Results for Speedo Carnival
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:46 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lumi Luoma | 2005 | 43.57 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Kira Lindroos | 2005 | 46.66 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 47.35 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Vilma Leppähaara | 2005 | 48.32 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Wilma Sundt | 2006 | 48.42 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Melinda Lehtovaara | 2005 | 48.93 | |||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
7 | Hanna Martola | 2005 | 49.16 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Kukka Peill | 2005 | 50.04 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 50.79 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
10 | Anniina Ahonen | 2005 | 51.55 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Jeanette Ingberg | 2006 | 54.49 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Siiri Pekkala | 2005 | 54.52 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Saga Höijer | 2005 | 54.64 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Ellen Kettunen | 2005 | 56.23 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Heli Kuisma | 2006 | 56.26 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
16 | Venla Varvikko | 2005 | 56.46 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Juulia Lindfors | 2005 | 57.51 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Sara Stenbacka | 2005 | 57.60 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Amanda Lehtonen | 2005 | 59.55 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Vlada Guljajeva | 2004 | 42.86 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Oona Kupari | 2004 | 45.73 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Emily Cwirzen | 2004 | 48.78 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Lilja Oberwahrenbrock | 2004 | 54.69 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Elli Heldt | 2004 | 59.60 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | 38.81 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Ethel Piksilä | 2003 | 39.42 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Lotta Lehtoila | 2003 | 40.89 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Sofia Långström | 2003 | 40.94 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Nelly Plukka | 2003 | 42.10 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Martina Uusitalo | 2003 | 45.05 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Sofia Blomfelt | 2003 | 48.03 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Lotta Lahti | 2003 | 49.62 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Lotta Laine | 2003 | 49.75 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:46 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:53 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 2, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 43.44 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Alexander Nyman | 2004 | 44.06 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 44.39 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 45.44 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Nico Peltonen | 2005 | 48.40 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Aleksi Pehkonen | 2004 | 48.47 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Niko Teperi | 2005 | 49.76 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Richard Ramstedt | 2004 | 50.37 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Henri Taneli Korpi | 2004 | 51.05 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Eeti Virolainen | 2004 | 53.68 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Miska Törmi | 2004 | 54.51 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Eemeli Toivonen | 2004 | 55.22 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Yash Nagal | 2004 | 59.14 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Paavo Nenonen | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 2, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Luukas Vainio | 2003 | 41.62 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Santeri Berggren | 2003 | 42.55 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Antti Malmberg | 2003 | 43.05 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Santtu Kosunen | 2003 | 54.62 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Javidi Javidi Firooz Toussi | 2003 | 55.17 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Evgenii Volynskii | 2003 | DSQ | |||||||
St. Petersburg | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
- | Jaakko Jokinen | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:53 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 3, 200m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Nea Winqvist | 2002 | 36.84 | 1:22.40 | 2:11.31 | 3:05.47 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Verna Rostedt | 2002 | 37.63 | 1:26.08 | 3:17.02 | 3:17.02 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Charlotte Ingberg | 2002 | 39.43 | 1:32.82 | 2:34.19 | 3:28.27 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Laji 3, 200m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Vilma Oura | 2001 | 34.05 | 1:14.41 | 1:53.51 | 2:32.91 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Nea Reunanen | 2001 | 33.81 | 1:15.12 | 1:58.14 | 2:43.55 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Taru Rilla | 2000 | 36.23 | 1:21.48 | 2:10.16 | 2:59.25 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Aino Pere | 2000 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:10 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:02 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 4, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Aleksandr Ipatkov | 2003 | 33.69 | 1:17.90 | 2:05.55 | 2:45.87 | ||||
St. Petersburg | ||||||||||
2 | Aaron Antikainen | 2001 | 35.50 | 1:19.10 | 2:08.05 | 2:48.01 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Eetu Einto | 2001 | 32.68 | 1:13.22 | 1:56.99 | 2:48.67 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
4 | Joona Mikkola | 2001 | 36.44 | 1:23.08 | 2:57.70 | 2:57.70 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Juho Laukkanen | 2001 | 44.08 | 1:42.93 | 2:52.24 | 4:01.62 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 4, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Joona Ruuskanen | 2000 | 34.02 | 1:15.46 | 2:06.15 | 3:03.79 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Henrik Martola | 2000 | 38.01 | 1:24.94 | 2:14.42 | 3:05.41 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Oliver Keho | 2000 | 37.84 | 1:27.26 | 2:23.75 | 3:24.96 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:02 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:38 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Säämänen | 2004 | 34.57 | 1:11.93 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Lotta Pälsi | 2004 | 34.52 | 1:12.31 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Saga Kovanen | 2004 | 37.21 | 1:16.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 36.90 | 1:17.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Aamu Änkilä | 2004 | 37.32 | 1:18.14 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Helmi Haverinen | 2004 | 37.23 | 1:20.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Cecilia Serovuo | 2004 | 37.34 | 1:22.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 38.87 | 1:22.99 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Wilma Savonen | 2004 | 40.17 | 1:23.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Nicole Yisrael | 2004 | 39.00 | 1:24.03 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Siiri Reinonen | 2004 | 40.29 | 1:24.54 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Helmiina Toivonen | 2004 | 39.77 | 1:25.70 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Iida Herrala | 2004 | 40.18 | 1:25.85 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Pinja Nieminen | 2004 | 39.65 | 1:25.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Daniella Guth | 2005 | 40.34 | 1:26.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Saga Jatkola | 2004 | 40.67 | 1:27.06 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Elina Ryynänen | 2005 | 41.51 | 1:29.21 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Tuuli Pippuri | 2005 | 42.37 | 1:29.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Kira Lindroos | 2005 | 40.84 | 1:29.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Ida Ackley | 2004 | 41.74 | 1:31.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Emily Cwirzen | 2004 | 42.46 | 1:31.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Iisa Karpela | 2004 | 44.65 | 1:33.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Wilma Sundt | 2006 | 43.83 | 1:34.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Greta Beszteri | 2004 | 44.02 | 1:36.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Kreetta Somero | 2004 | 42.23 | 1:36.20 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
26 | Siiri Pekkala | 2005 | 43.48 | 1:36.34 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Oona Kupari | 2004 | 45.08 | 1:36.49 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
28 | Henni Havén | 2004 | 44.01 | 1:36.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 47.26 | 1:38.09 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
30 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 49.60 | 1:39.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Louna Kasvio | 2006 | 46.26 | 1:40.46 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
32 | Venla Varvikko | 2005 | 47.95 | 1:42.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Ellen Kettunen | 2005 | 47.74 | 1:42.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Saga Höijer | 2005 | 50.19 | 1:43.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Anniina Ahonen | 2005 | 47.59 | 1:43.66 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
36 | Jasmin Savonen | 2005 | 48.83 | 1:44.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Elli Heldt | 2004 | 48.92 | 1:44.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Lilja Oberwahrenbrock | 2004 | 52.67 | 1:55.21 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Sara Stenbacka | 2005 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Peppi Siirtola | 2002 | 30.55 | 1:04.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Lena Maula | 2002 | 31.52 | 1:07.12 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Venla Suihkonen | 2002 | 32.20 | 1:08.50 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Dayana Mamonova | 2003 | 32.70 | 1:08.61 | ||||||
St. Petersburg | ||||||||||
5 | Emma Kajanto | 2002 | 32.31 | 1:08.65 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Laura Kellberg | 2003 | 33.15 | 1:09.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Anni Savolainen | 2002 | 33.38 | 1:09.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Emma Jokilammi | 2002 | 33.55 | 1:09.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Ada Aartela | 2002 | 33.52 | 1:11.32 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Tinja Turunen | 2002 | 33.95 | 1:11.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Annina Toimela | 2002 | 33.23 | 1:11.78 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Minja Lukkari | 2003 | 34.86 | 1:12.94 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 35.20 | 1:13.41 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
14 | Sofia Långström | 2003 | 35.02 | 1:13.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Emma Johansson | 2003 | 36.73 | 1:15.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 36.44 | 1:15.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Ethel Piksilä | 2003 | 36.07 | 1:16.08 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 34.73 | 1:16.19 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Oona Siltala | 2002 | 36.47 | 1:16.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Stella Freystätter | 2003 | 36.85 | 1:16.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Kielo Hankonen | 2003 | 37.32 | 1:17.21 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Essi Salokorpi | 2003 | 37.35 | 1:17.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Lotta Lehtoila | 2003 | 37.94 | 1:17.91 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
24 | Iina von Schrowe | 2003 | 37.46 | 1:18.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Milla Hyttinen | 2003 | 36.74 | 1:19.14 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Saga Lindeberg | 2002 | 37.44 | 1:19.52 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 37.25 | 1:19.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 36.59 | 1:19.78 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
29 | Julia Peltola | 2003 | 37.78 | 1:20.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Negiin Javadi | 2002 | 38.82 | 1:20.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Liisa Penttinen | 2003 | 38.05 | 1:21.03 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
32 | Viivi Kuosmanen | 2002 | 39.43 | 1:21.14 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
33 | Milli Kosunen | 2002 | 37.90 | 1:21.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Helmi Ahonen | 2003 | 38.71 | 1:21.37 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | Stefania Pavlidi | 2003 | 39.74 | 1:21.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
36 | Viivi Hakamäki | 2002 | 39.17 | 1:22.18 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
37 | Maria Hemmi | 2002 | 40.24 | 1:22.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Hanni Riikonen | 2002 | 39.79 | 1:23.08 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
39 | Nicole Sundell | 2003 | 38.71 | 1:23.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Lotta Heinimäki | 2003 | 38.71 | 1:23.93 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
41 | Riikka Silander | 2003 | 40.54 | 1:26.15 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
42 | Martina Uusitalo | 2003 | 40.62 | 1:26.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 40.55 | 1:27.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Nelli Vartiainen | 2002 | 41.74 | 1:27.92 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
45 | Tiia Kuisma | 2003 | 40.62 | 1:28.24 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
46 | Milla Salminen | 2003 | 40.30 | 1:28.37 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
47 | Susanna Kuisma | 2003 | 41.55 | 1:29.69 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
