Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Stokholmspolisen IF simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 okt 2023 till den 8 okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC
|
Heat 1 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leticia Litzell |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stella Adielsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
1:05.10 |
|
S14 |
|
5 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
45.42 |
|
|
S10 |
|
6 |
|
Emelie Kuusela |
2007 |
Spårvägen Simförening |
46.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Adielsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Planting-Bergloo |
2010 |
Lidingö Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hedvig Bramklev Ström |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuva Hodneland |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 2 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Callenfors |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Linderot |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tina Zhang Karlsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuva Holmer |
2009 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Andersson |
2009 |
Lönsboda Simsällskap |
38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Grigoriadou |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
38.89 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tekla Berger |
2009 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viveca Ahuja Lundberg |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tuva Magnusson |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stina Robertsson |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 3 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Godvik |
2009 |
Simklubben Neptun |
38.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annabelle Sätterström |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Embla Silwerfrost |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Hansen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Götesson-Scherman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
36.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Riona Ganguly |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daisy Andreasson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
36.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kai Yi Bank |
2009 |
Simklubben Neptun |
37.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Novaliie Barthelsson |
2010 |
Bålsta Simklubb |
38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Eriksson |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
38.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 4 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Videvong |
2010 |
Lönsboda Simsällskap |
35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva Christidou |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
35.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Videvong |
2008 |
Lönsboda Simsällskap |
35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sally Vegis |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
35.39 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stamatia Rigopoulou |
2010 |
Hellas Simklubb |
35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Haglund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Sundström |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
36.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 5 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Svensson |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tindra Martinsson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
34.82 |
L |
|
S14 - 0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Tiippana-Henriksson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tea Novakovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Hofmann Cederquist |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marta Fridman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hedvig Brink |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellinor Fernström |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexandra Cederblad |
2009 |
Simklubben Neptun |
34.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mea Brunosson |
2010 |
Bålsta Simklubb |
35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 6 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Sjöström |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Judith Axelson |
2009 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
34.20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tova Björk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Skarstedt |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
33.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oda Spillberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuva Wallner |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
33.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Keding |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Skoglund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Judit Skäringer |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
34.54 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 7 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nova Galliger |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
33.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
33.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Nilsson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanna Elias |
2009 |
Lidingö Simklubb |
33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Frejd |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
33.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
33.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
33.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Varsanyi |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
33.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 8 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ester Kågedal |
2008 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tea Orneman |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
32.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Dahlborn |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Ånöstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
32.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Kolm |
2009 |
Lidingö Simklubb |
32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 9 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Moback Uusimäki |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabell Samuelsson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
32.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Svea Strömwall |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linn Hänström |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
31.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linn Bengtsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
32.03 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilly Dorch Juliusson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
32.11 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 10 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bella Lee |
2009 |
Lönsboda Simsällskap |
31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Kihlberg |
2007 |
Hellas Simklubb |
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Engström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Storell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
31.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Celeste Rickberg |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
31.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daria Silinski |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
31.71 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jessica Ritmberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
31.78 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 11 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
31.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Engla Blanco |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Nilsson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viola Thulin |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
31.11 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
31.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 12 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naomi Chijioke |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
30.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ines Wijk |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
30.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
Simklubben Neptun |
30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leila Georgsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
30.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Pölkki |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 13 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lova Saari |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meja Johansson |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
30.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alizia Ålund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
30.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Lindgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyd Simklubb |
29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
30.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyd Simklubb |
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 14 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Rosenberg |
2007 |
Bålsta Simklubb |
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyd Simklubb |
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
29.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
29.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 15 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miisa Järvinen |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
29.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyd Simklubb |
29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 16 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Sjödén-Sikström |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Simklubben Neptun |
28.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Väsby Simsällskap |
28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
29.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 17 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Ösund-Ireland |
2007 |
Simklubben Neptun |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Holma |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
26.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
Simklubben Neptun |
27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 18 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Väsby Simsällskap |
28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
26.76 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer ABC |
Heat 19 (19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Oura |
2001 |
Simklubben Neptun |
26.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maxine Egner |
2004 |
Väsby Simsällskap |
25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linda Härmat |
1996 |
Tyresö Simsällskap |
26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Simklubben Neptun |
26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Hargsten |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-10-07 08:03:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|