Tulokset Sandaredssimmet 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 1, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 3:05.73 | ||||||
2 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | Göteborg Sim | 3:36.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 2:35.45 | ||||||
2 | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 3:02.09 | ||||||
3 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 3:07.69 | ||||||
4 | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 3:08.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:37.71 | ||||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:41.00 | ||||||
3 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 1:42.63 | ||||||
4 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 1:44.33 | ||||||
5 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 1:46.87 | ||||||
6 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:48.80 | ||||||
7 | Emelia Skoglund | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:50.40 | ||||||
8 | Thea Grundström | 2003 | Göteborg Sim | 1:52.59 | ||||||
9 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 1:52.83 | ||||||
10 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:52.90 | ||||||
11 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:54.94 | ||||||
12 | Sofia Öhman | 2003 | Göteborg Sim | 1:56.07 | ||||||
13 | Hannah Lilja | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:56.28 | ||||||
14 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:59.82 | ||||||
15 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 2:01.09 | ||||||
16 | Stina Augustsson | 2003 | Simklubben 1970 | 2:01.16 | ||||||
17 | Astrid Nilsson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 2:02.78 | ||||||
18 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 2:06.78 | ||||||
19 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 2:09.12 | ||||||
20 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 2:11.87 | ||||||
21 | Louise Johansson Fernström | 2005 | Simklubben 1970 | 2:16.56 | ||||||
22 | Ebba Magnusson | 2003 | Simklubben 1970 | 2:24.01 | ||||||
23 | Elin Wetteskog | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 2:27.58 | ||||||
- | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | DNF | ||||||
- | Anna-Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Elsa Melldén | 2004 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Julia Bud | 2004 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Linn Johansson | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Moa Hellsten | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 1:31.28 | ||||||
2 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 1:32.10 | ||||||
3 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:32.14 | ||||||
4 | Linnea Inghammar | 2002 | Göteborg Sim | 1:33.43 | ||||||
5 | Molly Bengtsson | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:33.66 | ||||||
6 | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | 1:34.28 | ||||||
7 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:34.60 | ||||||
8 | Sophia Stickel | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:35.02 | ||||||
9 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:35.24 | ||||||
10 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 1:35.69 | ||||||
11 | Sara Lundqvist Jenc | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 1:36.32 | ||||||
12 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 1:36.55 | ||||||
13 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:37.89 | ||||||
14 | Emilia Ström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 1:40.64 | ||||||
15 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 1:41.05 | ||||||
16 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 1:41.09 | ||||||
17 | Emma Wennberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:41.24 | ||||||
18 | Hanna Bogren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:41.89 | ||||||
19 | Emma Wetteskog | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:42.14 | ||||||
20 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 1:42.69 | ||||||
21 | Ebba Björkman | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:44.77 | ||||||
22 | Emma Mickelsson | 2001 | Göteborg Sim | 1:45.17 | ||||||
23 | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 1:45.51 | ||||||
24 | Hanna Mårtensson | 2002 | Simklubben 1970 | 1:47.24 | ||||||
25 | Erika Lindblom | 2001 | Göteborg Sim | 1:49.42 | ||||||
26 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 1:49.47 | ||||||
27 | Megane Consil | 2001 | Göteborg Sim | 1:49.57 | ||||||
28 | Elin Swärd | 2002 | Göteborg Sim | 1:50.37 | ||||||
29 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 1:50.77 | ||||||
30 | Julia Eklund | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 1:51.18 | ||||||
31 | Elin Jansson | 2001 | Göteborg Sim | 1:51.32 | ||||||
32 | Hilda Meissner | 2002 | Simklubben 1970 | 1:52.16 | ||||||
33 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:52.89 | ||||||
34 | Mimmi Langer | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 1:53.12 | ||||||
35 | Alma Winses | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:55.29 | ||||||
36 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 1:57.85 | ||||||
37 | Sara Gryte | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:58.49 | ||||||
38 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 1:59.30 | ||||||
39 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 2:01.96 | ||||||
- | Liv Johansson | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Louisa Thelin | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maja Thundal | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Sirin Sponga | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Emelie Nyman | 2001 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Ida Öjefelt | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:45.87 | ||||||
2 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:47.09 | ||||||
3 | Felix W.persson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:47.59 | ||||||
4 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:50.95 | ||||||
5 | Axel Molander | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 2:00.12 | ||||||
6 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 2:00.27 | ||||||
7 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 2:22.31 | ||||||
- | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Vondrak | 2001 | Göteborg Sim | 1:24.40 | ||||||
2 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:25.75 | ||||||
3 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 1:28.19 | ||||||
4 | Alfred Thäng | 2001 | S77 Stenungsund | 1:36.11 | ||||||
5 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 1:36.13 | ||||||
6 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:36.27 | ||||||
7 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:36.32 | ||||||
8 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 1:39.55 | ||||||
9 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 1:40.60 | ||||||
10 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:40.69 | ||||||
11 | Linus Pettersson | 2002 | Svenljunga Simklubb | 1:41.12 | ||||||
12 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 1:44.22 | ||||||
13 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:44.67 | ||||||
14 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:46.12 | ||||||
15 | Philip Koca | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:46.92 | ||||||
16 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 1:54.92 | ||||||
17 | Efstratios Pantakidis | 2002 | Simklubben 1970 | 1:55.83 | ||||||
18 | Sigge Larsson | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 1:56.11 | ||||||
19 | Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:56.81 | ||||||
20 | Sebastian Hedar | 2001 | Göteborg Sim | 1:58.37 | ||||||
21 | Oscar Medblom | 2001 | Göteborg Sim | 1:59.80 | ||||||
22 | Emil Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | 2:07.19 | ||||||
- | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Carl Erlandsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | David Selin | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Hugo Kvarnström | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Michael Matei | 2001 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:02 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Palmkvist | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.06 | ||||||
2 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.24 | ||||||
3 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.55 | ||||||
4 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 34.88 | ||||||
5 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.21 | ||||||
6 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 35.29 | ||||||
7 | Carolina Borre | 1999 | Göteborg Sim | 37.07 | ||||||
8 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 37.13 | ||||||
9 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.37 | ||||||
10 | Wilma Ryrbo | 1999 | S77 Stenungsund | 37.79 | ||||||
11 | Tova Olausson | 2000 | Simklubben 1970 | 38.09 | ||||||
12 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.38 | ||||||
13 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | Göteborg Sim | 39.62 | ||||||
14 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 40.81 | ||||||
15 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 41.06 | ||||||
16 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | Göteborg Sim | 41.49 | ||||||
17 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 41.66 | ||||||
18 | Amitis Yaghobi | 2000 | Göteborg Sim | 43.36 | ||||||
19 | Oceane Consil | 2000 | Göteborg Sim | 43.67 | ||||||
20 | Sofie Lundvall | 2000 | Simklubben 1970 | 47.36 | ||||||
21 | Cornelia Ek | 2000 | Simklubben 1970 | 51.96 | ||||||
- | Anna Hamrin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Helin-Nilsson | 1997 | Simklubben 1970 | 33.75 | ||||||
2 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 39.14 | ||||||
3 | Olivia Alvekrans | 1998 | Simklubben 1970 | 39.73 | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 36.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:02 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.86 | ||||||
2 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.57 | ||||||
3 | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 33.58 | ||||||
4 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 35.03 | ||||||
5 | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 35.30 | ||||||
6 | Hugo Bergman | 1999 | S77 Stenungsund | 37.96 | ||||||
7 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.40 | ||||||
8 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 40.41 | ||||||
9 | Joel Falchenberg | 2000 | Svenljunga Simklubb | 41.43 | ||||||
- | Kevin Norlin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 28.17 | ||||||
