Tulokset Alm. Brand Bank cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:10.52 | 3:09.44 | 5:11.08 | 5:11.08 | |||
2 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:20.98 | 2:48.94 | 4:16.46 | 5:42.92 | |||
3 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:24.46 | 2:54.96 | 4:27.74 | 5:54.30 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.06 | 3:05.81 | 4:23.63 | 5:01.15 | |||
2 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:17.96 | 2:42.50 | 4:06.06 | 5:26.31 | |||
3 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.07 | 2:45.10 | 4:12.34 | 5:38.41 | |||
4 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 5:45.91 | ||||||
5 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.49 | 3:03.08 | 4:39.20 | 6:16.87 | |||
6 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 1:32.36 | 3:10.79 | 4:47.97 | 6:21.34 | |||
7 | Katarina Brandt Nielsen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.01 | 3:11.42 | 4:57.47 | 6:42.30 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:12.17 | 3:08.18 | 4:25.58 | 5:03.99 | |||
2 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.76 | 2:44.67 | 4:10.14 | 5:31.67 | |||
3 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.79 | 2:47.97 | 4:12.98 | 5:37.97 | |||
4 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:22.21 | 2:49.58 | 4:18.48 | 5:45.64 | |||
5 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.04 | 2:54.61 | 4:24.07 | 5:51.42 | |||
6 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:21.61 | 2:50.79 | 4:22.82 | 5:58.38 | |||
7 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:27.78 | 3:02.26 | 4:38.04 | 6:11.04 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.70 | 3:03.83 | 4:39.75 | 6:11.57 | |||
2 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:27.38 | 3:09.75 | 4:51.57 | 6:32.90 | |||
3 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:39.38 | 3:31.38 | 5:21.07 | 7:08.64 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.87 | 3:06.76 | 4:42.60 | 6:14.74 | |||
2 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:41.11 | 3:35.16 | 6:23.75 | 7:20.50 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:04.32 | 2:15.69 | 4:38.32 | 4:38.32 | |||
2 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:06.49 | 2:18.16 | 4:07.78 | 4:43.33 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:07.70 | 2:21.40 | 4:16.43 | 4:55.17 | |||
2 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.61 | 2:46.69 | 4:12.76 | 5:38.03 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.81 | 2:32.97 | 3:50.86 | 5:07.02 | |||
2 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:12.88 | 2:32.49 | 3:54.61 | 5:15.39 | |||
3 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:15.06 | 2:38.28 | 4:02.34 | 5:25.53 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.69 | 2:35.29 | 3:57.82 | 5:19.06 | |||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.40 | 2:42.16 | 4:06.11 | 5:28.67 | |||
3 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:21.73 | 2:50.47 | 4:19.92 | 5:48.21 | |||
4 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:20.59 | 2:49.75 | 4:20.13 | 5:51.08 | |||
5 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.76 | 2:56.89 | 4:30.84 | 6:01.30 | |||
6 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.03 | 3:03.40 | 4:40.00 | 6:11.65 | |||
7 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 1:31.65 | 3:12.15 | 4:51.53 | 6:25.57 | |||
8 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:36.31 | 3:21.40 | 5:09.53 | 6:53.45 | |||
9 | Theodor Wernberg Løvgren | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:00.73 | 5:23.89 | 7:38.76 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 37.05 | 1:16.98 | 1:57.46 | 2:37.99 | |||
2 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 40.73 | 1:21.95 | 2:05.34 | 2:46.39 | |||
3 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.94 | 1:22.02 | 2:06.11 | 2:47.41 | |||
4 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.75 | 1:27.66 | 2:15.49 | 3:01.19 | |||
5 | Sif Salomonsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.19 | 1:34.49 | 2:31.22 | 3:26.25 | |||
6 | Anna Glad | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.88 | 1:45.67 | 2:47.72 | 3:48.39 | |||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.04 | 1:22.59 | 2:07.03 | 2:50.35 | |||
2 | Silje Thramkrongart | 2001 | Sigma Swim Allerød | 43.65 | 1:28.86 | 2:14.74 | 3:00.32 | |||
3 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.48 | 1:27.22 | 2:15.57 | 3:03.93 | |||
4 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 48.17 | 1:40.09 | 2:33.00 | 3:22.44 | |||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.91 | 1:24.48 | 2:09.25 | 2:52.96 | |||
2 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 41.70 | 1:26.42 | 2:11.10 | 2:54.24 | |||
3 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.56 | 1:45.88 | 2:40.04 | 3:32.51 | |||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.18 | 1:33.12 | 2:21.64 | 3:10.08 | |||
2 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.77 | 1:35.78 | 2:26.86 | 3:18.14 | |||
3 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 48.62 | 1:40.99 | 2:33.65 | 3:24.02 | |||
4 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.39 | 1:46.80 | 2:43.24 | 3:36.45 | |||
- | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | Svøm på maven v50m | |||||
- | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Svøm på maven v150m | |||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 59.14 | 2:03.23 | 3:06.69 | 4:09.50 | |||
2 | Ofelia Thomsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 59.45 | 2:07.83 | 3:16.52 | 4:18.04 | |||
3 | Laura Hindsgaul | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:03.29 | 2:19.04 | 3:33.19 | 4:49.26 | |||
4 | Line Krog Rose | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:08.67 | 2:25.38 | 3:44.13 | 4:57.67 | |||
5 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:16.54 | 2:44.90 | 4:01.99 | 5:15.73 | |||
- | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | DSQ | Ej fort bevæg v100m | |||||
- | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ej forts bevæg v100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Munk Sørensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.94 | 1:18.98 | 2:01.62 | 2:43.06 | |||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 36.61 | 1:16.73 | 1:56.04 | 2:33.60 | |||
2 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 38.38 | 1:20.43 | 2:03.67 | 2:45.05 | |||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 39.07 | 1:20.20 | 2:02.87 | 2:42.88 | |||
2 | Thor Klysner | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 42.92 | 1:29.24 | 2:16.34 | 3:01.10 | |||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.80 | 1:24.47 | 2:11.14 | 2:56.43 | |||
2 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 43.48 | 1:28.88 | 2:13.97 | 2:58.72 | |||
3 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.45 | 1:30.93 | 2:15.32 | 2:59.95 | |||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.69 | 1:38.06 | 2:28.46 | 3:16.02 | |||
5 | Elia Latta | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 44.43 | 2:24.74 | 3:16.93 | 3:16.93 | |||
6 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 46.80 | 1:37.88 | 2:29.08 | 3:18.71 | |||
7 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 47.98 | 1:40.30 | 2:34.18 | 3:20.34 | |||
8 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 49.80 | 1:42.50 | 2:37.02 | 3:27.39 | |||
9 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.34 | 1:47.83 | 2:43.94 | 3:36.28 | |||
10 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 52.56 | 1:49.09 | 2:45.52 | 3:38.56 | |||
11 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 52.99 | 1:50.04 | 2:46.04 | 3:39.61 | |||
12 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 52.68 | 1:51.32 | 2:48.13 | 3:40.74 | |||
13 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:03.16 | 2:14.21 | 3:25.63 | 4:35.55 | |||
14 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:09.33 | 2:27.79 | 3:46.64 | 5:03.75 | |||
- | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | DSQ | Svøm på maven v150m | |||||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ej forts bev. v150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 29.17 | ||||||
2 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.23 | OD1 | |||||
3 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.23 | OD2 | |||||
4 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.37 | ||||||
5 | Line Hanghøj Kjeldgaard | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.86 | ||||||
6 | Clara Marie Juhlert | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.87 | ||||||
7 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 32.06 | ||||||
8 | Katrine Alstrup Rasmussen | 1997 | TVS Tårnborg IF | 34.15 | ||||||
9 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.70 | ||||||
10 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.25 | ||||||
11 | Sif Salomonsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.39 | ||||||
12 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 35.48 | ||||||
13 | Anna Glad | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.80 | ||||||
- | Laura Byvald | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.51 | ||||||
2 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.53 | ||||||
3 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.74 | ||||||
4 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 34.73 | ||||||
5 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 35.30 | ||||||
6 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 36.16 | ||||||
7 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 39.39 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.78 | ||||||
2 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.30 | ||||||
3 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.98 | ||||||
4 | Julie Nissen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.81 | ||||||
5 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 39.28 | ||||||
6 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 39.46 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Fast | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.33 | ||||||
2 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.26 | ||||||
