Program for SM-uinnit 2023
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Porin keskustan uimahalli |
Järjestäjä: |
SUiL, PUS |
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.06.2023 - 18.06.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Rintauinti Miehet Kaiken ikäiset |
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
2:08.26 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
PUS (FIN) |
Budapest |
5/19/2021 |
|
|
SJR |
2:12.65 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
PUS (FIN) |
Belgrad, SRB |
7/7/2011 |
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
364 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
Porin Uimaseura |
FIN |
2:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
51 |
|
Aleksandr Ipatkov |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
142 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
432 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
FIN |
2:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
480 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
136 |
|
Petr Pankratov |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
745 |
|
Konsta Vainio |
2005 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
2:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
479 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:28.65 |
|
|
|
9 |
106 |
|
Carl-Victor Nykvist |
|
|
Simmis Grani |
|
2:29.10 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
10 |
478 |
|
Lasse Pulkkinen |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
2:29.51 |
|
|
|
2002 |
FIN |
|
11 |
495 |
|
Kalle Pesälä |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
2:30.92 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
12 |
697 |
|
Nicolas Nyström |
|
|
Espoon Kilpauinti |
|
2:31.14 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
13 |
271 |
|
Nooa Matela |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
2:33.36 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
14 |
84 |
|
Urho Käkelä |
|
|
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
2:33.83 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
15 |
666 |
|
Jimi Kojo |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
2:34.27 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
16 |
540 |
|
Veeti Palo |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
2:34.42 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
17 |
717 |
|
Vilho Tikkanen |
|
|
Jyväskylän Aalto |
|
2:35.48 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
18 |
418 |
|
Miika Nurminen |
|
|
Salon Uimarit |
|
2:35.66 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
19 |
154 |
|
Alexander Huhtala |
|
|
Cetus Espoo |
|
2:36.38 |
|
|
|
2003 |
FIN |
|
20 |
506 |
|
Jere Heikkilä |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
2:36.42 |
|
|
|
2004 |
FIN |
|
21 |
455 |
|
Elias Salo |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
2:37.79 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
22 |
170 |
|
Aarne Nuutinen |
|
|
Cetus Espoo |
|
2:38.04 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
23 |
304 |
|
Oskari Tavast |
|
|
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
2:38.55 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
24 |
306 |
|
Lauri Jumppanen |
|
|
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
2:39.09 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
25 |
21 |
|
Kalle Hyttinen |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
2:39.32 |
|
|
|
2001 |
FIN |
|
26 |
360 |
|
Ilmari Partanen |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
2:39.80 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
27 |
384 |
|
Lauri Aho |
|
|
Raision Urheilijat |
|
2:40.19 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
28 |
645 |
|
Lauri Rantsi |
|
|
Vanders |
|
2:40.38 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
29 |
321 |
|
Ilari Hatunen |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
2:40.44 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
30 |
331 |
|
Iivari Kautiainen |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
2:40.86 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
31 |
307 |
|
Oskari Juntti |
|
|
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
2:41.45 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
32 |
420 |
|
Kaapo Tuomainen |
|
|
Salon Uimarit |
|
2:41.67 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
33 |
513 |
|
Niko Kumpulainen |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
2:42.03 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
34 |
165 |
|
Tommi Mosconi |
|
|
Cetus Espoo |
|
2:42.23 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
35 |
762 |
|
Nardi Orenshtein |
|
|
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
2:42.97 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
36 |
351 |
|
Torsti Saarela |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
2:43.72 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
37 |
585 |
|
Niklas Töyrylä |
|
|
Uinti Tampere |
|
2:43.73 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
38 |
230 |
|
Frans Riekki |
|
|
Joensuun Uimaseura ry |
|
2:43.95 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
39 |
746 |
|
Frans Sandblom |
|
|
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
2:44.18 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
40 |
788 |
|
Alex Wiksten |
|
|
Rajamäen Kehitys |
|
2:44.37 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
41 |
654 |
|
Samuli Liikamaa |
|
|
Vanders |
|
2:44.41 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
42 |
112 |
|
Joonatan Lipiäinen |
|
|
Simmis Wanda ry |
|
2:44.78 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
43 |
75 |
|
Oiva Koppelmäki |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
2:45.01 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
44 |
515 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
124 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
2:45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
503 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
355 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
FIN |
2:46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
599 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
683 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
FIN |
2:49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
518 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:49.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
613 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:50.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.06.2023 17:13:55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|