2 | Magnus Ericsson | 1997 | S77 Stenungsund | 31.80 | ||||||
3 | William Lundvall | 1998 | Simklubben 1970 | 42.95 | ||||||
4 | Rickard Pettersson | 1998 | S77 Stenungsund | 43.64 | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg Sim | 29.24 | ||||||
2 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 32.83 | ||||||
3 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 32.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:02 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Åstedt | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 35.05 | ||||||
2 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.24 | ||||||
3 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 35.74 | ||||||
4 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 38.03 | ||||||
5 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 38.14 | ||||||
6 | Emelia Skoglund | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 38.89 | ||||||
7 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 38.96 | ||||||
8 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.83 | ||||||
9 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 39.85 | ||||||
10 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 40.91 | ||||||
11 | Anna-Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 41.11 | ||||||
12 | Thea Grundström | 2003 | Göteborg Sim | 41.14 | ||||||
13 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 41.45 | ||||||
14 | Sofia Öhman | 2003 | Göteborg Sim | 42.26 | ||||||
15 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 42.45 | ||||||
16 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 43.18 | ||||||
17 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 43.28 | ||||||
18 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 43.98 | ||||||
19 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 44.44 | ||||||
20 | Hannah Lilja | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 44.72 | ||||||
21 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 45.11 | ||||||
22 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 45.19 | ||||||
23 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 45.33 | ||||||
24 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 47.53 | ||||||
25 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 47.57 | ||||||
26 | Astrid Nilsson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 48.63 | ||||||
27 | Stina Augustsson | 2003 | Simklubben 1970 | 48.77 | ||||||
28 | Alice Nyman | 2005 | Simklubben 1970 | 50.94 | ||||||
29 | Ebba Magnusson | 2003 | Simklubben 1970 | 51.96 | ||||||
30 | Elin Wetteskog | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 53.05 | ||||||
31 | Agnes Bohlin | 2005 | Simklubben 1970 | 54.68 | ||||||
32 | Louise Johansson Fernström | 2005 | Simklubben 1970 | 1:02.64 | ||||||
33 | Amalia Åkesson | 2004 | Simklubben 1970 | 1:05.98 | ||||||
34 | Julia Bud | 2004 | Simklubben 1970 | 1:06.06 | ||||||
- | Klara Persson | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 31.96 | ||||||
2 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 32.37 | ||||||
3 | Emelie Nyman | 2001 | Simklubben 1970 | 33.31 | ||||||
4 | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | 33.62 | ||||||
5 | Linnea Inghammar | 2002 | Göteborg Sim | 33.63 | ||||||
6 | Lotta Rubensson | 2001 | Simklubben 1970 | 34.28 | ||||||
7 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 34.44 | ||||||
8 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.50 | ||||||
9 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 34.69 | ||||||
10 | Alva Emardson | 2001 | Simklubben 1970 | 34.81 | ||||||
11 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 35.21 | ||||||
12 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 35.50 | ||||||
13 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 35.54 | ||||||
14 | Torun Sandén | 2001 | Göteborg Sim | 35.64 | ||||||
15 | Emma Mickelsson | 2001 | Göteborg Sim | 35.98 | ||||||
16 | Ebba Björkman | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 36.36 | ||||||
17 | Sara Lundqvist Jenc | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 36.56 | ||||||
18 | Megane Consil | 2001 | Göteborg Sim | 36.71 | ||||||
19 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.84 | ||||||
20 | Emilia Ström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 37.16 | ||||||
21 | Mimmi Langer | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 37.70 | ||||||
22 | Arieta Halilaj | 2002 | Svenljunga Simklubb | 38.09 | ||||||
23 | Hilda Meissner | 2002 | Simklubben 1970 | 38.81 | ||||||
24 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 38.87 | ||||||
25 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 38.90 | ||||||
26 | Emma Wennberg | 2001 | Göteborg Sim | 39.10 | ||||||
27 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 39.36 | ||||||
28 | Hanna Bogren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 39.39 | ||||||
29 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 39.43 | ||||||
30 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben 1970 | 40.04 | ||||||
31 | Julia Eklund | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 40.17 | ||||||
32 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 41.23 | ||||||
33 | Elin Swärd | 2002 | Göteborg Sim | 41.36 | ||||||
34 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 42.42 | ||||||
35 | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 42.64 | ||||||
36 | Teigan Hussey | 2002 | Göteborg Sim | 42.89 | ||||||
37 | Erika Lindblom | 2001 | Göteborg Sim | 43.62 | ||||||
38 | Hanna Mårtensson | 2002 | Simklubben 1970 | 43.84 | ||||||
39 | Ida Öjefelt | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 44.87 | ||||||
40 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 47.06 | ||||||
41 | Alma Winses | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 47.93 | ||||||
42 | Elin Jansson | 2001 | Göteborg Sim | 49.14 | ||||||
43 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 49.58 | ||||||
44 | Linnea Stallgård | 2002 | Simklubben 1970 | 51.36 | ||||||
- | Liv Johansson | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Louisa Thelin | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maja Thundal | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Sirin Sponga | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Tilda Gödicke | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Molly Bengtsson | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Gryte | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:02 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 36.97 | ||||||
2 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 40.40 | ||||||
3 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.93 | ||||||
4 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 41.98 | ||||||
5 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 46.56 | ||||||
6 | Axel Molander | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 48.20 | ||||||
7 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 57.85 | ||||||
8 | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | 1:05.64 | ||||||
- | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Felix W.persson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 30.29 | ||||||
2 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 30.60 | ||||||
2 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 30.60 | ||||||
4 | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.54 | ||||||
5 | David Selin | 2001 | Göteborg Sim | 31.77 | ||||||
6 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.06 | ||||||
7 | Robin Vondrak | 2001 | Göteborg Sim | 32.73 | ||||||
8 | Pontus Hake | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 33.41 | ||||||
9 | Alfred Thäng | 2001 | S77 Stenungsund | 34.26 | ||||||
10 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.44 | ||||||
11 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 34.87 | ||||||
12 | Linus Pettersson | 2002 | Svenljunga Simklubb | 34.99 | ||||||
13 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 35.69 | ||||||
14 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 36.20 | ||||||
15 | Philip Koca | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 36.24 | ||||||
16 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 36.32 | ||||||
17 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 36.80 | ||||||
18 | Carl Erlandsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 39.09 | ||||||
19 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 39.56 | ||||||
20 | Sebastian Hedar | 2001 | Göteborg Sim | 42.38 | ||||||
21 | Michael Matei | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 44.96 | ||||||
22 | Oscar Medblom | 2001 | Göteborg Sim | 45.22 | ||||||
23 | Sigge Larsson | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 45.27 | ||||||
24 | Hugo Kvarnström | 2001 | Göteborg Sim | 47.10 | ||||||
25 | Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | Göteborg Sim | 47.71 | ||||||
26 | Emil Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | 48.98 | ||||||
- | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | David Engström | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:02 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Palmkvist | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:47.82 | ||||||
2 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:58.98 | ||||||
3 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 3:08.42 | ||||||
4 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 3:11.85 | ||||||
5 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | Göteborg Sim | 3:15.25 | ||||||
6 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 3:15.87 | ||||||
7 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 3:22.73 | ||||||
8 | Anna Hamrin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 3:28.65 | ||||||
9 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 3:28.80 | ||||||
10 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 3:29.25 | ||||||
11 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 3:39.77 | ||||||
12 | Lovisa Erlandsson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 3:40.21 | ||||||
13 | Oceane Consil | 2000 | Göteborg Sim | 3:54.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:51.48 | ||||||
2 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 3:07.61 | ||||||
3 | Hugo Bergman | 1999 | S77 Stenungsund | 3:12.24 | ||||||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liam Hallin | 1998 | Simklubben 1970 | 3:01.44 | ||||||
2 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 3:18.89 | ||||||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 2:28.51 | ||||||
2 | Emil Hammarlund | 1995 | Simklubben Elfsborg | 2:29.10 | ||||||
3 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 2:44.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:49 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 11, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elfsborg Damer [1999] | 1999 | Simklubben Elfsborg | 4:58.00 | ||||||