3 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.57 | ||||||
4 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.92 | ||||||
5 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.64 | ||||||
6 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.72 | ||||||
7 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 46.57 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 38.75 | ||||||
2 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.04 | ||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 40.71 | ||||||
4 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 41.08 | ||||||
5 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.59 | ||||||
6 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 44.56 | ||||||
7 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 44.81 | ||||||
8 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 45.88 | ||||||
9 | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | 46.65 | ||||||
10 | Elida Thornsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 47.08 | ||||||
11 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 47.63 | ||||||
12 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.78 | ||||||
13 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 48.74 | ||||||
14 | Caroline Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 48.84 | ||||||
15 | Amalie Leth-Nissen | 2004 | Herlev Svømning | 49.41 | ||||||
16 | Nora Armstrong | 2004 | Sigma Swim Allerød | 50.27 | ||||||
17 | Ella My Rensch Vinterberg | 2005 | Sigma Swim Allerød | 50.58 | ||||||
18 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.08 | ||||||
19 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.76 | ||||||
20 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 56.53 | ||||||
21 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 59.29 | ||||||
22 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:03.13 | ||||||
23 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:03.24 | ||||||
24 | Ida Mogensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:03.77 | ||||||
25 | Julie Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:15.23 | ||||||
26 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:16.87 | ||||||
27 | Mynte Ring | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:20.62 | ||||||
28 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:21.42 | ||||||
29 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:24.15 | ||||||
30 | Laura Frederikke Stoltz | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:28.30 | ||||||
31 | Sophie la Cour Bornet | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:04.03 | ||||||
32 | Frida Holm Andreasen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:05.61 | ||||||
33 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:25.32 | ||||||
- | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ej berør v25m | |||||
- | Vilja S. Linneberg | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | TVS Tårnborg IF | 28.92 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 25.80 | ||||||
2 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.98 | ||||||
3 | Alexander Kragesand | 1999 | TVS Tårnborg IF | 31.97 | ||||||
- | Frederik H. Fuglsang | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 29.94 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.89 | ||||||
2 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 33.14 | ||||||
3 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 38.24 | ||||||
4 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 40.22 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 33.55 | ||||||
2 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.87 | OD1 | |||||
3 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.87 | OD2 | |||||
4 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.75 | ||||||
5 | Benjamin Spicker | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.80 | ||||||
6 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 36.41 | ||||||
7 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 37.30 | ||||||
8 | Adam Holm Jørgensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.74 | ||||||
9 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | TVS Tårnborg IF | 38.49 | ||||||
10 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.19 | ||||||
11 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 39.55 | ||||||
12 | Andreas Reiter | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.95 | ||||||
13 | Robert Groth | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.59 | ||||||
14 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 40.63 | ||||||
15 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 40.64 | ||||||
16 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.44 | ||||||
17 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 42.67 | ||||||
18 | Johan Færch | 2004 | Sigma Swim Allerød | 44.77 | ||||||
19 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 44.82 | ||||||
20 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | 45.49 | ||||||
21 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 47.06 | ||||||
22 | Lucas Juhler | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.32 | ||||||
23 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 48.84 | ||||||
24 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.71 | ||||||
25 | Rasmus Rechendorff | 2004 | Sigma Swim Allerød | 52.08 | ||||||
26 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 54.53 | ||||||
27 | Tobias Brandt Dragenberg | 2004 | Sigma Swim Allerød | 54.90 | ||||||
28 | Magnus B. Knudsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.92 | ||||||
29 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 58.31 | ||||||
30 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:00.64 | ||||||
31 | August Zoega Løgager | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:02.98 | ||||||
32 | Simon Elm Gad | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:03.29 | ||||||
33 | Carl-Johan Rygaard Jonas | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:04.36 | ||||||
34 | Oliver Norvold | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:04.51 | ||||||
35 | Asbjørn Rasmussen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:10.99 | ||||||
36 | Oliver S. Henriksen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:12.70 | ||||||
37 | Jens Sebastian Sanderhoff | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:40.38 | ||||||
- | Alexander Gustafsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Alexander Uhrenfeldt | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:52 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 37.95 | 1:17.42 | 2:03.78 | 2:42.11 | |||
2 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 35.75 | 1:19.70 | 2:08.50 | 2:47.09 | |||
3 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.58 | 1:26.38 | 2:21.57 | 3:04.04 | |||
4 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.83 | 1:27.58 | 2:23.76 | 3:06.28 | |||
5 | Katrine Alstrup Rasmussen | 1997 | TVS Tårnborg IF | 38.63 | 1:30.38 | 2:29.84 | 3:13.19 | |||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.16 | 1:14.98 | 2:00.05 | 2:35.56 | |||
2 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.44 | 1:19.46 | 2:07.26 | 2:45.30 | |||
3 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 35.01 | 1:19.40 | 2:10.25 | 2:46.51 | |||
4 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.70 | 1:19.57 | 2:09.27 | 2:47.00 | |||
5 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 41.26 | 1:26.50 | 2:18.25 | 3:00.80 | |||
6 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.13 | 1:28.75 | 2:21.87 | 3:04.72 | |||
7 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 42.88 | 1:31.63 | 2:23.72 | 3:06.75 | |||
8 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.43 | 1:27.66 | 2:23.56 | 3:09.68 | |||
9 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.48 | 1:33.39 | 2:31.88 | 3:12.13 | |||
10 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 45.00 | 1:34.96 | 2:35.28 | 3:23.05 | |||
11 | Katarina Brandt Nielsen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.30 | 1:43.43 | 2:44.11 | 3:31.23 | |||
12 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 49.80 | 1:43.14 | 2:49.79 | 3:32.94 | |||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.75 | 1:20.08 | 2:10.38 | 2:49.23 | |||
2 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.98 | 1:21.22 | 2:12.15 | 2:51.75 | |||
3 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.25 | 1:26.39 | 2:18.83 | 2:59.81 | |||
4 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.64 | 1:27.36 | 2:20.22 | 3:02.82 | |||
5 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 46.66 | 1:32.94 | 2:27.99 | 3:12.23 | |||
6 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 45.03 | 1:35.22 | 2:31.78 | 3:14.83 | |||
7 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 50.27 | 1:38.47 | 2:37.46 | 3:22.66 | |||
8 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 53.53 | 1:45.92 | 2:42.46 | 3:28.30 | |||
9 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.42 | 1:47.62 | 2:51.69 | 3:39.99 | |||
- | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Crawl i bryst v125m | |||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:40.56 | 2:37.15 | 3:19.33 | 3:19.33 | |||
2 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.12 | 1:36.66 | 2:34.18 | 3:19.73 | |||
3 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 50.11 | 1:42.36 | 2:49.71 | 3:37.28 | |||
4 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 50.76 | 1:45.41 | 2:47.41 | 3:37.42 | |||
5 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 46.06 | 1:44.12 | 2:46.58 | 3:37.95 | |||
6 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:43.09 | 2:50.33 | 3:39.17 | 3:39.17 | |||
- | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Kun 1 hånd v125m | |||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.11 | 1:44.75 | 2:43.75 | 3:34.91 | |||
2 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 58.55 | 2:01.28 | 3:14.42 | 4:12.03 | |||
- | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Udsvøm på maven v75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 31.84 | 1:09.75 | 1:57.23 | 2:31.85 | |||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 29.83 | 1:09.80 | 1:56.06 | 2:29.89 | OD1 | ||
