Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og SigmaSwim Birkerød |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
28 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
225 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
12 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
179 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
137 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
8 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
123 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
120 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
198 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
33 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
14 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
183 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
106 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
208 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
126 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
2 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
132 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
69 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
49 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
125 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
77 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
25 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
116 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
202 |
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
134 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
112 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
84 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
66 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
182 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
POL |
1:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
222 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
78 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
109 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
181 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
142 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
108 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
180 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
42 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
164 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
178 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
86 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
62 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
38 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
4 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
1:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
56 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
111 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
90 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
54 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
79 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
185 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
197 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
94 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
35 |
|
Anna Mathilde Munk Krogh |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
31 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
37 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
55 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
30 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
21 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
204 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
3 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
1:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
64 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
29 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
147 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
16 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
45 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
88 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
85 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
191 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
43 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
152 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
ITA |
1:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
177 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
143 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
17 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
89 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
87 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
223 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
|
Vest-Brøndby |
|
1:33.36 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
76 |
40 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:33.46 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
77 |
113 |
|
Mille Lykke |
|
Hillerød Svømmeklub |
|
1:33.62 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
78 |
71 |
|
Ida Nissen |
|
Køge Svømmeklub |
|
1:33.68 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
79 |
51 |
|
Silja Zøllner |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:33.79 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
80 |
144 |
|
Freja Thagesen |
|
Gentofte Svømme Klub |
|
1:34.12 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
81 |
107 |
|
Ida Ulrichsen |
|
Holbæk Svømme Klub |
|
1:34.27 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
82 |
184 |
|
Sofia Esposito |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:34.37 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
83 |
52 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:34.43 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
84 |
93 |
|
Malia Hoffer |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:34.52 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
85 |
9 |
|
Celine Hide |
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
1:34.58 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
86 |
70 |
|
Silje Kvisgaard |
|
Køge Svømmeklub |
|
1:34.78 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
87 |
150 |
|
Iben Jæger |
|
Gentofte Svømme Klub |
|
1:35.14 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
88 |
117 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
|
Herlev Svømning |
|
1:35.28 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
89 |
210 |
|
Nikki Tavakoli |
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:35.29 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2023 18:26.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og SigmaSwim Birkerød |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
176 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
170 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
23 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
206 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
15 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
10 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
47 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
18 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
131 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
136 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
99 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
146 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
193 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
151 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
46 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
34 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
32 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
149 |
|
Hannibal Bjerregaard- Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
41 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
212 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
220 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
165 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
135 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
194 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
172 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
19 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
5 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
68 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
153 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
161 |
|
Gustav Poulsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
1:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
192 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
119 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
159 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
133 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
128 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
200 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
169 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
118 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
1:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
65 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
67 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
163 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
1:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
26 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
13 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
207 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
97 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
224 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
114 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevenson |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
196 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
167 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
44 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
48 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
218 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
115 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
173 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
205 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
145 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
100 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
199 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
74 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
7 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
195 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
174 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
216 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
36 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
171 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
122 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
148 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
160 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
50 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
214 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
130 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
215 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
39 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
76 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
154 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
124 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
27 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
209 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
213 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
80 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
75 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
190 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
219 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
96 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
53 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
203 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
63 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
121 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
162 |
|
Liam Sean Nielsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
1:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
6 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
11 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
20 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
141 |
|
Anzor Azimjonov |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
UZB |
1:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
92 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
217 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
101 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
22 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
127 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
221 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
24 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
166 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
98 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
175 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
129 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
1 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
1:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
168 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
226 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
95 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2023 18:26.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og SigmaSwim Birkerød |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
50m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
8 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
208 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
28 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
123 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
179 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
12 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
183 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
126 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
198 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
137 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
49 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
