Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
Vest Børn Medley 2023 Nord
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Aabybro |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aabybro Svømmekl |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer
|
Finale 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
2 |
|
Karl Haslund Pape |
2011 |
NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
3 |
|
Benjamin Birk Nielsen |
2010 |
NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
4 |
|
Oskar Kristensen |
2010 |
THISTED |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
2 |
|
Tristan Seerup Gram Theilgaard |
2010 |
NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
3 |
|
William Gade |
2011 |
THISTED |
1:46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
4 |
|
Andreas Kjelsteen Krogh |
2011 |
NORD |
1:47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
1 |
|
Gustav Andersen |
2011 |
THISTED |
1:40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
2 |
|
Holger Breinholt Sørensen |
2010 |
AABYBRO |
1:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
3 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
AAS - Lyseng |
1:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
4 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
AAS - Skovbakken |
1:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
5 |
|
Thor Lund Henningsen |
2011 |
AABYBRO |
1:40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
AAS - Lyseng |
1:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
|
Nikolaj Virkelyst |
2011 |
HOBRO |
1:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
3 |
|
Kristoffer Pilemand Ottesen |
2011 |
AARS |
1:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
4 |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlund |
2011 |
AGF |
1:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
5 |
|
Emil Højholt |
2010 |
AAS - Skovbakken |
1:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
1 |
|
Alexander Kassow |
2011 |
AALBORG |
1:30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
2 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
AALBORG |
1:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
3 |
|
Malthe Pedersen |
2011 |
ST-NEPTUN |
1:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
4 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
AALBORG |
1:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
5 |
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
AGF |
1:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1 |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
JARL |
1:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
2 |
|
Bertram Pihl Nygaard |
2010 |
NORD |
1:25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
3 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
HOLSTEBRO |
1:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
4 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
AALBORG |
1:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
5 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
AAS - Lyseng |
1:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
AALBORG |
1:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
2 |
|
Alexander Holt Flyger |
2010 |
NORD |
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
3 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
AALBORG |
1:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
4 |
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
AAS - Skovbakken |
1:20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
5 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
AALBORG |
1:23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
1 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
AAS - Skovbakken |
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
2 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
AAS - Lyseng |
1:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
3 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
THISTED |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
4 |
|
Emil Andersen |
2011 |
JARL |
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
5 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
NORD |
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 12 år, 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
AAS - HEI |
1:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
2 |
|
Laust Agergaard |
2011 |
ST-NEPTUN |
1:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
3 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
AAS - Lyseng |
1:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
4 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
AALBORG |
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
5 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
AALBORG |
1:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 13 år, 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
AALBORG |
1:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
PINGVINEN |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
3 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
AALBORG |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
4 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
AABYBRO |
1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
5 |
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
HOBRO |
1:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2023 09:34.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|