Program för ÅSS RACE 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åsundens Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 okt 2023 till den 7 okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Mixed, 12 år o.y.
|
Final 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tindra Xu Talukdar |
2012 |
Alingsås SLS |
57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matas Martisauskas |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
56.68 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Svea Nilsson |
2012 |
Simklubben Elfsborg |
56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Hallonsten |
2011 |
Åsundens Simsällskap |
56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sandra Söderhäll |
2011 |
Alingsås SLS |
56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Axelsson |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Mixed, 12 år o.y. |
Final 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellie Sjögren Jägmark |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Henly |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuva Skoglind |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Wickström |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Kalajic |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felicia Andersson |
2011 |
Skara Simsällskap |
47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Mixed, 12 år o.y. |
Final 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Zetterdahl |
2013 |
Alingsås SLS |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Skottborn |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meja Andersson |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
1:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Tejemark |
2012 |
Simklubben Elfsborg |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Kristins |
2013 |
Alingsås SLS |
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Mixed, 12 år o.y. |
Final 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ester Hoof |
2015 |
Åsundens Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roxy Sellén |
2013 |
Åsundens Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde Paraniak |
2012 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rio Olofsson |
2013 |
Åsundens Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Lennartson |
2015 |
Åsundens Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Mixed, 12 år o.y. |
Final 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sixten Thorné |
2013 |
Åsundens Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hjortberg |
2013 |
Åsundens Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Palmqvist |
2013 |
Åsundens Simsällskap |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annie Svensson |
2014 |
Åsundens Simsällskap |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lily Harrysson |
2012 |
Åsundens Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Mixed, 12 år o.y. |
Final 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Märtha Rydh |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nejderås |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
48.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilmer Stjernqvist |
2012 |
Skara Simsällskap |
48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Nyström |
2011 |
Alingsås SLS |
48.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elise Berglund |
2012 |
Simklubben Elfsborg |
48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Smilla Larsson |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Mixed, 12 år o.y. |
Final 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Lambertsson |
2012 |
Föreningen Varbergs Sim |
55.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Nordin |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Åhlén Engström |
2013 |
Simklubben Elfsborg |
54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aurelia Haaga Heidarifar |
2012 |
Simklubben Elfsborg |
54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyra Claesson |
2013 |
Föreningen Varbergs Sim |
54.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Doris Gunnarsson |
2011 |
Simklubben 1970 |
55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Mixed, 12 år o.y. |
Final 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minna Bobeck |
2012 |
Mariestads Simsällskap |
52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Borg |
2011 |
Skara Simsällskap |
51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Larsson |
2012 |
Simklubben 1970 |
51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Hovbrink |
2011 |
Mariestads Simsällskap |
51.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isadora Svensson Rudenstén |
2012 |
Simklubben Elfsborg |
51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Engla Johansson |
2013 |
Föreningen Varbergs Sim |
53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Mixed, 12 år o.y. |
Final 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lillie Lövendahl |
2012 |
Karlsborgs Simklubb |
1:01.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Benkel |
2011 |
Alingsås SLS |
59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilly Bernhardsson |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pontus Martinsson |
2013 |
Karlsborgs Simklubb |
59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malva Bjersvall Olsson |
2014 |
Föreningen Varbergs Sim |
59.76 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Mixed, 12 år o.y. |
Final 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Förstberg |
2011 |
Föreningen Varbergs Sim |
51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sienna Xavier |
2012 |
Simklubben 1970 |
50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Lorén |
2012 |
Simklubben Elfsborg |
49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Johansson |
2012 |
Simklubben Elfsborg |
50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leon Iveling |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Ström Sparring |
2011 |
Mariestads Simsällskap |
51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-10-07 10:49:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åsundens Simsällskap |
|
|
|
|