48 | Nelly Plukka | 2003 | 43.63 | 1:32.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Oona Piekkala | 2002 | 43.04 | 1:34.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Lotta Lahti | 2003 | 46.95 | 1:35.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Lilli Louhikoski | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Nea Grundström | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Cindy Palm | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lotta Laine | 2003 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oona Puolakka | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Riikka Vuorenpää | 2003 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ronja Riihinen | 2000 | 28.99 | 1:00.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Wilma Jacobson | 2000 | 29.05 | 1:00.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 28.66 | 1:00.57 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Lyydia Kalenius | 2000 | 29.55 | 1:01.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Ella Aalto | 2000 | 30.73 | 1:03.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 31.67 | 1:04.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 32.14 | 1:05.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Roosa Paukku | 2000 | 32.01 | 1:05.77 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
9 | Aino Mononen | 2001 | 31.27 | 1:05.78 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Sanna Putkonen | 2001 | 32.11 | 1:06.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Nea Tiesmäki | 2000 | 31.77 | 1:06.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Lotta Auvinen | 2001 | 32.27 | 1:06.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Emma Kotiranta | 2001 | 31.90 | 1:07.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Alexandra Kapanen | 2000 | 32.03 | 1:07.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Sofia Lehtinen | 2000 | 31.97 | 1:07.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Joanna Kekkonen | 2000 | 32.48 | 1:07.92 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
17 | Cia Wacklin | 2001 | 32.63 | 1:08.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Nelli Ohvo | 2001 | 32.86 | 1:08.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Diana Lattu | 2001 | 32.21 | 1:08.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Annika Hänninen | 2000 | 33.09 | 1:08.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Erika Kattilakoski | 2000 | 33.02 | 1:09.61 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Amanda Rapinoja | 2001 | 33.81 | 1:09.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Lisa Maula | 2001 | 33.75 | 1:10.19 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Annika Niemi | 2000 | 33.97 | 1:11.82 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Pinja Peltonen | 2000 | 34.64 | 1:13.04 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
26 | Milla Karinen | 2001 | 34.37 | 1:13.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 34.80 | 1:13.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Aino Lehtinen | 2001 | 35.52 | 1:13.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 34.80 | 1:13.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Wenla Laaksonen | 2001 | 35.03 | 1:13.75 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
31 | Jenni Surakka | 2000 | 35.78 | 1:13.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Sanni Kilponen | 2001 | 35.26 | 1:14.52 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
33 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 35.99 | 1:14.60 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
34 | Sara Hätönen | 2001 | 35.92 | 1:15.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Matilda Laurila | 2001 | 36.21 | 1:15.78 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
36 | Anniina Uusitalo | 2001 | 35.83 | 1:16.76 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
37 | Emmi Kallioinen | 2000 | 37.29 | 1:17.80 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
38 | Oona Malinen | 2001 | 37.78 | 1:18.04 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
39 | Sara Rosqvist | 2001 | 37.85 | 1:18.97 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
40 | Ellen Mänttäri | 2000 | 39.47 | 1:21.11 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
41 | Susanna Rönkkö | 2001 | 38.50 | 1:21.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Fanny Talonpoika | 2001 | 38.62 | 1:22.16 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
43 | Sini Hirvonen | 2001 | 39.00 | 1:22.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Natalie Wahlroos | 2001 | 39.16 | 1:24.31 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
45 | Amanda Ahlgren | 2001 | 40.65 | 1:25.48 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
46 | Jenna Saarinen | 2001 | 40.11 | 1:27.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Aino Pere | 2000 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Emma Kauppi | 2000 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Ida Slöör | 2001 | DSQ | |||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Irina Puukko | 2001 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nea Eränpalo | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Siiri Salokorpi | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:38 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Evgenii Volynskii | 2003 | 31.17 | 1:07.23 | ||||||
St. Petersburg | ||||||||||
2 | Aleksi Koprinen | 2003 | 33.91 | 1:10.00 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Markus Nuorinko | 2003 | 33.99 | 1:12.93 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Sami Uusikumpu | 2003 | 35.56 | 1:13.87 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Niklas Hatakka | 2003 | 35.94 | 1:15.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Luukas Vainio | 2003 | 36.34 | 1:16.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Tuukka Inkilä | 2003 | 36.98 | 1:17.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Leo Parviainen | 2003 | 37.01 | 1:18.46 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Akseli Leppänen | 2004 | 37.23 | 1:18.87 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Kasper Holopainen | 2003 | 38.89 | 1:20.51 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Oscar Taht | 2003 | 38.63 | 1:20.99 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Tuomas Peltola | 2003 | 38.18 | 1:21.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Benjamin Hoot | 2003 | 39.88 | 1:21.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Santeri Berggren | 2003 | 38.37 | 1:21.57 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 40.80 | 1:23.87 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 39.68 | 1:24.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Aapo Kaasinen | 2003 | 40.16 | 1:24.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 40.53 | 1:25.57 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
19 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 39.06 | 1:25.64 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Casper Heikkinen | 2003 | 41.14 | 1:26.42 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
21 | Henri Taneli Korpi | 2004 | 40.10 | 1:27.02 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Roni Severinkangas | 2003 | 40.00 | 1:27.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Tony Heinola | 2003 | 42.60 | 1:28.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Nico Peltonen | 2005 | 40.43 | 1:29.58 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Henry Nyman | 2003 | 42.27 | 1:29.63 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Elis Fokin | 2003 | 41.72 | 1:30.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Aleksi Pehkonen | 2004 | 41.39 | 1:30.64 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
28 | Karri Suuronen | 2003 | 41.80 | 1:31.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Leo Karttunen | 2004 | 42.03 | 1:31.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Otto Ahvonen | 2003 | 42.83 | 1:31.96 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
31 | Richard Ramstedt | 2004 | 43.44 | 1:32.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 45.24 | 1:33.60 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
33 | Joona Kuitu | 2004 | 44.44 | 1:33.78 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Antti Malmberg | 2003 | 43.07 | 1:34.18 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
35 | Alexander Huhtala | 2003 | 45.37 | 1:36.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Eeti Virolainen | 2004 | 45.73 | 1:40.49 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
37 | Emil Kuuskoski | 2003 | 43.87 | 1:41.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Santtu Kosunen | 2003 | 46.09 | 1:41.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Eemeli Toivonen | 2004 | 52.75 | 1:53.19 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
40 | Yash Nagal | 2004 | 53.87 | 2:03.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Jaakko Jokinen | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 28.88 | 1:00.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Victor Savateev | 2001 | 29.49 | 1:01.21 | ||||||
Nevskaya Volna | ||||||||||
3 | Oskari Aalto | 2002 | 30.02 | 1:01.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Tuomas Jokinen | 2001 | 30.79 | 1:02.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Herman Widbom | 2001 | 29.91 | 1:03.19 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Veeti Haikonen | 2001 | 30.80 | 1:03.80 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Jere Ruuhonen | 2001 | 30.91 | 1:03.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Isak Gramén | 2001 | 30.51 | 1:04.14 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
9 | Timi Torkkel | 2001 | 30.13 | 1:04.23 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Olli Malmberg | 2001 | 31.67 | 1:05.33 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Jetro Isotalo | 2001 | 31.99 | 1:06.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Janne Koivunen | 2001 | 31.77 | 1:07.77 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Eemil Kylmä | 2001 | 33.38 | 1:08.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Eetu Partanen | 2001 | 32.04 | 1:08.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Leo Mikkonen | 2002 | 33.17 | 1:08.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Teemu Annala | 2001 | 33.44 | 1:09.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Oscar Skjäl | 2002 | 33.77 | 1:11.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Ville Lauslahti | 2001 | 34.14 | 1:11.43 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
19 | Rasmus Söderholm | 2002 | 34.53 | 1:11.60 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 34.22 | 1:12.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Max Åström | 2002 | 34.47 | 1:13.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Veikka Saren | 2002 | 35.48 | 1:13.60 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
23 | Jonatan Hallikainen | 2001 | 34.33 | 1:14.15 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
24 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 36.31 | 1:14.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
25 | Samuel Leppänen | 2002 | 35.26 | 1:16.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
26 | Alexander Fyhr | 2002 | 35.49 | 1:16.62 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Tatu Jentze | 2001 | 34.74 | 1:16.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Christian Kovanen | 2001 | 36.22 | 1:16.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Georg Närjä | 2002 | 37.33 | 1:17.77 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Juuso Korhonen | 2002 | 36.51 | 1:18.02 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
31 | Max Eriksson | 2002 | 36.53 | 1:18.53 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
32 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 37.87 | 1:20.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Ilari Silventoinen | 2002 | 37.67 | 1:20.52 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Ali Gardberg | 2001 | 37.49 | 1:20.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 38.90 | 1:20.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Aarno Lind | 2002 | 39.45 | 1:21.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Samuli Hartikainen | 2001 | 38.84 | 1:21.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Kristoffer Kulju | 2001 | 39.57 | 1:21.51 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
39 | Iikka Rajala | 2001 | 38.04 | 1:21.69 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
40 | Ilja Freudenthal | 2002 | 38.55 | 1:22.46 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
41 | Mathias Lindfors | 2002 | 39.43 | 1:23.46 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
42 | Olavi Saarinen | 2002 | 40.36 | 1:26.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
43 | Aki Holtari | 2002 | 41.06 | 1:26.79 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
44 | Otto Sormunen | 2002 | 42.36 | 1:27.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Elias Lehto | 2002 | 44.29 | 1:31.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Topi Havo | 2002 | 43.80 | 1:32.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 26.34 | 54.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Atte Somero | 1999 | 27.81 | 58.85 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
3 | Anton Helin | 1999 | 28.82 | 59.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Otto Laakso | 1999 | 29.19 | 1:01.74 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Mikael Lähde | 2000 | 28.90 | 1:02.12 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Alex Lassila | 2000 | 30.55 | 1:02.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 30.16 | 1:02.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Eetu Isosuo | 2000 | 30.60 | 1:03.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Teemu Viitanen | 2000 | 30.49 | 1:03.51 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Joonatan Lindfors | 1999 | 30.98 | 1:04.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Anton Heinonen | 2000 | 31.35 | 1:05.08 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Veeti Laine | 2000 | 31.65 | 1:05.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Lauri Ytti | 1999 | 31.66 | 1:06.49 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Roope Koski | 1999 | 31.19 | 1:06.91 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Sakari Piippo | 1999 | 32.83 | 1:07.31 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Sami Seppälä | 2000 | 32.17 | 1:07.51 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Markus Heino | 2000 | 31.62 | 1:08.16 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
