Results for TYR Vantaa Junior Meet
Below are all results from the competition shown by session.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:25 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 1, 50m SU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
lisäteksti |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 308 | 41.45 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Petra Ansaranta | 2004 | 302 | 41.69 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Laura Vitsut | 2004 | 297 | 41.93 | ||||||
Briis | ||||||||||
4 | Eliisabeth Viiding | 2004 | 294 | 42.09 | ||||||
Briis | ||||||||||
5 | Hanna Kangur | 2004 | 258 | 43.94 | ||||||
Briis | ||||||||||
6 | Diana Voloshina | 2004 | 257 | 44.01 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
7 | Lumi Luoma | 2005 | 236 | 45.29 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Vlada Guljajeva | 2004 | 189 | 48.78 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Aamu Änkilä | 2004 | 182 | 49.40 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Laura Heinonen | 2004 | 167 | 50.77 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
11 | Nicole Yisrael | 2004 | 166 | 50.85 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Pinja Kallio | 2004 | 165 | 51.02 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
13 | Sonja Salmimies | 2004 | 159 | 51.65 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
14 | Ilona Marleen Koppel | 2005 | 156 | 52.00 | ||||||
Briis | ||||||||||
15 | Vera Rouhiainen | 2004 | 154 | 52.14 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Elizaveta Prigicheva | 2004 | 148 | 52.89 | ||||||
Okeanium | ||||||||||
17 | Elina Laaksonen | 2004 | 146 | 53.15 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Elina Ryynänen | 2005 | 144 | 53.30 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 144 | 53.39 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Taisiya Aleshina | 2005 | 140 | 53.92 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
21 | Iida Herrala | 2004 | 135 | 54.56 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Aino Jäkärä | 2005 | 132 | 54.89 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
23 | Sofia Kamchatkina | 2005 | 131 | 55.04 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
24 | Nanna Sinerkari | 2004 | 131 | 55.07 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Noona Pursiainen | 2005 | 129 | 55.28 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
26 | Helmiina Toivonen | 2004 | 108 | 58.68 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
27 | Peppi Siurola | 2004 | 104 | 59.36 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
28 | Heta Hakkarainen | 2005 | 85 | 1:03.55 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
29 | Silvola Emmi | 2004 | 81 | 1:04.55 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
30 | Siiri Pekkala | 2005 | 78 | 1:05.28 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Susanna Ryynänen | 2006 | 77 | 1:05.71 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Ella Trebs | 2005 | 74 | 1:06.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
33 | Helmi Riihinen | 2004 | 72 | 1:07.04 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
34 | Jenni Kurki | 2005 | 69 | 1:08.16 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Maija Nätti | 2004 | 57 | 1:12.74 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Anastasia Ivanova | 2004 | DSQ | |||||||
Okeanium | ||||||||||
SW 10.6 Rataköydestä vetäminen | ||||||||||
- | Ekaterina Subbotina | 2004 | DSQ | |||||||
Okeanium | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Elizabeth Ignatenko | 2005 | DSQ | |||||||
Okeanium | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 1, 50m SU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 11 - 12 v |
lisäteksti |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Svetlana Poslanchik | 2002 | 524 | 34.73 | ||||||
Cometa | ||||||||||
2 | Melissa Priidel | 2002 | 457 | 36.33 | ||||||
Briis | ||||||||||
3 | Milla Nikkanen | 2002 | 365 | 39.16 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
4 | Iida Nyman | 2002 | 342 | 40.03 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
5 | Roosa Rantala | 2002 | 324 | 40.73 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Noona Rantanen | 2002 | 314 | 41.19 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Saana Karell | 2002 | 297 | 41.93 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Liis Soon | 2002 | 279 | 42.80 | ||||||
Briis | ||||||||||
9 | Siiri Einiö | 2003 | 267 | 43.43 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
10 | Veera Saarelainen | 2002 | 266 | 43.52 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
11 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 263 | 43.66 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Ellen Strandberg | 2002 | 257 | 44.02 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Tinja Turunen | 2002 | 254 | 44.21 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Senni Mattila | 2003 | 250 | 44.41 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Siiri Koskinen | 2002 | 236 | 45.28 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 233 | 45.49 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Viivi Sorri | 2003 | 231 | 45.58 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
18 | Danechko Elena | 2003 | 230 | 45.67 | ||||||
Okeanium | ||||||||||
19 | Oona Lehtola | 2003 | 211 | 46.98 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
20 | Emma Loponen | 2003 | 195 | 48.24 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Liisa Penttinen | 2003 | 173 | 50.21 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
22 | Laura Laanterä | 2002 | 171 | 50.41 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
23 | Annika Alanen | 2003 | 170 | 50.47 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
24 | Noora Uro | 2003 | 166 | 50.88 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
25 | Nella Kukkonen | 2003 | 153 | 52.25 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
26 | Karla Nevalainen | 2002 | 135 | 54.58 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
27 | Henna Saarela | 2002 | 131 | 55.04 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
28 | Maria Pesso | 2002 | 128 | 55.54 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
29 | Sara Salminen | 2002 | 125 | 55.96 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
30 | Mimmi Kinnunen | 2002 | 111 | 58.25 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
31 | Kia Kivelä | 2003 | 108 | 58.67 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
32 | Amanda Mielty | 2003 | 104 | 59.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
33 | Enni Suolanen | 2002 | 76 | 1:06.09 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
34 | Lila Leblay | 2002 | 66 | 1:09.12 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Laji 1, 50m SU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
lisäteksti |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Mört | 1999 | 782 | 30.38 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Nina Haltia | 1999 | 632 | 32.62 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Ksenia Egorova | 2000 | 605 | 33.10 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Ida Konkka | 2000 | 573 | 33.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Henna Syrjälä | 1999 | 505 | 35.14 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Milla Koskela | 1999 | 498 | 35.32 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Emma Ingberg | 1999 | 472 | 35.95 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Saara Vesa | 1999 | 451 | 36.49 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Hanna Kareinen | 2000 | 436 | 36.92 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Isabel Hagelin | 2001 | 434 | 36.97 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Heidi Manninen | 1999 | 405 | 37.82 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Annika Lepistö | 2001 | 401 | 37.96 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Jessika Rissanen | 2001 | 400 | 37.99 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Aliisa Salokaarto | 2001 | 392 | 38.24 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Ella Rautio | 2000 | 381 | 38.60 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
16 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 381 | 38.61 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Merit Piisang | 2001 | 376 | 38.78 | ||||||
Briis | ||||||||||
18 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 370 | 39.00 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Iiris Himanto | 2001 | 365 | 39.17 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
20 | Anniina Murto | 2001 | 364 | 39.19 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
21 | Sofia Hinkka | 2001 | 362 | 39.27 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
22 | Ida Wagner | 2000 | 362 | 39.28 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Laura Haapanen | 1999 | 357 | 39.45 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
24 | Aino Pajari | 2001 | 356 | 39.50 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
25 | Riina Karola | 2000 | 352 | 39.62 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
26 | Säde Lahtinen | 2001 | 338 | 40.19 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Sara Taskinen | 2000 | 336 | 40.25 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Hanna Hakuli | 2001 | 332 | 40.41 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
29 | Mette Ylikarjula | 2001 | 330 | 40.50 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
30 | Petra Uusikumpu | 2001 | 317 | 41.04 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Annika Niemi | 2000 | 311 | 41.31 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | 298 | 41.91 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
33 | Veera Santasalo | 1999 | 292 | 42.16 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
34 | Roosa Lehtola | 2001 | 279 | 42.81 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
35 | Mariel Matkonen | 2001 | 270 | 43.27 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
36 | Anna Ketola | 2001 | 268 | 43.39 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
37 | Iida Jantunen | 2000 | 257 | 44.01 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
38 | Anni Manninen | 2001 | 250 | 44.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
39 | Jonna Salminen | 2001 | 238 | 45.15 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
40 | Petra Mäkiaho | 2001 | 222 | 46.19 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
41 | Erja Tiljander | 2000 | 222 | 46.23 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
42 | Ella Hörkkö | 2001 | 216 | 46.65 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
43 | Emmi Pajasmaa | 2000 | 215 | 46.73 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
44 | Tara Hintsanen | 2000 | 209 | 47.17 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Jenna Saarinen | 2001 | 164 | 51.09 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 1, 50m SU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
lisäteksti |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Suvi Karppinen | 1998 | 568 | 33.79 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Tiia Nikkanen | 1997 | 530 | 34.59 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
3 | Anna Jantunen | 1998 | 529 | 34.60 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
4 | Salla Puhtimäki | 1998 | 496 | 35.35 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
5 | Reetta Schroderus | 1997 | 482 | 35.70 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Roosa Andelin | 1998 | 430 | 37.07 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Veera Kauppinen | 1998 | 418 | 37.43 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Suvi Taskinen | 1998 | 332 | 40.42 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Sara Tuomaala | 1998 | 238 | 45.12 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Ida Hulkko | 1998 | DSQ | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:25 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:25 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksei Dmitriev | 2003 | 264 | 38.72 | ||||||
Ekran | ||||||||||
2 | Mikita Filipovitch | 2004 | 241 | 39.90 | ||||||
Bntu/minsk | ||||||||||
3 | Marcus Forsel | 2003 | 237 | 40.16 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Henri Heikkilä | 2003 | 226 | 40.81 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
5 | Danil Seksenov | 2004 | 221 | 41.11 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Sami Uusikumpu | 2003 | 197 | 42.66 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Mihkel Melker Marran | 2003 | 194 | 42.93 | ||||||
Briis | ||||||||||
8 | Filip Filipovich | 2005 | 188 | 43.37 | ||||||
Bntu/minsk | ||||||||||
9 | Oliver Annus | 2003 | 187 | 43.40 | ||||||
Briis | ||||||||||
10 | Onni Äijälä | 2004 | 184 | 43.63 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Karl Jõgis | 2004 | 177 | 44.27 | ||||||
Briis | ||||||||||
12 | Dang Le Nhut | 2003 | 174 | 44.46 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Akseli Leppänen | 2004 | 172 | 44.62 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Viktor Ivanov | 2004 | 164 | 45.36 | ||||||
Kasatka | ||||||||||
15 | Egor Prysakov | 2004 | 160 | 45.74 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
16 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 144 | 47.37 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Veeti Forsström | 2003 | 139 | 47.89 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Hugo Johannes Maranik | 2005 | 131 | 48.83 | ||||||
Briis | ||||||||||
19 | Jesse Lintusalo | 2004 | 128 | 49.31 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Alex Garcia Kurki | 2005 | 126 | 49.47 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
21 | Juho Elia Marjala | 2003 | 125 | 49.70 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Mio Heinola | 2005 | 123 | 49.93 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
23 | Oscar Taht | 2003 | 121 | 50.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Jimi Kojo | 2005 | 110 | 51.76 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
25 | Tino Kaukonen | 2004 | 109 | 51.94 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
26 | Otso Holli | 2003 | 107 | 52.34 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
27 | Dmitrii Vasiliuk | 2005 | 105 | 52.69 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
28 | Oskari Toivonen | 2004 | 99 | 53.59 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
29 | Matteus Einiö | 2004 | 96 | 54.11 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
30 | Saku Ahde | 2003 | 96 | 54.15 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
31 | Sampo Leppänen | 2004 | 93 | 54.75 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Jan Byskov | 2004 | 92 | 55.05 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
33 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 91 | 55.10 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
34 | Eemeli Toivonen | 2004 | 87 | 56.04 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
35 | Roman Rysnak | 2005 | 86 | 56.23 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
36 | Arsenii Antonian | 2005 | 84 | 56.66 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
37 | Henri Erlund | 2003 | 83 | 56.96 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
38 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 81 | 57.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
39 | Rony Kulju | 2004 | 74 | 58.98 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Urho Käkelä | 2005 | 73 | 59.38 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
41 | Heikki Konsta Ianes | 2005 | 70 | 1:00.27 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
42 | Joona Kuitu | 2004 | 68 | 1:00.67 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
43 | Juho Jäkärä | 2003 | 62 | 1:02.74 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
44 | Miko Mikkola | 2004 | 61 | 1:03.15 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Onni Niemi | 2005 | 59 | 1:03.83 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
46 | Jani Sirén | 2005 | 52 | 1:06.25 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
47 | Matti Nätti | 2004 | 44 | 1:10.15 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Alexander Nyman | 2004 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nico Peltonen | 2005 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Pavel Popov | 2003 | DSQ | |||||||
Kasatka | ||||||||||
SW 10.16 Kirittäminen | ||||||||||
- | Veeti Salminen | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksei Kharitonov | 2002 | 341 | 35.58 | ||||||
Ekran | ||||||||||
2 | Ossi Kleimola | 2001 | 329 | 35.98 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
3 | Semen Gryuntal | 2002 | 318 | 36.41 | ||||||
Cometa | ||||||||||
4 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 302 | 37.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Joona Mikkola | 2001 | 289 | 37.57 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Jiri Järvinen | 2001 | 289 | 37.58 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Nikita Vinogradov | 2002 | 273 | 38.31 | ||||||
Cometa | ||||||||||
8 | Henri Jokinen | 2002 | 211 | 41.73 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Patrik Wagner | 2002 | 196 | 42.77 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Repe Kupila | 2001 | 196 | 42.78 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 182 | 43.84 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
12 | Samuel Leppänen | 2002 | 170 | 44.81 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Joonas Kytömäki | 2002 | 164 | 45.40 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
14 | Vlad Ignatenko | 2002 | 158 | 45.97 | ||||||
Okeanium | ||||||||||
15 | Lukas Vahtera | 2001 | 157 | 45.99 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Sampo Peltola | 2002 | 154 | 46.29 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 152 | 46.56 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Tapio Uzal | 2001 | 150 | 46.73 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Arsenij Afrosin | 2002 | 136 | 48.26 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
20 | Emil Strandell | 2002 | 133 | 48.62 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
21 | Karo Pirkkalainen | 2002 | 133 | 48.65 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
22 | Olli Karttunen | 2001 | 130 | 49.04 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
23 | Ali Gardberg | 2001 | 124 | 49.74 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Aapo Kivioja | 2002 | 121 | 50.20 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Juho Seppä | 2002 | 117 | 50.73 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
26 | Iiro Uusitalo | 2002 | 113 | 51.40 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
27 | Leevi Lehtovaara | 2002 | 110 | 51.83 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
28 | Pyry Talvitie | 2002 | 88 | 55.73 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
29 | Niklas Korpelainen | 2002 | 83 | 56.77 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
30 | Severi Vilkko | 2002 | 44 | 1:10.20 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niki Karlsson | 2000 | 552 | 30.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Antti Leiponen | 1998 | 545 | 30.43 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Juho Seppälä | 1999 | 540 | 30.51 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Wilhelm Suominen | 1999 | 473 | 31.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Jon Lundgren | 1998 | 452 | 32.39 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Dmitry Nosov | 1998 | 423 | 33.11 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Antti Myllynen | 1999 | 419 | 33.22 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Juho Hakala | 1998 | 416 | 33.30 | ||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
9 | Vinski Pyykönen | 2000 | 414 | 33.35 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Rasmus Kannus | 2000 | 410 | 33.44 | ||||||
Briis | ||||||||||
11 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 385 | 34.17 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Markus Hugo Rohtla | 1999 | 379 | 34.35 | ||||||
Briis | ||||||||||
13 | Martti Tervanen | 2000 | 372 | 34.54 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Ville Rautio | 1999 | 363 | 34.83 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
15 | Lauri Helin | 2000 | 323 | 36.23 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Severi Nieminen | 1999 | 306 | 36.89 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Rami Rissanen | 1999 | 301 | 37.08 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Eetu Nyman | 1999 | 293 | 37.41 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
19 | Ian Adrian Jõeorg | 1999 | 287 | 37.65 | ||||||
Briis | ||||||||||
20 | Georgy Babenov | 2000 | 281 | 37.91 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
21 | Kristofer Ojaste | 1999 | 273 | 38.29 | ||||||
Briis | ||||||||||
22 | Mikko Seilonen | 1998 | 272 | 38.33 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
23 | Joona Siren | 2000 | 256 | 39.12 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Henri Koski | 2000 | 254 | 39.23 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
25 | Rasmus Teder | 2000 | 247 | 39.60 | ||||||
Briis | ||||||||||
26 | Teemu Konttinen | 1999 | 246 | 39.66 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Ronald Õunamägi | 2000 | 240 | 39.95 | ||||||
Briis | ||||||||||
28 | Jani-Kristian Rantala | 2000 | 173 | 44.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Aleksi Anttila | 1999 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lauri Jämsén | 2000 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus yli 15m, startti / käännös | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nikita Saunonen | 1997 | 598 | 29.50 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Niklas Valkonen | 1997 | 522 | 30.87 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Henrik Rinkinen | 1997 | 516 | 30.98 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Henri Kämäräinen | 1997 | 429 | 32.94 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Santeri Pitkänen | 1997 | 358 | 34.98 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:25 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:25 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 3, 200m PU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Vilma Oura | 2001 | 428 | 1:15.07 | 2:46.63 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Sanna Putkonen | 2001 | 319 | 1:25.89 | 3:03.79 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Vuokko Suomäki | 2001 | 280 | 1:25.27 | 3:11.93 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Ida Nordquist | 2001 | 205 | 1:39.21 | 3:32.80 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 3, 200m PU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lyydia Kalenius | 2000 | 572 | 1:12.44 | 2:31.27 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Vilma Roman | 2000 | 571 | 1:11.49 | 2:31.40 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Janina Ollikainen | 2000 | 394 | 1:18.06 | 2:51.25 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Henna Syrjälä | 1999 | 371 | 1:19.71 | 2:54.85 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Julia Sottinen | 2000 | 331 | 1:20.42 | 3:01.60 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Ella Hakala | 2000 | 241 | 1:35.55 | 3:21.81 | |||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
- | Anniina Perkiö | 1999 | DNF | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Laji 3, 200m PU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Puolakka | 1998 | 537 | 1:12.39 | 2:34.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Salla Puhtimäki | 1998 | 505 | 1:14.65 | 2:37.74 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
3 | Alina Katajisto | 1998 | 382 | 1:20.84 | 2:53.11 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
4 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 310 | 1:26.40 | 3:05.54 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:25 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:25 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 4, 200m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 341 | 1:17.32 | 2:42.84 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Elias Herlevi | 2000 | 309 | 1:18.59 | 2:48.17 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Mohamed Ezzat | 2001 | 276 | 1:19.71 | 2:54.66 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Joona Ruuskanen | 2000 | 254 | 1:22.74 | 2:59.67 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Joona Salminen | 2000 | 222 | 1:26.00 | 3:07.71 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Santeri Tuomi | 2001 | 217 | 1:26.19 | 3:09.15 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Olli Aflecht | 2000 | 195 | 1:25.62 | 3:16.10 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Laji 4, 200m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | 547 | 1:06.16 | 2:19.09 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Peik Lindberg | 1999 | 547 | 1:06.45 | 2:19.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Henrik Häkkinen | 1998 | 456 | 1:09.19 | 2:27.75 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Elias Kuusisto | 1999 | 419 | 1:14.29 | 2:32.05 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Leevi Suhonen | 1999 | 393 | 1:12.04 | 2:35.34 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
6 | Saku Laakkonen | 1999 | 366 | 1:10.59 | 2:39.03 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Elias Soukola | 1999 | 317 | 1:16.91 | 2:46.80 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Arttu Mäki | 1998 | 298 | 1:15.55 | 2:50.24 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Samuel Heinonen | 1998 | 271 | 1:15.82 | 2:55.72 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Valtteri Lausala | 1999 | 245 | 1:21.21 | 3:01.85 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Joonatan Lindfors | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Niko Somila | 1999 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 4, 200m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Kämäräinen | 1997 | 380 | 1:12.15 | 2:36.99 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:25 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 5, 100m RU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | 414 | 1:29.02 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | 413 | 1:29.09 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Katriin Hansalu | 2003 | 302 | 1:38.88 | ||||||
Briis | ||||||||||
4 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 298 | 1:39.34 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Hanne Grete Hanvere | 2003 | 274 | 1:42.15 | ||||||
Briis | ||||||||||
6 | Taru Vannas | 2003 | 255 | 1:44.53 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Senni Mattila | 2003 | 253 | 1:44.87 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Aino Paju | 2003 | 250 | 1:45.27 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Siiri Einiö | 2003 | 248 | 1:45.55 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
10 | Sonja Salmimies | 2004 | 243 | 1:46.25 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