2 | SK 1970 Damer | 0 | Simklubben 1970 | 5:12.53 | ||||||
3 | Kungsbacka Damer 1 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 5:47.41 | ||||||
4 | SK 1970 Damer 2 | 0 | Simklubben 1970 | 5:52.06 | ||||||
5 | Elfsborg Damer 2 [1999] | 1999 | Simklubben Elfsborg | 5:57.29 | ||||||
6 | Skene Sim Damer [2000] | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 6:37.34 | ||||||
7 | Trollhättans Simsällskap | 0 | Trollhättans Simsällskap | 6:41.04 | ||||||
8 | SK 1970 Damer 3 | 0 | Simklubben 1970 | 6:55.63 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:49 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 12, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kungsbacka Herrar 1 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 4:44.23 | ||||||
2 | SK 1970 Herrar | 0 | Simklubben 1970 | 4:51.37 | ||||||
3 | Elfsborg Herrar [1999] | 1999 | Simklubben Elfsborg | 5:35.48 | ||||||
- | Trollhättans Simsällskap | 0 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:28 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:32.74 | ||||||
2 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:33.99 | ||||||
3 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:36.02 | ||||||
4 | Sofia Åstedt | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:36.12 | ||||||
5 | Thea Grundström | 2003 | Göteborg Sim | 1:39.90 | ||||||
6 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:40.22 | ||||||
7 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 1:40.81 | ||||||
8 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 1:41.43 | ||||||
9 | Emelia Skoglund | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:41.57 | ||||||
10 | Sofia Öhman | 2003 | Göteborg Sim | 1:44.53 | ||||||
11 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 1:45.14 | ||||||
12 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:49.34 | ||||||
13 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 1:50.64 | ||||||
14 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 1:52.80 | ||||||
15 | Hannah Lilja | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:53.58 | ||||||
16 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 1:54.77 | ||||||
17 | Astrid Nilsson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:58.51 | ||||||
18 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 2:00.64 | ||||||
- | Alice Nyman | 2005 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Stina Augustsson | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Molly Bengtsson | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:23.21 | ||||||
2 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:24.95 | ||||||
3 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 1:25.08 | ||||||
4 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 1:25.26 | ||||||
5 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 1:25.51 | ||||||
6 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:26.24 | ||||||
7 | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | 1:26.96 | ||||||
8 | Sophia Stickel | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:27.13 | ||||||
9 | Emelie Nyman | 2001 | Simklubben 1970 | 1:27.20 | ||||||
10 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 1:28.26 | ||||||
11 | Emma Wetteskog | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:28.74 | ||||||
12 | Emilia Ström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 1:29.04 | ||||||
13 | Emma Mickelsson | 2001 | Göteborg Sim | 1:30.46 | ||||||
14 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:31.09 | ||||||
15 | Lotta Rubensson | 2001 | Simklubben 1970 | 1:31.48 | ||||||
16 | Sara Lundqvist Jenc | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 1:31.99 | ||||||
17 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 1:33.11 | ||||||
18 | Ebba Björkman | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:35.06 | ||||||
19 | Megane Consil | 2001 | Göteborg Sim | 1:35.18 | ||||||
20 | Emma Wennberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:36.33 | ||||||
21 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:37.54 | ||||||
22 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 1:38.35 | ||||||
23 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 1:38.55 | ||||||
24 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben 1970 | 1:39.35 | ||||||
25 | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 1:43.33 | ||||||
26 | Julia Eklund | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 1:43.69 | ||||||
27 | Mimmi Langer | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 1:48.10 | ||||||
28 | Erika Lindblom | 2001 | Göteborg Sim | 1:48.86 | ||||||
29 | Elin Jansson | 2001 | Göteborg Sim | 1:52.19 | ||||||
- | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:28 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:32.81 | ||||||
2 | Felix W.persson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:40.23 | ||||||
3 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 1:46.44 | ||||||
4 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:46.96 | ||||||
- | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:16.14 | ||||||
2 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 1:17.38 | ||||||
3 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 1:18.13 | ||||||
4 | David Selin | 2001 | Göteborg Sim | 1:20.61 | ||||||
5 | Robin Vondrak | 2001 | Göteborg Sim | 1:22.82 | ||||||
6 | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 1:23.81 | ||||||
7 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:26.60 | ||||||
8 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:27.76 | ||||||
9 | Alfred Thäng | 2001 | S77 Stenungsund | 1:29.25 | ||||||
10 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 1:29.56 | ||||||
11 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 1:30.66 | ||||||
12 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 1:30.73 | ||||||
13 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:31.13 | ||||||
14 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 1:31.29 | ||||||
15 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:44.37 | ||||||
- | Emil Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Hugo Kvarnström | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Linus Pettersson | 2002 | Svenljunga Simklubb | DSQ | ||||||
- | Michael Matei | 2001 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Medblom | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Sigge Larsson | 2002 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.21 | ||||||
2 | Alice Palmkvist | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.27 | ||||||
3 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.42 | ||||||
4 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 29.99 | ||||||
5 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.31 | ||||||
6 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.76 | ||||||
7 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 31.74 | ||||||
8 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.02 | ||||||
9 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.87 | ||||||
10 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 33.10 | ||||||
11 | Anna Hamrin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 33.26 | ||||||
12 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 33.31 | ||||||
12 | Wilma Ryrbo | 1999 | S77 Stenungsund | 33.31 | ||||||
14 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.39 | ||||||
15 | Carolina Borre | 1999 | Göteborg Sim | 34.32 | ||||||
16 | Lovisa Erlandsson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 35.08 | ||||||
17 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | Göteborg Sim | 35.14 | ||||||
18 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 35.64 | ||||||
19 | Oceane Consil | 2000 | Göteborg Sim | 35.67 | ||||||
20 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.80 | ||||||
21 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | Göteborg Sim | 35.91 | ||||||
22 | Amitis Yaghobi | 2000 | Göteborg Sim | 39.73 | ||||||
23 | Cornelia Ek | 2000 | Simklubben 1970 | 42.57 | ||||||
24 | Sofie Lundvall | 2000 | Simklubben 1970 | 44.17 | ||||||
- | Tova Olausson | 2000 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Helin-Nilsson | 1997 | Simklubben 1970 | 28.99 | ||||||
2 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 32.29 | ||||||
3 | Olivia Alvekrans | 1998 | Simklubben 1970 | 33.62 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 29.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 26.50 | ||||||
2 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.86 | ||||||
3 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 28.93 | ||||||
4 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 29.33 | ||||||
5 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 29.51 | ||||||
6 | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 30.01 | ||||||
7 | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 30.28 | ||||||
8 | August Bremander | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.12 | ||||||
9 | Hugo Bergman | 1999 | S77 Stenungsund | 31.31 | ||||||
9 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.31 | ||||||
11 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.77 | ||||||
12 | Archie Gardiner | 2000 | Göteborg Sim | 35.36 | ||||||
13 | Joel Falchenberg | 2000 | Svenljunga Simklubb | 35.92 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 26.03 | ||||||
2 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 26.48 | ||||||
3 | Magnus Ericsson | 1997 | S77 Stenungsund | 28.64 | ||||||
4 | Liam Hallin | 1998 | Simklubben 1970 | 29.44 | ||||||
5 | William Lundvall | 1998 | Simklubben 1970 | 30.19 | ||||||
6 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 34.15 | ||||||
7 | Rickard Pettersson | 1998 | S77 Stenungsund | 37.60 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Källén | 1993 | Simklubben 1970 | 25.42 | ||||||
2 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 25.43 | ||||||
3 | Johannes Lampela | 1992 | Kungsbacka Simsällskap | 25.79 | ||||||
4 | Emil Hammarlund | 1995 | Simklubben Elfsborg | 26.26 | ||||||
5 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg Sim | 26.75 | ||||||
6 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 27.20 | ||||||
7 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 27.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 45.68 | ||||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 46.02 | ||||||
3 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 46.88 | ||||||
4 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 47.36 | ||||||
5 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 47.51 | ||||||
6 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 49.81 | ||||||
7 | Elsa Melldén | 2004 | Simklubben 1970 | 50.64 | ||||||
