Results for STT Efterårsstævne 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:04.70 | 2:22.75 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 39.20 | 1:22.65 | |||||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.78 | 1:25.56 | |||||
3 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 41.87 | 1:28.00 | |||||
4 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 41.74 | 1:30.31 | |||||
4 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.46 | 1:30.31 | |||||
6 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.59 | 1:38.53 | |||||
7 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 50.11 | 1:42.40 | |||||
8 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 49.61 | 1:44.95 | |||||
9 | Sofie D. Boesen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 49.00 | 1:45.05 | |||||
10 | Rebecca Vorm | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.19 | 1:52.67 | |||||
11 | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 52.29 | 1:53.14 | |||||
12 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.52 | 1:53.67 | |||||
13 | Anna Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.84 | 1:54.19 | |||||
14 | Freja Juul | 2005 | Næstved IF | 1:54.38 | ||||||
15 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 54.40 | 1:55.13 | |||||
16 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 53.63 | 1:56.03 | |||||
17 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.96 | 1:59.08 | |||||
18 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 55.09 | 2:00.03 | |||||
19 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 53.08 | 2:00.67 | |||||
20 | Signe Bjerre | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.17 | 2:01.82 | |||||
21 | Olivia Nielsen | 2005 | Næstved IF | 57.90 | 2:02.00 | |||||
22 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 56.50 | 2:03.23 | |||||
23 | Lærke Rammer Nielsen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 56.99 | 2:03.63 | |||||
24 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.58 | 2:03.76 | |||||
25 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 57.03 | 2:06.65 | |||||
26 | Matha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.53 | 2:06.83 | |||||
27 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 57.83 | 2:06.96 | |||||
28 | Clara Brevald | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 55.98 | 2:08.44 | |||||
29 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 59.49 | 2:08.62 | |||||
30 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 2:13.88 | ||||||
31 | Mathilde Madsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:08.53 | 2:25.01 | |||||
32 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:13.06 | 2:46.18 | |||||
- | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ingrid Thougaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Afsæt fra bund 80m | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 34.68 | 1:11.45 | |||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.53 | 1:14.12 | |||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 35.65 | 1:14.23 | |||||
4 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.55 | 1:17.30 | |||||
5 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 36.04 | 1:17.97 | |||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 36.58 | 1:18.37 | |||||
7 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 38.54 | 1:21.04 | |||||
8 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.69 | 1:21.20 | |||||
9 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 39.32 | 1:23.93 | |||||
10 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 40.06 | 1:23.95 | |||||
11 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 38.15 | 1:24.41 | |||||
12 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.58 | 1:24.87 | |||||
13 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.17 | 1:25.85 | |||||
14 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.82 | 1:26.07 | |||||
15 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.94 | 1:28.13 | |||||
16 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.36 | 1:28.76 | |||||
17 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 42.17 | 1:30.59 | |||||
18 | Lucca Piel Høybye | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.56 | 1:33.19 | |||||
19 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 45.42 | 1:33.52 | |||||
20 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 42.33 | 1:33.57 | |||||
21 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.86 | 1:34.57 | |||||
22 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 46.86 | 1:38.09 | |||||
23 | Ida Lerche Sloth | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.13 | 1:39.88 | |||||
24 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 48.61 | 1:40.53 | |||||
25 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 13.97 | 1:41.95 | |||||
26 | Asta Ellermann-Kingombe | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 51.01 | 1:45.07 | |||||
27 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 49.62 | 1:50.08 | |||||
28 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.67 | 1:51.39 | |||||
29 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 54.14 | 1:54.11 | |||||
30 | Mille Hansson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 52.54 | 1:57.20 | |||||
31 | Pil Normand | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.51 | 1:59.56 | |||||
32 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 53.11 | 1:59.92 | |||||
33 | Julie Ortved Gang | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.08 | 2:02.04 | |||||
34 | Tomine Vestergaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 58.25 | 2:03.81 | |||||
35 | Ida Olivarius | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 59.01 | 2:04.99 | |||||
36 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.29 | 2:08.21 | |||||
37 | Funda Serifovski | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.37 | 2:11.99 | |||||
- | Maya Nielsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Helena Bentien | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Marie Toft Christensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.58 | 1:03.22 | |||||
2 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.32 | 1:05.48 | |||||
3 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 31.21 | 1:05.50 | |||||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.59 | 1:05.66 | |||||
5 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.07 | 1:06.92 | |||||
6 | Saga Hjartardottir | 1996 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.09 | 1:08.30 | |||||
7 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.02 | 1:08.41 | |||||
8 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 33.55 | 1:08.99 | |||||
9 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 33.51 | 1:09.12 | |||||
10 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.10 | 1:09.55 | |||||
11 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 33.73 | 1:10.15 | |||||
12 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.85 | 1:10.55 | |||||
12 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 33.50 | 1:10.55 | |||||
14 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 35.57 | 1:12.35 | |||||
15 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 35.49 | 1:12.48 | |||||
16 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.42 | 1:12.59 | |||||
17 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 34.95 | 1:12.70 | |||||
18 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 34.91 | 1:12.86 | |||||
19 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.78 | 1:13.17 | |||||
20 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 35.75 | 1:13.49 | |||||
21 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 35.86 | 1:13.85 | |||||
22 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.41 | 1:14.13 | |||||
23 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.64 | 1:15.28 | |||||
24 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 36.41 | 1:15.29 | |||||
25 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 37.52 | 1:18.29 | |||||
26 | Sabrina Eriksen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.10 | 1:18.55 | |||||
27 | Emilie Larsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.84 | 1:19.25 | |||||
28 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 38.78 | 1:20.67 | |||||
29 | Veronica Lauridsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 39.20 | 1:21.30 | |||||
30 | Ann-Sofie Nickelsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.50 | 1:21.80 | |||||
31 | Emma Devantier | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 38.93 | 1:22.38 | |||||
32 | Nadia Diana Olsen | 2001 | Næstved IF | 38.40 | 1:22.59 | |||||
33 | Rikke Taul Thomsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.24 | 1:24.77 | |||||
34 | Agnete Heidensleben | 1999 | Swim Team Tåstrup | 39.92 | 1:25.40 | |||||
35 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.66 | 1:25.59 | |||||
36 | Cecilie Zachariassen | 2001 | Næstved IF | 41.42 | 1:25.75 | |||||
37 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 41.44 | 1:26.08 | |||||
38 | Amalie Limose | 2000 | Solrød Svømmeklub | 39.28 | 1:26.41 | |||||
39 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 42.98 | 1:29.22 | |||||
40 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 44.29 | 1:32.49 | |||||
41 | Sara Henriksen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 42.92 | 1:33.84 | |||||
42 | Anna Larsen | 2002 | Næstved IF | 44.13 | 1:34.16 | |||||
- | Mette Nielsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Minna Juul | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 44.24 | 1:30.52 | |||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.36 | 1:32.44 | |||||
3 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.18 | 1:32.92 | |||||
4 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 43.10 | 1:34.36 | |||||
5 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 47.26 | 1:39.31 | |||||
6 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 46.16 | 1:39.63 | |||||
7 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.96 | 1:41.04 | |||||
8 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.47 | 1:45.87 | |||||
9 | Frej Zachariasen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.02 | 1:46.04 | |||||
10 | Anton Mabeck | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 50.50 | 1:52.04 | |||||
11 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.80 | 1:55.27 | |||||
12 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 51.48 | 1:56.53 | |||||
13 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 56.36 | 2:02.94 | |||||
14 | Aksel Heunicke | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 59.31 | 2:05.37 | |||||
- | Joakim Krog Christofferse | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.49 | 1:09.72 | |||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 35.88 | 1:14.28 | |||||
3 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.39 | 1:15.00 | |||||
4 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 37.02 | 1:16.53 | |||||
5 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.14 | 1:19.03 | |||||
6 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.36 | 1:21.11 | |||||
7 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.71 | 1:23.22 | |||||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.17 | 1:24.03 | |||||
9 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 42.24 | 1:25.59 | |||||
10 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 40.47 | 1:26.38 | |||||
11 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.82 | 1:26.98 | |||||