11 | Edla Wuori | 2003 | 241 | 1:46.65 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
12 | Roosa Aho | 2003 | 239 | 1:46.83 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Diana Voloshina | 2004 | 232 | 1:47.87 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
14 | Sylvia Siltainsuu | 2003 | 218 | 1:50.23 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Laura Heinonen | 2004 | 207 | 1:52.16 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
16 | Olivia Sorvari | 2003 | 201 | 1:53.15 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Noora Uro | 2003 | 189 | 1:55.49 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
18 | Viivi Sorri | 2003 | 187 | 1:55.91 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
19 | Ida Lehtovaara | 2003 | 179 | 1:57.71 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
20 | Vlada Guljajeva | 2004 | 162 | 2:01.67 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Oona Lehtola | 2003 | 156 | 2:03.21 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
22 | Lumi Luoma | 2005 | 152 | 2:04.17 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
23 | Julie Nikkilä | 2003 | 150 | 2:04.67 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
24 | Nella Kukkonen | 2003 | 146 | 2:05.95 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Pinja Kallio | 2004 | 144 | 2:06.61 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
26 | Liisa Penttinen | 2003 | 143 | 2:06.76 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
27 | Kia Kivelä | 2003 | 138 | 2:08.41 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
28 | Elina Ryynänen | 2005 | 131 | 2:10.62 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | 124 | 2:12.94 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
- | Aamu Änkilä | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Peppi Siurola | 2004 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa | ||||||||||
- | Veera Anna Lastovskaia | 2003 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 616 | 1:17.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Ada Nyström | 2001 | 550 | 1:20.97 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Emma Kotiranta | 2001 | 480 | 1:24.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Annika Lepistö | 2001 | 476 | 1:24.97 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Emma Uusküla | 2002 | 428 | 1:28.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Svetlana Poslanchik | 2002 | 418 | 1:28.74 | ||||||
Cometa | ||||||||||
7 | Paula Peltola | 2001 | 409 | 1:29.41 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Peppi Siirtola | 2002 | 406 | 1:29.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Iida Nyman | 2002 | 397 | 1:30.27 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
10 | Laura Andla | 2001 | 386 | 1:31.14 | ||||||
Briis | ||||||||||
11 | Lilli Louhikoski | 2002 | 377 | 1:31.81 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Milla Nikkanen | 2002 | 368 | 1:32.55 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
13 | Ida Grundström | 2002 | 364 | 1:32.93 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Nea Eränpalo | 2001 | 362 | 1:33.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Petra Uusikumpu | 2001 | 359 | 1:33.32 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Iiris Himanto | 2001 | 354 | 1:33.74 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Janette Setälä | 2001 | 351 | 1:34.08 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Maija Liukkonen | 2001 | 347 | 1:34.39 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
19 | Linda Simula | 2001 | 344 | 1:34.70 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Jessica Kujanpää | 2002 | 342 | 1:34.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Saija Mikkonen | 2001 | 342 | 1:34.86 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
22 | Wilma Walther | 2001 | 333 | 1:35.67 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
23 | Julia Koivisto | 2002 | 328 | 1:36.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Säde Lahtinen | 2001 | 324 | 1:36.55 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Emma Koiranen | 2001 | 324 | 1:36.63 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Anita Mickelsson | 2001 | 319 | 1:37.04 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
27 | Anna Vira | 2002 | 317 | 1:37.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Oona Ahinko | 2001 | 315 | 1:37.45 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
29 | Irina Galitckaia | 2002 | 310 | 1:37.98 | ||||||
Cometa | ||||||||||
30 | Hanna Marie Raag | 2001 | 304 | 1:38.68 | ||||||
Briis | ||||||||||
31 | Isabel Hagelin | 2001 | 300 | 1:39.12 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Jonna Salminen | 2001 | 299 | 1:39.18 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
33 | Sofia Hinkka | 2001 | 297 | 1:39.38 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
34 | Wilma Rintala | 2002 | 297 | 1:39.43 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Anna Ketola | 2001 | 296 | 1:39.56 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
36 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 294 | 1:39.72 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Lydia Rintanen | 2002 | 291 | 1:40.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
38 | Vilma Ryynänen | 2001 | 286 | 1:40.71 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
39 | Liisa Räikkönen | 2002 | 285 | 1:40.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
40 | Viivi Vaajanen | 2002 | 284 | 1:40.97 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
41 | Kiira Vuorinen | 2001 | 277 | 1:41.80 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
42 | Alexandra Arenius | 2002 | 264 | 1:43.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
43 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 255 | 1:44.66 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
44 | Taru Jokipii | 2002 | 254 | 1:44.72 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
45 | Jaana Kaljunen | 2002 | 253 | 1:44.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
46 | Jonna Vasara | 2002 | 253 | 1:44.91 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
47 | Liis Soon | 2002 | 251 | 1:45.09 | ||||||
Briis | ||||||||||
48 | Elsa Pohjanvaara | 2001 | 242 | 1:46.46 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
49 | Siiri Välimaa | 2002 | 239 | 1:46.88 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
50 | Pinja Österman | 2002 | 230 | 1:48.28 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
51 | Meri Karttunen | 2002 | 222 | 1:49.56 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
52 | Sofia Harju | 2002 | 220 | 1:49.91 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
53 | Emilia Sjölund | 2002 | 216 | 1:50.59 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
54 | Karla Nevalainen | 2002 | 208 | 1:51.93 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
55 | Noona Rantanen | 2002 | 207 | 1:52.13 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
56 | Anni Manninen | 2001 | 196 | 1:54.19 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
57 | Viivi Seppälä | 2002 | 181 | 1:57.33 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
58 | Ada Mikonaho | 2001 | 170 | 1:59.61 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
59 | Fanny Talonpoika | 2001 | 170 | 1:59.74 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
60 | Mariel Matkonen | 2001 | 152 | 2:04.19 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
61 | Ellen Jumppanen | 2001 | 146 | 2:05.96 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
62 | Lawen Veisi | 2002 | 140 | 2:07.81 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
63 | Sara Salminen | 2002 | 129 | 2:11.27 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
64 | Erika Andreasen | 2002 | 115 | 2:16.25 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Anniina Murto | 2001 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Carolina Bäckström | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Maria Pesso | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Minna Laitinen | 2002 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Venla Salminen | 2002 | DSQ | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
SW 7.2 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Iida Reini | 2000 | 643 | 1:16.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Roosa Mört | 1999 | 641 | 1:16.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 639 | 1:17.02 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Hanna Kareinen | 2000 | 598 | 1:18.75 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Wilma Jacobson | 2000 | 582 | 1:19.46 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 563 | 1:20.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Emmi Kölhi | 2000 | 546 | 1:21.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Fanny Nyström | 1999 | 540 | 1:21.46 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Ella Aalto | 2000 | 517 | 1:22.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 512 | 1:22.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Roosa Nieminen | 1999 | 503 | 1:23.40 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Milla Koskela | 1999 | 463 | 1:25.77 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Toini Kempinen | 1999 | 437 | 1:27.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Sofia Väljä | 1999 | 433 | 1:27.72 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Emma Ingberg | 1999 | 423 | 1:28.41 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Siiri Salokorpi | 2000 | 376 | 1:31.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Teele Telgma | 2000 | 373 | 1:32.14 | ||||||
Briis | ||||||||||
18 | Ella Rautio | 2000 | 359 | 1:33.36 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
19 | Sara Taskinen | 2000 | 352 | 1:33.98 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Elina Nieminen | 2000 | 348 | 1:34.30 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
21 | Ella Hakala | 2000 | 321 | 1:36.91 | ||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
22 | Ida Wagner | 2000 | 311 | 1:37.96 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Fanny Virtanen | 2000 | 307 | 1:38.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 303 | 1:38.81 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Emmi Pajasmaa | 2000 | 297 | 1:39.42 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
26 | Oona Hytö | 1999 | 289 | 1:40.31 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Lotta Anttila | 2000 | 278 | 1:41.65 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
28 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 278 | 1:41.66 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
29 | Annika Niemi | 2000 | 277 | 1:41.76 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
30 | Tara Hintsanen | 2000 | 248 | 1:45.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Iida Jantunen | 2000 | 231 | 1:48.13 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
32 | Ida Heino | 2000 | 226 | 1:48.92 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
33 | Erja Tiljander | 2000 | 221 | 1:49.73 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Anna Hatunen | 2000 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Emilia Kokko | 1999 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ida Hulkko | 1998 | 671 | 1:15.78 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Emilia Potkonen | 1998 | 540 | 1:21.46 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Eveliina Ollikainen | 1998 | 509 | 1:23.10 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Suvi Karppinen | 1998 | 493 | 1:24.01 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
5 | Roosa Andelin | 1998 | 474 | 1:25.09 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Emma Suomio | 1998 | 459 | 1:26.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Katja Malmi | 1998 | 427 | 1:28.10 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Rosalia Snellman | 1998 | 405 | 1:29.67 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Roosa Hjelm | 1997 | 392 | 1:30.61 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Niina Malmivaara | 1998 | 276 | 1:41.90 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
11 | Sara Tuomaala | 1998 | 269 | 1:42.78 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Fedor Rapovka | 2002 | 326 | 1:26.59 | ||||||
Cometa | ||||||||||
2 | Ignat Podobed | 2002 | 309 | 1:28.15 | ||||||
Ekran | ||||||||||
3 | Nikita Vinogradov | 2002 | 306 | 1:28.41 | ||||||
Cometa | ||||||||||
4 | Matias Hjelm | 2002 | 257 | 1:33.70 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Kalle Mäkinen | 2002 | 236 | 1:36.35 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Elmar Kaska | 2002 | 228 | 1:37.49 | ||||||
Briis | ||||||||||
7 | Viljami Salonen | 2002 | 228 | 1:37.50 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Panu Salonen | 2002 | 228 | 1:37.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Sami Uusikumpu | 2003 | 206 | 1:40.77 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Iiro Uusitalo | 2002 | 203 | 1:41.32 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
11 | Veikka Saren | 2002 | 197 | 1:42.42 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
12 | Marcus Forsel | 2003 | 178 | 1:45.79 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
13 | Henri Jokinen | 2002 | 178 | 1:45.85 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Henri Heikkilä | 2003 | 172 | 1:47.08 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
15 | Ville Kuusimäki | 2002 | 161 | 1:49.46 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Patrik Wagner | 2002 | 143 | 1:53.85 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Oscar Wells | 2002 | 143 | 1:53.86 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Ilari Silventoinen | 2002 | 143 | 1:53.96 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Onni Järvinen | 2002 | 140 | 1:54.65 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
20 | Arsenij Afrosin | 2002 | 140 | 1:54.77 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
21 | Samuel Leppänen | 2002 | 135 | 1:56.16 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Sampo Peltola | 2002 | 134 | 1:56.26 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 128 | 1:58.18 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
24 | Niklas Korpelainen | 2002 | 127 | 1:58.31 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
25 | Jimi Kojo | 2005 | 127 | 1:58.50 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
26 | Markus Nuorinko | 2003 | 126 | 1:58.64 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
27 | Juho Elia Marjala | 2003 | 123 | 1:59.60 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
28 | Kirill Levo | 2002 | 122 | 1:59.98 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
29 | Onni Äijälä | 2004 | 121 | 2:00.49 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
30 | Samuel Räty | 2003 | 116 | 2:01.93 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Alexander Nyman | 2004 | 115 | 2:02.36 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
32 | Aapo Kivioja | 2002 | 110 | 2:04.21 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
33 | Emil Strandell | 2002 | 108 | 2:04.99 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
34 | Oskari Toivonen | 2004 | 103 | 2:06.97 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
35 | Karl-Oskar Björk | 2002 | 102 | 2:07.20 | ||||||
Briis | ||||||||||
36 | Oscar Taht | 2003 | 98 | 2:09.22 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Jesse Lintusalo | 2004 | 86 | 2:14.82 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
38 | Dmitrii Vasiliuk | 2005 | 80 | 2:17.82 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
39 | Eemeli Toivonen | 2004 | 76 | 2:20.45 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Muhammed Tantula | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Roman Rysnak | 2005 | DSQ | |||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
SW 10.16 Kirittäminen | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Pevgonen | 2000 | 352 | 1:24.38 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Herman Widbom | 2001 | 313 | 1:27.69 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Firas El-Idi | 2001 | 301 | 1:28.86 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
4 | Lauri Helin | 2000 | 291 | 1:29.88 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Uku Pärismaa | 2001 | 262 | 1:33.12 | ||||||
Briis | ||||||||||
6 | Santeri Tuomi | 2001 | 258 | 1:33.60 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Jesse Haimi | 2001 | 255 | 1:33.87 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Arttu Niemi | 2001 | 249 | 1:34.65 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Vinski Pyykönen | 2000 | 247 | 1:34.96 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Henri Koski | 2000 | 244 | 1:35.33 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Taneli Lantta | 2001 | 239 | 1:35.95 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 234 | 1:36.69 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
13 | Pyry Nurminen | 2001 | 225 | 1:37.86 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Juho Laukkanen | 2001 | 218 | 1:38.91 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Joona Mikkola | 2001 | 203 | 1:41.29 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Tuure Sandberg | 2001 | 201 | 1:41.72 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Lauri Karo | 2000 | 188 | 1:43.86 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
18 | Ville Rissanen | 2001 | 183 | 1:44.97 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Daniel Kotov | 2000 | 181 | 1:45.36 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
20 | Joni Löytökorpi | 2000 | 167 | 1:48.19 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Joona Siren | 2000 | 165 | 1:48.49 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Repe Kupila | 2001 | 145 | 1:53.38 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
23 | Veeti Vainionpää | 2001 | 138 | 1:55.26 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Joel Europaeus | 2001 | 128 | 1:58.24 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Tapio Uzal | 2001 | 91 | 2:12.28 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Eetu Einto | 2001 | DSQ | |||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Jere Nevalainen | 2001 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa | ||||||||||
- | Oliver Juursoo | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Olli Karttunen | 2001 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Onni Punkka | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Ossi Kleimola | 2001 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 633 | 1:09.38 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Eetu Alitalo | 1999 | 565 | 1:12.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Vilho Mäenpää | 1998 | 503 | 1:14.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Henri Kyyrä | 1999 | 491 | 1:15.51 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Antti Leiponen | 1998 | 467 | 1:16.80 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Jonni Aho | 1999 | 462 | 1:17.06 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Oskar Nordquist | 1999 | 388 | 1:21.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Rami Rissanen | 1999 | 384 | 1:21.93 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Valtteri Väisänen | 1999 | 364 | 1:23.42 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Heikki Tervanen | 1998 | 353 | 1:24.31 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 353 | 1:24.31 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Miko Koljonen | 1998 | 325 | 1:26.63 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
13 | Nikolas Rissanen | 1998 | 322 | 1:26.90 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Lauri Kuitunen | 1998 | 318 | 1:27.28 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Otto Kallama | 1999 | 313 | 1:27.78 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
16 | Matias Manninen | 1998 | 286 | 1:30.43 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Mikko Seilonen | 1998 | 269 | 1:32.30 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
18 | Aleksi Anttila | 1999 | 230 | 1:37.19 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Teemu Konttinen | 1999 | 218 | 1:38.94 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Toni Virtanen | 1999 | 160 | 1:49.72 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Wilhelm Suominen | 1999 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Horst | 1997 | 614 | 1:10.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Daniel Viitikko | 1996 | 587 | 1:11.18 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Juho Päivinen | 1996 | 581 | 1:11.42 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Ossi Airaksinen | 1996 | 463 | 1:17.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Niklas Valkonen | 1997 | 361 | 1:23.67 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:03 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 7, 400m SKU T-12,15,17, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emma Uusküla | 2002 | 435 | 1:30.24 | 3:03.05 | 4:41.45 | 6:00.27 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Julia Koivisto | 2002 | 364 | 1:35.41 | 3:11.05 | 4:59.47 | 6:22.13 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 358 | 1:36.98 | 3:06.49 | 4:57.62 | 6:24.38 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Jessica Kujanpää | 2002 | 353 | 1:39.12 | 3:13.41 | 4:59.69 | 6:25.98 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Siiri Välimaa | 2002 | 309 | 1:41.27 | 3:21.21 | 5:18.21 | 6:43.47 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Saana Karell | 2002 | 256 | 1:44.69 | 3:30.47 | 5:28.73 | 7:09.59 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 7, 400m SKU T-12,15,17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 624 | 1:12.78 | 2:35.33 | 4:07.47 | 5:19.43 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 602 | 1:14.92 | 2:41.00 | 4:09.03 | 5:23.27 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 599 | 1:17.94 | 2:40.76 | 4:09.69 | 5:23.83 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Reetta Rantakokko | 2001 | 546 | 1:18.64 | 2:47.67 | 4:18.79 | 5:33.94 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Raakel Bärlund | 2001 | 522 | 1:20.66 | 2:47.75 | 4:23.31 | 5:38.84 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Henna Syrjälä | 1999 | 520 | 1:18.36 | 2:44.99 | 4:24.70 | 5:39.44 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Janina Ollikainen | 2000 | 512 | 1:19.59 | 2:47.23 | 4:24.64 | 5:41.20 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Ksenia Egorova | 2000 | 506 | 1:19.82 | 2:45.64 | 4:20.81 | 5:42.56 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Roosa Nieminen | 1999 | 493 | 1:15.37 | 2:48.68 | 4:26.18 | 5:45.56 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Sofia Väljä | 1999 | 464 | 1:26.74 | 2:54.74 | 4:30.74 | 5:52.44 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Saara Vesa | 1999 | 455 | 1:26.45 | 2:53.33 | 4:36.57 | 5:54.76 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Julia Sottinen | 2000 | 449 | 1:22.03 | 2:58.93 | 4:39.89 | 5:56.49 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Marilla Parhiala | 2000 | 436 | 1:25.24 | 2:59.20 | 4:43.16 | 5:59.77 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
14 | Lotta Auvinen | 2001 | 415 | 1:20.32 | 2:53.36 | 4:42.61 | 6:05.87 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Amanda Rapinoja | 2001 | 411 | 1:28.07 | 2:59.92 | 4:41.81 | 6:07.08 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Paula Peltola | 2001 | 411 | 1:33.68 | 3:00.55 | 4:45.42 | 6:07.09 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Vuokko Suomäki | 2001 | 410 | 1:29.43 | 2:59.04 | 4:50.26 | 6:07.41 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Noora Kanerva | 2000 | 387 | 1:30.46 | 3:03.58 | 4:50.77 | 6:14.33 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Diana Lattu | 2001 | 361 | 1:29.91 | 3:06.81 | 4:58.23 | 6:23.13 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Annika Tietz | 2001 | 348 | 1:34.41 | 3:15.42 | 4:55.49 | 6:27.80 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
21 | Nitta Rantanen | 2000 | 340 | 1:39.86 | 3:17.07 | 5:03.17 | 6:31.09 | |||
Poseidon | ||||||||||
22 | Janette Setälä | 2001 | 329 | 1:38.50 | 3:19.77 | 5:07.27 | 6:35.14 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Aliisa Salokaarto | 2001 | 328 | 1:32.81 | 3:08.39 | 5:09.50 | 6:35.57 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Ida Nordquist | 2001 | 327 | 1:35.61 | 3:16.99 | 5:10.95 | 6:35.90 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Sofia Hinkka | 2001 | 316 | 1:40.75 | 3:21.55 | 5:14.55 | 6:40.66 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
26 | Hanna Hakuli | 2001 | 311 | 1:45.36 | 3:27.32 | 5:21.53 | 6:42.88 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Roosa Lehtola | 2001 | 296 | 1:44.73 | 3:26.49 | 5:15.33 | 6:49.43 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
- | Riina Karola | 2000 | DNF | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Nea Tiesmäki | 2000 | DSQ | su | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU | ||||||||||
Laji 7, 400m SKU T-12,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Puolakka | 1998 | 624 | 1:11.51 | 2:37.67 | 4:08.79 | 5:19.39 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Nea Kolu | 1997 | 538 | 1:16.02 | 2:39.58 | 4:17.89 | 5:35.53 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Emilia Potkonen | 1998 | 493 | 1:15.66 | 2:51.29 | 4:26.73 | 5:45.45 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Sanna Saarinen | 1998 | 488 | 1:20.25 | 2:51.00 | 4:26.94 | 5:46.64 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 12:03 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:24 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 8, 400m SKU P-13,16,18, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kasper Envalds | 2001 | 353 | 1:23.49 | 2:53.17 | 4:35.32 | 5:52.62 | |||
Poseidon | ||||||||||
Laji 8, 400m SKU P-13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jasper Pullinen | 1999 | 505 | 2:33.55 | 5:12.99 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Henrik Häkkinen | 1998 | 503 | 2:30.30 | 5:13.25 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Niki Karlsson | 2000 | 478 | 2:28.82 | 5:18.80 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Kirill Egorov | 2000 | 422 | 1:15.55 | 2:42.65 | 4:17.50 | 5:32.17 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Elias Herlevi | 2000 | 401 | 1:16.21 | 2:47.63 | 4:32.02 | 5:37.78 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Elias Soukola | 1999 | 395 | 1:18.08 | 2:47.62 | 4:25.50 | 5:39.62 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Robert Jalonen | 1998 | 369 | 1:13.38 | 2:45.24 | 4:28.41 | 5:47.37 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 362 | 1:21.89 | 2:53.93 | 4:29.04 | 5:49.69 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Vinski Pyykönen | 2000 | 350 | 1:26.36 | 2:48.33 | 4:37.04 | 5:53.61 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Olli Aflecht | 2000 | 316 | 1:28.69 | 3:02.38 | 4:47.99 | 6:05.89 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Eetu Isosuo | 2000 | 259 | 1:35.62 | 3:17.55 | 5:06.68 | 6:30.82 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 8, 400m SKU P-13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Rantanen | 1996 | 613 | 2:20.78 | 4:53.32 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Nikita Saunonen | 1997 | 528 | 2:29.60 | 5:08.28 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Elias Lampinen | 1997 | 504 | 1:06.74 | 2:26.44 | 4:03.50 | 5:13.21 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Henrik Rinkinen | 1997 | 470 | 2:33.84 | 5:20.59 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 12:24 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 9, 50m VU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 343 | 34.58 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Laura Vitsut | 2004 | 335 | 34.84 | ||||||
