Program för Norrländska Mästerskapen 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrländska Mästerskapen 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Umeå SS och Norrlands simförbund |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
100m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
SM A 20- |
1:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SM B 20- |
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SM A 22 |
1:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SM B 22 |
1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM A 13- |
1:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM B 13- |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM A 18- |
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSM B 18- |
1:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SUM 13-1 |
1:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SUM 15å |
1:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SUM 16å |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
42 |
|
Klara Lindqvist |
2005 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
1:09.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
62 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
61 |
|
Agnes Jonasson |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
133 |
|
Emma Haglund |
2003 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
65 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
126 |
|
Randi Arnesen |
2005 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
106 |
|
Ronja Widell |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:16.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
66 |
|
Saga Pihlqvist |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
127 |
|
Tindra Arvidsson |
2007 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:18.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
197 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
SWE |
1:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
247 |
|
Anna Kotanen |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:19.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
44 |
|
Klara Åström |
2006 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
1:20.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
84 |
|
Miranda Henriksson |
2009 |
Piteå Sim |
SWE |
1:22.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
141 |
|
Sofia Izarra |
2008 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:22.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
18 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
1:24.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
233 |
|
Emma Hertsbacka |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:24.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
102 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
3 |
|
Wilma Wendén |
2002 |
Bureå Simsällskap |
SWE |
1:24.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
245 |
|
Mikaela Ainassaari |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:26.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
54 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:28.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
109 |
|
Tyra Henningsson |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:28.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
115 |
|
Wilma Mostén |
2008 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:30.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
123 |
|
Nathalie Säfsten |
2009 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:31.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
108 |
|
Tova Nilsson Bergström |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:32.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
248 |
|
Aino Tolonen |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:33.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
4 |
|
Adina Persson |
2007 |
Bureå Simsällskap |
SWE |
1:33.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
231 |
|
Alma Holmlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
85 |
|
Leia Ekberg |
2009 |
Piteå Sim |
SWE |
1:35.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
242 |
|
Sara Kärki |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:35.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
21 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
1:35.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
252 |
|
Ellinor Österblad |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:35.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
241 |
|
Emilia Kalliokoski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:36.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
148 |
|
Nike Lindqvist |
2010 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:37.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
5 |
|
Ottilia Persson |
2010 |
Bureå Simsällskap |
SWE |
1:38.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
236 |
|
Isabelle Fellman |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
19 |
|
Lisen Bergman |
2010 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
1:39.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
251 |
|
Ella Gassner |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
160 |
|
Greta Vaitkeviciute |
2009 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:42.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
29 |
|
Amanda Ljungdahl |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
1:50.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
149 |
|
Siri Edvardsson |
2009 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:57.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
257 |
|
Bea Lundgren |
2008 |
Simklubben Arvidsjaur |
SWE |
2:01.62 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
42 |
90 |
|
Enya Romedahl |
2010 |
Piteå Sim |
SWE |
2:08.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
258 |
|
Adelia Långdahl |
2010 |
Simklubben Arvidsjaur |
SWE |
2:18.03 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
44 |
11 |
|
Eva Brigic |
2007 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
12 |
|
Ida Käller |
2009 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-12 20:20:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|