12 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.22 | 1:28.78 | |||||
13 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.47 | 1:30.36 | |||||
14 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.81 | 1:30.71 | |||||
15 | Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | Albertslund IF | 43.24 | 1:31.34 | |||||
16 | Alexander Rinder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.63 | 1:31.47 | |||||
17 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.36 | 1:32.22 | |||||
18 | Felix H. Midtgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.16 | 1:33.62 | |||||
19 | Villads Cowan | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.83 | 1:33.96 | |||||
20 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 43.86 | 1:34.05 | |||||
21 | Penghao Ji | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.84 | 1:34.08 | |||||
22 | Marcus Holm | 2003 | Næstved IF | 45.62 | 1:34.15 | |||||
23 | Sofus Olivarius Vølund | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 45.21 | 1:37.56 | |||||
24 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.53 | 1:37.57 | |||||
25 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.84 | 1:38.50 | |||||
26 | Rasmus Hammer Dohnn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.03 | 1:38.78 | |||||
27 | Julius S. Weiergang | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.50 | 1:39.63 | |||||
28 | Marco Mönkemöller | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 46.76 | 1:43.43 | |||||
29 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 52.91 | 1:52.21 | |||||
30 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 53.09 | 1:52.62 | |||||
31 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.13 | 1:55.37 | |||||
32 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.15 | 1:56.02 | |||||
33 | Oscar Mantyvuo | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.25 | 1:58.02 | |||||
34 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.04 | 2:04.53 | |||||
- | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | William Egaa Jakobsen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.19 | 1:01.84 | |||||
2 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.99 | 1:06.74 | |||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 32.42 | 1:08.01 | |||||
4 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.59 | 1:08.21 | |||||
5 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.00 | 1:09.33 | |||||
6 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 34.31 | 1:09.39 | |||||
7 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.14 | 1:09.59 | |||||
8 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.87 | 1:10.02 | |||||
9 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.81 | 1:11.37 | |||||
10 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.27 | 1:12.83 | |||||
11 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 35.63 | 1:14.30 | |||||
12 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 35.35 | 1:15.07 | |||||
13 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.59 | 1:16.59 | |||||
14 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 36.46 | 1:17.25 | |||||
15 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.50 | 1:17.67 | |||||
16 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.93 | 1:18.40 | |||||
17 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 36.74 | 1:18.77 | |||||
18 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 37.13 | 1:20.11 | |||||
19 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.89 | 1:20.79 | |||||
20 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 39.81 | 1:21.86 | |||||
21 | Tobias Nielsen | 2002 | Albertslund IF | 1:23.26 | 1:23.26 | |||||
22 | Jeppe Jensen | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 38.88 | 1:24.16 | |||||
23 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 41.15 | 1:24.85 | |||||
24 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.81 | 1:25.07 | |||||
25 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.64 | 1:32.32 | |||||
26 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 45.89 | 1:36.26 | |||||
27 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 48.69 | 1:47.34 | |||||
- | Adam Ussingkær | 2001 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.18 | 1:00.81 | |||||
2 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 29.44 | 1:01.15 | |||||
3 | Thor Friis Skifte | 1997 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.66 | 1:02.80 | |||||
4 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.79 | 1:05.72 | |||||
5 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.41 | 1:05.99 | |||||
6 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.10 | 1:06.22 | |||||
7 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 32.60 | 1:06.97 | |||||
8 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.02 | 1:09.54 | |||||
9 | Mathias Petersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 33.39 | 1:09.81 | |||||
10 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 33.65 | 1:11.15 | |||||
11 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.69 | 1:11.68 | |||||
12 | Bastian Rosgaard Sejberg | 2000 | Solrød Svømmeklub | 35.79 | 1:16.03 | |||||
13 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.62 | 1:17.90 | |||||
- | Victor Thore Iversen | 1999 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:09.86 | ||||||
- | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | DSQ | Ej berøring v. 25m | |||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 49.66 | ||||||
2 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 50.53 | ||||||
3 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 50.81 | ||||||
4 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 52.85 | ||||||
5 | Rebecca Vorm | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.06 | ||||||
6 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 53.47 | ||||||
7 | Bolette Nimskov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 54.38 | ||||||
7 | Elisabeth Englev | 2006 | Solrød Svømmeklub | 54.38 | ||||||
9 | Matha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.20 | ||||||
10 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 55.52 | ||||||
11 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.59 | ||||||
12 | Anna Storkfelt | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 55.63 | ||||||
13 | Andrea Sepstrup-Skjoldner | 2006 | Solrød Svømmeklub | 57.48 | ||||||
14 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.79 | ||||||
15 | Freja Juul | 2005 | Næstved IF | 58.91 | ||||||
16 | Ingrid Thougaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 59.52 | ||||||
17 | Lærke Rammer Nielsen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 59.69 | ||||||
18 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.48 | ||||||
19 | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.87 | ||||||
20 | My Lykke Nielsen | 2006 | Albertslund IF | 1:01.91 | ||||||
21 | Emilie H. Kristoffersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:05.03 | ||||||
22 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.90 | ||||||
23 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:06.96 | ||||||
24 | Mathilde Madsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:07.85 | ||||||
25 | Luna Ravn | 2006 | Albertslund IF | 1:08.17 | ||||||
26 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:12.34 | ||||||
27 | Maja B. Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:16.40 | ||||||
- | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | DSQ | EFB v. 25m | |||||
- | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | DSQ | ej berøring v. 25m | |||||
- | Astrid Poulsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | afslut på maven | |||||
- | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Ej berøring v. 25m | |||||
- | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Afslut på maven | |||||
- | Sofie D. Boesen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | EFB v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 45.13 | ||||||
2 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 49.18 | ||||||
3 | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.31 | ||||||
4 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.37 | ||||||
5 | Joakim Krog Christofferse | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.08 | ||||||
6 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.34 | ||||||
7 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 54.05 | ||||||
8 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 55.59 | ||||||
9 | Asger Dahl Busch | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 55.95 | ||||||
10 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.32 | ||||||
11 | Frej Zachariasen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 58.88 | ||||||
12 | Aksel Heunicke | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 59.89 | ||||||
13 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:04.47 | ||||||
14 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 1:10.52 | ||||||
15 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 1:14.33 | ||||||
- | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Afslut på maven | |||||
- | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Svøm på maven v. 25m | |||||
- | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.98 | ||||||
2 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 43.01 | ||||||
3 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.95 | ||||||
4 | Felix H. Midtgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 48.38 | ||||||
5 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 57.00 | ||||||
6 | Marcus Holm | 2003 | Næstved IF | 57.87 | ||||||
7 | Sebastian Mørck Gjeraa | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 58.02 | ||||||
8 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:00.75 | ||||||
9 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 1:04.49 | ||||||
- | Alexander Rinder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Benjamin C. Benediktson | 2003 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Afslut på maven | |||||
- | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | EFB v. 25m | |||||
- | Jonathan Lykke Nielsen | 2004 | Albertslund IF | DSQ | EFB v. 25m | |||||
- | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Svøm på maven v. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:34.48 | 1:34.48 | |||||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 48.83 | 1:41.24 | |||||
3 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.73 | 1:52.12 | |||||
4 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 54.23 | 1:54.35 | |||||
5 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 56.17 | 1:55.65 | |||||
6 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 59.12 | 1:58.64 | |||||
7 | Anna Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.20 | 2:02.60 | |||||
8 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 59.21 | 2:03.28 | |||||
9 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.90 | 2:09.12 | |||||
10 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.99 | 2:13.59 | |||||
11 | Clara Brevald | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:06.92 | 2:17.58 | |||||
12 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:10.26 | 2:23.26 | |||||
13 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 1:08.61 | 2:23.60 | |||||
- | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Ej berøring v. 50m | |||||
- | Emilie H. Kristoffersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Svøm på mave v. 50m | |||||