Briis | ||||||||||
3 | Eliisabeth Viiding | 2004 | 290 | 36.54 | ||||||
Briis | ||||||||||
4 | Petra Ansaranta | 2004 | 288 | 36.62 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Hanna Kangur | 2004 | 232 | 39.39 | ||||||
Briis | ||||||||||
6 | Diana Voloshina | 2004 | 227 | 39.64 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
7 | Laura Heinonen | 2004 | 199 | 41.40 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Roona Karola | 2004 | 197 | 41.57 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Elizabeth Ignatenko | 2005 | 184 | 42.52 | ||||||
Okeanium | ||||||||||
10 | Nicole Yisrael | 2004 | 180 | 42.84 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Vlada Guljajeva | 2004 | 179 | 42.93 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
12 | Lumi Luoma | 2005 | 168 | 43.82 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Elizaveta Prigicheva | 2004 | 164 | 44.22 | ||||||
Okeanium | ||||||||||
14 | Iida Herrala | 2004 | 163 | 44.30 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Pinja Kallio | 2004 | 159 | 44.62 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
16 | Ekaterina Subbotina | 2004 | 156 | 44.91 | ||||||
Okeanium | ||||||||||
17 | Elina Laaksonen | 2004 | 156 | 44.93 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Ilona Marleen Koppel | 2005 | 150 | 45.51 | ||||||
Briis | ||||||||||
19 | Noona Pursiainen | 2005 | 120 | 48.95 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
20 | Elina Ryynänen | 2005 | 117 | 49.42 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Vera Rouhiainen | 2004 | 111 | 50.32 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
22 | Nanna Sinerkari | 2004 | 107 | 50.85 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Sofia Kamchatkina | 2005 | 105 | 51.19 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
24 | Anastasia Ivanova | 2004 | 99 | 52.30 | ||||||
Okeanium | ||||||||||
25 | Heta Hakkarainen | 2005 | 97 | 52.68 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
26 | Taisiya Aleshina | 2005 | 95 | 52.96 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
27 | Siiri Pekkala | 2005 | 94 | 53.18 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 85 | 55.06 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Peppi Siurola | 2004 | 83 | 55.36 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
30 | Jenni Kurki | 2005 | 79 | 56.20 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Aino Jäkärä | 2005 | 66 | 59.89 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
32 | Helmi Riihinen | 2004 | 64 | 1:00.25 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
33 | Susanna Ryynänen | 2006 | 61 | 1:01.49 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Ella Trebs | 2005 | 40 | 1:10.64 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Maija Nätti | 2004 | 20 | 1:28.13 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 9, 50m VU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Svetlana Poslanchik | 2002 | 524 | 30.02 | ||||||
Cometa | ||||||||||
2 | Melissa Priidel | 2002 | 450 | 31.59 | ||||||
Briis | ||||||||||
3 | Jaana Kaljunen | 2002 | 428 | 32.12 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Emilie Pärnänen | 2002 | 382 | 33.36 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
5 | Lydia Rintanen | 2002 | 377 | 33.49 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Venla Salminen | 2002 | 368 | 33.77 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
7 | Roosa Rantala | 2002 | 356 | 34.14 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Meri Karttunen | 2002 | 331 | 34.98 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Liis Soon | 2002 | 330 | 35.01 | ||||||
Briis | ||||||||||
10 | Jenny Kareinen | 2002 | 327 | 35.12 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Irina Galitckaia | 2002 | 326 | 35.16 | ||||||
Cometa | ||||||||||
11 | Veera Saarelainen | 2002 | 326 | 35.16 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
13 | Tinja Turunen | 2002 | 315 | 35.58 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Julie Nikkilä | 2003 | 311 | 35.71 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Kaisa Himanen | 2003 | 310 | 35.76 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
16 | Viivi Vaajanen | 2002 | 303 | 36.02 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Siiri Einiö | 2003 | 300 | 36.13 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
18 | Senni Mattila | 2003 | 285 | 36.75 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
19 | Ellen Strandberg | 2002 | 278 | 37.09 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Alina Hakkarainen | 2002 | 273 | 37.28 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
21 | Ida Lehtovaara | 2003 | 257 | 38.07 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
22 | Siiri Koskinen | 2002 | 232 | 39.39 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
23 | Viivi Sorri | 2003 | 218 | 40.20 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
24 | Henrietta Löfgren | 2003 | 212 | 40.54 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Danechko Elena | 2003 | 193 | 41.85 | ||||||
Okeanium | ||||||||||
26 | Tiia Kilpeläinen | 2003 | 192 | 41.92 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
27 | Nella Kukkonen | 2003 | 163 | 44.28 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
28 | Sylvia Siltainsuu | 2003 | 161 | 44.44 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
29 | Mimmi Kinnunen | 2002 | 144 | 46.13 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
30 | Viivi Seppälä | 2002 | 142 | 46.38 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
31 | Amanda Mielty | 2003 | 116 | 49.58 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Lila Leblay | 2002 | 116 | 49.63 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
33 | Kia Kivelä | 2003 | 113 | 49.93 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
34 | Enni Suolanen | 2002 | 97 | 52.58 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Taru Jokipii | 2002 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 9, 50m VU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Mört | 1999 | 726 | 26.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Nina Haltia | 1999 | 685 | 27.46 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Iida Reini | 2000 | 657 | 27.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Wilma Jacobson | 2000 | 630 | 28.24 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Ida Konkka | 2000 | 618 | 28.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Lotta Räisänen | 1999 | 597 | 28.74 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Vilma Havo | 1999 | 590 | 28.85 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Ella Saarikko | 2000 | 578 | 29.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Iida Koiranen | 2000 | 548 | 29.58 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Henna Syrjälä | 1999 | 514 | 30.22 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Jenni Kukkonen | 1999 | 509 | 30.31 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Emma Kotiranta | 2001 | 507 | 30.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Milla Koskela | 1999 | 507 | 30.36 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Pinja Peippo | 1999 | 506 | 30.37 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Janina Ollikainen | 2000 | 488 | 30.73 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Emma Ingberg | 1999 | 485 | 30.81 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Jessika Rissanen | 2001 | 479 | 30.94 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Isabel Hagelin | 2001 | 475 | 31.01 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Julia Sottinen | 2000 | 464 | 31.26 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
20 | Heidi Manninen | 1999 | 454 | 31.48 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
21 | Juuli Miettinen | 2000 | 453 | 31.52 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Olivia Hellsten | 2000 | 448 | 31.63 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Emilia Kokko | 1999 | 447 | 31.65 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
24 | Ella Rautio | 2000 | 443 | 31.74 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
25 | Laura Haapanen | 1999 | 440 | 31.82 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
26 | Linda Simula | 2001 | 435 | 31.95 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
27 | Janna Appelberg | 2001 | 413 | 32.50 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
28 | Säde Lahtinen | 2001 | 407 | 32.66 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
29 | Anniina Murto | 2001 | 403 | 32.75 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
30 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 398 | 32.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Ida Wagner | 2000 | 395 | 32.98 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Teele Telgma | 2000 | 393 | 33.05 | ||||||
Briis | ||||||||||
33 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 392 | 33.08 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Oona Hytö | 1999 | 387 | 33.20 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
35 | Wilma Walther | 2001 | 385 | 33.26 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
36 | Annika Niemi | 2000 | 384 | 33.30 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Anni Hirvo | 2001 | 382 | 33.36 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
38 | Saara Hirvo | 1999 | 381 | 33.37 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
39 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 379 | 33.43 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
40 | Jenny Nieminen | 2001 | 378 | 33.48 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
41 | Aliisa Salokaarto | 2001 | 365 | 33.87 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
41 | Hanna Hakuli | 2001 | 365 | 33.87 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
43 | Inka-Riina Tamski | 1999 | 362 | 33.96 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
44 | Nitta Rantanen | 2000 | 360 | 34.03 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
45 | Annika Hänninen | 2000 | 349 | 34.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Lotta Anttila | 2000 | 339 | 34.70 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
47 | Petra Uusikumpu | 2001 | 327 | 35.11 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
48 | Millariina Bruce | 2001 | 323 | 35.25 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
49 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 300 | 36.15 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
50 | Anna Ketola | 2001 | 294 | 36.37 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
51 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 280 | 36.98 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
52 | Tara Hintsanen | 2000 | 274 | 37.24 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
53 | Enni Kanerva | 2000 | 266 | 37.61 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
54 | Fanny Talonpoika | 2001 | 261 | 37.87 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
55 | Erja Tiljander | 2000 | 240 | 38.93 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
56 | Ida Heino | 2000 | 226 | 39.72 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
57 | Petra Mäkiaho | 2001 | 221 | 39.99 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
58 | Jenny Pulli | 2001 | 191 | 41.98 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
59 | Ella Hörkkö | 2001 | 179 | 42.95 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
60 | Jenna Saarinen | 2001 | 154 | 45.09 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 9, 50m VU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Suvi Karppinen | 1998 | 584 | 28.96 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Ida Hulkko | 1998 | 536 | 29.79 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
3 | Veera Kauppinen | 1998 | 525 | 30.01 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Salla Puhtimäki | 1998 | 521 | 30.08 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
5 | Tiia Nikkanen | 1997 | 513 | 30.23 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
6 | Tiia Tuomisto | 1998 | 509 | 30.31 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Eveliina Perämäki | 1997 | 499 | 30.51 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Alina Katajisto | 1998 | 499 | 30.52 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
8 | Roosa Andelin | 1998 | 499 | 30.52 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
10 | Anna Jantunen | 1998 | 492 | 30.65 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
11 | Katja Malmi | 1998 | 489 | 30.72 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Reetta Schroderus | 1997 | 488 | 30.73 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Suvi Taskinen | 1998 | 484 | 30.82 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Ellimaija Stenfors | 1997 | 482 | 30.87 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Eveliina Ollikainen | 1998 | 478 | 30.96 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
16 | Sanna Saarinen | 1998 | 448 | 31.63 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Kristina Elo | 1997 | 439 | 31.85 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Rosalia Snellman | 1998 | 432 | 32.01 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Niina Malmivaara | 1998 | 431 | 32.03 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
20 | Iina Siren | 1997 | 417 | 32.40 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 401 | 32.83 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Janita Yli-Villamo | 1997 | 399 | 32.87 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Patricia Vainio | 1998 | 365 | 33.86 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
24 | Sara Tuomaala | 1998 | 312 | 35.69 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 262 | 33.58 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Mihkel Melker Marran | 2003 | 251 | 34.06 | ||||||
Briis | ||||||||||
3 | Aleksei Dmitriev | 2003 | 240 | 34.57 | ||||||
Ekran | ||||||||||
3 | Mikita Filipovitch | 2004 | 240 | 34.57 | ||||||
Bntu/minsk | ||||||||||
5 | Danil Seksenov | 2004 | 237 | 34.68 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Henri Heikkilä | 2003 | 231 | 35.00 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
7 | Sami Uusikumpu | 2003 | 220 | 35.58 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Onni Äijälä | 2004 | 212 | 35.99 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Karl Jõgis | 2004 | 202 | 36.57 | ||||||
Briis | ||||||||||
10 | Filip Filipovich | 2005 | 198 | 36.83 | ||||||
Bntu/minsk | ||||||||||
11 | Oliver Annus | 2003 | 196 | 36.97 | ||||||
Briis | ||||||||||
12 | Juuso Rahikainen | 2003 | 192 | 37.20 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 186 | 37.59 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
14 | Egor Prysakov | 2004 | 182 | 37.87 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
15 | Otto Wells | 2004 | 158 | 39.68 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Miro Merinen | 2003 | 155 | 39.96 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Veeti Forsström | 2003 | 144 | 40.94 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Viktor Ivanov | 2004 | 142 | 41.18 | ||||||
Kasatka | ||||||||||
19 | Markku Khrishchenovich | 2003 | 139 | 41.42 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
20 | Mio Heinola | 2005 | 135 | 41.89 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
21 | Tino Kaukonen | 2004 | 131 | 42.30 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
22 | Alex Garcia Kurki | 2005 | 129 | 42.44 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
23 | Hugo Johannes Maranik | 2005 | 129 | 42.53 | ||||||
Briis | ||||||||||
24 | Oscar Taht | 2003 | 127 | 42.71 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Jimi Kojo | 2005 | 126 | 42.76 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
26 | Urho Käkelä | 2005 | 124 | 42.99 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Nico Peltonen | 2005 | 123 | 43.18 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
28 | Arsenii Antonian | 2005 | 116 | 44.01 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
29 | Alexander Nyman | 2004 | 114 | 44.30 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
30 | Veeti Salminen | 2004 | 108 | 45.06 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Jesse Lintusalo | 2004 | 103 | 45.83 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
32 | Sampo Leppänen | 2004 | 99 | 46.31 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
33 | Dmitrii Vasiliuk | 2005 | 94 | 47.15 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
34 | Roman Rysnak | 2005 | 92 | 47.51 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
35 | Juho Jäkärä | 2003 | 91 | 47.77 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
36 | Joona Kuitu | 2004 | 84 | 49.06 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 83 | 49.10 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
38 | Eemeli Toivonen | 2004 | 79 | 49.93 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
39 | Matteus Einiö | 2004 | 69 | 52.35 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
40 | Rony Kulju | 2004 | 68 | 52.51 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
41 | Matti Nätti | 2004 | 67 | 52.82 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
42 | Onni Niemi | 2005 | 66 | 52.94 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
43 | Jani Sirén | 2005 | 62 | 54.06 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
44 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 62 | 54.13 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Heikki Konsta Ianes | 2005 | 50 | 58.27 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
46 | Miko Mikkola | 2004 | 42 | 1:01.65 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Henri Erlund | 2003 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nikita Batluk | 2003 | DSQ | |||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Otso Tuomi | 2004 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Semen Gryuntal | 2002 | 365 | 30.05 | ||||||
Cometa | ||||||||||
2 | Uku Pärismaa | 2001 | 359 | 30.21 | ||||||
Briis | ||||||||||
3 | Matias Hjelm | 2002 | 343 | 30.68 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Ivan Rapovka | 2002 | 330 | 31.09 | ||||||
Cometa | ||||||||||
5 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 328 | 31.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Ossi Kleimola | 2001 | 320 | 31.41 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Joona Mikkola | 2001 | 317 | 31.49 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Vladislav Voidak | 2002 | 312 | 31.67 | ||||||
Cometa | ||||||||||
9 | Jere Nevalainen | 2001 | 301 | 32.04 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Ignat Podobed | 2002 | 296 | 32.23 | ||||||
Ekran | ||||||||||
11 | Jiri Järvinen | 2001 | 289 | 32.50 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Elias Kukkonen | 2002 | 277 | 32.96 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
13 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 269 | 33.29 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
14 | Joonas Kytömäki | 2002 | 263 | 33.51 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
15 | Panu Salonen | 2002 | 238 | 34.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Juho Laukkanen | 2001 | 235 | 34.82 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Veeti Vainionpää | 2001 | 227 | 35.22 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Henri Jokinen | 2002 | 222 | 35.48 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Vlad Ignatenko | 2002 | 211 | 36.05 | ||||||
Okeanium | ||||||||||
20 | Sampo Peltola | 2002 | 211 | 36.09 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Ali Gardberg | 2001 | 210 | 36.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Jan Hatanpää | 2002 | 203 | 36.55 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
23 | Anton-Theo Girlin | 2001 | 200 | 36.70 | ||||||
Briis | ||||||||||
24 | Ilari Silventoinen | 2002 | 193 | 37.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Timi Aaltonen | 2001 | 186 | 37.60 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
26 | Iiro Uusitalo | 2002 | 185 | 37.67 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
27 | Patrik Wagner | 2002 | 183 | 37.84 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Ilja Freudenthal | 2002 | 182 | 37.92 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
29 | Iivari Tuomola | 2002 | 166 | 39.08 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
30 | Emil Strandell | 2002 | 165 | 39.14 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
31 | Kirill Levo | 2002 | 159 | 39.59 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
32 | Ville Kuusimäki | 2002 | 138 | 41.54 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
33 | Pyry Talvitie | 2002 | 131 | 42.22 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
34 | Severi Vilkko | 2002 | 124 | 43.01 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
35 | Oscar Wells | 2002 | 105 | 45.51 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
36 | Leevi Lehtovaara | 2002 | 101 | 46.12 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
- | Lukas Vahtera | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Remo Kapanen | 2002 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Otto Rannikko | 1999 | 547 | 26.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Juho Seppälä | 1999 | 546 | 26.29 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Wilhelm Suominen | 1999 | 503 | 27.02 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Alexander Pevgonen | 2000 | 498 | 27.10 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Leevi Suhonen | 1999 | 498 | 27.11 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
5 | Saku Laakkonen | 1999 | 498 | 27.11 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Antti Leiponen | 1998 | 497 | 27.12 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Jon Lundgren | 1998 | 479 | 27.46 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 456 | 27.91 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Rasmus Kannus | 2000 | 450 | 28.04 | ||||||
Briis | ||||||||||
11 | Dmitry Nosov | 1998 | 448 | 28.07 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
12 | Valtteri Väisänen | 1999 | 448 | 28.08 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
13 | Henry Hatanpää | 2000 | 439 | 28.26 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
14 | Petteri Rautiainen | 1998 | 438 | 28.28 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Oskar Nordquist | 1999 | 424 | 28.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Venni Rastas | 1999 | 419 | 28.70 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
17 | Heikki Tervanen | 1998 | 415 | 28.80 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Matias Manninen | 1998 | 411 | 28.89 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
19 | Antti Myllynen | 1999 | 410 | 28.92 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Jami Heinilä | 2000 | 407 | 28.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Markus Hugo Rohtla | 1999 | 400 | 29.15 | ||||||
Briis | ||||||||||
22 | Nikolas Rissanen | 1998 | 400 | 29.16 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
23 | Juho Hakala | 1998 | 399 | 29.18 | ||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
24 | Aarne Sarkima | 1999 | 389 | 29.43 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Martti Tervanen | 2000 | 387 | 29.47 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Alexandros Gallos | 1999 | 375 | 29.79 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Lauri Kuitunen | 1998 | 371 | 29.89 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
28 | Ville Rautio | 1999 | 370 | 29.93 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
29 | Lauri Jämsén | 2000 | 367 | 29.99 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
30 | Casper Laurikainen | 1998 | 364 | 30.08 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
31 | Otto Kallama | 1999 | 362 | 30.13 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
32 | Elias Soukola | 1999 | 359 | 30.22 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
33 | Jarkko Lehtola | 1999 | 358 | 30.24 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
34 | Lauri Helin | 2000 | 346 | 30.60 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
35 | Eetu Nyman | 1999 | 318 | 31.46 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
36 | Severi Nieminen | 1999 | 311 | 31.69 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
37 | Lauri Karo | 2000 | 296 | 32.21 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
38 | Ronald Õunamägi | 2000 | 295 | 32.26 | ||||||
Briis | ||||||||||
39 | Joona Siren | 2000 | 283 | 32.70 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
40 | Aleksi Anttila | 1999 | 268 | 33.31 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
41 | Teemu Konttinen | 1999 | 237 | 34.70 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
42 | Toni Virtanen | 1999 | 233 | 34.90 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Jani-Kristian Rantala | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nikita Saunonen | 1997 | 689 | 24.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Elmo Kiuru | 1997 | 607 | 25.37 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Henrik Rinkinen | 1997 | 586 | 25.68 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Daniel Viitikko | 1996 | 563 | 26.02 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Joni Kitinoja | 1996 | 555 | 26.15 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Juho Päivinen | 1996 | 520 | 26.72 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Niklas Valkonen | 1997 | 495 | 27.15 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Santeri Pitkänen | 1997 | 471 | 27.61 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 423 | 28.62 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 11, 200m RU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 525 | 1:25.47 | 2:56.88 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Reetta Rantakokko | 2001 | 493 | 1:27.30 | 3:00.64 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Ada Nyström | 2001 | 475 | 1:27.76 | 3:02.93 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Annika Lepistö | 2001 | 473 | 1:29.70 | 3:03.10 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Anniina Murto | 2001 | 431 | 1:31.36 | 3:08.86 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Annika Tietz | 2001 | 430 | 1:33.16 | 3:09.02 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