18 | Toni Virtanen | 1999 | 32.46 | 1:09.11 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
19 | Kasper Uusitalo | 2000 | 33.79 | 1:09.61 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
20 | Roni Törnqvist | 2000 | 34.06 | 1:10.59 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
21 | Jere Kärkäinen | 2000 | 34.89 | 1:13.51 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:04 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:35 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 7, 200m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sara Mustonen | 2002 | 39.90 | 1:24.87 | 2:10.82 | 2:57.80 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Mirka Mettinen | 2002 | 41.48 | 1:27.74 | 2:14.25 | 3:00.67 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Minja Lukkari | 2003 | 43.15 | 1:31.39 | 2:20.07 | 3:06.91 | ||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Juliia Somova | 2003 | 42.51 | 1:30.07 | 2:18.88 | 3:07.39 | ||||
St. Petersburg | ||||||||||
5 | Juulia Käräjämies | 2003 | 44.98 | 1:32.82 | 3:07.73 | 3:07.73 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Pinja Paulomo | 2002 | 42.79 | 1:30.80 | 2:20.32 | 3:08.53 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Venla Salminen | 2002 | 43.94 | 1:33.22 | 2:22.89 | 3:10.41 | ||||
Someron Esa | ||||||||||
8 | Milla Nikkanen | 2002 | 41.62 | 1:30.05 | 2:20.06 | 3:10.87 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
9 | Helmi Tossavainen | 2002 | 42.98 | 1:32.86 | 2:23.59 | 3:11.84 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 42.93 | 1:32.00 | 2:22.51 | 3:11.84 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Hanni Riikonen | 2002 | 44.32 | 1:37.77 | 2:31.75 | 3:24.30 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Ada Aartela | 2002 | 45.16 | 1:36.64 | 2:31.43 | 3:24.70 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Charlotte Ingberg | 2002 | 46.46 | 1:40.17 | 2:34.76 | 3:28.08 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Ciara Wacklin | 2004 | 51.95 | 1:48.56 | 2:45.00 | 3:40.47 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Wilma Långström | 2004 | 50.45 | 1:47.98 | 2:46.20 | 3:40.90 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Jonna Vasara | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, 200m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ada Nyström | 2001 | 37.92 | 1:21.50 | 2:05.15 | 2:47.79 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 38.17 | 1:22.04 | 2:06.55 | 2:50.70 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Alexandra Vartiainen | 2001 | 37.76 | 1:21.10 | 2:06.13 | 2:51.93 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Emilia Flyckt | 2001 | 38.99 | 1:23.38 | 2:09.00 | 2:54.60 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Myra Bengts | 2000 | 42.78 | 1:27.96 | 2:17.27 | 3:06.33 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Wenla Laaksonen | 2001 | 44.77 | 1:34.29 | 2:24.32 | 3:13.10 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Venla Hämäläinen | 2001 | 43.06 | 1:33.70 | 2:25.96 | 3:16.88 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 43.08 | 1:34.09 | 2:27.88 | 3:21.84 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Linnea Saarikivi | 2000 | 47.59 | 1:39.72 | 2:32.74 | 3:24.67 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Fanny Virtanen | 2000 | 46.20 | 1:38.30 | 2:31.85 | 3:24.87 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Sara Hätönen | 2001 | 50.06 | 1:42.94 | 2:38.17 | 3:31.65 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Petra Uusikumpu | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:35 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 8, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eerikki Laitala | 2001 | 36.46 | 1:19.64 | 2:03.98 | 2:48.10 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Tuomas Jokinen | 2001 | 40.22 | 1:23.26 | 2:08.49 | 2:51.02 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Kalle Hyttinen | 2001 | 38.39 | 1:25.27 | 2:15.05 | 3:02.06 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Eevert Leppänen | 2001 | 40.56 | 1:27.77 | 2:16.39 | 3:04.65 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Verneri Viisanen | 2002 | 43.31 | 1:30.30 | 2:19.06 | 3:05.39 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Lauri Krapf | 2001 | 40.39 | 1:27.94 | 2:16.97 | 3:06.28 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Niklas Linnanen | 2001 | 42.56 | 1:32.75 | 2:23.04 | 3:11.64 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Aleksi Seger | 2001 | 42.53 | 1:31.58 | 2:22.37 | 3:13.16 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Harald Åström | 2001 | 45.12 | 1:34.39 | 2:27.72 | 3:17.71 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Christofor Pavlidi | 2001 | 45.21 | 1:37.78 | 2:30.47 | 3:21.87 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Juho Laukkanen | 2001 | 44.29 | 1:35.98 | 2:29.28 | 3:23.59 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Teemu Ekblad | 2001 | 46.94 | 1:41.79 | 2:37.88 | 3:35.26 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Elias Lehto | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 8, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Hölttä | 2000 | 36.02 | 1:17.72 | 1:59.60 | 2:38.28 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Eetu Alitalo | 1999 | 34.94 | 1:16.94 | 1:59.19 | 2:40.56 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Jonni Aho | 1999 | 36.85 | 1:19.02 | 2:00.83 | 2:41.19 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Joona Salminen | 2000 | 43.96 | 1:33.74 | 2:23.94 | 3:12.39 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Roope Koski | 1999 | 42.49 | 1:33.97 | 2:27.19 | 3:19.23 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Toni Virtanen | 1999 | 49.27 | 1:46.34 | 2:45.87 | 3:46.06 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:20 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:16 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Säämänen | 2004 | 42.25 | 1:25.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Lotta Pälsi | 2004 | 41.72 | 1:26.73 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 45.05 | 1:31.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Ciara Wacklin | 2004 | 44.94 | 1:32.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Helmi Haverinen | 2004 | 46.01 | 1:34.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Cecilia Serovuo | 2004 | 46.74 | 1:36.99 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Wilma Savonen | 2004 | 47.57 | 1:37.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Jannika Hirvonen | 2004 | 47.15 | 1:37.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Pinja Nieminen | 2004 | 48.54 | 1:37.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 48.67 | 1:38.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Auri Keurulainen | 2004 | 50.37 | 1:40.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Siiri Reinonen | 2004 | 47.74 | 1:40.10 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Saga Jatkola | 2004 | 48.62 | 1:40.46 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
14 | Ida Ackley | 2004 | 48.92 | 1:41.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 49.72 | 1:41.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 51.45 | 1:42.62 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Liina Virta | 2004 | 49.28 | 1:42.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Vilma Leppähaara | 2005 | 50.48 | 1:43.24 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Oona Kupari | 2004 | 50.71 | 1:44.36 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Hanna Martola | 2005 | 53.60 | 1:46.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Kukka Peill | 2005 | 53.89 | 1:48.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Katarina Kobycheva | 2004 | 1:01.08 | 2:04.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Juulia Lindfors | 2005 | 59.70 | 2:10.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 37.27 | 1:16.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Peppi Siirtola | 2002 | 35.83 | 1:16.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Lena Maula | 2002 | 38.60 | 1:18.27 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 37.92 | 1:19.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Ellen Antikainen | 2003 | 40.29 | 1:21.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Mirka Mettinen | 2002 | 40.23 | 1:22.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Anni Savolainen | 2002 | 1:25.90 | 1:25.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Ethel Piksilä | 2003 | 42.08 | 1:28.04 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Sofia Långström | 2003 | 43.28 | 1:28.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Emma Johansson | 2003 | 44.98 | 1:28.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Oona Puolakka | 2003 | 43.69 | 1:29.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Nea Winqvist | 2002 | 42.94 | 1:29.20 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Milla Hyttinen | 2003 | 43.53 | 1:29.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 44.31 | 1:29.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Helmi Ahonen | 2003 | 45.00 | 1:30.40 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 44.95 | 1:30.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Iina von Schrowe | 2003 | 44.13 | 1:30.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Iida Koskiluoto | 2002 | 44.16 | 1:30.81 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Negiin Javadi | 2002 | 45.41 | 1:31.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Julia Peltola | 2003 | 45.86 | 1:32.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 44.29 | 1:33.33 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
22 | Viivi Kuosmanen | 2002 | 46.25 | 1:33.47 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Cindy Palm | 2003 | 45.57 | 1:33.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Stefania Pavlidi | 2003 | 1:34.76 | 1:34.76 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
25 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 46.29 | 1:35.05 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
26 | Riikka Vuorenpää | 2003 | 46.41 | 1:35.48 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
27 | Cami Wacklin | 2002 | 46.88 | 1:35.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Stella Freystätter | 2003 | 47.60 | 1:36.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Viivi Hakamäki | 2002 | 47.96 | 1:36.22 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
30 | Milli Kosunen | 2002 | 46.31 | 1:36.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Martina Uusitalo | 2003 | 47.75 | 1:37.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Liisa Penttinen | 2003 | 48.66 | 1:38.88 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
33 | Saga Lindeberg | 2002 | 49.04 | 1:41.05 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
34 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 51.67 | 1:41.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Maria Hemmi | 2002 | 51.88 | 1:42.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Aida Ahlgren | 2002 | 51.97 | 1:48.75 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Diana Seiger | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Kielo Hankonen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Oona Piekkala | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Iida Koiranen | 2000 | 33.00 | 1:06.85 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Vilma Oura | 2001 | 32.44 | 1:07.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 33.24 | 1:07.82 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 34.93 | 1:10.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Ida Slöör | 2001 | 36.63 | 1:15.21 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Ella Aalto | 2000 | 36.70 | 1:15.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Diana Lattu | 2001 | 36.53 | 1:15.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Amanda Rapinoja | 2001 | 37.73 | 1:15.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Nelli Ohvo | 2001 | 37.55 | 1:15.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 37.26 | 1:16.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Taru Rilla | 2000 | 36.95 | 1:16.88 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Emilia Flyckt | 2001 | 37.99 | 1:19.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Annika Hänninen | 2000 | 37.69 | 1:19.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Cia Wacklin | 2001 | 39.51 | 1:19.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Petra Uusikumpu | 2001 | 39.92 | 1:20.92 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 40.13 | 1:21.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 39.25 | 1:22.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 39.98 | 1:22.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Nea Eränpalo | 2001 | 41.23 | 1:24.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Sanni Kilponen | 2001 | 42.25 | 1:25.02 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
21 | Milla Karinen | 2001 | 41.50 | 1:25.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Jenni Surakka | 2000 | 42.24 | 1:26.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Anniina Uusitalo | 2001 | 43.83 | 1:27.05 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Matilda Laurila | 2001 | 41.91 | 1:27.38 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
25 | Anni Manninen | 2001 | 44.55 | 1:29.68 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
26 | Natalie Wahlroos | 2001 | 45.39 | 1:32.93 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
27 | Emmi Kallioinen | 2000 | 45.31 | 1:32.97 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