8 | Emelia Skoglund | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 52.27 | ||||||
9 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 52.44 | ||||||
10 | Hannah Lilja | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 53.88 | ||||||
11 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 54.32 | ||||||
12 | Sofia Öhman | 2003 | Göteborg Sim | 55.52 | ||||||
13 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 55.94 | ||||||
14 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 56.40 | ||||||
15 | Lovisa Engström | 2003 | Svenljunga Simklubb | 56.79 | ||||||
16 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 56.96 | ||||||
17 | Moa Hellsten | 2003 | Simklubben 1970 | 57.38 | ||||||
18 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 57.67 | ||||||
19 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 58.22 | ||||||
20 | Astrid Nilsson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 58.51 | ||||||
21 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 58.78 | ||||||
22 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 58.88 | ||||||
23 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 59.14 | ||||||
24 | Stina Augustsson | 2003 | Simklubben 1970 | 59.66 | ||||||
25 | Julia Bud | 2004 | Simklubben 1970 | 59.86 | ||||||
26 | Ebba Magnusson | 2003 | Simklubben 1970 | 1:03.34 | ||||||
27 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 1:03.92 | ||||||
28 | Alice Nyman | 2005 | Simklubben 1970 | 1:06.99 | ||||||
29 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 1:07.81 | ||||||
30 | Elin Wetteskog | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:09.07 | ||||||
31 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 1:11.66 | ||||||
32 | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | 1:13.27 | ||||||
- | Klara Persson | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | DNS | ||||||
- | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Ida Hansson | 2005 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Linn Johansson | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 40.28 | ||||||
2 | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | 42.42 | ||||||
3 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 43.35 | ||||||
4 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 43.95 | ||||||
5 | Sara Lundqvist Jenc | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 43.97 | ||||||
6 | Molly Bengtsson | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 44.16 | ||||||
6 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 44.16 | ||||||
8 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 44.88 | ||||||
9 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 45.05 | ||||||
10 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 45.55 | ||||||
11 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 46.04 | ||||||
12 | Ebba Björkman | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 46.86 | ||||||
13 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 46.93 | ||||||
14 | Emilia Ström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 46.97 | ||||||
15 | Emma Wennberg | 2001 | Göteborg Sim | 47.63 | ||||||
16 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 47.76 | ||||||
17 | Elin Swärd | 2002 | Göteborg Sim | 47.78 | ||||||
18 | Hanna Bogren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 48.59 | ||||||
19 | Emma Mickelsson | 2001 | Göteborg Sim | 48.86 | ||||||
20 | Emelie Nyman | 2001 | Simklubben 1970 | 49.02 | ||||||
21 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 49.80 | ||||||
22 | Hanna Mårtensson | 2002 | Simklubben 1970 | 49.87 | ||||||
23 | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 50.00 | ||||||
24 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 50.48 | ||||||
25 | Erika Lindblom | 2001 | Göteborg Sim | 50.74 | ||||||
26 | Mimmi Langer | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 50.91 | ||||||
27 | Megane Consil | 2001 | Göteborg Sim | 51.45 | ||||||
28 | Julia Eklund | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 51.82 | ||||||
29 | Hilda Meissner | 2002 | Simklubben 1970 | 51.85 | ||||||
30 | Elin Jansson | 2001 | Göteborg Sim | 53.00 | ||||||
31 | Sara Gryte | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 55.02 | ||||||
32 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 56.13 | ||||||
33 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 56.44 | ||||||
34 | Teigan Hussey | 2002 | Göteborg Sim | 57.41 | ||||||
35 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 58.74 | ||||||
36 | Elin Sjöberg | 2002 | Simklubben 1970 | 59.52 | ||||||
37 | Ida Öjefelt | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:00.17 | ||||||
38 | Wilma Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | 1:03.37 | ||||||
- | Torun Sandén | 2001 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Alma Winses | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Arieta Halilaj | 2002 | Svenljunga Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 48.07 | ||||||
2 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 48.54 | ||||||
3 | Felix W.persson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 49.43 | ||||||
4 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 52.18 | ||||||
5 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 53.50 | ||||||
6 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 54.92 | ||||||
7 | Axel Molander | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 55.04 | ||||||
8 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 56.25 | ||||||
9 | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | 1:05.97 | ||||||
10 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 1:08.62 | ||||||
- | Thore Klasson | 2005 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Vondrak | 2001 | Göteborg Sim | 39.23 | ||||||
2 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 40.03 | ||||||
3 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 41.02 | ||||||
4 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 41.86 | ||||||
5 | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 42.09 | ||||||
6 | Alfred Thäng | 2001 | S77 Stenungsund | 42.42 | ||||||
7 | David Selin | 2001 | Göteborg Sim | 42.81 | ||||||
8 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 43.16 | ||||||
9 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 44.52 | ||||||
10 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 47.00 | ||||||
11 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 47.31 | ||||||
11 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 47.31 | ||||||
13 | Pontus Hake | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 47.35 | ||||||
14 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 47.49 | ||||||
15 | Linus Pettersson | 2002 | Svenljunga Simklubb | 47.74 | ||||||
16 | Philip Koca | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 48.23 | ||||||
17 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 48.64 | ||||||
18 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 48.65 | ||||||
19 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 52.13 | ||||||
20 | Michael Matei | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 52.20 | ||||||
21 | Hugo Kvarnström | 2001 | Göteborg Sim | 52.34 | ||||||
22 | Carl Erlandsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 52.90 | ||||||
23 | Oscar Medblom | 2001 | Göteborg Sim | 54.20 | ||||||
24 | Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | Göteborg Sim | 56.65 | ||||||
25 | Sigge Larsson | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 57.22 | ||||||
26 | Emil Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | 57.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:31.01 | ||||||
2 | Alice Palmkvist | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:35.95 | ||||||
3 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 2:36.55 | ||||||
4 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:44.05 | ||||||
5 | Carolina Borre | 1999 | Göteborg Sim | 2:48.16 | ||||||
6 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:49.34 | ||||||
7 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 2:50.50 | ||||||
8 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 2:57.30 | ||||||
9 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | Göteborg Sim | 2:58.21 | ||||||
10 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:58.38 | ||||||
11 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 3:00.69 | ||||||
12 | Wilma Ryrbo | 1999 | S77 Stenungsund | 3:05.34 | ||||||
13 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | Göteborg Sim | 3:06.37 | ||||||
14 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 3:15.76 | ||||||
15 | Oceane Consil | 2000 | Göteborg Sim | 3:20.46 | ||||||
16 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 3:21.88 | ||||||
17 | Amitis Yaghobi | 2000 | Göteborg Sim | 3:23.94 | ||||||
18 | Sofie Lundvall | 2000 | Simklubben 1970 | 3:40.06 | ||||||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 3:01.63 | ||||||
2 | Olivia Alvekrans | 1998 | Simklubben 1970 | 3:03.85 | ||||||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 2:45.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 2:35.27 | ||||||
2 | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 2:37.67 | ||||||
3 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 2:45.24 | ||||||
4 | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 2:48.09 | ||||||
5 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 2:56.04 | ||||||
- | Archie Gardiner | 2000 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rickard Pettersson | 1998 | S77 Stenungsund | 3:27.37 | ||||||
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Lampela | 1992 | Kungsbacka Simsällskap | 2:31.32 | ||||||
2 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 2:34.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 21, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elfsborg Damer [1999] | 1999 | Simklubben Elfsborg | 4:23.83 | ||||||
2 | SK 1970 Damer | 0 | Simklubben 1970 | 4:40.80 | ||||||
3 | Kungsbacka Damer 1 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 4:41.46 | ||||||
4 | SK 1970 Damer 2 | 0 | Simklubben 1970 | 5:03.06 | ||||||
5 | Elfsborg Damer 2 [1999] | 1999 | Simklubben Elfsborg | 5:05.47 | ||||||
6 | Elfsborg Damer 3 [1999] | 1999 | Simklubben Elfsborg | 5:38.63 | ||||||
7 | Skene Sim Damer [2000] | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 5:48.29 | ||||||
8 | Trollhättans Simsällskap | 0 | Trollhättans Simsällskap | 5:54.07 | ||||||
9 | SK 1970 Damer 3 | 0 | Simklubben 1970 | 5:58.92 | ||||||
10 | SK 1970 Damer 4 | 0 | Simklubben 1970 | 6:24.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 22, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | SK 1970 Herrar | 0 | Simklubben 1970 | 4:08.01 | ||||||
2 | Kungsbacka Herrar 1 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 4:09.96 | ||||||
3 | Elfsborg Herrar [1999] | 1999 | Simklubben Elfsborg | 5:03.72 | ||||||
