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
25 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 289 | 32.61 | 1:07.96 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oliver L Nelander | 2002 | 288 | 32.58 | 1:08.05 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 280 | 33.59 | 1:08.66 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Tobias Boström | 2002 | 270 | 33.58 | 1:09.52 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
29 | Oliver Hallenborg | 2002 | 268 | 33.56 | 1:09.68 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
30 | Jonas L. Werther | 2002 | 259 | 34.10 | 1:10.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 247 | 34.58 | 1:11.59 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 499 | 31.34 | 1:04.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 496 | 31.41 | 1:04.42 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 489 | 31.46 | 1:04.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 489 | 31.71 | 1:04.73 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Houe Andersen | 2003 | 472 | 31.22 | 1:05.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lærke Høgsted | 2003 | 446 | 32.51 | 1:06.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | 443 | 32.77 | 1:06.87 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida S Olesen | 2003 | 437 | 31.81 | 1:07.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 428 | 33.01 | 1:07.68 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 410 | 32.67 | 1:08.63 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 407 | 33.41 | 1:08.79 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | My Phuong Bui | 2003 | 402 | 33.44 | 1:09.11 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 398 | 32.96 | 1:09.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 372 | 33.72 | 1:10.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Cecilie Christiansen | 2003 | 369 | 33.55 | 1:11.08 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Anna Tvørfoss Nielsen | 2003 | 366 | 32.00 | 1:11.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 365 | 34.52 | 1:11.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 362 | 34.51 | 1:11.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anna Bull Kramer | 2003 | 349 | 34.86 | 1:12.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Laura-Marie Høj | 2003 | 338 | 35.88 | 1:13.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Christine Krogh | 2003 | 337 | 34.49 | 1:13.25 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Alma Burgaard | 2003 | 337 | 35.48 | 1:13.27 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Maibritt Christensen | 2003 | 329 | 35.41 | 1:13.88 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
24 | Freja Romanski | 2003 | 321 | 35.48 | 1:14.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sarah Bundgaard | 2003 | 319 | 35.00 | 1:14.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Johanne A Andersson | 2003 | 313 | 35.62 | 1:15.08 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
27 | Emilie Mortensen | 2003 | 296 | 34.45 | 1:16.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ida Troldborg | 2003 | 256 | 36.96 | 1:20.27 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
29 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 249 | 38.88 | 1:21.08 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 397 | 33.53 | 1:09.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 371 | 33.99 | 1:10.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Christina M. Glargaard | 2004 | 355 | 34.34 | 1:11.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 355 | 35.76 | 1:12.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 353 | 34.67 | 1:12.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Cille Christensen | 2004 | 347 | 34.52 | 1:12.59 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Elma Gabela | 2004 | 333 | 35.79 | 1:13.53 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 333 | 35.27 | 1:13.54 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 333 | 34.49 | 1:13.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martha Bjerg | 2004 | 315 | 36.73 | 1:14.91 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Aurelia Pedersen | 2004 | 301 | 36.71 | 1:16.06 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 301 | 36.57 | 1:16.10 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Michelle Mølby | 2004 | 299 | 36.23 | 1:16.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 292 | 36.06 | 1:16.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nele Schulze | 2004 | 284 | 36.99 | 1:17.57 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mia Hvarre | 2004 | 279 | 36.32 | 1:17.98 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 274 | 38.99 | 1:18.51 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Ellen Jensen | 2005 | 263 | 37.34 | 1:19.60 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
19 | Anna Varming | 2005 | 261 | 37.62 | 1:19.75 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 254 | 38.59 | 1:20.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 253 | 38.03 | 1:20.65 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 250 | 38.48 | 1:20.97 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Louise Lie Thisted | 2005 | 244 | 38.97 | 1:21.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Isabel Karlskov | 2005 | 215 | 40.01 | 1:25.09 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 201 | 39.37 | 1:27.05 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 522 | 28.25 | 1:00.19 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 457 | 29.32 | 1:02.91 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | 443 | 29.38 | 1:03.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Hald | 2001 | 430 | 30.60 | 1:04.20 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Oskar Lindholm | 2001 | 409 | 30.74 | 1:05.28 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Daniel Jensen | 2001 | 389 | 30.38 | 1:06.36 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
