Resultater for Nordic Open Masters Championships
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
07:02 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
|
1:24.20 |
2:59.70 |
4:37.41 |
|
6:15.68 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
|
1:53.18 |
4:02.68 |
6:16.42 |
|
8:27.69 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Herkko Pesonen |
1941 |
|
|
1:31.45 |
3:12.53 |
4:54.59 |
|
6:33.33 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Asko Saarinen |
1942 |
|
|
1:32.97 |
3:15.96 |
5:00.06 |
|
6:44.12 |
|
|
Vetehiset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Koski |
1942 |
|
|
1:40.15 |
3:32.66 |
5:31.24 |
|
7:27.66 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
|
1:19.74 |
2:48.01 |
4:15.00 |
|
5:38.30 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antti Nikula |
1948 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapani Tuomiranta |
1951 |
|
|
1:29.45 |
3:09.04 |
4:53.50 |
|
6:39.41 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jörgen Danielsson |
1958 |
|
|
1:20.13 |
2:46.18 |
4:11.86 |
|
5:34.63 |
|
|
Malungs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Engstrand |
1958 |
|
|
1:18.86 |
2:43.87 |
4:13.00 |
|
5:43.29 |
|
|
Danderyds Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Seppo Hytönen |
1956 |
|
|
1:21.79 |
2:55.69 |
4:28.29 |
|
5:59.40 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ralf Sund |
1955 |
|
|
1:32.45 |
3:15.06 |
5:01.10 |
|
6:44.37 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sulevi Pellinen |
1956 |
|
|
1:37.89 |
3:31.39 |
5:24.56 |
|
7:14.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergei Frolov |
1964 |
|
|
1:11.53 |
2:27.40 |
3:42.86 |
|
4:57.60 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
|
1:11.66 |
2:29.22 |
3:48.73 |
|
5:04.72 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
|
1:09.19 |
2:26.77 |
3:46.77 |
|
5:06.07 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Hurula |
1961 |
|
|
1:13.08 |
2:31.96 |
3:52.28 |
|
5:07.85 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sizikov Gannady |
1963 |
|
|
1:18.32 |
2:39.57 |
4:00.64 |
|
5:19.97 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Forsman |
1969 |
|
|
1:06.92 |
2:17.70 |
3:28.19 |
|
4:39.02 |
|
|
Malungs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Igor Galkin |
1965 |
|
|
1:19.26 |
2:44.46 |
4:08.39 |
|
5:29.63 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
|
1:19.44 |
2:48.25 |
4:19.97 |
|
5:50.86 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikko Soini |
1972 |
|
|
1:06.23 |
2:19.62 |
3:35.09 |
|
4:51.77 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ari Komulainen |
1972 |
|
|
1:11.84 |
2:30.62 |
3:51.01 |
|
5:08.49 |
|
|
Kuhmon Kiva Uintiseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dan Pedersen |
1978 |
|
|
1:13.21 |
2:32.49 |
3:55.09 |
|
5:18.00 |
|
|
Nord-Als Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jaakko Lyytinen |
1976 |
|
|
1:13.10 |
2:34.62 |
4:00.08 |
|
5:24.65 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konstantin Bogdanov |
1981 |
|
|
1:01.92 |
2:08.88 |
3:15.61 |
|
4:21.81 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tero Koistinen |
1983 |
|
|
1:05.52 |
2:16.01 |
3:27.00 |
|
4:38.44 |
|
|
Kuhmon Kiva Uintiseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markus Salmela |
1983 |
|
|
1:04.61 |
2:17.92 |
3:35.42 |
|
4:50.80 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Freestyle Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Viilos |
1989 |
|
|
58.53 |
2:03.88 |
3:10.94 |
|
4:16.66 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
07:02 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
21:52 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Freestyle Women, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Margareta Rainer |
1949 |
|
|
1:22.86 |
2:51.95 |
4:22.65 |
|
5:51.18 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pirkko Siikarla |
1946 |
|
|
1:47.65 |
3:48.01 |
5:47.52 |
|
7:40.30 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Freestyle Women, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
|
1:32.31 |
3:13.74 |
4:57.50 |
|
6:40.01 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne-Marja Hammar |
1958 |
|
|
1:36.03 |
3:24.23 |
5:14.55 |
|
7:06.26 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Freestyle Women, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tatyana Tihomirova |
1964 |
|
|
1:14.22 |
2:35.69 |
3:58.90 |
|
5:18.04 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaija Stenfors |
1960 |
|
|
1:29.39 |
3:11.60 |
4:54.77 |
|
6:34.43 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vlasta Kuret |
1963 |
|
|
1:40.03 |
3:32.32 |
5:26.94 |
|
7:17.44 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Freestyle Women, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inger Krogh Hansen |
1969 |
|
|
1:15.86 |
2:38.94 |
4:03.80 |
|
5:30.10 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lena Mandahl |
1965 |
|
|
1:19.63 |
2:46.17 |
4:13.30 |
|
5:41.59 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Granbakken Borgersen |
1968 |
|
|
1:20.69 |
2:48.14 |
4:16.41 |
|
5:42.71 |
|
|
Drammen Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thorunn Kristin Gudmundsdottir |
1969 |
|
|
1:20.62 |
2:47.66 |
4:16.07 |
|
5:43.21 |
|
|
Aegir Reukjavik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minna Luomakortes-Klutas |
1967 |
|
|
1:20.48 |
2:50.65 |
4:23.34 |
|
5:55.44 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
|
1:24.19 |
2:58.59 |
4:33.30 |
|
6:07.10 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sari Luoto |
1967 |
|
|
1:26.44 |
3:02.50 |
4:39.67 |
|
6:12.78 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Freestyle Women, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Berner |
1972 |
|
|
1:13.44 |
2:29.89 |
3:46.12 |
|
5:01.24 |
|
|
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Freestyle Women, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Suvi Sintonen |
1979 |
|
|
1:12.93 |
2:32.23 |
3:51.61 |
|
5:08.24 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Salmela |
1976 |
|
|
1:14.88 |
2:33.90 |
3:52.90 |
|
5:10.53 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heta Tenno |
1975 |
|
|
1:21.67 |
2:58.25 |
4:41.71 |
|
6:24.08 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Freestyle Women, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marjukka Lyytinen |
1982 |
|
|
1:13.44 |
2:35.17 |
3:58.11 |
|
5:18.41 |
|
|
Kuhmon Kiva Uintiseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Tuomiranta |
1984 |
|
|
1:31.80 |
3:14.79 |
4:59.22 |
|
6:44.31 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
21:52 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
21:52 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Per Hofmo |
1931 |
|
|
|
|
|
|
57.49 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
|
|
|
|
|
39.65 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
|
|
|
|
|
|
39.46 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tellef Halvorsen |
1940 |
|
|
|
|
|
|
51.66 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timo Lindgren |
1944 |
|
|
|
|
|
|
56.11 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pekka Hernberg |
1944 |
|
|
|
|
|
|
1:02.12 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
|
|
|
|
|
32.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rolf Tageback |
1948 |
|
|
|
|
|
|
32.69 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bo Ljungberg |
1945 |
|
|
|
|
|
|
36.23 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Krarchenko |
1948 |
|
|
|
|
|
|
36.37 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oleg Petkau |
1947 |
|
|
|
|
|
|
37.36 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lembit Laht |
1949 |
|
|
|
|
|
|
37.94 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heikki Asell |
1947 |
|
|
|
|
|
|
38.27 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antti Nikula |
1948 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ragnar Jensen |
1948 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Mills |
1951 |
|
|
|
|
|
|
31.42 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peep Keskula |
1954 |
|
|
|
|
|
|
31.77 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vasily Popov |
1953 |
|
|
|
|
|
|
38.43 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalevi Ihalainen |
1951 |
|
|
|
|
|
|
1:02.47 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
|
|
|
|
|
29.68 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rolf Skeide |
1957 |
|
|
|
|
|
|
31.99 |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Uski |
1958 |
|
|
|
|
|
|
32.46 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jarmo Miinin |
1956 |
|
|
|
|
|
|
33.31 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders Engstrand |
1958 |
|
|
|
|
|
|
36.07 |
|
|
Danderyds Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
|
|
|
|
|
36.14 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jörgen Danielsson |
1958 |
|
|
|
|
|
|
36.19 |
|
|
Malungs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Bo Fogelberg |
1957 |
|
|
|
|
|
|
37.56 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Svein Erik Nymo |
1959 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 3, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
21:52 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
21:52 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viive Nõu |
1948 |
|
|
|
|
|
|
51.98 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaarina Markkula |
1952 |
|
|
|
|
|
|
43.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Natalya Belinskaya |
1954 |
|
|
|
|
|
|
46.11 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sirpa Visakoski |
1952 |
|
|
|
|
|
|
47.55 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 4, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 4, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olga Pozdniakova |
1975 |