4 | Skene Sim Herrar [2000] | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 5:04.43 | ||||||
5 | SK 1970 Herrar 2 | 0 | Simklubben 1970 | 5:13.76 | ||||||
6 | Trollhättans Simsällskap | 0 | Trollhättans Simsällskap | 5:44.93 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 1:29.14 | ||||||
2 | Thea Grundström | 2003 | Göteborg Sim | 1:35.39 | ||||||
3 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 1:37.45 | ||||||
4 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:38.23 | ||||||
5 | Anna-Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 1:38.52 | ||||||
6 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:39.50 | ||||||
7 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 1:39.94 | ||||||
8 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 1:40.57 | ||||||
9 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 1:42.33 | ||||||
10 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 1:47.68 | ||||||
11 | Elin Wetteskog | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:58.95 | ||||||
12 | Amalia Åkesson | 2004 | Simklubben 1970 | 2:13.09 | ||||||
- | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:25.60 | ||||||
2 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 1:26.12 | ||||||
3 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 1:26.20 | ||||||
4 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 1:26.27 | ||||||
5 | Emelie Nyman | 2001 | Simklubben 1970 | 1:26.57 | ||||||
6 | Molly Bengtsson | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:27.61 | ||||||
7 | Nora Lidbom | 2002 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:28.20 | ||||||
8 | Emma Mickelsson | 2001 | Göteborg Sim | 1:28.61 | ||||||
9 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 1:29.53 | ||||||
10 | Emma Wetteskog | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:29.84 | ||||||
11 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 1:30.62 | ||||||
12 | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | 1:30.63 | ||||||
13 | Lotta Rubensson | 2001 | Simklubben 1970 | 1:30.69 | ||||||
14 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 1:31.02 | ||||||
15 | Emilia Ström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 1:31.14 | ||||||
16 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:33.14 | ||||||
17 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 1:38.09 | ||||||
18 | Megane Consil | 2001 | Göteborg Sim | 1:39.23 | ||||||
19 | Emma Wennberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:40.08 | ||||||
20 | Wilma Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | 1:41.87 | ||||||
21 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben 1970 | 1:42.60 | ||||||
22 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 1:43.48 | ||||||
23 | Ebba Björkman | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:45.24 | ||||||
24 | Elin Swärd | 2002 | Göteborg Sim | 1:46.44 | ||||||
25 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 1:48.25 | ||||||
26 | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 1:49.42 | ||||||
27 | Erika Lindblom | 2001 | Göteborg Sim | 1:49.78 | ||||||
28 | Hanna Bogren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:50.49 | ||||||
29 | Ida Öjefelt | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:55.57 | ||||||
30 | Mimmi Langer | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 1:55.77 | ||||||
31 | Liv Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 1:59.75 | ||||||
32 | Teigan Hussey | 2002 | Göteborg Sim | 2:00.23 | ||||||
33 | Elin Jansson | 2001 | Göteborg Sim | 2:02.94 | ||||||
- | Tilda Gödicke | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Sara Gryte | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:32.91 | ||||||
2 | Felix W.persson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:37.15 | ||||||
3 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:41.17 | ||||||
4 | Max Lidbom | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:43.38 | ||||||
- | Axel Molander | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 1:14.88 | ||||||
2 | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 1:19.00 | ||||||
3 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 1:20.28 | ||||||
4 | David Selin | 2001 | Göteborg Sim | 1:22.66 | ||||||
5 | Linus Pettersson | 2002 | Svenljunga Simklubb | 1:25.52 | ||||||
6 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:26.80 | ||||||
7 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:26.90 | ||||||
8 | Robin Vondrak | 2001 | Göteborg Sim | 1:28.71 | ||||||
9 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 1:29.66 | ||||||
10 | Pontus Hake | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:30.47 | ||||||
11 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 1:33.53 | ||||||
12 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:38.08 | ||||||
13 | Carl Erlandsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:40.53 | ||||||
14 | Philip Koca | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:40.69 | ||||||
15 | Hugo Kvarnström | 2001 | Göteborg Sim | 1:43.99 | ||||||
16 | Sigge Larsson | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 1:47.75 | ||||||
17 | Oscar Medblom | 2001 | Göteborg Sim | 1:53.79 | ||||||
- | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:37 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.80 | ||||||
2 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.03 | ||||||
3 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.09 | ||||||
4 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.79 | ||||||
5 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 40.36 | ||||||
6 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 41.15 | ||||||
7 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 41.44 | ||||||
8 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 41.53 | ||||||
9 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | Göteborg Sim | 42.59 | ||||||
10 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 42.83 | ||||||
11 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 43.76 | ||||||
12 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 44.72 | ||||||
13 | Oceane Consil | 2000 | Göteborg Sim | 46.58 | ||||||
14 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 47.23 | ||||||
15 | Lovisa Erlandsson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 48.25 | ||||||
16 | Sofie Lundvall | 2000 | Simklubben 1970 | 53.78 | ||||||
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Helin-Nilsson | 1997 | Simklubben 1970 | 41.62 | ||||||
2 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 46.50 | ||||||
3 | Olivia Alvekrans | 1998 | Simklubben 1970 | 47.55 | ||||||
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 35.92 | ||||||
2 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 37.55 | ||||||
3 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 41.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:37 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.89 | ||||||
2 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.07 | ||||||
3 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.83 | ||||||
4 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 39.60 | ||||||
5 | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 40.05 | ||||||
6 | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 42.53 | ||||||
7 | Joel Falchenberg | 2000 | Svenljunga Simklubb | 50.69 | ||||||
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 30.67 | ||||||
2 | Liam Hallin | 1998 | Simklubben 1970 | 37.97 | ||||||
3 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 38.77 | ||||||
4 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 42.53 | ||||||
- | William Lundvall | 1998 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Hammarlund | 1995 | Simklubben Elfsborg | 31.00 | ||||||
2 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 31.57 | ||||||
3 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 32.04 | ||||||
4 | Johannes Lampela | 1992 | Kungsbacka Simsällskap | 32.96 | ||||||
- | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 42.54 | ||||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 42.68 | ||||||
3 | Thea Grundström | 2003 | Göteborg Sim | 44.39 | ||||||
4 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 45.10 | ||||||
5 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 45.28 | ||||||
6 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 45.36 | ||||||
7 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 45.62 | ||||||
8 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 46.55 | ||||||
9 | Anna-Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 46.57 | ||||||
10 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 48.99 | ||||||
11 | Emelia Skoglund | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 49.22 | ||||||
12 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 50.04 | ||||||
13 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 50.94 | ||||||
14 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 51.69 | ||||||
15 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 52.85 | ||||||
16 | Emma Lundqvist | 2005 | Svenljunga Simklubb | 53.05 | ||||||
17 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 53.23 | ||||||
18 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 54.91 | ||||||
19 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 54.98 | ||||||
20 | Alice Nyman | 2005 | Simklubben 1970 | 55.63 | ||||||
21 | Elin Wetteskog | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 56.44 | ||||||
22 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 57.34 | ||||||
23 | Lovisa Engström | 2003 | Svenljunga Simklubb | 58.55 | ||||||
- | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Magnusson | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Molly Bengtsson | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 40.26 | ||||||
2 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 40.37 | ||||||
3 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 40.41 | ||||||
4 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 40.49 | ||||||
5 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 40.89 | ||||||
6 | Emma Mickelsson | 2001 | Göteborg Sim | 41.01 | ||||||
7 | Nora Lidbom | 2002 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 41.06 | ||||||
8 | Sophia Stickel | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 41.32 | ||||||
9 | Emelie Nyman | 2001 | Simklubben 1970 | 41.43 | ||||||
10 | Lotta Rubensson | 2001 | Simklubben 1970 | 41.48 | ||||||
10 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 41.48 | ||||||
12 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 41.70 | ||||||
13 | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | 42.27 | ||||||
14 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 42.32 | ||||||
15 | Emilia Ström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 42.51 | ||||||