7 | Amanda Rapinoja | 2001 | 406 | 1:34.40 | 3:12.66 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Juulia Käräjämies | 2003 | 401 | 1:33.76 | 3:13.44 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Nea Eränpalo | 2001 | 369 | 1:36.23 | 3:18.85 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Iida Nyman | 2002 | 362 | 1:35.78 | 3:20.24 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
11 | Roosa Lehtola | 2001 | 359 | 1:34.93 | 3:20.82 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Hilda Harle | 2001 | 350 | 1:39.44 | 3:22.52 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Venla Salminen | 2002 | 347 | 1:38.19 | 3:23.00 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
14 | Maija Liukkonen | 2001 | 339 | 1:37.58 | 3:24.58 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
15 | Diana Lattu | 2001 | 339 | 1:37.79 | 3:24.61 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Merit Piisang | 2001 | 339 | 1:38.52 | 3:24.63 | |||||
Briis | ||||||||||
17 | Iiris Himanto | 2001 | 331 | 1:39.10 | 3:26.32 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
18 | Oona Ahinko | 2001 | 320 | 1:40.72 | 3:28.61 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
19 | Cecilia Johansson | 2002 | 316 | 1:40.48 | 3:29.53 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
20 | Saija Mikkonen | 2001 | 310 | 1:40.64 | 3:30.72 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
21 | Anni Hirvo | 2001 | 302 | 1:44.02 | 3:32.66 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
22 | Sofia Hinkka | 2001 | 302 | 1:44.80 | 3:32.73 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
23 | Kiira Vuorinen | 2001 | 293 | 1:43.91 | 3:34.87 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
24 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 271 | 1:47.21 | 3:40.56 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
25 | Siiri Välimaa | 2002 | 263 | 1:49.06 | 3:42.59 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
26 | Hanna Marie Raag | 2001 | 255 | 1:50.00 | 3:44.94 | |||||
Briis | ||||||||||
27 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | 254 | 1:50.90 | 3:45.26 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
28 | Kia Kivelä | 2003 | 149 | 2:09.63 | 4:28.72 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Laji 11, 200m RU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 642 | 1:18.90 | 2:45.41 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 611 | 1:21.22 | 2:48.14 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Lyydia Kalenius | 2000 | 610 | 1:21.29 | 2:48.30 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Emmi Kölhi | 2000 | 562 | 1:24.35 | 2:52.93 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Hanna Kareinen | 2000 | 519 | 1:27.12 | 2:57.57 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Fanny Nyström | 1999 | 509 | 1:24.98 | 2:58.74 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Roosa Nieminen | 1999 | 502 | 1:24.76 | 2:59.51 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Janina Ollikainen | 2000 | 438 | 1:29.88 | 3:07.85 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Toini Kempinen | 1999 | 433 | 1:29.84 | 3:08.64 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Julia Sottinen | 2000 | 406 | 1:35.00 | 3:12.62 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Emilia Riipinen | 2000 | 383 | 1:33.53 | 3:16.39 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Siiri Salokorpi | 2000 | 370 | 1:35.64 | 3:18.81 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Sara Taskinen | 2000 | 358 | 1:35.71 | 3:20.89 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Saara Hirvo | 1999 | 349 | 1:36.89 | 3:22.61 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Elina Nieminen | 2000 | 345 | 1:37.97 | 3:23.45 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
16 | Ella Hakala | 2000 | 332 | 1:40.65 | 3:26.00 | |||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
17 | Fanny Virtanen | 2000 | 325 | 1:41.59 | 3:27.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Anna Hatunen | 2000 | 280 | 1:42.66 | 3:38.10 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
19 | Ida Heino | 2000 | 233 | 1:51.10 | 3:51.70 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
20 | Enni Kanerva | 2000 | 209 | 1:55.15 | 4:00.36 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Emilia Kokko | 1999 | DNF | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Laji 11, 200m RU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Potkonen | 1998 | 554 | 1:23.86 | 2:53.73 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Eveliina Ollikainen | 1998 | 512 | 1:25.39 | 2:58.41 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Roosa Andelin | 1998 | 451 | 1:28.34 | 3:06.10 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Hanna Ikonen | 1998 | 445 | 1:29.24 | 3:06.84 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Roosa Hjelm | 1997 | 410 | 1:32.75 | 3:12.13 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Rosalia Snellman | 1998 | 405 | 1:33.68 | 3:12.77 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:31 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 12, 200m RU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kirill Egorov | 2000 | 405 | 1:24.65 | 2:53.98 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 346 | 1:27.35 | 3:03.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 343 | 1:28.86 | 3:03.85 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Fedor Rapovka | 2002 | 317 | 1:32.15 | 3:08.83 | |||||
Cometa | ||||||||||
5 | Santeri Tuomi | 2001 | 298 | 1:33.21 | 3:12.75 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Henri Koski | 2000 | 257 | 1:36.52 | 3:22.53 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Eetu Isosuo | 2000 | 255 | 1:39.88 | 3:22.95 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Rasmus Teder | 2000 | 191 | 1:48.24 | 3:43.36 | |||||
Briis | ||||||||||
9 | Samuel Räty | 2003 | 140 | 2:02.59 | 4:07.51 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Jami Heinilä | 2000 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Nikita Vinogradov | 2002 | DSQ | |||||||
Cometa | ||||||||||
SW 10.16 Kirittäminen | ||||||||||
- | Ronald Õunamägi | 2000 | DSQ | |||||||
Briis | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 12, 200m RU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 642 | 1:12.57 | 2:29.24 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Vilho Mäenpää | 1998 | 531 | 1:18.35 | 2:39.00 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Eetu Alitalo | 1999 | 498 | 1:16.67 | 2:42.42 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Henri Kyyrä | 1999 | 489 | 1:18.87 | 2:43.45 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Heikki Tervanen | 1998 | 332 | 1:27.83 | 3:05.94 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Niko Somila | 1999 | 316 | 1:30.24 | 3:09.04 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Valtteri Lausala | 1999 | 314 | 1:31.53 | 3:09.41 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Lauri Kuitunen | 1998 | 306 | 1:32.86 | 3:11.09 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Nikolas Rissanen | 1998 | 298 | 1:32.01 | 3:12.64 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Otto Kallama | 1999 | 269 | 1:34.21 | 3:19.46 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Rami Rissanen | 1999 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 12, 200m RU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Horst | 1997 | 596 | 1:13.68 | 2:32.97 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Ossi Airaksinen | 1996 | 458 | 1:19.84 | 2:47.07 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:31 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 13, 100m SU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 383 | 1:21.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | 314 | 1:27.08 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Juulia Käräjämies | 2003 | 310 | 1:27.42 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Roosa Aho | 2003 | 300 | 1:28.38 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Senni Mattila | 2003 | 290 | 1:29.36 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Petra Ansaranta | 2004 | 274 | 1:31.10 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Hanne Grete Hanvere | 2003 | 266 | 1:31.98 | ||||||
Briis | ||||||||||
8 | Lotta Lehtoila | 2003 | 246 | 1:34.35 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Hanna Catalano | 2003 | 227 | 1:36.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Julie Nikkilä | 2003 | 219 | 1:38.19 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Frida Kangastupa | 2003 | 210 | 1:39.53 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
12 | Henrietta Löfgren | 2003 | 194 | 1:42.17 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Veera Anna Lastovskaia | 2003 | 190 | 1:42.79 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
14 | Olivia Sorvari | 2003 | 190 | 1:42.84 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
15 | Roona Karola | 2004 | 190 | 1:42.88 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Oona Lehtola | 2003 | 172 | 1:46.40 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
17 | Lumi Luoma | 2005 | 172 | 1:46.43 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
18 | Emma Loponen | 2003 | 170 | 1:46.70 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Vlada Guljajeva | 2004 | 153 | 1:50.54 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Nella Kukkonen | 2003 | 151 | 1:50.99 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Noona Pursiainen | 2005 | 145 | 1:52.58 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Iida Herrala | 2004 | 135 | 1:55.19 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 134 | 1:55.53 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Vera Rouhiainen | 2004 | 129 | 1:56.85 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
25 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | 123 | 1:58.85 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
- | Ida Lehtovaara | 2003 | DSQ | |||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Katriin Hansalu | 2003 | DSQ | |||||||
Briis | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Nicole Yisrael | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 13, 100m SU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Raakel Bärlund | 2001 | 531 | 1:13.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Peppi Siirtola | 2002 | 460 | 1:16.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Vilma Iisalo | 2001 | 456 | 1:16.85 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Paula Peltola | 2001 | 451 | 1:17.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Laura Andla | 2001 | 407 | 1:19.84 | ||||||
Briis | ||||||||||
5 | Lotta Auvinen | 2001 | 407 | 1:19.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Emilie Pärnänen | 2002 | 403 | 1:20.09 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
8 | Vuokko Suomäki | 2001 | 387 | 1:21.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Isabel Hagelin | 2001 | 364 | 1:22.85 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Emma Uusküla | 2002 | 363 | 1:22.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Anna Vira | 2002 | 344 | 1:24.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Wilma Walther | 2001 | 338 | 1:24.93 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
13 | Liisa Räikkönen | 2002 | 334 | 1:25.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Sofia Hinkka | 2001 | 324 | 1:26.12 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Roosa Rantala | 2002 | 321 | 1:26.38 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Jenny Nieminen | 2001 | 310 | 1:27.45 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Jenny Kareinen | 2002 | 309 | 1:27.55 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Cia Wacklin | 2001 | 302 | 1:28.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Aino Pajari | 2001 | 297 | 1:28.65 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
20 | Petra Uusikumpu | 2001 | 292 | 1:29.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Iiris Himanto | 2001 | 290 | 1:29.34 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
22 | Henriikka Nurminen | 2002 | 290 | 1:29.41 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
23 | Anna Ketola | 2001 | 283 | 1:30.09 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
24 | Millariina Bruce | 2001 | 282 | 1:30.22 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
25 | Janna Appelberg | 2001 | 279 | 1:30.50 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
26 | Elsa Pohjanvaara | 2001 | 278 | 1:30.60 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Wilma Rintala | 2002 | 278 | 1:30.69 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Pinja Österman | 2002 | 273 | 1:31.16 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
29 | Alexandra Arenius | 2002 | 270 | 1:31.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
30 | Minna Laitinen | 2002 | 266 | 1:32.01 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
31 | Tinja Turunen | 2002 | 259 | 1:32.74 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Maria Yritys | 2002 | 252 | 1:33.67 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
33 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 243 | 1:34.76 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
34 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 242 | 1:34.89 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Anni Manninen | 2001 | 242 | 1:34.98 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Anni Hirvo | 2001 | 239 | 1:35.32 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
37 | Matilda Laurila | 2001 | 232 | 1:36.25 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
38 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 225 | 1:37.28 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
39 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 219 | 1:38.08 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
40 | Emilia Sjölund | 2002 | 207 | 1:39.91 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
41 | Ada Mikonaho | 2001 | 203 | 1:40.71 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
42 | Petra Mäkiaho | 2001 | 191 | 1:42.75 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
43 | Lawen Veisi | 2002 | 186 | 1:43.58 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
44 | Alina Hakkarainen | 2002 | 183 | 1:44.09 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
45 | Ellen Jumppanen | 2001 | 182 | 1:44.34 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
46 | Laura Laanterä | 2002 | 175 | 1:45.72 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
- | Henna Saarela | 2002 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä | ||||||||||
Laji 13, 100m SU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Mört | 1999 | 672 | 1:07.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Iida Koiranen | 2000 | 603 | 1:10.04 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Ksenia Egorova | 2000 | 556 | 1:11.94 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Iida Reini | 2000 | 506 | 1:14.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Henna Syrjälä | 1999 | 503 | 1:14.42 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Vilma Havo | 1999 | 490 | 1:15.06 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Saara Vesa | 1999 | 483 | 1:15.42 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 478 | 1:15.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Vilma Roman | 2000 | 474 | 1:15.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Lotta Räisänen | 1999 | 473 | 1:15.92 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Janina Ollikainen | 2000 | 472 | 1:15.98 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Nea Tiesmäki | 2000 | 468 | 1:16.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Olivia Hellsten | 2000 | 445 | 1:17.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Milla Koskela | 1999 | 437 | 1:17.96 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 421 | 1:18.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Juuli Miettinen | 2000 | 416 | 1:19.25 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Jenni Kukkonen | 1999 | 403 | 1:20.10 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Sofia Väljä | 1999 | 389 | 1:21.07 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
19 | Annika Hänninen | 2000 | 375 | 1:22.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Johanna Hyvönen | 1999 | 354 | 1:23.66 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Anniina Perkiö | 1999 | 349 | 1:24.00 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Inka-Riina Tamski | 1999 | 345 | 1:24.36 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
23 | Inari Rostedt | 1999 | 344 | 1:24.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 339 | 1:24.84 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Saara Hirvo | 1999 | 333 | 1:25.34 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
26 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 328 | 1:25.80 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
27 | Ida Wagner | 2000 | 325 | 1:26.02 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Laura Haapanen | 1999 | 323 | 1:26.19 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
29 | Veera Santasalo | 1999 | 285 | 1:29.92 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
30 | Fanny Virtanen | 2000 | 284 | 1:30.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Lotta Anttila | 2000 | 214 | 1:38.95 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
32 | Enni Kanerva | 2000 | 211 | 1:39.35 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
33 | Erja Tiljander | 2000 | 203 | 1:40.64 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
34 | Tara Hintsanen | 2000 | 197 | 1:41.56 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 13, 100m SU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anna Jantunen | 1998 | 511 | 1:13.99 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
2 | Salla Puhtimäki | 1998 | 476 | 1:15.76 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
3 | Reetta Schroderus | 1997 | 444 | 1:17.53 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Ida Hulkko | 1998 | 429 | 1:18.45 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
5 | Janita Yli-Villamo | 1997 | 342 | 1:24.63 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Tiia Tuomisto | 1998 | 337 | 1:25.03 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 317 | 1:26.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Mira Dey | 1998 | 190 | 1:42.79 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 14, 100m SU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kalle Mäkinen | 2002 | 321 | 1:17.37 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Semen Gryuntal | 2002 | 298 | 1:19.30 | ||||||
Cometa | ||||||||||
3 | Aleksei Kharitonov | 2002 | 296 | 1:19.47 | ||||||
Ekran | ||||||||||
4 | Ivan Rapovka | 2002 | 254 | 1:23.61 | ||||||
Cometa | ||||||||||
5 | Veikka Saren | 2002 | 233 | 1:25.98 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
6 | Viljami Salonen | 2002 | 227 | 1:26.79 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Elias Kukkonen | 2002 | 224 | 1:27.22 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
8 | Elmar Kaska | 2002 | 214 | 1:28.48 | ||||||
Briis | ||||||||||
9 | Henri Jokinen | 2002 | 211 | 1:28.91 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Sami Uusikumpu | 2003 | 202 | 1:30.15 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Marcus Forsel | 2003 | 195 | 1:31.22 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
12 | Mihkel Melker Marran | 2003 | 191 | 1:31.85 | ||||||
Briis | ||||||||||
13 | Pavel Popov | 2003 | 188 | 1:32.45 | ||||||
Kasatka | ||||||||||
14 | Jaakko Haanpää | 2003 | 178 | 1:34.01 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
15 | Iivari Tuomola | 2002 | 167 | 1:36.19 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Samuel Leppänen | 2002 | 161 | 1:37.36 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Ilja Freudenthal | 2002 | 160 | 1:37.42 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
18 | Sampo Peltola | 2002 | 156 | 1:38.37 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Onni Äijälä | 2004 | 141 | 1:41.61 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Karo Pirkkalainen | 2002 | 135 | 1:43.15 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
21 | Onni Järvinen | 2002 | 135 | 1:43.22 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
22 | Karl-Oskar Björk | 2002 | 134 | 1:43.47 | ||||||
Briis | ||||||||||
23 | Ilari Silventoinen | 2002 | 132 | 1:43.86 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Markku Khrishchenovich | 2003 | 128 | 1:44.94 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
25 | Alex Garcia Kurki | 2005 | 127 | 1:45.33 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
26 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 120 | 1:47.28 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
27 | Ville Kuusimäki | 2002 | 114 | 1:49.03 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
28 | Emil Strandell | 2002 | 112 | 1:49.74 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
29 | Kirill Levo | 2002 | 111 | 1:50.04 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
30 | Tino Kaukonen | 2004 | 103 | 1:52.87 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
31 | Remo Kapanen | 2002 | 101 | 1:53.65 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
32 | Alexander Nyman | 2004 | 98 | 1:54.76 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
33 | Veeti Forsström | 2003 | 98 | 1:54.85 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
34 | Juho Seppä | 2002 | 96 | 1:55.40 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
35 | Eemeli Toivonen | 2004 | 93 | 1:56.71 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
36 | Sampo Leppänen | 2004 | 87 | 1:59.19 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Jesse Lintusalo | 2004 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
- | Nikita Batluk | 2003 | DSQ | |||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
SW 10.6 Rataköydestä vetäminen | ||||||||||
Laji 14, 100m SU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niki Karlsson | 2000 | 539 | 1:05.08 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Lauri Jämsén | 2000 | 386 | 1:12.75 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Isak Gramén | 2001 | 378 | 1:13.24 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
4 | Risto Laisi | 2001 | 377 | 1:13.28 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
5 | Onni Punkka | 2000 | 329 | 1:16.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Mohamed Ezzat | 2001 | 325 | 1:16.99 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Jiri Järvinen | 2001 | 290 | 1:19.97 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Joona Ruuskanen | 2000 | 290 | 1:19.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Joona Mikkola | 2001 | 255 | 1:23.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Arttu Niemi | 2001 | 240 | 1:25.19 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Matias Blomfelt | 2000 | 211 | 1:28.88 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
12 | Tuure Sandberg | 2001 | 203 | 1:30.05 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Ville Rissanen | 2001 | 200 | 1:30.52 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Daniel Kotov | 2000 | 190 | 1:32.14 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Repe Kupila | 2001 | 174 | 1:34.77 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
16 | Timi Aaltonen | 2001 | 156 | 1:38.28 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Joel Europaeus | 2001 | 152 | 1:39.07 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Jani-Kristian Rantala | 2000 | 135 | 1:43.25 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Lukas Vahtera | 2001 | 129 | 1:44.69 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Jens Kerman | 2001 | 128 | 1:44.90 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Pyry Räisänen | 2001 | 127 | 1:45.35 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
22 | Ali Gardberg | 2001 | 124 | 1:46.17 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Veeti Vainionpää | 2001 | 122 | 1:46.72 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Joni Löytökorpi | 2000 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Tapio Uzal | 2001 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 14, 100m SU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Peik Lindberg | 1999 | 491 | 1:07.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Elias Kuusisto | 1999 | 456 | 1:08.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Juho Seppälä | 1999 | 449 | 1:09.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Antti Leiponen | 1998 | 447 | 1:09.27 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Wilhelm Suominen | 1999 | 418 | 1:10.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Venni Rastas | 1999 | 412 | 1:11.18 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Jonni Aho | 1999 | 407 | 1:11.46 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Anton Helin | 1999 | 404 | 1:11.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Antti Myllynen | 1999 | 391 | 1:12.45 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Robert Jalonen | 1998 | 383 | 1:12.91 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 374 | 1:13.53 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Juho Hakala | 1998 | 345 | 1:15.52 | ||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
13 | Valtteri Väisänen | 1999 | 341 | 1:15.78 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
14 | Casper Laurikainen | 1998 | 341 | 1:15.79 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Markus Hugo Rohtla | 1999 | 339 | 1:15.94 | ||||||
Briis | ||||||||||
16 | Dmitry Nosov | 1998 | 314 | 1:17.87 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Ville Rautio | 1999 | 300 | 1:19.06 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
18 | Ian Adrian Jõeorg | 1999 | 297 | 1:19.33 | ||||||
Briis | ||||||||||
19 | Emil Piho | 1999 | 290 | 1:19.95 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
20 | Eetu Nyman | 1999 | 271 | 1:21.79 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
21 | Alexandros Gallos | 1999 | 268 | 1:22.14 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Severi Nieminen | 1999 | 267 | 1:22.18 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
23 | Jarkko Lehtola | 1999 | 257 | 1:23.25 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Kristofer Ojaste | 1999 | 256 | 1:23.34 | ||||||
Briis | ||||||||||
25 | Jere Kujansuu | 1999 | 243 | 1:24.87 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
26 | Mikko Seilonen | 1998 | 233 | 1:26.01 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Laji 14, 100m SU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Elmo Kiuru | 1997 | 561 | 1:04.20 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Niklas Valkonen | 1997 | 536 | 1:05.21 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Santeri Rantanen | 1996 | 524 | 1:05.71 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Nikita Saunonen | 1997 | 508 | 1:06.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Elias Lampinen | 1997 | 506 | 1:06.46 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Daniel Viitikko | 1996 | 491 | 1:07.15 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Henri Kämäräinen | 1997 | 475 | 1:07.87 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Henrik Rinkinen | 1997 | 398 | 1:12.01 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 21:31 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 15, 400m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emma Uusküla | 2002 | 493 | 1:12.16 | 2:29.87 | 3:50.33 | 5:07.64 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Svetlana Poslanchik | 2002 | 489 | 1:09.61 | 2:30.83 | 3:52.39 | 5:08.55 | |||
