Tulokset Sydpoolen Knatte Cup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:05 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 1, 4X50m Medley Mixed 10 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Mix [2004] Lag 1 | 2004 | Täby Sim | 2:52.95 | ||||||
Louise Franks | 2005 | 44.94 | 44.94 | |||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 49.29 | 1:34.23 | |||||||
William Mattsson | 2004 | 39.62 | 2:13.85 | |||||||
Engla Ellbrant | 2004 | 39.10 | 2:52.95 | |||||||
2 | Täby Sim Mix [2004] Lag2 | 2004 | Täby Sim | 3:01.56 | ||||||
John Hogg | 2005 | 42.82 | 42.82 | |||||||
Hugo Westholm | 2004 | 42.72 | 1:25.54 | |||||||
Dina Larsson | 2004 | 43.69 | 2:09.23 | |||||||
Amanda Björklund | 2006 | 52.33 | 3:01.56 | |||||||
3 | Västerås Mix [2004] | 2004 | Västerås Simsällskap | 3:14.41 | ||||||
Matilda Lindgren | 2004 | 47.42 | 47.42 | |||||||
Cecilia Brunzell | 2006 | 1:07.92 | 1:55.34 | |||||||
Lucas Sterling | 2004 | 30.80 | 2:26.14 | |||||||
Joel Brewitz | 2005 | 48.27 | 3:14.41 | |||||||
4 | Strängnäs Mix [2004] | 2004 | Strängnäs Simklubb | 3:15.89 | ||||||
Emilia Tshibanda | 2004 | 47.78 | 47.78 | |||||||
Fredrik Karlsson | 2004 | 57.47 | 1:45.25 | |||||||
Erik Ankarling | 2004 | 47.05 | 2:32.30 | |||||||
Moa Westerberg | 2004 | 43.59 | 3:15.89 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:05 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 2, 50m Frisim Flickor 10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Karnehov | 2005 | Nyköpings Simsällskap | 36.54 | ||||||
2 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.92 | ||||||
3 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 39.17 | ||||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.48 | ||||||
5 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.52 | ||||||
6 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.94 | ||||||
7 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 41.07 | ||||||
8 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.25 | ||||||
9 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 41.59 | ||||||
10 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.69 | ||||||
11 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.37 | ||||||
12 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.54 | ||||||
13 | Sandra Lidén | 2005 | Södertörns Simsällskap | 44.45 | ||||||
14 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.56 | ||||||
15 | Lova Komada | 2005 | Simklubben Neptun | 44.84 | ||||||
16 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.30 | ||||||
17 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.93 | ||||||
18 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 45.99 | ||||||
19 | Jonna Norberg | 2005 | Simklubben Neptun | 46.13 | ||||||
20 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.79 | ||||||
21 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 47.07 | ||||||
22 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.27 | ||||||
22 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 47.27 | ||||||
24 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.93 | ||||||
25 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 48.74 | ||||||
26 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 49.09 | ||||||
27 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 49.30 | ||||||
28 | Malva Lundqvist Wingren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.39 | ||||||
29 | Ida Ångström | 2005 | Västerås Simsällskap | 49.59 | ||||||
30 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.94 | ||||||
31 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 50.15 | ||||||
32 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.57 | ||||||
33 | Elle Wincent | 2005 | Simklubben Neptun | 50.98 | ||||||
34 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 51.12 | ||||||
35 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 51.16 | ||||||
35 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 51.16 | ||||||
37 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.35 | ||||||
38 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 51.75 | ||||||
39 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 53.30 | ||||||
40 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.73 | ||||||
41 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 54.30 | ||||||
42 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 54.89 | ||||||
43 | Nova Nyström | 2006 | Södertälje Simsällskap | 54.96 | ||||||
44 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 57.65 | ||||||
45 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 58.25 | ||||||
46 | Julia Oscarsson | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:00.84 | ||||||
47 | Anabelle Llorca | 2005 | Simklubben Neptun | 1:01.76 | ||||||
48 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 1:02.84 | ||||||
49 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 1:03.08 | ||||||
- | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Frisim Flickor 10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.30 | ||||||
2 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.46 | ||||||
3 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 33.53 | ||||||
4 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.68 | ||||||
5 | Ioanna Tsirona | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.71 | ||||||
6 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 36.81 | ||||||
7 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.42 | ||||||
8 | Emma Parmander Haglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.66 | ||||||
9 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.67 | ||||||
10 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.90 | ||||||
11 | Felicia Heinz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.37 | ||||||
12 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.43 | ||||||
13 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.82 | ||||||
14 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.96 | ||||||
15 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 40.05 | ||||||
16 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 40.10 | ||||||
17 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.50 | ||||||
18 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.64 | ||||||
19 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.05 | ||||||
20 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.45 | ||||||
21 | Erika Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 41.49 | ||||||
22 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 41.61 | ||||||
23 | Wilma Qvist | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.66 | ||||||
24 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 41.69 | ||||||
25 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 42.39 | ||||||
26 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 42.47 | ||||||
27 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.97 | ||||||
28 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 43.64 | ||||||
29 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 44.08 | ||||||
30 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 44.36 | ||||||
31 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.53 | ||||||
32 | Anastasia Novopoltseva | 2004 | Täby Sim | 44.69 | ||||||
32 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 44.69 | ||||||
34 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 44.89 | ||||||
35 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.92 | ||||||
36 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 44.95 | ||||||
37 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.38 | ||||||
38 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 46.05 | ||||||
39 | Emma Olsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.25 | ||||||
40 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 46.28 | ||||||
41 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 46.31 | ||||||
42 | Filippa Jonsson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.67 | ||||||
43 | Fanny Aschan | 2004 | Simklubben Neptun | 47.07 | ||||||
44 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 47.18 | ||||||
45 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 47.32 | ||||||
46 | Kajsa Nordquist | 2004 | Täby Sim | 47.56 | ||||||
47 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 47.85 | ||||||
47 | Sandra Malmberg | 2004 | Ösmo Simsällskap | 47.85 | ||||||
49 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 47.90 | ||||||
49 | Olivia Lindgren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 47.90 | ||||||
51 | Sandra Llorca | 2004 | Simklubben Neptun | 48.68 | ||||||
52 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.72 | ||||||
53 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 49.18 | ||||||
54 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 49.47 | ||||||
55 | Saga Öhman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.70 | ||||||
56 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 53.00 | ||||||
57 | Fanny Andersson | 2004 | Västerås Simsällskap | 53.99 | ||||||
58 | Emma Andersson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.27 | ||||||
59 | Nova Eld | 2004 | Ösmo Simsällskap | 56.58 | ||||||
60 | Emma Forsman | 2004 | Väsby Simsällskap | 58.44 | ||||||
- | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 3, 50m Frisim Pojkar 10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 35.87 | ||||||
2 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 37.52 | ||||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 38.38 | ||||||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.42 | ||||||
5 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 40.14 | ||||||
6 | Gustav Westman | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.79 | ||||||
7 | Daner Tapia | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.27 | ||||||
8 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 42.67 | ||||||
9 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 43.21 | ||||||
10 | Adam Massarsch | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.49 | ||||||
11 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.80 | ||||||
12 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 45.26 | ||||||
13 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.85 | ||||||
14 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 45.87 | ||||||
15 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.53 | ||||||
16 | Hugo Stranne | 2005 | Ösmo Simsällskap | 47.06 | ||||||
17 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 47.54 | ||||||
18 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.06 | ||||||
19 | Noel Björklund | 2005 | Ösmo Simsällskap | 50.35 | ||||||
20 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 50.58 | ||||||
21 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 54.73 | ||||||
22 | Linus Gustafsson | 2005 | Ösmo Simsällskap | 55.55 | ||||||
