Program för Poängsim 4, 2023-2024
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 apr 2024 till den 28 apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Mixed
|
Final 1 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Naveira Sund |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mark Kyaschenko |
2013 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elicia Tedeholm |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vidar Timse |
2014 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Sääf |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Mixed |
Final 2 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gabriel Bohman |
2013 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Loklint |
2013 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Stark |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fiona Ziegler |
2013 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yones Björklund |
2015 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Mixed |
Final 3 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Lannergård |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik McElwee |
2013 |
Upsala Simsällskap |
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Erikshaag |
2009 |
Upsala Simsällskap |
56.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Haglund |
2011 |
Upsala Simsällskap |
56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Sendabo |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Mixed |
Final 4 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yosef Björklund |
2012 |
Upsala Simsällskap |
55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Folke Ackermann-Boström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
54.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gaelle Manouk |
2007 |
Upsala Simsällskap |
53.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Colette Komorowska |
2013 |
Upsala Simsällskap |
54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebbe Widmark |
2014 |
Upsala Simsällskap |
55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Mixed |
Final 5 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Hellman |
2012 |
Upsala Simsällskap |
53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tim Xia |
2012 |
Upsala Simsällskap |
53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milia Nordin |
2012 |
Upsala Simsällskap |
52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuva Andersson |
2011 |
Upsala Simsällskap |
53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Bylund |
2014 |
Upsala Simsällskap |
53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Mixed |
Final 6 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edward Yu |
2014 |
Upsala Simsällskap |
52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Myrelid |
2014 |
Upsala Simsällskap |
51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Stenfors |
2013 |
Upsala Simsällskap |
51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Marina Prieto Darmanin |
2013 |
Upsala Simsällskap |
51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Izabella Varhos |
2010 |
Upsala Simsällskap |
51.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ture Falkenö |
2011 |
Upsala Simsällskap |
52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Mixed |
Final 7 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Eek |
2009 |
Upsala Simsällskap |
50.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Freyhult |
2013 |
Upsala Simsällskap |
50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noa Pecirep |
2011 |
Upsala Simsällskap |
50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Sjögren |
2012 |
Upsala Simsällskap |
50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olof Leonard |
2009 |
Upsala Simsällskap |
50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Pedersen |
2011 |
Upsala Simsällskap |
51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Mixed |
Final 8 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Walter Jansson |
2011 |
Upsala Simsällskap |
50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Evangelina Soboleva |
2010 |
Upsala Simsällskap |
50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Hedström |
2013 |
Upsala Simsällskap |
50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Götz |
2012 |
Upsala Simsällskap |
50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilly Björk |
2010 |
Upsala Simsällskap |
50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Timothy Yang |
2013 |
Upsala Simsällskap |
50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Mixed |
Final 9 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siddiksha Asari |
2011 |
Upsala Simsällskap |
49.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Wanek Lipcsey |
2011 |
Upsala Simsällskap |
49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miranda Nilsson |
2013 |
Upsala Simsällskap |
49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stina Bolin |
2012 |
Upsala Simsällskap |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iris Sjögren |
2013 |
Upsala Simsällskap |
49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Myncke |
2012 |
Upsala Simsällskap |
49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Mixed |
Final 10 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Kratz |
2013 |
Upsala Simsällskap |
48.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Friberg |
2012 |
Upsala Simsällskap |
48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Bryngemark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nova Henryson |
2012 |
Upsala Simsällskap |
48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Godee |
2009 |
Upsala Simsällskap |
48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rakel Collby |
2012 |
Upsala Simsällskap |
49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Mixed |
Final 11 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milo Sylwan |
2011 |
Upsala Simsällskap |
47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elena Nik Khah |
2011 |
Upsala Simsällskap |
47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Stridsman |
2011 |
Upsala Simsällskap |
44.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Åhr |
2013 |
Upsala Simsällskap |
45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Garrett |
2011 |
Upsala Simsällskap |
47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Stensrud Warnicke |
2011 |
Upsala Simsällskap |
47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-04-28 09:16:01 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|