7 | Magnus A H Christensen | 2001 | 367 | 31.22 | 1:07.66 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 367 | 31.75 | 1:07.70 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Magnus Funder | 2001 | 359 | 32.37 | 1:08.19 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Benjamin Rohde | 2001 | 356 | 31.46 | 1:08.36 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Jacob Hopff | 2001 | 352 | 32.76 | 1:08.65 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Victor Bjerre | 2001 | 338 | 33.17 | 1:09.58 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Kragh | 2001 | 331 | 32.20 | 1:10.04 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 329 | 33.98 | 1:10.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Lawrence Langley | 2001 | 327 | 32.68 | 1:10.34 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Alexander Stær | 2001 | 307 | 33.29 | 1:11.81 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
17 | Chris Rasmussen | 2001 | 279 | 34.48 | 1:14.13 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Luis Velasquez | 2001 | 276 | 35.90 | 1:14.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Parsa Hosini | 2001 | 268 | 35.02 | 1:15.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 449 | 30.99 | 1:03.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Pedersen | 2002 | 372 | 32.01 | 1:07.37 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 342 | 33.09 | 1:09.30 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 340 | 32.31 | 1:09.41 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Tietgen | 2002 | 318 | 33.24 | 1:11.01 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Joachim Hjertmann | 2002 | 268 | 34.65 | 1:15.18 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 264 | 35.75 | 1:15.57 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 259 | 37.66 | 1:16.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Casper Brinch | 2002 | 253 | 35.64 | 1:16.65 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Carl Brøchner | 2002 | 251 | 36.14 | 1:16.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 250 | 35.56 | 1:16.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 249 | 37.31 | 1:16.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 245 | 36.31 | 1:17.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 242 | 36.81 | 1:17.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 240 | 36.67 | 1:17.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 237 | 35.92 | 1:18.24 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | William Svarer | 2002 | 230 | 36.81 | 1:19.02 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Malthe Elkjær | 2003 | 227 | 36.72 | 1:19.40 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Tobias Boström | 2002 | 217 | 37.64 | 1:20.67 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
20 | Daniel Gallacher | 2002 | 212 | 38.40 | 1:21.30 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Christian Johannesen | 2003 | 172 | 39.21 | 1:27.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mads Mikkelsen | 2004 | 149 | 41.58 | 1:31.30 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 477 | 32.77 | 1:10.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 422 | 34.12 | 1:13.37 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | 406 | 34.09 | 1:14.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 368 | 35.62 | 1:16.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 349 | 36.80 | 1:18.16 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Josefine Heuer | 2003 | 348 | 36.04 | 1:18.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Cecilie Davidsen | 2003 | 327 | 36.39 | 1:19.86 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | My Phuong Bui | 2003 | 320 | 38.23 | 1:20.45 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Cecilie Christiansen | 2003 | 313 | 37.33 | 1:21.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Karoline Lagoni | 2003 | 292 | 38.54 | 1:22.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Bull Kramer | 2003 | 285 | 39.13 | 1:23.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alma Burgaard | 2003 | 281 | 39.74 | 1:24.01 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 270 | 38.96 | 1:25.07 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 246 | 40.95 | 1:27.83 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Amalie Kristensen | 2003 | 242 | 42.08 | 1:28.33 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Matilde Iversen | 2003 | 232 | 42.51 | 1:29.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 228 | 41.43 | 1:30.00 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 223 | 41.21 | 1:30.67 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Christine Krogh | 2003 | 196 | 42.13 | 1:34.72 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | DSQ | Ej samt. berø. 75m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Lyskjær | 2003 | DSQ | 1 hånd i afslutning | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 317 | 38.89 | 1:20.71 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | 304 | 36.99 | 1:21.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 285 | 38.61 | 1:23.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | 249 | 40.59 | 1:27.44 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ellen Jensen | 2005 | 219 | 42.91 | 1:31.25 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Elma Gabela | 2004 | 214 | 44.02 | 1:31.99 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Sia Aagaard | 2004 | 211 | 42.56 | 1:32.33 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 207 | 43.96 | 1:33.