23 | Viktor Jeppsson | 2005 | Väsby Simsällskap | 55.79 | ||||||
24 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.60 | ||||||
25 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 58.34 | ||||||
- | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Pojkar 10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Mattsson | 2004 | Täby Sim | 33.43 | ||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 33.92 | ||||||
3 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 36.86 | ||||||
4 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 37.23 | ||||||
5 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.46 | ||||||
6 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.40 | ||||||
7 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 38.53 | ||||||
8 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simklubb | 39.55 | ||||||
9 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.71 | ||||||
10 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 40.69 | ||||||
11 | Johannes Barkarö | 2004 | Täby Sim | 40.71 | ||||||
12 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | Strängnäs Simklubb | 41.30 | ||||||
13 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.41 | ||||||
14 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.02 | ||||||
15 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 42.66 | ||||||
16 | Daniel Alonso | 2004 | Täby Sim | 42.97 | ||||||
17 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 44.29 | ||||||
18 | Felix Skytt | 2004 | Västerås Simsällskap | 44.32 | ||||||
19 | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.31 | ||||||
20 | Nicholas Tsoi | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 46.64 | ||||||
21 | Martin Araskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.13 | ||||||
22 | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | 48.53 | ||||||
23 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 49.25 | ||||||
24 | Viktor Ritari | 2004 | Ösmo Simsällskap | 52.17 | ||||||
- | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 4, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Karnehov | 2005 | Nyköpings Simsällskap | 46.77 | ||||||
2 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 47.22 | ||||||
3 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 51.92 | ||||||
4 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 52.06 | ||||||
5 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 52.36 | ||||||
6 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.58 | ||||||
7 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.07 | ||||||
8 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.37 | ||||||
9 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 54.06 | ||||||
10 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 54.59 | ||||||
11 | Ida Ångström | 2005 | Västerås Simsällskap | 56.09 | ||||||
12 | Sandra Lidén | 2005 | Södertörns Simsällskap | 56.38 | ||||||
13 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 57.25 | ||||||
14 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 57.32 | ||||||
15 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 58.79 | ||||||
16 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.02 | ||||||
17 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 1:05.54 | ||||||
18 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:06.85 | ||||||
19 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:07.08 | ||||||
20 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 1:07.19 | ||||||
21 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:07.43 | ||||||
22 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:07.94 | ||||||
23 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:20.02 | ||||||
- | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malva Lundqvist Wingren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Nova Nyström | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.98 | ||||||
2 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 44.31 | ||||||
3 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 45.31 | ||||||
4 | Ioanna Tsirona | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.88 | ||||||
5 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.97 | ||||||
6 | Emma Parmander Haglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 46.96 | ||||||
7 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 47.27 | ||||||
8 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.79 | ||||||
9 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 49.18 | ||||||
10 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 49.92 | ||||||
11 | Erika Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 50.24 | ||||||
12 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 51.14 | ||||||
13 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 51.16 | ||||||
14 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 51.99 | ||||||
14 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 51.99 | ||||||
16 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 52.25 | ||||||
17 | Emma Olsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 52.29 | ||||||
18 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 52.40 | ||||||
19 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 52.41 | ||||||
20 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.74 | ||||||
21 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 53.04 | ||||||
22 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 53.09 | ||||||
23 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 53.65 | ||||||
24 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 54.03 | ||||||
25 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 54.16 | ||||||
25 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 54.16 | ||||||
27 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 54.49 | ||||||
28 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.03 | ||||||
29 | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 55.73 | ||||||
30 | Wilma Qvist | 2004 | Spårvägen Simförening | 56.04 | ||||||
31 | Sandra Malmberg | 2004 | Ösmo Simsällskap | 56.13 | ||||||
32 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 56.18 | ||||||
33 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 56.61 | ||||||
34 | Saga Öhman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.58 | ||||||
35 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 57.72 | ||||||
36 | Fanny Andersson | 2004 | Västerås Simsällskap | 57.79 | ||||||
37 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 57.92 | ||||||
38 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 59.09 | ||||||
39 | Olivia Lindgren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:00.61 | ||||||
40 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:01.79 | ||||||
41 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 1:01.91 | ||||||
42 | Emma Andersson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:04.72 | ||||||
43 | Emma Forsman | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:12.61 | ||||||
44 | Nova Eld | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:13.70 | ||||||
- | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar 10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 49.72 | ||||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 50.09 | ||||||
3 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 51.00 | ||||||
4 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 51.77 | ||||||
5 | Daner Tapia | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.74 | ||||||
6 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 54.38 | ||||||
7 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.17 | ||||||
8 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.23 | ||||||
9 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.40 | ||||||
10 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 57.81 | ||||||
11 | Adrian Riahi | 2005 | Täby Sim | 58.26 | ||||||
12 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 58.53 | ||||||
13 | Noel Björklund | 2005 | Ösmo Simsällskap | 1:02.05 | ||||||
14 | Hugo Stranne | 2005 | Ösmo Simsällskap | 1:02.77 | ||||||
15 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 1:03.75 | ||||||
16 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.42 | ||||||
- | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Gustav Westman | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Pojkar 10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 42.36 | ||||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 42.63 | ||||||
3 | William Mattsson | 2004 | Täby Sim | 43.35 | ||||||
4 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 49.32 | ||||||
5 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 51.78 | ||||||
6 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 51.99 | ||||||
7 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 53.45 | ||||||
8 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 54.95 | ||||||
9 | Daniel Alonso | 2004 | Täby Sim | 55.20 | ||||||
10 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 55.99 | ||||||
11 | Nicholas Tsoi | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 56.24 | ||||||
12 | Felix Skytt | 2004 | Västerås Simsällskap | 57.52 | ||||||
13 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 57.66 | ||||||
14 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 57.90 | ||||||
15 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 58.53 | ||||||
16 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 59.56 | ||||||
17 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simklubb | 1:01.83 | ||||||
18 | Martin Araskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:02.98 | ||||||
19 | Viktor Ritari | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:15.55 | ||||||
- | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor 10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.73 | ||||||
2 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 45.04 | ||||||
3 | Ebba Karnehov | 2005 | Nyköpings Simsällskap | 46.42 | ||||||
4 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 48.21 | ||||||
5 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.36 | ||||||
6 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.84 | ||||||
7 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.08 | ||||||
8 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.37 | ||||||
9 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 53.50 | ||||||
10 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 53.78 | ||||||
11 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 54.26 | ||||||
12 | Ida Ångström | 2005 | Västerås Simsällskap | 55.61 | ||||||
13 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 55.72 | ||||||
14 | Sandra Lidén | 2005 | Södertörns Simsällskap | 56.00 | ||||||
15 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 56.25 | ||||||
16 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.62 | ||||||
