Startliste for Øst Årgang 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Pilehaveskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & VI39 |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
83 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
114 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
14 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
213 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
177 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
26 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
220 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
185 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
137 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
50 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
150 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
22 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
178 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
186 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
108 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
17 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
20 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
38 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
160 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
90 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
78 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
15 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
133 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
102 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
248 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
71 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
68 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
221 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
154 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
184 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
223 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
34 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
159 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
41 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
245 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
143 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
92 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
43 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
214 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
87 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
62 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
206 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
176 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
131 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
93 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
166 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
175 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
182 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
76 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
DEN |
1:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
54 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
161 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
46 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
18 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
52 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
124 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
1:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
123 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
1:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
69 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
11 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
7 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
21 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
85 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
117 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
249 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
229 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
179 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
260 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2023 20:45.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|