28 | Linnea Saarikivi | 2000 | 48.73 | 1:37.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:16 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:00 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Hatakka | 2003 | 39.72 | 1:21.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Sami Uusikumpu | 2003 | 41.43 | 1:24.09 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Leo Parviainen | 2003 | 43.98 | 1:29.79 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Luukas Vainio | 2003 | 45.79 | 1:32.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Tuomas Peltola | 2003 | 47.08 | 1:38.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Benjamin Hoot | 2003 | 48.74 | 1:38.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Niklas Rantapää | 2003 | 50.03 | 1:40.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Oscar Taht | 2003 | 49.68 | 1:41.07 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Santeri Berggren | 2003 | 50.84 | 1:41.26 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 50.39 | 1:43.14 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Elis Fokin | 2003 | 51.56 | 1:44.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Karri Suuronen | 2003 | 52.69 | 1:46.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Roni Severinkangas | 2003 | 51.92 | 1:46.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emil Kuuskoski | 2003 | 52.83 | 1:50.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Oskari Repo | 2003 | 56.35 | 1:52.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Javidi Javidi Firooz Toussi | 2003 | 57.51 | 1:57.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Paavo Nenonen | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Pyry Pitkänen | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aapo Kaasinen | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Aleksi Kokkonen | 2004 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Leo Karttunen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Niko Teperi | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 32.56 | 1:06.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Isak Gramén | 2001 | 33.97 | 1:09.41 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
3 | Veeti Haikonen | 2001 | 35.08 | 1:12.46 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Jaakko Reinonen | 2001 | 34.98 | 1:12.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Jere Ruuhonen | 2001 | 36.60 | 1:12.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Eetu Einto | 2001 | 34.79 | 1:12.98 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
7 | Perttu Somero | 2001 | 36.57 | 1:15.51 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
8 | Oskari Aalto | 2002 | 39.07 | 1:17.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Kasper Vaittinen | 2001 | 37.16 | 1:17.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Jetro Isotalo | 2001 | 37.90 | 1:17.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Teemu Annala | 2001 | 39.33 | 1:19.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Veikka Saren | 2002 | 39.97 | 1:20.85 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
13 | Eevert Leppänen | 2001 | 40.05 | 1:22.11 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Oscar Skjäl | 2002 | 40.58 | 1:22.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Leo Mikkonen | 2002 | 40.16 | 1:22.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Olli Malmberg | 2001 | 41.08 | 1:23.18 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Joel Syrjä | 2002 | 40.15 | 1:23.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Rasmus Söderholm | 2002 | 41.12 | 1:23.78 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Akseli Lehtonen | 2002 | 40.75 | 1:25.17 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Harald Åström | 2001 | 42.60 | 1:26.31 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Eetu Partanen | 2001 | 40.62 | 1:26.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Alexander Fyhr | 2002 | 43.23 | 1:27.50 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Eemil Kylmä | 2001 | 44.88 | 1:29.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Tatu Jentze | 2001 | 42.51 | 1:29.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Christian Kovanen | 2001 | 44.37 | 1:30.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Max Åström | 2002 | 44.74 | 1:31.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Iikka Rajala | 2001 | 44.82 | 1:32.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Juuso Korhonen | 2002 | 45.10 | 1:32.74 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 46.96 | 1:32.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Kristoffer Kulju | 2001 | 46.67 | 1:34.35 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
31 | Samuel Leppänen | 2002 | 45.46 | 1:34.46 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Max Eriksson | 2002 | 46.71 | 1:34.54 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
33 | Otto Sormunen | 2002 | 47.74 | 1:36.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Ali Gardberg | 2001 | 48.20 | 1:37.22 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Aarno Lind | 2002 | 47.86 | 1:38.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Ilari Silventoinen | 2002 | 48.32 | 1:38.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 48.10 | 1:38.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Mathias Lindfors | 2002 | 48.80 | 1:39.46 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
39 | Olavi Saarinen | 2002 | 47.71 | 1:40.11 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
40 | Aki Holtari | 2002 | 49.32 | 1:40.39 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
41 | Georg Närjä | 2002 | 48.89 | 1:41.31 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Sandro Karhula | 2002 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niki Karlsson | 2000 | 29.47 | 1:01.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Jan Strömberg | 1999 | 32.08 | 1:05.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Anton Helin | 1999 | 34.43 | 1:08.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Joona Ruuskanen | 2000 | 34.27 | 1:11.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 35.26 | 1:12.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Teemu Viitanen | 2000 | 36.25 | 1:13.44 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Antti Lehtinen | 1999 | 36.02 | 1:13.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Anton Heinonen | 2000 | 36.74 | 1:15.03 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Eetu Isosuo | 2000 | 36.75 | 1:16.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Joona Salminen | 2000 | 38.84 | 1:18.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Lauri Ytti | 1999 | 37.52 | 1:18.34 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Veeti Laine | 2000 | 39.25 | 1:19.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Henrik Martola | 2000 | 39.93 | 1:21.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Roni Törnqvist | 2000 | 1:23.26 | 1:23.26 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
15 | Sami Seppälä | 2000 | 40.35 | 1:23.88 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Kasper Uusitalo | 2000 | 41.60 | 1:24.03 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Sakari Piippo | 1999 | 41.79 | 1:25.18 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Markus Heino | 2000 | 42.15 | 1:26.83 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Jere Kärkäinen | 2000 | 46.12 | 1:33.29 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:00 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:49 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kira Lindroos | 2005 | 48.57 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Lumi Luoma | 2005 | 49.35 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Vilma Leppähaara | 2005 | 49.76 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Tuuli Pippuri | 2005 | 49.81 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Elina Ryynänen | 2005 | 50.49 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Daniella Guth | 2005 | 50.70 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Saga Höijer | 2005 | 52.15 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 54.55 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Melinda Lehtovaara | 2005 | 55.42 | |||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
10 | Siiri Pekkala | 2005 | 55.55 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Anniina Ahonen | 2005 | 56.96 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
12 | Heli Kuisma | 2006 | 1:01.19 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 1:01.36 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Jeanette Ingberg | 2006 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 35.74 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Veera Säämänen | 2004 | 40.23 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Saga Kovanen | 2004 | 41.06 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Vlada Guljajeva | 2004 | 42.97 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Wilma Savonen | 2004 | 44.16 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Pinja Nieminen | 2004 | 44.28 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Saga Jatkola | 2004 | 44.29 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 45.59 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 45.99 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Wilma Långström | 2004 | 46.19 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Nicole Yisrael | 2004 | 46.50 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Jannika Hirvonen | 2004 | 47.73 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Ida Ackley | 2004 | 47.92 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 49.71 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Helmi Haverinen | 2004 | 50.15 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Auri Keurulainen | 2004 | 50.39 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Liina Virta | 2004 | 50.68 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Iida Herrala | 2004 | 50.88 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Greta Beszteri | 2004 | 52.91 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Eevi Uitti | 2004 | 55.80 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aamu Änkilä | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Dayana Mamonova | 2003 | 34.05 | |||||||
St. Petersburg | ||||||||||
2 | Mariya Shumilova | 2003 | 34.51 | |||||||
St. Petersburg | ||||||||||
3 | Juliia Somova | 2003 | 35.14 | |||||||
St. Petersburg | ||||||||||
4 | Minja Lukkari | 2003 | 36.21 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Essi Salokorpi | 2003 | 39.54 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Nicole Sundell | 2003 | 40.88 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Emmi Partanen | 2003 | 43.35 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Lotta Heinimäki | 2003 | 44.94 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Sofia Blomfelt | 2003 | 47.36 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Susanna Kuisma | 2003 | 47.70 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Riikka Silander | 2003 | 47.92 | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
12 | Tiia Kuisma | 2003 | 48.26 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Liisa Penttinen | 2003 | 52.57 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Lilly Fitzpatrick | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Nea Grundström | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:49 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:53 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 12, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Akseli Leppänen | 2004 | 43.67 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Alexander Nyman | 2004 | 43.73 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Nico Peltonen | 2005 | 47.77 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 49.38 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Joona Kuitu | 2004 | 54.16 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 12, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksandr Ipatkov | 2003 | 31.31 | |||||||
St. Petersburg | ||||||||||
2 | Evgenii Volynskii | 2003 | 31.55 | |||||||
St. Petersburg | ||||||||||
3 | Aleksi Koprinen | 2003 | 35.74 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Tuukka Inkilä | 2003 | 38.01 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Benjamin Hoot | 2003 | 44.09 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Kasper Holopainen | 2003 | 44.42 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Markus Nuorinko | 2003 | 47.08 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Henry Nyman | 2003 | 47.54 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Aapo Kaasinen | 2003 | 47.76 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Antti Malmberg | 2003 | 48.40 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 54.19 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Laji 12, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 37.03 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Verneri Viisanen | 2002 | 37.19 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Oscar Skjäl | 2002 | 37.58 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Ilja Freudenthal | 2002 | 40.34 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Otto Sormunen | 2002 | 43.22 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:53 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:32 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 13, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Milla Nikkanen | 2002 | 34.01 | 1:11.51 | 1:50.35 | 2:28.34 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
2 | Anni Savolainen | 2002 | 36.37 | 1:14.61 | 1:52.82 | 2:30.74 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Helmi Tossavainen | 2002 | 34.84 | 1:14.93 | 1:54.46 | 2:31.60 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Venla Salminen | 2002 | 34.40 | 1:13.57 | 1:54.34 | 2:31.70 | ||||
Someron Esa | ||||||||||
5 | Venla Suihkonen | 2002 | 35.46 | 1:15.86 | 1:55.24 | 2:33.02 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Verna Rostedt | 2002 | 35.31 | 1:15.88 | 1:56.42 | 2:33.25 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Laura Kellberg | 2003 | 34.95 | 1:15.61 | 1:56.29 | 2:34.84 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Ellen Antikainen | 2003 | 35.09 | 1:15.26 | 1:57.07 | 2:35.60 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Emma Kajanto | 2002 | 35.58 | 1:14.72 | 1:56.26 | 2:36.36 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Tinja Turunen | 2002 | 35.96 | 1:16.93 | 1:58.38 | 2:38.98 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Annina Toimela | 2002 | 36.14 | 1:18.16 | 2:01.02 | 2:42.93 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Ada Aartela | 2002 | 35.85 | 1:16.96 | 2:00.76 | 2:43.06 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Oona Siltala | 2002 | 38.56 | 1:21.29 | 2:05.36 | 2:47.02 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 36.80 | 1:19.85 | 2:05.25 | 2:48.10 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