17 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 56.98 | ||||||
18 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 57.21 | ||||||
19 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 58.17 | ||||||
20 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 58.21 | ||||||
21 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 58.59 | ||||||
22 | Elle Wincent | 2005 | Simklubben Neptun | 58.70 | ||||||
23 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 58.86 | ||||||
24 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 58.88 | ||||||
25 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.56 | ||||||
25 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 59.56 | ||||||
27 | Jonna Norberg | 2005 | Simklubben Neptun | 1:00.98 | ||||||
28 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:02.18 | ||||||
29 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:03.63 | ||||||
30 | Anabelle Llorca | 2005 | Simklubben Neptun | 1:04.92 | ||||||
31 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:06.86 | ||||||
32 | Julia Oscarsson | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:09.49 | ||||||
33 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 1:10.12 | ||||||
34 | Nova Nyström | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:11.15 | ||||||
35 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 1:15.11 | ||||||
- | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lova Komada | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor 10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.98 | ||||||
2 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 40.12 | ||||||
3 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 42.76 | ||||||
4 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 42.82 | ||||||
5 | Ioanna Tsirona | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.07 | ||||||
6 | Felicia Heinz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.50 | ||||||
7 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.00 | ||||||
8 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.43 | ||||||
9 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.44 | ||||||
10 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.51 | ||||||
11 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 49.15 | ||||||
12 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 49.56 | ||||||
13 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 50.11 | ||||||
14 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 50.89 | ||||||
15 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 50.93 | ||||||
16 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 51.02 | ||||||
17 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 51.88 | ||||||
18 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 52.32 | ||||||
19 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 53.04 | ||||||
20 | Emma Olsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 53.93 | ||||||
21 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 54.11 | ||||||
22 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 54.15 | ||||||
23 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 54.57 | ||||||
24 | Wilma Qvist | 2004 | Spårvägen Simförening | 54.59 | ||||||
25 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 55.29 | ||||||
26 | Filippa Jonsson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.32 | ||||||
27 | Olivia Lindgren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 55.78 | ||||||
28 | Sandra Llorca | 2004 | Simklubben Neptun | 55.96 | ||||||
29 | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 56.60 | ||||||
29 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 56.60 | ||||||
31 | Fanny Andersson | 2004 | Västerås Simsällskap | 56.65 | ||||||
32 | Kajsa Nordquist | 2004 | Täby Sim | 57.06 | ||||||
33 | Fanny Aschan | 2004 | Simklubben Neptun | 57.29 | ||||||
34 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 58.60 | ||||||
35 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 58.78 | ||||||
36 | Sandra Malmberg | 2004 | Ösmo Simsällskap | 59.60 | ||||||
37 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 1:00.74 | ||||||
38 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:00.88 | ||||||
39 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:01.52 | ||||||
40 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 1:04.14 | ||||||
41 | Nova Eld | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:06.70 | ||||||
- | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Emma Forsman | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 43.08 | ||||||
2 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 45.95 | ||||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 47.01 | ||||||
4 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 47.43 | ||||||
5 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 50.08 | ||||||
6 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 51.03 | ||||||
7 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 51.63 | ||||||
8 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.25 | ||||||
9 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 53.47 | ||||||
10 | Daner Tapia | 2005 | Spårvägen Simförening | 53.82 | ||||||
11 | Adam Massarsch | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.00 | ||||||
12 | Hugo Stranne | 2005 | Ösmo Simsällskap | 57.33 | ||||||
13 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 57.67 | ||||||
14 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 58.73 | ||||||
15 | Viktor Jeppsson | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:04.20 | ||||||
16 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 1:04.72 | ||||||
17 | Linus Gustafsson | 2005 | Ösmo Simsällskap | 1:05.46 | ||||||
- | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.41 | ||||||
2 | William Mattsson | 2004 | Täby Sim | 41.62 | ||||||
3 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 44.19 | ||||||
4 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 45.89 | ||||||
5 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 46.41 | ||||||
6 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simklubb | 47.40 | ||||||
7 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.15 | ||||||
8 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.23 | ||||||
9 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 49.00 | ||||||
10 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 49.28 | ||||||
11 | Nicholas Tsoi | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 49.33 | ||||||
12 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 51.04 | ||||||
13 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 52.42 | ||||||
14 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 52.58 | ||||||
15 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | Strängnäs Simklubb | 54.43 | ||||||
16 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 54.50 | ||||||
17 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 59.32 | ||||||
18 | Martin Araskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:00.38 | ||||||
19 | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:03.93 | ||||||
20 | Viktor Ritari | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:05.64 | ||||||
- | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 8, 25m Fjärilsim Flick 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 17.83 | ||||||
2 | Ebba Karnehov | 2005 | Nyköpings Simsällskap | 20.29 | ||||||
3 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 21.16 | ||||||
4 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 21.76 | ||||||
5 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 21.84 | ||||||
6 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 21.87 | ||||||
7 | Sandra Lidén | 2005 | Södertörns Simsällskap | 22.22 | ||||||
8 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 22.29 | ||||||
9 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 22.38 | ||||||
10 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 22.63 | ||||||
11 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 24.13 | ||||||
12 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.88 | ||||||
13 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 25.09 | ||||||
14 | Jonna Norberg | 2005 | Simklubben Neptun | 25.48 | ||||||
15 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 27.30 | ||||||
16 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 27.37 | ||||||
17 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 27.44 | ||||||
18 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 30.18 | ||||||
19 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.39 | ||||||
- | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nova Nyström | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Fjärilsim Flick 10oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 16.69 | ||||||
2 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 17.69 | ||||||
3 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 17.72 | ||||||
4 | Ioanna Tsirona | 2004 | Väsby Simsällskap | 17.79 | ||||||
5 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 20.21 | ||||||
6 | Felicia Heinz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 20.29 | ||||||
7 | Emma Parmander Haglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 20.80 | ||||||
8 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 21.21 | ||||||
9 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 21.25 | ||||||
10 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 21.59 | ||||||
11 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 21.74 | ||||||
12 | Filippa Jonsson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.46 | ||||||
13 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 22.48 | ||||||
14 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 22.57 | ||||||
15 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.63 | ||||||
16 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 22.69 | ||||||
17 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 22.81 | ||||||
18 | Anastasia Novopoltseva | 2004 | Täby Sim | 23.47 | ||||||
19 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 24.10 | ||||||
20 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 24.24 | ||||||
21 | Fanny Aschan | 2004 | Simklubben Neptun | 24.25 | ||||||
22 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 24.28 | ||||||
23 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 24.58 | ||||||
24 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 24.61 | ||||||
25 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 24.98 | ||||||
26 | Olivia Lindgren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 25.06 | ||||||
27 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 25.16 | ||||||
28 | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 25.76 | ||||||
29 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 26.75 | ||||||
30 | Emma Olsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 27.60 | ||||||