2 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 31.15 | 1:10.48 | 1:56.37 | 2:29.89 | OD2 | ||
3 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.40 | 1:12.25 | 1:57.78 | 2:32.42 | |||
4 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.59 | 1:25.11 | 2:17.77 | 3:03.08 | |||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.40 | 1:23.98 | 2:14.27 | 2:54.59 | |||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.43 | 1:15.27 | 2:04.31 | 2:42.93 | |||
2 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 39.11 | 1:23.27 | 2:15.17 | 2:52.03 | |||
- | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 1 hånd i vend v150m | |||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.50 | 1:19.06 | 2:05.70 | 2:44.94 | |||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.05 | 1:17.42 | 2:11.17 | 2:50.02 | |||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.75 | 1:26.95 | 2:26.60 | 3:08.98 | |||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.25 | 1:34.69 | 2:35.94 | 3:18.69 | |||
5 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 47.83 | 1:36.39 | 2:38.07 | 3:18.83 | |||
6 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.02 | 1:43.38 | 2:40.42 | 3:23.36 | |||
7 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.98 | 1:33.74 | 2:38.13 | 3:23.45 | |||
8 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 48.96 | 1:43.16 | 2:43.61 | 3:30.31 | |||
9 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 54.59 | 1:47.02 | 2:48.70 | 3:36.95 | |||
10 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | TVS Tårnborg IF | 53.49 | 1:50.48 | 2:55.74 | 3:45.78 | |||
11 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 58.46 | 1:52.13 | 3:00.27 | 3:46.68 | |||
- | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Ej forts bevæg v100m | |||||
- | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Kun 1 hånd i v 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Laura Byvald | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | TVS Tårnborg IF | DSQ | 2 flybenspark v100m | |||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.48 | 1:35.15 | 2:25.65 | 3:15.38 | |||
2 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 46.68 | 1:39.08 | 2:33.51 | 3:25.78 | |||
3 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 49.28 | 1:42.42 | 2:36.91 | 3:31.17 | |||
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.97 | 1:27.54 | 2:14.65 | 3:02.63 | |||
2 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 3:33.95 | ||||||
3 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 51.53 | 1:49.24 | 2:46.00 | 3:41.73 | |||
4 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 3:47.76 | ||||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 50.68 | 1:50.63 | 2:50.31 | 3:49.37 | |||
2 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 3:49.86 | ||||||
3 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 1:03.08 | 2:09.18 | 3:17.47 | 4:26.03 | |||
- | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | DSQ | 1 hånd i vend v25m | |||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 3:55.82 | ||||||
2 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 55.16 | 1:58.28 | 3:02.43 | 4:04.87 | |||
3 | Caroline Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:06.26 | 2:19.61 | 3:31.12 | 4:37.85 | |||
4 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:08.01 | 2:20.52 | 3:34.03 | 4:44.30 | |||
- | Amalie Leth-Nissen | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | Ej samt berør v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 36.50 | 1:18.70 | 2:02.04 | 2:44.50 | |||
2 | Alexander Kragesand | 1999 | TVS Tårnborg IF | 45.30 | 1:35.71 | 2:26.68 | 3:16.49 | |||
3 | Mads Munk Sørensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.85 | 1:37.27 | 2:30.89 | 3:24.03 | |||
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 40.75 | 1:25.97 | 2:12.34 | 2:59.45 | |||
2 | Mikkel Steffensen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.58 | 1:32.43 | 2:25.31 | 3:18.86 | |||
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 50.17 | 1:46.69 | 2:44.71 | 3:42.62 | |||
2 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 51.16 | 1:50.82 | 2:52.15 | 3:52.51 | |||
3 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 53.26 | 1:53.47 | 2:54.30 | 3:57.89 | |||
4 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 57.32 | 1:59.82 | 3:02.01 | 4:04.82 | |||
- | Joakim R. Petersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.13 | 1:03.87 | |||||
2 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.83 | 1:04.56 | |||||
3 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.53 | 1:05.58 | |||||
4 | Clara Marie Juhlert | 2000 | Sigma Swim Allerød | 33.50 | 1:11.46 | |||||
5 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.30 | 1:12.40 | |||||
6 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 34.75 | 1:12.50 | |||||
7 | Katrine Alstrup Rasmussen | 1997 | TVS Tårnborg IF | 35.94 | 1:15.73 | |||||
8 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 37.39 | 1:18.07 | |||||
9 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.47 | 1:18.66 | |||||
10 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.20 | 1:20.03 | |||||
11 | Sif Salomonsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.32 | 1:20.32 | |||||
12 | Anna Glad | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.62 | 1:26.92 | |||||
- | Laura Byvald | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.52 | 1:05.78 | |||||
2 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.21 | 1:08.97 | |||||
3 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.76 | 1:15.93 | |||||
4 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.21 | 1:16.05 | |||||
5 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.75 | 1:16.96 | |||||
6 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 37.28 | 1:17.09 | |||||
7 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 38.46 | 1:20.27 | |||||
8 | Katarina Brandt Nielsen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.32 | 1:24.23 | |||||
- | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | DNF | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.86 | 1:08.87 | |||||
2 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.03 | 1:12.36 | |||||
3 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.90 | 1:13.43 | |||||
4 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.16 | 1:13.76 | |||||
5 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.26 | 1:14.38 | |||||
6 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.60 | 1:16.05 | |||||
7 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.95 | 1:19.44 | |||||
8 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.05 | 1:20.20 | |||||
9 | Ida Young Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.45 | 1:22.66 | |||||
10 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.94 | 1:27.47 | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.26 | 1:20.40 | |||||
2 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.39 | 1:24.53 | |||||
3 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 39.80 | 1:25.47 | |||||
4 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 43.39 | 1:30.28 | |||||
5 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:32.14 | 1:32.14 | |||||
6 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:33.47 | 1:33.47 | |||||
7 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 46.71 | 1:37.41 | |||||
8 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 47.37 | 1:44.03 | |||||
9 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 47.19 | 1:45.22 | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.14 | 1:24.42 | |||||
2 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 43.84 | 1:28.80 | |||||
3 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.33 | 1:32.11 | |||||
4 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 43.40 | 1:32.62 | |||||
5 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 47.84 | 1:39.17 | |||||
6 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:42.38 | 1:42.38 | |||||
7 | Elida Thornsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 48.42 | 1:45.09 | |||||
8 | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | 50.83 | 1:46.05 | |||||
9 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 51.92 | 1:47.74 | |||||
9 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 47.51 | 1:47.74 | |||||
11 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.03 | 1:50.40 | |||||
12 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 52.66 | 1:54.00 | |||||
13 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 54.55 | 2:00.70 | |||||
14 | Nora Armstrong | 2004 | Sigma Swim Allerød | 55.57 | 2:03.49 | |||||
15 | Ofelia Thomsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 57.96 | 2:07.13 | |||||
16 | Vilja S. Linneberg | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 59.37 | 2:08.29 | |||||
17 | Andrea Vad Brandt | 2005 | Sigma Swim Allerød | 56.08 | 2:09.91 | |||||
18 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.43 | 2:15.80 | |||||
19 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:06.98 | 2:20.12 | |||||
- | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ej berøring v50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 29.26 | 1:00.79 | |||||
2 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | TVS Tårnborg IF | 31.31 | 1:05.36 | |||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 29.43 | 1:01.08 | |||||
2 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.66 | 1:07.87 | OD1 | ||||
3 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.77 | 1:12.02 | |||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 31.00 | 1:02.33 | |||||
2 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.70 | 1:04.59 | OD2 | ||||
3 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.69 | 1:06.12 | |||||
4 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.03 | 1:13.85 | |||||
5 | Mikkel Steffensen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.10 | 1:19.83 | |||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.02 | 1:04.59 | OD1 | ||||
2 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.47 | 1:10.07 | |||||
3 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.20 | 1:12.36 | |||||
4 | Thor Klysner | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.42 | 1:15.52 | |||||