15 | Iida Koskiluoto | 2002 | 40.05 | 1:24.47 | 2:10.17 | 2:51.78 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Cami Wacklin | 2002 | 41.72 | 1:29.26 | 3:04.34 | 3:04.34 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Diana Seiger | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Lilli Louhikoski | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Peppi Siirtola | 2002 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Viveca Tuohimetsä | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Jonna Vasara | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 13, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Wilma Jacobson | 2000 | 30.03 | 1:03.62 | 1:38.27 | 2:12.87 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Vilma Oura | 2001 | 31.42 | 1:06.76 | 1:41.20 | 2:14.88 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Lyydia Kalenius | 2000 | 31.37 | 1:07.17 | 1:41.48 | 2:15.56 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Ronja Riihinen | 2000 | 31.26 | 1:05.69 | 1:41.18 | 2:16.05 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 32.62 | 1:09.32 | 1:46.63 | 2:21.94 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Nea Tiesmäki | 2000 | 33.40 | 1:10.45 | 1:48.31 | 2:23.80 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Lotta Auvinen | 2001 | 33.66 | 1:09.98 | 1:47.97 | 2:24.02 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aino Mononen | 2001 | 32.57 | 1:08.89 | 1:46.59 | 2:24.47 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Roosa Paukku | 2000 | 33.35 | 1:10.64 | 1:49.48 | 2:24.95 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
10 | Nea Reunanen | 2001 | 33.21 | 1:11.55 | 1:49.54 | 2:25.45 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Sanna Putkonen | 2001 | 33.66 | 1:12.16 | 1:50.40 | 2:26.21 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Cia Wacklin | 2001 | 33.46 | 1:11.11 | 1:49.79 | 2:26.23 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Joanna Kekkonen | 2000 | 33.31 | 1:10.46 | 1:48.96 | 2:26.90 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
14 | Emma Kotiranta | 2001 | 33.19 | 1:11.51 | 1:51.18 | 2:30.47 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Ada Nyström | 2001 | 33.81 | 1:13.40 | 1:53.84 | 2:32.88 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Nea Eränpalo | 2001 | 34.01 | 1:12.27 | 1:52.33 | 2:33.04 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Erika Kattilakoski | 2000 | 34.17 | 1:13.35 | 1:53.65 | 2:34.75 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Siiri Salokorpi | 2000 | 35.57 | 1:14.63 | 1:55.33 | 2:34.98 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Myra Bengts | 2000 | 36.13 | 1:16.03 | 1:57.85 | 2:36.94 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Lisa Maula | 2001 | 35.88 | 1:17.72 | 1:58.39 | 2:38.87 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Pinja Peltonen | 2000 | 36.57 | 1:17.47 | 1:59.47 | 2:41.14 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
22 | Aino Pere | 2000 | 33.54 | 1:12.89 | 1:57.24 | 2:41.75 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 36.76 | 1:18.78 | 2:02.20 | 2:43.24 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Jenni Surakka | 2000 | 38.26 | 1:21.00 | 2:05.50 | 2:46.82 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Venla Hämäläinen | 2001 | 36.89 | 1:21.08 | 2:06.79 | 2:47.74 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
26 | Aino Lehtinen | 2001 | 36.93 | 1:19.89 | 2:05.34 | 2:48.04 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Mette Konttila | 2001 | 37.98 | 1:23.20 | 2:09.75 | 2:50.92 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
28 | Irina Puukko | 2001 | 38.63 | 1:22.71 | 2:07.79 | 2:52.54 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
29 | Sara Rosqvist | 2001 | 39.14 | 1:24.60 | 2:10.66 | 2:53.92 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
30 | Emmi Kallioinen | 2000 | 38.61 | 1:23.68 | 2:10.77 | 2:55.09 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
31 | Ellen Mänttäri | 2000 | 41.81 | 1:27.32 | 2:14.68 | 2:59.05 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
32 | Jenna Saarinen | 2001 | 40.58 | 1:27.92 | 2:18.30 | 3:05.24 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
33 | Amanda Ahlgren | 2001 | 42.14 | 1:31.28 | 2:21.41 | 3:09.34 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:32 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:45 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 14, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jaakko Reinonen | 2001 | 29.37 | 1:04.17 | 1:40.56 | 2:16.51 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Herman Widbom | 2001 | 31.51 | 1:07.21 | 1:43.16 | 2:17.91 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Isak Gramén | 2001 | 32.28 | 1:08.16 | 1:44.32 | 2:19.38 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
4 | Joona Mikkola | 2001 | 32.14 | 1:09.71 | 1:47.25 | 2:20.95 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Timi Torkkel | 2001 | 32.33 | 1:08.74 | 1:45.94 | 2:21.82 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Tuomas Jokinen | 2001 | 33.81 | 1:10.67 | 1:48.54 | 2:24.73 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Aaron Antikainen | 2001 | 34.26 | 1:11.80 | 1:49.31 | 2:25.17 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aleksi Seger | 2001 | 32.52 | 1:10.67 | 1:50.17 | 2:28.65 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Eerikki Laitala | 2001 | 33.26 | 1:11.68 | 1:50.28 | 2:28.82 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Verneri Viisanen | 2002 | 34.69 | 1:13.10 | 1:51.56 | 2:29.43 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Kasper Vaittinen | 2001 | 34.83 | 1:13.49 | 1:53.23 | 2:31.57 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Perttu Somero | 2001 | 34.31 | 1:13.02 | 1:52.53 | 2:31.61 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
13 | Ville Lauslahti | 2001 | 35.68 | 1:15.54 | 1:55.79 | 2:34.11 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Leo Mikkonen | 2002 | 35.37 | 1:15.90 | 1:56.63 | 2:34.66 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Joel Syrjä | 2002 | 39.89 | 1:25.34 | 2:08.42 | 2:50.11 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Teemu Ekblad | 2001 | 37.63 | 1:20.27 | 2:13.82 | 2:50.27 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Samuli Hartikainen | 2001 | 40.23 | 1:26.89 | 2:13.82 | 2:58.81 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 40.76 | 1:29.40 | 2:18.39 | 3:06.80 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Janne Koivunen | 2001 | DNF | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Laji 14, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Hölttä | 2000 | 27.95 | 1:00.32 | 1:33.27 | 2:05.78 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Atte Somero | 1999 | 28.72 | 1:01.53 | 1:35.76 | 2:09.34 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
3 | Henry Hatanpää | 2000 | 30.64 | 1:05.87 | 1:40.94 | 2:16.09 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
4 | Joonatan Lindfors | 1999 | 31.31 | 1:06.67 | 1:43.85 | 2:20.66 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Mikael Lähde | 2000 | 31.32 | 1:08.50 | 1:46.74 | 2:24.67 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Oliver Keho | 2000 | 33.55 | 1:11.59 | 1:51.66 | 2:31.40 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Otto Laakso | 1999 | DNS | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Toni Virtanen | 1999 | DNS | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:45 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:51 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 15, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuukka Inkilä | 2003 | 47.00 | 1:37.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Leo Parviainen | 2003 | 49.49 | 1:43.32 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Markus Nuorinko | 2003 | 1:47.44 | 1:47.44 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 50.55 | 1:48.08 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Otto Ahvonen | 2003 | 1:50.59 | 1:50.59 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Niklas Rantapää | 2003 | 53.35 | 1:51.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Emil Kuuskoski | 2003 | 54.16 | 1:52.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Oskari Repo | 2003 | 1:53.64 | 1:53.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Elis Fokin | 2003 | 1:54.92 | 1:54.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Aapo Kaasinen | 2003 | 1:56.00 | 1:56.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Casper Heikkinen | 2003 | 56.84 | 1:57.81 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
12 | Karri Suuronen | 2003 | 57.59 | 1:59.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Kasper Holopainen | 2003 | 57.25 | 2:00.44 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Alexander Huhtala | 2003 | 2:02.08 | 2:02.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Henry Nyman | 2003 | 59.11 | 2:04.09 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Aleksi Koprinen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Atte Poikela | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Tony Heinola | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 15, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eerikki Laitala | 2001 | 35.75 | 1:16.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Tuomas Jokinen | 2001 | 37.70 | 1:18.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Oskari Aalto | 2002 | 37.93 | 1:20.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Kalle Hyttinen | 2001 | 37.41 | 1:20.76 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Aaron Antikainen | 2001 | 38.54 | 1:20.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Jere Ruuhonen | 2001 | 38.68 | 1:22.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Eetu Einto | 2001 | 37.44 | 1:22.23 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
8 | Isak Gramén | 2001 | 38.88 | 1:23.70 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
9 | Timi Torkkel | 2001 | 39.25 | 1:24.45 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Lauri Krapf | 2001 | 39.41 | 1:25.78 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Niklas Linnanen | 2001 | 42.82 | 1:29.38 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Samuli Korva | 2002 | 44.85 | 1:33.66 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Joel Syrjä | 2002 | 44.60 | 1:33.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Jetro Isotalo | 2001 | 43.05 | 1:33.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Eemil Kylmä | 2001 | 45.65 | 1:34.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Teemu Annala | 2001 | 44.79 | 1:34.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Joona Mikkola | 2001 | 44.41 | 1:34.56 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Georg Närjä | 2002 | 44.67 | 1:34.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Christofor Pavlidi | 2001 | 44.95 | 1:34.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Akseli Lehtonen | 2002 | 45.57 | 1:36.62 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 46.22 | 1:37.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Veikka Saren | 2002 | 47.09 | 1:37.47 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
23 | Juuso Korhonen | 2002 | 49.06 | 1:41.34 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
24 | Samuli Hartikainen | 2001 | 48.52 | 1:41.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Kristoffer Kulju | 2001 | 49.13 | 1:43.37 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
26 | Ilari Silventoinen | 2002 | 50.21 | 1:47.18 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Ilja Freudenthal | 2002 | 50.12 | 1:47.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Samuel Leppänen | 2002 | 53.17 | 1:52.19 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Aki Holtari | 2002 | 53.75 | 1:54.51 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Topi Havo | 2002 | 1:56.14 | 1:56.14 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Olavi Saarinen | 2002 | 54.12 | 1:56.60 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Alexander Beresten | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Alitalo | 1999 | 33.23 | 1:11.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 33.63 | 1:12.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Jonni Aho | 1999 | 35.35 | 1:14.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 35.57 | 1:15.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Alex Lassila | 2000 | 37.05 | 1:19.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Teemu Viitanen | 2000 | 36.64 | 1:21.09 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Veeti Laine | 2000 | 39.64 | 1:23.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Roope Koski | 1999 | 41.45 | 1:29.75 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Antti Lehtinen | 1999 | 41.85 | 1:29.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Henrik Martola | 2000 | 46.37 | 1:36.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Oliver Keho | 2000 | 45.59 | 1:38.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:51 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:36 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 16, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Liina Virta | 2004 | 46.05 | 1:36.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Pinja Nieminen | 2004 | 47.25 | 1:38.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Helmiina Toivonen | 2004 | 46.87 | 1:40.71 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Veera Säämänen | 2004 | 48.67 | 1:43.85 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Emily Cwirzen | 2004 | 49.93 | 1:44.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Wilma Långström | 2004 | 49.68 | 1:44.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Saga Kovanen | 2004 | 50.76 | 1:45.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Auri Keurulainen | 2004 | 51.59 | 1:45.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 50.17 | 1:45.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Greta Beszteri | 2004 | 52.51 | 1:45.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Siiri Reinonen | 2004 | 49.77 | 1:45.95 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Helmi Haverinen | 2004 | 51.40 | 1:46.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Ciara Wacklin | 2004 | 52.29 | 1:46.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Wilma Savonen | 2004 | 51.36 | 1:47.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Iida Herrala | 2004 | 50.97 | 1:47.73 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Cecilia Serovuo | 2004 | 51.73 | 1:50.62 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Nicole Yisrael | 2004 | 52.79 | 1:51.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Vlada Guljajeva | 2004 | 53.80 | 1:51.46 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
