Program för Strängnäs Simcup 2024
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 7/4 Klockan 09.30 (Insim kl. 08.30-09.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomas Arena |
Arrangör: |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 apr 2024 till den 7 apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Frisim Pojkar 13 o ä
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liam Söderberg |
13 |
NKK |
49.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Jansson |
14 |
ESKILSTUNA |
41.68 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Flodén |
13 |
BOTK-RÖNN |
41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilhelm Gewerths |
13 |
FINSPÅNG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Frisim Pojkar 13 o ä |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Ehnsiö |
13 |
ESKILSTUNA |
37.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fredrik Löfving |
15 |
SK ENA |
35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matheus Gabriel |
13 |
BOTK-RÖNN |
35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Nylander |
14 |
ESKILSTUNA |
35.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Bjelkemark |
14 |
ESKILSTUNA |
36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Malmén |
14 |
STRÄNGNÄS |
39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Frisim Pojkar 13 o ä |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wiliam Lind Jansson |
17 |
KATRINEHOL |
33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jino Atiwit Osman |
14 |
SK ENA |
32.46 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Svensson |
15 |
ESKILSTUNA |
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Sanum Larsson |
13 |
STRÄNGNÄS |
32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Franz Ahlm |
14 |
STRÄNGNÄS |
33.54 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Lihagen |
13 |
KATRINEHOL |
34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Frisim Pojkar 13 o ä |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Einar Johansson |
16 |
FINSPÅNG |
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Strandberg |
14 |
NKK |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Morgan Nyman |
14 |
NKK |
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melker Karlsson |
19 |
FINSPÅNG |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Habib |
15 |
NKK |
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Tinín |
14 |
KATRINEHOL |
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Frisim Pojkar 13 o ä |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Östemar |
17 |
FINSPÅNG |
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvar Aktner |
18 |
FINSPÅNG |
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Kirchhoff |
16 |
STRÄNGNÄS |
26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Scholz |
16 |
STRÄNGNÄS |
26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Blom |
19 |
BOTK-RÖNN |
28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Thunberg |
15 |
NKK |
29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-04-07 08:35:20 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|