116 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
DEN |
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
120 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
78 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
77 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
30 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
DEN |
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
69 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
33 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
132 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
202 |
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
134 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
2 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
79 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
107 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
147 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
112 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
125 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
106 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
66 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
21 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
84 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
4 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
3 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
178 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
181 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
225 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
31 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
DEN |
38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
191 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
14 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
142 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
42 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
37 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
111 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
108 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
29 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
143 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
35 |
|
Anna Mathilde Munk Krogh |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
55 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
180 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
38 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
25 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
54 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
91 |
|
Vera Thers Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
222 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
85 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
90 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
185 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
204 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
43 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
88 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
152 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
ITA |
41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
197 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
86 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
45 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
62 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
94 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
164 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
182 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
POL |
42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
52 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
17 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
16 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
87 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
64 |
|
Austeja Giedraite |
|
Køge Svømmeklub |
|
44.63 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
74 |
150 |
|
Iben Jæger |
|
Gentofte Svømme Klub |
|
44.76 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
75 |
9 |
|
Celine Hide |
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
44.76 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
76 |
210 |
|
Nikki Tavakoli |
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
45.39 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
77 |
184 |
|
Sofia Esposito |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
45.72 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
78 |
89 |
|
Salsabell Ava Banali |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
45.77 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
79 |
144 |
|
Freja Thagesen |
|
Gentofte Svømme Klub |
|
45.78 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
80 |
51 |
|
Silja Zøllner |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
47.34 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
81 |
117 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
|
Herlev Svømning |
|
47.85 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
82 |
70 |
|
Silje Kvisgaard |
|
Køge Svømmeklub |
|
48.25 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
83 |
177 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
48.39 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
84 |
71 |
|
Ida Nissen |
|
Køge Svømmeklub |
|
49.11 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
85 |
93 |
|
Malia Hoffer |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
49.57 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
86 |
223 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
87 |
113 |
|
Mille Lykke |
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2023 18:26.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og SigmaSwim Birkerød |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
50m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
176 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
206 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
136 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
23 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
170 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
131 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
146 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
193 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
46 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
15 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
47 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
194 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
135 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
212 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
10 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
165 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
153 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
34 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
119 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
99 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
36 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
159 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
151 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
172 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
220 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
32 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
DEN |
34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
128 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
133 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
18 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
209 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
161 |
|
Gustav Poulsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
114 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevenson |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
173 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
48 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
118 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
68 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
44 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
67 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
149 |
|
Hannibal Bjerregaard- Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
174 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
50 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
169 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
13 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
205 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
199 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
214 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
39 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
75 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
218 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
196 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
7 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
80 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
200 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
216 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
224 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
192 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
5 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
167 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
163 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
19 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
96 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
207 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
160 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
130 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
203 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
65 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
97 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
6 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
195 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
141 |
|
Anzor Azimjonov |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
UZB |
38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
154 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
98 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
219 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
100 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
53 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
121 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
213 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
101 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
171 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
20 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
124 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
148 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
122 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
115 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
26 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
41.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
27 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
162 |
|
Liam Sean Nielsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
1 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
11 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
226 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
129 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
127 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
22 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
217 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
166 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
63 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
24 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
95 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
76 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
168 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
46.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
92 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
49.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
175 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
190 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
215 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
74 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
221 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2023 18:26.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og SigmaSwim Birkerød |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
179 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
225 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
28 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
125 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
12 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
123 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
183 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
137 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
14 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
33 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
111 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
198 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
8 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
164 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
116 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
222 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
120 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
25 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
112 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
132 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
126 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
49 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
181 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
84 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
182 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
POL |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
208 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
66 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
202 |
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
