Startliste for DM & St Erikssimmet
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM & St Erikssimmet (50m) 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SDF/Spårvägen simförening |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jun 2023 till den 11 jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
134 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
131 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
4:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
46 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
4:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
18 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
164 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
365 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
4:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
19 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
343 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
130 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
193 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
4:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
172 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
322 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
359 |
|
David Alonso |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
4:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
303 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
271 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
4:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
404 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:24.92 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
18 |
21 |
|
Carl Omberg |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:25.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
168 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
136 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
308 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
89 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
298 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
4:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
16 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
166 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
372 |
|
Jan Salentin |
2004 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
4:33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
157 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-06-09 10:13:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|