31 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 28.53 | ||||||
32 | Sandra Llorca | 2004 | Simklubben Neptun | 29.60 | ||||||
33 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 32.69 | ||||||
- | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Qvist | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 9, 25m Fjärilsim Pojkar 10oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 19.62 | ||||||
2 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 19.86 | ||||||
3 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 20.60 | ||||||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 23.19 | ||||||
5 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 23.65 | ||||||
6 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 25.12 | ||||||
7 | Daner Tapia | 2005 | Spårvägen Simförening | 25.38 | ||||||
- | Adrian Riahi | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | John Hogg | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Viktor Jeppsson | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 25m Fjärilsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 17.07 | ||||||
2 | William Mattsson | 2004 | Täby Sim | 19.01 | ||||||
3 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 20.42 | ||||||
4 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 20.46 | ||||||
5 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 20.70 | ||||||
6 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 20.74 | ||||||
7 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 21.32 | ||||||
8 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 21.53 | ||||||
9 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 21.89 | ||||||
10 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 22.40 | ||||||
11 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 23.67 | ||||||
12 | Felix Skytt | 2004 | Västerås Simsällskap | 24.00 | ||||||
13 | Vigor Runemar-Ham | 2004 | Strängnäs Simklubb | 24.13 | ||||||
14 | Samuel Rundgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 24.86 | ||||||
15 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 25.36 | ||||||
16 | Nicholas Tsoi | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 27.37 | ||||||
- | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 10, 100m Medley Flickor 10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:32.84 | ||||||
2 | Ebba Karnehov | 2005 | Nyköpings Simsällskap | 1:40.66 | ||||||
3 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 1:42.32 | ||||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:44.55 | ||||||
5 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:49.90 | ||||||
6 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:54.31 | ||||||
7 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:59.87 | ||||||
8 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 2:07.92 | ||||||
9 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:08.92 | ||||||
- | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Nova Nyström | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley Flickor 10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:24.11 | ||||||
2 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:26.14 | ||||||
3 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:27.47 | ||||||
4 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:32.02 | ||||||
5 | Ioanna Tsirona | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:32.77 | ||||||
6 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:33.40 | ||||||
7 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 1:34.48 | ||||||
8 | Felicia Heinz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:38.06 | ||||||
9 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 1:39.38 | ||||||
10 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:41.49 | ||||||
11 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:42.58 | ||||||
12 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:43.49 | ||||||
13 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 1:44.95 | ||||||
14 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:45.86 | ||||||
15 | Erika Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 1:46.98 | ||||||
16 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:48.63 | ||||||
17 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:54.29 | ||||||
18 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 1:55.95 | ||||||
19 | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:57.65 | ||||||
20 | Sandra Llorca | 2004 | Simklubben Neptun | 2:04.11 | ||||||
21 | Kajsa Nordquist | 2004 | Täby Sim | 2:13.73 | ||||||
- | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Lindgren | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Qvist | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:34 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 11, 100m Medley Pojkar 10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 1:39.67 | ||||||
2 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 1:43.50 | ||||||
3 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 1:45.97 | ||||||
4 | Daner Tapia | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:54.93 | ||||||
Gren 11, 100m Medley Pojkar 10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:24.38 | ||||||
2 | William Mattsson | 2004 | Täby Sim | 1:26.99 | ||||||
3 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 1:31.61 | ||||||
4 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:37.97 | ||||||
5 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 1:40.20 | ||||||
6 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:42.86 | ||||||
7 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:50.61 | ||||||
8 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:57.13 | ||||||
- | Felix Skytt | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 14:10 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 12, 4X50m Medley Mixed 11-12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Lag 1 | 2002 | Täby Sim | 2:26.47 | ||||||
Karl Lingham | 2002 | 39.37 | 39.37 | |||||||
Beatrice Östlund | 2003 | 37.84 | 1:17.21 | |||||||
Stella Alin | 2002 | 35.66 | 1:52.87 | |||||||
Isac Persson Taylor | 2003 | 33.60 | 2:26.47 | |||||||
2 | Täby Sim Lag 2 | 2002 | Täby Sim | 2:32.20 | ||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 38.78 | 38.78 | |||||||
Ingrid Franks | 2003 | 38.67 | 1:17.45 | |||||||
Maja Sköld | 2002 | 41.09 | 1:58.54 | |||||||
Alexander Bergström | 2002 | 33.66 | 2:32.20 | |||||||
3 | Södertälje Mix Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:33.75 | ||||||
Linnea Yu Hammarsten | 2002 | 36.22 | 36.22 | |||||||
Erik Lööw | 2003 | 42.85 | 1:19.07 | |||||||
Filippa Malmström | 2003 | 35.22 | 1:54.29 | |||||||
Jacob Lange | 2002 | 39.46 | 2:33.75 | |||||||
4 | Strängnäs Mix [2003] | 2003 | Strängnäs Simklubb | 2:37.52 | ||||||
Elsa Staaf | 2003 | 42.04 | 42.04 | |||||||
Eric Malmquist | 2003 | 43.50 | 1:25.54 | |||||||
Maja Eriksson | 2002 | 31.48 | 1:57.02 | |||||||
William Lahto | 2002 | 40.50 | 2:37.52 | |||||||
5 | Västerås Mix Lag 1 | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:37.91 | ||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 38.45 | 38.45 | |||||||
Casper Trollsfjord | 2002 | 44.27 | 1:22.72 | |||||||
Vilgot Berglund | 2003 | 43.41 | 2:06.13 | |||||||
Edith Engström | 2002 | 31.78 | 2:37.91 | |||||||
6 | Södertälje Mix Lag 2 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:38.75 | ||||||
Carolina Jonsson | 2002 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Christina Floby | 2003 | 42.84 | 1:20.59 | |||||||
Theo Oerther | 2003 | 38.35 | 1:58.94 | |||||||
Casper Runfjäll | 2002 | 39.81 | 2:38.75 | |||||||
7 | Täby Sim Lag 3 | 2002 | Täby Sim | 2:43.00 | ||||||
Oscar Amilon | 2002 | 43.18 | 43.18 | |||||||
Josefin Hydén | 2002 | 45.83 | 1:29.01 | |||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 37.12 | 2:06.13 | |||||||
Liam Gabrielsson | 2003 | 36.87 | 2:43.00 | |||||||
8 | Ösmo SS Mix [2002] | 2002 | Ösmo Simsällskap | 2:43.62 | ||||||
Liam Björklund | 2003 | 42.23 | 42.23 | |||||||
Linn Claesson | 2002 | 50.24 | 1:32.47 | |||||||
Mattias Kvist | 2003 | 38.23 | 2:10.70 | |||||||
Emma Gabell | 2004 | 32.92 | 2:43.62 | |||||||
9 | Täby Sim Lag 4 | 2002 | Täby Sim | 2:49.91 | ||||||
Erik Åstrand | 2003 | 43.50 | 43.50 | |||||||
Axel Von Goës | 2002 | 49.52 | 1:33.02 | |||||||
Tara Josefsson | 2002 | 44.64 | 2:17.66 | |||||||
Thilda Ström | 2003 | 32.25 | 2:49.91 | |||||||
10 | Södertälje Mix Lag 3 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:51.48 | ||||||
Daniel Agarwal | 2002 | 46.90 | 46.90 | |||||||
Evelina Porling | 2002 | 45.73 | 1:32.63 | |||||||
Lisa Vinger | 2003 | 38.96 | 2:11.59 | |||||||
Emil Berg | 2003 | 39.89 | 2:51.48 | |||||||
11 | Täby Sim Lag 5 | 2002 | Täby Sim | 2:52.04 | ||||||
Lukas Ribberheim | 2002 | 46.62 | 46.62 | |||||||
Isac Rune | 2003 | 1:28.88 | 2:15.50 | |||||||
Katie Hälleberg | 2003 | 36.54 | 2:52.04 | |||||||
Embla Börjesson | 2002 | 2:52.04 | ||||||||
12 | Täby Sim Lag 6 | 2002 | Täby Sim | 3:05.65 | ||||||
David Alonso | 2003 | 45.98 | 45.98 | |||||||
Axel Hallén | 2002 | 56.17 | 1:42.15 | |||||||
Ebba Penker | 2003 | 45.83 | 2:27.98 | |||||||
Hilda Lydahl | 2002 | 37.67 | 3:05.65 | |||||||
13 | Västerås Mix Lag 2 | 2002 | Västerås Simsällskap | 3:08.38 | ||||||
Gustav Ulfvebrand | 2003 | 57.78 | 57.78 | |||||||
Sebastian Gecer | 2002 | 51.24 | 1:49.02 | |||||||
Felicia Rogell | 2003 | 40.74 | 2:29.76 | |||||||
Linnea Ejlegård | 2002 | 38.62 | 3:08.38 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 14:10 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 14:32 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 13, 50m Frisim Flickor 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.18 | ||||||
2 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.47 | ||||||
3 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 32.62 | ||||||
4 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.07 | ||||||
5 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 33.23 | ||||||
6 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.78 | ||||||
7 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.89 | ||||||
8 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.16 | ||||||
9 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 34.47 | ||||||
10 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.20 | ||||||
11 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.36 | ||||||
12 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 35.52 | ||||||
13 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 35.78 | ||||||
14 | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.05 | ||||||
15 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.07 | ||||||
16 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.47 | ||||||
17 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 36.53 | ||||||
18 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.64 | ||||||
