Startliste for Vattenfall Swim Cup 2011 Finals SD
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Startlist Event 7
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2011 (Fin) |
|
Print Date |
18 May 2012 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
17:43 |
|
|
Organizer |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
18 May 2012 |
|
|
|
|
Event 7, 50m Backstroke Women |
Finals (5) |
Heat 1 (5) (9 years and younger) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
961 |
2 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ST ESBJERG |
|
25m |
49.02 |
936 |
3 |
Meike Meret Wirth |
2003 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
46.94 |
939 |
4 |
Leena Hennes |
2003 |
0 |
SCHWERIN |
|
25m |
44.78 |
877 |
5 |
Malaika Schneider |
2003 |
308520 |
HAMBURGER |
|
25m |
42.94 |
1121 |
6 |
Mozdzan Milena |
2003 |
|
WANKAN |
|
25m |
43.18 |
1130 |
7 |
Leonie Wolf |
2003 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
45.49 |
927 |
8 |
Julia Prochaska |
2003 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
48.10 |
949 |
9 |
Amelie Ritter |
2003 |
0 |
SCHWERIN |
|
25m |
49.98 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
1117 |
2 |
Leonie Tabea Heinemann |
2002 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
42.53 |
901 |
3 |
Emily Langer |
2002 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
42.21 |
1114 |
4 |
Natalie Rösler |
2002 |
285460 |
ESV FRANKF |
|
25m |
41.38 |
1108 |
5 |
Isabelle Zanin |
2002 |
308030 |
POTSDAMER |
|
25m |
40.06 |
862 |
6 |
Vivien Budek |
2002 |
275025 |
ESV FRANKF |
|
25m |
40.83 |
867 |
7 |
Charlotte Horn |
2002 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
41.87 |
883 |
8 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
42.36 |
1120 |
9 |
Maria Friedrich |
2002 |
290330 |
ESV FRANKF |
|
25m |
42.92 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
1107 |
2 |
Rieke Lühr |
2001 |
247807 |
BREMERHAVE |
|
25m |
38.79 |
865 |
3 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
25m |
38.05 |
861 |
4 |
Sarah Wendt |
2001 |
|
ROSTOCK |
|
25m |
37.63 |
1104 |
5 |
Fiedkiewicz Kornelia |
2001 |
|
WANKAN |
|
25m |
36.76 |
1105 |
6 |
Ciesiul Karolina |
2001 |
|
WANKAN |
|
25m |
37.32 |
871 |
7 |
Charlotte-Christin Sander |
2001 |
243683 |
SCHWERIN |
|
25m |
37.83 |
1106 |
8 |
Eeva Schrey |
2001 |
|
RaisU |
|
25m |
38.58 |
880 |
9 |
Agnes Cato |
2001 |
AB8201 |
OSBY SS |
|
25m |
39.83 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
706 |
2 |
Alisa Fritzsch |
2000 |
|
WESTSACHS9 |
|
25m |
36.21 |
244 |
3 |
Linnéa Sjödahl |
2000 |
AC7600 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
35.79 |
692 |
4 |
Alicia Nickel |
2000 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
33.92 |
231 |
5 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
33.30 |
689 |
6 |
Lena Marie Kühnel |
2000 |
|
SC EMPOR |
|
25m |
33.75 |
504 |
7 |
Katarina Tkachenko |
2000 |
|
POTSDAMER |
|
25m |
35.72 |
532 |
8 |
Ida Lenort |
2000 |
264267 |
EIDELTSTED |
|
25m |
36.06 |
517 |
9 |
Annemarie Augustin |
2000 |
|
KSV NEPTUN |
|
25m |
36.22 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
508 |
2 |
Laura Malin Erichson |
1999 |
289841 |
ROTWEIß |
|
25m |
36.40 |
183 |
3 |
Franziska Fischer |
1999 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
34.54 |
479 |
4 |
Sandra Ericsson |
1999 |
AA0899 |
SK TRITON |
|
25m |
33.59 |
685 |
5 |
Eveliina Kallio |
1999 |
|
RaisU |
|
25m |
32.06 |
163 |
6 |
Sophie Fischer |
1999 |
|
WESTSACHS7 |
|
25m |
33.57 |
691 |
7 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
Cetus |
|
25m |
33.85 |
172 |
8 |
Victoria Jönsson |
1999 |
AS7499 |
S 71 |
|
25m |
35.39 |
292 |
9 |
Louise Kronborg Frandsen |
1999 |
9924AA |
WEST SWIM |
|
25m |
36.44 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.19.08 |
Print Date |
18 May 2012 |
Licensed to: Roskilde Svømning |
Print Time |
17:43 |
|