Program för Sommardoppet 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Huvudstabadet |
Arrangör: |
SS04 |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 17 jun 2023 till den 17 jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
97 |
|
Oskar Holm |
1993 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
53.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
65 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
53.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
89 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
56.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
60 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
57.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
107 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
57.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
108 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
59.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
93 |
|
William Vide |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:00.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
86 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
159 |
|
Melvin Brink |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
SWE |
1:01.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
143 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
8 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:01.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
135 |
|
Alexander Andrason |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:01.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
70 |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:02.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
79 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:02.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
112 |
|
Axel Sköld |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
64 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:03.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
49 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:04.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
162 |
|
Erik Helgstrand |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
SWE |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
16 |
|
Christian Nilsson |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
47 |
|
Hugo Ek |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
48 |
|
Oorjit Borra |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
51 |
|
Vincent Martin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
110 |
|
Isak Käck |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:16.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
46 |
|
Oliver Svedin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:19.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
119 |
|
Jovan Miljkovic |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:22.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-06-17 15:29:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|