19 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 36.98 | ||||||
20 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.40 | ||||||
21 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 37.54 | ||||||
22 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.10 | ||||||
23 | Felicia Moureau | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.16 | ||||||
24 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.42 | ||||||
25 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.60 | ||||||
26 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 38.80 | ||||||
27 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.81 | ||||||
28 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 39.13 | ||||||
29 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.15 | ||||||
30 | Alice Lagerholm | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.56 | ||||||
31 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.62 | ||||||
32 | Alma Hellstrandh | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.87 | ||||||
33 | Lovisa Berger | 2003 | Strängnäs Simklubb | 39.97 | ||||||
34 | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.47 | ||||||
35 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.78 | ||||||
36 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 40.93 | ||||||
37 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.97 | ||||||
38 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.00 | ||||||
39 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 41.18 | ||||||
40 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 41.21 | ||||||
41 | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | 41.69 | ||||||
42 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 41.98 | ||||||
43 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.14 | ||||||
44 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.45 | ||||||
45 | Alva Perzanowski Sörensen | 2003 | Ösmo Simsällskap | 42.80 | ||||||
46 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 43.39 | ||||||
47 | Moa Scharin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.43 | ||||||
48 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.90 | ||||||
48 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.90 | ||||||
50 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 45.71 | ||||||
51 | Hera Chachalatos | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.13 | ||||||
52 | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.14 | ||||||
53 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.45 | ||||||
53 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.45 | ||||||
55 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 46.63 | ||||||
56 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 46.83 | ||||||
57 | Moa Eklund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.84 | ||||||
58 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 47.88 | ||||||
59 | Tilde Varnestig | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 50.16 | ||||||
- | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Flickor 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 29.50 | ||||||
2 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.37 | ||||||
3 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.79 | ||||||
4 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.18 | ||||||
5 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.34 | ||||||
6 | Emma Osterman | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.41 | ||||||
7 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.50 | ||||||
8 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 33.64 | ||||||
9 | Ilse Renkema | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 34.88 | ||||||
10 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 35.42 | ||||||
11 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.60 | ||||||
12 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 35.79 | ||||||
13 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.83 | ||||||
14 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.99 | ||||||
15 | Tara Josefsson | 2002 | Täby Sim | 36.26 | ||||||
16 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 36.68 | ||||||
17 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 36.98 | ||||||
18 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.13 | ||||||
19 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.53 | ||||||
20 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.77 | ||||||
21 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 38.16 | ||||||
21 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.16 | ||||||
23 | Hannah Lidén | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.27 | ||||||
24 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 38.41 | ||||||
25 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.70 | ||||||
26 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.33 | ||||||
27 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.44 | ||||||
28 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 40.00 | ||||||
29 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 40.10 | ||||||
30 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 41.28 | ||||||
31 | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.81 | ||||||
32 | Greta Hallman | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.03 | ||||||
33 | Arvida Ander | 2002 | Södertörns Simsällskap | 50.74 | ||||||
- | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 14:32 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 14:43 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 14, 50m Frisim Pojkar 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 32.00 | ||||||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.33 | ||||||
3 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 33.57 | ||||||
4 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.92 | ||||||
5 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 34.06 | ||||||
6 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 34.57 | ||||||
7 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 35.35 | ||||||
8 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.51 | ||||||
9 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 35.54 | ||||||
10 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 36.06 | ||||||
11 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.99 | ||||||
12 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 37.33 | ||||||
13 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 37.66 | ||||||
14 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.67 | ||||||
15 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.69 | ||||||
16 | Alexander Kilander | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.76 | ||||||
17 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 39.30 | ||||||
18 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.88 | ||||||
19 | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.73 | ||||||
20 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.15 | ||||||
21 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 42.22 | ||||||
22 | Linus Bolinder | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.26 | ||||||
23 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 42.40 | ||||||
24 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.60 | ||||||
25 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.63 | ||||||
26 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 42.68 | ||||||
27 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.77 | ||||||
28 | Fredrik Ahlberg | 2003 | Täby Sim | 42.94 | ||||||
29 | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.09 | ||||||
30 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.37 | ||||||
31 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 43.40 | ||||||
32 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.56 | ||||||
33 | Elias Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.14 | ||||||
34 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.29 | ||||||
35 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 47.23 | ||||||
36 | Alvin Edgren | 2003 | Södertälje Simsällskap | 48.94 | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Pojkar 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.95 | ||||||
2 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.06 | ||||||
3 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.34 | ||||||
4 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.41 | ||||||
5 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.79 | ||||||
6 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 33.77 | ||||||
7 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 35.60 | ||||||
8 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 36.15 | ||||||
9 | Casper Trollsfjord | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.42 | ||||||
10 | Axel Von Goës | 2002 | Täby Sim | 36.47 | ||||||
11 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.63 | ||||||
12 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.44 | ||||||
13 | Johan Svahn | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.84 | ||||||
14 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.01 | ||||||
15 | William Lahto | 2002 | Strängnäs Simklubb | 40.23 | ||||||
16 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.72 | ||||||
17 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 41.15 | ||||||
18 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.00 | ||||||
19 | Sebastian Gecer | 2002 | Västerås Simsällskap | 42.70 | ||||||
20 | Axel Hallén | 2002 | Täby Sim | 45.23 | ||||||
21 | Filip Stenbom | 2002 | Väsby Simsällskap | 47.07 | ||||||
- | Lukas Ribberheim | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 14:43 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 15, 50m Bröstsim Flick 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 37.19 | ||||||
2 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.27 | ||||||
3 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 39.50 | ||||||
4 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.61 | ||||||
5 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.14 | ||||||
6 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 43.17 | ||||||
7 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 43.48 | ||||||
8 | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.87 | ||||||
9 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.47 | ||||||
10 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 46.19 | ||||||
11 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 46.74 | ||||||
12 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 46.76 | ||||||
13 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 46.80 | ||||||
14 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.85 | ||||||
15 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.40 | ||||||
16 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.86 | ||||||
17 | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | 47.99 | ||||||
