Startliste for Færch Hydraulik A6 Cup 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Dancorp A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
55.02 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Jyllinge |
19-05-2018 |
|
|
DK Senior |
53.17 |
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve |
09-11-2017 |
|
|
DK Junior |
54.39 |
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
(DEN) |
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
172 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
54.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
19 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
95 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
DEN |
1:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
184 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
301 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
303 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
173 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
186 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
185 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
174 |
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
296 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
148 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
1:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
291 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
215 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
70 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
1:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
281 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
183 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
288 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
22 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
1:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
285 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
52 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
71 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
1:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
295 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
68 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
73 |
|
Tristan Birk Damsgaard |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
1:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
292 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
289 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
218 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
87 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
198 |
|
Gustav Skov |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
104 |
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
Kalundborg SK |
DEN |
1:39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
86 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
270 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
211 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
84 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
12 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
80 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
79 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
277 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:52.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
54 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
49 |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
55 |
|
Valdemar Leonhardt Marstrand |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 05:25.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|