Cometa | ||||||||||
3 | Jessika Rissanen | 2001 | 479 | 1:14.03 | 2:34.49 | 3:55.42 | 5:10.71 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Sanna Putkonen | 2001 | 462 | 1:15.03 | 2:35.53 | 3:56.29 | 5:14.48 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Lilli Louhikoski | 2002 | 442 | 1:14.12 | 2:35.91 | 3:58.18 | 5:19.00 | |||
Poseidon | ||||||||||
6 | Lydia Rintanen | 2002 | 415 | 1:17.43 | 2:41.21 | 4:05.88 | 5:25.90 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Ida Grundström | 2002 | 404 | 1:16.35 | 2:41.46 | 4:06.26 | 5:28.83 | |||
Poseidon | ||||||||||
8 | Julia Koivisto | 2002 | 377 | 1:20.18 | 2:48.30 | 4:14.66 | 5:36.53 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Vilma Iisalo | 2001 | 374 | 1:18.40 | 2:45.49 | 4:13.30 | 5:37.26 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Janette Setälä | 2001 | 373 | 1:20.81 | 2:48.45 | 4:14.98 | 5:37.69 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Aliisa Salokaarto | 2001 | 372 | 1:20.36 | 2:46.82 | 4:14.74 | 5:37.88 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Jessica Kujanpää | 2002 | 372 | 1:21.75 | 2:50.11 | 4:16.85 | 5:37.91 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Saana Yritys | 2003 | 368 | 1:18.16 | 2:47.05 | 4:14.22 | 5:39.11 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
14 | Ida Nordquist | 2001 | 364 | 1:20.78 | 2:48.60 | 4:15.86 | 5:40.31 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 353 | 1:21.58 | 2:49.07 | 4:17.44 | 5:43.90 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 349 | 1:22.96 | 2:52.13 | 4:20.33 | 5:45.24 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Hanna Hakuli | 2001 | 345 | 1:22.51 | 2:51.17 | 4:20.43 | 5:46.43 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Rebekka Luoto | 2003 | 344 | 1:22.81 | 2:52.84 | 4:24.01 | 5:46.71 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Taru Jokipii | 2002 | 327 | 1:20.53 | 2:49.62 | 4:21.42 | 5:52.55 | |||
Poseidon | ||||||||||
20 | Cecilia Johansson | 2002 | 327 | 1:20.47 | 2:51.01 | 4:22.87 | 5:52.82 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
21 | Anna Vira | 2002 | 326 | 1:20.05 | 2:51.06 | 4:23.33 | 5:53.04 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Noona Rantanen | 2002 | 324 | 1:23.89 | 2:55.22 | 4:26.46 | 5:53.98 | |||
Poseidon | ||||||||||
23 | Jaana Kaljunen | 2002 | 323 | 1:22.93 | 2:53.51 | 4:25.74 | 5:54.08 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Roosa Aho | 2003 | 317 | 1:25.18 | 2:56.94 | 4:29.62 | 5:56.42 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Wilma Rintala | 2002 | 317 | 1:25.36 | 2:57.73 | 4:29.75 | 5:56.42 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Siiri Välimaa | 2002 | 314 | 1:24.98 | 2:57.80 | 4:30.94 | 5:57.69 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
27 | Veera Saarelainen | 2002 | 310 | 1:24.22 | 2:58.70 | 4:32.35 | 5:59.17 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
28 | Kaisa Himanen | 2003 | 304 | 1:23.86 | 2:58.59 | 4:31.66 | 6:01.32 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
29 | Taiga Yritys | 2003 | 301 | 1:25.71 | 3:00.54 | 4:35.36 | 6:02.66 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
30 | Henriikka Nurminen | 2002 | 298 | 1:27.59 | 3:02.20 | 4:36.38 | 6:03.80 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
31 | Jonna Salminen | 2001 | 295 | 1:26.41 | 3:00.60 | 4:34.31 | 6:04.96 | |||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
32 | Taru Vannas | 2003 | 294 | 1:25.28 | 3:00.05 | 4:34.72 | 6:05.29 | |||
Poseidon | ||||||||||
33 | Liinu Louhikoski | 2004 | 288 | 1:27.39 | 3:04.95 | 4:39.20 | 6:07.91 | |||
Poseidon | ||||||||||
34 | Maria Yritys | 2002 | 287 | 1:25.12 | 2:59.83 | 4:35.23 | 6:08.50 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
35 | Jonna Vasara | 2002 | 285 | 1:25.52 | 3:01.16 | 4:37.75 | 6:09.11 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
36 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 266 | 1:27.29 | 3:04.99 | 4:44.43 | 6:17.89 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
37 | Mikaela Jokela | 2002 | 265 | 1:27.52 | 3:03.90 | 4:42.13 | 6:18.50 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
38 | Pinja Österman | 2002 | 259 | 1:28.83 | 3:07.91 | 4:46.82 | 6:20.95 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
39 | Siiri Einiö | 2003 | 257 | 1:29.86 | 3:10.24 | 4:52.47 | 6:22.02 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
40 | Hanna Catalano | 2003 | 238 | 1:34.26 | 3:15.22 | 4:55.72 | 6:32.14 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Frida Kangastupa | 2003 | 228 | 1:32.38 | 3:12.61 | 4:57.93 | 6:37.85 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
42 | Viivi Sorri | 2003 | 223 | 1:32.86 | 3:15.73 | 4:58.95 | 6:40.39 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
43 | Emilia Lyyra | 2003 | 220 | 1:29.43 | 3:12.47 | 4:59.76 | 6:42.38 | |||
Poseidon | ||||||||||
44 | Fanny Talonpoika | 2001 | 219 | 1:36.09 | 3:23.49 | 5:02.28 | 6:43.35 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Lawen Veisi | 2002 | 218 | 1:33.44 | 3:18.01 | 5:01.97 | 6:43.36 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
46 | Aino Paju | 2003 | 208 | 1:36.09 | 3:23.49 | 6:49.91 | ||||
Poseidon | ||||||||||
Laji 15, 400m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 601 | 1:07.61 | 2:21.49 | 3:35.66 | 4:48.00 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Anniina Perkiö | 1999 | 564 | 1:09.37 | 2:23.13 | 3:38.78 | 4:54.22 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Pinja Peippo | 1999 | 562 | 1:08.31 | 2:23.85 | 3:40.19 | 4:54.61 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Henna Syrjälä | 1999 | 540 | 1:08.85 | 2:25.51 | 3:42.74 | 4:58.43 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Ella Aalto | 2000 | 518 | 1:06.97 | 2:22.73 | 3:42.03 | 5:02.60 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Marilla Parhiala | 2000 | 516 | 1:11.85 | 2:29.52 | 3:48.23 | 5:03.07 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Julia Sottinen | 2000 | 478 | 1:15.52 | 2:36.73 | 3:56.53 | 5:10.81 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Noora Kanerva | 2000 | 474 | 1:13.47 | 2:33.56 | 3:53.64 | 5:11.68 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Ella Rautio | 2000 | 474 | 1:13.50 | 2:34.30 | 3:54.69 | 5:11.69 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
10 | Heidi Manninen | 1999 | 471 | 1:12.97 | 2:34.03 | 3:54.08 | 5:12.29 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Saara Vesa | 1999 | 467 | 1:12.36 | 2:32.96 | 3:53.24 | 5:13.24 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Emma Ingberg | 1999 | 428 | 1:11.51 | 2:34.37 | 3:59.58 | 5:22.57 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Diana Belozjorova | 2000 | 380 | 1:15.54 | 2:42.75 | 4:11.07 | 5:35.62 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Nitta Rantanen | 2000 | 356 | 1:21.26 | 2:50.12 | 4:18.92 | 5:42.86 | |||
Poseidon | ||||||||||
15 | Emilia Riipinen | 2000 | 325 | 1:20.53 | 2:52.76 | 4:25.71 | 5:53.38 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Ella Hakala | 2000 | 307 | 1:22.96 | 2:54.38 | 4:28.98 | 6:00.16 | |||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
17 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 303 | 1:22.30 | 2:56.23 | 4:31.45 | 6:01.72 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Laji 15, 400m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Puolakka | 1998 | 668 | 1:06.76 | 2:17.57 | 3:27.88 | 4:38.07 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Suvi Karppinen | 1998 | 604 | 1:07.36 | 2:21.55 | 3:36.99 | 4:47.47 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
3 | Alina Katajisto | 1998 | 578 | 1:09.64 | 2:24.92 | 3:39.54 | 4:51.85 | |||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
4 | Emma Suomio | 1998 | 568 | 1:08.62 | 2:24.12 | 3:40.00 | 4:53.45 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Sanna Saarinen | 1998 | 528 | 1:12.09 | 2:29.17 | 3:45.47 | 5:00.70 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Ellimaija Stenfors | 1997 | 516 | 1:11.48 | 2:29.02 | 3:47.76 | 5:02.97 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Reetta Schroderus | 1997 | 491 | 1:14.27 | 2:32.57 | 3:50.23 | 5:08.00 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Tiia Tuomisto | 1998 | 433 | 1:13.78 | 2:34.90 | 3:58.94 | 5:21.36 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Iina Siren | 1997 | 403 | 1:16.03 | 2:41.81 | 4:07.02 | 5:29.05 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Hanna Ikonen | 1998 | 377 | 1:16.22 | 2:42.33 | 4:09.29 | 5:36.27 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
11 | Patricia Vainio | 1998 | 372 | 1:19.50 | 2:47.16 | 4:15.02 | 5:38.05 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Pinja Kaisla | 1998 | 353 | 1:17.54 | 2:46.32 | 4:15.47 | 5:44.00 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Sara Tuomaala | 1998 | 250 | 1:28.69 | 3:09.06 | 4:50.08 | 6:25.54 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 21:31 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 22:32 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 16, 400m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Martti Tervanen | 2000 | 444 | 1:10.75 | 2:25.91 | 3:40.14 | 4:51.73 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Hermes Heikkilä | 2001 | 419 | 1:10.08 | 2:27.05 | 3:43.96 | 4:57.50 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Kasper Envalds | 2001 | 416 | 1:10.21 | 2:26.57 | 3:43.10 | 4:58.21 | |||
Poseidon | ||||||||||
4 | Firas El-Idi | 2001 | 403 | 1:09.96 | 2:28.82 | 3:46.96 | 5:01.45 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
5 | Georgy Babenov | 2000 | 353 | 1:11.60 | 2:32.94 | 3:56.72 | 5:14.92 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Lauri Helin | 2000 | 352 | 1:12.35 | 2:33.73 | 3:56.45 | 5:15.31 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Vladislav Voidak | 2002 | 347 | 1:17.34 | 2:39.47 | 4:02.00 | 5:16.62 | |||
Cometa | ||||||||||
8 | Herman Widbom | 2001 | 347 | 1:12.49 | 2:34.64 | 3:56.88 | 5:16.70 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Jesse Haimi | 2001 | 326 | 1:15.81 | 2:37.38 | 4:00.85 | 5:23.54 | |||
Poseidon | ||||||||||
10 | Harald Åström | 2001 | 319 | 1:17.42 | 2:41.86 | 4:05.78 | 5:25.79 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Jere Nevalainen | 2001 | 315 | 1:15.13 | 2:38.69 | 4:03.21 | 5:27.26 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Arttu Niemi | 2001 | 308 | 1:18.05 | 2:42.53 | 4:09.66 | 5:29.65 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Matias Hjelm | 2002 | 300 | 1:18.78 | 2:45.54 | 4:12.14 | 5:32.34 | |||
Poseidon | ||||||||||
14 | Rasmus Kannus | 2000 | 299 | 1:15.29 | 2:42.00 | 4:09.78 | 5:32.74 | |||
Briis | ||||||||||
15 | Joona Siren | 2000 | 296 | 1:19.54 | 2:45.63 | 4:11.81 | 5:34.12 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Eevert Leppänen | 2001 | 289 | 1:17.36 | 2:44.39 | 4:11.75 | 5:36.68 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
17 | Ville Lauslahti | 2001 | 285 | 1:20.34 | 2:47.27 | 4:15.76 | 5:38.35 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Tuure Sandberg | 2001 | 261 | 1:23.00 | 2:52.25 | 4:20.17 | 5:48.42 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Juho Laukkanen | 2001 | 260 | 1:20.31 | 2:50.21 | 4:20.63 | 5:48.71 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Panu Salonen | 2002 | 250 | 1:22.98 | 2:55.00 | 4:26.81 | 5:53.41 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Joel Europaeus | 2001 | 186 | 1:26.05 | 3:08.43 | 4:53.45 | 6:29.54 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Egor Prysakov | 2004 | 160 | 1:33.86 | 3:18.44 | 5:04.37 | 6:49.76 | |||
Sdushor 3 | ||||||||||
23 | Nico Peltonen | 2005 | 124 | 1:40.90 | 3:40.46 | 5:40.25 | 7:25.58 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Viljami Salonen | 2002 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, 400m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Allar Lihtsa | 1999 | 630 | 1:00.58 | 2:06.44 | 3:13.63 | 4:19.69 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Leevi Suhonen | 1999 | 551 | 1:03.88 | 2:12.80 | 3:22.68 | 4:31.61 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
3 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 520 | 1:05.22 | 2:15.25 | 3:26.67 | 4:36.80 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Jasper Pullinen | 1999 | 504 | 1:04.65 | 2:16.20 | 3:29.19 | 4:39.74 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Rami Rissanen | 1999 | 472 | 1:07.05 | 2:20.74 | 3:34.38 | 4:45.88 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Jon Lundgren | 1998 | 470 | 1:06.00 | 2:19.62 | 3:33.82 | 4:46.28 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Elias Soukola | 1999 | 434 | 1:08.72 | 2:23.54 | 3:39.81 | 4:54.09 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Antti Myllynen | 1999 | 424 | 1:10.00 | 2:26.46 | 3:42.65 | 4:56.28 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Ian Adrian Jõeorg | 1999 | 377 | 1:08.65 | 2:26.31 | 3:47.33 | 5:08.10 | |||
Briis | ||||||||||
10 | Aarne Sarkima | 1999 | 356 | 1:10.20 | 2:30.52 | 3:52.59 | 5:14.03 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
11 | Aleksi Anttila | 1999 | 248 | 1:19.47 | 2:49.92 | 4:22.66 | 5:54.41 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Teemu Konttinen | 1999 | 210 | 1:24.24 | 2:59.96 | 4:39.34 | 6:14.59 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 16, 400m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Joni Kitinoja | 1996 | 639 | 59.90 | 2:06.63 | 3:13.76 | 4:18.48 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Aapo Kinnari | 1997 | 498 | 1:07.97 | 2:18.94 | 3:30.40 | 4:40.79 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 348 | 1:08.49 | 2:29.78 | 3:53.68 | 5:16.37 | |||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 22:32 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 17, 50m PU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Taru Vannas | 2003 | 331 | 37.37 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Katriin Hansalu | 2003 | 275 | 39.75 | ||||||
Briis | ||||||||||
3 | Emilia Lyyra | 2003 | 272 | 39.88 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Siiri Einiö | 2003 | 255 | 40.75 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
5 | Petra Ansaranta | 2004 | 242 | 41.48 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Juulia Käräjämies | 2003 | 240 | 41.56 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Laura Vitsut | 2004 | 236 | 41.84 | ||||||
Briis | ||||||||||
8 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 234 | 41.95 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
9 | Nicole Sundell | 2003 | 229 | 42.23 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Anni Korhonen | 2003 | 226 | 42.42 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Edla Wuori | 2003 | 216 | 43.05 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
12 | Hanne Grete Hanvere | 2003 | 215 | 43.12 | ||||||
Briis | ||||||||||
13 | Senni Mattila | 2003 | 215 | 43.16 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Lotta Lehtoila | 2003 | 196 | 44.51 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Viivi Sorri | 2003 | 190 | 44.95 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
16 | Aino Paju | 2003 | 178 | 45.89 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Nessa Järvinen | 2004 | 159 | 47.73 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
18 | Nicole Yisrael | 2004 | 152 | 48.45 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Laura Heinonen | 2004 | 145 | 49.20 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
20 | Hanna Kangur | 2004 | 132 | 50.75 | ||||||
Briis | ||||||||||
21 | Riikka Silander | 2003 | 125 | 51.67 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
22 | Olivia Sorvari | 2003 | 122 | 52.11 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
23 | Tinka Liivalahti | 2003 | 112 | 53.57 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
24 | Irene Mäkilä | 2004 | 107 | 54.32 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Ilona Marleen Koppel | 2005 | 94 | 56.75 | ||||||
Briis | ||||||||||
26 | Ida Maliranta | 2004 | 69 | 1:02.91 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Liinu Louhikoski | 2004 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Laji 17, 50m PU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 556 | 31.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Sanna Putkonen | 2001 | 530 | 31.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Reetta Rantakokko | 2001 | 529 | 31.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Vilma Oura | 2001 | 527 | 32.00 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Svetlana Poslanchik | 2002 | 488 | 32.83 | ||||||
Cometa | ||||||||||
6 | Isabel Hagelin | 2001 | 473 | 33.19 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Melissa Priidel | 2002 | 401 | 35.04 | ||||||
Briis | ||||||||||
8 | Annika Lepistö | 2001 | 373 | 35.92 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Nea Winqvist | 2002 | 366 | 36.13 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Linda Simula | 2001 | 349 | 36.71 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Janette Setälä | 2001 | 346 | 36.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Merit Piisang | 2001 | 329 | 37.43 | ||||||
Briis | ||||||||||
13 | Janna Appelberg | 2001 | 319 | 37.81 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
14 | Taru Jokipii | 2002 | 319 | 37.82 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Petra Uusikumpu | 2001 | 311 | 38.16 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Anita Mickelsson | 2001 | 295 | 38.84 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Tinja Turunen | 2002 | 294 | 38.88 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Matilda Laurila | 2001 | 281 | 39.46 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
19 | Hilda Harle | 2001 | 272 | 39.91 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Jenny Nieminen | 2001 | 264 | 40.31 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Jenny Kareinen | 2002 | 257 | 40.67 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Irina Galitckaia | 2002 | 254 | 40.83 | ||||||
Cometa | ||||||||||
23 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 251 | 40.99 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Fanni Kansonen | 2001 | 246 | 41.22 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
25 | Maija Liukkonen | 2001 | 239 | 41.66 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
26 | Viivi Vaajanen | 2002 | 225 | 42.47 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
27 | Sofia Harju | 2002 | 185 | 45.37 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
28 | Siiri Koskinen | 2002 | 184 | 45.40 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
29 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 177 | 46.05 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
30 | Oona Ahinko | 2001 | 165 | 47.06 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
31 | Mikaela Jokela | 2002 | 131 | 50.89 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
32 | Karla Nevalainen | 2002 | 116 | 52.89 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
33 | Aino Vepsäläinen | 2001 | 85 | 58.67 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Hanna Marie Raag | 2001 | DNS | |||||||
Briis | ||||||||||
- | Jenny Pulli | 2001 | DSQ | |||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 50m PU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Mört | 1999 | 748 | 28.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Ida Konkka | 2000 | 585 | 30.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Lyydia Kalenius | 2000 | 563 | 31.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Vilma Roman | 2000 | 556 | 31.44 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 538 | 31.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Henna Syrjälä | 1999 | 527 | 32.00 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Jenni Kukkonen | 1999 | 527 | 32.00 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Lotta Räisänen | 1999 | 498 | 32.62 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Janina Ollikainen | 2000 | 489 | 32.81 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Katri Pyhältö | 2000 | 443 | 33.92 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
11 | Juuli Miettinen | 2000 | 432 | 34.20 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Julia Sottinen | 2000 | 415 | 34.66 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Ella Rautio | 2000 | 402 | 35.02 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
14 | Sara Taskinen | 2000 | 393 | 35.29 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Daniela Helanne | 2000 | 388 | 35.44 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Annika Hänninen | 2000 | 387 | 35.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Emma Ingberg | 1999 | 375 | 35.84 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Laura Haapanen | 1999 | 364 | 36.19 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
19 | Ronja Riihinen | 2000 | 336 | 37.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Roosa Paukku | 2000 | 333 | 37.29 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
21 | Noora Kanerva | 2000 | 329 | 37.45 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 309 | 38.22 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Nitta Rantanen | 2000 | 300 | 38.61 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
24 | Sanni Kuitunen | 2000 | 283 | 39.36 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Teele Telgma | 2000 | 282 | 39.41 | ||||||
Briis | ||||||||||
26 | Oona Hytö | 1999 | 270 | 40.01 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Diana Belozjorova | 2000 | 249 | 41.10 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
28 | Annika Niemi | 2000 | 233 | 42.02 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Emilia Riipinen | 2000 | 216 | 43.04 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
30 | Tara Hintsanen | 2000 | 158 | 47.83 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Johanna Hyvönen | 1999 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Inka-Riina Tamski | 1999 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 50m PU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Salla Puhtimäki | 1998 | 573 | 31.12 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
2 | Ida Hulkko | 1998 | 555 | 31.45 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
3 | Suvi Karppinen | 1998 | 531 | 31.93 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
4 | Suvi Taskinen | 1998 | 495 | 32.69 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Emilia Potkonen | 1998 | 463 | 33.41 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Onerva Lahtinen | 1998 | 443 | 33.90 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Eveliina Perämäki | 1997 | 438 | 34.05 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Ellimaija Stenfors | 1997 | 374 | 35.88 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Sanna Saarinen | 1998 | 356 | 36.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Kristina Elo | 1997 | 305 | 38.40 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Niina Malmivaara | 1998 | 266 | 40.17 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 18, 50m PU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Semen Gryuntal | 2002 | 387 | 32.01 | ||||||
Cometa | ||||||||||
2 | Vladislav Voidak | 2002 | 297 | 34.93 | ||||||
Cometa | ||||||||||
3 | Kalle Mäkinen | 2002 | 290 | 35.23 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Aleksei Dmitriev | 2003 | 252 | 36.89 | ||||||
Ekran | ||||||||||
5 | Aku Kaila | 2003 | 238 | 37.62 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Nikita Vinogradov | 2002 | 235 | 37.80 | ||||||
Cometa | ||||||||||
7 | Marcus Forsel | 2003 | 233 | 37.89 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Ignat Podobed | 2002 | 233 | 37.90 | ||||||
Ekran | ||||||||||
9 | Mikita Filipovitch | 2004 | 38.88 | |||||||
Bntu/minsk | ||||||||||
10 | Dang Le Nhut | 2003 | 187 | 40.73 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Veikka Saren | 2002 | 173 | 41.85 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
12 | Filip Filipovich | 2005 | 171 | 42.03 | ||||||
Bntu/minsk | ||||||||||
12 | Mihkel Melker Marran | 2003 | 171 | 42.03 | ||||||
Briis | ||||||||||
14 | Danil Seksenov | 2004 | 169 | 42.16 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Jaakko Haanpää | 2003 | 167 | 42.31 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
16 | Lauri Kinnunen | 2003 | 152 | 43.70 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Oliver Annus | 2003 | 139 | 45.02 | ||||||
Briis | ||||||||||
18 | Sami Uusikumpu | 2003 | 139 | 45.03 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Egor Prysakov | 2004 | 132 | 45.79 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
20 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 122 | 46.92 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
21 | Ilari Silventoinen | 2002 | 119 | 47.40 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Juuso Rahikainen | 2003 | 116 | 47.79 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Onni Järvinen | 2002 | 107 | 49.07 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
24 | Ville Kuusimäki | 2002 | 99 | 50.28 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
25 | Pyry Mäenpää | 2002 | 98 | 50.55 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
26 | Aki Hakkarainen | 2003 | 96 | 50.94 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 93 | 51.41 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
28 | Karl-Oskar Björk | 2002 | 92 | 51.61 | ||||||
Briis | ||||||||||
29 | Mio Heinola | 2005 | 85 | 52.88 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
30 | Alex Garcia Kurki | 2005 | 71 | 56.17 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
31 | Aaron Utulahti | 2002 | 58 | 1:00.00 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Akira Konttinen | 2003 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Grigoryi Smorodin | 2004 | DNS | |||||||
Kasatka | ||||||||||
- | Juho Elia Marjala | 2003 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Karl Jõgis | 2004 | DSQ | |||||||
Briis | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Kasper Holopainen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Mikko Nokia | 2003 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Samuel Leppänen | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m PU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Rasmus Kannus | 2000 | 471 | 29.98 | ||||||
Briis | ||||||||||
2 | Ossi Kleimola | 2001 | 319 | 34.12 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
3 | Joona Salminen | 2000 | 305 | 34.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Elmo Kallio | 2001 | 303 | 34.72 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
5 | Jesse Haimi | 2001 | 284 | 35.47 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Uku Pärismaa | 2001 | 280 | 35.66 | ||||||
Briis | ||||||||||
7 | Rasmus Teder | 2000 | 264 | 36.35 | ||||||
Briis | ||||||||||
8 | Henri Koski | 2000 | 257 | 36.66 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