|
|
|
|
|
|
29.21 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Saarelainen |
1976 |
|
|
|
|
|
|
33.63 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
|
|
|
|
|
33.95 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pinja Kivistö |
1979 |
|
|
|
|
|
|
34.73 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanna Hokkanen |
1977 |
|
|
|
|
|
|
38.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jenni Degerholm |
1977 |
|
|
|
|
|
|
39.44 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Minna Jerohin |
1976 |
|
|
|
|
|
|
43.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 4, 50m Butterfly Women, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
21:52 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
21:53 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
|
53.91 |
|
|
|
1:53.40 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oleg Tkachenko |
1941 |
|
|
42.34 |
|
|
|
1:29.79 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matthias Kroner |
1943 |
|
|
43.95 |
|
|
|
1:30.50 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aimo Niemi |
1942 |
|
|
50.55 |
|
|
|
1:44.59 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Koski |
1942 |
|
|
52.43 |
|
|
|
1:50.06 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pekka Hernberg |
1944 |
|
|
1:14.62 |
|
|
|
2:32.39 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
|
1:15.29 |
|
|
|
2:38.76 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rolf Tageback |
1948 |
|
|
39.12 |
|
|
|
1:22.71 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Luige |
1949 |
|
|
42.71 |
|
|
|
1:29.13 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lars Backlund |
1949 |
|
|
43.66 |
|
|
|
1:36.52 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ragnar Jensen |
1948 |
|
|
46.00 |
|
|
|
1:38.19 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandr Batistsev |
1953 |
|
|
38.98 |
|
|
|
1:20.78 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Mills |
1951 |
|
|
38.05 |
|
|
|
1:22.15 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peep Keskula |
1954 |
|
|
39.43 |
|
|
|
1:23.89 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ossi Vallemaa |
1954 |
|
|
43.13 |
|
|
|
1:33.28 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Terje Ovesen |
1950 |
|
|
44.43 |
|
|
|
1:35.08 |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eero Karevuo |
1954 |
|
|
47.09 |
|
|
|
1:39.45 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veikko Ukkola |
1950 |
|
|
51.67 |
|
|
|
1:49.74 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
|
|
37.14 |
|
|
|
1:18.73 |
|
|
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arto Kärnä |
1957 |
|
|
40.27 |
|
|
|
1:25.74 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rolf Skeide |
1957 |
|
|
40.74 |
|
|
|
1:27.46 |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Lairola |
1955 |
|
|
41.05 |
|
|
|
1:27.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johan Kveaken |
1959 |
|
|
43.42 |
|
|
|
1:32.46 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
|
44.52 |
|
|
|
1:34.55 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Mandahl |
1961 |
|
|
37.34 |
|
|
|
1:15.77 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
|
36.46 |
|
|
|
1:16.18 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Piiroinen |
1960 |
|
|
45.57 |
|
|
|
1:39.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
|
36.01 |
|
|
|
1:17.20 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Finnbjorn Adalheidarsson |
1969 |
|
|
35.74 |
|
|
|
1:17.63 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Pöyhölä |
1966 |
|
|
36.18 |
|
|
|
1:18.27 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Evgeny Egorov |
1966 |
|
|
37.38 |
|
|
|
1:19.03 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christer Burman |
1968 |
|
|
36.84 |
|
|
|
1:19.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Torben Tolstrup |
1965 |
|
|
36.92 |
|
|
|
1:20.25 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sami Kähkönen |
1969 |
|
|
38.34 |
|
|
|
1:20.93 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Gogol |
1981 |
|
|
32.12 |
|
|
|
1:06.94 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Boier |
1983 |
|
|
33.27 |
|
|
|
1:09.94 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timo Leikkanen |
1984 |
|
|
32.52 |
|
|
|
1:10.29 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aki Sirkka |
1980 |
|
|
34.07 |
|
|
|
1:14.55 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Markku Ahonen |
1981 |
|
|
35.25 |
|
|
|
1:14.99 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jussi Kujala |
1980 |
|
|
39.44 |
|
|
|
1:26.66 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Breaststroke Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Tolvanen |
1988 |
|
|
30.01 |
|
|
|
1:04.08 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Svartström |
1985 |
|
|
31.73 |
|
|
|
1:09.29 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oleg Panchenko |
1985 |
|
|
35.08 |
|
|
|
1:13.62 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Hienonen |
1985 |
|
|
34.93 |
|
|
|
1:15.31 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
21:53 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
21:53 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heli Paalosalo |
1938 |
|
|
53.66 |
|
|
|
1:52.20 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eve-Mai Maurer |
1936 |
|
|
1:00.54 |
|
|
|
2:09.39 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lea Varvio |
1936 |
|
|
1:07.63 |
|
|
|
2:22.12 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
|
47.79 |
|
|
|
1:40.05 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reija Reini |
1958 |
|
|
47.74 |
|
|
|
1:42.07 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaia Kulla |
1961 |
|
|
44.96 |
|
|
|
1:34.26 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Terje Liiske |
1963 |
|
|
46.34 |
|
|
|
1:37.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anu Ilander |
1968 |
|
|
37.83 |
|
|
|
1:21.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Minna Luomakortes-Klutas |
1967 |
|
|
44.85 |
|
|
|
1:33.46 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Granbakken Borgersen |
1968 |
|
|
44.49 |
|
|
|
1:34.31 |
|
|
Drammen Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thorunn Kristin Gudmundsdottir |
1969 |
|
|
47.84 |
|
|
|
1:40.05 |
|
|
Aegir Reukjavik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Koskinen |
1974 |
|
|
38.60 |
|
|
|
1:23.43 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marina Perepelkina |
1972 |
|
|
40.51 |
|
|
|
1:26.01 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 6, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
|
37.19 |
|
|
|
1:19.05 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heini Bargum |
1981 |
|
|
39.07 |
|
|
|
1:23.26 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiina Laiho |
1982 |
|
|
43.59 |
|
|
|
1:34.33 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Salla Laakso |
1980 |
|
|
45.44 |
|
|
|
1:37.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
21:53 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
21:53 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Forslund |
1937 |
|
|
46.04 |
|
|
|
1:35.97 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martti Lahti |
1937 |
|
|
55.73 |
|
|
|
1:59.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
|
|
48.07 |
|
|
|
1:38.49 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Hernberg |
1944 |
|
|
1:13.10 |
|
|
|
2:28.21 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
|
38.39 |
|
|
|
1:19.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kjell Hanserius |
1947 |
|
|
39.44 |
|
|
|
1:23.30 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vasily Popov |
1953 |
|
|
39.34 |
|
|
|
1:21.28 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapani Tuomiranta |
1951 |
|
|
44.04 |
|
|
|
1:29.34 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
|
49.29 |
|
|
|
1:45.54 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rolf Skeide |
1957 |
|
|
37.31 |
|
|
|
1:17.44 |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tom Nylund |
1959 |
|
|
39.78 |
|
|
|
1:21.13 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ralf Sund |
1955 |
|
|
48.80 |
|
|
|
1:41.56 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
|
36.00 |
|
|
|
1:13.68 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Segey Skorobogatov |
1962 |
|
|
37.86 |
|
|
|
1:19.66 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Forsman |
1969 |
|
|
31.61 |
|
|
|
1:06.64 |
|
|
Malungs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
|
33.49 |
|
|
|
1:10.04 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veijo Tolonen |
1967 |
|
|
34.70 |
|
|
|
1:11.46 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
|
36.48 |
|
|
|
1:16.12 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jussi Koivisto |
1979 |
|
|
34.39 |
|
|
|
1:10.32 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Dan Pedersen |
1978 |
|
|
39.14 |
|
|
|
1:21.73 |
|
|
Nord-Als Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teemu Hellas |
1982 |
|
|
29.15 |
|
|
|
1:00.07 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaleva Latvala |
1984 |
|
|
30.94 |
|
|
|
1:04.52 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
|
36.70 |
|
|
|
1:15.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lari Sirnelä |
1982 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Backstroke Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
21:53 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
21:53 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
|
1:04.69 |
|
|
|
2:12.99 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Raija Vainionpää |
1948 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsti Kanerva |
1952 |
|
|
52.34 |
|
|
|
1:46.60 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sirpa Visakoski |
1952 |
|
|
53.57 |
|
|
|