69 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
134 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
3 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
178 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
29 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
86 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
56 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
191 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
62 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
147 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
185 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
197 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
21 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
54 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
94 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
90 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
31 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
180 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
204 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
37 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
142 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
2 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
1:18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
30 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
64 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
79 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
55 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
45 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
177 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
91 |
|
Vera Thers Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
38 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
4 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
1:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
93 |
|
Malia Hoffer |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
109 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
16 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
70 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
17 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
51 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
184 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
42 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
52 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
71 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
152 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
ITA |
1:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
150 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
9 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
77 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
87 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
78 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
1:25.26 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
76 |
35 |
|
Anna Mathilde Munk Krogh |
|
Næstved Svømmeklub |
|
1:25.66 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
77 |
85 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:26.29 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
78 |
40 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:26.95 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
79 |
88 |
|
Manola Spellerberg |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:27.14 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
80 |
144 |
|
Freja Thagesen |
|
Gentofte Svømme Klub |
|
1:27.70 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
81 |
117 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
|
Herlev Svømning |
|
1:28.81 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
82 |
43 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:28.96 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
83 |
223 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
|
Vest-Brøndby |
|
1:29.03 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
84 |
113 |
|
Mille Lykke |
|
Hillerød Svømmeklub |
|
1:29.17 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
85 |
210 |
|
Nikki Tavakoli |
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:29.68 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
86 |
143 |
|
Elinor Znaider |
|
Gentofte Svømme Klub |
|
1:30.57 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
87 |
89 |
|
Salsabell Ava Banali |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:33.79 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2023 18:26.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og SigmaSwim Birkerød |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
23 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
176 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
15 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
170 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
206 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
165 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
10 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
18 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
68 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
47 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
194 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
212 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
173 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
131 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
136 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
200 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
41 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
34 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
119 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
1:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
133 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
196 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
114 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevenson |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
163 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
1:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
46 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
193 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
161 |
|
Gustav Poulsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
146 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
5 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
99 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
65 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
128 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
26 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
172 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
218 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
44 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
153 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
32 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
149 |
|
Hannibal Bjerregaard- Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
135 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
203 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
220 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
67 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
75 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
48 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
205 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
171 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
7 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
130 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
100 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
169 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
224 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
151 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
6 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
13 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
76 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
199 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
97 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
36 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
74 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
148 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
122 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
124 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
209 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
215 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
162 |
|
Liam Sean Nielsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
174 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
39 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
216 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
50 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
219 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
118 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
160 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
192 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
63 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
168 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
207 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
19 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
195 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
214 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
121 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
11 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
175 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
80 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
22 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
92 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
221 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
226 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
24 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
167 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
141 |
|
Anzor Azimjonov |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
UZB |
1:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
127 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
154 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
159 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
20 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
1 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
1:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
213 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
115 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
129 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
101 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
217 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
27 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
53 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
166 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
98 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
95 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
190 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2023 18:26.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og SigmaSwim Birkerød |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
28 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
12 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
208 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
137 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
225 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
8 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:52.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
123 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
14 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
125 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
120 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
198 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
106 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
33 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
49 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
132 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
116 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
69 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
183 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
111 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
3:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
126 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
3:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
2 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
3:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
222 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
84 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
25 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
66 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
3:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
164 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
3:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
191 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
3:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
147 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
3:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
142 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
3:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
134 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
180 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
202 |
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
3:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
90 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
109 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
3:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
42 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
108 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
3:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
94 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
38 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
3 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
3:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