18 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 48.12 | ||||||
19 | Alma Hellstrandh | 2003 | Södertälje Simsällskap | 48.34 | ||||||
20 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 48.96 | ||||||
21 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 49.11 | ||||||
22 | Alice Lagerholm | 2003 | Väsby Simsällskap | 49.84 | ||||||
23 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 49.93 | ||||||
24 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 49.94 | ||||||
25 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 50.19 | ||||||
26 | Lovisa Berger | 2003 | Strängnäs Simklubb | 50.31 | ||||||
27 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 51.13 | ||||||
28 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 51.38 | ||||||
29 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 52.09 | ||||||
30 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 52.10 | ||||||
31 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 52.61 | ||||||
31 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 52.61 | ||||||
33 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 52.71 | ||||||
34 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.97 | ||||||
35 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.98 | ||||||
36 | Hera Chachalatos | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 53.22 | ||||||
37 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.17 | ||||||
38 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.34 | ||||||
39 | Moa Scharin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 55.52 | ||||||
40 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 55.70 | ||||||
41 | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 55.75 | ||||||
42 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 55.80 | ||||||
43 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 56.00 | ||||||
44 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 56.69 | ||||||
45 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 57.75 | ||||||
46 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 58.42 | ||||||
47 | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | 58.99 | ||||||
48 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 59.33 | ||||||
49 | Alva Perzanowski Sörensen | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:00.45 | ||||||
50 | Moa Eklund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:01.73 | ||||||
- | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Felicia Moureau | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Varnestig | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Flick 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 40.40 | ||||||
2 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.46 | ||||||
3 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.54 | ||||||
4 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.95 | ||||||
5 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertörns Simsällskap | 43.35 | ||||||
6 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 43.72 | ||||||
7 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.59 | ||||||
8 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.89 | ||||||
9 | Tara Josefsson | 2002 | Täby Sim | 45.95 | ||||||
10 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 46.37 | ||||||
11 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 46.71 | ||||||
12 | Yulia Riffo Hagberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 46.79 | ||||||
13 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 46.94 | ||||||
14 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 47.03 | ||||||
15 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 48.05 | ||||||
16 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.26 | ||||||
17 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 48.31 | ||||||
18 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 49.39 | ||||||
19 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 49.58 | ||||||
20 | Ilse Renkema | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 49.78 | ||||||
21 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 49.89 | ||||||
22 | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | 50.09 | ||||||
23 | Hannah Lidén | 2002 | Södertörns Simsällskap | 50.75 | ||||||
24 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 51.04 | ||||||
25 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 51.34 | ||||||
26 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 51.87 | ||||||
27 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 52.26 | ||||||
28 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 52.68 | ||||||
29 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 53.34 | ||||||
30 | Greta Hallman | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 54.00 | ||||||
31 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 55.64 | ||||||
32 | Arvida Ander | 2002 | Södertörns Simsällskap | 57.68 | ||||||
- | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 16, 50m Bröstsim Pojkar 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 42.89 | ||||||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 43.09 | ||||||
3 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 44.05 | ||||||
4 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 45.16 | ||||||
5 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 45.58 | ||||||
6 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 47.44 | ||||||
7 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 48.44 | ||||||
8 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.63 | ||||||
9 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 48.79 | ||||||
10 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 49.61 | ||||||
11 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.73 | ||||||
12 | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | 49.75 | ||||||
13 | Alexander Kilander | 2003 | Södertörns Simsällskap | 50.15 | ||||||
14 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.71 | ||||||
15 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 50.72 | ||||||
16 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.01 | ||||||
17 | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | 52.98 | ||||||
18 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 53.27 | ||||||
19 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 54.89 | ||||||
20 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 54.97 | ||||||
21 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 55.91 | ||||||
22 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 56.04 | ||||||
23 | Elias Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 57.93 | ||||||
24 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 58.40 | ||||||
25 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 58.94 | ||||||
26 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:00.55 | ||||||
27 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:00.90 | ||||||
28 | Alvin Edgren | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:00.92 | ||||||
29 | Linus Bolinder | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:09.91 | ||||||
- | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Pojkar 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 41.09 | ||||||
2 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.21 | ||||||
3 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.32 | ||||||
4 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 42.96 | ||||||
5 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.91 | ||||||
6 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.21 | ||||||
7 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 44.56 | ||||||
8 | Casper Trollsfjord | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.93 | ||||||
9 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.01 | ||||||
10 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 49.08 | ||||||
11 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 49.54 | ||||||
12 | Sebastian Gecer | 2002 | Västerås Simsällskap | 52.20 | ||||||
13 | Johan Svahn | 2002 | Västerås Simsällskap | 52.45 | ||||||
14 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 53.53 | ||||||
15 | Lukas Ribberheim | 2002 | Täby Sim | 54.60 | ||||||
16 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 54.64 | ||||||
17 | Filip Stenbom | 2002 | Väsby Simsällskap | 55.07 | ||||||
- | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 17, 50m Ryggsim Flickor 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.23 | ||||||
2 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.29 | ||||||
3 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 38.72 | ||||||
4 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 40.25 | ||||||
5 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 40.42 | ||||||
6 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 40.53 | ||||||
7 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 40.55 | ||||||
8 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.66 | ||||||
9 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.83 | ||||||
10 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 41.59 | ||||||
11 | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.61 | ||||||
12 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 41.64 | ||||||
13 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.92 | ||||||
14 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.12 | ||||||
15 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.00 | ||||||
16 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 43.30 | ||||||
17 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 43.88 | ||||||
18 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.58 | ||||||
19 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 44.85 | ||||||
20 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.86 | ||||||
21 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 45.02 | ||||||
22 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 45.07 | ||||||
23 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 45.39 | ||||||
24 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.04 | ||||||
25 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.34 | ||||||
26 | Alma Hellstrandh | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.59 | ||||||
27 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.79 | ||||||
28 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.17 | ||||||
29 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 47.96 | ||||||
30 | Alice Lagerholm | 2003 | Väsby Simsällskap | 48.68 | ||||||
31 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.69 | ||||||
32 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 48.82 | ||||||
33 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 49.08 | ||||||
34 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 49.36 | ||||||
35 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 49.49 | ||||||
