Startliste for DM ÅRGANG LANGBANE 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Tirsdag 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holstebro Badeland |
Arrangør |
SvømDanmark og Holstebro Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
27. jun 2023 to 30. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer
|
Indledende 1 (4) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
3 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
GSK |
2:52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
4 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
NYBORG |
2:50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
5 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
NYBORG |
2:51.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
489 |
6 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
STO |
3:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer |
Indledende 2 (4) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
1 |
|
Sebastian Øster Boisen |
2008 |
FARUM |
2:49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
2 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
SIGMA-BIRK |
2:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
478 |
3 |
|
Oscar Persson |
2008 |
AAS - Skovbakken |
2:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
4 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
HERNING |
2:35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
5 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
GSK |
2:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
6 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
SIGMA-ALL |
2:43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
7 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
GLADSAXE |
2:47.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
8 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
NYBORG |
2:50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer |
Indledende 3 (4) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
1 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SK-SYD |
2:48.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
2 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
SØLLERØD |
2:45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
3 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
GENTOFTE |
2:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
4 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
HERNING |
2:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
5 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
AALBORG |
2:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
6 |
|
William Foged |
2008 |
HELSINGE |
2:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
7 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
AAS - HEI |
2:47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
8 |
|
Christian Smith |
2008 |
AARS |
2:49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer |
Indledende 4 (4) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6-JGI |
2:48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
2 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
KVIK |
2:43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
442 |
3 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
MK31 |
2:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
4 |
|
Rio Halawi |
2008 |
HOVEDSTAD |
2:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
5 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
HADERSLEV |
2:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
483 |
6 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
VORDINGB |
2:41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
7 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
HADERSLEV |
2:47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
8 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI-ISHØJ |
2:49.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-06-2023 14:54.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|