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Nicoline Dyrman | 2004 | 201 | 41.17 | 1:33.92 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Sunesen | 2005 | 192 | 44.76 | 1:35.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Laura Marie Dige | 2004 | 185 | 44.74 | 1:36.57 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 182 | 43.91 | 1:37.03 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Frida Lind | 2004 | 176 | 43.76 | 1:38.22 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Isabel Karlskov | 2005 | 166 | 44.90 | 1:39.99 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Victoria Underbjerg | 2004 | 161 | 42.91 | 1:41.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Juul Grønning | 2004 | 155 | 47.58 | 1:42.35 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Melanie Petersen | 2004 | DSQ | Asynkron armtag 85m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 469 | 30.17 | 1:02.95 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marius Nørgaard | 2001 | 415 | 31.46 | 1:05.60 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Jensen | 2001 | 395 | 31.77 | 1:06.65 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
4 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 394 | 32.28 | 1:06.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 392 | 33.04 | 1:06.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Rasmussen | 2001 | 388 | 32.66 | 1:07.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Oskar Lindholm | 2001 | 387 | 33.09 | 1:07.12 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Anders Vestergaard | 2001 | 386 | 32.84 | 1:07.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 376 | 32.96 | 1:07.79 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Benjamin Peruchon | 2001 | 357 | 32.94 | 1:08.94 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 353 | 33.58 | 1:09.23 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Martin H. Abel | 2001 | 345 | 34.47 | 1:09.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thomas Schiby | 2001 | 344 | 34.48 | 1:09.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Frølund | 2001 | 344 | 34.29 | 1:09.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 344 | 34.40 | 1:09.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Johan Nielsen | 2001 | 334 | 35.28 | 1:10.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Johann Kristian Møller | 2001 | 326 | 34.65 | 1:11.07 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Lawrence Langley | 2001 | 326 | 34.62 | 1:11.07 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
19 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 322 | 34.47 | 1:11.33 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Mads Frydenholm | 2001 | 322 | 34.84 | 1:11.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Benjamin Rohde | 2001 | 322 | 34.69 | 1:11.39 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 321 | 34.82 | 1:11.47 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Oliver Mølby | 2001 | 306 | 35.07 | 1:12.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Markus Simonsen | 2001 | 301 | 35.51 | 1:12.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
25 | Lukas Jeppesen | 2001 | 299 | 35.79 | 1:13.15 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
26 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 298 | 36.33 | 1:13.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 296 | 36.74 | 1:13.40 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
28 | Oliver Veile | 2001 | 285 | 36.38 | 1:14.36 | |||||
Durup IF | ||||||||||
- | Mads Sørensen | 2001 | DSQ | Neddykket i mål | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 411 | 32.57 | 1:05.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 392 | 32.70 | 1:06.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Pedersen | 2002 | 377 | 33.11 | 1:07.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 354 | 33.65 | 1:09.17 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Tietgen | 2002 | 338 | 33.84 | 1:10.19 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 334 | 35.03 | 1:10.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 330 | 34.51 | 1:10.82 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jonas Kjær | 2003 | 327 | 35.11 | 1:10.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 305 | 35.49 | 1:12.68 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Gustav Stahl | 2002 | 302 | 35.96 | 1:12.87 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 294 | 36.09 | 1:13.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Andreas Blaaberg | 2002 | 281 | 36.85 | 1:14.69 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 278 | 36.65 | 1:14.96 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 271 | 37.03 | 1:15.56 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Simon Perzynski | 2002 | 266 | 36.82 | 1:16.02 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
16 | Christian Ottosen | 2002 | 263 | 37.32 | 1:16.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 262 | 37.42 | 1:16.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Casper Brinch | 2002 | 261 | 38.04 | 1:16.56 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | William Vig Stærmose | 2002 | 260 | 37.73 | 1:16.60 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