62 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
3:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
56 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
54 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
197 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
3:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
30 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
DEN |
3:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
77 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
182 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
POL |
3:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
55 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
21 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
4 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
3:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
86 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
79 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
29 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
45 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
37 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
178 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
51 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
204 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
3:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
181 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
16 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
107 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
3:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
64 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
3:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
31 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
DEN |
3:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
88 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
70 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
3:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
85 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
35 |
|
Anna Mathilde Munk Krogh |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
3:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
177 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
185 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
40 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
3:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
89 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
152 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
ITA |
3:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
179 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
87 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
150 |
|
Iben Jæger |
|
Gentofte Svømme Klub |
|
3:25.92 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
75 |
71 |
|
Ida Nissen |
|
Køge Svømmeklub |
|
3:26.95 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
76 |
184 |
|
Sofia Esposito |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
3:27.23 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
77 |
52 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
3:27.87 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
78 |
9 |
|
Celine Hide |
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
3:30.85 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
79 |
17 |
|
Molly Lassen |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
3:31.36 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
80 |
93 |
|
Malia Hoffer |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
3:32.79 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
81 |
117 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
|
Herlev Svømning |
|
3:42.13 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
82 |
78 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
83 |
112 |
|
Vera Hildebrand |
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
84 |
143 |
|
Elinor Znaider |
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
85 |
210 |
|
Nikki Tavakoli |
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
86 |
223 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
87 |
144 |
|
Freja Thagesen |
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
88 |
113 |
|
Mille Lykke |
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
89 |
43 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2023 18:26.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og SigmaSwim Birkerød |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
170 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
23 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
47 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
176 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
15 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
135 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
18 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
206 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
194 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
99 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
193 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:44.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
146 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
131 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
46 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:47.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
136 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
220 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
212 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
10 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:50.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
192 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
172 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
34 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
32 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
68 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
169 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
200 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
165 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
128 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
151 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
153 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
161 |
|
Gustav Poulsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
2:53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
133 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
5 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
149 |
|
Hannibal Bjerregaard- Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
67 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
97 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
199 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
65 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
13 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
19 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
119 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
2:57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
216 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
196 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
44 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
205 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
118 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
2:57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
41 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
159 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
2:58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
7 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
50 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
48 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
36 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
3:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
100 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
3:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
218 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
26 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
171 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
167 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
3:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
207 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
3:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
122 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
3:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
124 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
3:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
154 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
3:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
6 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
3:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
214 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
74 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
3:05.10 |
|
|
|
64 |
209 |
|
Willads Schou |
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
3:06.37 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
65 |
130 |
|
Theo Lyngkilde |
|
Glostrup Svømmeklub |
|
3:06.49 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
66 |
195 |
|
Elias Brøndum Andersen |
|
Søllerød Svømmeklub |
|
3:06.54 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
67 |
39 |
|
Jakob Bay |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
3:06.59 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
68 |
80 |
|
Storm Raagefelt |
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
3:07.23 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
69 |
75 |
|
Benjamin K Olesen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
3:07.45 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
70 |
224 |
|
Asbjørn Kristiansen |
|
Svøm Slagelse Korsør |
|
3:08.16 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
71 |
174 |
|
Wictor Byriel |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
3:08.44 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
72 |
148 |
|
Frederik Gunni Bergh |
|
Gentofte Svømme Klub |
|
3:09.46 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
73 |
226 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
|
Svøm Slagelse Korsør |
|
3:10.26 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
74 |
173 |
|
Otto Avril |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
3:10.67 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
75 |
101 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
3:11.26 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
76 |
203 |
|
Julius Steen |
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
3:11.48 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
77 |
115 |
|
Theodor Ortmann |
|
Hillerød Svømmeklub |
|
3:11.85 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
78 |
27 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
|
Sigma Swim Allerød |
|
3:11.95 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
79 |
98 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
3:13.83 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
80 |
168 |
|
Floyd Hollingsworth |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
3:13.98 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
81 |
96 |
|
Johannes P. Bertelsen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
3:13.98 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
82 |
219 |
|
Noah Kobbernagel |
|
Vest-Brøndby |
|
3:14.45 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
83 |
166 |
|
Axel Krogsæter |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
3:14.71 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
84 |
175 |
|
William Strømberg Theisen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
3:14.92 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
85 |
63 |
|
August Emil Madvig Jensen |
|
Køge Svømmeklub |
|
3:15.54 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
86 |
53 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
3:15.68 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
87 |
190 |
|
Frederik Holm Nielsen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
3:15.91 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
88 |
217 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
|
Vest-Brøndby |
|
3:16.42 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
89 |
24 |
|
Frederik Flach |
|
Sigma Swim Allerød |
|
3:16.72 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
90 |
22 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
|
Sigma Swim Allerød |
|
3:16.74 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
91 |
92 |
|
Vincent Klintø |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
3:17.63 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
92 |
221 |
|
Silas Dalsaa |
|
Vest-Brøndby |
|
3:19.11 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
93 |
141 |
|
Anzor Azimjonov |
|
Gentofte Svømme Klub |
|
3:19.17 |
|
|
|
2011 |
UZB |
|
|
|
|
|
|
94 |
160 |
|
Malthe Enemark Cruse |
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
3:19.65 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
95 |
20 |
|
Wilmer Quaade |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
3:24.38 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
96 |
213 |
|
Kasper Emil Nielsen |
|
Svømmeklubben MK31 |
|
3:25.08 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
97 |
11 |
|
Birk Barslund Fosse |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
3:28.08 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
98 |
95 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
3:30.64 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
99 |
1 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
3:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
129 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
127 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
114 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevenson |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
76 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
121 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