5 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 40.04 | 1:25.29 | |||||
6 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 43.98 | 1:29.51 | |||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.24 | 1:07.87 | OD2 | ||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.24 | 1:09.54 | |||||
3 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.58 | 1:13.77 | |||||
4 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.12 | 1:14.21 | |||||
5 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.50 | 1:16.87 | |||||
6 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.00 | 1:16.92 | |||||
7 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.06 | 1:18.24 | |||||
8 | Elia Latta | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:19.21 | 1:19.21 | |||||
9 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.47 | 1:22.52 | |||||
10 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.44 | 1:23.38 | |||||
11 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 39.47 | 1:23.53 | |||||
12 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 40.50 | 1:24.43 | |||||
13 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 43.16 | 1:30.13 | |||||
14 | Andreas Reiter | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.09 | 1:30.97 | |||||
14 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 42.38 | 1:30.97 | |||||
16 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 42.95 | 1:31.30 | |||||
17 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 44.22 | 1:31.98 | |||||
18 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.01 | 1:32.27 | |||||
19 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 44.85 | 1:32.59 | |||||
20 | Robert Groth | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.84 | 1:33.45 | |||||
21 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 45.21 | 1:35.60 | |||||
22 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 46.46 | 1:35.61 | |||||
23 | Adam Holm Jørgensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.50 | 1:36.46 | |||||
24 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.19 | 1:39.13 | |||||
25 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 45.60 | 1:40.76 | |||||
26 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 47.39 | 1:41.82 | |||||
27 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | 45.90 | 1:42.15 | |||||
28 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 49.31 | 1:42.59 | |||||
29 | Joakim R. Petersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 49.13 | 1:44.94 | |||||
30 | Lucas Juhler | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.21 | 1:51.78 | |||||
31 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 52.89 | 1:53.87 | |||||
32 | Theodor Wernberg Løvgren | 2005 | Sigma Swim Allerød | 55.86 | 1:54.41 | |||||
33 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.65 | 2:03.97 | |||||
34 | Magnus B. Knudsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.12 | 2:12.91 | |||||
35 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:07.43 | 2:20.77 | |||||
36 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:06.76 | 2:21.85 | |||||
- | Benjamin Spicker | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 15:08 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.87 | ||||||
2 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.63 | ||||||
3 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.38 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 38.36 | ||||||
2 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 43.28 | ||||||
3 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 44.25 | ||||||
4 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 49.39 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 45.19 | ||||||
2 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.98 | ||||||
3 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 47.14 | ||||||
4 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 48.90 | ||||||
5 | Ida Young Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 53.73 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 51.31 | ||||||
2 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.14 | ||||||
3 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 55.71 | ||||||
4 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 1:01.00 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.06 | ||||||
2 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.70 | ||||||
3 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 58.72 | ||||||
4 | Amalie Leth-Nissen | 2004 | Herlev Svømning | 1:01.19 | ||||||
5 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 1:02.69 | ||||||
6 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 1:04.86 | ||||||
7 | Andrea Vad Brandt | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:06.62 | ||||||
8 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.21 | ||||||
9 | Line Krog Rose | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:17.28 | ||||||
10 | Laura Hindsgaul | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:17.49 | ||||||
- | Ella My Rensch Vinterberg | 2005 | Sigma Swim Allerød | DSQ | 3 flyben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 38.28 | ||||||
2 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | TVS Tårnborg IF | 39.45 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 34.76 | ||||||
2 | Phillip Jeppesen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 41.48 | ||||||
3 | Alexander Kragesand | 1999 | TVS Tårnborg IF | 43.49 | ||||||
- | Frederik H. Fuglsang | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Steffensen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.18 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 44.26 | ||||||
2 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 53.00 | ||||||
3 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 57.35 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 43.81 | ||||||
2 | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 48.59 | ||||||
3 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 49.43 | ||||||
4 | Adam Holm Jørgensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.72 | ||||||
5 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 50.47 | ||||||
6 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 50.70 | ||||||
7 | Benjamin Spicker | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.97 | ||||||
8 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.33 | ||||||
9 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | TVS Tårnborg IF | 54.42 | ||||||
10 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 54.45 | ||||||
11 | Joakim R. Petersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 54.47 | ||||||
12 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 56.89 | ||||||
13 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 57.99 | ||||||
14 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.78 | ||||||
15 | Lucas Juhler | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.07 | ||||||
- | Alexander Uhrenfeldt | 2004 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Magnus B. Knudsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Flere armtag u vand | |||||
- | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | DSQ | 1 hånd v vend v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 15:28 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | TVS Tårnborg IF | 37.19 | 1:25.34 | 2:13.10 | 3:00.86 | |||
2 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 37.71 | 1:22.94 | 2:11.56 | 3:01.89 | |||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.60 | 1:14.12 | 1:54.97 | 2:34.00 | |||
2 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 35.34 | 1:15.23 | 1:56.02 | 2:37.71 | |||
3 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.74 | 1:19.46 | 2:02.44 | 2:44.71 | |||
4 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 38.47 | 1:23.93 | 2:11.00 | 2:59.56 | |||
5 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.72 | 1:37.23 | 3:33.28 | 3:33.28 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Munk Sørensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.94 | 1:23.26 | 2:21.69 | 3:20.37 | |||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 35.28 | 1:16.45 | 1:59.73 | 2:39.65 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Talent Piger 1 | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.94 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 39.54 | 39.54 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 41.02 | 1:20.56 | |||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 38.03 | 1:58.59 | |||||||
Emilie Fischer | 2001 | 32.35 | 2:30.94 | |||||||
2 | Hvidover Piger C | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:36.12 | ||||||
Emma Petersen | 2002 | 39.56 | 39.56 | |||||||
Alma Kondrup Hansen | 2002 | 44.66 | 1:24.22 | |||||||
Maja Emilie Nielsen | 2002 | 36.75 | 2:00.97 | |||||||
Emma Bille Engell | 2002 | 35.15 | 2:36.12 | |||||||
3 | Allerød Piger 1 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:44.33 | ||||||
Mille Pedersen | 2003 | 43.11 | 43.11 | |||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 39.03 | 1:22.14 | |||||||
Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 44.11 | 2:06.25 | |||||||
Amalie Sindahl | 2002 | 38.08 | 2:44.33 | |||||||
4 | Allerød Piger 2 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:02.26 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 45.40 | 45.40 | |||||||
Asta Rygaard | 2003 | 50.17 | 1:35.57 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 1:26.69 | 3:02.26 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 3:02.26 | ||||||||
5 | Mk 31 Piger 1 | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:15.81 | ||||||
Asta Andersen | 2003 | 48.19 | 48.19 | |||||||
Nønne Christensen | 2004 | 52.59 | 1:40.78 | |||||||
Liva Søby | 2004 | 54.79 | 2:35.57 | |||||||
Emma Thorsen | 2004 | 40.24 | 3:15.81 | |||||||
6 | Tvs Piger 1 | 2004 | TVS Tårnborg IF | 3:36.49 | ||||||
Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 53.54 | 53.54 | |||||||
Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 55.43 | 1:48.97 | |||||||
Lucca Rademakers | 2004 | 1:02.07 | 2:51.04 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 45.45 | 3:36.49 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Talent Drenge 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:17.08 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 37.98 | 1:11.17 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 33.76 | 1:44.93 | |||||||