19 | Elina Ryynänen | 2005 | 54.50 | 1:53.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Henni Havén | 2004 | 54.25 | 1:54.03 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Jannika Hirvonen | 2004 | 54.33 | 1:55.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 59.16 | 2:02.74 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 16, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mirka Mettinen | 2002 | 40.06 | 1:23.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Juliia Somova | 2003 | 42.28 | 1:27.80 | ||||||
St. Petersburg | ||||||||||
3 | Minja Lukkari | 2003 | 41.83 | 1:28.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Venla Salminen | 2002 | 42.90 | 1:29.23 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
5 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 43.47 | 1:31.09 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Sofia Långström | 2003 | 43.85 | 1:32.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Venla Suihkonen | 2002 | 43.84 | 1:32.86 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Jonna Vasara | 2002 | 44.25 | 1:33.28 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Verna Rostedt | 2002 | 45.07 | 1:33.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Cindy Palm | 2003 | 44.64 | 1:34.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Ada Aartela | 2002 | 44.39 | 1:34.56 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Hanni Riikonen | 2002 | 45.19 | 1:34.90 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Emma Johansson | 2003 | 46.28 | 1:36.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 45.11 | 1:37.91 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
15 | Negiin Javadi | 2002 | 46.95 | 1:39.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Milli Kosunen | 2002 | 47.19 | 1:39.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Emma Kajanto | 2002 | 48.10 | 1:40.30 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
18 | Oona Siltala | 2002 | 47.49 | 1:40.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Helmi Ahonen | 2003 | 46.96 | 1:41.24 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 48.17 | 1:42.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Iida Koskiluoto | 2002 | 48.33 | 1:42.63 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Oona Puolakka | 2003 | 49.47 | 1:43.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Stefania Pavlidi | 2003 | 50.18 | 1:44.42 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Nelli Vartiainen | 2002 | 50.25 | 1:44.78 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
25 | Nicole Sundell | 2003 | 49.53 | 1:44.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Milla Salminen | 2003 | 50.47 | 1:45.34 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
27 | Tinja Turunen | 2002 | 49.07 | 1:45.77 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Julia Peltola | 2003 | 50.04 | 1:45.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Kielo Hankonen | 2003 | 51.59 | 1:46.86 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Saga Lindeberg | 2002 | 50.22 | 1:46.96 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 51.99 | 1:47.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Martina Uusitalo | 2003 | 52.28 | 1:47.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Susanna Kuisma | 2003 | 50.99 | 1:47.83 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
34 | Maria Hemmi | 2002 | 53.17 | 1:49.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Nelly Plukka | 2003 | 52.70 | 1:50.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Riikka Silander | 2003 | 54.70 | 1:51.40 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
37 | Viivi Kuosmanen | 2002 | 52.62 | 1:51.45 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
38 | Essi Salokorpi | 2003 | 53.67 | 1:54.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Kia Kivelä | 2003 | 54.90 | 1:54.63 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
40 | Cami Wacklin | 2002 | 55.06 | 1:54.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Oona Piekkala | 2002 | 56.07 | 2:01.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Lotta Lahti | 2003 | 1:01.41 | 2:10.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aida Ahlgren | 2002 | DNS | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Mariya Shumilova | 2003 | DSQ | |||||||
St. Petersburg | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 16, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emmi Kölhi | 2000 | 36.18 | 1:16.67 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Ada Nyström | 2001 | 36.92 | 1:17.38 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Emilia Flyckt | 2001 | 36.11 | 1:17.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 37.39 | 1:19.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Alexandra Vartiainen | 2001 | 37.56 | 1:19.71 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 37.94 | 1:19.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Lyydia Kalenius | 2000 | 38.08 | 1:20.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Ella Aalto | 2000 | 39.08 | 1:21.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Emma Kotiranta | 2001 | 40.15 | 1:25.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Amanda Rapinoja | 2001 | 41.77 | 1:26.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Sofia Lehtinen | 2000 | 41.33 | 1:26.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Petra Uusikumpu | 2001 | 41.08 | 1:28.31 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Myra Bengts | 2000 | 42.85 | 1:28.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Aino Mononen | 2001 | 41.98 | 1:29.24 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
15 | Nea Reunanen | 2001 | 42.79 | 1:31.24 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Diana Lattu | 2001 | 43.71 | 1:31.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Nea Eränpalo | 2001 | 43.30 | 1:31.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Natalie Wahlroos | 2001 | 45.00 | 1:32.65 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
19 | Alexandra Kapanen | 2000 | 44.16 | 1:32.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Aada Pohjala | 2001 | 44.80 | 1:33.45 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
21 | Fanny Virtanen | 2000 | 44.22 | 1:33.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Venla Hämäläinen | 2001 | 43.41 | 1:33.77 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Nelli Ohvo | 2001 | 44.50 | 1:34.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Siiri Salokorpi | 2000 | 44.50 | 1:34.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 44.50 | 1:34.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Linnea Saarikivi | 2000 | 45.73 | 1:34.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Milla Karinen | 2001 | 45.41 | 1:36.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Sara Hätönen | 2001 | 47.54 | 1:37.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Jenni Surakka | 2000 | 45.81 | 1:37.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Aino Lehtinen | 2001 | 46.28 | 1:37.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Sara Rosqvist | 2001 | 48.86 | 1:40.74 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
32 | Sini Hirvonen | 2001 | 48.93 | 1:42.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Annika Niemi | 2000 | 47.51 | 1:43.09 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Sanni Kilponen | 2001 | 49.73 | 1:45.77 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
35 | Amanda Ahlgren | 2001 | 52.12 | 1:48.59 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
36 | Fanny Talonpoika | 2001 | 51.71 | 1:54.04 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Emma Kauppi | 2000 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:36 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 17, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Aleksandr Ipatkov | 2003 | 37.10 | 1:20.75 | 2:08.03 | 2:42.48 | ||||
St. Petersburg | ||||||||||
2 | Sami Uusikumpu | 2003 | 43.02 | 1:28.13 | 2:20.14 | 2:59.81 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Niklas Hatakka | 2003 | 40.06 | 1:24.77 | 2:18.93 | 3:00.27 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Tuukka Inkilä | 2003 | 40.83 | 1:29.98 | 2:26.07 | 3:06.87 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Leo Parviainen | 2003 | 43.28 | 1:30.66 | 2:27.07 | 3:07.78 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Luukas Vainio | 2003 | 44.82 | 1:34.92 | 2:35.51 | 3:18.28 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Markus Nuorinko | 2003 | 47.59 | 1:37.67 | 2:39.26 | 3:20.87 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Benjamin Hoot | 2003 | 48.09 | 1:43.31 | 2:43.64 | 3:26.56 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Oscar Taht | 2003 | 52.13 | 1:46.44 | 2:48.80 | 3:34.31 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Santeri Berggren | 2003 | 51.53 | 1:46.08 | 2:52.72 | 3:34.59 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Kasper Holopainen | 2003 | 50.83 | 1:44.48 | 2:52.23 | 3:36.97 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 52.07 | 1:50.01 | 2:57.11 | 3:44.97 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Tony Heinola | 2003 | 56.78 | 1:51.81 | 2:57.43 | 3:45.35 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Antti Malmberg | 2003 | 51.82 | 1:48.77 | 2:54.19 | 3:49.65 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Joona Kuitu | 2004 | 1:00.93 | 2:00.99 | 3:08.35 | 4:00.83 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 17, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Victor Savateev | 2001 | 31.84 | 1:13.64 | 1:57.45 | 2:29.89 | ||||
Nevskaya Volna | ||||||||||
2 | Roni Kallström | 2001 | 31.89 | 1:09.99 | 1:58.84 | 2:32.55 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Tuomas Jokinen | 2001 | 34.94 | 1:17.96 | 2:01.80 | 2:35.78 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Herman Widbom | 2001 | 32.43 | 1:18.77 | 2:03.33 | 2:40.19 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Samuli Korva | 2002 | 39.34 | 1:22.72 | 2:14.73 | 2:52.41 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Kasper Vaittinen | 2001 | 38.20 | 1:21.31 | 2:15.41 | 2:53.66 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Verneri Viisanen | 2002 | 38.88 | 1:25.94 | 2:13.68 | 2:54.88 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Oscar Skjäl | 2002 | 37.49 | 1:24.17 | 2:15.67 | 2:55.27 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Olli Malmberg | 2001 | 35.46 | 1:23.54 | 2:19.25 | 2:55.76 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Akseli Lehtonen | 2002 | 38.53 | 1:23.89 | 2:18.45 | 2:57.14 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Leo Mikkonen | 2002 | 37.15 | 1:24.17 | 2:18.53 | 2:57.61 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 39.31 | 1:27.81 | 2:22.98 | 3:01.81 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Rasmus Söderholm | 2002 | 40.20 | 1:26.89 | 2:29.88 | 3:08.90 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 46.84 | 1:35.87 | 2:29.63 | 3:09.38 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Alexander Fyhr | 2002 | 41.27 | 1:31.02 | 2:28.93 | 3:10.11 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Juho Laukkanen | 2001 | 42.97 | 1:31.05 | 2:27.81 | 3:12.66 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Max Åström | 2002 | 43.23 | 1:35.85 | 2:31.63 | 3:15.15 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Ali Gardberg | 2001 | 45.74 | 1:39.58 | 2:40.45 | 3:26.71 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Otto Sormunen | 2002 | 46.58 | 1:40.71 | 2:46.47 | 3:33.38 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Tatu Jentze | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Hölttä | 2000 | 27.90 | 1:05.84 | 1:46.84 | 2:17.81 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Helin | 1999 | 31.27 | 1:09.66 | 1:58.59 | 2:32.31 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Antti Lehtinen | 1999 | 35.36 | 1:15.27 | 2:03.31 | 2:39.43 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Joonatan Lindfors | 1999 | 34.06 | 1:15.34 | 2:04.63 | 2:40.25 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Mikael Lähde | 2000 | 32.90 | 1:15.90 | 2:03.99 | 2:41.67 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Joona Salminen | 2000 | 36.52 | 1:20.16 | 2:09.78 | 2:46.62 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Sakari Piippo | 1999 | 38.97 | 1:27.73 | 2:20.26 | 2:59.03 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Aaro Nygård | 1999 | 34.85 | 1:22.47 | 2:25.42 | 3:08.26 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:04 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:23 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 18, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Saga Kovanen | 2004 | 44.12 | 1:32.91 | 2:28.00 | 3:09.20 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Pinja Nieminen | 2004 | 47.37 | 1:41.62 | 2:36.01 | 3:21.16 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 47.12 | 1:42.92 | 2:40.19 | 3:23.42 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 49.34 | 1:41.89 | 2:41.40 | 3:23.87 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Aamu Änkilä | 2004 | 48.59 | 1:41.94 | 2:40.37 | 3:24.59 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Tuuli Pippuri | 2005 | 50.16 | 1:45.96 | 2:41.55 | 3:28.48 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Wilma Savonen | 2004 | 47.93 | 1:41.72 | 2:42.67 | 3:30.82 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 52.73 | 1:47.18 | 2:48.53 | 3:32.78 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Alexandra Chaker | 2004 | 54.21 | 1:47.92 | 2:59.57 | 3:47.37 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Iisa Karpela | 2004 | 56.77 | 1:53.80 | 3:04.04 | 3:55.32 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Eevi Uitti | 2004 | 57.29 | 1:56.98 | 3:06.48 | 4:05.33 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Katarina Kobycheva | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Siiri Pekkala | 2005 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sara Mustonen | 2002 | 37.89 | 1:22.13 | 2:07.27 | 2:46.82 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Venla Suihkonen | 2002 | 33.98 | 1:16.76 | 2:07.58 | 2:47.77 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Dayana Mamonova | 2003 | 34.97 | 1:18.18 | 2:11.75 | 2:48.37 | ||||
St. Petersburg | ||||||||||