1:48.93 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Marja Hammar |
1958 |
|
|
45.01 |
|
|
|
1:33.68 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maikki Torsti |
1963 |
|
|
47.22 |
|
|
|
1:39.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vlasta Kuret |
1963 |
|
|
57.26 |
|
|
|
1:56.43 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Hurula |
1965 |
|
|
37.24 |
|
|
|
1:14.42 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anu Ilander |
1968 |
|
|
37.14 |
|
|
|
1:16.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lena Mandahl |
1965 |
|
|
44.70 |
|
|
|
1:31.03 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Aaltonen |
1973 |
|
|
41.42 |
|
|
|
1:25.06 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Laakso |
1978 |
|
|
37.94 |
|
|
|
1:19.46 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Degerholm |
1977 |
|
|
40.45 |
|
|
|
1:29.27 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
|
34.47 |
|
|
|
1:11.33 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Toppala |
1984 |
|
|
38.14 |
|
|
|
1:18.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Mäkelä |
1986 |
|
|
38.30 |
|
|
|
1:21.80 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
21:53 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
21:53 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
|
47.94 |
1:44.11 |
2:42.94 |
|
3:36.51 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olav Lukin |
1944 |
|
|
49.19 |
1:44.87 |
2:42.63 |
|
3:40.24 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Timo Lindgren |
1944 |
|
|
1:07.05 |
2:18.35 |
2:18.49 |
|
4:51.52 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Hernberg |
1944 |
|
|
1:16.23 |
2:41.57 |
4:06.51 |
|
5:27.29 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toivo Honkonen |
1950 |
|
|
42.90 |
1:34.28 |
2:29.69 |
|
3:23.98 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
|
|
38.49 |
1:23.07 |
2:08.88 |
|
2:54.31 |
|
|
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Heikkilä |
1960 |
|
|
39.51 |
1:22.33 |
2:07.44 |
|
2:54.67 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
|
40.92 |
1:28.02 |
2:16.82 |
|
3:00.13 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
|
39.68 |
1:26.66 |
2:15.58 |
|
3:05.37 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ahti Uusivuori |
1960 |
|
|
40.76 |
1:30.07 |
2:20.56 |
|
3:11.48 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
|
36.49 |
1:18.65 |
2:01.22 |
|
2:43.14 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kari Koivisto |
1969 |
|
|
37.65 |
1:23.02 |
2:09.34 |
|
2:56.05 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Håkan Agnell |
1970 |
|
|
33.01 |
1:09.67 |
1:47.58 |
|
2:26.57 |
|
|
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petteri Kärkäs |
1977 |
|
|
34.54 |
1:14.27 |
1:55.05 |
|
2:36.29 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Dan Pedersen |
1978 |
|
|
37.65 |
1:22.25 |
2:04.80 |
|
2:46.52 |
|
|
Nord-Als Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jussi Koivisto |
1979 |
|
|
36.20 |
1:19.16 |
2:03.63 |
|
2:49.24 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jussi Kyröhonka |
1979 |
|
|
41.25 |
1:31.31 |
2:21.39 |
|
3:13.60 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Butterfly Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Edlund |
1989 |
|
|
28.71 |
1:02.06 |
1:35.98 |
|
2:09.91 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
21:53 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
21:53 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Butterfly Women, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Evgeniia Khodyko |
1963 |
|
|
48.28 |
1:42.08 |
2:39.19 |
|
3:34.70 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Butterfly Women, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inger Krogh Hansen |
1969 |
|
|
38.62 |
1:23.87 |
2:10.44 |
|
2:58.51 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Svetlana Kozlova |
1965 |
|
|
42.09 |
1:31.10 |
2:24.88 |
|
3:16.17 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Butterfly Women, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
|
37.96 |
1:24.48 |
2:11.17 |
|
3:00.74 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Butterfly Women, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janica Immonen |
1984 |
|
|
38.55 |
1:23.35 |
2:07.27 |
|
2:55.49 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
21:53 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
21:53 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 4X50m Freestyle Relay Men, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
Laji 11, 4X50m Freestyle Relay Men, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
U-Club E |
242 |
|
|
|
|
|
|
2:01.63 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peep Keskula |
1954 |
|
|
29.73 |
|
|
|
29.73 |
|
|
Lembit Laht |
1949 |
|
|
32.72 |
|
|
|
1:02.45 |
|
|
Olav Lukin |
1944 |
|
|
33.62 |
|
|
|
1:36.07 |
|
|
Aldo Suurväli |
1967 |
|
|
25.56 |
|
|
|
2:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Neva Stars E |
240 |
|
|
|
|
|
|
2:02.77 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oleg Tkachenko |
1941 |
|
|
33.14 |
|
|
|
33.14 |
|
|
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
|
30.85 |
|
|
|
1:03.99 |
|
|
Oleg Petkau |
1947 |
|
|
58.78 |
|
|
|
2:02.77 |
|
|
Segey Skorobogatov |
1962 |
|
|
|
|
|
|
2:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hamar IL |
240 |
|
|
|
|
|
|
2:14.28 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Henrik Bulie |
1958 |
|
|
28.70 |
|
|
|
28.70 |
|
|
Johan Kveaken |
1959 |
|
|
31.39 |
|
|
|
1:00.09 |
|
|
Alexander Mills |
1951 |
|
|
16.15 |
|
|
|
1:16.24 |
|
|
Tellef Halvorsen |
1940 |
|
|
58.04 |
|
|
|
2:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nereus E |
240 |
|
|
|
|
|
|
2:18.79 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harri Mattila |
1946 |
|
|
34.98 |
|
|
|
34.98 |
|
|
Klaus Ruotsalainen |
1947 |
|
|
43.35 |
|
|
|
1:18.33 |
|
|
Mikko Sirkka |
1945 |
|
|
32.38 |
|
|
|
1:50.71 |
|
|
Pasi Rönni |
1960 |
|
|
28.08 |
|
|
|
2:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 4X50m Freestyle Relay Men, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 11, 4X50m Freestyle Relay Men, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 11, 4X50m Freestyle Relay Men, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
21:53 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
22:12 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 4X50m Freestyle Women, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
Laji 12, 4X50m Freestyle Women, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 12, 4X50m Freestyle Women, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 12, 4X50m Freestyle Women, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
22:12 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
12:40 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
|
38.13 |
|
|
|
1:23.30 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
|
49.39 |
|
|
|
1:43.17 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Asko Saarinen |
1942 |
|
|
39.85 |
|
|
|
1:24.48 |
|
|
Vetehiset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Koski |
1942 |
|
|
41.74 |
|
|
|
1:29.77 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oleg Petkau |
1947 |
|
|
34.04 |
|
|
|
1:08.78 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kjell Hanserius |
1947 |
|
|
33.84 |
|
|
|
1:10.28 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
|
34.48 |
|
|
|
1:11.78 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bo Ljungberg |
1945 |
|
|
34.80 |
|
|
|
1:12.32 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Mills |
1951 |
|
|
30.87 |
|
|
|
1:06.31 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peep Keskula |
1954 |
|
|
33.48 |
|
|
|
1:09.51 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
|
34.30 |
|
|
|
1:15.72 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
|
28.60 |
|
|
|
1:01.46 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tom Nylund |
1959 |
|
|
30.59 |
|
|
|
1:05.20 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jarmo Miinin |
1956 |
|
|
30.89 |
|
|
|
1:07.00 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Uski |
1958 |
|
|
32.61 |
|
|
|
1:09.78 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bo Fogelberg |
1957 |
|
|
33.75 |
|
|
|
1:10.40 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johan Kveaken |
1959 |
|
|
36.45 |
|
|
|
1:13.18 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johan Henrik Bulie |
1958 |
|
|
36.81 |
|
|
|
1:13.53 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
|
34.56 |
|
|
|
1:14.27 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ralf Sund |
1955 |
|
|
38.53 |
|
|
|
1:22.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksei Mazhula |
1980 |
|
|
25.70 |
|
|
|
53.15 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Koskinen |
1981 |
|
|
26.53 |
|
|
|
54.58 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Konstantin Bogdanov |
1981 |
|
|
26.48 |
|
|
|
54.88 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jan Boier |
1983 |
|
|
27.60 |
|
|
|
57.18 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lari Sirnelä |
1982 |
|
|
27.18 |
|
|
|
57.71 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Teemu Nyländen |
1981 |
|
|
29.75 |
|
|
|
1:02.70 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kai Loo |
1980 |
|
|
29.80 |
|
|
|
1:03.00 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
|
30.29 |
|
|
|
1:03.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:40 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
09:36 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heli Paalosalo |
1938 |
|
|
46.16 |
|
|
|
1:35.11 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
|
52.25 |
|
|
|
1:49.45 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaarina Markkula |
1952 |
|
|
40.90 |
|
|
|
1:26.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kirsti Kanerva |