215 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
162 |
|
Liam Sean Nielsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
163 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2023 18:26.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og SigmaSwim Birkerød |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
179 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
137 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
12 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
14 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
225 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
198 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
125 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
28 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
8 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
42 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
132 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
69 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
126 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
202 |
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
208 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
123 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
33 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
180 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
116 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
181 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
84 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
79 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
164 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
222 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
178 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
120 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
191 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
49 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
134 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
204 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
142 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
182 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
POL |
1:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
55 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
54 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
16 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
2 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
1:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
64 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
25 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
183 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
147 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
71 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
86 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
29 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
17 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
35 |
|
Anna Mathilde Munk Krogh |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
90 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
45 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
30 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
152 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
ITA |
1:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
21 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
4 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
1:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
56 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
91 |
|
Vera Thers Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
51 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
62 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
66 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
177 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
9 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
185 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
111 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
3 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
1:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
31 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
223 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
93 |
|
Malia Hoffer |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
85 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
144 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
112 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
40 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
150 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
184 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
197 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
89 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
70 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
88 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
87 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
94 |
|
Christiane Braad |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:38.10 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
77 |
43 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
1:39.90 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
78 |
143 |
|
Elinor Znaider |
|
Gentofte Svømme Klub |
|
1:40.97 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
79 |
117 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
|
Herlev Svømning |
|
1:44.25 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
80 |
77 |
|
Clara Trap Wolf |
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
1:44.30 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
81 |
210 |
|
Nikki Tavakoli |
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:45.07 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
82 |
107 |
|
Ida Ulrichsen |
|
Holbæk Svømme Klub |
|
1:46.07 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
83 |
113 |
|
Mille Lykke |
|
Hillerød Svømmeklub |
|
1:56.39 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
84 |
78 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2023 18:26.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og SigmaSwim Birkerød |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
100m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
170 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
176 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
23 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
146 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
15 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
18 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
206 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
200 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
47 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
194 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
165 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
172 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
34 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
136 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
68 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
46 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
10 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
212 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
193 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
130 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
67 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
13 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
32 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
41 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
192 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
173 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
153 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
99 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
26 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
5 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
218 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
128 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
174 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
135 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
100 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
48 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
151 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
133 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
75 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
65 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
149 |
|
Hannibal Bjerregaard- Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
199 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
216 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
203 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
148 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
119 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
1:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
220 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
114 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevenson |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
7 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
36 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
131 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
196 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
97 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
63 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
129 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
27 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
118 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
1:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
205 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
6 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
207 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
161 |
|
Gustav Poulsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
1:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
121 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
209 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
22 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
195 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
226 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
80 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
50 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
169 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
76 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
11 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
127 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
24 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
166 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
219 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
214 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
124 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
224 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
98 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
122 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
19 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
215 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
167 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
217 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
221 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
154 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
141 |
|
Anzor Azimjonov |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
UZB |
1:32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
171 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
20 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
115 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
101 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
159 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
95 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
1 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
1:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
96 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
92 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
74 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
190 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
168 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:44.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
175 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
163 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
160 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
162 |
|
Liam Sean Nielsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2023 18:26.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og SigmaSwim Birkerød |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
50m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
225 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
137 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
8 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
33 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
12 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
123 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
182 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
POL |
41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
4 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
132 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
191 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
43 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
42.72 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
13 |
38 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
134 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
77 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
120 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
69 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
208 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
84 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
116 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
DEN |
44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
28 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