4 | Helmi Tossavainen | 2002 | 36.31 | 1:20.04 | 2:08.70 | 2:48.50 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Milla Nikkanen | 2002 | 39.24 | 1:21.34 | 2:11.45 | 2:51.28 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
6 | Mirka Mettinen | 2002 | 36.62 | 1:21.68 | 2:10.65 | 2:51.62 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Laura Kellberg | 2003 | 39.37 | 1:21.39 | 2:14.90 | 2:52.68 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Pinja Paulomo | 2002 | 38.00 | 1:25.03 | 2:11.85 | 2:54.28 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Emma Jokilammi | 2002 | 36.90 | 1:25.39 | 2:18.23 | 2:56.65 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Charlotte Ingberg | 2002 | 35.31 | 1:20.87 | 2:17.05 | 2:58.30 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Milla Hyttinen | 2003 | 42.81 | 1:29.57 | 2:22.62 | 3:02.50 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 40.25 | 1:27.91 | 2:22.75 | 3:05.27 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Sofia Långström | 2003 | 43.01 | 1:31.07 | 2:26.02 | 3:07.80 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emma Johansson | 2003 | 45.98 | 1:33.88 | 2:27.39 | 3:08.14 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Oona Puolakka | 2003 | 44.56 | 1:33.13 | 2:28.38 | 3:08.19 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Lotta Lehtoila | 2003 | 40.96 | 1:28.25 | 2:27.62 | 3:08.50 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 44.00 | 1:35.20 | 2:27.67 | 3:08.70 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Ethel Piksilä | 2003 | 41.62 | 1:30.27 | 2:28.50 | 3:10.71 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Cindy Palm | 2003 | 45.88 | 1:35.08 | 2:27.49 | 3:11.31 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Oona Siltala | 2002 | 46.55 | 1:34.29 | 2:31.36 | 3:13.76 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Stella Freystätter | 2003 | 40.55 | 1:30.94 | 2:33.04 | 3:15.43 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Essi Salokorpi | 2003 | 44.49 | 1:34.29 | 2:36.40 | 3:15.44 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Negiin Javadi | 2002 | 46.47 | 1:36.73 | 2:31.82 | 3:17.14 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Maria Hemmi | 2002 | 44.77 | 1:41.75 | 2:40.53 | 3:24.55 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Milli Kosunen | 2002 | 52.41 | 1:42.96 | 2:39.87 | 3:25.29 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Helmi Ahonen | 2003 | 50.68 | 1:41.71 | 2:39.37 | 3:25.66 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Martina Uusitalo | 2003 | 49.76 | 1:40.57 | 2:40.54 | 3:27.68 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Liisa Penttinen | 2003 | 52.33 | 1:42.17 | 2:44.48 | 3:27.78 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
29 | Riikka Silander | 2003 | 52.51 | 1:43.10 | 2:43.78 | 3:28.43 | ||||
Someron Esa | ||||||||||
30 | Viivi Hakamäki | 2002 | 48.41 | 1:38.72 | 2:43.45 | 3:30.47 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
31 | Tiia Kuisma | 2003 | 47.42 | 1:45.97 | 2:52.66 | 3:46.30 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Lilly Fitzpatrick | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Nicole Sundell | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Lotta Heinimäki | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 18, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 31.14 | 1:07.95 | 1:52.19 | 2:25.61 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Wilma Jacobson | 2000 | 31.27 | 1:09.64 | 1:53.62 | 2:27.52 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 34.22 | 1:14.10 | 2:03.72 | 2:39.81 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Lotta Auvinen | 2001 | 34.89 | 1:18.67 | 2:04.56 | 2:41.67 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Emma Kotiranta | 2001 | 33.56 | 1:17.52 | 2:06.57 | 2:45.37 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Emilia Flyckt | 2001 | 35.33 | 1:21.67 | 2:08.56 | 2:46.22 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Ida Slöör | 2001 | 38.91 | 1:18.96 | 2:08.84 | 2:46.28 | ||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Taru Rilla | 2000 | 33.80 | 1:16.71 | 2:09.80 | 2:48.37 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Sofia Lehtinen | 2000 | 37.03 | 1:20.64 | 2:09.04 | 2:49.42 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Sanna Putkonen | 2001 | 34.02 | 1:20.49 | 2:12.97 | 2:49.90 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Cia Wacklin | 2001 | 35.68 | 1:21.50 | 2:13.28 | 2:51.00 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Ada Nyström | 2001 | 40.29 | 1:28.83 | 2:12.84 | 2:54.30 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Nea Eränpalo | 2001 | 36.97 | 1:23.74 | 2:15.75 | 2:55.18 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Aada Pohjala | 2001 | 37.77 | 1:24.62 | 2:16.48 | 2:55.39 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
15 | Myra Bengts | 2000 | 38.99 | 1:28.89 | 2:18.65 | 2:57.96 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 37.22 | 1:21.22 | 2:17.56 | 2:58.11 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 37.57 | 1:22.18 | 2:18.13 | 2:59.64 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Daniela Helanne | 2000 | 35.90 | 1:25.02 | 2:20.36 | 3:00.63 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
19 | Erika Kattilakoski | 2000 | 37.95 | 1:23.81 | 2:20.51 | 3:01.14 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Aino Lehtinen | 2001 | 42.40 | 1:32.01 | 2:24.71 | 3:07.35 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Sara Hätönen | 2001 | 42.25 | 1:29.92 | 2:26.41 | 3:07.96 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Mette Konttila | 2001 | 44.95 | 1:35.31 | 2:32.88 | 3:12.15 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 42.90 | 1:30.89 | 2:29.89 | 3:12.98 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Oona Malinen | 2001 | 46.54 | 1:39.74 | 2:37.96 | 3:19.86 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:23 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:30 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 19, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Nyman | 2004 | 48.16 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Akseli Leppänen | 2004 | 49.14 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 54.59 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Eemeli Toivonen | 2004 | 1:00.08 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Joona Kuitu | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Niko Teperi | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Richard Ramstedt | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksandr Ipatkov | 2003 | 39.60 | |||||||
St. Petersburg | ||||||||||
2 | Aleksi Koprinen | 2003 | 41.67 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Niklas Hatakka | 2003 | 47.02 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Otto Ahvonen | 2003 | 51.16 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Emil Kuuskoski | 2003 | 51.31 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Karri Suuronen | 2003 | 52.04 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Casper Heikkinen | 2003 | 52.44 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Atte Poikela | 2003 | 52.76 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Benjamin Hoot | 2003 | 53.11 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Roni Severinkangas | 2003 | 54.58 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Tuomas Peltola | 2003 | 54.98 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Javidi Javidi Firooz Toussi | 2003 | 58.02 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Santtu Kosunen | 2003 | 1:00.46 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Pyry Pitkänen | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Jaakko Jokinen | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 34.92 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Joel Syrjä | 2002 | 42.54 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Georg Närjä | 2002 | 42.97 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Ilja Freudenthal | 2002 | 47.96 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Aarno Lind | 2002 | 51.35 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Topi Havo | 2002 | 53.71 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 55.75 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:30 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 20, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tuuli Pippuri | 2005 | 49.59 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Lumi Luoma | 2005 | 50.59 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Elina Ryynänen | 2005 | 51.33 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Kira Lindroos | 2005 | 52.47 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Wilma Sundt | 2006 | 53.71 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Hanna Martola | 2005 | 54.34 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Melinda Lehtovaara | 2005 | 56.19 | |||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Juulia Lindfors | 2005 | 57.14 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 57.99 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Jasmin Savonen | 2005 | 58.26 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Kukka Peill | 2005 | 59.81 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Vilma Leppähaara | 2005 | 1:00.43 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Sara Stenbacka | 2005 | 1:01.03 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Heli Kuisma | 2006 | 1:01.35 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Louna Kasvio | 2006 | 1:01.78 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Janica Nieminen | 2005 | 1:03.92 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Venla Varvikko | 2005 | 1:04.44 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Annaliina Mänttäri | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Ellen Kettunen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 20, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Helmiina Toivonen | 2004 | 46.10 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Emily Cwirzen | 2004 | 46.45 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Greta Beszteri | 2004 | 49.11 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Iida Herrala | 2004 | 49.61 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Cecilia Serovuo | 2004 | 50.90 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Henni Havén | 2004 | 52.09 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Eevi Uitti | 2004 | 55.06 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 20, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ellen Antikainen | 2003 | 39.40 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Minja Lukkari | 2003 | 40.06 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Juliia Somova | 2003 | 41.28 | |||||||
St. Petersburg | ||||||||||
4 | Cindy Palm | 2003 | 41.70 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 42.33 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Emma Johansson | 2003 | 44.59 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Kielo Hankonen | 2003 | 49.80 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 49.89 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Milla Salminen | 2003 | 50.13 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Susanna Kuisma | 2003 | 50.15 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Nelly Plukka | 2003 | 51.59 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Sofia Blomfelt | 2003 | 52.63 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Kia Kivelä | 2003 | 53.74 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Lotta Lahti | 2003 | 57.80 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Lilly Fitzpatrick | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:40 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:07 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 21, 200m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Isak Gramén | 2001 | 35.69 | 1:14.68 | 1:54.83 | 2:32.62 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
2 | Eetu Einto | 2001 | 35.90 | 1:17.69 | 1:57.84 | 2:35.69 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
3 | Jere Ruuhonen | 2001 | 37.12 | 1:17.74 | 1:58.75 | 2:37.59 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Joona Mikkola | 2001 | 37.95 | 1:19.03 | 2:01.52 | 2:40.44 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Kasper Vaittinen | 2001 | 39.03 | 1:21.81 | 2:05.24 | 2:47.68 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Eevert Leppänen | 2001 | 40.01 | 1:22.47 | 2:05.99 | 2:48.35 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Teemu Annala | 2001 | 40.06 | 1:23.93 | 2:09.01 | 2:49.66 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aaron Antikainen | 2001 | 41.39 | 1:25.35 | 2:09.28 | 2:51.08 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Veikka Saren | 2002 | 41.26 | 1:25.04 | 2:09.26 | 2:51.18 | ||||
Someron Esa | ||||||||||
10 | Ville Lauslahti | 2001 | 43.57 | 1:28.38 | 2:14.23 | 2:57.30 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Harald Åström | 2001 | 43.34 | 1:30.09 | 2:16.20 | 3:02.67 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Christian Kovanen | 2001 | 45.30 | 1:33.23 | 2:22.53 | 3:10.66 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Christofor Pavlidi | 2001 | 46.08 | 1:34.95 | 2:25.10 | 3:13.90 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Iikka Rajala | 2001 | 45.52 | 1:34.41 | 2:25.06 | 3:16.75 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 48.95 | 1:41.37 | 2:33.56 | 3:24.14 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 21, 200m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Niki Karlsson | 2000 | 30.63 | 1:04.56 | 1:39.75 | 2:15.87 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Jan Strömberg | 1999 | 32.83 | 1:08.28 | 1:44.51 | 2:21.05 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 35.43 | 1:15.34 | 1:56.72 | 2:35.40 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Henry Hatanpää | 2000 | 37.22 | 1:18.15 | 1:59.77 | 2:38.65 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
5 | Joona Ruuskanen | 2000 | 34.99 | 1:15.41 | 1:59.25 | 2:41.64 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Anton Heinonen | 2000 | 37.86 | 1:20.34 | 2:03.53 | 2:43.64 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Veeti Laine | 2000 | 39.10 | 1:21.23 | 2:04.58 | 2:46.84 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:07 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:22 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 22, 200m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 37.09 | 1:18.53 | 2:02.09 | 2:42.48 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Milla Nikkanen | 2002 | 38.47 | 1:20.06 | 2:03.27 | 2:45.98 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