- | Emilie Olsen Bendixen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sille Sondt-Marcussen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Afslut på maven | |||||
- | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | DSQ | Ej berøring v. 25m | |||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.30 | 1:17.50 | |||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.37 | 1:21.97 | |||||
3 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.37 | 1:22.92 | |||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.61 | 1:24.25 | |||||
5 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.14 | 1:25.43 | |||||
5 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.60 | 1:25.43 | |||||
7 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.82 | 1:26.12 | |||||
8 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.31 | 1:26.32 | |||||
9 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.80 | 1:27.92 | |||||
10 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.28 | 1:30.65 | |||||
11 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.98 | 1:31.09 | |||||
12 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.43 | 1:32.23 | |||||
13 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 45.28 | 1:32.75 | |||||
14 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.48 | 1:34.46 | |||||
15 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 47.69 | 1:37.61 | |||||
16 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 48.48 | 1:37.82 | |||||
17 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.53 | 1:39.35 | |||||
18 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 48.72 | 1:40.26 | |||||
19 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.39 | 1:41.68 | |||||
20 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.30 | 1:42.60 | |||||
21 | Josephine Holst Vinter | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 50.54 | 1:43.24 | |||||
22 | Mille Vinter | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.65 | 1:43.66 | |||||
23 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 50.87 | 1:44.56 | |||||
24 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 51.11 | 1:46.03 | |||||
25 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 50.70 | 1:47.45 | |||||
26 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 52.76 | 1:47.48 | |||||
27 | Funda Serifovski | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.56 | 1:57.66 | |||||
28 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.15 | 1:59.57 | |||||
29 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:00.27 | 1:59.67 | |||||
30 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 59.68 | 1:59.84 | |||||
31 | Ida Olivarius | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.09 | 2:00.73 | |||||
32 | Maya Nielsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:00.82 | 2:00.82 | |||||
33 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 57.86 | 2:02.16 | |||||
34 | Ida Lerche Sloth | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.55 | 2:03.47 | |||||
35 | Lucca Piel Høybye | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 59.18 | 2:03.60 | |||||
36 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.50 | 2:03.98 | |||||
37 | Pil Normand | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.26 | 2:06.95 | |||||
38 | Mille Hansson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:04.60 | 2:12.58 | |||||
39 | Julie Ortved Gang | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.68 | 2:18.54 | |||||
40 | Tomine Vestergaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:07.79 | 2:22.05 | |||||
41 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:09.84 | 2:31.51 | |||||
- | Helena Bentien | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Svøm på maven v. 50m | |||||
- | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | DSQ | Ej berøring v. 25m | |||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 34.02 | 1:09.17 | |||||
2 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.73 | 1:11.30 | |||||
3 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.56 | 1:11.41 | |||||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.45 | 1:12.54 | |||||
5 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.78 | 1:13.33 | |||||
6 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.29 | 1:16.37 | |||||
7 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 39.24 | 1:20.48 | |||||
8 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 40.56 | 1:23.23 | |||||
9 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.29 | 1:26.04 | |||||
10 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 43.01 | 1:27.42 | |||||
11 | Sara Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | 42.51 | 1:27.48 | |||||
12 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 43.37 | 1:28.49 | |||||
13 | Maria L. C. Pedersen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 45.17 | 1:34.00 | |||||
14 | Rikke Taul Thomsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:34.33 | 1:34.33 | |||||
15 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 48.22 | 1:35.85 | |||||
16 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.87 | 1:37.45 | |||||
17 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 48.41 | 1:38.36 | |||||
18 | Emilie Larsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:39.93 | ||||||
19 | Amalie Limose | 2000 | Solrød Svømmeklub | 47.43 | 1:41.40 | |||||
20 | Kresstine Brusen Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 49.16 | 1:44.71 | |||||
21 | Amanda Pandrup Elmstrøm | 2002 | Solrød Svømmeklub | 54.48 | 1:54.38 | |||||
- | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | EFB v. 75m | |||||
- | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | DSQ | EFB v. 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.28 | 1:13.53 | |||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.43 | 1:20.91 | |||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.41 | 1:23.76 | |||||
4 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.59 | 1:29.44 | |||||
5 | Marius Larsen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.04 | 1:29.49 | |||||
6 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.96 | 1:30.59 | |||||
7 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.10 | 1:32.04 | |||||
8 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.55 | 1:32.87 | |||||
9 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.93 | 1:33.23 | |||||
10 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.63 | 1:33.59 | |||||
11 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 46.44 | 1:34.66 | |||||
12 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 1:43.18 | ||||||
13 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:45.06 | 1:45.06 | |||||
14 | Rasmus Hammer Dohnn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 51.95 | 1:46.93 | |||||
15 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 53.11 | 1:49.45 | |||||
16 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.37 | 1:51.04 | |||||
17 | Villads Cowan | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 53.25 | 1:51.33 | |||||
18 | Marco Mönkemöller | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 53.81 | 1:53.44 | |||||
19 | Ikaros Volianitis | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 56.34 | 1:55.10 | |||||
20 | Mikkel Hoffmann | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.94 | 2:02.94 | |||||
21 | Sebastian Mørck Gjeraa | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:00.68 | 2:08.46 | |||||
22 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:06.51 | 2:13.59 | |||||
- | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Mikkel Toft Ottosen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | EFB v. 50m | |||||
- | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | EFB v. 25m | |||||
- | Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | Albertslund IF | DSQ | Ej berøring v. 50m | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.87 | 1:10.56 | |||||
2 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 36.02 | 1:15.39 | |||||
3 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.51 | 1:19.14 | |||||
4 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 38.34 | 1:20.03 | |||||
5 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.68 | 1:26.23 | |||||
6 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.42 | 1:27.14 | |||||
7 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 46.67 | 1:35.32 | |||||
8 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.47 | 1:36.11 | |||||
9 | Tobias Nielsen | 2002 | Albertslund IF | 50.11 | 1:42.58 | |||||
10 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 49.58 | 1:42.79 | |||||
11 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 51.16 | 1:47.77 | |||||
- | Rasmus Emil Paulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | EFB v. 50m | |||||
- | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | DSQ | EFB v. 25m | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.03 | 1:10.11 | |||||
2 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.59 | 1:14.51 | |||||
3 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.28 | 1:15.64 | |||||
4 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.23 | 1:17.91 | |||||
5 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 40.59 | 1:23.42 | |||||
6 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 40.19 | 1:24.26 | |||||
7 | Mathias Petersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 1:26.08 | ||||||
8 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 45.00 | 1:35.43 | |||||
- | Victor Thore Iversen | 1999 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 7, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Finkerne | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:08.15 | ||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 38.52 | 38.52 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 50.90 | 1:29.42 | |||||||
Rebecca Vorm | 2006 | 48.17 | 2:17.59 | |||||||
Annika Køhn | 2005 | 50.56 | 3:08.15 | |||||||
2 | T2 Tøser | 2005 | Swim Team Tåstrup | 4:45.36 | ||||||
Mathilde Madsen | 2005 | 1:09.62 | 1:09.62 | |||||||
Isabella M. Madsen | 2007 | 3:35.74 | 4:45.36 | |||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | |||||||||
Helena Fogh Kronborg | 2005 | 4:45.36 | 4:45.36 | |||||||
- | de Sejeste Piger Fra Gsk | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Ej berøring v. 75m | |||||
Anna Østerby | 2005 | 1:04.49 | 1:04.49 | |||||||
- | Lyngby Ms1Y Piger | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart v. 2 skift | |||||
Caroline Mathilde Bang | 2006 | 1:34.99 | 1:34.99 | |||||||
Bolette Nimskov | 2005 | 49.08 | 2:24.07 | |||||||
Løb 7, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Piger 1 | 1996 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:01.66 | ||||||
Saga Hjartardottir | 1996 | 31.47 | 31.47 | |||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 29.98 | 1:01.45 | |||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 30.85 | 1:32.30 | |||||||
Rikke Knudsen | 1998 | 29.36 | 2:01.66 | |||||||
2 | Piger 2 | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:09.91 | ||||||
Karen Mørch | 1998 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Cecilie Hjarsø | 2001 | 31.48 | 1:03.88 | |||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 31.90 | 1:35.78 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 34.13 | 2:09.91 | |||||||
