Program för UGP2 2023, Täby
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Täby Simhall |
Arrangör: |
Täby Sim & Stockholms Simförbund |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
400m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
114 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:50.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
194 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
4:53.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
702 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:54.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
21 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
4:58.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
428 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
5:01.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
111 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:01.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
4 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
5:01.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
6 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
5:05.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
602 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
544 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
5:07.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
183 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
5:08.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
522 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
5:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
638 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
5:16.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
658 |
|
Lova Saari |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
5:17.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
155 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:18.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
604 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
156 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:23.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
582 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:24.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
554 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
5:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
639 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
5:25.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
159 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:25.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
587 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:27.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
519 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
5:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
564 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
583 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:31.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
785 |
|
Nova Larsson |
2007 |
Ålands Simförening |
FIN |
5:32.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
199 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
5:32.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
704 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
5:35.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
799 |
|
Amanda Ahinko |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
5:37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
597 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:37.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
182 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
5:37.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
547 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
5:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
557 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
5:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
508 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
5:44.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
584 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:45.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
145 |
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
184 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
5:47.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
585 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:51.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
196 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
5:53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
104 |
|
Cecilia Yang |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
5:56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
188 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
5:56.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
792 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
FIN |
5:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
716 |
|
Elin Krook Shik |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
6:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
12 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
6:05.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
506 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
6:06.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
106 |
|
Christina Crona |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
6:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
144 |
|
Alma Leinder |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
6:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
505 |
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
6:16.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
515 |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
6:18.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
501 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
6:29.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
507 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
6:34.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
512 |
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
6:38.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
796 |
|
Lova Adelina Marie Augustsson |
2010 |
Ålands Simförening |
FIN |
6:57.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
577 |
|
Isabella Ivansson |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
55 |
791 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
503 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
510 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
109 |
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
514 |
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
191 |
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
625 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
784 |
|
Ella Bäckman |
2005 |
Ålands Simförening |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
500 |
|
Akina Sehasa Meddegoda Gedara |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
15 |
|
Louise Engström |
|
Danderyd Simklubb |
|
|
|
|
|
2010 |
SWE |
|
65 |
596 |
|
Linn Bengtsson |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2010 |
SWE |
|
66 |
682 |
|
Daria Silinski |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2009 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-10 10:17:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Täby Sim |
|
|
|
|