9 | Ronald Õunamägi | 2000 | 166 | 42.43 | ||||||
Briis | ||||||||||
10 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 157 | 43.16 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
11 | Anton-Theo Girlin | 2001 | 156 | 43.33 | ||||||
Briis | ||||||||||
12 | Jani-Kristian Rantala | 2000 | 148 | 44.03 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Ali Gardberg | 2001 | 137 | 45.22 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Lukas Vahtera | 2001 | 112 | 48.37 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Pyry Räisänen | 2001 | 93 | 51.45 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
- | Atte Alila | 2001 | DNS | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
Laji 18, 50m PU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Otto Rannikko | 1999 | 568 | 28.17 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Valtteri Väisänen | 1999 | 535 | 28.73 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Juho Seppälä | 1999 | 524 | 28.93 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Leevi Suhonen | 1999 | 508 | 29.22 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
5 | Jon Lundgren | 1998 | 480 | 29.79 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Vilho Mäenpää | 1998 | 471 | 29.98 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Robert Jalonen | 1998 | 470 | 30.00 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Heikki Tervanen | 1998 | 444 | 30.56 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Matias Manninen | 1998 | 417 | 31.22 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Dmitry Nosov | 1998 | 404 | 31.55 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Jere Kujansuu | 1999 | 383 | 32.11 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Nikolas Rissanen | 1998 | 382 | 32.15 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Ville Rautio | 1999 | 334 | 33.62 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
14 | Jarkko Lehtola | 1999 | 323 | 33.97 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Miko Koljonen | 1998 | 285 | 35.45 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
16 | Kristofer Ojaste | 1999 | 246 | 37.22 | ||||||
Briis | ||||||||||
17 | Ville Laukkanen | 1999 | 243 | 37.35 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Elmeri Sunikka | 1999 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Mikko Seilonen | 1998 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m PU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Elmo Kiuru | 1997 | 642 | 27.03 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Santeri Horst | 1997 | 598 | 27.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 391 | 31.88 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Joonatan Saxberg | 1997 | 345 | 33.26 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 19, 200m SU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Raakel Bärlund | 2001 | 521 | 1:16.94 | 2:37.73 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Vilma Iisalo | 2001 | 454 | 1:19.69 | 2:45.17 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Laura Andla | 2001 | 413 | 1:23.87 | 2:50.44 | |||||
Briis | ||||||||||
4 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 385 | 1:26.08 | 2:54.39 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Ida Grundström | 2002 | 369 | 1:26.71 | 2:56.85 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Iiris Himanto | 2001 | 280 | 1:33.99 | 3:13.91 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Anni Manninen | 2001 | 247 | 1:38.40 | 3:22.11 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Fanny Talonpoika | 2001 | 227 | 1:40.77 | 3:27.96 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Oona Tursas | 2001 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Lotta Linnea Partanen | 2001 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
Laji 19, 200m SU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Iida Koiranen | 2000 | 555 | 1:14.80 | 2:34.40 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Ksenia Egorova | 2000 | 548 | 1:14.57 | 2:35.12 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Henna Syrjälä | 1999 | 489 | 1:17.76 | 2:41.08 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Nea Tiesmäki | 2000 | 481 | 1:18.58 | 2:42.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Janina Ollikainen | 2000 | 473 | 1:18.63 | 2:42.88 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Aurora Kortelainen | 2000 | 442 | 1:19.81 | 2:46.61 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Anniina Perkiö | 1999 | 412 | 1:22.07 | 2:50.55 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 409 | 1:24.33 | 2:51.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Sofia Väljä | 1999 | 404 | 1:22.16 | 2:51.60 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
10 | Roosa Paukku | 2000 | 367 | 1:24.24 | 2:57.23 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
Laji 19, 200m SU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emma Suomio | 1998 | 508 | 1:17.28 | 2:39.10 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Reetta Schroderus | 1997 | 434 | 1:20.55 | 2:47.61 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 383 | 1:24.65 | 2:54.71 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Iina Siren | 1997 | 336 | 1:26.99 | 3:02.50 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Roosa Hjelm | 1997 | 336 | 1:30.17 | 3:02.53 | |||||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 20, 200m SU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niki Karlsson | 2000 | 531 | 1:07.47 | 2:22.28 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 401 | 1:16.59 | 2:36.20 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Risto Laisi | 2001 | 393 | 1:16.68 | 2:37.32 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
4 | Lauri Jämsén | 2000 | 386 | 1:16.38 | 2:38.27 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Onni Punkka | 2000 | 376 | 1:16.94 | 2:39.69 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Kasper Envalds | 2001 | 354 | 1:18.90 | 2:42.84 | |||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Firas El-Idi | 2001 | 341 | 1:18.59 | 2:44.90 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
8 | Jere Nevalainen | 2001 | 308 | 1:22.87 | 2:50.59 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Joona Ruuskanen | 2000 | 306 | 1:23.05 | 2:51.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Perttu Somero | 2001 | 299 | 1:24.43 | 2:52.24 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
11 | Ilja Riikonen | 2000 | 298 | 1:25.49 | 2:52.42 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Joonas Ojala | 2000 | 254 | 1:26.38 | 3:01.87 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Pavel Popov | 2003 | 182 | 1:39.46 | 3:23.28 | |||||
Kasatka | ||||||||||
14 | Viktor Ivanov | 2004 | 171 | 3:27.48 | 3:27.48 | |||||
Kasatka | ||||||||||
- | Roni Törnqvist | 2000 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 20, 200m SU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Peik Lindberg | 1999 | 536 | 1:08.83 | 2:21.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Elias Kuusisto | 1999 | 498 | 1:12.54 | 2:25.43 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Antti Myllynen | 1999 | 475 | 1:11.18 | 2:27.67 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Antti Leiponen | 1998 | 450 | 1:11.44 | 2:30.38 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Atte Somero | 1999 | 447 | 1:13.61 | 2:30.70 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
6 | Niko Somila | 1999 | 417 | 1:14.65 | 2:34.23 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 407 | 1:15.99 | 2:35.52 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Anton Helin | 1999 | 402 | 1:17.62 | 2:36.16 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Rami Rissanen | 1999 | 336 | 1:20.57 | 2:45.79 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Konsta Suominen | 1999 | 305 | 1:23.90 | 2:51.16 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Valtteri Lausala | 1999 | 282 | 1:23.44 | 2:55.77 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Severi Nieminen | 1999 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 20, 200m SU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Elias Lampinen | 1997 | 492 | 1:11.86 | 2:25.93 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Henri Kämäräinen | 1997 | 460 | 1:11.72 | 2:29.26 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Niklas Valkonen | 1997 | 396 | 1:13.91 | 2:36.89 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 21, 100m VU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | 347 | 1:15.99 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Kaisa Himanen | 2003 | 334 | 1:16.96 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
3 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 331 | 1:17.25 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Julie Nikkilä | 2003 | 310 | 1:18.89 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Katriin Hansalu | 2003 | 306 | 1:19.25 | ||||||
Briis | ||||||||||
6 | Senni Mattila | 2003 | 295 | 1:20.26 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Anni Korhonen | 2003 | 264 | 1:23.24 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Lotta Lehtoila | 2003 | 259 | 1:23.77 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Irene Mäkilä | 2004 | 249 | 1:24.92 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Eliisabeth Viiding | 2004 | 237 | 1:26.34 | ||||||
Briis | ||||||||||
11 | Edla Wuori | 2003 | 233 | 1:26.83 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
12 | Nicole Yisrael | 2004 | 209 | 1:30.05 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Liisa Penttinen | 2003 | 205 | 1:30.50 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Olivia Sorvari | 2003 | 200 | 1:31.33 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
15 | Henrietta Löfgren | 2003 | 198 | 1:31.54 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Tinka Liivalahti | 2003 | 188 | 1:33.23 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Laura Heinonen | 2004 | 178 | 1:34.98 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
18 | Riikka Silander | 2003 | 174 | 1:35.71 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
19 | Ida Maliranta | 2004 | 170 | 1:36.46 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Aamu Änkilä | 2004 | 169 | 1:36.60 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Iida Herrala | 2004 | 161 | 1:38.19 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Pinja Kallio | 2004 | 144 | 1:41.86 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
23 | Annika Alanen | 2003 | 143 | 1:42.00 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
24 | Elina Ryynänen | 2005 | 129 | 1:45.70 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Amanda Mielty | 2003 | 99 | 1:55.25 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
26 | Sini Aarnivuo | 2003 | 96 | 1:56.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Aino Jäkärä | 2005 | 73 | 2:07.30 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
28 | Susanna Ryynänen | 2006 | 67 | 2:11.07 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Helmiina Toivonen | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 10.6 Rataköydestä vetäminen | ||||||||||
- | Milja Aarnivuo | 2005 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 10.6 Rataköydestä vetäminen | ||||||||||
Laji 21, 100m VU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Reetta Rantakokko | 2001 | 613 | 1:02.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Vuokko Suomäki | 2001 | 596 | 1:03.50 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Svetlana Poslanchik | 2002 | 540 | 1:05.61 | ||||||
Cometa | ||||||||||
4 | Emma Kotiranta | 2001 | 495 | 1:07.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Emma Uusküla | 2002 | 487 | 1:07.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Anniina Kallio | 2002 | 484 | 1:08.03 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Lilli Louhikoski | 2002 | 482 | 1:08.15 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Jessika Rissanen | 2001 | 477 | 1:08.38 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Paula Peltola | 2001 | 462 | 1:09.08 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Isabel Hagelin | 2001 | 457 | 1:09.34 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Laura Andla | 2001 | 454 | 1:09.52 | ||||||
Briis | ||||||||||
12 | Linda Simula | 2001 | 451 | 1:09.64 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Anniina Murto | 2001 | 443 | 1:10.10 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Oona Laakso | 2002 | 432 | 1:10.69 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Vilma Iisalo | 2001 | 427 | 1:10.96 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Milla Nikkanen | 2002 | 422 | 1:11.23 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
17 | Jessica Kujanpää | 2002 | 419 | 1:11.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Helmi Heinonen | 2002 | 405 | 1:12.18 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Julia Koivisto | 2002 | 405 | 1:12.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Jaana Kaljunen | 2002 | 404 | 1:12.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Lydia Rintanen | 2002 | 398 | 1:12.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Roosa Rantala | 2002 | 395 | 1:12.79 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
23 | Hilda Harle | 2001 | 386 | 1:13.36 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
24 | Venla Salminen | 2002 | 379 | 1:13.78 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
25 | Anna Vira | 2002 | 370 | 1:14.38 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Ida Nordquist | 2001 | 369 | 1:14.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
27 | Jenny Kareinen | 2002 | 363 | 1:14.91 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
28 | Mette Ylikarjula | 2001 | 362 | 1:14.94 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
29 | Iiris Himanto | 2001 | 343 | 1:16.33 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
30 | Liisa Räikkönen | 2002 | 341 | 1:16.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Veera Saarelainen | 2002 | 336 | 1:16.81 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
32 | Irina Galitckaia | 2002 | 329 | 1:17.36 | ||||||
Cometa | ||||||||||
33 | Meri Karttunen | 2002 | 325 | 1:17.66 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
34 | Cecilia Johansson | 2002 | 317 | 1:18.35 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
35 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 309 | 1:18.99 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Noona Rantanen | 2002 | 309 | 1:19.02 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
37 | Elsa Pohjanvaara | 2001 | 301 | 1:19.67 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
38 | Mikaela Jokela | 2002 | 298 | 1:20.00 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
39 | Viivi Vaajanen | 2002 | 295 | 1:20.22 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
40 | Emilia Sjölund | 2002 | 291 | 1:20.58 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
41 | Matilda Laurila | 2001 | 286 | 1:21.04 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
42 | Alexandra Arenius | 2002 | 282 | 1:21.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
43 | Vilma Ryynänen | 2001 | 281 | 1:21.57 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
44 | Anita Mickelsson | 2001 | 279 | 1:21.70 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
45 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 271 | 1:22.57 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
46 | Ellen Jumppanen | 2001 | 269 | 1:22.72 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
47 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 268 | 1:22.84 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
48 | Sofia Harju | 2002 | 261 | 1:23.59 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
49 | Siiri Koskinen | 2002 | 233 | 1:26.78 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
50 | Karla Nevalainen | 2002 | 227 | 1:27.48 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
51 | Laura Laanterä | 2002 | 195 | 1:32.00 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
52 | Ella Hörkkö | 2001 | 164 | 1:37.60 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
53 | Henna Saarela | 2002 | 153 | 1:39.91 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
54 | Jenna Saarinen | 2001 | 146 | 1:41.28 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
55 | Jenny Pulli | 2001 | 142 | 1:42.28 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
56 | Carolina Bäckström | 2001 | 131 | 1:45.17 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
57 | Maria Pesso | 2002 | 128 | 1:45.82 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
58 | Erika Andreasen | 2002 | 117 | 1:49.02 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
59 | Mimmi Kinnunen | 2002 | 108 | 1:52.20 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
60 | Aino Vepsäläinen | 2001 | 105 | 1:52.93 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 21, 100m VU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Mört | 1999 | 755 | 58.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Wilma Jacobson | 2000 | 683 | 1:00.68 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Iida Reini | 2000 | 669 | 1:01.10 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Nina Haltia | 1999 | 651 | 1:01.65 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Ida Konkka | 2000 | 644 | 1:01.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Ella Saarikko | 2000 | 614 | 1:02.86 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Ronja Riihinen | 2000 | 529 | 1:06.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Juuli Miettinen | 2000 | 515 | 1:06.63 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Katri Pyhältö | 2000 | 505 | 1:07.09 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
10 | Emma Ingberg | 1999 | 467 | 1:08.87 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Julia Sottinen | 2000 | 467 | 1:08.87 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 461 | 1:09.13 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Noora Kanerva | 2000 | 457 | 1:09.34 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Ella Rautio | 2000 | 450 | 1:09.69 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
15 | Sara Taskinen | 2000 | 448 | 1:09.80 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Inka-Riina Tamski | 1999 | 418 | 1:11.47 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Laura Haapanen | 1999 | 407 | 1:12.11 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
18 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 401 | 1:12.46 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 394 | 1:12.84 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
20 | Annika Niemi | 2000 | 394 | 1:12.89 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Oona Hytö | 1999 | 369 | 1:14.50 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Sanni Kuitunen | 2000 | 360 | 1:15.10 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
23 | Lotta Anttila | 2000 | 356 | 1:15.38 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
24 | Emilia Riipinen | 2000 | 329 | 1:17.37 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Veera Santasalo | 1999 | 309 | 1:18.97 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
26 | Tara Hintsanen | 2000 | 283 | 1:21.39 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Iida Jantunen | 2000 | 276 | 1:22.04 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
28 | Ida Heino | 2000 | 185 | 1:33.72 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 21, 100m VU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Suvi Karppinen | 1998 | 622 | 1:02.60 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Tiia Puolakka | 1998 | 613 | 1:02.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Reetta Schroderus | 1997 | 537 | 1:05.74 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Roosa Andelin | 1998 | 525 | 1:06.23 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Ellimaija Stenfors | 1997 | 503 | 1:07.19 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Suvi Taskinen | 1998 | 488 | 1:07.84 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Veera Kauppinen | 1998 | 470 | 1:08.71 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Janita Yli-Villamo | 1997 | 452 | 1:09.62 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Iina Siren | 1997 | 397 | 1:12.66 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Niina Malmivaara | 1998 | 383 | 1:13.53 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
11 | Mira Dey | 1998 | 199 | 1:31.43 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Semen Gryuntal | 2002 | 384 | 1:05.40 | ||||||
Cometa | ||||||||||
2 | Matias Hjelm | 2002 | 360 | 1:06.81 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Vladislav Voidak | 2002 | 316 | 1:09.77 | ||||||
Cometa | ||||||||||
4 | Fedor Rapovka | 2002 | 313 | 1:10.01 | ||||||
Cometa | ||||||||||
5 | Ivan Rapovka | 2002 | 285 | 1:12.21 | ||||||
Cometa | ||||||||||
6 | Aku Kaila | 2003 | 266 | 1:13.88 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Marcus Forsel | 2003 | 255 | 1:14.97 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Otto Kotola | 2003 | 250 | 1:15.47 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Elmar Kaska | 2002 | 240 | 1:16.48 | ||||||
Briis | ||||||||||
10 | Panu Salonen | 2002 | 239 | 1:16.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Mikita Filipovitch | 2004 | 228 | 1:17.78 | ||||||
Bntu/minsk | ||||||||||
12 | Sami Uusikumpu | 2003 | 224 | 1:18.31 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Veikka Saren | 2002 | 222 | 1:18.53 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
14 | Filip Filipovich | 2005 | 199 | 1:21.38 | ||||||
Bntu/minsk | ||||||||||
15 | Danil Seksenov | 2004 | 197 | 1:21.61 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Oliver Annus | 2003 | 196 | 1:21.80 | ||||||
Briis | ||||||||||
17 | Juuso Rahikainen | 2003 | 195 | 1:21.90 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Lauri Kinnunen | 2003 | 194 | 1:22.08 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Jaakko Haanpää | 2003 | 193 | 1:22.26 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
20 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 190 | 1:22.68 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
21 | Jan Hatanpää | 2002 | 187 | 1:23.07 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
22 | Dang Le Nhut | 2003 | 182 | 1:23.87 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
23 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 181 | 1:24.05 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
24 | Markus Nuorinko | 2003 | 175 | 1:24.92 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
25 | Muhammed Tantula | 2002 | 169 | 1:25.88 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
26 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 165 | 1:26.68 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
27 | Karl-Oskar Björk | 2002 | 165 | 1:26.70 | ||||||
Briis | ||||||||||
28 | Aki Hakkarainen | 2003 | 163 | 1:26.96 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
29 | Onni Järvinen | 2002 | 156 | 1:28.33 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
30 | Ilari Silventoinen | 2002 | 155 | 1:28.46 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Akseli Leppänen | 2004 | 153 | 1:28.85 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
32 | Akira Konttinen | 2003 | 151 | 1:29.26 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
33 | Emil Strandell | 2002 | 151 | 1:29.28 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
34 | Egor Prysakov | 2004 | 150 | 1:29.36 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
35 | Otto Wells | 2004 | 150 | 1:29.48 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
36 | Aapo Kivioja | 2002 | 143 | 1:30.86 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
37 | Karo Pirkkalainen | 2002 | 135 | 1:32.66 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
38 | Nicklas Jaatinen | 2003 | 132 | 1:33.30 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
39 | Hugo Johannes Maranik | 2005 | 132 | 1:33.33 | ||||||
Briis | ||||||||||
40 | Ville Kuusimäki | 2002 | 130 | 1:33.67 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
41 | Tino Kaukonen | 2004 | 129 | 1:34.10 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
42 | Oscar Taht | 2003 | 125 | 1:34.95 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
43 | Juho Seppä | 2002 | 124 | 1:35.31 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
44 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 123 | 1:35.46 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
45 | Kasper Holopainen | 2003 | 123 | 1:35.54 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
46 | Alex Garcia Kurki | 2005 | 122 | 1:35.86 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
47 | Aaron Utulahti | 2002 | 115 | 1:37.71 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
48 | Saku Ahde | 2003 | 110 | 1:39.04 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
49 | Mikko Nokia | 2003 | 107 | 1:40.11 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
50 | Sampo Leppänen | 2004 | 102 | 1:41.73 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
51 | Pyry Talvitie | 2002 | 99 | 1:42.61 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
52 | Niklas Korpelainen | 2002 | 89 | 1:46.44 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
53 | Veeti Salminen | 2004 | 87 | 1:47.23 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
54 | Severi Vilkko | 2002 | 86 | 1:47.44 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
55 | Joona Kuitu | 2004 | 80 | 1:50.15 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
56 | Juho Jäkärä | 2003 | 77 | 1:51.33 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
57 | Matti Nätti | 2004 | 62 | 1:59.85 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
58 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 62 | 2:00.03 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
59 | Heikki Konsta Ianes | 2005 | 61 | 2:00.69 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
60 | Rony Kulju | 2004 | 61 | 2:00.71 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
61 | Miko Mikkola | 2004 | 36 | 2:23.48 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Carl-Victor Vaenerberg | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Juho Elia Marjala | 2003 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Miro Merinen | 2003 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Onni Niemi | 2005 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Otso Holli | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Pevgonen | 2000 | 499 | 59.95 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Henry Hatanpää | 2000 | 449 | 1:02.08 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
3 | Hermes Heikkilä | 2001 | 414 | 1:03.77 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 376 | 1:05.89 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Mohamed Ezzat | 2001 | 347 | 1:07.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Joona Salminen | 2000 | 342 | 1:07.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Joona Ruuskanen | 2000 | 327 | 1:08.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Isak Gramén | 2001 | 325 | 1:09.15 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