Daniel Johansen | 2000 | 32.15 | 2:17.08 | |||||||
2 | Hvidovre Drenge C | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:28.62 | ||||||
Anders Skousen | 2002 | 38.75 | 38.75 | |||||||
Tobias Hufeldt | 2001 | 41.07 | 1:19.82 | |||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 36.23 | 1:56.05 | |||||||
Andreas Gammelgaard | 2002 | 32.57 | 2:28.62 | |||||||
3 | Allerød Drenge 1 | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:29.42 | ||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 36.45 | 36.45 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 43.09 | 1:19.54 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 37.88 | 1:57.42 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 32.00 | 2:29.42 | |||||||
4 | Talent Drenge 2 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:50.21 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 41.36 | 41.36 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 50.10 | 1:31.46 | |||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 1:18.75 | 2:50.21 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 2:50.21 | ||||||||
5 | Allerød Drenge 2 | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:59.57 | ||||||
Jakob Legaard | 2003 | 44.95 | 44.95 | |||||||
Malde Tesch Busse | 2003 | 51.34 | 1:36.29 | |||||||
Marius Wanscher | 2002 | 49.75 | 2:26.04 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 33.53 | 2:59.57 | |||||||
6 | Mk 31 Drenge 1 | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:39.11 | ||||||
Alex Baes Maidens | 2004 | 52.46 | 52.46 | |||||||
Michael Elliks | 2002 | 54.47 | 1:46.93 | |||||||
Robert Groth | 2003 | 51.34 | 2:38.27 | |||||||
Magnus B. Knudsen | 2005 | 1:00.84 | 3:39.11 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.82 | 2:42.57 | 4:14.02 | 5:28.01 | |||
2 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.15 | 2:50.56 | 4:29.81 | 5:53.03 | |||
3 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | TVS Tårnborg IF | 1:22.88 | 3:01.21 | 4:40.17 | 6:02.59 | |||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:22.91 | 2:54.86 | 4:39.85 | 6:00.98 | |||
2 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.27 | 3:05.86 | 4:48.67 | 6:12.51 | |||
3 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.77 | 3:02.47 | 4:47.75 | 6:19.75 | |||
4 | Silje Thramkrongart | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:43.06 | 3:18.37 | 5:13.64 | 6:41.76 | |||
5 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:50.83 | 3:25.90 | 5:20.21 | 6:43.66 | |||
- | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej forts bevæg v125m | |||||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.01 | 2:51.55 | 4:33.18 | 5:52.83 | |||
2 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.52 | 3:03.22 | 4:48.11 | 6:11.71 | |||
3 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.53 | 3:11.82 | 5:04.22 | 6:33.05 | |||
4 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:51.51 | 3:34.65 | 5:29.09 | 7:00.50 | |||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.43 | 3:27.02 | 5:24.84 | 6:59.40 | |||
2 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:47.60 | 3:31.46 | 5:28.55 | 7:00.99 | |||
3 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:41.85 | 3:23.97 | 5:34.63 | 7:10.23 | |||
4 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:52.64 | 3:53.03 | 5:49.67 | 7:26.46 | |||
5 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:56.82 | 3:50.73 | 5:48.36 | 7:29.63 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:17.25 | 2:44.60 | 4:14.99 | 5:28.49 | |||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:21.35 | 2:50.97 | 4:43.93 | 6:02.84 | |||
2 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.78 | 2:58.31 | 4:42.87 | 6:12.80 | |||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.23 | 2:42.05 | 4:16.78 | 5:29.41 | |||
- | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:51.22 | 3:33.61 | 5:44.24 | 7:18.72 | EXTRA | ||
- | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.49 | 3:18.31 | 5:26.66 | 6:55.46 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.32 | ||||||
2 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.12 | ||||||
3 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 42.27 | ||||||
4 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 43.27 | ||||||
5 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.12 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.83 | ||||||
2 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 40.66 | ||||||
3 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 41.70 | ||||||
4 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 42.22 | ||||||
- | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven f 25m | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.49 | ||||||
2 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 42.23 | ||||||
3 | Julie Nissen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 42.96 | ||||||
4 | Victoria Toft | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.84 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.38 | ||||||
2 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.62 | ||||||
3 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 48.91 | ||||||
4 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 50.15 | ||||||
- | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 44.70 | ||||||
2 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.03 | ||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 45.23 | ||||||
4 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 47.76 | ||||||
5 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.50 | ||||||
6 | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | 49.41 | ||||||
7 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.60 | ||||||
8 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 51.48 | ||||||
9 | Elida Thornsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 52.70 | ||||||
10 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 53.23 | ||||||
11 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 53.42 | ||||||
12 | Ella My Rensch Vinterberg | 2005 | Sigma Swim Allerød | 56.16 | ||||||
13 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.83 | ||||||
14 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 57.22 | ||||||
15 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 57.77 | ||||||
16 | Laura Hindsgaul | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:00.72 | ||||||
17 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:03.15 | ||||||
18 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:03.51 | ||||||
19 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:05.54 | ||||||
20 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:06.55 | ||||||
21 | Julie Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:07.14 | ||||||
22 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:07.29 | ||||||
23 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:08.18 | ||||||
24 | Ida Mogensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:10.99 | ||||||
25 | Laura Frederikke Stoltz | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:11.37 | ||||||
26 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:12.47 | ||||||
27 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:16.78 | ||||||
28 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:18.50 | ||||||
- | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Ej forts bevæg v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.22 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.71 | ||||||
2 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.61 | ||||||
3 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.16 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 46.81 | ||||||
2 | Nikolaj B. Pedersen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.86 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.58 | ||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.57 | ||||||
3 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 41.08 | ||||||
4 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.27 | ||||||
5 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 42.62 | ||||||
6 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 44.71 | ||||||
7 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 45.16 | ||||||
8 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.69 | ||||||
9 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 45.85 | ||||||
10 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 46.16 | ||||||
11 | Joakim R. Petersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 48.81 | ||||||
12 | Robert Groth | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.73 | ||||||
13 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.05 | ||||||
14 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.35 | ||||||
15 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.64 | ||||||
16 | Theodor Wernberg Løvgren | 2005 | Sigma Swim Allerød | 57.83 | ||||||
17 | Johan Færch | 2004 | Sigma Swim Allerød | 59.95 | ||||||
18 | Magnus B. Knudsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.40 | ||||||
19 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:01.39 | ||||||
20 | Tobias Brandt Dragenberg | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:01.70 | ||||||
21 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:06.81 | ||||||
- | Asbjørn Rasmussen | 2004 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Andreas Reiter | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Ej forts bevæg v25m | |||||
- | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | DSQ | Ej forts bevæg v25m | |||||
- | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Svøm på maven ef 25m | |||||
- | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | DSQ | Afsl. på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 32.32 | 1:07.43 | 1:43.19 | 2:18.88 | |||
2 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 32.20 | 1:07.50 | 1:44.02 | 2:21.24 | |||
3 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 32.52 | 1:08.22 | 1:45.19 | 2:21.48 | |||