36 | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | 50.29 | ||||||
37 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.30 | ||||||
38 | Felicia Moureau | 2003 | Södertälje Simsällskap | 50.46 | ||||||
39 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 51.14 | ||||||
40 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.51 | ||||||
41 | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 51.64 | ||||||
42 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 52.50 | ||||||
43 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 53.02 | ||||||
44 | Alva Perzanowski Sörensen | 2003 | Ösmo Simsällskap | 53.58 | ||||||
45 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.12 | ||||||
46 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 55.10 | ||||||
47 | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | 55.21 | ||||||
48 | Moa Scharin | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 55.50 | ||||||
49 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 56.46 | ||||||
- | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Hera Chachalatos | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Ryggsim Flickor 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 35.16 | ||||||
2 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.12 | ||||||
3 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.72 | ||||||
4 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.28 | ||||||
5 | Yulia Riffo Hagberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.94 | ||||||
6 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 40.11 | ||||||
7 | Tara Josefsson | 2002 | Täby Sim | 40.13 | ||||||
8 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.35 | ||||||
9 | Emma Osterman | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.40 | ||||||
10 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.45 | ||||||
11 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.48 | ||||||
12 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 40.91 | ||||||
13 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.47 | ||||||
14 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 42.85 | ||||||
15 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.03 | ||||||
16 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 43.46 | ||||||
17 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 43.81 | ||||||
18 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 43.96 | ||||||
19 | Ilse Renkema | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 44.01 | ||||||
20 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 44.20 | ||||||
21 | Hannah Lidén | 2002 | Södertörns Simsällskap | 44.51 | ||||||
22 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 45.33 | ||||||
23 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 46.48 | ||||||
24 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.49 | ||||||
25 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 46.83 | ||||||
26 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 47.25 | ||||||
27 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 47.84 | ||||||
28 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 51.12 | ||||||
29 | Greta Hallman | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 51.22 | ||||||
30 | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | 51.50 | ||||||
31 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 52.18 | ||||||
32 | Arvida Ander | 2002 | Södertörns Simsällskap | 57.95 | ||||||
- | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 18, 50m Ryggsim Pojkar 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.48 | ||||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 38.57 | ||||||
3 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.13 | ||||||
4 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 39.53 | ||||||
5 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.87 | ||||||
6 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 43.10 | ||||||
7 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 43.39 | ||||||
8 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 43.83 | ||||||
9 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 43.88 | ||||||
10 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 44.34 | ||||||
11 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.98 | ||||||
12 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.33 | ||||||
13 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.68 | ||||||
14 | Linus Bolinder | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.25 | ||||||
15 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 49.05 | ||||||
16 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.12 | ||||||
17 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.20 | ||||||
18 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 49.36 | ||||||
19 | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | 49.90 | ||||||
20 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 50.62 | ||||||
21 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 52.33 | ||||||
22 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 52.45 | ||||||
23 | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | 54.48 | ||||||
24 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 55.69 | ||||||
25 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 58.14 | ||||||
25 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 58.14 | ||||||
27 | Alvin Edgren | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:02.43 | ||||||
- | Elias Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Fredrik Ahlberg | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Ryggsim Pojkar 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.81 | ||||||
2 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.91 | ||||||
3 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.42 | ||||||
4 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.22 | ||||||
5 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 40.37 | ||||||
6 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.73 | ||||||
7 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 43.19 | ||||||
8 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.74 | ||||||
9 | William Lahto | 2002 | Strängnäs Simklubb | 44.36 | ||||||
10 | Casper Trollsfjord | 2002 | Västerås Simsällskap | 45.25 | ||||||
11 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.79 | ||||||
12 | Axel Von Goës | 2002 | Täby Sim | 46.02 | ||||||
13 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 48.06 | ||||||
14 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 48.52 | ||||||
15 | Lukas Ribberheim | 2002 | Täby Sim | 48.74 | ||||||
16 | Johan Svahn | 2002 | Västerås Simsällskap | 49.34 | ||||||
17 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 49.68 | ||||||
- | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 19, 25m Fjärilsim Flick 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 15.68 | ||||||
2 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 16.26 | ||||||
3 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 16.58 | ||||||
4 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 16.98 | ||||||
5 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 17.38 | ||||||
6 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 17.87 | ||||||
7 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 17.99 | ||||||
8 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 18.09 | ||||||
9 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 18.13 | ||||||
10 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 18.34 | ||||||
11 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 18.39 | ||||||
12 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 18.41 | ||||||
13 | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | 18.42 | ||||||
14 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 18.55 | ||||||
15 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 19.02 | ||||||
16 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 19.07 | ||||||
17 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 19.14 | ||||||
18 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 19.38 | ||||||
19 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 19.44 | ||||||
20 | Felicia Moureau | 2003 | Södertälje Simsällskap | 19.78 | ||||||
21 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 20.28 | ||||||
22 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 20.38 | ||||||
23 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 20.48 | ||||||
24 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 20.61 | ||||||
25 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 20.74 | ||||||
26 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 21.38 | ||||||
27 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 21.95 | ||||||
28 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 21.97 | ||||||
29 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 22.15 | ||||||
30 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 22.29 | ||||||
31 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 22.46 | ||||||
32 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 22.48 | ||||||
33 | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 22.49 | ||||||
34 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 23.06 | ||||||
35 | Alice Lagerholm | 2003 | Väsby Simsällskap | 23.50 | ||||||
36 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 23.63 | ||||||
37 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 24.55 | ||||||
38 | Moa Eklund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 24.58 | ||||||
39 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 24.65 | ||||||
40 | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | 25.84 | ||||||
41 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 26.28 | ||||||
42 | Alva Perzanowski Sörensen | 2003 | Ösmo Simsällskap | 26.35 | ||||||
- | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Fjärilsim Flick 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 14.83 | ||||||
2 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 15.57 | ||||||
3 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 16.35 | ||||||
4 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 16.51 | ||||||
5 | Yulia Riffo Hagberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 16.72 | ||||||
6 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 16.99 | ||||||
7 | Emma Osterman | 2002 | Södertörns Simsällskap | 18.05 | ||||||
8 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 18.29 | ||||||
9 | Ilse Renkema | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 18.79 | ||||||
10 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 18.99 | ||||||
11 | Tara Josefsson | 2002 | Täby Sim | 19.10 | ||||||
12 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 19.39 | ||||||
13 | Hannah Lidén | 2002 | Södertörns Simsällskap | 19.42 | ||||||
14 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 20.40 | ||||||