9 | Henri Koski | 2000 | 321 | 1:09.39 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
10 | Teemu Laaksonen | 2000 | 315 | 1:09.89 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
11 | Elmo Kallio | 2001 | 314 | 1:09.93 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
12 | Taneli Lantta | 2001 | 313 | 1:09.99 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 302 | 1:10.81 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Uku Pärismaa | 2001 | 298 | 1:11.17 | ||||||
Briis | ||||||||||
15 | Jiri Järvinen | 2001 | 285 | 1:12.24 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Eevert Leppänen | 2001 | 281 | 1:12.59 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
17 | Janne Koivunen | 2001 | 280 | 1:12.64 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
18 | Lauri Karo | 2000 | 271 | 1:13.48 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Sami Seppälä | 2000 | 266 | 1:13.92 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
20 | Santeri Tuomi | 2001 | 263 | 1:14.23 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Harald Åström | 2001 | 261 | 1:14.40 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
22 | Ville Lauslahti | 2001 | 251 | 1:15.38 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
23 | Kasper Uusitalo | 2000 | 241 | 1:16.34 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
24 | Pyry Nurminen | 2001 | 224 | 1:18.31 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
25 | Matias Blomfelt | 2000 | 211 | 1:19.85 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
26 | Repe Kupila | 2001 | 191 | 1:22.50 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
27 | Jens Kerman | 2001 | 190 | 1:22.71 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
28 | Jani-Kristian Rantala | 2000 | 189 | 1:22.76 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Ville Rissanen | 2001 | 186 | 1:23.30 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
30 | Daniel Kotov | 2000 | 185 | 1:23.32 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
31 | Lukas Vahtera | 2001 | 184 | 1:23.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Pyry Räisänen | 2001 | 177 | 1:24.58 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
33 | Ali Gardberg | 2001 | 166 | 1:26.37 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Tapio Uzal | 2001 | 160 | 1:27.46 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
35 | Joni Löytökorpi | 2000 | 118 | 1:36.83 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
- | Martti Tervanen | 2000 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Otto Rannikko | 1999 | 573 | 57.23 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Juho Seppälä | 1999 | 535 | 58.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Wilhelm Suominen | 1999 | 524 | 58.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Jonni Aho | 1999 | 516 | 59.27 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
5 | Antti Leiponen | 1998 | 513 | 59.39 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Henrik Häkkinen | 1998 | 502 | 59.84 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Saku Laakkonen | 1999 | 499 | 59.95 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Jon Lundgren | 1998 | 486 | 1:00.46 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Valtteri Väisänen | 1999 | 462 | 1:01.51 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Vilho Mäenpää | 1998 | 460 | 1:01.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Oskar Nordquist | 1999 | 433 | 1:02.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Heikki Tervanen | 1998 | 431 | 1:02.95 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Antti Myllynen | 1999 | 430 | 1:02.97 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Matias Manninen | 1998 | 419 | 1:03.53 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
15 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 412 | 1:03.88 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Dmitry Nosov | 1998 | 401 | 1:04.49 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Markus Hugo Rohtla | 1999 | 396 | 1:04.73 | ||||||
Briis | ||||||||||
18 | Ian Adrian Jõeorg | 1999 | 395 | 1:04.80 | ||||||
Briis | ||||||||||
19 | Lauri Kuitunen | 1998 | 386 | 1:05.30 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Elias Soukola | 1999 | 384 | 1:05.43 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
21 | Jarkko Lehtola | 1999 | 348 | 1:07.58 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Joonatan Lindfors | 1999 | 346 | 1:07.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Nikolas Rissanen | 1998 | 341 | 1:08.04 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
24 | Mikko Seilonen | 1998 | 338 | 1:08.25 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
25 | Konsta Suominen | 1999 | 317 | 1:09.74 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Robert Jalonen | 1998 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Elmo Kiuru | 1997 | 620 | 55.77 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Santeri Horst | 1997 | 582 | 56.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Ossi Airaksinen | 1996 | 536 | 58.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Daniel Viitikko | 1996 | 524 | 58.96 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Santeri Pitkänen | 1997 | 495 | 1:00.11 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Aapo Kinnari | 1997 | 453 | 1:01.89 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Joonatan Saxberg | 1997 | 419 | 1:03.54 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 23, 200m SKU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 392 | 1:24.16 | 2:57.49 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Katriin Hansalu | 2003 | 341 | 1:28.98 | 3:05.92 | |||||
Briis | ||||||||||
3 | Hanne Grete Hanvere | 2003 | 295 | 1:36.47 | 3:15.23 | |||||
Briis | ||||||||||
4 | Petra Ansaranta | 2004 | 294 | 1:32.30 | 3:15.33 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Siiri Einiö | 2003 | 253 | 1:44.76 | 3:25.28 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
6 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 250 | 1:35.71 | 3:26.19 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Kaisa Himanen | 2003 | 245 | 1:34.02 | 3:27.65 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
8 | Lotta Lehtoila | 2003 | 241 | 1:41.34 | 3:28.77 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Emilia Lyyra | 2003 | 237 | 1:38.69 | 3:29.89 | |||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Anni Korhonen | 2003 | 235 | 1:42.58 | 3:30.47 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Viivi Sorri | 2003 | 231 | 1:43.89 | 3:31.66 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
12 | Aino Paju | 2003 | 215 | 1:48.11 | 3:36.81 | |||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Nessa Järvinen | 2004 | 203 | 1:51.09 | 3:40.95 | |||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
14 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | 164 | 1:56.82 | 3:57.18 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
15 | Pinja Kallio | 2004 | 152 | 2:00.19 | 4:03.40 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Liisa Penttinen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 23, 200m SKU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Raakel Bärlund | 2001 | 540 | 1:16.32 | 2:39.52 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Lotta Auvinen | 2001 | 465 | 1:22.05 | 2:47.74 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Peppi Siirtola | 2002 | 452 | 1:22.38 | 2:49.34 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Anniina Kallio | 2002 | 418 | 1:22.52 | 2:53.81 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Annika Lepistö | 2001 | 416 | 1:26.03 | 2:53.98 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Diana Lattu | 2001 | 398 | 1:22.62 | 2:56.65 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Annika Tietz | 2001 | 382 | 1:27.72 | 2:59.00 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
8 | Oona Laakso | 2002 | 373 | 1:25.41 | 3:00.49 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Roosa Rantala | 2002 | 365 | 1:25.38 | 3:01.81 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Janette Setälä | 2001 | 363 | 1:29.96 | 3:02.12 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Nea Eränpalo | 2001 | 353 | 1:30.70 | 3:03.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Anna Vira | 2002 | 348 | 1:27.76 | 3:04.65 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Hilda Harle | 2001 | 344 | 1:33.69 | 3:05.46 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Janna Appelberg | 2001 | 343 | 1:29.89 | 3:05.50 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Helmi Heinonen | 2002 | 331 | 1:30.26 | 3:07.83 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Jaana Kaljunen | 2002 | 325 | 1:30.80 | 3:08.88 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Henriikka Nurminen | 2002 | 299 | 1:32.03 | 3:14.25 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Cecilia Johansson | 2002 | 285 | 1:42.30 | 3:17.38 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
19 | Anna Ketola | 2001 | 281 | 1:33.75 | 3:18.36 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
20 | Jonna Vasara | 2002 | 263 | 1:38.68 | 3:22.63 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Maija Liukkonen | 2001 | 262 | 1:40.75 | 3:23.02 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
22 | Oona Ahinko | 2001 | 250 | 1:46.12 | 3:26.05 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
23 | Fanni Kansonen | 2001 | 241 | 1:42.63 | 3:28.69 | |||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
24 | Veera Saarelainen | 2002 | 233 | 1:42.99 | 3:31.12 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
- | Amanda Rapinoja | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU | ||||||||||
- | Jenny Nieminen | 2001 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lotta Linnea Partanen | 2001 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Petra Uusikumpu | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Venla Salminen | 2002 | DSQ | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU | ||||||||||
- | Vilma Iisalo | 2001 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 8.5 Sukellus yli 15 m startissa / käännöksessä | ||||||||||
Laji 23, 200m SKU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 626 | 1:13.84 | 2:31.89 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 625 | 1:10.97 | 2:31.94 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Iida Reini | 2000 | 595 | 1:15.67 | 2:34.50 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 595 | 1:15.56 | 2:34.50 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Lotta Räisänen | 1999 | 568 | 1:17.30 | 2:36.85 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Vilma Havo | 1999 | 568 | 1:15.26 | 2:36.85 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Ksenia Egorova | 2000 | 541 | 1:16.33 | 2:39.43 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Vilma Roman | 2000 | 529 | 1:15.97 | 2:40.69 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Henna Syrjälä | 1999 | 518 | 1:15.05 | 2:41.73 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Emmi Kölhi | 2000 | 478 | 1:20.83 | 2:46.18 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Olivia Hellsten | 2000 | 458 | 1:18.67 | 2:48.51 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Marilla Parhiala | 2000 | 451 | 1:20.55 | 2:49.42 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 439 | 1:22.97 | 2:50.96 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Sofia Väljä | 1999 | 433 | 1:23.09 | 2:51.71 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Julia Sottinen | 2000 | 423 | 1:27.28 | 2:53.01 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Inari Rostedt | 1999 | 395 | 1:25.34 | 2:57.09 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 392 | 1:25.02 | 2:57.55 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Annika Hänninen | 2000 | 382 | 1:21.72 | 2:59.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Aurora Kortelainen | 2000 | 371 | 1:26.55 | 3:00.80 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Fanny Virtanen | 2000 | 343 | 1:30.34 | 3:05.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Emilia Riipinen | 2000 | 309 | 1:35.71 | 3:12.14 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
22 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 295 | 1:34.86 | 3:15.20 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Laji 23, 200m SKU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Puolakka | 1998 | 619 | 1:13.13 | 2:32.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Salla Puhtimäki | 1998 | 525 | 1:15.93 | 2:41.09 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
3 | Sanna Saarinen | 1998 | 512 | 1:19.11 | 2:42.37 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Emilia Potkonen | 1998 | 511 | 1:20.56 | 2:42.54 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Eveliina Ollikainen | 1998 | 478 | 1:20.22 | 2:46.22 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Patricia Vainio | 1998 | 396 | 1:25.22 | 2:56.88 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Sirja Koutonen | 1997 | 294 | 1:33.00 | 3:15.25 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Ida Hulkko | 1998 | DNF | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 24, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 321 | 1:21.24 | 2:51.13 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Aleksei Kharitonov | 2002 | 320 | 1:19.85 | 2:51.30 | |||||
Ekran | ||||||||||
3 | Ivan Rapovka | 2002 | 290 | 1:22.72 | 2:56.99 | |||||
Cometa | ||||||||||
4 | Kalle Mäkinen | 2002 | 279 | 1:23.95 | 2:59.35 | |||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Elmar Kaska | 2002 | 232 | 1:33.36 | 3:10.63 | |||||
Briis | ||||||||||
6 | Aku Kaila | 2003 | 231 | 1:31.83 | 3:10.84 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Sami Uusikumpu | 2003 | 216 | 1:36.70 | 3:15.23 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Filip Filipovich | 2005 | 202 | 1:36.56 | 3:19.57 | |||||
Bntu/minsk | ||||||||||
9 | Otto Kotola | 2003 | 196 | 1:37.88 | 3:21.52 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 147 | 1:47.19 | 3:41.88 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Pyry Mäenpää | 2002 | 143 | 1:46.34 | 3:44.10 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Ville Kuusimäki | 2002 | 125 | 2:01.11 | 3:54.43 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Nikita Vinogradov | 2002 | DSQ | |||||||
Cometa | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Panu Salonen | 2002 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Samuel Leppänen | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 24, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kirill Egorov | 2000 | 437 | 1:13.33 | 2:34.36 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 371 | 1:18.64 | 2:43.10 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Martti Tervanen | 2000 | 361 | 1:17.71 | 2:44.60 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Olli Aflecht | 2000 | 347 | 1:20.84 | 2:46.69 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Isak Gramén | 2001 | 337 | 1:14.66 | 2:48.44 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
6 | Eetu Einto | 2001 | 325 | 1:15.81 | 2:50.46 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
7 | Perttu Somero | 2001 | 302 | 1:23.46 | 2:54.54 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
8 | Taneli Lantta | 2001 | 284 | 1:25.70 | 2:58.15 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Eetu Isosuo | 2000 | 284 | 1:25.14 | 2:58.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Santeri Tuomi | 2001 | 283 | 1:26.60 | 2:58.39 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Joona Mikkola | 2001 | 282 | 1:24.26 | 2:58.59 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Harald Åström | 2001 | 261 | 1:31.48 | 3:03.39 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Juho Laukkanen | 2001 | 249 | 1:28.10 | 3:06.16 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Pyry Nurminen | 2001 | 219 | 1:35.80 | 3:14.20 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Anton-Theo Girlin | 2001 | 191 | 1:38.27 | 3:23.47 | |||||
Briis | ||||||||||
16 | Tuomas Kivistö | 2000 | 175 | 1:37.22 | 3:29.33 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Veeti Vainionpää | 2001 | 160 | 1:49.24 | 3:35.55 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Ali Gardberg | 2001 | 147 | 1:47.45 | 3:41.63 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 7.2 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
- | Rasmus Teder | 2000 | DSQ | |||||||
Briis | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU | ||||||||||
- | Waltteri Valkeapää | 2001 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 24, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Allar Lihtsa | 1999 | 569 | 1:08.09 | 2:21.38 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Eetu Alitalo | 1999 | 561 | 1:08.21 | 2:22.07 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Elias Kuusisto | 1999 | 521 | 1:10.75 | 2:25.59 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Leevi Suhonen | 1999 | 514 | 1:10.11 | 2:26.25 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
5 | Henri Kyyrä | 1999 | 460 | 1:15.91 | 2:31.81 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Atte Somero | 1999 | 435 | 1:13.54 | 2:34.61 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
7 | Anton Helin | 1999 | 413 | 1:14.50 | 2:37.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Matias Manninen | 1998 | 403 | 1:14.98 | 2:38.63 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
9 | Samuel Heinonen | 1998 | 401 | 1:14.72 | 2:38.83 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Rami Rissanen | 1999 | 383 | 1:17.83 | 2:41.30 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Elias Soukola | 1999 | 379 | 1:17.55 | 2:41.97 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Ville Rautio | 1999 | 327 | 1:20.64 | 2:50.00 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
13 | Otto Kallama | 1999 | 311 | 1:21.83 | 2:52.98 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
14 | Kristofer Ojaste | 1999 | 250 | 1:30.92 | 3:05.97 | |||||
Briis | ||||||||||
Laji 24, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Rantanen | 1996 | 624 | 1:04.34 | 2:17.11 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Ossi Airaksinen | 1996 | 536 | 1:10.09 | 2:24.26 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Henri Kämäräinen | 1997 | 459 | 1:09.72 | 2:31.88 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Aapo Kinnari | 1997 | 400 | 1:15.29 | 2:38.96 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 25, 50m RU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | 234 | 49.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Sonja Salmimies | 2004 | 231 | 49.91 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
3 | Laura Vitsut | 2004 | 227 | 50.24 | ||||||
Briis | ||||||||||
4 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 222 | 50.57 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
5 | Laura Heinonen | 2004 | 208 | 51.67 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Iida Herrala | 2004 | 184 | 53.88 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Hanna Kangur | 2004 | 180 | 54.25 | ||||||
Briis | ||||||||||
8 | Nessa Järvinen | 2004 | 170 | 55.24 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
9 | Eliisabeth Viiding | 2004 | 167 | 55.58 | ||||||
Briis | ||||||||||
10 | Elina Ryynänen | 2005 | 165 | 55.88 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Irene Mäkilä | 2004 | 165 | 55.89 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Helmiina Toivonen | 2004 | 163 | 56.08 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Nicole Yisrael | 2004 | 153 | 57.24 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Roona Karola | 2004 | 141 | 58.90 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Pinja Kallio | 2004 | 140 | 58.95 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
16 | Ida Maliranta | 2004 | 124 | 1:01.35 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 106 | 1:04.64 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Ilona Marleen Koppel | 2005 | 99 | 1:06.09 | ||||||
Briis | ||||||||||
19 | Milja Aarnivuo | 2005 | 83 | 1:10.08 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Silvola Emmi | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 25, 50m RU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Melissa Priidel | 2002 | 443 | 40.19 | ||||||
Briis | ||||||||||
2 | Venla Salminen | 2002 | 384 | 42.17 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
3 | Svetlana Poslanchik | 2002 | 357 | 43.18 | ||||||
Cometa | ||||||||||
4 | Emilie Pärnänen | 2002 | 325 | 44.59 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
5 | Roosa Rantala | 2002 | 311 | 45.22 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Saana Karell | 2002 | 302 | 45.67 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Irina Galitckaia | 2002 | 278 | 46.97 | ||||||
Cometa | ||||||||||
8 | Ellen Strandberg | 2002 | 273 | 47.24 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Sylvia Siltainsuu | 2003 | 256 | 48.26 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Aino Paju | 2003 | 244 | 49.00 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Liis Soon | 2002 | 244 | 49.03 | ||||||
Briis | ||||||||||
12 | Sofia Harju | 2002 | 241 | 49.24 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Senni Mattila | 2003 | 239 | 49.35 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Taru Vannas | 2003 | 237 | 49.53 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 234 | 49.73 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
16 | Tinja Turunen | 2002 | 223 | 50.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Siiri Koskinen | 2002 | 201 | 52.32 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
18 | Laura Laanterä | 2002 | 197 | 52.63 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
19 | Emilia Lyyra | 2003 | 191 | 53.17 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Emma Loponen | 2003 | 181 | 54.11 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Henna Saarela | 2002 | 149 | 57.77 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
22 | Tiia Kilpeläinen | 2003 | 148 | 57.93 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
23 | Sini Aarnivuo | 2003 | 128 | 1:00.81 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 25, 50m RU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Iida Reini | 2000 | 703 | 34.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Roosa Mört | 1999 | 663 | 35.16 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Lotta Räisänen | 1999 | 617 | 36.00 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Hanna Kareinen | 2000 | 616 | 36.02 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 605 | 36.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Annika Lepistö | 2001 | 427 | 40.71 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Petra Uusikumpu | 2001 | 410 | 41.24 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Teele Telgma | 2000 | 405 | 41.42 | ||||||
Briis | ||||||||||
9 | Anniina Murto | 2001 | 402 | 41.54 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Siiri Salokorpi | 2000 | 349 | 43.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Sara Taskinen | 2000 | 348 | 43.58 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Merit Piisang | 2001 | 344 | 43.73 | ||||||
Briis | ||||||||||
13 | Maija Liukkonen | 2001 | 337 | 44.04 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
14 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 318 | 44.90 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
15 | Tara Hintsanen | 2000 | 279 | 46.88 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Lotta Anttila | 2000 | 268 | 47.53 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Laura Haapanen | 1999 | 258 | 48.11 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
18 | Ida Heino | 2000 | 257 | 48.21 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
19 | Fanni Kansonen | 2001 | 243 | 49.10 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
20 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 233 | 49.82 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Anni Manninen | 2001 | 207 | 51.78 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 25, 50m RU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ida Hulkko | 1998 | 788 | 33.19 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Emilia Potkonen | 1998 | 558 | 37.22 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Emma Suomio | 1998 | 461 | 39.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Roosa Hjelm | 1997 | 452 | 39.95 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Rosalia Snellman | 1998 | 430 | 40.59 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Sanna Saarinen | 1998 | 392 | 41.86 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Patricia Vainio | 1998 | 330 | 44.34 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Sirja Koutonen | 1997 | 293 | 46.12 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Niina Malmivaara | 1998 | 278 | 46.95 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 26, 50m RU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksei Dmitriev | 2003 | 269 | 42.43 | ||||||
Ekran | ||||||||||
2 | Sami Uusikumpu | 2003 | 229 | 44.81 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Marcus Forsel | 2003 | 200 | 46.82 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Dang Le Nhut | 2003 | 200 | 46.83 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Filip Filipovich | 2005 | 173 | 49.12 | ||||||
Bntu/minsk | ||||||||||
6 | Juuso Rahikainen | 2003 | 171 | 49.37 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Lauri Kinnunen | 2003 | 170 | 49.46 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Mio Heinola | 2005 | 149 | 51.72 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Akseli Leppänen | 2004 | 137 | 53.12 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Karl Jõgis | 2004 | 134 | 53.58 | ||||||
Briis | ||||||||||
11 | Samuel Räty | 2003 | 133 | 53.71 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Juho Elia Marjala | 2003 | 122 | 55.14 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Akira Konttinen | 2003 | 115 | 56.36 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Mikko Nokia | 2003 | 104 | 58.24 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Miro Merinen | 2003 | 100 | 58.99 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Oscar Taht | 2003 | 97 | 59.57 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Hugo Johannes Maranik | 2005 | 96 | 59.87 | ||||||
Briis | ||||||||||
18 | Henri Erlund | 2003 | 73 | 1:05.39 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
19 | Sampo Leppänen | 2004 | 73 | 1:05.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Heikki Konsta Ianes | 2005 | 63 | 1:08.73 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Miko Mikkola | 2004 | 15 | 1:49.17 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Aki Hakkarainen | 2003 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Matti Nätti | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Saku Ahde | 2003 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Virgo Egert Vahesaar | 2004 | DSQ | |||||||
Briis | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 26, 50m RU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Fedor Rapovka | 2002 | 370 | 38.19 | ||||||
Cometa | ||||||||||