3 | Vat-Cph Piger | 2003 | VAT Copenhagen | 2:17.99 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 38.52 | 38.52 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 34.07 | 1:12.59 | |||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 33.37 | 1:45.96 | |||||||
Marceline Lermark | 2003 | 32.03 | 2:17.99 | |||||||
4 | Næstved Super Piger 2 | 2001 | Næstved IF | 2:29.49 | ||||||
Katrine Duus | 2003 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Freja Zerbst Hansen | 2001 | 39.93 | 1:17.27 | |||||||
Nadia Diana Olsen | 2001 | 34.58 | 1:51.85 | |||||||
Cecilie Zachariassen | 2001 | 37.64 | 2:29.49 | |||||||
5 | Piger Vordingborg | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 2:30.99 | ||||||
Sara Henriksen | 2000 | 42.25 | 42.25 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 34.70 | 1:16.95 | |||||||
Freja Petersen | 2000 | 35.78 | 1:52.73 | |||||||
Emma Devantier | 1999 | 38.26 | 2:30.99 | |||||||
6 | Piger 3 | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:33.36 | ||||||
Sabrina Eriksen | 2002 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Isabella Rosenberg | 2003 | 37.55 | 1:11.85 | |||||||
Emma Thorsen | 2004 | 40.90 | 1:52.75 | |||||||
Lotte Dyndgaard | 2003 | 40.61 | 2:33.36 | |||||||
7 | Super Sild | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:41.70 | ||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 43.40 | 43.40 | |||||||
Josefine Emcken | 2003 | 48.44 | 1:31.84 | |||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 1:09.86 | 2:41.70 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 2:41.70 | ||||||||
8 | Fsk Devilgirls 1 | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:46.57 | ||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 35.95 | 35.95 | |||||||
Ida Lund Järund | 2003 | 49.54 | 1:25.49 | |||||||
Minna Juul | 2001 | 42.95 | 2:08.44 | |||||||
Rikke Taul Thomsen | 2002 | 38.13 | 2:46.57 | |||||||
9 | T1 Piger | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:46.72 | ||||||
Astrid Høffer | 2004 | 39.23 | 39.23 | |||||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 1:32.14 | 2:11.37 | |||||||
Anna Maria Madsen | 2004 | 35.35 | 2:46.72 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 2:46.72 | ||||||||
10 | Lyngby Ms1X Piger | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:47.29 | ||||||
Laura Møller Sørensen | 2004 | 1:32.06 | 1:32.06 | |||||||
Maya Nielsen | 2004 | 34.72 | 2:06.78 | |||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 40.51 | 2:47.29 | |||||||
Lucca Piel Høybye | 2003 | 2:47.29 | ||||||||
11 | Gsks Hurtigste Piger | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:47.68 | ||||||
Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | 57.29 | 57.29 | |||||||
Clara Brevald | 2006 | 58.14 | 1:55.43 | |||||||
Lærke Rammer Nielsen | 2006 | 55.62 | 2:51.05 | |||||||
Safira Vestergaard | 2005 | 56.63 | 3:47.68 | |||||||
- | Glostrup Piger 1 | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Tyvstart v. 1 skift | |||||
Julie Dahl | 2004 | 45.83 | 45.83 | |||||||
- | Næstved Super Piger 1 | 2001 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart v 2. skift | |||||
Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 1:12.60 | 1:12.60 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 8, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Monster Truck | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:20.73 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 32.85 | 32.85 | |||||||
Sebastian Rasmussen | 2003 | 38.87 | 1:11.72 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 32.68 | 1:44.40 | |||||||
Mikkel Hansen | 2003 | 36.33 | 2:20.73 | |||||||
2 | Glostrup Drenge 1 | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 2:31.21 | ||||||
Jeppe Wagner | 2003 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Marius Nielsen | 2003 | 39.07 | 1:16.78 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 39.66 | 1:56.44 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 34.77 | 2:31.21 | |||||||
3 | Hajføde | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:49.38 | ||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 37.11 | 37.11 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 43.15 | 1:20.26 | |||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 50.29 | 2:10.55 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 38.83 | 2:49.38 | |||||||
4 | T1 Drenge | 2003 | Swim Team Tåstrup | 2:59.34 | ||||||
Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 46.51 | 46.51 | |||||||
Jakob Nadeem Alwan | 2003 | 40.15 | 1:26.66 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 1:32.85 | 2:59.51 | |||||||
Kalle Germer Knudsen | 2004 | 2:59.34 | ||||||||
5 | Lyngby Ms1X Drenge | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:04.22 | ||||||
Ikaros Volianitis | 2004 | 49.85 | 49.85 | |||||||
Rasmus Hammer Dohnn | 2004 | 44.36 | 1:34.21 | |||||||
Mikkel Hoffmann | 2004 | 48.62 | 2:22.83 | |||||||
Sofus Olivarius Vølund | 2004 | 41.39 | 3:04.22 | |||||||
6 | Birkerød Talent Drenge 2 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:31.41 | ||||||
Joakim Krog Christofferse | 2005 | 53.02 | 53.02 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 47.46 | 1:40.48 | |||||||
Frej Zachariasen | 2005 | 50.94 | 2:31.42 | |||||||
Aksel Heunicke | 2005 | 59.99 | 3:31.41 | |||||||
- | Birkerøds Talent Drenge | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge 1 | 1997 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.24 | ||||||
Thor Friis Skifte | 1997 | 28.20 | 28.20 | |||||||
Andreas Norup | 1999 | 30.89 | 59.09 | |||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 30.15 | 1:29.24 | |||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 31.00 | 2:00.24 | |||||||
2 | Vat-Cph Drenge | 2001 | VAT Copenhagen | 2:06.39 | ||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Simon Wrist-Elkjær | 2002 | 33.27 | 1:04.23 | |||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 30.26 | 1:34.49 | |||||||
Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 31.90 | 2:06.39 | |||||||
3 | T* Drenge | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:08.87 | ||||||
Patrick S. Hansen | 2000 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Silas Bech Rindorf | 2000 | 32.82 | 1:04.64 | |||||||
Kristoffer Rasmusen | 2000 | 29.61 | 1:34.25 | |||||||
Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 34.62 | 2:08.87 | |||||||
4 | Solrød Drenge 1 | 1999 | Solrød Svømmeklub | 2:10.69 | ||||||
Mathias Petersen | 1999 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Morten Kilhof | 2000 | 35.75 | 1:06.32 | |||||||
Bastian Rosgaard Sejberg | 2000 | 33.14 | 1:39.46 | |||||||
Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 31.23 | 2:10.69 | |||||||
5 | Næstved Super Drenge 1 | 1999 | Næstved IF | 2:15.42 | ||||||
Gustav Notkin | 1999 | 1:06.06 | 1:06.06 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 32.25 | 1:38.31 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | |||||||||
Matti Andersen | 2001 | 2:15.42 | 2:15.42 | |||||||
6 | Drenge 2 | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:17.82 | ||||||
Daniel Brylov | 2000 | 1:41.20 | 1:41.20 | |||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 36.62 | 2:17.82 | |||||||
Kristian A. Kristoffersen | 2003 | |||||||||
Marius Larsen | 2003 | 2:17.82 | 2:17.82 | |||||||
7 | Fsk Devilboys 1 | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:24.12 | ||||||
Frederik Otte | 2000 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Alexander Asmussen | 2004 | 47.93 | 1:19.67 | |||||||
Phillip Søren Sommer | 2000 | 31.41 | 1:51.08 | |||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 33.04 | 2:24.12 | |||||||
8 | Næstved Super Drenge 2 | 2002 | Næstved IF | 2:40.50 | ||||||
Mathias Clausen | 2002 | 1:22.30 | 1:22.30 | |||||||
Marcus Holm | 2003 | 35.24 | 1:57.54 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 42.96 | 2:40.50 | |||||||
Sammi Anker Andersen | 2003 | 2:40.50 | ||||||||
9 | T1 Superstars | 2002 | Swim Team Tåstrup | 2:46.09 | ||||||
William Jensen | 2002 | 42.65 | 42.65 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 43.00 | 1:25.65 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 39.53 | 2:05.18 | |||||||
Malte Hjalholt | 2003 | 40.91 | 2:46.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 43.82 | 1:35.17 | |||||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 45.03 | 1:35.34 | |||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.83 | 1:39.88 | |||||
4 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 48.40 | 1:43.90 | |||||
5 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 50.26 | 1:44.73 | |||||
6 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 57.27 | 1:56.99 | |||||
7 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.46 | 1:58.10 | |||||
8 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 58.44 | 1:58.94 | |||||
9 | Bolette Nimskov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 56.16 | 2:00.04 | |||||
10 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.85 | 2:00.90 | |||||
11 | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.77 | 2:02.72 | |||||
12 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 57.63 | 2:03.73 | |||||
13 | Anna Storkfelt | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 58.32 | 2:04.37 | |||||
14 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.48 | 2:05.49 | |||||
15 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.63 | 2:14.02 | |||||
16 | Signe Bjerre | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.83 | 2:27.00 | |||||
- | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Afslut på mave v.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.53 | 1:42.70 | |||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.10 | 1:46.02 | |||||
3 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 58.28 | 1:53.30 | |||||
4 | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:00.74 | ||||||
- | Asger Dahl Busch | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ass. arme v. 15m | |||||
- | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej samt. berø. v. 25 | |||||
- | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Asym arme v. 60m | |||||
- | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.12 | 1:20.09 | |||||
2 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.97 | 1:24.53 | |||||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 43.58 | 1:29.13 | |||||
4 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 43.50 | 1:30.53 | |||||
5 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.91 | 1:31.63 | |||||
6 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.78 | 1:31.64 | |||||
7 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.00 | 1:31.65 | |||||
8 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 47.12 | 1:32.25 | |||||
9 | Marius Larsen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.00 | 1:33.17 | |||||
10 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 48.95 | 1:37.30 | |||||
11 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 47.00 | 1:37.64 | |||||
12 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 48.71 | 1:40.13 | |||||
13 | Penghao Ji | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.91 | 1:41.18 | |||||
14 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 47.86 | 1:41.60 | |||||
15 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 46.73 | 1:42.98 | |||||
16 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.34 | 1:44.07 | |||||
17 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 50.31 | 1:44.48 | |||||
18 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.22 | 1:45.08 | |||||
19 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 49.01 | 1:45.65 | |||||