16 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 43.58 | ||||||
17 | Torun Sandén | 2001 | Göteborg Sim | 44.43 | ||||||
18 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 44.78 | ||||||
19 | Arieta Halilaj | 2002 | Svenljunga Simklubb | 45.80 | ||||||
20 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 45.82 | ||||||
21 | Megane Consil | 2001 | Göteborg Sim | 45.92 | ||||||
22 | Emma Wennberg | 2001 | Göteborg Sim | 46.61 | ||||||
23 | Ebba Björkman | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 46.63 | ||||||
24 | Wilma Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | 47.19 | ||||||
25 | Tilda Qvist | 2002 | Simklubben 1970 | 48.09 | ||||||
26 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben 1970 | 48.98 | ||||||
27 | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 49.29 | ||||||
28 | Mimmi Langer | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 50.01 | ||||||
29 | Elin Swärd | 2002 | Göteborg Sim | 50.20 | ||||||
30 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 50.66 | ||||||
31 | Hanna Bogren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 50.74 | ||||||
32 | Erika Lindblom | 2001 | Göteborg Sim | 50.94 | ||||||
33 | Ida Öjefelt | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 51.49 | ||||||
34 | Teigan Hussey | 2002 | Göteborg Sim | 56.18 | ||||||
35 | Liv Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 56.53 | ||||||
36 | Sara Gryte | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 57.20 | ||||||
37 | Alma Winses | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:00.30 | ||||||
38 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 1:00.37 | ||||||
- | Tilda Gödicke | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Elin Jansson | 2001 | Göteborg Sim | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 44.48 | ||||||
2 | Felix W.persson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 45.72 | ||||||
3 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 47.61 | ||||||
4 | Max Lidbom | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 47.71 | ||||||
5 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 47.99 | ||||||
6 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 48.41 | ||||||
7 | Axel Molander | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 58.03 | ||||||
- | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 33.87 | ||||||
2 | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 36.18 | ||||||
3 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 37.67 | ||||||
4 | David Selin | 2001 | Göteborg Sim | 38.64 | ||||||
5 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 39.24 | ||||||
6 | Linus Pettersson | 2002 | Svenljunga Simklubb | 40.23 | ||||||
7 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 41.63 | ||||||
8 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 41.75 | ||||||
9 | Robin Vondrak | 2001 | Göteborg Sim | 42.42 | ||||||
10 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 43.37 | ||||||
11 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 43.86 | ||||||
12 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 44.23 | ||||||
13 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 44.95 | ||||||
14 | Carl Erlandsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 45.46 | ||||||
15 | Philip Koca | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 45.61 | ||||||
16 | Hugo Kvarnström | 2001 | Göteborg Sim | 50.27 | ||||||
17 | Oscar Medblom | 2001 | Göteborg Sim | 51.05 | ||||||
18 | Sigge Larsson | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 51.42 | ||||||
19 | Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | Göteborg Sim | 56.55 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:36 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:17.32 | ||||||
2 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 2:20.19 | ||||||
3 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:23.06 | ||||||
4 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 2:23.70 | ||||||
5 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:23.80 | ||||||
6 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 2:29.32 | ||||||
7 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 2:31.25 | ||||||
8 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:31.50 | ||||||
9 | Tova Olausson | 2000 | Simklubben 1970 | 2:34.09 | ||||||
10 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 2:34.33 | ||||||
11 | Carolina Borre | 1999 | Göteborg Sim | 2:37.75 | ||||||
12 | Anna Hamrin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 2:41.07 | ||||||
13 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:41.36 | ||||||
14 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | Göteborg Sim | 2:47.07 | ||||||
15 | Lovisa Erlandsson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 2:48.29 | ||||||
16 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 2:51.44 | ||||||
17 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:54.80 | ||||||
18 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 3:03.88 | ||||||
19 | Oceane Consil | 2000 | Göteborg Sim | 3:04.98 | ||||||
20 | Amitis Yaghobi | 2000 | Göteborg Sim | 3:16.96 | ||||||
- | Louise Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Sofie Lundvall | 2000 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 2:35.13 | ||||||
2 | Jennifer Lidström | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 2:35.65 | ||||||
3 | Olivia Alvekrans | 1998 | Simklubben 1970 | 2:51.16 | ||||||
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 2:23.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 2:06.43 | ||||||
2 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 2:19.22 | ||||||
3 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 2:22.07 | ||||||
4 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 2:22.65 | ||||||
5 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 2:26.62 | ||||||
6 | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 2:27.66 | ||||||
7 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 2:28.50 | ||||||
8 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:28.84 | ||||||
9 | August Bremander | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 2:30.68 | ||||||
10 | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 2:31.25 | ||||||
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 2:13.97 | ||||||
- | Liam Hallin | 1998 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 30, 200m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Källén | 1993 | Simklubben 1970 | 2:02.27 | ||||||
2 | Emil Hammarlund | 1995 | Simklubben Elfsborg | 2:02.97 | ||||||
3 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 2:08.85 | ||||||
4 | Johannes Lampela | 1992 | Kungsbacka Simsällskap | 2:10.06 | ||||||
5 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 2:14.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 13:54 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 31, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elfsborg Damer [1999] | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:57.84 | ||||||
Michelle Berntsson | 2000 | 28.70 | 28.70 | |||||||
Tilda Öman | 2000 | 28.47 | 57.17 | |||||||
Emma Dubo | 1999 | 30.14 | 1:27.31 | |||||||
Sofie Wirfalk | 2000 | 30.53 | 1:57.84 | |||||||
2 | SK 1970 Damer | 0 | Simklubben 1970 | 2:06.70 | ||||||
Hanna Helin-Nilsson | 1997 | 29.13 | 29.13 | |||||||
Matilda Stenberg | 2001 | 31.80 | 1:00.93 | |||||||
Tova Olausson | 2000 | 33.27 | 1:34.20 | |||||||
Nellie Andersson | 2000 | 32.50 | 2:06.70 | |||||||
3 | Kungsbacka Damer 1 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 2:07.02 | ||||||
Malin Andersson | 1999 | 30.22 | 30.22 | |||||||
Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 32.22 | 1:02.44 | |||||||
Madeleine Andersson | 1997 | 32.61 | 1:35.05 | |||||||
Anna Hamrin | 2000 | 31.97 | 2:07.02 | |||||||
4 | SK 1970 Damer 4 | 2000 | Simklubben 1970 | 2:15.12 | ||||||
Alva Emardson | 2001 | 34.64 | 34.64 | |||||||
Louise Johansson | 1999 | 32.88 | 1:07.52 | |||||||
Olivia Alvekrans | 1998 | 34.12 | 1:41.64 | |||||||
Emelie Nyman | 2001 | 33.48 | 2:15.12 | |||||||
5 | Elfsborg Damer 2 [1999] | 1999 | Simklubben Elfsborg | 2:18.70 | ||||||
Linea Holström | 2000 | 33.00 | 33.00 | |||||||
Janka Deák | 2000 | 33.63 | 1:06.63 | |||||||
Hannah Lornell | 2000 | 36.18 | 1:42.81 | |||||||
Astrid Svedberg | 2001 | 35.89 | 2:18.70 | |||||||
6 | Trollhättans Simsällskap | 0 | Trollhättans Simsällskap | 2:23.82 | ||||||
Emilia Ström | 2002 | 36.61 | 36.61 | |||||||
Malin Nilsson | 1995 | 29.06 | 1:05.67 | |||||||
Mimmi Langer | 2001 | 38.36 | 1:44.03 | |||||||
Daniella Alström | 2003 | 39.79 | 2:23.82 | |||||||
7 | Skene Sim Damer [2000] | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 2:27.64 | ||||||
Nora Lidbom | 2002 | 36.99 | 36.99 | |||||||
Emelia Skoglund | 2003 | 40.44 | 1:17.43 | |||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 35.89 | 1:53.32 | |||||||
Molly Bengtsson | 2001 | 34.32 | 2:27.64 | |||||||
8 | Kungsbacka Damer 2 | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 2:28.43 | ||||||
Lovisa Erlandsson | 2000 | 36.11 | 36.11 | |||||||
Sophia Stickel | 2001 | 34.06 | 1:10.17 | |||||||
Izabella Svensson | 2003 | 44.01 | 1:54.18 | |||||||
Emma Wetteskog | 2001 | 34.25 | 2:28.43 | |||||||
9 | SK 1970 Damer 2 | 0 | Simklubben 1970 | 2:59.27 | ||||||
Sofie Lundvall | 2000 | 46.13 | 46.13 | |||||||
Matilda Hörder | 2004 | 46.42 | 1:32.55 | |||||||
Linnea Andersson | 2003 | 46.53 | 2:19.08 | |||||||
Tilda Qvist | 2002 | 40.19 | 2:59.27 | |||||||
- | SK 1970 Damer 3 | 0 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 13:54 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 13:54 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 32, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kungsbacka Herrar 1 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 1:48.70 | ||||||
Johannes Lampela | 1992 | 25.24 | 25.24 | |||||||
Oskar Örne | 1999 | 26.27 | 51.51 | |||||||
Max Karlsson | 1999 | 28.60 | 1:20.11 | |||||||
Elias Lidberg | 2000 | 28.59 | 1:48.70 | |||||||
2 | Elfsborg Herrar [1999] | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:50.10 | ||||||
Anes Cavka | 1999 | 27.80 | 27.80 | |||||||
Jonathan Arvidsson | 2000 | 30.38 | 58.18 | |||||||
William Reinholdsson | 1997 | 25.58 | 1:23.76 | |||||||
Emil Hammarlund | 1995 | 26.34 | 1:50.10 | |||||||
3 | Kungsbacka Herrar 2 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 2:05.33 | ||||||
Alexander Lemos Thaler | 2000 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Sebastian Svensson | 1999 | 31.90 | 1:01.66 | |||||||
August Bremander | 1999 | 31.00 | 1:32.66 | |||||||
Pontus Hake | 2001 | 32.67 | 2:05.33 | |||||||
4 | Skene Sim Herrar [2000] | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 2:15.95 | ||||||
Jakob Persson | 1999 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | 35.98 | 1:07.28 | |||||||