4 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.69 | 1:21.01 | 2:05.24 | 2:48.07 | |||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 38.27 | 1:20.91 | 2:04.55 | 2:44.85 | |||
2 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 39.92 | 1:25.29 | 2:10.97 | 2:55.95 | |||
- | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | DNF | ||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.91 | 1:19.59 | 2:00.19 | 2:42.39 | |||
2 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.97 | 1:24.90 | 2:10.19 | 2:52.99 | |||
3 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 41.47 | 1:26.87 | 2:11.33 | 2:54.86 | |||
4 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.72 | 1:30.19 | 2:19.80 | 3:07.75 | |||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 44.05 | 1:32.98 | 2:24.66 | 3:11.37 | |||
2 | Olivia Nørregaard Christe | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.69 | 1:34.34 | 2:29.73 | 3:21.42 | |||
3 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 48.10 | 1:43.38 | 2:39.74 | 3:36.70 | |||
4 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 45.40 | 1:41.82 | 2:42.89 | 3:41.97 | |||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.21 | 1:26.66 | 2:13.48 | 3:03.05 | |||
2 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 48.53 | 1:43.74 | 2:43.04 | 3:36.22 | |||
3 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 47.54 | 1:45.07 | 3:51.55 | 3:51.55 | |||
4 | Caroline Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 53.91 | 1:52.92 | 2:52.24 | 3:51.76 | |||
5 | Ofelia Thomsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 59.97 | 2:15.07 | 3:36.31 | 4:49.85 | |||
6 | Signe Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 58.07 | 2:16.72 | 3:36.72 | 4:50.96 | |||
7 | Line Krog Rose | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:03.86 | 2:26.99 | 3:52.28 | 5:10.73 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 30.74 | 1:04.49 | 1:39.66 | 2:14.08 | |||
2 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 31.97 | 1:08.60 | 1:46.55 | 2:23.65 | |||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 29.32 | 1:02.04 | 1:36.06 | 2:11.06 | |||
2 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.34 | 1:15.66 | 1:58.75 | 2:40.79 | |||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.86 | 1:10.67 | 1:48.84 | 2:26.42 | |||
2 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 44.40 | 1:32.82 | 2:22.43 | 3:10.67 | |||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.59 | 1:11.77 | 1:51.01 | 2:29.84 | |||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.73 | 1:13.18 | 1:51.89 | 2:30.45 | |||
3 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.84 | 1:16.39 | 1:58.83 | 2:37.75 | |||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.01 | 1:23.41 | 2:08.46 | 2:51.11 | |||
5 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.00 | 1:31.93 | 2:20.16 | 3:01.94 | |||
6 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 41.09 | 1:28.47 | 2:18.37 | 3:02.84 | |||
7 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 41.50 | 1:31.45 | 2:21.67 | 3:09.19 | |||
8 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 43.69 | 1:33.34 | 2:21.00 | 3:15.62 | |||
9 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 45.38 | 1:37.69 | 2:35.43 | 3:26.42 | |||
10 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 45.00 | 1:39.72 | 2:37.41 | 3:28.96 | |||
11 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 51.64 | 1:56.63 | 3:02.44 | 4:09.94 | |||
12 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:02.41 | 2:17.44 | 3:32.58 | 4:46.54 | |||
- | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 35.57 | 1:18.69 | |||||
2 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | TVS Tårnborg IF | 35.98 | 1:19.10 | |||||
3 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.38 | 1:32.47 | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.86 | 1:11.88 | |||||
2 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.18 | 1:25.85 | |||||
3 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.30 | 1:33.10 | |||||
4 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 43.92 | 1:36.63 | |||||
5 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 49.00 | 1:46.58 | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.24 | 1:21.83 | |||||
2 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.58 | 1:29.58 | |||||
3 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 51.57 | 1:52.08 | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.22 | 1:33.46 | |||||
2 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 47.49 | 1:43.85 | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.61 | 1:48.41 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 28.03 | 1:04.26 | |||||
2 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 33.66 | 1:12.93 | |||||
3 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.21 | 1:14.00 | |||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 33.22 | 1:14.98 | |||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.87 | 1:21.22 | |||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.81 | 1:22.40 | |||||
2 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.83 | 1:25.60 | |||||
3 | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.09 | 1:34.20 | |||||
4 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.26 | 1:34.72 | |||||
5 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 44.86 | 1:41.56 | |||||
6 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.02 | 1:44.61 | |||||
7 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 46.80 | 1:44.87 | |||||
- | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | 2 brystarmtag e 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 27, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:13.95 | 2:30.20 | 3:46.80 | 5:02.96 | 10:13.43 | ||
6:20.61 | 7:38.27 | 8:56.25 | ||||||||
2 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:22.97 | 2:50.45 | 4:19.42 | 5:48.69 | 11:44.74 | ||
7:17.28 | 8:48.39 | 10:19.09 | ||||||||
3 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:24.60 | 2:58.77 | 4:32.76 | 6:09.21 | 12:28.44 | ||
7:45.93 | 9:21.72 | 11:45.99 | ||||||||
Løb 27, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.36 | 2:45.00 | 4:12.23 | 5:40.61 | 11:27.14 | ||
7:08.15 | 8:36.06 | 10:03.37 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:46 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 28, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:11.69 | 2:30.68 | 3:50.63 | 5:11.17 | 10:28.81 | ||
6:32.56 | 7:52.72 | 9:11.54 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 38.64 | 1:22.38 | |||||
2 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 39.63 | 1:22.95 | |||||
3 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.12 | 1:36.60 | |||||
4 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.74 | 1:41.43 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 40.03 | 1:23.88 | |||||
2 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.95 | 1:30.91 | |||||
3 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 44.15 | 1:35.17 | |||||
4 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 46.27 | 1:36.83 | |||||
5 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 47.68 | 1:39.72 | |||||
6 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 49.05 | 1:41.87 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.57 | 1:35.21 | |||||
2 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 45.97 | 1:36.72 | |||||
3 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 47.34 | 1:38.89 | |||||
4 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 50.19 | 1:44.57 | |||||
5 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 50.62 | 1:46.95 | |||||
6 | Victoria Toft | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.38 | 1:50.46 | |||||
7 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.20 | 2:00.30 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 48.30 | 1:43.80 | |||||
2 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 49.94 | 1:44.00 | |||||
3 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 51.93 | 1:46.85 | |||||
4 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 55.57 | 1:58.36 | |||||
5 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 57.02 | 2:02.41 | |||||
6 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 1:00.22 | 2:08.05 | |||||
- | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.23 | 1:54.52 | |||||
2 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.66 | 2:13.28 | |||||
3 | Julie Kolind Haunsø | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.23 | 2:16.03 | |||||
4 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.89 | 2:18.06 | |||||
5 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 1:06.15 | 2:20.29 | |||||
6 | Signe Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:08.55 | 2:23.96 | |||||
7 | Andrea Vad Brandt | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:06.41 | 2:24.31 | |||||
8 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:18.31 | 2:49.15 | |||||
- | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | DSQ | Asynkron ben v 40m | |||||
- | Josefine V. H. Lilliedal | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Arme bag hoften sv | |||||
- | Laura Hindsgaul | 2005 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Fl armtag u vand i s | |||||
- | Nora Armstrong | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Crawlben efter 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Phillip Jeppesen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 41.32 | 1:27.87 | |||||
2 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.52 | 1:36.92 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.37 | 1:31.55 | |||||
2 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 45.49 | 1:39.96 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 39.40 | 1:24.20 | |||||
2 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 43.29 | 1:29.12 | |||||
3 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 44.47 | 1:33.54 | |||||
4 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 54.67 | 1:58.36 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.13 | 1:34.92 | |||||
2 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 46.48 | 1:40.71 | |||||
3 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 48.95 | 1:43.90 | |||||
4 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 49.52 | 1:44.13 | |||||