15 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 20.42 | ||||||
16 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 20.72 | ||||||
17 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 20.98 | ||||||
18 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 21.00 | ||||||
19 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 21.22 | ||||||
20 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 21.52 | ||||||
21 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 22.13 | ||||||
22 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 22.23 | ||||||
23 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 22.43 | ||||||
24 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 24.12 | ||||||
25 | Arvida Ander | 2002 | Södertörns Simsällskap | 25.24 | ||||||
- | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojk 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 17.73 | ||||||
2 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 17.78 | ||||||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 17.85 | ||||||
4 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 18.33 | ||||||
5 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 18.44 | ||||||
6 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 18.68 | ||||||
7 | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | 18.71 | ||||||
8 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 18.86 | ||||||
9 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 19.40 | ||||||
10 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 19.98 | ||||||
11 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 20.10 | ||||||
12 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 20.69 | ||||||
13 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 20.99 | ||||||
14 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 23.11 | ||||||
15 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 23.16 | ||||||
16 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 23.30 | ||||||
17 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 25.13 | ||||||
18 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 25.73 | ||||||
- | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Alvin Edgren | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elias Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojk 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 16.26 | ||||||
2 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 16.53 | ||||||
3 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 16.76 | ||||||
4 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 17.64 | ||||||
5 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 18.79 | ||||||
6 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 19.50 | ||||||
7 | William Lahto | 2002 | Strängnäs Simklubb | 21.14 | ||||||
8 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 21.22 | ||||||
9 | Johan Svahn | 2002 | Västerås Simsällskap | 21.67 | ||||||
10 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 22.64 | ||||||
11 | Axel Hallén | 2002 | Täby Sim | 25.09 | ||||||
12 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 26.99 | ||||||
- | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 21, 100m Medley Flickor 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:21.59 | ||||||
2 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:22.06 | ||||||
3 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 1:22.13 | ||||||
4 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:23.62 | ||||||
5 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:27.01 | ||||||
6 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 1:27.05 | ||||||
7 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:28.10 | ||||||
8 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 1:28.93 | ||||||
9 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:29.18 | ||||||
10 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:29.34 | ||||||
11 | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:30.91 | ||||||
12 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:31.35 | ||||||
13 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 1:31.68 | ||||||
14 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:32.06 | ||||||
15 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:32.72 | ||||||
16 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:34.01 | ||||||
17 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 1:34.13 | ||||||
18 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 1:36.16 | ||||||
19 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:36.34 | ||||||
20 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:36.86 | ||||||
21 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 1:36.98 | ||||||
22 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:37.56 | ||||||
23 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:37.98 | ||||||
24 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:38.02 | ||||||
25 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:38.05 | ||||||
26 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:38.40 | ||||||
27 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:38.74 | ||||||
28 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:39.12 | ||||||
29 | Amelie Muhr | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:40.54 | ||||||
30 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:41.61 | ||||||
31 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 1:42.27 | ||||||
32 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:43.84 | ||||||
33 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 1:43.86 | ||||||
34 | Felicia Moureau | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:44.08 | ||||||
35 | Alice Lagerholm | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:44.27 | ||||||
36 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:50.59 | ||||||
37 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:53.78 | ||||||
38 | Alva Perzanowski Sörensen | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:57.27 | ||||||
39 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:03.18 | ||||||
40 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 2:10.23 | ||||||
- | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley Flickor 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 1:15.02 | ||||||
2 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:19.89 | ||||||
3 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:23.94 | ||||||
4 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 1:25.25 | ||||||
5 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:25.96 | ||||||
6 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:26.09 | ||||||
7 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:27.51 | ||||||
8 | Yulia Riffo Hagberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:29.22 | ||||||
9 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:29.80 | ||||||
10 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 1:30.09 | ||||||
11 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:31.66 | ||||||
12 | Tara Josefsson | 2002 | Täby Sim | 1:32.65 | ||||||
13 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:33.49 | ||||||
14 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 1:34.08 | ||||||
15 | Ilse Renkema | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 1:34.47 | ||||||
16 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 1:34.70 | ||||||
17 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:35.06 | ||||||
18 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:35.59 | ||||||
19 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:35.77 | ||||||
19 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 1:35.77 | ||||||
21 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:40.38 | ||||||
22 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 1:43.63 | ||||||
23 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 1:43.95 | ||||||
24 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:45.04 | ||||||
25 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 1:50.77 | ||||||
26 | Linnea Ejlegård | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:52.00 | ||||||
- | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 22, 100m Medley Pojkar 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:24.62 | ||||||
2 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:24.63 | ||||||
3 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 1:26.02 | ||||||
4 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:28.20 | ||||||
5 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 1:28.87 | ||||||
6 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:29.68 | ||||||
7 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 1:29.98 | ||||||
8 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 1:35.21 | ||||||
9 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:36.25 | ||||||
10 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:37.23 | ||||||
11 | Alexander Kilander | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:38.15 | ||||||
12 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:38.50 | ||||||
13 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:39.84 | ||||||
14 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 1:40.35 | ||||||
15 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 1:40.47 | ||||||
16 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:45.23 | ||||||
17 | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:49.73 | ||||||
18 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:05.18 | ||||||
- | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Alvin Edgren | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elias Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fredrik Ahlberg | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Medley Pojkar 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:19.05 | ||||||
2 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:19.39 | ||||||
3 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:19.52 | ||||||
4 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:23.28 | ||||||
5 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 1:24.18 | ||||||
6 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:25.93 | ||||||
7 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:26.13 | ||||||
8 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:30.10 | ||||||
9 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 1:35.06 | ||||||
10 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 1:36.49 | ||||||
11 | William Lahto | 2002 | Strängnäs Simklubb | 1:40.72 | ||||||
12 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:41.70 | ||||||
13 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:43.59 | ||||||
14 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:51.91 | ||||||
- | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Axel Von Goës | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:50 |