Program för Citadellsim 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Arrangör: |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 26 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Ryggsim Damer
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Gröna Gården |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
1 |
|
Moa Sandahl |
15 |
SS IDEN |
2:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
491 |
2 |
|
Olivia Winberg |
13 |
SK TRITON |
3:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
3 |
|
Allis Tjellqvist |
14 |
SK SYDSIM |
3:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
450 |
4 |
|
Clara Landmyr |
14 |
SK SYDSIM |
2:59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
492 |
5 |
|
Lova Millbourn |
14 |
SK TRITON |
3:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
6 |
|
Daniella Nilsson |
14 |
HS |
3:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
606 |
7 |
|
Astrid Bengtsson |
14 |
KARLSHAMN |
3:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
472 |
8 |
|
Clara Lindström |
15 |
SK TRITON |
3:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Ryggsim Damer |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
1 |
|
Erica Camper |
14 |
KLIPPAN |
2:58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
2 |
|
Emilia Nowak Gudmundsson |
13 |
KARLSKRONA |
2:56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
3 |
|
Ida Johansson |
14 |
POSEIDON |
2:55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
4 |
|
Vilda Grönberg |
14 |
POSEIDON |
2:55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
5 |
|
Clara Andersson |
16 |
LANDSKRONA |
2:55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
6 |
|
Elsa Holmqvist |
14 |
POSEIDON |
2:56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
7 |
|
Maja Antonsson |
16 |
LANDSKRONA |
2:57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
8 |
|
Zuzanna Kubasiak |
14 |
POSEIDON |
2:58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Ryggsim Damer |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
467 |
1 |
|
Felicia Almquist |
13 |
SK TRITON |
2:51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
2 |
|
Linnea Ranvert |
18 |
KARLSKRONA |
2:49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
319 |
3 |
|
Julia Erkselius |
17 |
POSEIDON |
2:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
479 |
4 |
|
Signe Larzenius |
15 |
SK TRITON |
2:44.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
5 |
|
Emelie Andersson |
16 |
LANDSKRONA |
2:46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
6 |
|
Alice Seyffart |
15 |
POSEIDON |
2:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
7 |
|
Lovisa Nilsson |
17 |
KARLSKRONA |
2:49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
8 |
|
Anja Lindroth |
14 |
POSEIDON |
2:52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Ryggsim Damer |
Final 13-14 år, 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
535 |
1 |
|
Isabelle Leo |
14 |
YSTADS SS |
2:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
2 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
14 |
POSEIDON |
2:43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
561 |
3 |
|
Julia Nyberg |
13 |
ÄNGELHOLM |
2:38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
4 |
|
Estelle Johansson |
13 |
HS |
2:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
5 |
|
Amanda Nettleingham |
14 |
SK RAN |
2:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
510 |
6 |
|
Lilly Renlund |
14 |
VELLINGE-N |
2:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
7 |
|
Felicia Jönsson |
14 |
HS |
2:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
8 |
|
Mia Maric |
14 |
LANDSKRONA |
2:50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Ryggsim Damer |
Final 15-16 år, 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
543 |
1 |
|
Agnes Ohlsson |
16 |
YSTADS SS |
2:40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
2 |
|
Lilly Frost |
15 |
POSEIDON |
2:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
3 |
|
Tyra Ekeberg |
16 |
POSEIDON |
2:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
364 |
4 |
|
Isabella Nilsson |
15 |
POSEIDON |
2:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
5 |
|
Alicia Olsson |
15 |
MKK |
2:27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
489 |
6 |
|
Liv Stalbohm |
16 |
SK TRITON |
2:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
575 |
7 |
|
Tilda Stenmark |
16 |
ÄNGELHOLM |
2:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
542 |
8 |
|
Alma Persson |
15 |
YSTADS SS |
2:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Ryggsim Damer |
Final 17 och äldre, 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
526 |
1 |
|
Thea Wicknertz |
18 |
VELLINGE-N |
2:32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
466 |
2 |
|
Amanda Persson |
18 |
SK TRITON |
2:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
3 |
|
Emelie Ek-Wärn |
19 |
LANDSKRONA |
2:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
434 |
4 |
|
Linnea Gipperth |
20 |
SPÅRVÄGEN |
2:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
5 |
|
Vera Karlsson |
20 |
LASS |
2:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
6 |
|
Nina Podric |
19 |
HS |
2:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
362 |
7 |
|
Ida Nordberg |
17 |
POSEIDON |
2:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
8 |
|
Elin Johannesson |
24 |
LANDSKRONA |
2:34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-26 20:09:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|