1952 |
|
|
42.19 |
|
|
|
1:27.89 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Natalya Belinskaya |
1954 |
|
|
42.11 |
|
|
|
1:29.06 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pirkko Kiiski |
1954 |
|
|
47.14 |
|
|
|
1:37.20 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
|
40.80 |
|
|
|
1:26.50 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tatyana Tihomirova |
1964 |
|
|
33.76 |
|
|
|
1:09.31 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maikki Torsti |
1963 |
|
|
37.76 |
|
|
|
1:19.53 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anu Ilander |
1968 |
|
|
31.60 |
|
|
|
1:06.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ulla Hurula |
1965 |
|
|
33.16 |
|
|
|
1:09.04 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Inger Krogh Hansen |
1969 |
|
|
34.66 |
|
|
|
1:13.25 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lena Mandahl |
1965 |
|
|
36.02 |
|
|
|
1:14.58 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camilla Granbakken Borgersen |
1968 |
|
|
37.64 |
|
|
|
1:17.37 |
|
|
Drammen Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thorunn Kristin Gudmundsdottir |
1969 |
|
|
37.70 |
|
|
|
1:19.66 |
|
|
Aegir Reukjavik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sari Luoto |
1967 |
|
|
37.81 |
|
|
|
1:21.01 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anu Lajunen |
1966 |
|
|
43.82 |
|
|
|
1:29.08 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helen Haas |
1968 |
|
|
46.23 |
|
|
|
1:39.33 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
|
32.81 |
|
|
|
1:09.07 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Charlotte Berner |
1972 |
|
|
33.90 |
|
|
|
1:09.48 |
|
|
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marjukka Lyytinen |
1982 |
|
|
30.61 |
|
|
|
1:04.28 |
|
|
Kuhmon Kiva Uintiseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisa Suomi |
1981 |
|
|
31.29 |
|
|
|
1:04.74 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sini Toppala |
1984 |
|
|
32.80 |
|
|
|
1:08.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Freestyle Women, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Venla Stång |
1985 |
|
|
31.81 |
|
|
|
1:06.73 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
|
32.73 |
|
|
|
1:08.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alisa Huhtanen |
1987 |
|
|
30.87 |
|
|
|
1:08.63 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
09:36 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
09:43 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
|
43.67 |
|
|
|
1:35.60 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oleg Tkachenko |
1941 |
|
|
44.75 |
|
|
|
1:30.57 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Johansen |
1940 |
|
|
44.94 |
|
|
|
1:36.07 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olav Lukin |
1944 |
|
|
45.50 |
|
|
|
1:36.15 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tellef Halvorsen |
1940 |
|
|
1:01.21 |
|
|
|
2:13.10 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pekka Hernberg |
1944 |
|
|
1:10.23 |
|
|
|
2:29.63 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rolf Tageback |
1948 |
|
|
34.13 |
|
|
|
1:22.58 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lembit Laht |
1949 |
|
|
43.60 |
|
|
|
1:37.35 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toivo Honkonen |
1950 |
|
|
41.56 |
|
|
|
1:28.75 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
|
|
32.53 |
|
|
|
1:13.59 |
|
|
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rolf Skeide |
1957 |
|
|
34.80 |
|
|
|
1:16.59 |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Engstrand |
1958 |
|
|
36.48 |
|
|
|
1:21.18 |
|
|
Danderyds Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Heikkilä |
1960 |
|
|
33.82 |
|
|
|
1:12.67 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
|
35.80 |
|
|
|
1:16.50 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
|
40.67 |
|
|
|
1:22.54 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veijo Tolonen |
1967 |
|
|
33.99 |
|
|
|
1:12.18 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Lindfors |
1976 |
|
|
29.10 |
|
|
|
1:02.70 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Afonin |
1978 |
|
|
30.98 |
|
|
|
1:05.48 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jani Myllymäki |
1976 |
|
|
33.39 |
|
|
|
1:12.85 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Dan Pedersen |
1978 |
|
|
35.39 |
|
|
|
1:18.44 |
|
|
Nord-Als Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jaakko Lyytinen |
1976 |
|
|
36.59 |
|
|
|
1:21.94 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Korpi |
1983 |
|
|
26.61 |
|
|
|
57.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tero Koistinen |
1983 |
|
|
28.66 |
|
|
|
1:02.39 |
|
|
Kuhmon Kiva Uintiseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikko Arponen |
1980 |
|
|
29.98 |
|
|
|
1:05.76 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Butterfly Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Allonen |
1989 |
|
|
26.85 |
|
|
|
57.43 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Edlund |
1989 |
|
|
27.35 |
|
|
|
57.81 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oleg Panchenko |
1985 |
|
|
33.00 |
|
|
|
1:13.79 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
09:43 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
09:48 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Butterfly Women, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Thodin |
1968 |
|
|
33.09 |
|
|
|
1:10.30 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Butterfly Women, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olga Pozdniakova |
1975 |
|
|
33.46 |
|
|
|
1:10.08 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
|
36.17 |
|
|
|
1:20.76 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Butterfly Women, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 16, 100m Butterfly Women, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
|
34.76 |
|
|
|
1:14.97 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Mäkelä |
1986 |
|
|
40.39 |
|
|
|
1:35.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
09:48 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
10:04 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Per Hofmo |
1931 |
|
|
|
|
|
|
55.72 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
Laji 17, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
Laji 17, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rolf Tageback |
1948 |
|
|
|
|
|
|
38.00 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lars Backlund |
1949 |
|
|
|
|
|
|
38.99 |
|
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aksel Luige |
1949 |
|
|
|
|
|
|
39.07 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Krarchenko |
1948 |
|
|
|
|
|
|
39.81 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ragnar Jensen |
1948 |
|
|
|
|
|
|
43.46 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Klaus Ruotsalainen |
1947 |
|
|
|
|
|
|
49.88 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Mills |
1951 |
|
|
|
|
|
|
36.47 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esa Ihalainen |
1954 |
|
|
|
|
|
|
40.89 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ossi Vallemaa |
1954 |
|
|
|
|
|
|
41.54 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Terje Ovesen |
1950 |
|
|
|
|
|
|
41.65 |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eero Karevuo |
1954 |
|
|
|
|
|
|
44.87 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veikko Ukkola |
1950 |
|
|
|
|
|
|
46.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
|
|
|
|
|
|
35.82 |
|
|
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Lairola |
1955 |
|
|
|
|
|
|
35.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arto Kärnä |
1957 |
|
|
|
|
|
|
38.04 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rolf Skeide |
1957 |
|
|
|
|
|
|
39.00 |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tom Nylund |
1959 |
|
|
|
|
|
|
39.48 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johan Kveaken |
1959 |
|
|
|
|
|
|
39.68 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 17, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 17, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 17, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 17, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 17, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Svartström |
1985 |
|
|
|
|
|
|
31.16 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oleg Panchenko |
1985 |
|
|
|
|
|
|
33.43 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:04 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
10:09 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Breaststroke Women, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heli Paalosalo |
1938 |
|
|
|
|
|
|
50.75 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eve-Mai Maurer |
1936 |
|
|
|
|
|
|
58.40 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lea Varvio |
1936 |
|
|
|
|
|
|
1:00.72 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Breaststroke Women, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
|
|
|
|
|
52.82 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viive Nõu |
1948 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Breaststroke Women, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Benita Virkki |
1950 |
|
|
|
|
|
|
46.64 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Natalya Belinskaya |
1954 |
|
|
|
|
|
|
47.99 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kirsti Kanerva |
1952 |
|
|
|
|
|
|
49.32 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Breaststroke Women, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
Laji 18, 50m Breaststroke Women, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaia Kulla |
1961 |
|
|
|
|
|
|
42.61 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Terje Liiske |
1963 |
|
|