5 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.33 | 1:46.11 | |||||
6 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.03 | 1:46.28 | |||||
7 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 50.74 | 1:47.03 | |||||
8 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 53.42 | 1:51.97 | |||||
9 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 53.28 | 1:52.57 | |||||
10 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 54.89 | 1:55.09 | |||||
11 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 57.05 | 1:59.15 | |||||
12 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 58.89 | 2:00.77 | |||||
13 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 59.97 | 2:03.69 | |||||
14 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.07 | 2:05.48 | |||||
15 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.03 | 2:06.04 | |||||
16 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.29 | 2:10.26 | |||||
17 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.11 | 2:10.31 | |||||
18 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.08 | 2:10.68 | |||||
19 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.61 | 2:12.98 | |||||
20 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:10.16 | 2:31.37 | |||||
- | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | En hånd i vend 50m | |||||
- | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | Fl armt u vand v st | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | TVS Tårnborg IF | 34.42 | ||||||
2 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.02 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 35.21 | ||||||
2 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 39.06 | ||||||
3 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 43.35 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.25 | ||||||
2 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 41.69 | ||||||
3 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 51.67 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 51.25 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 45.07 | ||||||
2 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.55 | ||||||
3 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.98 | ||||||
4 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 1:02.48 | ||||||
5 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.50 | ||||||
6 | Elida Thornsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 1:05.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:23 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.05 | ||||||
2 | Phillip Jeppesen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 33.20 | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.88 | ||||||
- | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.33 | ||||||
2 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.78 | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 40.71 | ||||||
2 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 41.37 | ||||||
3 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 43.11 | ||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 43.45 | ||||||
5 | Robert Groth | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.02 | ||||||
6 | Elia Latta | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 49.92 | ||||||
7 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 51.21 | ||||||
8 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:22.24 | ||||||
- | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Crawltag v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:23 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.54 | 1:15.35 | |||||
2 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 46.64 | 1:34.74 | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.34 | 1:21.00 | |||||
2 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 40.90 | 1:23.03 | |||||
3 | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 41.25 | 1:25.41 | |||||
4 | Silje Thramkrongart | 2001 | Sigma Swim Allerød | 42.02 | 1:26.22 | |||||
5 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.56 | 1:28.73 | |||||
6 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 43.85 | 1:28.75 | |||||
7 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.64 | 1:30.67 | |||||
8 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 46.42 | 1:33.82 | |||||
9 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 46.89 | 1:35.51 | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.31 | 1:22.29 | |||||
2 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.97 | 1:22.44 | |||||
3 | Julie Nissen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 44.90 | 1:31.33 | |||||
4 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.61 | 1:31.80 | |||||
5 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 45.34 | 1:32.87 | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 43.25 | 1:30.82 | |||||
2 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.86 | 1:33.50 | |||||
3 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 46.04 | 1:35.97 | |||||
4 | Olivia Nørregaard Christe | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.20 | 1:36.29 | |||||
5 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 46.70 | 1:37.41 | |||||
6 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.78 | 1:44.77 | |||||
7 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 50.90 | 1:47.13 | |||||
8 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 53.52 | 1:51.94 | |||||
9 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 53.42 | 1:51.97 | |||||
- | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | Sv på maven ef. 25m | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.80 | 1:41.41 | |||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 50.71 | 1:42.81 | |||||
3 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 52.14 | 1:46.82 | |||||
4 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 51.47 | 1:46.92 | |||||
5 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 52.23 | 1:50.00 | |||||
6 | Elida Thornsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 53.99 | 1:51.48 | |||||
7 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.91 | 1:52.23 | |||||
8 | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | 54.07 | 1:53.11 | |||||
9 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 56.47 | 1:54.68 | |||||
10 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 57.99 | 2:00.45 | |||||
11 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 59.46 | 2:02.31 | |||||
12 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.52 | 2:05.46 | |||||
13 | Anna Krølner | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.30 | 2:12.20 | |||||
14 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:04.97 | 2:13.41 | |||||
15 | Julie Kolind Haunsø | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.85 | 2:15.83 | |||||
16 | Line Krog Rose | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:07.62 | 2:17.77 | |||||
17 | Josefine V. H. Lilliedal | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.89 | 2:22.15 | |||||
- | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Ej forts bev v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 33.12 | 1:08.41 | |||||
2 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.04 | 1:32.68 | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 38.33 | 1:19.23 | |||||
2 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.26 | 1:19.77 | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 37.43 | 1:16.18 | |||||
2 | Thor Klysner | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 41.56 | 1:22.95 | |||||
3 | Nikolaj B. Pedersen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.97 | 1:48.38 | |||||
- | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | Ej berøring v 25m | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.52 | 1:15.20 | |||||
2 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 41.78 | 1:22.70 | |||||
3 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 41.75 | 1:24.83 | |||||
4 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 42.34 | 1:26.88 | |||||
5 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 42.98 | 1:28.22 | |||||
6 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 46.01 | 1:33.44 | |||||
7 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.50 | 1:33.75 | |||||
8 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 47.19 | 1:35.11 | |||||
9 | Elia Latta | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 46.23 | 1:35.23 | |||||
10 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 48.70 | 1:38.41 | |||||
11 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 48.94 | 1:40.46 | |||||
12 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 51.96 | 1:43.91 | |||||
13 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 51.10 | 1:44.59 | |||||
14 | Andreas Reiter | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.32 | 1:44.84 | |||||
15 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 51.63 | 1:45.44 | |||||
16 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 52.85 | 1:46.43 | OD1 | ||||
17 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.29 | 1:46.43 | OD2 | ||||
18 | Joakim R. Petersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 53.11 | 1:46.86 | |||||
19 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 54.86 | 1:47.12 | |||||
20 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 54.09 | 1:48.12 | |||||
21 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 53.92 | 1:48.60 | |||||
22 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.49 | 1:49.48 | |||||
23 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 55.99 | 1:52.03 | |||||
24 | Robert Groth | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.15 | 1:52.90 | |||||
25 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 54.72 | 1:55.46 | |||||
26 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 55.35 | 1:56.38 | |||||
27 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 57.20 | 1:56.57 | |||||
28 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 56.94 | 1:58.26 | |||||
29 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | 56.22 | 2:00.11 | |||||
30 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.03 | 2:00.31 | |||||
31 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.30 | 2:00.67 | |||||