20 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 53.87 | 1:48.97 | |||||
21 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 54.57 | 1:51.25 | |||||
22 | Sofus Olivarius Vølund | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 54.49 | 1:53.31 | |||||
23 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.26 | 1:53.34 | |||||
24 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.38 | 2:06.16 | |||||
- | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ass ben v. 55m | |||||
- | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.81 | 1:23.40 | 2:10.79 | 2:50.37 | |||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.62 | 1:19.33 | 2:15.00 | 2:54.26 | |||
3 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.81 | 1:29.31 | 2:17.65 | 2:58.55 | |||
4 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 45.33 | 1:31.20 | 2:23.44 | 3:05.66 | |||
5 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.20 | 1:31.37 | 2:26.69 | 3:06.39 | |||
6 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.85 | 1:33.71 | 2:33.14 | 3:15.19 | |||
7 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.37 | 1:32.25 | 2:28.68 | 3:15.26 | |||
8 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 46.64 | 1:36.45 | 2:32.33 | 3:16.30 | |||
9 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.25 | 1:36.79 | 2:33.61 | 3:18.45 | |||
10 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.54 | 1:38.91 | 2:38.39 | 3:21.61 | |||
11 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 49.01 | 1:41.37 | 2:42.18 | 3:26.86 | |||
12 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.47 | 1:38.86 | 2:40.34 | 3:27.43 | |||
13 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 48.58 | 2:43.29 | 3:28.91 | 3:28.91 | |||
14 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.66 | 1:44.73 | 2:49.04 | 3:35.63 | |||
15 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.13 | 1:51.08 | 2:48.61 | 3:43.04 | |||
16 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.78 | 1:50.37 | 2:58.33 | 3:48.22 | |||
17 | Pernille Sommer | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.30 | 1:49.21 | 2:55.97 | 3:48.45 | |||
18 | Marie Toft Christensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 53.91 | 1:58.37 | 3:01.16 | 3:54.62 | |||
19 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 56.18 | 1:57.46 | 3:02.20 | 3:55.36 | |||
20 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 58.56 | 3:08.17 | 3:59.90 | ||||
21 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 1:15.12 | 2:28.35 | 3:40.53 | 4:41.77 | |||
- | Josefine Emcken | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Svøm på maven v. 75m | |||||
- | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Svøm på maven v. 100 | |||||
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.68 | 1:11.79 | 2:00.51 | 2:38.03 | |||
2 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.81 | 1:15.41 | 2:02.94 | 2:40.23 | |||
3 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.49 | 1:16.83 | 2:04.50 | 2:42.21 | |||
4 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 37.47 | 1:16.69 | 2:06.05 | 2:43.22 | |||
5 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 36.96 | 1:16.54 | 2:06.38 | 2:44.19 | |||
6 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 37.21 | 1:20.09 | 2:08.34 | 2:45.29 | |||
7 | Saga Hjartardottir | 1996 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.68 | 1:21.39 | 2:10.41 | 2:47.58 | |||
8 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.95 | 1:22.69 | 2:11.04 | 2:49.90 | |||
9 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 36.79 | 1:21.67 | 2:11.40 | 2:50.87 | |||
10 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.11 | 1:23.76 | 2:11.77 | 2:50.90 | |||
11 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.27 | 1:22.00 | 2:12.41 | 2:52.56 | |||
12 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 41.38 | 1:25.97 | 2:15.94 | 2:54.14 | |||
13 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.74 | 1:28.89 | 2:17.10 | 2:57.00 | |||
14 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 38.95 | 1:23.79 | 2:15.42 | 2:57.69 | |||
15 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.89 | 1:26.98 | 2:17.05 | 2:57.93 | |||
16 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 39.03 | 1:27.63 | 2:18.71 | 2:58.55 | |||
17 | Sara Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | 43.82 | 1:30.28 | 2:26.65 | 3:07.42 | |||
18 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 43.85 | 1:29.39 | 2:28.27 | 3:08.60 | |||
19 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 51.40 | 1:43.61 | 2:38.87 | 3:22.55 | |||
20 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 51.26 | 1:43.39 | 2:40.04 | 3:25.54 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.41 | 1:15.55 | 2:00.80 | 2:37.01 | |||
2 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.77 | 1:16.21 | 2:01.64 | 2:38.59 | |||
3 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 36.57 | 1:17.79 | 2:07.71 | 2:42.89 | |||
4 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.93 | 1:16.87 | 2:08.81 | 2:45.69 | |||
5 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 40.66 | 1:27.21 | 2:18.75 | 2:56.95 | |||
6 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.12 | 1:27.80 | 2:27.17 | 3:08.13 | |||
7 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.22 | 1:40.81 | 2:42.67 | 3:26.41 | |||
8 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 48.80 | 1:45.45 | 2:44.44 | 3:35.02 | |||
- | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Flyben i bryst 100m+ | |||||
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 33.93 | 1:12.95 | 1:55.82 | 2:30.27 | |||
2 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.74 | 1:12.90 | 1:57.11 | 2:31.80 | |||
3 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.55 | 1:10.66 | 1:57.19 | 2:32.63 | |||
4 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 33.31 | 1:13.58 | 2:01.78 | 2:36.63 | |||
5 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.43 | 1:17.56 | 2:07.28 | 2:43.35 | |||
6 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 35.65 | 1:17.65 | 2:06.76 | 2:43.50 | |||
7 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.23 | 1:20.41 | 2:06.31 | 2:44.37 | |||
8 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.66 | 1:21.98 | 2:09.76 | 2:46.48 | |||
9 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.26 | 1:22.78 | 2:12.46 | 2:50.77 | |||
10 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.98 | 1:28.59 | 2:16.05 | 2:52.90 | |||
11 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.17 | 1:20.26 | 2:13.87 | 2:53.08 | |||
12 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.78 | 1:23.91 | 2:17.89 | 2:58.97 | |||
13 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 40.37 | 1:28.41 | 2:31.16 | 3:10.12 | |||
14 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 49.33 | 1:39.99 | 2:44.41 | 3:31.01 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.73 | ||||||
2 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.89 | ||||||
3 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.74 | ||||||
- | Sille Sondt-Marcussen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 53.70 | ||||||
2 | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.91 | ||||||
3 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.34 | ||||||
- | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Asym ben 40m | |||||
- | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Ej samt. berør. 25m | |||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.04 | ||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.36 | ||||||
3 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.47 | ||||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.18 | ||||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.11 | ||||||
6 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 43.29 | ||||||
7 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.16 | ||||||
8 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 47.23 | ||||||
9 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 48.25 | ||||||
10 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.09 | ||||||
11 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:01.59 | ||||||
12 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:04.22 | ||||||
13 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:06.53 | ||||||
- | Ikaros Volianitis | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julian Techt | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Hoffmann | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 38.93 | 1:25.21 | |||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.54 | 1:26.65 | |||||
3 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.98 | 1:27.46 | |||||
4 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.71 | 1:29.65 | |||||
5 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.61 | 1:32.14 | |||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 44.36 | 1:38.50 | |||||
7 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 43.91 | 1:39.83 | |||||
8 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.85 | 1:44.87 | |||||
9 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 49.22 | 1:52.40 | |||||
10 | Pernille Sommer | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 54.10 | 1:58.21 | |||||
11 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 55.58 | 1:58.86 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 35.41 | 1:12.87 | |||||
2 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.10 | 1:13.36 | |||||
3 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.08 | 1:17.60 | |||||
4 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.67 | 1:19.71 | |||||
5 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.39 | 1:22.96 | |||||
6 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 38.44 | 1:23.37 | |||||
7 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 38.68 | 1:23.50 | |||||
8 | Sabrina Eriksen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.00 | 1:29.76 | |||||
- | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.81 | 1:16.43 | |||||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 36.04 | 1:18.72 | |||||
3 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.22 | 1:20.30 | |||||
4 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.46 | 1:20.44 | |||||
5 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.32 | 1:22.61 | |||||
6 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.20 | 1:22.85 | |||||
7 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.34 | 1:24.13 | |||||
8 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.86 | 1:24.89 | |||||
9 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 40.47 | 1:28.89 | |||||
10 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.60 | 1:29.18 | |||||
11 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 38.37 | 1:29.70 | |||||
12 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 43.39 | 1:36.25 | |||||
13 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.73 | 1:38.79 | |||||
14 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.42 | 1:39.54 | |||||
- | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Asynk. Arme 80m | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.79 | 1:06.00 | |||||
2 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.30 | 1:13.61 | |||||
3 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.54 | 1:17.58 | |||||
4 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.45 | 1:18.33 | |||||
