Program för Strängnäs Simcup 2024
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 7/4 Klockan 09.30 (Insim kl. 08.30-09.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomas Arena |
Arrangör: |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 apr 2024 till den 7 apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor 13 o ä
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Nyholm |
13 |
FINSPÅNG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Jansson |
14 |
BOTK-RÖNN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meja Vilén |
13 |
SK ENA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noelle Granström |
13 |
FINSPÅNG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Denice Hagman |
13 |
ESKILSTUNA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor 13 o ä |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Hjortsberg |
13 |
ESKILSTUNA |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Kozubinska |
13 |
BOTK-RÖNN |
52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Callenfors |
17 |
BOTK-RÖNN |
50.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Lindeberg |
14 |
ESKILSTUNA |
51.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nova Carlbring |
13 |
ESKILSTUNA |
58.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Antonia Paus |
13 |
STRÄNGNÄS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor 13 o ä |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Engdahl |
13 |
FINSPÅNG |
46.19 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Bårli |
14 |
NKK |
45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Axdorff |
13 |
LINDESBERG |
44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuva Vilén |
13 |
SK ENA |
44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Rutanen |
13 |
ESKILSTUNA |
46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elfi Walter |
14 |
NKK |
48.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor 13 o ä |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Céline Kroneskog |
14 |
ESKILSTUNA |
44.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katerina Lebid |
15 |
SK ENA |
43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Baca |
14 |
NKK |
42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilda Moberg |
15 |
STRÄNGNÄS |
43.37 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Kläppe |
13 |
STRÄNGNÄS |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siri Larsson |
13 |
ESKILSTUNA |
44.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor 13 o ä |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Eriksson |
14 |
NKK |
41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Wikman |
15 |
FINSPÅNG |
39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theoline Carrum |
14 |
NKK |
38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esmeralda Carlberg |
14 |
NKK |
38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Inez Arosenius |
14 |
SK ENA |
40.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Svea Burman |
13 |
SK ENA |
42.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor 13 o ä |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Irma Allvee |
16 |
KATRINEHOL |
38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ester Ericsson |
14 |
FINSPÅNG |
36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Thermaenius |
15 |
STRÄNGNÄS |
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Haidari |
18 |
BOTK-RÖNN |
35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tora Klein |
13 |
ESKILSTUNA |
37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
13 |
NYKÖPING |
38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor 13 o ä |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
19 |
BOTK-RÖNN |
34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Carlberg |
15 |
FINSPÅNG |
33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonna Scholz |
15 |
STRÄNGNÄS |
33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Nyman |
17 |
NKK |
33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Lindblom |
14 |
STRÄNGNÄS |
33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arwen Flanagan |
15 |
NKK |
34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-04-07 08:35:14 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|