Ohjelma Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
La-Aamu A-flight
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.05.2024 - 05.05.2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
100m Vapaauinti T-13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nella Haltamo |
2011 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Laine |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inari Rahtu |
2011 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:05.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Rauta |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Ääri |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Oikarainen |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Kaiser |
2011 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vivi Lobbas |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iida Korpi |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christina Holm |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anni Nyyssönen |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lumi Sutinen |
2011 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Edith Syrjänen |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vilma Latvala |
2011 |
Ilmajoen Kisailijat |
FIN |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
1:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Reetta Takalo |
2012 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Siiri Sirainen |
2011 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ruut Veihtola |
2011 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Helmi Halmepuro |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Loviisa Pakkala |
2011 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elsa Nevalainen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linnea Lemberg |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
1:12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ruusa Jaakkola |
2011 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Venla Rainerma |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
FIN |
1:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
1:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Iina Mäkitalo |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
FIN |
1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Josefine Nordman |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sofia Suojakari |
2011 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:13.93 |
|
JÄL |
|
|
|
|
|
35 |
|
Olivia Mugunthan |
2011 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emma Yli-Olli |
2011 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lilja Eskelinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Kerttu Haapakari |
2012 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Bettina Holm |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Oona Lehtinen |
2012 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lotta Kunttu |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mea Vuohelainen |
2011 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Amanda Salmela |
2012 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Lumi Polso |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ella Kostilainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Ella Tieaho |
2011 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Miisa Hautamäki |
2012 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Lumi Kotiniitty |
2011 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Aamu Somerma |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:10.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.05.2024 08.52.28 |
Tulospalvelu: Swimify 2,11 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|