- | Bastian Rosgaard Sejberg | 2000 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 16:00 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Finkerne | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:39.94 | ||||||
Rebecca Vorm | 2006 | 58.30 | 58.30 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 51.45 | 1:49.75 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 59.72 | 2:49.47 | |||||||
Annika Køhn | 2005 | 50.47 | 3:39.94 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Piger 1 | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:18.28 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 34.07 | 34.07 | |||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 40.80 | 1:14.87 | |||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 33.57 | 1:48.44 | |||||||
Rikke Knudsen | 1998 | 29.84 | 2:18.28 | |||||||
2 | Fsk Devilgirls 1 | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:22.38 | ||||||
Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Minella Jespersen | 1999 | 42.40 | 1:17.20 | |||||||
Kaja Aunstrup | 1998 | 34.56 | 1:51.76 | |||||||
Lærke Skov Nielsen | 2001 | 30.62 | 2:22.38 | |||||||
3 | Solrød Piger 1 | 1998 | Solrød Svømmeklub | 2:24.00 | ||||||
Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 37.45 | 37.45 | |||||||
Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 39.06 | 1:16.51 | |||||||
Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 36.12 | 1:52.63 | |||||||
Cathrine Lauritsen | 1999 | 31.37 | 2:24.00 | |||||||
4 | Piger 2 | 1996 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:26.20 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 40.52 | 40.52 | |||||||
Cecilie Hjarsø | 2001 | 1:14.91 | 1:55.43 | |||||||
Karen Mørch | 1998 | 30.77 | 2:26.20 | |||||||
Saga Hjartardottir | 1996 | 2:26.20 | ||||||||
5 | Vat-Cph Piger | 2003 | VAT Copenhagen | 2:39.40 | ||||||
Mathilde Mathiesen | 2004 | 1:29.31 | 1:29.31 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 36.59 | 2:05.90 | |||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 33.50 | 2:39.40 | |||||||
Marceline Lermark | 2003 | 2:39.40 | ||||||||
6 | Super Sild | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:59.86 | ||||||
Mille Vinter | 2003 | 48.33 | 48.33 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 48.03 | 1:36.36 | |||||||
Caroline Veggerby | 2003 | |||||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 2:59.86 | 2:59.86 | |||||||
7 | Piger 3 | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:01.35 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 43.53 | 43.53 | |||||||
Asta Andersen | 2003 | 51.24 | 1:34.77 | |||||||
Liva Søby | 2004 | 1:26.58 | 3:01.35 | |||||||
Emma Thorsen | 2004 | 3:01.35 | ||||||||
8 | Glostrup Piger 1 | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 3:25.83 | ||||||
Malene Langvad | 2004 | 55.06 | 55.06 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 57.77 | 1:52.83 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 48.69 | 2:41.52 | |||||||
Julie Dahl | 2004 | 44.31 | 3:25.83 | |||||||
- | Lyngby Ms1Y Piger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Ida Olivarius | 2004 | |||||||||
Ida Lerche Sloth | 2004 | |||||||||
Isabella Ravn Jensen | 2004 | |||||||||
Anna Storkfelt | 2005 | DNS | ||||||||
- | Solrød Piger 2 | 1999 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Forkert svømmer | |||||
Sara Solevad | 2000 | 45.34 | 45.34 | |||||||
Veronica Lauridsen | 1999 | 45.07 | 1:30.41 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:00 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Monster Truck | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:37.71 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 40.05 | 40.05 | |||||||
Mikkel Hansen | 2003 | 45.44 | 1:25.49 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 35.08 | 2:00.57 | |||||||
Sebastian Rasmussen | 2003 | 37.14 | 2:37.71 | |||||||
2 | Glostrup Drenge 1 | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 2:54.50 | ||||||
Jeppe Wagner | 2003 | 46.40 | 46.40 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 47.91 | 1:34.31 | |||||||
Marius Nielsen | 2003 | 44.59 | 2:18.90 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 35.60 | 2:54.50 | |||||||
3 | Hajføde | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:13.49 | ||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 53.67 | 53.67 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 54.30 | 1:47.97 | |||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 42.21 | 2:30.18 | |||||||
Sean Petersen | 2006 | 43.31 | 3:13.49 | |||||||
4 | Birkerøds Talent Drenge | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:33.09 | ||||||
Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 45.62 | 45.62 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 2:03.21 | 2:48.83 | |||||||
Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | 44.26 | 3:33.09 | |||||||
Jonas Riff Alexandersen | 2005 | 3:33.09 | ||||||||
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge 1 | 1997 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:14.76 | ||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Andreas Norup | 1999 | 35.71 | 1:11.57 | |||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 35.23 | 1:46.80 | |||||||
Thor Friis Skifte | 1997 | 27.96 | 2:14.76 | |||||||
2 | Vat-Cph Drenge | 2001 | VAT Copenhagen | 2:22.35 | ||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 41.33 | 1:16.55 | |||||||
Casper Koch Henriksen | 2002 | 35.54 | 1:52.09 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 30.26 | 2:22.35 | |||||||
3 | Fsk Devilboys 1 | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:44.47 | ||||||
Phillip Søren Sommer | 2000 | 37.31 | 37.31 | |||||||
Frederik Otte | 2000 | 39.76 | 1:17.07 | |||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 40.00 | 1:57.07 | |||||||
Alexander Asmussen | 2004 | 47.40 | 2:44.47 | |||||||
4 | Drenge 2 | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:48.10 | ||||||
Michael Elliks | 2002 | 47.38 | 47.38 | |||||||
Daniel Brylov | 2000 | 42.49 | 1:29.87 | |||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 42.58 | 2:12.45 | |||||||
Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 35.65 | 2:48.10 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:41 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:07.19 | ||||||
2 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 1:09.80 | ||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 37.37 | ||||||
2 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.83 | ||||||
3 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 45.58 | ||||||
4 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.64 | ||||||
5 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 46.41 | ||||||
6 | Ingrid Thougaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 47.65 | ||||||
7 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 48.04 | ||||||
8 | Sofie D. Boesen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 48.37 | ||||||
9 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 48.82 | ||||||
10 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.53 | ||||||
11 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 50.02 | ||||||
12 | Rebecca Vorm | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.12 | ||||||
13 | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 50.71 | ||||||
14 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.91 | ||||||
15 | Signe Bjerre | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.25 | ||||||
16 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 52.66 | ||||||
17 | Andrea Sepstrup-Skjoldner | 2006 | Solrød Svømmeklub | 53.60 | ||||||
18 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 53.94 | ||||||
19 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.97 | ||||||
20 | Olivia Nielsen | 2005 | Næstved IF | 54.92 | ||||||
21 | My Lykke Nielsen | 2006 | Albertslund IF | 57.27 | ||||||
22 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 57.55 | ||||||
23 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 58.08 | ||||||
24 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 58.66 | ||||||
25 | Astrid Poulsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:04.52 | ||||||
26 | Emilie Olsen Bendixen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:05.29 | ||||||
27 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:07.75 | ||||||
28 | Mathilde Madsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:09.24 | ||||||
29 | Luna Ravn | 2006 | Albertslund IF | 1:09.55 | ||||||
30 | Maja B. Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:11.13 | ||||||
31 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:11.46 | ||||||
32 | Emilie H. Kristoffersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:15.75 | ||||||
- | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Storkfelt | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bolette Nimskov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sille Sondt-Marcussen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.05 | ||||||
2 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.49 | ||||||
3 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.35 | ||||||
4 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.48 | ||||||
5 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.14 | ||||||
6 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.57 | ||||||
7 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.78 | ||||||
8 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 37.57 | ||||||
9 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.66 | ||||||
10 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.50 | ||||||
11 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.70 | ||||||
12 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.10 | ||||||
13 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.47 | ||||||
14 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 40.65 | ||||||
15 | Josephine Holst Vinter | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.34 | ||||||
16 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.62 | ||||||
17 | Mille Vinter | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.30 | ||||||
18 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.33 | ||||||
19 | Josefine Emcken | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.81 | ||||||
20 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.91 | ||||||
21 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 44.97 | ||||||
22 | Asta Ellermann-Kingombe | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 45.58 | ||||||
23 | Pil Normand | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.01 | ||||||
24 | Funda Serifovski | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.01 | ||||||
25 | Cirkeline Hougaard Jensen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 50.10 | ||||||
26 | Julie Ortved Gang | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.12 | ||||||
27 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.22 | ||||||
28 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 51.67 | ||||||
29 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.17 | ||||||
30 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 56.97 | ||||||
31 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 58.17 | ||||||
- | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Lerche Sloth | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Olivarius | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lucca Piel Høybye | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maya Nielsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.34 | ||||||