20 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 258 | 37.85 | 1:16.79 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 253 | 37.90 | 1:17.31 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Carl Brøchner | 2002 | 248 | 38.06 | 1:17.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Jonas L. Werther | 2002 | 247 | 38.54 | 1:17.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 236 | 39.27 | 1:19.09 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 236 | 37.97 | 1:19.12 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 235 | 38.48 | 1:19.24 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 233 | 39.15 | 1:19.44 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 213 | 39.32 | 1:21.82 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 435 | 35.44 | 1:12.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 396 | 36.63 | 1:15.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 391 | 36.29 | 1:15.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 377 | 37.71 | 1:16.43 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 374 | 38.50 | 1:16.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Caroline Broholm | 2003 | 372 | 37.86 | 1:16.78 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Josefine Heuer | 2003 | 363 | 37.96 | 1:17.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Signe Thomsen | 2003 | 351 | 38.27 | 1:18.24 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Lærke Asmussen | 2003 | 335 | 38.88 | 1:19.52 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 329 | 38.87 | 1:19.95 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Michelle Philipsen | 2003 | 329 | 37.67 | 1:19.96 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 325 | 39.80 | 1:20.25 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 325 | 38.85 | 1:20.27 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
14 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 325 | 39.62 | 1:20.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Ella Christiansen | 2003 | 320 | 39.43 | 1:20.70 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Selma Pruzljanin | 2003 | 319 | 39.89 | 1:20.76 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 313 | 39.55 | 1:21.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | My Phuong Bui | 2003 | 304 | 40.75 | 1:22.08 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Laura-Marie Høj | 2003 | 291 | 41.06 | 1:23.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 282 | 41.47 | 1:24.15 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 248 | 43.61 | 1:27.81 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 243 | 43.14 | 1:28.43 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
23 | Line Lyskjær | 2003 | 225 | 44.07 | 1:30.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Barbara Ammentorp | 2003 | 171 | 48.42 | 1:39.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Batz | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. 25m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Louise Houe Andersen | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. 50m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 386 | 36.98 | 1:15.85 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 329 | 38.99 | 1:19.99 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Mia Hvarre | 2004 | 291 | 40.99 | 1:23.33 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 288 | 41.93 | 1:23.63 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 286 | 40.53 | 1:23.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 285 | 40.91 | 1:23.89 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 276 | 41.91 | 1:24.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 275 | 41.38 | 1:24.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Fenja Romanski | 2005 | 274 | 41.67 | 1:24.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martha Bjerg | 2004 | 273 | 43.24 | 1:25.13 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Astrid Hassing | 2004 | 270 | 42.07 | 1:25.35 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 265 | 41.70 | 1:25.93 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Anna Varming | 2005 | 259 | 42.63 | 1:26.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Aurelia Pedersen | 2004 | 257 | 43.33 | 1:26.78 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Laura S. Olesen | 2005 | 246 | 43.61 | 1:28.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sia Aagaard | 2004 | 244 | 43.61 | 1:28.37 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Anna Toft Petersen | 2004 | 241 | 45.02 | 1:28.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 239 | 43.15 | 1:28.96 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 238 | 43.45 | 1:29.01 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 232 | 44.83 | 1:29.82 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
21 | Louise Lie Thisted | 2005 | 225 | 45.00 | 1:30.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Laura Marie Dige | 2004 | 219 | 45.77 | 1:31.58 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Melanie Petersen | 2004 | 214 | 44.22 | 1:32.33 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Frida Lind | 2004 | 203 | 44.91 | 1:33.93 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Celina Preusse Kaarup | 2004 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | DSQ | Ej forts. bev. 75m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:03 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2001 | Aarhus Swim | 3:52.39 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 27.73 | 58.29 | 58.29 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 27.11 | 56.90 | 1:55.19 | ||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 28.72 | 1:00.01 | 2:55.20 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 27.40 | 57.19 | 3:52.39 | ||||||
2 | Aalborg Drenge 1 | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 3:54.18 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 29.06 | 1:00.28 | 1:00.28 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 28.54 | 59.34 | 1:59.62 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 27.65 | 57.90 | 2:57.52 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 27.27 | 56.66 | 3:54.18 | ||||||