|
|
|
|
43.79 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaija Stenfors |
1960 |
|
|
|
|
|
|
46.89 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Breaststroke Women, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anu Ilander |
1968 |
|
|
|
|
|
|
37.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Violetta Shaboltas |
1967 |
|
|
|
|
|
|
37.66 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Breaststroke Women, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Koskinen |
1974 |
|
|
|
|
|
|
36.84 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marina Perepelkina |
1972 |
|
|
|
|
|
|
38.80 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Breaststroke Women, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 18, 50m Breaststroke Women, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 18, 50m Breaststroke Women, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:09 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
11:09 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 800m Freestyle Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
|
1:58.21 |
4:11.29 |
6:25.51 |
8:40.27 |
17:22.33 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
10:52.59 |
13:04.78 |
15:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 800m Freestyle Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Herkko Pesonen |
1941 |
|
|
1:33.60 |
3:18.20 |
5:02.79 |
6:48.36 |
13:45.79 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
8:33.06 |
10:19.17 |
12:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Asko Saarinen |
1942 |
|
|
1:41.03 |
3:27.28 |
5:13.79 |
7:02.66 |
14:07.22 |
|
|
Vetehiset |
|
|
|
8:49.81 |
10:38.00 |
12:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 800m Freestyle Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
|
1:24.30 |
2:55.52 |
4:26.04 |
5:56.87 |
11:55.20 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
|
7:28.06 |
8:59.45 |
10:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bo Ljungberg |
1945 |
|
|
1:29.69 |
3:06.66 |
4:43.87 |
6:21.79 |
12:43.41 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
7:59.84 |
9:37.13 |
11:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 800m Freestyle Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toivo Honkonen |
1950 |
|
|
1:22.08 |
2:51.98 |
4:22.20 |
5:51.08 |
11:37.68 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
7:19.69 |
8:47.59 |
10:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 800m Freestyle Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jörgen Danielsson |
1958 |
|
|
1:22.69 |
2:51.28 |
4:20.01 |
5:49.91 |
11:38.04 |
|
|
Malungs Simsällskap |
|
|
|
7:19.38 |
8:47.20 |
10:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Engstrand |
1958 |
|
|
1:25.30 |
2:55.64 |
4:26.60 |
5:58.16 |
12:01.38 |
|
|
Danderyds Sim |
|
|
|
7:29.58 |
9:00.94 |
10:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Seppo Hytönen |
1956 |
|
|
1:29.18 |
3:07.29 |
4:43.66 |
6:19.47 |
12:28.47 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
7:54.55 |
9:29.61 |
11:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan Henrik Bulie |
1958 |
|
|
1:31.57 |
3:12.71 |
4:54.31 |
6:35.78 |
13:15.46 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
8:15.91 |
9:57.68 |
11:38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sulevi Pellinen |
1956 |
|
|
1:42.69 |
3:36.96 |
5:28.74 |
7:19.04 |
14:30.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
9:07.99 |
10:57.87 |
12:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 800m Freestyle Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergei Frolov |
1964 |
|
|
1:13.30 |
2:33.68 |
3:52.03 |
5:10.03 |
10:18.65 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
6:28.82 |
7:46.13 |
9:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
|
1:11.19 |
2:29.85 |
3:49.88 |
5:10.58 |
10:31.07 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
6:31.04 |
7:51.55 |
9:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matti Hurula |
1961 |
|
|
1:15.51 |
2:37.90 |
4:01.37 |
5:26.12 |
10:55.12 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
6:50.88 |
8:14.32 |
9:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sizikov Gannady |
1963 |
|
|
1:18.66 |
2:42.51 |
4:06.50 |
5:30.83 |
11:01.79 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
6:55.35 |
8:18.95 |
9:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
|
1:17.18 |
2:42.54 |
4:08.95 |
5:35.83 |
11:17.24 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
7:02.69 |
8:29.05 |
9:55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 800m Freestyle Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Forsman |
1969 |
|
|
1:08.83 |
2:23.78 |
3:37.68 |
4:51.22 |
9:46.36 |
|
|
Malungs Simsällskap |
|
|
|
6:05.51 |
7:19.87 |
8:33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Igor Galkin |
1965 |
|
|
1:18.59 |
2:43.32 |
4:09.69 |
5:36.54 |
11:18.74 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
7:03.70 |
8:30.59 |
9:56.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
|
1:21.77 |
2:49.58 |
4:17.70 |
5:46.57 |
11:31.03 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
7:15.45 |
8:43.85 |
10:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 800m Freestyle Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raine Koivumäki |
1970 |
|
|
1:25.42 |
2:55.47 |
4:25.38 |
5:57.27 |
11:57.64 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
7:29.32 |
9:00.84 |
10:31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 800m Freestyle Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ossi Ilveskoski |
1976 |
|
|
1:09.89 |
2:27.07 |
3:46.61 |
5:06.26 |
10:20.71 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:26.55 |
7:46.01 |
9:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Dan Pedersen |
1978 |
|
|
1:16.82 |
2:41.39 |
4:06.23 |
5:31.10 |
11:10.31 |
|
|
Nord-Als Svømmeklub |
|
|
|
6:56.52 |
8:22.33 |
9:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 800m Freestyle Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konstantin Bogdanov |
1981 |
|
|
1:03.87 |
2:13.46 |
3:23.21 |
4:33.16 |
9:10.13 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
5:42.92 |
6:52.74 |
8:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tero Koistinen |
1983 |
|
|
1:08.83 |
2:23.96 |
3:38.06 |
4:52.96 |
9:48.27 |
|
|
Kuhmon Kiva Uintiseura |
|
|
|
6:07.18 |
7:22.80 |
8:37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markus Salmela |
1983 |
|
|
1:08.35 |
2:24.50 |
3:41.43 |
4:58.50 |
10:08.98 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
|
|
|
6:16.47 |
7:35.40 |
8:53.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:09 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
11:20 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Medley Women, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heli Paalosalo |
1938 |
|
|
51.48 |
|
|
|
1:45.16 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Medley Women, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
|
1:01.58 |
|
|
|
2:02.07 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Medley Women, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viive Nõu |
1948 |
|
|
52.27 |
|
|
|
1:49.46 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Medley Women, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
Laji 20, 100m Medley Women, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Marja Hammar |
1958 |
|
|
46.05 |
|
|
|
1:40.19 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Medley Women, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tatyana Tihomirova |
1964 |
|
|
38.07 |
|
|
|
1:21.29 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liisa Tirkkonen |
1963 |
|
|
44.96 |
|
|
|
1:31.69 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Raija Sandelin |
1960 |
|
|
46.51 |
|
|
|
1:41.20 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kaija Stenfors |
1960 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Medley Women, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anu Ilander |
1968 |
|
|
33.86 |
|
|
|
1:13.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ulla Hurula |
1965 |
|
|
34.47 |
|
|
|
1:14.11 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lena Mandahl |
1965 |
|
|
41.38 |
|
|
|
1:25.69 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thorunn Kristin Gudmundsdottir |
1969 |
|
|
45.08 |
|
|
|
1:31.08 |
|
|
Aegir Reukjavik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Helen Haas |
1968 |
|
|
55.94 |
|
|
|
1:56.76 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Medley Women, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Aaltonen |
1973 |
|
|
35.63 |
|
|
|
1:16.89 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Koskinen |
1974 |
|
|
37.00 |
|
|
|
1:20.09 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Medley Women, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 20, 100m Medley Women, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 20, 100m Medley Women, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Suvi Pulkkinen |
1988 |
|
|
29.79 |
|
|
|
1:05.04 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tea Naskali |
1985 |
|
|
37.65 |
|
|
|
1:25.55 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:20 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
11:45 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Medley Men, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Per Hofmo |
1931 |
|
|
57.31 |
|
|
|
1:55.53 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Medley Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Forslund |
1937 |
|
|
45.87 |
|
|
|
1:36.36 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Malk |
1937 |
|
|
43.84 |
|
|
|
1:36.71 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Medley Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
|
|
41.46 |
|
|
|
1:34.35 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Koski |
1942 |
|
|
51.48 |
|
|
|