32 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 59.18 | 2:01.78 | |||||
33 | Magnus B. Knudsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.13 | 2:05.54 | |||||
34 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:12.67 | 2:27.84 | |||||
- | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Svøm på maven ef 25m | |||||
- | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ej forts bevæg v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.06 | 1:23.96 | |||||
2 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.13 | 1:24.30 | |||||
3 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 41.78 | 1:27.13 | |||||
4 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.22 | 1:32.72 | |||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.63 | 1:12.66 | |||||
2 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:19.63 | 1:19.63 | |||||
3 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.87 | 1:32.64 | |||||
4 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 47.59 | 1:35.78 | |||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.69 | 1:19.45 | |||||
2 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.58 | 1:20.44 | |||||
3 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.20 | 1:24.60 | |||||
4 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.97 | 1:25.57 | |||||
5 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 42.43 | 1:28.91 | |||||
6 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.73 | 1:40.84 | |||||
7 | Victoria Toft | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.79 | 1:41.95 | |||||
- | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Sv på maven før 50m | |||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 46.25 | 1:36.22 | |||||
2 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.79 | 1:36.65 | |||||
3 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 46.58 | 1:38.67 | |||||
4 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 46.81 | 1:42.17 | |||||
5 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 50.33 | 1:42.84 | |||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 45.28 | 1:35.99 | |||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.31 | 1:38.20 | |||||
3 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 53.53 | 1:48.00 | |||||
4 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.64 | 1:48.77 | |||||
5 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 52.01 | 1:51.64 | |||||
6 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 53.22 | 1:53.46 | |||||
7 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 54.87 | 1:55.12 | |||||
8 | Caroline Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 55.83 | 1:57.05 | |||||
9 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 52.85 | 2:04.23 | |||||
10 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.55 | 2:09.04 | |||||
11 | Nora Armstrong | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:03.14 | 2:09.82 | |||||
12 | Ella My Rensch Vinterberg | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:03.11 | 2:13.13 | |||||
13 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:14.89 | 2:14.89 | |||||
14 | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | 59.78 | 2:15.34 | |||||
15 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:03.62 | 2:16.69 | |||||
16 | Josefine V. H. Lilliedal | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.21 | 2:20.29 | |||||
17 | Ofelia Thomsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:11.42 | 2:26.84 | |||||
18 | Anna Krølner | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.86 | 2:27.82 | |||||
19 | Andrea Vad Brandt | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:14.76 | 2:34.82 | |||||
- | Julie Kolind Haunsø | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Brystben i fly v st. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.16 | 1:10.67 | |||||
2 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 34.25 | 1:14.89 | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 30.60 | 1:06.26 | |||||
2 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.26 | 1:22.96 | |||||
- | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 1 hånd i vend v 75m | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.67 | 1:16.44 | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.30 | 1:13.33 | |||||
2 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.05 | 1:15.94 | |||||
3 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 47.61 | 1:39.96 | |||||
4 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 47.41 | 1:41.27 | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.74 | 1:17.63 | |||||
2 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.43 | 1:24.97 | |||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.63 | 1:27.36 | |||||
4 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 42.04 | 1:28.83 | |||||
5 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.59 | 1:29.01 | |||||
6 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 41.80 | 1:31.54 | |||||
7 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.96 | 1:32.43 | |||||
8 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.06 | 1:34.05 | |||||
9 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.24 | 1:35.25 | |||||
10 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 51.56 | 1:43.72 | |||||
11 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 49.86 | 1:44.25 | |||||
12 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.30 | 1:46.81 | |||||
13 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 52.29 | 1:48.22 | |||||
14 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.15 | 1:49.62 | |||||
15 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 56.07 | 1:53.65 | |||||
16 | Joakim R. Petersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 58.58 | 1:54.41 | |||||
17 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 59.78 | 1:59.17 | |||||
18 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.04 | 1:59.50 | |||||
19 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 59.96 | 2:01.71 | |||||
20 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 55.67 | 2:03.57 | |||||
21 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.98 | 2:09.30 | |||||
22 | Theodor Wernberg Løvgren | 2005 | Sigma Swim Allerød | 56.36 | 2:09.64 | |||||
- | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Crawlben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Talent Piger 1 | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.53 | ||||||
Emilie Fischer | 2001 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 33.43 | 1:06.98 | |||||||
Laura Janner | 2002 | 31.41 | 1:38.39 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 33.14 | 2:11.53 | |||||||
2 | Allerød Piger 1 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:30.82 | ||||||
Amalie Sindahl | 2002 | 38.00 | 38.00 | |||||||
Mille Pedersen | 2003 | 37.87 | 1:15.87 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 37.87 | 1:53.74 | |||||||
Asta Rygaard | 2003 | 37.08 | 2:30.82 | |||||||
3 | Allerød Piger 2 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:41.70 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 39.57 | 39.57 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 40.82 | 1:20.39 | |||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 38.04 | 1:58.43 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 43.27 | 2:41.70 | |||||||
4 | Mk 31 Piger 1 | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:46.49 | ||||||
Victoria Toft | 2002 | 40.75 | 40.75 | |||||||
Emma Thorsen | 2004 | 40.56 | 1:21.31 | |||||||
Liva Søby | 2004 | 43.51 | 2:04.82 | |||||||
Asta Andersen | 2003 | 41.67 | 2:46.49 | |||||||
5 | Tvs Piger 1 | 2004 | TVS Tårnborg IF | 3:03.86 | ||||||
Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 39.68 | 39.68 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 45.73 | 1:25.41 | |||||||
Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 50.57 | 2:15.98 | |||||||
Lucca Rademakers | 2004 | 47.88 | 3:03.86 | |||||||
6 | Mk 31 Piger 2 | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:21.98 | ||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 49.29 | 49.29 | |||||||
Nønne Christensen | 2004 | 48.63 | 1:37.92 | |||||||
Smila Mathilda Reiter | 2004 | 52.34 | 2:30.26 | |||||||
Frida Moestrup Jensen | 2004 | 51.72 | 3:21.98 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:50 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Talent Drenge 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:01.07 | ||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 30.58 | 30.58 | |||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 28.29 | 58.87 | |||||||
Daniel Johansen | 2000 | 31.76 | 1:30.63 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 30.44 | 2:01.07 | |||||||
2 | Allerød Drenge 1 | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:07.24 | ||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 29.97 | 1:00.84 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 32.84 | 1:33.68 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 33.56 | 2:07.24 | |||||||
3 | Hvidovre Drenge C | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:10.96 | ||||||
Andreas Gammelgaard | 2002 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 33.02 | 1:06.59 | |||||||
Anders Skousen | 2002 | 33.43 | 1:40.02 | |||||||
Tobias Hufeldt | 2001 | 30.94 | 2:10.96 | |||||||
4 | Talent Drenge 2 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.42 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 34.65 | 1:08.71 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 36.82 | 1:45.53 | |||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 35.89 | 2:21.42 | |||||||
5 | Allerød Drenge 2 | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:28.21 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 36.05 | 36.05 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 34.35 | 1:10.40 | |||||||
Nicholas Svane | 2002 | 36.99 | 1:47.39 | |||||||
Jakob Legaard | 2003 | 40.82 | 2:28.21 | |||||||
6 | Mk 31 Drenge 1 | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:42.95 | ||||||
Nikolaj B. Pedersen | 2001 | 40.39 | 40.39 | |||||||
Robert Groth | 2003 | 41.84 | 1:22.23 | |||||||
Andreas Reiter | 2002 | 40.29 | 2:02.52 | |||||||
Michael Elliks | 2002 | 40.43 | 2:42.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:54 |