3 | Esv Konfi Guns | 2001 | Elite Swim Vejle | 3:55.56 | ||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 28.45 | 59.44 | 59.44 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 27.57 | 57.81 | 1:57.25 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 28.19 | 59.99 | 2:57.24 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 27.87 | 58.32 | 3:55.56 | ||||||
4 | Vestkysthustlers 1 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 4:01.97 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 28.87 | 1:00.71 | 1:00.71 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 27.72 | 59.04 | 1:59.75 | ||||||
Jakob Grene | 2001 | 28.73 | 1:01.31 | 3:01.06 | ||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 28.68 | 1:00.91 | 4:01.97 | ||||||
5 | Hsc Herrer 1 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 4:08.53 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 29.76 | 1:01.04 | 1:01.04 | ||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 30.11 | 1:03.47 | 2:04.51 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 30.28 | 1:03.45 | 3:07.96 | ||||||
Jacob Hopff | 2001 | 28.74 | 1:00.57 | 4:08.53 | ||||||
6 | Vs Drenge | 2001 | Viborg Svømme Klub | 4:09.53 | ||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 28.92 | 1:00.78 | 1:00.78 | ||||||
Chris Rasmussen | 2001 | 30.38 | 1:04.42 | 2:05.20 | ||||||
Johan Nielsen | 2001 | 28.86 | 1:00.73 | 3:05.93 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 30.38 | 1:03.60 | 4:09.53 | ||||||
7 | Sto Drenge | 2001 | Swim Team Odense | 4:11.58 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 28.81 | 59.29 | 59.29 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 31.55 | 1:05.95 | 2:05.24 | ||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 30.68 | 1:04.42 | 3:09.66 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 29.54 | 1:01.92 | 4:11.58 | ||||||
8 | Agf Drenge 1 | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 4:13.91 | ||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | 29.97 | 1:03.19 | 1:03.19 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 29.36 | 1:02.06 | 2:05.25 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 30.64 | 1:04.74 | 3:09.99 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 29.96 | 1:03.92 | 4:13.91 | ||||||
9 | Vestkysthustlers 2 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 4:18.76 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 30.32 | 1:03.37 | 1:03.37 | ||||||
Parsa Hosini | 2001 | 30.66 | 1:04.73 | 2:08.10 | ||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 31.27 | 1:05.71 | 3:13.81 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 31.04 | 1:04.95 | 4:18.76 | ||||||
10 | Sks Sønderborg | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 4:18.98 | ||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 30.49 | 1:03.19 | 1:03.19 | ||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 30.49 | 1:04.63 | 2:07.82 | ||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 32.44 | 1:05.55 | 3:13.37 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 31.35 | 1:05.61 | 4:18.98 | ||||||
11 | Esv Mini Guns | 2001 | Elite Swim Vejle | 4:20.41 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 32.01 | 1:06.12 | 1:06.12 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 30.31 | 1:04.38 | 2:10.50 | ||||||
Casper Brinch | 2002 | 32.22 | 1:06.86 | 3:17.36 | ||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 29.75 | 1:03.05 | 4:20.41 | ||||||
12 | Vestkysthustlers 3 | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 4:21.28 | ||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 31.20 | 1:05.16 | 1:05.16 | ||||||
Luis Velasquez | 2001 | 31.22 | 1:04.27 | 2:09.43 | ||||||
Anders Eenberg | 2001 | 30.12 | 1:04.70 | 3:14.13 | ||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 31.74 | 1:07.15 | 4:21.28 | ||||||
13 | Kolding Drenge | 2001 | Kolding SK | 4:22.53 | ||||||
Joshua Dannevang | 2002 | 32.07 | 1:06.28 | 1:06.28 | ||||||
Rasmus Hald | 2001 | 30.47 | 1:03.05 | 2:09.33 | ||||||
William Svarer | 2002 | 31.37 | 1:04.77 | 3:14.10 | ||||||
William Ohrt | 2002 | 32.74 | 1:08.43 | 4:22.53 | ||||||
14 | Isk Tiger Sharks | 2002 | Ikast Svømmeklub | 4:22.54 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 29.46 | 1:01.21 | 1:01.21 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 33.26 | 1:09.57 | 2:10.78 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 30.08 | 1:01.75 | 3:12.53 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 33.77 | 1:10.01 | 4:22.54 | ||||||
15 | Horsens Drenge | 2001 | Horsens Svømmeklub | 4:30.40 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 32.67 | 1:09.42 | 1:09.42 | ||||||
Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 30.40 | 1:04.52 | 2:13.94 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 34.34 | 1:12.74 | 3:26.68 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 30.56 | 1:03.72 | 4:30.40 | ||||||
16 | Agf Drenge 2 | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 4:33.74 | ||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 32.61 | 1:07.09 | 1:07.09 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 31.99 | 1:08.71 | 2:15.80 | ||||||
Christian Ottosen | 2002 | 32.62 | 1:08.97 | 3:24.77 | ||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 32.73 | 1:08.97 | 4:33.74 | ||||||
17 | Agf Drenge 3 | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 4:35.88 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 33.07 | 1:07.87 | 1:07.87 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 32.75 | 1:08.71 | 2:16.58 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 33.21 | 1:10.09 | 3:26.67 | ||||||
Carl Brøchner | 2002 | 33.08 | 1:09.21 | 4:35.88 | ||||||