2 | Nikita Vinogradov | 2002 | 304 | 40.77 | ||||||
Cometa | ||||||||||
3 | Vladislav Voidak | 2002 | 291 | 41.34 | ||||||
Cometa | ||||||||||
4 | Aleksei Kharitonov | 2002 | 278 | 42.01 | ||||||
Ekran | ||||||||||
5 | Matias Hjelm | 2002 | 257 | 43.08 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Juho Laukkanen | 2001 | 233 | 44.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Joona Mikkola | 2001 | 176 | 48.85 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Karo Pirkkalainen | 2002 | 153 | 51.24 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
9 | Juho Seppä | 2002 | 151 | 51.48 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
10 | Anton-Theo Girlin | 2001 | 145 | 52.17 | ||||||
Briis | ||||||||||
11 | Lukas Vahtera | 2001 | 120 | 55.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Aapo Kivioja | 2002 | 115 | 56.35 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 101 | 58.79 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Ignat Podobed | 2002 | DSQ | |||||||
Ekran | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oliver Juursoo | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Remo Kapanen | 2002 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 26, 50m RU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Vilho Mäenpää | 1998 | 550 | 33.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Antti Leiponen | 1998 | 511 | 34.29 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 423 | 36.50 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Oskar Nordquist | 1999 | 422 | 36.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Miko Koljonen | 1998 | 405 | 37.06 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
6 | Nikolas Rissanen | 1998 | 390 | 37.50 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Otto Kallama | 1999 | 374 | 38.03 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Rami Rissanen | 1999 | 360 | 38.54 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Ville Rautio | 1999 | 347 | 39.00 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
10 | Mikko Seilonen | 1998 | 290 | 41.40 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Jani-Kristian Rantala | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 26, 50m RU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Horst | 1997 | 616 | 32.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Tuomas Ikonen | 1996 | 597 | 32.55 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Joni Kitinoja | 1996 | 593 | 32.63 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:26 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:27 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 27, 200m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Vuokko Suomäki | 2001 | 511 | 1:10.92 | 2:24.74 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Emma Kotiranta | 2001 | 504 | 1:10.15 | 2:25.42 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Peppi Siirtola | 2002 | 470 | 1:13.53 | 2:28.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Anniina Murto | 2001 | 432 | 1:14.99 | 2:32.98 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Jessika Rissanen | 2001 | 429 | 1:13.21 | 2:33.37 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Paula Peltola | 2001 | 423 | 1:14.31 | 2:34.12 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Diana Lattu | 2001 | 402 | 1:15.15 | 2:36.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Isabel Hagelin | 2001 | 392 | 1:15.70 | 2:38.08 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Nea Eränpalo | 2001 | 387 | 1:15.94 | 2:38.75 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Venla Salminen | 2002 | 333 | 1:20.90 | 2:46.94 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
11 | Elsa Pohjanvaara | 2001 | 301 | 1:24.94 | 2:52.50 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Veera Saarelainen | 2002 | 299 | 1:24.29 | 2:52.91 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
13 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 279 | 1:24.61 | 2:56.96 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Senni Mattila | 2003 | 278 | 1:25.81 | 2:57.22 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Matilda Laurila | 2001 | 270 | 1:24.92 | 2:58.92 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
16 | Fanni Kansonen | 2001 | 251 | 1:29.27 | 3:03.25 | |||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
17 | Fanny Talonpoika | 2001 | 219 | 1:32.57 | 3:11.91 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Sofia Harju | 2002 | DNF | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 27, 200m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Wilma Jacobson | 2000 | 645 | 1:03.81 | 2:13.90 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Ida Konkka | 2000 | 605 | 1:04.87 | 2:16.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Ella Saarikko | 2000 | 598 | 1:06.38 | 2:17.36 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Nina Haltia | 1999 | 541 | 1:04.90 | 2:22.00 | |||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Emmi Kölhi | 2000 | 509 | 1:10.40 | 2:24.86 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 502 | 1:11.15 | 2:25.58 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Anniina Perkiö | 1999 | 496 | 1:08.87 | 2:26.13 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Nea Tiesmäki | 2000 | 476 | 1:11.73 | 2:28.16 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Saara Vesa | 1999 | 476 | 1:11.30 | 2:28.19 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Ella Rautio | 2000 | 463 | 1:12.16 | 2:29.49 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
11 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 445 | 1:12.63 | 2:31.49 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Aurora Kortelainen | 2000 | 445 | 1:12.56 | 2:31.50 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Emma Ingberg | 1999 | 428 | 1:13.85 | 2:33.45 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 405 | 1:16.09 | 2:36.31 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Annika Niemi | 2000 | 357 | 1:16.15 | 2:43.11 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Lotta Anttila | 2000 | 329 | 1:20.21 | 2:47.50 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 27, 200m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Reetta Schroderus | 1997 | 499 | 1:09.69 | 2:25.89 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Veera Kauppinen | 1998 | 418 | 1:13.52 | 2:34.70 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Rosalia Snellman | 1998 | 408 | 1:16.18 | 2:35.95 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:27 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:27 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 28, 200m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kirill Egorov | 2000 | 460 | 1:06.45 | 2:16.04 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Elias Herlevi | 2000 | 455 | 1:05.87 | 2:16.59 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Martti Tervanen | 2000 | 417 | 1:09.64 | 2:20.54 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Firas El-Idi | 2001 | 387 | 1:08.81 | 2:24.06 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
5 | Alexander Pevgonen | 2000 | 361 | 1:12.91 | 2:27.50 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Georgy Babenov | 2000 | 360 | 1:10.58 | 2:27.64 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Vladislav Voidak | 2002 | 343 | 1:14.26 | 2:30.07 | |||||
Cometa | ||||||||||
8 | Isak Gramén | 2001 | 329 | 1:14.70 | 2:32.16 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
9 | Joonas Ojala | 2000 | 326 | 1:14.44 | 2:32.53 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Teemu Laaksonen | 2000 | 326 | 1:14.11 | 2:32.63 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
11 | Ilja Riikonen | 2000 | 320 | 1:15.62 | 2:33.56 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Jere Nevalainen | 2001 | 312 | 1:13.93 | 2:34.85 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Kalle Mäkinen | 2002 | 290 | 1:17.88 | 2:38.66 | |||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Roni Törnqvist | 2000 | 263 | 1:18.80 | 2:43.98 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
15 | Janne Koivunen | 2001 | 262 | 1:18.22 | 2:44.08 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Sami Seppälä | 2000 | 254 | 1:20.64 | 2:45.85 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Kasper Uusitalo | 2000 | 248 | 1:21.64 | 2:47.10 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
18 | Panu Salonen | 2002 | 247 | 1:21.16 | 2:47.35 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Tuomas Kivistö | 2000 | 211 | 1:24.87 | 2:56.37 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
20 | Sami Uusikumpu | 2003 | 207 | 1:28.31 | 2:57.60 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Veeti Vainionpää | 2001 | 199 | 1:28.76 | 2:59.81 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Samuel Leppänen | 2002 | 191 | 1:26.97 | 3:02.41 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Lukas Vahtera | 2001 | 169 | 1:31.03 | 3:09.79 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Ilari Silventoinen | 2002 | 151 | 1:35.98 | 3:16.97 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Viktor Ivanov | 2004 | 124 | 1:40.48 | 3:30.24 | |||||
Kasatka | ||||||||||
- | Pavel Popov | 2003 | DSQ | |||||||
Kasatka | ||||||||||
SW 10.16 Kirittäminen | ||||||||||
Laji 28, 200m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Allar Lihtsa | 1999 | 592 | 1:01.08 | 2:05.09 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Otto Rannikko | 1999 | 540 | 1:01.48 | 2:09.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 536 | 1:02.74 | 2:09.31 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Wilhelm Suominen | 1999 | 511 | 1:03.77 | 2:11.41 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Juho Seppälä | 1999 | 507 | 1:03.75 | 2:11.70 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Saku Laakkonen | 1999 | 495 | 1:04.14 | 2:12.75 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Antti Leiponen | 1998 | 482 | 1:03.46 | 2:13.92 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Anton Helin | 1999 | 474 | 1:05.24 | 2:14.74 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Rami Rissanen | 1999 | 446 | 1:05.71 | 2:17.43 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Antti Myllynen | 1999 | 431 | 1:06.47 | 2:19.05 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Matias Manninen | 1998 | 416 | 1:06.13 | 2:20.70 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
12 | Heikki Tervanen | 1998 | 408 | 1:06.80 | 2:21.56 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Emil Piho | 1999 | 365 | 1:08.63 | 2:26.92 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Nikolas Rissanen | 1998 | 349 | 1:11.37 | 2:29.10 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Konsta Suominen | 1999 | 326 | 1:15.92 | 2:32.53 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Otto Kallama | 1999 | 318 | 1:13.70 | 2:33.93 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Jere Kujansuu | 1999 | 313 | 1:13.71 | 2:34.64 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Laji 28, 200m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Joni Kitinoja | 1996 | 644 | 58.62 | 2:01.65 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Tuomas Ikonen | 1996 | 577 | 1:00.79 | 2:06.15 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Ossi Airaksinen | 1996 | 551 | 1:03.36 | 2:08.10 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 375 | 1:07.35 | 2:25.69 | |||||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:27 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:27 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 29, 100m PU T-13,T-15,T-17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Vilma Oura | 2001 | 514 | 1:11.38 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Reetta Rantakokko | 2001 | 496 | 1:12.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Sanna Putkonen | 2001 | 434 | 1:15.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Roosa Rantala | 2002 | 414 | 1:16.75 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Emilia Flyckt | 2001 | 386 | 1:18.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Anniina Kallio | 2002 | 378 | 1:19.11 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Lilli Louhikoski | 2002 | 375 | 1:19.29 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Emilie Pärnänen | 2002 | 369 | 1:19.72 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
9 | Lotta Auvinen | 2001 | 345 | 1:21.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Emma Uusküla | 2002 | 320 | 1:23.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Jaana Kaljunen | 2002 | 311 | 1:24.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Julia Koivisto | 2002 | 310 | 1:24.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Annika Lepistö | 2001 | 298 | 1:25.57 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Amanda Rapinoja | 2001 | 297 | 1:25.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Anna Vira | 2002 | 293 | 1:26.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 279 | 1:27.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Helmi Heinonen | 2002 | 277 | 1:27.75 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Lydia Rintanen | 2002 | 270 | 1:28.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Ida Nordquist | 2001 | 270 | 1:28.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Alexandra Arenius | 2002 | 265 | 1:28.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Janette Setälä | 2001 | 259 | 1:29.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Tinja Turunen | 2002 | 245 | 1:31.38 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Nea Winqvist | 2002 | 233 | 1:32.94 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
24 | Jessica Kujanpää | 2002 | 230 | 1:33.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 220 | 1:34.69 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
26 | Liisa Räikkönen | 2002 | 215 | 1:35.49 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
27 | Henriikka Nurminen | 2002 | 210 | 1:36.21 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
28 | Ida Grundström | 2002 | 158 | 1:45.68 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Emilia Sjölund | 2002 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Oona Laakso | 2002 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 29, 100m PU T-13,T-15,T-17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Mört | 1999 | 672 | 1:05.31 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Vilma Roman | 2000 | 572 | 1:08.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Lyydia Kalenius | 2000 | 567 | 1:09.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Jenni Kukkonen | 1999 | 500 | 1:12.06 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 481 | 1:13.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 470 | 1:13.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Iida Reini | 2000 | 430 | 1:15.78 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Lotta Räisänen | 1999 | 424 | 1:16.11 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Hanna Kareinen | 2000 | 399 | 1:17.71 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Daniela Helanne | 2000 | 265 | 1:28.99 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Veera Santasalo | 1999 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 29, 100m PU T-13,T-15,T-17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Salla Puhtimäki | 1998 | 542 | 1:10.13 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
2 | Tiia Puolakka | 1998 | 541 | 1:10.17 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Emilia Potkonen | 1998 | 471 | 1:13.48 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 304 | 1:25.04 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Katja Malmi | 1998 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:27 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:27 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 30, 100m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mohamed Ezzat | 2001 | 326 | 1:14.09 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 314 | 1:15.00 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Joona Ruuskanen | 2000 | 296 | 1:16.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 280 | 1:17.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 270 | 1:18.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Eetu Einto | 2001 | 266 | 1:19.26 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
7 | Fedor Rapovka | 2002 | 261 | 1:19.84 | ||||||
Cometa | ||||||||||
8 | Jesse Haimi | 2001 | 241 | 1:21.89 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Taneli Lantta | 2001 | 231 | 1:23.08 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Ivan Rapovka | 2002 | 228 | 1:23.42 | ||||||
Cometa | ||||||||||
11 | Risto Laisi | 2001 | 225 | 1:23.81 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
12 | Hermes Heikkilä | 2001 | 216 | 1:24.98 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Eevert Leppänen | 2001 | 195 | 1:27.88 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Joona Mikkola | 2001 | 179 | 1:30.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 174 | 1:31.30 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Juho Laukkanen | 2001 | 165 | 1:32.90 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Mikita Filipovitch | 2004 | 150 | 1:35.88 | ||||||
Bntu/minsk | ||||||||||
18 | Ville Lauslahti | 2001 | 142 | 1:37.73 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
19 | Jens Kerman | 2001 | 107 | 1:47.23 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
- | Ali Gardberg | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 30, 100m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | 626 | 59.65 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Peik Lindberg | 1999 | 588 | 1:00.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Henrik Häkkinen | 1998 | 494 | 1:04.55 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 492 | 1:04.62 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Eetu Alitalo | 1999 | 491 | 1:04.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Leevi Suhonen | 1999 | 479 | 1:05.19 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
7 | Saku Laakkonen | 1999 | 459 | 1:06.15 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Vilho Mäenpää | 1998 | 446 | 1:06.75 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Valtteri Väisänen | 1999 | 431 | 1:07.51 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Robert Jalonen | 1998 | 424 | 1:07.90 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Elias Kuusisto | 1999 | 418 | 1:08.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Samuel Heinonen | 1998 | 408 | 1:08.76 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Jon Lundgren | 1998 | 393 | 1:09.66 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Elias Soukola | 1999 | 353 | 1:12.20 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Oskar Nordquist | 1999 | 318 | 1:14.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Mikko Seilonen | 1998 | 197 | 1:27.65 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Laji 30, 100m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Daniel Viitikko | 1996 | 583 | 1:01.06 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Elmo Kiuru | 1997 | 522 | 1:03.36 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:27 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:27 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 31, 800m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Emma Koiranen | 2001 | 479 | 1:12.94 | 2:32.77 | 3:54.74 | 5:15.84 | 10:37.42 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:37.88 | 7:59.44 | 9:19.59 | |||||||
2 | Jessika Rissanen | 2001 | 459 | 1:16.33 | 2:38.31 | 4:00.87 | 5:23.11 | 10:46.52 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:45.81 | 8:08.74 | 9:30.04 | |||||||
3 | Wilma Walther | 2001 | 319 | 1:19.76 | 2:51.47 | 4:25.83 | 5:59.56 | 12:09.88 | ||
HTU Stadi | 7:33.64 | 9:08.17 | 10:40.65 | |||||||
4 | Anni Manninen | 2001 | 291 | 1:26.72 | 3:00.96 | 4:36.26 | 6:11.69 | 12:32.61 | ||
Simmis Wanda | 7:48.45 | 9:24.75 | 11:00.62 | |||||||
Laji 31, 800m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 611 | 1:08.51 | 2:22.24 | 3:36.89 | 4:51.46 | 9:47.53 | ||
Nummelan Kisaajat | 6:06.63 | 7:21.14 | 8:35.95 | |||||||
2 | Juuli Miettinen | 2000 | 540 | 1:10.97 | 2:27.55 | 3:45.44 | 5:04.04 | 10:12.27 | ||
Vantaan Vesikot | 6:21.80 | 7:39.64 | 8:56.92 | |||||||
3 | Roosa Nieminen | 1999 | 525 | 1:10.66 | 2:26.68 | 3:44.33 | 5:02.77 | 10:18.04 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:21.06 | 7:40.52 | 8:59.98 | |||||||
4 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 507 | 1:13.77 | 2:32.11 | 3:50.88 | 5:10.62 | 10:25.52 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:30.42 | 7:50.14 | 9:09.54 | |||||||
5 | Pinja Peippo | 1999 | 477 | 1:09.02 | 2:27.78 | 3:47.46 | 5:08.77 | 10:38.07 | ||
Vantaan Vesikot | 6:31.97 | 7:55.97 | 9:19.41 | |||||||
6 | Milla Koskela | 1999 | 467 | 1:13.68 | 2:33.95 | 3:56.09 | 5:18.44 | 10:42.60 | ||
Vantaan Vesikot | 6:39.97 | 8:01.67 | 9:23.08 | |||||||
7 | Noora Kanerva | 2000 | 466 | 1:14.82 | 2:35.93 | 3:57.06 | 5:18.66 | 10:43.27 | ||
Simmis Wanda | 6:40.33 | 8:02.68 | 9:24.62 | |||||||
8 | Marilla Parhiala | 2000 | 465 | 1:13.59 | 2:33.07 | 3:54.05 | 5:17.11 | 10:43.78 | ||
Gladius Kirkkonummi | 6:40.37 | 8:04.14 | 9:26.85 | |||||||
9 | Heidi Manninen | 1999 | 455 | 1:15.09 | 2:36.37 | 3:58.86 | 5:21.40 | 10:48.09 | ||
ORCA Helsinki | 6:44.01 | 8:07.07 | 9:28.54 | |||||||
10 | Roosa Paukku | 2000 | 444 | 1:12.77 | 2:34.19 | 3:57.90 | 5:21.94 | 10:53.44 | ||
Swimming Club Nurmijärvi | 6:45.74 | 8:09.53 | 9:32.72 | |||||||
11 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 426 | 1:15.66 | 2:37.66 | 4:00.42 | 5:24.61 | 11:02.45 | ||
Cetus Espoo | 6:49.81 | 8:15.80 | 9:41.36 | |||||||
12 | Siiri Salokorpi | 2000 | 407 | 1:17.53 | 2:42.52 | 4:07.87 | 5:32.89 | 11:12.64 | ||
Cetus Espoo | 6:59.23 | 8:24.36 | 9:49.75 | |||||||
13 | Inari Rostedt | 1999 | 396 | 1:16.88 | 2:44.44 | 4:11.54 | 5:39.27 | 11:19.25 | ||
Cetus Espoo | 7:06.70 | 8:33.53 | 9:59.05 | |||||||
14 | Ronja Riihinen | 2000 | 384 | 1:17.17 | 2:43.62 | 4:12.04 | 5:40.44 | 11:26.13 | ||
Cetus Espoo | 7:07.67 | 8:35.35 | 10:02.84 | |||||||
15 | Diana Belozjorova | 2000 | 360 | 1:19.56 | 2:47.09 | 4:15.60 | 5:45.48 | 11:40.82 | ||
ORCA Helsinki | 7:15.61 | 8:45.61 | 10:14.88 | |||||||
- | Saara Vesa | 1999 | DNF | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 31, 800m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Sanna Saarinen | 1998 | 527 | 1:12.39 | 2:30.43 | 3:48.34 | 5:06.50 | 10:17.34 | ||
Simmis Wanda | 6:24.72 | 7:42.34 | 9:00.21 | |||||||
2 | Reetta Schroderus | 1997 | 480 | 1:16.55 | 2:37.73 | 3:58.29 | 5:18.98 | 10:37.07 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:39.65 | 7:59.90 | 9:19.41 | |||||||
3 | Pinja Kaisla | 1998 | 368 | 1:20.18 | 2:47.20 | 4:16.17 | 5:44.75 | 11:35.75 | ||
ORCA Helsinki | 7:14.02 | 8:43.66 | 10:11.69 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:27 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:27 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 32, 800m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Jami Heinilä | 2000 | 553 | 1:05.44 | 2:16.21 | 3:29.27 | 4:41.23 | 9:27.08 | ||
Helsingfors Simsällskap | 5:53.73 | 7:06.08 | 8:18.15 | |||||||
2 | Niki Karlsson | 2000 | 469 | 1:08.91 | 2:24.40 | 3:38.87 | 4:54.58 | 9:59.05 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:11.68 | 7:29.07 | 8:46.27 | |||||||
3 | Kirill Egorov | 2000 | 455 | 1:11.67 | 2:28.51 | 3:45.49 | 5:02.94 | 10:05.23 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:20.63 | 7:37.95 | 8:54.03 | |||||||
4 | Elias Herlevi | 2000 | 446 | 1:11.04 | 2:28.10 | 3:45.94 | 5:03.24 | 10:09.30 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:20.81 | 7:38.34 | 8:55.27 | |||||||
5 | Kasper Envalds | 2001 | 428 | 1:12.19 | 2:30.25 | 3:48.79 | 5:07.25 | 10:17.55 | ||
Poseidon | 6:25.38 | 7:43.66 | 9:01.90 | |||||||
6 | Henry Hatanpää | 2000 | 420 | 1:10.55 | 2:27.99 | 3:46.74 | 5:06.87 | 10:21.38 | ||
Swimming Club Nurmijärvi | 6:26.57 | 7:47.14 | 9:06.95 | |||||||
7 | Onni Punkka | 2000 | 420 | 1:13.06 | 2:31.30 | 3:49.98 | 5:09.60 | 10:21.70 | ||
Cetus Espoo | 6:28.86 | 7:47.92 | 9:06.66 | |||||||
8 | Martti Tervanen | 2000 | 415 | 1:15.06 | 2:35.03 | 3:56.00 | 5:15.52 | 10:23.75 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:33.76 | 7:52.35 | 9:10.49 | |||||||
9 | Olli Aflecht | 2000 | 397 | 1:14.98 | 2:35.10 | 3:55.84 | 5:15.54 | 10:33.13 | ||
Raision Urheilijat | 6:35.68 | 7:55.78 | 9:16.22 | |||||||
10 | Joona Salminen | 2000 | 396 | 1:13.89 | 2:33.97 | 3:55.37 | 5:15.69 | 10:33.81 | ||
Cetus Espoo | 6:36.63 | 7:57.49 | 9:17.11 | |||||||
11 | Ilja Riikonen | 2000 | 368 | 1:18.98 | 2:42.67 | 4:06.40 | 5:27.11 | 10:49.39 | ||
Raision Urheilijat | 6:49.76 | 8:13.07 | 9:30.95 | |||||||
12 | Eetu Isosuo | 2000 | 360 | 1:17.20 | 2:40.16 | 4:04.17 | 5:27.61 | 10:54.45 | ||
Cetus Espoo | 6:50.03 | 8:12.77 | 9:36.06 | |||||||
13 | Joonas Ojala | 2000 | 319 | 1:22.41 | 2:49.55 | 4:17.69 | 5:44.19 | 11:21.04 | ||
Raision Urheilijat | 7:10.69 | 8:36.57 | 9:59.43 | |||||||
- | Georgy Babenov | 2000 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 32, 800m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Jasper Pullinen | 1999 | 564 | 1:04.70 | 2:14.24 | 3:25.25 | 4:36.28 | 9:23.31 | ||
Riihimäen Uimaseura | 5:47.67 | 6:59.73 | 8:12.34 | |||||||
2 | Henri Kyyrä | 1999 | 495 | 1:08.57 | 2:22.59 | 3:37.44 | 4:52.33 | 9:48.53 | ||
Vantaan Vesikot | 6:07.14 | 7:21.71 | 8:36.00 | |||||||
3 | Rami Rissanen | 1999 | 486 | 1:08.12 | 2:22.83 | 3:38.19 | 4:54.39 | 9:52.20 | ||
Porin Uimaseura | 6:10.00 | 7:25.47 | 8:40.66 | |||||||
4 | Jonni Aho | 1999 | 474 | 1:06.98 | 2:22.68 | 3:38.29 | 4:54.54 | 9:56.90 | ||
Gladius Kirkkonummi | 6:08.93 | 7:27.28 | 8:43.24 | |||||||
5 | Antti Myllynen | 1999 | 455 | 1:11.64 | 2:29.11 | 3:46.77 | 5:04.04 | 10:05.38 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:21.38 | 7:38.89 | 8:54.79 | |||||||
6 | Elias Soukola | 1999 | 445 | 1:11.85 | 2:28.02 | 3:45.25 | 5:02.66 | 10:09.83 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:20.09 | 7:37.97 | 8:55.09 | |||||||
7 | Casper Laurikainen | 1998 | 439 | 1:10.64 | 2:26.63 | 3:43.74 | 5:01.72 | 10:12.40 | ||
Tuusulan Uimaseura | 6:22.01 | 7:40.60 | 8:57.97 | |||||||
8 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 410 | 1:12.42 | 2:30.75 | 3:51.29 | 5:11.65 | 10:26.74 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:31.69 | 7:51.50 | 9:10.90 | |||||||
9 | Heikki Tervanen | 1998 | 379 | 1:12.15 | 2:30.84 | 3:52.06 | 5:13.85 | 10:43.37 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:36.69 | 7:58.97 | 9:22.28 | |||||||
10 | Joonatan Lindfors | 1999 | 375 | 1:12.79 | 2:33.40 | 3:55.26 | 5:17.13 | 10:45.38 | ||
Cetus Espoo | 6:39.64 | 8:03.09 | 9:25.46 | |||||||
11 | Emil Piho | 1999 | 349 | 1:16.40 | 2:39.26 | 4:03.96 | 5:28.22 | 11:00.91 | ||
Vantaan Vesikot | 6:52.82 | 8:17.79 | 9:43.38 | |||||||
Laji 32, 800m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Joni Kitinoja | 1996 | 634 | 1:03.29 | 2:12.10 | 3:21.16 | 4:30.21 | 9:01.98 | ||
Keravan Uimarit | 5:39.57 | 6:48.57 | 7:57.19 | |||||||
2 | Aapo Kinnari | 1997 | 497 | 1:09.56 | 2:23.09 | 3:37.48 | 4:52.26 | 9:47.70 | ||
Vantaan Vesikot | 6:07.12 | 7:21.98 | 8:35.57 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:27 |