Startliste for Copenhagen Swim Cup 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lødag formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Brystsvømning Damer
|
Indledende 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
|
Elsa Pettersson |
2011 |
SK ALINGSÅ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
3 |
|
Dagmar Legardh Lindblad |
2011 |
HELSINGØR |
4:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
4 |
|
Lilje Kodal |
2012 |
HOVEDSTAD |
4:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
5 |
|
Emilia Kjellberg |
2010 |
HOVEDSTAD |
4:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
6 |
|
Asta Holm |
2012 |
GLADSAXE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
7 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
GLADSAXE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
1 |
|
Clara Eilersen |
2011 |
HELSINGØR |
4:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
2 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
HOVEDSTAD |
3:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
3 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
HOVEDSTAD |
3:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
4 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
SIGMA-BIRK |
3:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
5 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
SIGMA-ALL |
3:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
6 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
GLADSAXE |
3:26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
7 |
|
Molly Lassen |
2012 |
SIGMA-BIRK |
3:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
8 |
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
HOVEDSTAD |
4:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
1 |
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
HOVEDSTAD |
4:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
2 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
GLADSAXE |
3:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
3 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
SIGMA-BIRK |
3:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
4 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
HOVEDSTAD |
3:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
5 |
|
Ida Langseth |
2010 |
SIGMA-ALL |
3:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
6 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
HOVEDSTAD |
3:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
7 |
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
HOVEDSTAD |
3:51.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
8 |
|
Selma Diemer-Færgemann |
2012 |
HOVEDSTAD |
4:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
1 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
HOVEDSTAD |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
2 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
GLADSAXE |
3:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
3 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
HELSINGØR |
3:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
4 |
|
Anna Staal |
2009 |
SIGMA-BIRK |
2:54.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
5 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
HOVEDSTAD |
3:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
6 |
|
Ella Trærup |
2009 |
HOVEDSTAD |
3:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
7 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
HOVEDSTAD |
3:50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
8 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
HOVEDSTAD |
4:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-05-2023 07:59.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|