1:44.24 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tellef Halvorsen |
1940 |
|
|
57.06 |
|
|
|
1:59.10 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pekka Hernberg |
1944 |
|
|
1:05.20 |
|
|
|
2:18.68 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juhani Soininen |
1941 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Sukellus uidessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Timo Lindgren |
1944 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Medley Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
|
35.99 |
|
|
|
1:15.50 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ragnar Jensen |
1948 |
|
|
51.76 |
|
|
|
1:40.09 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Parviainen |
1945 |
|
|
49.09 |
|
|
|
1:41.09 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kari Raassina |
1947 |
|
|
1:06.59 |
|
|
|
2:20.81 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heikki Asell |
1947 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Medley Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Mills |
1951 |
|
|
34.54 |
|
|
|
1:12.64 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peep Keskula |
1954 |
|
|
33.87 |
|
|
|
1:14.38 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vasily Popov |
1953 |
|
|
40.36 |
|
|
|
1:28.25 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Medley Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
|
32.10 |
|
|
|
1:11.20 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rolf Skeide |
1957 |
|
|
34.90 |
|
|
|
1:16.14 |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Engstrand |
1958 |
|
|
40.67 |
|
|
|
1:25.09 |
|
|
Danderyds Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bo Fogelberg |
1957 |
|
|
40.97 |
|
|
|
1:26.86 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ralf Sund |
1955 |
|
|
45.69 |
|
|
|
1:33.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Medley Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
|
32.42 |
|
|
|
1:11.43 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Segey Skorobogatov |
1962 |
|
|
35.82 |
|
|
|
1:18.91 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taito Nurmi |
1961 |
|
|
39.96 |
|
|
|
1:29.34 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Medley Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 21, 100m Medley Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 21, 100m Medley Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 21, 100m Medley Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaleva Latvala |
1984 |
|
|
28.52 |
|
|
|
1:03.10 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teemu Hellas |
1982 |
|
|
28.39 |
|
|
|
1:03.75 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aki Sirkka |
1980 |
|
|
30.24 |
|
|
|
1:06.37 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lari Sirnelä |
1982 |
|
|
30.17 |
|
|
|
1:07.39 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jussi Kujala |
1980 |
|
|
32.92 |
|
|
|
1:15.78 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Medley Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:45 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
11:51 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Breaststroke Women, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Margareta Rainer |
1949 |
|
|
49.36 |
1:44.72 |
2:39.56 |
|
3:34.02 |
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Breaststroke Women, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
|
50.51 |
1:45.99 |
2:42.31 |
|
3:36.92 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Breaststroke Women, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaia Kulla |
1961 |
|
|
48.13 |
1:39.11 |
2:33.69 |
|
3:25.71 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liisa Tirkkonen |
1963 |
|
|
51.18 |
1:48.78 |
2:47.45 |
|
3:44.51 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Breaststroke Women, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inger Krogh Hansen |
1969 |
|
|
42.62 |
1:30.80 |
2:23.53 |
|
3:15.50 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Granbakken Borgersen |
1968 |
|
|
45.23 |
1:36.47 |
2:28.26 |
|
3:20.95 |
|
|
Drammen Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thorunn Kristin Gudmundsdottir |
1969 |
|
|
50.46 |
1:44.69 |
2:39.64 |
|
3:34.13 |
|
|
Aegir Reukjavik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Breaststroke Women, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
|
39.22 |
1:24.23 |
2:08.05 |
|
2:49.84 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anu Katajisto |
1978 |
|
|
44.88 |
1:34.63 |
2:27.09 |
|
3:19.92 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Breaststroke Women, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Salla Laakso |
1980 |
|
|
47.41 |
1:40.99 |
2:36.39 |
|
3:29.85 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Breaststroke Women, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Venla Stång |
1985 |
|
|
40.60 |
1:25.47 |
2:10.90 |
|
2:56.49 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Mäkelä |
1986 |
|
|
48.40 |
1:41.53 |
2:35.56 |
|
3:28.79 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:51 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
12:18 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
|
58.34 |
2:02.59 |
3:08.38 |
|
4:10.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matthias Kroner |
1943 |
|
|
47.00 |
1:39.69 |
2:32.38 |
|
3:23.86 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Hernberg |
1944 |
|
|
1:10.58 |
2:30.88 |
3:48.98 |
|
5:04.89 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
|
1:16.48 |
2:43.73 |
4:10.66 |
|
5:32.12 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rolf Tageback |
1948 |
|
|
40.54 |
1:28.52 |
2:19.12 |
|
3:08.22 |
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lembit Laht |
1949 |
|
|
46.58 |
1:37.39 |
2:31.12 |
|
3:23.16 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ragnar Jensen |
1948 |
|
|
48.41 |
1:42.67 |
2:39.45 |
|
3:35.39 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandr Batistsev |
1953 |
|
|
44.82 |
1:33.63 |
2:22.90 |
|
3:09.83 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Terje Ovesen |
1950 |
|
|
47.25 |
1:40.04 |
2:33.83 |
|
3:26.60 |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esa Ihalainen |
1954 |
|
|
46.05 |
1:39.65 |
2:34.59 |
|
3:29.82 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ossi Vallemaa |
1954 |
|
|
47.50 |
1:40.15 |
2:35.07 |
|
3:30.91 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eero Karevuo |
1954 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
|
|
38.70 |
1:22.31 |
2:09.34 |
|
2:56.27 |
|
|
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rolf Skeide |
1957 |
|
|
44.34 |
1:33.70 |
2:23.20 |
|
3:11.44 |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arto Kärnä |
1957 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Mandahl |
1961 |
|
|
40.01 |
1:22.19 |
2:04.14 |
|
2:47.51 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
|
37.77 |
1:21.91 |
2:05.78 |
|
2:48.22 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ahti Uusivuori |
1960 |
|
|
42.70 |
1:31.94 |
2:23.84 |
|
3:14.10 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
|
38.06 |
1:22.30 |
2:08.33 |
|
2:53.22 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Evgeny Egorov |
1966 |
|
|
39.11 |
1:23.32 |
2:08.88 |
|
2:55.70 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Torben Tolstrup |
1965 |
|
|
38.57 |
1:22.97 |
2:10.82 |
|
2:59.22 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mika Pöyhölä |
1966 |
|
|
40.19 |
1:26.70 |
2:16.41 |
|
3:03.37 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Matkaniemi |
1972 |
|
|
33.98 |
1:13.34 |
1:53.17 |
|
2:33.02 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
|
35.41 |
1:14.99 |
1:56.76 |
|
2:41.12 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jarno Lehto |
1974 |
|
|
39.87 |
1:25.70 |
2:13.30 |
|
3:00.48 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Istvan Beszteri |
1973 |
|
|
43.13 |
1:32.80 |
2:26.47 |
|
3:20.32 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Sulkava |
1978 |
|
|
37.79 |
1:20.15 |
2:04.15 |
|
2:48.95 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jussi Rauhala |
1977 |
|
|
38.41 |
1:22.12 |
2:05.53 |
|
2:50.02 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aarne Hakanen |
1977 |
|
|
37.77 |
1:22.40 |
2:09.84 |
|
2:58.77 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jussi Kyröhonka |
1979 |
|
|
40.21 |
1:25.87 |
2:13.23 |
|
2:59.98 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Gogol |
1981 |
|
|
34.87 |
1:12.64 |
1:50.34 |
|
2:28.04 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Boier |
1983 |
|
|
34.35 |
1:11.95 |
1:50.22 |
|
2:28.79 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Ahonen |
1981 |
|
|
36.35 |
1:18.09 |
2:00.34 |
|
2:43.43 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Breaststroke Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Edlund |
1989 |
|
|
32.93 |
1:09.71 |
1:47.17 |
|
2:26.06 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Svartström |
1985 |
|
|
33.43 |
1:11.61 |
1:52.73 |
|
2:36.13 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oleg Panchenko |
1985 |
|
|
38.22 |
1:21.33 |
2:05.27 |
|
2:50.80 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:18 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
14:24 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 4X50m Medley Women, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
Laji 24, 4X50m Medley Women, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Neva Stars D |
200 |
|
|
|
|
|
|
2:35.96 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svetlana Kozlova |
1965 |
|
|
39.18 |
|
|
|
39.18 |
|
|
Violetta Shaboltas |
1967 |
|
|
37.86 |
|
|
|
1:17.04 |
|
|
Natalya Belinskaya |
1954 |
|
|
47.67 |
|
|
|
2:04.71 |
|
|
Tatyana Tihomirova |
1964 |
|
|
31.25 |
|
|
|
2:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nereus D |
200 |
|
|
|
|
|
|