112 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
90 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
183 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
147 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
106 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
25 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
86 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
66 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
142 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
184 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
126 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
108 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
62 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
31 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
DEN |
45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
78 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
177 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
109 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
204 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
85 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
202 |
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
46.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
164 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
180 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
125 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
79 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
46.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
17 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
89 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
14 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
64 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
35 |
|
Anna Mathilde Munk Krogh |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
179 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
51 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
47.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
111 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
9 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
29 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
113 |
|
Mille Lykke |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
197 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
88 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
56 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
3 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
143 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
181 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
48.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
144 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
49.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
198 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
49.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
152 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
ITA |
49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
210 |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
37 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
71 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
50.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
87 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
52 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
50.95 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
71 |
178 |
|
Ellen Drewsen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
50.95 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
72 |
150 |
|
Iben Jæger |
|
Gentofte Svømme Klub |
|
51.04 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
73 |
222 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
|
Vest-Brøndby |
|
51.38 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
74 |
40 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
52.24 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
75 |
94 |
|
Christiane Braad |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
52.80 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
76 |
185 |
|
Sofia Poulsen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
52.91 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
77 |
117 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
|
Herlev Svømning |
|
53.62 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
78 |
30 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
|
Roskilde Svømning |
|
53.74 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
79 |
70 |
|
Silje Kvisgaard |
|
Køge Svømmeklub |
|
54.84 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
80 |
93 |
|
Malia Hoffer |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
55.61 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
81 |
223 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
|
Vest-Brøndby |
|
1:05.03 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
82 |
21 |
|
Ada Mortensen |
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
83 |
16 |
|
Kaya Kjær |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2023 18:26.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og SigmaSwim Birkerød |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
50m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
176 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
131 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
15 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
170 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
10 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
47 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
149 |
|
Hannibal Bjerregaard- Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
23 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
171 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
159 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
119 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
135 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
192 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
74 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
151 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
99 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
206 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
19 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
193 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
128 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
36 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
18 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
136 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
46 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
32 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
DEN |
41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
205 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
97 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
50 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
34 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
146 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
42.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
41 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
212 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
153 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
190 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
172 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
220 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
163 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
215 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
13 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
207 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
115 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
5 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
133 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
67 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
148 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
209 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
213 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
167 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
118 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
165 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
45.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
122 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
96 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
194 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
169 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
100 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
45.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
200 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
44 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
196 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
154 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
101 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
203 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
46.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
199 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
80 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
46.75 |
|
|
|
64 |
160 |
|
Malthe Enemark Cruse |
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
46.91 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
65 |
7 |
|
Noah Dietrichsen |
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
47.04 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
66 |
218 |
|
Markus Tordrup |
|
Vest-Brøndby |
|
47.51 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
67 |
141 |
|
Anzor Azimjonov |
|
Gentofte Svømme Klub |
|
47.65 |
|
|
|
2011 |
UZB |
|
68 |
130 |
|
Theo Lyngkilde |
|
Glostrup Svømmeklub |
|
47.66 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
69 |
68 |
|
Markus Fjeldsted |
|
Køge Svømmeklub |
|
47.81 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
70 |
161 |
|
Gustav Poulsen |
|
Dragsholm Svømmeklub |
|
47.82 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
71 |
53 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
47.89 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
72 |
20 |
|
Wilmer Quaade |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
47.94 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
73 |
39 |
|
Jakob Bay |
|
Lyngby Svømmeklub |
|
48.04 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
74 |
219 |
|
Noah Kobbernagel |
|
Vest-Brøndby |
|
48.08 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
75 |
127 |
|
Oliver Krogh |
|
Glostrup Svømmeklub |
|
48.38 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
76 |
162 |
|
Liam Sean Nielsen |
|
Dragsholm Svømmeklub |
|
48.39 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
77 |
214 |
|
Ewan Han Mitchell |
|
Vest-Brøndby |
|
48.40 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
78 |
98 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
49.17 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
79 |
22 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
|
Sigma Swim Allerød |
|
49.22 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
80 |
24 |
|
Frederik Flach |
|
Sigma Swim Allerød |
|
49.35 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
81 |
124 |
|
Josef Al-Temimi |
|
Glostrup Svømmeklub |
|
49.53 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
82 |
224 |
|
Asbjørn Kristiansen |
|
Svøm Slagelse Korsør |
|
49.79 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
83 |
1 |
|
Sylvester Haugsted |
|
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
49.81 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
84 |
226 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
|
Svøm Slagelse Korsør |
|
49.95 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
85 |
217 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
|
Vest-Brøndby |
|
50.04 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
86 |
65 |
|
Lau Kjellerup |
|
Køge Svømmeklub |
|
50.28 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
87 |
175 |
|
William Strømberg Theisen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
50.63 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
88 |
6 |
|
Malthe Jensen |
|
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
50.64 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
89 |
174 |
|
Wictor Byriel |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
51.10 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
90 |
216 |
|
Magnus Kleis |
|
Vest-Brøndby |
|
51.30 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
91 |
95 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
51.57 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
92 |
92 |
|
Vincent Klintø |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
51.80 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
93 |
11 |
|
Birk Barslund Fosse |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
52.55 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
94 |
121 |
|
Alexander Bech |
|
Glostrup Svømmeklub |
|
52.85 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
95 |
63 |
|
August Emil Madvig Jensen |
|
Køge Svømmeklub |
|
53.49 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
96 |
221 |
|
Silas Dalsaa |
|
Vest-Brøndby |
|
54.24 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
97 |
129 |
|
Tobias Evald Sørensen |
|
Glostrup Svømmeklub |
|
54.88 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
98 |
75 |
|
Benjamin K Olesen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
55.02 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
99 |
76 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
168 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
166 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
173 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
195 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
27 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
114 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevenson |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
26 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2023 18:26.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|