Felix W.persson | 2003 | 38.06 | 1:45.34 | |||||||
Ludwig Larsson | 1999 | 30.61 | 2:15.95 | |||||||
5 | Trollhättans Simsällskap | 0 | Trollhättans Simsällskap | 2:32.41 | ||||||
Balint Kis | 2001 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Olle Wising | 2003 | 40.88 | 1:13.58 | |||||||
Leon Heal | 2003 | 41.89 | 1:55.47 | |||||||
Hugo Fransson | 2005 | 36.94 | 2:32.41 | |||||||
6 | SK 1970 Herrar 2 | 0 | Simklubben 1970 | 2:36.29 | ||||||
Sebastian Johansson | 2002 | 35.49 | 35.49 | |||||||
Erik Klasson | 2003 | 39.09 | 1:14.58 | |||||||
Emil Johansson | 2001 | 39.96 | 1:54.54 | |||||||
Simon Kivistö | 1998 | 41.75 | 2:36.29 | |||||||
- | SK 1970 Herrar | 0 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Liam Hallin | 1998 | 30.27 | 30.27 | |||||||
Christoffer Källén | 1993 | 26.07 | 56.34 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 13:54 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.93 | ||||||
2 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.17 | ||||||
3 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.23 | ||||||
4 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 35.10 | ||||||
5 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 36.44 | ||||||
6 | Tova Olausson | 2000 | Simklubben 1970 | 36.48 | ||||||
7 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 36.95 | ||||||
8 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.55 | ||||||
9 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 38.50 | ||||||
10 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.66 | ||||||
11 | Anna Hamrin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 38.73 | ||||||
12 | Carolina Borre | 1999 | Göteborg Sim | 38.94 | ||||||
13 | Lovisa Erlandsson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 40.18 | ||||||
14 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 41.61 | ||||||
15 | Oceane Consil | 2000 | Göteborg Sim | 42.36 | ||||||
16 | Linnea Sandin | 1999 | Åsundens Simsällskap | 42.66 | ||||||
17 | Amitis Yaghobi | 2000 | Göteborg Sim | 49.44 | ||||||
- | Louise Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Helin-Nilsson | 1997 | Simklubben 1970 | 31.55 | ||||||
2 | Olivia Alvekrans | 1998 | Simklubben 1970 | 38.74 | ||||||
3 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 40.00 | ||||||
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 31.59 | ||||||
2 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 33.15 | ||||||
3 | Pernilla Lindberg | 1994 | Simklubben S 02 | 33.57 | ||||||
4 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 37.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 31.98 | ||||||
2 | August Bremander | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.17 | ||||||
3 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 33.33 | ||||||
4 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.74 | ||||||
5 | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 34.34 | ||||||
6 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.57 | ||||||
7 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 34.93 | ||||||
8 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 38.43 | ||||||
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.13 | ||||||
2 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 27.75 | ||||||
3 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 29.96 | ||||||
4 | Liam Hallin | 1998 | Simklubben 1970 | 32.67 | ||||||
5 | William Lundvall | 1998 | Simklubben 1970 | 37.15 | ||||||
Gren 34, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Källén | 1993 | Simklubben 1970 | 27.22 | ||||||
2 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 28.23 | ||||||
2 | Johannes Lampela | 1992 | Kungsbacka Simsällskap | 28.23 | ||||||
4 | Emil Hammarlund | 1995 | Simklubben Elfsborg | 28.29 | ||||||
5 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 29.81 | ||||||
6 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg Sim | 30.14 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 1:18.06 | ||||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:22.22 | ||||||
3 | Thea Grundström | 2003 | Göteborg Sim | 1:26.77 | ||||||
4 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 1:27.06 | ||||||
5 | Anna-Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 1:28.51 | ||||||
6 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 1:29.14 | ||||||
7 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:29.59 | ||||||
8 | Emelia Skoglund | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:30.08 | ||||||
9 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 1:33.33 | ||||||
10 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 1:34.47 | ||||||
11 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 1:35.84 | ||||||
12 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:36.31 | ||||||
13 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 1:40.02 | ||||||
14 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 1:43.77 | ||||||
15 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:44.09 | ||||||
16 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 1:44.64 | ||||||
17 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 1:46.42 | ||||||
18 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 1:48.13 | ||||||
19 | Elin Wetteskog | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:56.59 | ||||||
20 | Alice Nyman | 2005 | Simklubben 1970 | 2:11.50 | ||||||
- | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Nyman | 2001 | Simklubben 1970 | 1:12.11 | ||||||
2 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 1:12.43 | ||||||
3 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 1:14.49 | ||||||
4 | Sophia Stickel | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:14.67 | ||||||
5 | Molly Bengtsson | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:14.96 | ||||||
6 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 1:15.70 | ||||||
7 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 1:15.78 | ||||||
8 | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | 1:16.11 | ||||||
9 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:16.74 | ||||||
10 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 1:17.19 | ||||||
11 | Lotta Rubensson | 2001 | Simklubben 1970 | 1:17.65 | ||||||
12 | Emma Wetteskog | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:18.33 | ||||||
13 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 1:18.92 | ||||||
14 | Emma Mickelsson | 2001 | Göteborg Sim | 1:18.97 | ||||||
15 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:19.86 | ||||||
16 | Emilia Ström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 1:20.42 | ||||||
17 | Ebba Björkman | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:20.91 | ||||||
18 | Megane Consil | 2001 | Göteborg Sim | 1:23.13 | ||||||
19 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 1:26.20 | ||||||
20 | Nora Lidbom | 2002 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:26.68 | ||||||
21 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 1:27.03 | ||||||
22 | Emma Wennberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:27.19 | ||||||
23 | Mimmi Langer | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 1:28.05 | ||||||
24 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:28.11 | ||||||
25 | Hanna Bogren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:28.71 | ||||||
26 | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 1:29.23 | ||||||
27 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben 1970 | 1:32.26 | ||||||
28 | Tilda Qvist | 2002 | Simklubben 1970 | 1:32.54 | ||||||
29 | Hilda Meissner | 2002 | Simklubben 1970 | 1:32.56 | ||||||
30 | Wilma Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | 1:35.05 | ||||||
31 | Erika Lindblom | 2001 | Göteborg Sim | 1:35.89 | ||||||
32 | Ida Öjefelt | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:38.73 | ||||||
33 | Teigan Hussey | 2002 | Göteborg Sim | 1:42.68 | ||||||
34 | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | 1:43.75 | ||||||
35 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 1:45.83 | ||||||
36 | Sara Gryte | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:45.88 | ||||||
37 | Alma Winses | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:48.04 | ||||||
38 | Elin Jansson | 2001 | Göteborg Sim | 1:55.12 | ||||||
39 | Liv Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 1:57.58 | ||||||
- | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Swärd | 2002 | Göteborg Sim | DNF | ||||||
- | Torun Sandén | 2001 | Göteborg Sim | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:22.61 | ||||||
2 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 1:23.07 | ||||||
3 | Felix W.persson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:25.60 | ||||||
4 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:32.72 | ||||||
5 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:33.07 | ||||||
6 | Axel Molander | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:49.52 | ||||||
7 | Max Lidbom | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:51.35 | ||||||
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:07.35 | ||||||
2 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 1:08.11 | ||||||
3 | David Selin | 2001 | Göteborg Sim | 1:08.22 | ||||||
4 | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 1:10.46 | ||||||
5 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:11.86 | ||||||
6 | Pontus Hake | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:12.50 | ||||||
7 | Robin Vondrak | 2001 | Göteborg Sim | 1:12.51 | ||||||
8 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:16.98 | ||||||
9 | Linus Pettersson | 2002 | Svenljunga Simklubb | 1:17.07 | ||||||
10 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:17.60 | ||||||
11 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 1:18.37 | ||||||
12 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:19.38 | ||||||
13 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 1:19.68 | ||||||
14 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 1:21.86 | ||||||
15 | Philip Koca | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:25.82 | ||||||
16 | Carl Erlandsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:27.97 | ||||||
17 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:32.66 | ||||||
18 | Hugo Kvarnström | 2001 | Göteborg Sim | 1:36.56 | ||||||
19 | Oscar Medblom | 2001 | Göteborg Sim | 1:40.30 | ||||||
20 | Sigge Larsson | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 1:41.37 | ||||||
21 | Oscar Jebsen Setterberg | 2001 | Göteborg Sim | 1:46.88 | ||||||
22 | Emil Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | 1:51.45 | ||||||
- | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 37, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:43.12 | ||||||
2 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 2:43.85 | ||||||
3 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 2:46.04 | ||||||