2:47.62 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Laakso |
1978 |
|
|
35.07 |
|
|
|
35.07 |
|
|
Kirsti Kanerva |
1952 |
|
|
48.70 |
|
|
|
1:23.77 |
|
|
Kaija Stenfors |
1960 |
|
|
46.56 |
|
|
|
2:10.33 |
|
|
Taina Miekka |
1959 |
|
|
37.29 |
|
|
|
2:47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
U-Club D |
200 |
|
|
|
|
|
|
2:58.78 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viive Nõu |
1948 |
|
|
52.38 |
|
|
|
52.38 |
|
|
Eve-Mai Maurer |
1936 |
|
|
58.43 |
|
|
|
1:50.81 |
|
|
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
|
33.88 |
|
|
|
2:24.69 |
|
|
Kaia Kulla |
1961 |
|
|
34.09 |
|
|
|
2:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 4X50m Medley Women, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 24, 4X50m Medley Women, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
14:24 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
12:37 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 4X50m Medley Men, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
Laji 25, 4X50m Medley Men, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Neva Stars E |
240 |
|
|
|
|
|
|
2:10.88 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vasily Popov |
1953 |
|
|
35.86 |
|
|
|
35.86 |
|
|
Alexander Krarchenko |
1948 |
|
|
38.99 |
|
|
|
1:14.85 |
|
|
Vladimir Predkin |
1969 |
|
|
25.78 |
|
|
|
1:40.63 |
|
|
Oleg Petkau |
1947 |
|
|
30.25 |
|
|
|
2:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
U-Club E |
242 |
|
|
|
|
|
|
2:13.24 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peep Keskula |
1954 |
|
|
35.27 |
|
|
|
35.27 |
|
|
Aksel Luige |
1949 |
|
|
38.06 |
|
|
|
1:13.33 |
|
|
Aldo Suurväli |
1967 |
|
|
26.24 |
|
|
|
1:39.57 |
|
|
Olav Lukin |
1944 |
|
|
33.67 |
|
|
|
2:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
U-Club 2 |
246 |
|
|
|
|
|
|
2:34.55 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lembit Laht |
1949 |
|
|
44.33 |
|
|
|
44.33 |
|
|
Ossi Vallemaa |
1954 |
|
|
43.68 |
|
|
|
1:28.01 |
|
|
Aleksandr Batistsev |
1953 |
|
|
32.63 |
|
|
|
2:00.64 |
|
|
Mati Haggi |
1954 |
|
|
33.91 |
|
|
|
2:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 4X50m Medley Men, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 25, 4X50m Medley Men, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 25, 4X50m Medley Men, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:37 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
16:52 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 4X50m Medley Mixed, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
Laji 26, 4X50m Medley Mixed, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
U-Club E |
240 |
|
|
|
|
|
|
2:33.66 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peep Keskula |
1954 |
|
|
35.32 |
|
|
|
35.32 |
|
|
Viive Nõu |
1948 |
|
|
52.19 |
|
|
|
1:27.51 |
|
|
Aleksandr Batistsev |
1953 |
|
|
33.10 |
|
|
|
2:00.61 |
|
|
Kaia Kulla |
1961 |
|
|
33.05 |
|
|
|
2:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Neva Stars Mix |
240 |
|
|
|
|
|
|
2:38.28 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svetlana Kozlova |
1965 |
|
|
36.52 |
|
|
|
36.52 |
|
|
Dmitrii Radzhabov |
1976 |
|
|
40.71 |
|
|
|
1:17.23 |
|
|
Alexander Krarchenko |
1948 |
|
|
42.87 |
|
|
|
2:00.10 |
|
|
Tatyana Tihomirova |
1964 |
|
|
38.18 |
|
|
|
2:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Swim Seka D1 |
240 |
|
|
|
|
|
|
2:49.93 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
|
44.51 |
|
|
|
44.51 |
|
|
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
|
51.23 |
|
|
|
1:35.74 |
|
|
Tero Kinnunen |
1965 |
|
|
31.07 |
|
|
|
2:06.81 |
|
|
Pirkko Kiiski |
1954 |
|
|
43.12 |
|
|
|
2:49.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 4X50m Medley Mixed, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vus-Vss D |
209 |
|
|
|
|
|
|
2:17.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
|
35.73 |
|
|
|
35.73 |
|
|
Christer Burman |
1968 |
|
|
35.45 |
|
|
|
1:11.18 |
|
|
Petra Thodin |
1968 |
|
|
31.06 |
|
|
|
1:42.24 |
|
|
Terje Liiske |
1963 |
|
|
35.33 |
|
|
|
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Neva Stars Mix |
200 |
|
|
|
|
|
|
2:18.30 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vasily Popov |
1953 |
|
|
38.67 |
|
|
|
38.67 |
|
|
Oleg Tkachenko |
1941 |
|
|
30.73 |
|
|
|
1:09.40 |
|
|
Evgeniia Khodyko |
1963 |
|
|
37.08 |
|
|
|
1:46.48 |
|
|
Natalya Belinskaya |
1954 |
|
|
31.82 |
|
|
|
2:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aui Seka [1775] |
200 |
|
|
|
|
|
|
2:19.69 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mari Ääri |
1980 |
|
|
32.49 |
|
|
|
32.49 |
|
|
Juha Lairola |
1955 |
|
|
36.56 |
|
|
|
1:09.05 |
|
|
Antti Wihanto |
1962 |
|
|
32.31 |
|
|
|
1:41.36 |
|
|
Sirpa Visakoski |
1952 |
|
|
38.33 |
|
|
|
2:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hss D Mix |
200 |
|
|
|
|
|
|
2:31.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiina Tihlman |
1959 |
|
|
47.70 |
|
|
|
47.70 |
|
|
Tuomas Iivanainen |
1970 |
|
|
34.38 |
|
|
|
1:22.08 |
|
|
Anu Ilander |
1968 |
|
|
33.34 |
|
|
|
1:55.42 |
|
|
Ralf Sund |
1955 |
|
|
36.12 |
|
|
|
2:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nereus D Mix |
200 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 4X50m Medley Mixed, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 26, 4X50m Medley Mixed, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
16:52 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
17:02 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m Medley Women, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Evgeniia Khodyko |
1963 |
|
|
1:43.82 |
3:27.83 |
5:18.82 |
|
6:49.90 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m Medley Women, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Hurula |
1965 |
|
|
1:19.56 |
2:49.39 |
4:26.44 |
|
5:43.06 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
|
1:42.31 |
3:31.77 |
5:37.64 |
|
7:12.40 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Svetlana Kozlova |
1965 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m Medley Women, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
|
1:16.38 |
2:42.53 |
4:14.70 |
|
5:28.25 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sanna Hokkanen |
1977 |
|
|
1:39.28 |
3:26.28 |
5:10.96 |
|
6:33.86 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m Medley Women, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Venla Stång |
1985 |
|
|
1:21.17 |
2:54.24 |
4:27.63 |
|
5:46.65 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:02 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
16:42 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Medley Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
|
1:56.33 |
4:08.78 |
6:42.11 |
|
8:29.41 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Medley Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Hernberg |
1944 |
|
|
2:45.93 |
5:34.47 |
8:36.10 |
|
10:52.94 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Medley Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lembit Laht |
1949 |
|
|
1:44.93 |
3:44.68 |
5:32.82 |
|
7:07.42 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Medley Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Mills |
1951 |
|
|
1:15.63 |
2:51.87 |
4:34.81 |
|
5:58.77 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Terje Ovesen |
1950 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Medley Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
|
|
1:18.59 |
2:50.75 |
4:35.79 |
|
5:52.39 |
|
|
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Engstrand |
1958 |
|
|
1:26.60 |
3:19.09 |
5:14.10 |
|
6:39.60 |
|
|
Danderyds Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
|
1:38.90 |
3:31.96 |
5:28.46 |
|
6:57.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rolf Skeide |
1957 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Medley Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
|
|
1:25.26 |
3:03.13 |
4:48.58 |
|
6:07.34 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petri Heikkilä |
1960 |
|
|
1:25.42 |
3:02.97 |
4:47.84 |
|
6:08.09 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
|
1:27.89 |
3:13.02 |
4:58.05 |
|
6:16.93 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jouko Ketonen |
1962 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Medley Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
|
1:15.75 |
2:39.71 |
4:18.94 |
|
5:28.41 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Medley Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Iivanainen |
1970 |
|
|
1:27.64 |
3:02.17 |
4:50.59 |
|
6:17.01 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Medley Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dan Pedersen |
1978 |
|
|
1:21.98 |
2:53.24 |
4:43.51 |
|
6:03.76 |
|
|
Nord-Als Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Medley Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Korpi |
1983 |
|
|
1:02.72 |
2:14.94 |
3:36.22 |
|
4:44.86 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Boier |
1983 |
|
|
1:07.09 |
2:22.75 |
3:44.11 |
|
4:54.06 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
|
1:18.60 |
2:47.77 |
4:26.41 |
|
5:41.07 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Medley Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Edlund |
1989 |
|
|
1:03.99 |
2:21.81 |
3:39.71 |
|
4:43.09 |
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Viilos |
1989 |
|
|
1:06.85 |
2:21.82 |
3:46.88 |
|
4:49.59 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
16:42 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
17:04 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 800m Freestyle Women, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirkko Siikarla |
1946 |
|
|
1:51.05 |
3:52.45 |
5:52.89 |
7:52.91 |
15:51.31 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
9:54.01 |
11:53.91 |
13:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 800m Freestyle Women, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liisa Tirkkonen |
1963 |
|
|
1:33.74 |
3:13.76 |
4:53.87 |
6:33.82 |
13:10.87 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
8:13.66 |
9:53.95 |
11:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vlasta Kuret |
1963 |
|
|
1:45.01 |
3:35.46 |
5:29.74 |
7:23.54 |
14:54.81 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
9:19.05 |
11:13.45 |
13:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 800m Freestyle Women, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Granbakken Borgersen |
1968 |
|
|
1:24.43 |
2:53.88 |
4:22.18 |
5:49.43 |
11:36.47 |
|
|
Drammen Svømmeklubb |
|
|
|
7:16.73 |
8:44.18 |
10:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thorunn Kristin Gudmundsdottir |
1969 |
|
|
1:21.18 |
2:49.48 |
4:19.48 |
5:48.86 |
11:40.97 |
|
|
Aegir Reukjavik |
|
|
|
7:18.24 |
8:46.67 |
10:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuija Tiilikka |
1965 |
|
|
1:22.04 |
2:55.03 |
4:28.62 |
6:02.15 |
12:09.51 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
7:34.90 |
9:07.97 |
10:41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
|
1:27.60 |
3:03.65 |
4:40.48 |
6:17.54 |
12:39.94 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
7:55.00 |
9:31.53 |
11:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sari Luoto |
1967 |
|
|
1:30.29 |
3:06.49 |
4:43.81 |
6:21.92 |
12:53.19 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
8:00.36 |
9:38.80 |
11:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 800m Freestyle Women, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Berner |
1972 |
|
|
1:15.64 |
2:34.57 |
3:52.79 |
5:10.70 |
10:16.26 |
|
|
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
|
|
6:28.28 |
7:45.44 |
9:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 800m Freestyle Women, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Suvi Sintonen |
1979 |
|
|
1:13.25 |
2:32.88 |
3:53.15 |
5:14.32 |
10:34.39 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:35.32 |
7:57.07 |
9:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Salmela |
1976 |
|
|
1:17.73 |
2:40.54 |
4:02.92 |
5:25.10 |
10:48.61 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
6:46.73 |
8:08.06 |
9:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heta Tenno |
1975 |
|
|
1:24.36 |
3:03.24 |
4:45.38 |
6:29.54 |
13:16.79 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
8:12.34 |
9:55.47 |
11:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 800m Freestyle Women, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marjukka Lyytinen |
1982 |
|
|
1:17.13 |
2:42.45 |
4:08.26 |
5:33.86 |
11:11.44 |
|
|
Kuhmon Kiva Uintiseura |
|
|
|
6:59.46 |
8:24.03 |
9:47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kaisa Tuomiranta |
1984 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:04 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
17:02 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
Laji 30, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
Laji 30, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
Laji 30, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vasily Popov |
1953 |
|
|
|
|
|
|
34.55 |
|
|
Neva Stars |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Mills |
1951 |
|
|
|
|
|
|
34.61 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peep Keskula |
1954 |
|
|
|
|
|
|
35.03 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tapani Tuomiranta |
1951 |
|
|
|
|
|
|
40.89 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
|
|
|
|
|
33.84 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rolf Skeide |
1957 |
|
|
|
|
|
|
34.66 |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
|
|
|
|
|
|
35.81 |
|
|
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tom Nylund |
1959 |
|
|
|
|
|
|
38.07 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Seppo Hytönen |
1956 |
|
|
|
|
|
|
45.79 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ralf Sund |
1955 |
|
|
|
|
|
|
46.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 30, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 30, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 30, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dan Pedersen |
1978 |
|
|
|
|
|
|
38.21 |
|
|
Nord-Als Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 30, 50m Backstroke Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:02 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
17:10 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heli Paalosalo |
1938 |
|
|
|
|
|
|
58.71 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
|
|
|
|
|
1:01.65 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
Laji 31, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
Laji 31, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
Laji 31, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 31, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anu Ilander |
1968 |
|
|
|
|
|
|
35.50 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Inger Krogh Hansen |
1969 |
|
|
|
|
|
|
41.29 |
|
|
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anu Lajunen |
1966 |
|
|
|
|
|
|
48.35 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Aaltonen |
1973 |
|
|
|
|
|
|
37.22 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
|
|
|
|
|
30.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
|
|
|
|
|
36.32 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenni Degerholm |
1977 |
|
|
|
|
|
|
38.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minna Jerohin |
1976 |
|
|
|
|
|
|
46.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
|
|
|
|
|
32.32 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kati Teriö-Malila |
1980 |
|
|
|
|
|
|
34.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janica Immonen |
1984 |
|
|
|
|
|
|
35.08 |
|
|
Uinti Vantaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sini Toppala |
1984 |
|
|
|
|
|
|
35.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katja Töyli |
1983 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Suvi Pulkkinen |
1988 |
|
|
|
|
|
|
30.02 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Mäkelä |
1986 |
|
|
|
|
|
|
36.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:10 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
17:25 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Per Hofmo |
1931 |
|
|
|
|
|
|
40.06 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Mills |
1951 |
|
|
|
|
|
|
28.28 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peep Keskula |
1954 |
|
|
|
|
|
|
29.45 |
|
|
U-Club Tallin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
|
|
|
|
|
31.79 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veikko Ukkola |
1950 |
|
|
|
|
|
|
37.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
|
|
|
|
|
27.41 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
|
|
|
|
|
|
28.57 |
|
|
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tom Nylund |
1959 |
|
|
|
|
|
|
29.32 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rolf Skeide |
1957 |
|
|
|
|
|
|
29.38 |
|
|
Kristiansund SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bo Fogelberg |
1957 |
|
|
|
|
|
|
30.20 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Seppo Hytönen |
1956 |
|
|
|
|
|
|
31.69 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johan Henrik Bulie |
1958 |
|
|
|
|
|
|
31.80 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johan Kveaken |
1959 |
|
|
|
|
|
|
32.31 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anders Engstrand |
1958 |
|
|
|
|
|
|
32.96 |
|
|
Danderyds Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antti Uski |
1958 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jarmo Miinin |
1956 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 32, 50m Freestyle Men, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:25 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
17:31 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heli Paalosalo |
1938 |
|
|
|
|
|
|
46.63 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lea Varvio |
1936 |
|
|
|
|
|
|
59.98 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
|
|
|
|
|
48.41 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
Laji 33, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
Laji 33, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reija Reini |
1958 |
|
|
|
|
|
|
34.83 |
|
|
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taina Miekka |
1959 |
|
|
|
|
|
|
38.88 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tiina Tihlman |
1959 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 33, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anu Ilander |
1968 |
|
|
|
|
|
|
29.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Thodin |
1968 |
|
|
|
|
|
|
29.44 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anu Lajunen |
1966 |
|
|
|
|
|
|
39.20 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Helen Haas |
1968 |
|
|
|
|
|
|
45.28 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Koskinen |
1974 |
|
|
|
|
|
|
30.78 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
|
|
|
|
|
30.80 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 33, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 33, 50m Freestyle Women, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:31 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Nordic Open Masters Championsh |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
18:04 |
|
|
Järjestäjä |
Nereus, PUS, FrY, KU, PTU, Raus,Popy |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 4X50m Freestyle Mixed, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
Laji 34, 4X50m Freestyle Mixed, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 34, 4X50m Freestyle Mixed, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 34, 4X50m Freestyle Mixed, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:04 |
|