2 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 29.57 | ||||||
3 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.22 | ||||||
4 | Saga Hjartardottir | 1996 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.72 | ||||||
5 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 30.73 | ||||||
6 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.37 | ||||||
7 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.42 | ||||||
8 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 31.85 | ||||||
9 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.89 | ||||||
10 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.30 | ||||||
11 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 32.51 | ||||||
12 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 32.63 | ||||||
13 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.66 | ||||||
14 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 33.60 | ||||||
15 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 34.08 | ||||||
16 | Maria L. C. Pedersen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 34.68 | ||||||
17 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 34.80 | ||||||
18 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.11 | ||||||
19 | Ann-Sofie Nickelsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 35.96 | ||||||
20 | Cecilie Zachariassen | 2001 | Næstved IF | 36.54 | ||||||
21 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 36.86 | ||||||
22 | Emilie Larsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 37.20 | ||||||
23 | Amalie Limose | 2000 | Solrød Svømmeklub | 37.39 | ||||||
24 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 37.64 | ||||||
25 | Agnete Heidensleben | 1999 | Swim Team Tåstrup | 37.74 | ||||||
26 | Emma Devantier | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 37.85 | ||||||
27 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 38.26 | ||||||
28 | Anna Larsen | 2002 | Næstved IF | 38.56 | ||||||
29 | Mette Nielsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 38.74 | ||||||
30 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 39.39 | ||||||
31 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 39.97 | ||||||
31 | Minna Juul | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.97 | ||||||
33 | Kresstine Brusen Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 40.18 | ||||||
34 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 40.23 | ||||||
35 | Sara Henriksen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 41.99 | ||||||
36 | Amanda Pandrup Elmstrøm | 2002 | Solrød Svømmeklub | 42.18 | ||||||
37 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 46.22 | ||||||
38 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 50.38 | ||||||
- | Nadia Diana Olsen | 2001 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 17:15 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 45.31 | ||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 45.58 | ||||||
3 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 45.71 | ||||||
4 | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 46.16 | ||||||
5 | Frej Zachariasen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 47.66 | ||||||
6 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.96 | ||||||
7 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 51.35 | ||||||
8 | Joakim Krog Christofferse | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 51.67 | ||||||
9 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 52.96 | ||||||
10 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.60 | ||||||
11 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 55.43 | ||||||
12 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 59.11 | ||||||
- | Anton Mabeck | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Asger Dahl Busch | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.19 | ||||||
2 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.32 | ||||||
3 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.80 | ||||||
4 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.84 | ||||||
5 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.16 | ||||||
6 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.39 | ||||||
7 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | 38.51 | ||||||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 38.67 | ||||||
9 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 38.93 | ||||||
10 | Benjamin C. Benediktson | 2003 | Solrød Svømmeklub | 40.40 | ||||||
11 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 40.41 | ||||||
12 | Villads Cowan | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.87 | ||||||
13 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.89 | ||||||
14 | Marcus Holm | 2003 | Næstved IF | 42.24 | ||||||
15 | Felix H. Midtgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.25 | ||||||
16 | Julius S. Weiergang | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.27 | ||||||
17 | Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | Albertslund IF | 44.42 | ||||||
18 | Kalle Germer Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 45.71 | ||||||
19 | Oscar Mantyvuo | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.55 | ||||||
20 | Sebastian Mørck Gjeraa | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 49.96 | ||||||
21 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.77 | ||||||
22 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.09 | ||||||
23 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 51.41 | ||||||
24 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 52.22 | ||||||
25 | William Egaa Jakobsen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.77 | ||||||
26 | Jonathan Lykke Nielsen | 2004 | Albertslund IF | 58.20 | ||||||
- | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Ikaros Volianitis | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julian Techt | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marco Mönkemöller | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Hoffmann | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rasmus Hammer Dohnn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mikkel Toft Ottosen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Gået på bund v/35m | |||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 30.91 | ||||||
2 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.03 | ||||||
3 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.53 | ||||||
4 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.88 | ||||||
5 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.17 | ||||||
6 | Jeppe Jensen | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 34.88 | ||||||
7 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 35.43 | ||||||
8 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.52 | ||||||
9 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.65 | ||||||
10 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.07 | ||||||
11 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 36.28 | ||||||
12 | Tobias Nielsen | 2002 | Albertslund IF | 38.43 | ||||||
13 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 38.67 | ||||||
14 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 43.14 | ||||||
15 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 47.38 | ||||||
- | Adam Ussingkær | 2001 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Rasmus Emil Paulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thor Friis Skifte | 1997 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.35 | ||||||
2 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 28.56 | ||||||
3 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.34 | ||||||
4 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 30.41 | ||||||
5 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.73 | ||||||
6 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 32.29 | ||||||
7 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 32.81 | ||||||
8 | Bastian Rosgaard Sejberg | 2000 | Solrød Svømmeklub | 35.06 | ||||||
- | Victor Thore Iversen | 1999 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:15 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 52.69 | ||||||
2 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 55.01 | ||||||
3 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 56.33 | ||||||
4 | Olivia Nielsen | 2005 | Næstved IF | 57.13 | ||||||
5 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 58.45 | ||||||
6 | Freja Juul | 2005 | Næstved IF | 1:03.58 | ||||||
7 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.61 | ||||||
8 | Elisabeth Englev | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:06.96 | ||||||
9 | Andrea Sepstrup-Skjoldner | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:13.85 | ||||||
- | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej samtid. berør 50m | |||||
- | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Asynkrone arme 5m | |||||
- | Matha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Asym. arme 5m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 52.44 | ||||||
2 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.97 | ||||||
3 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.21 | ||||||
4 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 55.95 | ||||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.36 | ||||||
6 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 58.18 | ||||||
7 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 58.94 | ||||||
8 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.41 | ||||||
9 | Aksel Heunicke | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.20 | ||||||
- | Anton Mabeck | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Asynkrone ben 10m | |||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 42.82 | ||||||
2 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.59 | ||||||
3 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.23 | ||||||
4 | Marius Larsen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.92 | ||||||
5 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 48.58 | ||||||
6 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.84 | ||||||
7 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 51.57 | ||||||
8 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 52.61 | ||||||
9 | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 53.58 | ||||||
10 | Penghao Ji | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 54.77 | ||||||
11 | Alexander Rinder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 54.86 | ||||||
12 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.28 | ||||||
13 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 56.39 | ||||||
14 | Julius S. Weiergang | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 56.63 | ||||||
15 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 58.70 | ||||||
16 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 59.15 | ||||||
17 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:01.91 | ||||||
18 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.94 | ||||||
19 | William Egaa Jakobsen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.40 | ||||||
- | Julian Techt | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofus Olivarius Vølund | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Asynkrone ben v/15m | |||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Oscar Mantyvuo | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.05 | 1:26.54 | |||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.87 | 1:28.24 | |||||