3 | Charlotte Ingberg | 2002 | 40.17 | 1:24.24 | 2:09.20 | 2:50.60 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Sara Mustonen | 2002 | 40.29 | 1:25.64 | 2:09.79 | 2:51.70 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Anni Savolainen | 2002 | 43.72 | 1:29.56 | 2:14.90 | 2:59.53 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Tinja Turunen | 2002 | 42.96 | 1:30.10 | 2:18.07 | 3:03.91 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Annina Toimela | 2002 | 42.77 | 1:29.78 | 2:18.21 | 3:05.52 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Iina von Schrowe | 2003 | 45.03 | 1:33.20 | 2:22.45 | 3:08.00 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Cami Wacklin | 2002 | 46.58 | 1:36.52 | 2:27.00 | 3:14.93 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Ciara Wacklin | 2004 | 45.56 | 1:35.11 | 2:27.31 | 3:16.14 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Daniella Guth | 2005 | 52.33 | 1:46.46 | 2:41.11 | 3:30.65 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Viveca Tuohimetsä | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Verna Rostedt | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 22, 200m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Iida Koiranen | 2000 | 33.50 | 1:09.56 | 1:46.51 | 2:23.27 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Vilma Oura | 2001 | 34.94 | 1:13.51 | 1:52.59 | 2:32.36 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Nea Tiesmäki | 2000 | 37.64 | 1:17.46 | 1:58.75 | 2:38.19 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Diana Lattu | 2001 | 36.87 | 1:17.67 | 2:00.43 | 2:42.71 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Aino Mononen | 2001 | 36.78 | 1:17.66 | 2:00.67 | 2:42.82 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Nelli Ohvo | 2001 | 40.16 | 1:23.23 | 2:05.52 | 2:45.29 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Lotta Auvinen | 2001 | 39.53 | 1:21.53 | 2:04.35 | 2:46.09 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Roosa Paukku | 2000 | 39.56 | 1:22.04 | 2:06.20 | 2:48.85 | ||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
9 | Petra Uusikumpu | 2001 | 40.00 | 1:22.71 | 2:06.77 | 2:50.05 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Cia Wacklin | 2001 | 40.41 | 1:24.29 | 2:08.55 | 2:52.43 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Erika Kattilakoski | 2000 | 39.75 | 1:23.84 | 2:10.18 | 2:55.87 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Aada Pohjala | 2001 | 43.23 | 1:30.05 | 2:18.53 | 3:03.54 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 44.29 | 1:32.09 | 2:20.88 | 3:05.87 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:22 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:32 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 23, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksandr Ipatkov | 2003 | 33.50 | 1:14.25 | ||||||
St. Petersburg | ||||||||||
2 | Sami Uusikumpu | 2003 | 44.36 | 1:39.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 23, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 31.34 | 1:07.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Victor Savateev | 2001 | 32.42 | 1:08.67 | ||||||
Nevskaya Volna | ||||||||||
3 | Jaakko Reinonen | 2001 | 32.59 | 1:12.80 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Timi Torkkel | 2001 | 33.70 | 1:14.31 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Eerikki Laitala | 2001 | 32.47 | 1:16.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Olli Malmberg | 2001 | 35.57 | 1:16.69 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Leo Mikkonen | 2002 | 36.03 | 1:19.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Oscar Skjäl | 2002 | 37.94 | 1:22.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Lauri Krapf | 2001 | 38.46 | 1:22.80 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Aleksi Seger | 2001 | 37.61 | 1:23.18 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Eemil Kylmä | 2001 | 39.71 | 1:25.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 39.21 | 1:26.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Verneri Viisanen | 2002 | 40.29 | 1:27.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Niklas Linnanen | 2001 | 39.53 | 1:27.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Max Åström | 2002 | 42.30 | 1:35.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Samuel Leppänen | 2002 | 43.10 | 1:37.99 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Otto Sormunen | 2002 | 45.59 | 1:40.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Ilari Silventoinen | 2002 | 45.02 | 1:40.92 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Ali Gardberg | 2001 | 47.06 | 1:42.88 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Christian Kovanen | 2001 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 23, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Alitalo | 1999 | 29.85 | 1:05.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Anton Helin | 1999 | 30.27 | 1:06.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Jonni Aho | 1999 | 30.11 | 1:06.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Alex Lassila | 2000 | 30.93 | 1:06.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Teemu Viitanen | 2000 | 32.55 | 1:11.83 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Joonatan Lindfors | 1999 | 34.57 | 1:16.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Joona Salminen | 2000 | 35.84 | 1:16.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Lauri Ytti | 1999 | 34.74 | 1:18.54 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Oliver Keho | 2000 | 35.06 | 1:19.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Henrik Martola | 2000 | 37.38 | 1:21.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Aaro Nygård | 1999 | 35.64 | 1:24.07 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Markus Heino | 2000 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:32 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:44 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 24, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nicole Yisrael | 2004 | 43.36 | 1:40.09 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Alexandra Chaker | 2004 | 57.70 | 2:08.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 24, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mariya Shumilova | 2003 | 36.61 | 1:18.26 | ||||||
St. Petersburg | ||||||||||
2 | Dayana Mamonova | 2003 | 35.71 | 1:18.83 | ||||||
St. Petersburg | ||||||||||
3 | Lena Maula | 2002 | 36.55 | 1:19.82 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Helmi Tossavainen | 2002 | 36.91 | 1:20.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Emma Kajanto | 2002 | 36.78 | 1:20.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Pinja Paulomo | 2002 | 37.80 | 1:23.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Sara Mustonen | 2002 | 38.76 | 1:24.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Ellen Antikainen | 2003 | 36.28 | 1:25.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Emma Jokilammi | 2002 | 38.92 | 1:25.42 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 40.57 | 1:26.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Laura Kellberg | 2003 | 40.06 | 1:27.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Julia Peltola | 2003 | 40.56 | 1:31.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 40.14 | 1:32.02 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
14 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 43.48 | 1:34.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Emma Johansson | 2003 | 43.93 | 1:36.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Oona Puolakka | 2003 | 43.64 | 1:37.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Milla Hyttinen | 2003 | 43.97 | 1:38.39 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 43.57 | 1:38.46 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Iina von Schrowe | 2003 | 53.87 | 1:55.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Nicole Sundell | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 24, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Vilma Oura | 2001 | 31.15 | 1:05.88 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Wilma Jacobson | 2000 | 31.16 | 1:07.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Emmi Kölhi | 2000 | 33.33 | 1:11.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Nea Reunanen | 2001 | 33.69 | 1:13.28 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Ronja Riihinen | 2000 | 33.47 | 1:13.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Daniela Helanne | 2000 | 35.01 | 1:13.82 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 33.05 | 1:14.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 32.77 | 1:15.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Sanna Putkonen | 2001 | 35.56 | 1:16.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Alexandra Vartiainen | 2001 | 35.89 | 1:17.14 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Amanda Rapinoja | 2001 | 37.47 | 1:19.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 37.49 | 1:24.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Matilda Laurila | 2001 | 39.22 | 1:26.27 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
14 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 38.43 | 1:27.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Anniina Uusitalo | 2001 | 40.25 | 1:29.47 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Anni Manninen | 2001 | 41.82 | 1:32.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Linnea Saarikivi | 2000 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:44 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:47 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 25, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Nyman | 2004 | 35.82 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 38.27 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 38.44 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Niko Teperi | 2005 | 40.05 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 25, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Evgenii Volynskii | 2003 | 29.51 | |||||||
St. Petersburg | ||||||||||
2 | Luukas Vainio | 2003 | 34.68 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Tuomas Peltola | 2003 | 35.40 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Aapo Kaasinen | 2003 | 36.63 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Oscar Taht | 2003 | 37.61 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Niklas Rantapää | 2003 | 38.24 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Roni Severinkangas | 2003 | 39.69 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Otto Ahvonen | 2003 | 40.79 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Alexander Huhtala | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Pyry Pitkänen | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Javidi Javidi Firooz Toussi | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 25, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 28.06 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Verneri Viisanen | 2002 | 31.27 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Aarno Lind | 2002 | 35.13 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 35.26 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Georg Närjä | 2002 | 35.77 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:47 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Carnival | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Laji 26, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kira Lindroos | 2005 | 38.70 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Wilma Sundt | 2006 | 39.94 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Lumi Luoma | 2005 | 40.46 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Kukka Peill | 2005 | 42.73 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Melinda Lehtovaara | 2005 | 43.83 | |||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Hanna Martola | 2005 | 44.15 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Venla Varvikko | 2005 | 44.96 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Heli Kuisma | 2006 | 46.53 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Juulia Lindfors | 2005 | 52.35 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Janica Nieminen | 2005 | 1:01.53 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 26, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Säämänen | 2004 | 33.98 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 35.58 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Auri Keurulainen | 2004 | 35.70 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Wilma Långström | 2004 | 35.91 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Vlada Guljajeva | 2004 | 37.40 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Cecilia Serovuo | 2004 | 37.57 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Liina Virta | 2004 | 39.67 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Iisa Karpela | 2004 | 40.30 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Jannika Hirvonen | 2004 | 41.07 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Alexandra Chaker | 2004 | 41.89 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 26, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ellen Antikainen | 2003 | 31.18 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Dayana Mamonova | 2003 | 31.24 | |||||||
St. Petersburg | ||||||||||
3 | Ethel Piksilä | 2003 | 33.27 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Sofia Långström | 2003 | 33.47 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Mariya Shumilova | 2003 | 33.51 | |||||||
St. Petersburg | ||||||||||
6 | Emmi Partanen | 2003 | 36.38 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Tiia Kuisma | 2003 | 38.63 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Milla Salminen | 2003 | 40.05 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Susanna Kuisma | 2003 | 40.27 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
10 | Sofia Blomfelt | 2003 | 40.53 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Lotta Laine | 2003 | 42.96 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Kia Kivelä | 2003 | 46.58 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Viveca Tuohimetsä | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 24 tammikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:54 |