4 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:50.35 | ||||||
5 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 2:51.42 | ||||||
6 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 2:54.52 | ||||||
7 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 3:01.96 | ||||||
8 | Janka Deák | 2000 | Simklubben Elfsborg | 3:02.57 | ||||||
9 | Oceane Consil | 2000 | Göteborg Sim | 3:24.96 | ||||||
Gren 37, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 3:02.66 | ||||||
2 | Olivia Alvekrans | 1998 | Simklubben 1970 | 3:14.11 | ||||||
Gren 37, 200m Medley Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 2:35.02 | ||||||
2 | Pernilla Lindberg | 1994 | Simklubben S 02 | 2:38.58 | ||||||
3 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 2:54.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:06 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 38, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:40.12 | ||||||
2 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 2:40.68 | ||||||
3 | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 2:45.17 | ||||||
4 | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 2:50.83 | ||||||
5 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 2:58.86 | ||||||
- | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 38, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 2:36.17 | ||||||
Gren 38, 200m Medley Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Hammarlund | 1995 | Simklubben Elfsborg | 2:18.69 | ||||||
2 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 2:28.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 39, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 39.82 | ||||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 44.33 | ||||||
3 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 44.57 | ||||||
4 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 45.40 | ||||||
5 | Emelia Skoglund | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 47.50 | ||||||
6 | Thea Grundström | 2003 | Göteborg Sim | 51.36 | ||||||
7 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 53.42 | ||||||
8 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 55.59 | ||||||
9 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:02.15 | ||||||
- | Alice Nyman | 2005 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Anna-Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Elin Wetteskog | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 39, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Molly Bengtsson | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 37.71 | ||||||
2 | Emelie Nyman | 2001 | Simklubben 1970 | 38.97 | ||||||
3 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 39.26 | ||||||
4 | Sophia Stickel | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 39.60 | ||||||
5 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 39.67 | ||||||
6 | Emma Wetteskog | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 40.06 | ||||||
7 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 40.15 | ||||||
8 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 40.63 | ||||||
9 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 41.85 | ||||||
10 | Lotta Rubensson | 2001 | Simklubben 1970 | 42.85 | ||||||
11 | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | 43.19 | ||||||
12 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 43.38 | ||||||
13 | Frida Skåring | 2002 | Göteborg Sim | 43.90 | ||||||
14 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 44.70 | ||||||
15 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 45.70 | ||||||
16 | Emma Mickelsson | 2001 | Göteborg Sim | 45.95 | ||||||
17 | Nora Lidbom | 2002 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 46.13 | ||||||
18 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben 1970 | 46.44 | ||||||
19 | Megane Consil | 2001 | Göteborg Sim | 47.47 | ||||||
20 | Emma Wennberg | 2001 | Göteborg Sim | 48.19 | ||||||
21 | Mimmi Langer | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 48.20 | ||||||
22 | Paulina Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | 48.46 | ||||||
23 | Hilda Meissner | 2002 | Simklubben 1970 | 48.92 | ||||||
24 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 52.09 | ||||||
25 | Tilda Qvist | 2002 | Simklubben 1970 | 53.46 | ||||||
26 | Sara Gryte | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 59.89 | ||||||
27 | Elin Jansson | 2001 | Göteborg Sim | 1:03.39 | ||||||
- | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hanna Bogren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alma Winses | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Ström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erika Lindblom | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Ida Öjefelt | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecca Vondrak | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 40, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 44.03 | ||||||
2 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 48.96 | ||||||
3 | Axel Molander | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 53.61 | ||||||
- | Max Lidbom | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 40, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 33.57 | ||||||
2 | David Selin | 2001 | Göteborg Sim | 35.32 | ||||||
3 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 35.46 | ||||||
4 | Robin Vondrak | 2001 | Göteborg Sim | 39.25 | ||||||
5 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 40.62 | ||||||
6 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 41.77 | ||||||
7 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 43.53 | ||||||
8 | Philip Koca | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 44.82 | ||||||
9 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 45.43 | ||||||
10 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 45.60 | ||||||
11 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 45.64 | ||||||
12 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 49.69 | ||||||
13 | Sigge Larsson | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 53.53 | ||||||
- | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Carl Erlandsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 41, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elfsborg Damer [1999] | 1999 | Simklubben Elfsborg | 2:14.47 | ||||||
Emma Dubo | 1999 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Linea Holström | 2000 | 37.43 | 1:12.87 | |||||||
Michelle Berntsson | 2000 | 30.76 | 1:43.63 | |||||||
Sofie Wirfalk | 2000 | 30.84 | 2:14.47 | |||||||
2 | SK 1970 Damer | 0 | Simklubben 1970 | 2:20.58 | ||||||
Nellie Andersson | 2000 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Matilda Stenberg | 2001 | 39.74 | 1:16.17 | |||||||
Louise Johansson | 1999 | 35.02 | 1:51.19 | |||||||
Hanna Helin-Nilsson | 1997 | 29.39 | 2:20.58 | |||||||
3 | Kungsbacka Damer 1 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 2:30.71 | ||||||
Malin Andersson | 1999 | 33.89 | 33.89 | |||||||
Anna Hamrin | 2000 | 43.76 | 1:17.65 | |||||||
Madeleine Andersson | 1997 | 41.15 | 1:58.80 | |||||||
Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 31.91 | 2:30.71 | |||||||
4 | Trollhättans Simsällskap | 0 | Trollhättans Simsällskap | 2:42.35 | ||||||
Emilia Ström | 2002 | 43.57 | 43.57 | |||||||
Daniella Alström | 2003 | 47.68 | 1:31.25 | |||||||
Sofia Jansson | 1994 | 32.44 | 2:03.69 | |||||||
Mimmi Langer | 2001 | 38.66 | 2:42.35 | |||||||
5 | Kungsbacka Damer 2 | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 2:47.22 | ||||||
Lovisa Erlandsson | 2000 | 45.01 | 45.01 | |||||||
Sophia Stickel | 2001 | 44.42 | 1:29.43 | |||||||
Emma Wetteskog | 2001 | 40.43 | 2:09.86 | |||||||
Isabella Källén | 2001 | 37.36 | 2:47.22 | |||||||
6 | Skene Sim Damer [2000] | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 2:52.42 | ||||||
Nora Lidbom | 2002 | 45.30 | 45.30 | |||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 47.52 | 1:32.82 | |||||||
Molly Bengtsson | 2001 | 38.97 | 2:11.79 | |||||||
Emelia Skoglund | 2003 | 40.63 | 2:52.42 | |||||||
7 | SK 1970 Damer 4 | 0 | Simklubben 1970 | 3:09.05 | ||||||
Sofie Lundvall | 2000 | 49.30 | 49.30 | |||||||
Fanny Eklund | 2003 | 49.96 | 1:39.26 | |||||||
Hilda Meissner | 2002 | 48.17 | 2:27.43 | |||||||
Wilma Johansson | 2001 | 41.62 | 3:09.05 | |||||||
- | SK 1970 Damer 2 | 0 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | SK 1970 Damer 3 | 0 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sandaredssimmet 2014 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 mars 2014 |
Gren 42, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK 1970 Herrar | 0 | Simklubben 1970 | 2:08.18 | ||||||
Patrik Johansson | 1974 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Liam Hallin | 1998 | 38.52 | 1:13.68 | |||||||
Christoffer Källén | 1993 | 27.03 | 1:40.71 | |||||||
Rasmus Källén | 1996 | 27.47 | 2:08.18 | |||||||
2 | Kungsbacka Herrar 1 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 2:21.88 | ||||||
Alexander Lemos Thaler | 2000 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Sebastian Svensson | 1999 | 44.05 | 1:19.63 | |||||||
August Bremander | 1999 | 33.54 | 1:53.17 | |||||||
Elias Lidberg | 2000 | 28.71 | 2:21.88 | |||||||
3 | Kungsbacka Herrar 2 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 2:27.49 | ||||||
Pontus Hake | 2001 | 42.96 | 42.96 | |||||||
Sebastian Svensson | 2001 | 44.89 | 1:27.85 | |||||||
Johannes Lampela | 1992 | 27.37 | 1:55.22 | |||||||
Isac Johansson | 2002 | 32.27 | 2:27.49 | |||||||
4 | Elfsborg Herrar [1999] | 1999 | Simklubben Elfsborg | 2:28.68 | ||||||
Anes Cavka | 1999 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Klas Sandgren | 2002 | 46.40 | 1:19.55 | |||||||
Jonathan Arvidsson | 2000 | 34.63 | 1:54.18 | |||||||
David Reinholdsson | 2002 | 34.50 | 2:28.68 | |||||||
5 | Skene Sim Herrar [2000] | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 2:30.62 | ||||||
Jakob Persson | 1999 | 36.03 | 36.03 | |||||||
Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | 45.85 | 1:21.88 | |||||||
Ludwig Larsson | 1999 | 31.84 | 1:53.72 | |||||||
Felix W.persson | 2003 | 36.90 | 2:30.62 | |||||||
6 | SK 1970 Herrar 2 | 0 | Simklubben 1970 | 2:36.72 | ||||||
Sebastian Johansson | 2002 | 38.42 | 38.42 | |||||||
Simon Kivistö | 1998 | 42.43 | 1:20.85 | |||||||
William Lundvall | 1998 | 37.91 | 1:58.76 | |||||||
Erik Klasson | 2003 | 37.96 | 2:36.72 | |||||||
7 | Trollhättans Simsällskap | 0 | Trollhättans Simsällskap | 2:57.20 | ||||||
Balint Kis | 2001 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Leon Heal | 2003 | 51.14 | 1:27.73 | |||||||
Hugo Fransson | 2005 | 44.64 | 2:12.37 | |||||||
Sigge Larsson | 2002 | 44.83 | 2:57.20 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 02 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:03 |