3 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 44.92 | 1:33.74 | |||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 46.51 | 1:35.67 | |||||
5 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 46.93 | 1:41.06 | |||||
6 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 48.14 | 1:41.43 | |||||
7 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.53 | 1:43.28 | |||||
8 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.21 | 1:43.92 | |||||
9 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.07 | 1:44.06 | |||||
10 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 49.34 | 1:44.35 | |||||
11 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 50.09 | 1:45.46 | |||||
12 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.86 | 1:48.81 | |||||
13 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 53.22 | 1:49.63 | |||||
14 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.34 | 1:50.56 | |||||
15 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 52.98 | 1:50.85 | |||||
16 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 51.99 | 1:52.16 | |||||
17 | Marie Toft Christensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 54.78 | 1:53.12 | |||||
18 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:53.68 | ||||||
19 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 54.47 | 1:55.92 | |||||
20 | Josefine Emcken | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.40 | 1:56.67 | |||||
21 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.88 | 1:56.79 | |||||
22 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 55.92 | 1:57.07 | |||||
23 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 55.33 | 1:59.72 | |||||
24 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 58.36 | 2:02.83 | |||||
25 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 58.85 | 2:02.90 | |||||
26 | Mille Vinter | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 58.78 | 2:04.58 | |||||
27 | Asta Ellermann-Kingombe | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:00.13 | 2:07.83 | |||||
28 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.13 | 2:08.61 | |||||
29 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.70 | 2:09.39 | |||||
30 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 1:01.77 | 2:10.60 | |||||
31 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:06.32 | 2:21.93 | |||||
32 | Tomine Vestergaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:09.44 | 2:25.41 | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.75 | 1:23.10 | |||||
2 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 40.42 | 1:24.78 | |||||
3 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.14 | 1:26.16 | |||||
4 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.80 | 1:27.50 | |||||
5 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.34 | 1:27.66 | |||||
6 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.20 | 1:28.35 | |||||
7 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.71 | 1:33.07 | |||||
8 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 44.36 | 1:33.32 | |||||
9 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 43.69 | 1:33.37 | |||||
10 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 44.91 | 1:34.08 | |||||
11 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 44.49 | 1:34.11 | |||||
12 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 46.60 | 1:36.07 | |||||
13 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 45.89 | 1:36.55 | |||||
14 | Rikke Taul Thomsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.88 | 1:36.57 | |||||
15 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.14 | 1:38.09 | |||||
16 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 47.86 | 1:38.72 | |||||
17 | Kresstine Brusen Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 47.38 | 1:39.68 | |||||
18 | Maria L. C. Pedersen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 47.64 | 1:39.81 | |||||
19 | Veronica Lauridsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 47.18 | 1:39.95 | |||||
20 | Agnete Heidensleben | 1999 | Swim Team Tåstrup | 48.18 | 1:40.17 | |||||
21 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 49.21 | 1:43.71 | |||||
22 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 50.06 | 1:43.98 | |||||
23 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 50.87 | 1:47.41 | |||||
24 | Emma Devantier | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 51.24 | 1:48.24 | |||||
25 | Ann-Sofie Nickelsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 52.92 | 1:51.50 | |||||
26 | Sara Henriksen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 54.05 | 1:52.42 | |||||
27 | Minna Juul | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.85 | 1:54.34 | |||||
28 | Mette Nielsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 55.61 | 2:01.15 | |||||
29 | Amanda Pandrup Elmstrøm | 2002 | Solrød Svømmeklub | 1:00.46 | 2:10.98 | |||||
- | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Ej berøring v/25m | |||||
- | Cecilie Zachariassen | 2001 | Næstved IF | DSQ | Ej samt. berør v/50m | |||||
- | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Asynkrone arme v/5m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.56 | 1:22.10 | |||||
2 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.85 | 1:24.00 | |||||
3 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.36 | 1:25.43 | |||||
4 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup | 41.43 | 1:27.04 | |||||
5 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.29 | 1:27.18 | |||||
6 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.93 | 1:27.75 | |||||
7 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.57 | 1:29.94 | |||||
8 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.05 | 1:29.99 | |||||
9 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 43.29 | 1:30.64 | |||||
10 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.52 | 1:35.61 | |||||
11 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 45.13 | 1:37.14 | |||||
12 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.84 | 1:37.95 | |||||
13 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 48.33 | 1:40.53 | |||||
14 | Jeppe Jensen | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 48.60 | 1:43.69 | |||||
15 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.38 | 1:43.97 | |||||
16 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 51.35 | 1:47.31 | |||||
17 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 51.79 | 1:47.99 | |||||
18 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 54.61 | 1:56.97 | |||||
- | Adam Ussingkær | 2001 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.78 | 1:19.18 | |||||
2 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 39.73 | 1:20.59 | |||||
3 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.34 | 1:23.20 | |||||
4 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 40.22 | 1:24.25 | |||||
5 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.93 | 1:28.16 | |||||
6 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.21 | 1:28.71 | |||||
7 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.40 | 1:28.99 | |||||
8 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 43.94 | 1:33.55 | |||||
9 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 45.66 | 1:36.50 | |||||
10 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 53.53 | 1:53.86 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.90 | 1:14.20 | 1:54.43 | 2:34.10 | |||
2 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.93 | 1:15.09 | 1:56.59 | 2:37.29 | |||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.95 | 1:17.45 | 1:58.18 | 2:38.44 | |||
4 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.71 | 1:18.88 | 2:03.06 | 2:43.67 | |||
5 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.25 | 1:23.30 | 2:07.23 | 2:49.46 | |||
6 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.24 | 1:24.76 | 2:12.56 | 2:57.57 | |||
7 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 3:06.26 | ||||||
8 | Pernille Sommer | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.32 | 1:42.43 | 2:39.94 | 3:35.21 | |||
9 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 47.39 | 1:43.13 | 2:40.19 | 3:36.44 | |||
10 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.24 | 1:48.40 | 2:47.72 | 3:41.98 | |||
- | Josephine Holst Vinter | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DNF | ||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.37 | 1:05.70 | 1:41.55 | 2:16.06 | |||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.25 | 1:09.14 | 1:46.42 | 2:22.76 | |||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.90 | 1:10.54 | 1:48.27 | 2:24.98 | |||
4 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 2:25.00 | ||||||
5 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 34.61 | 1:11.74 | 1:50.55 | 2:28.22 | |||
6 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 35.77 | 1:14.54 | 1:54.06 | 2:29.80 | |||
7 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.35 | 1:14.01 | 1:53.16 | 2:30.21 | |||
8 | Karen Mørch | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.30 | 1:12.70 | 1:52.09 | 2:32.33 | |||
9 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.01 | 1:14.16 | 1:54.40 | 2:34.51 | |||
10 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.60 | 1:16.65 | 1:57.87 | 2:38.74 | |||
11 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 37.10 | 1:18.54 | 2:01.70 | 2:42.01 | |||
12 | Sara Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | 37.71 | 1:18.93 | 2:01.62 | 2:42.12 | |||
13 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 2:45.09 | ||||||
14 | Sabrina Eriksen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.14 | 1:21.35 | 2:04.83 | 2:46.85 | |||
15 | Veronica Lauridsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 2:59.88 | ||||||
16 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 42.49 | 1:31.65 | 2:22.50 | 3:10.72 | |||
- | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nadia Diana Olsen | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 18:16 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2014 |
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.61 | 1:05.03 | 1:39.06 | 2:12.69 | |||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.63 | 1:09.16 | 1:46.39 | 2:23.63 | |||
3 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.72 | 1:14.01 | 1:52.93 | 2:29.63 | |||
4 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.32 | 1:15.00 | 1:54.82 | 2:32.52 | |||
5 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:41.33 | ||||||
6 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:45.16 | ||||||
7 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 2:55.66 | ||||||
8 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:59.18 | ||||||
9 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 2:59.23 | ||||||
10 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.41 | 1:26.15 | 3:06.78 | 3:06.78 | |||
11 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.71 | 1:27.81 | 2:18.58 | 3:07.36 | |||
- | Rasmus Emil Paulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | DNF | ||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thor Friis Skifte | 1997 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.97 | 1:05.32 | 1:40.80 | 2:15.71 | |||
2 | Mathias Petersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 33.06 | 1:12.77 | 1:53.20 | 2:32.19 | |||
3 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:36.05 | ||||||
4 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 37.82 | 1:20.60 | 2:05.45 | 2:47.39 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:16 |