18 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2001 | Aarhus Swim | 4:46.28 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 32.53 | 1:09.91 | 1:09.91 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 34.80 | 1:14.91 | 2:24.82 | ||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 33.24 | 1:10.88 | 3:35.70 | ||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 32.95 | 1:10.58 | 4:46.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:28 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 2, maj 2015 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aabybro IF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Esv Sprintmonstre | 2003 | Elite Swim Vejle | 4:26.66 | ||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 32.18 | 1:07.26 | 1:07.26 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 31.41 | 1:05.38 | 2:12.64 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 33.13 | 1:09.26 | 3:21.90 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 30.34 | 1:04.76 | 4:26.66 | ||||||
2 | Vs Piger | 2003 | Viborg Svømme Klub | 4:40.98 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 34.36 | 1:12.15 | 1:12.15 | ||||||
Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 33.59 | 1:11.12 | 2:23.27 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 31.84 | 1:07.80 | 3:31.07 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 33.21 | 1:09.91 | 4:40.98 | ||||||
3 | Sto Piger | 2003 | Swim Team Odense | 4:45.92 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 34.63 | 1:11.35 | 1:11.35 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 33.72 | 1:10.09 | 2:21.44 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 35.85 | 1:16.12 | 3:37.56 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 32.05 | 1:08.36 | 4:45.92 | ||||||
4 | Horsens Piger 3 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 4:51.89 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 32.96 | 1:08.33 | 1:08.33 | ||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 34.66 | 1:13.13 | 2:21.46 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 37.43 | 1:14.15 | 3:35.61 | ||||||
Emilie Mortensen | 2003 | 35.52 | 1:16.28 | 4:51.89 | ||||||
5 | Esv Havfruer | 2003 | Elite Swim Vejle | 4:54.98 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 35.53 | 1:12.99 | 1:12.99 | ||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 34.76 | 1:14.79 | 2:27.78 | ||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 35.29 | 1:14.48 | 3:42.26 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 34.80 | 1:12.72 | 4:54.98 | ||||||
6 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | Aarhus Swim | 4:55.37 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 36.56 | 1:14.92 | 1:14.92 | ||||||
Emma Varrisboel | 2003 | 34.07 | 1:14.74 | 2:29.66 | ||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 35.99 | 1:15.24 | 3:44.90 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 32.76 | 1:10.47 | 4:55.37 | ||||||
7 | Esbjerg Piger 1 | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 5:01.39 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 34.72 | 1:13.30 | 1:13.30 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 35.09 | 1:14.01 | 2:27.31 | ||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 36.54 | 1:18.03 | 3:45.34 | ||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 35.43 | 1:16.05 | 5:01.39 | ||||||
8 | Agf Piger 1 | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 5:01.94 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 33.47 | 1:08.86 | 1:08.86 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 34.24 | 1:12.05 | 2:20.91 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 37.12 | 1:20.22 | 3:41.13 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 39.42 | 1:20.81 | 5:01.94 | ||||||
9 | S68 Piger | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 5:02.11 | ||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 37.74 | 1:19.05 | 1:19.05 | ||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 31.90 | 1:06.37 | 2:25.42 | ||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 37.32 | 1:19.14 | 3:44.56 | ||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 36.51 | 1:17.55 | 5:02.11 | ||||||
10 | Kolding Piger | 2003 | Kolding SK | 5:02.29 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 35.28 | 1:12.73 | 1:12.73 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 35.17 | 1:13.61 | 2:26.34 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 36.63 | 1:16.51 | 3:42.85 | ||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 37.86 | 1:19.44 | 5:02.29 | ||||||
11 | Aalborg Piger 2 | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 5:09.86 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 36.47 | 1:18.54 | 1:18.54 | ||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 36.81 | 1:14.92 | 2:33.46 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 35.67 | 1:15.99 | 3:49.45 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 37.59 | 1:20.41 | 5:09.86 | ||||||
12 | Odder Piger | 2003 | Odder Svømmeklub | 5:26.15 | ||||||
Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 37.25 | 1:23.79 | 1:23.79 | ||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 34.83 | 1:13.33 | 2:37.12 | ||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 38.44 | ||||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 4:41.88 | 5:26.15 | 5:26.15 | ||||||
13 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | Aarhus Swim | 5:28.01 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 38.50 | 1:21.59 | 1:21.59 | ||||||
Sia Aagaard | 2004 | 39.54 | 1:21.23 | 2:42.82 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 39.49 | 1:22.95 | 4:05.77 | ||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 38.05 | 1:22.24 | 5:28.01 | ||||||
- | Aalborg Piger 1 | 2003 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | |||||
Ida S Olesen | 2003 | 31.51 | 1:06.63 | 1:06.63 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 30.71 | 2:10.86 | |||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 3:21.50 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:41 |