Program for Falu Skinsgames 2023
Below are all entry- and startlists shown by session.
Söndag 30/4 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Badhus |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 apr 2023 till den 30 apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 200m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Orkla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
2 |
|
Noel Ericsson |
2010 |
VÄSTERÅS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
3 |
|
Edwin Mesic |
2010 |
VÄSTERÅS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
4 |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
KARLSKO SF |
3:34.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
5 |
|
Alex Ström |
2009 |
BORLÄNGE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
6 |
|
Erik Lindberg |
2009 |
LUDVIKA SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 200m Bröstsim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
1 |
|
Melker Karlsson |
2005 |
FINSPÅNG |
3:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
2 |
|
Kevin Juntunen |
2010 |
VÄSTERÅS |
3:19.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
3 |
|
Rasmus Bäcke |
2009 |
FALUN |
3:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
4 |
|
Vile Ericsson |
2009 |
ÅMÅLS SS |
3:09.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
5 |
|
Mattias Nilsson |
2009 |
FALUN |
3:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
6 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
NORRTÄLJE |
3:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
7 |
|
Egon Wessling |
2010 |
SANDVIKEN |
3:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
8 |
|
Jonathan Kaiser |
2010 |
FALUN |
3:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 200m Bröstsim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
1 |
|
Leo Groth |
2009 |
VÄSTERÅS |
3:04.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
2 |
|
Helmer Tanskanen |
2010 |
VÄSTERÅS |
2:56.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
3 |
|
Loke Beronius |
2008 |
NORRTÄLJE |
2:53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
4 |
|
Emil Östemar |
2007 |
FINSPÅNG |
2:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
5 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
FALUN |
2:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
6 |
|
Samuel Sponn |
2010 |
FINSPÅNG |
2:54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
7 |
|
Luke Granlund |
2009 |
TÄBY SIM |
2:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
8 |
|
Nils Skogbergs |
2007 |
LUDVIKA SS |
3:04.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 200m Bröstsim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
FALUN |
2:44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
2 |
|
Oliver Sjöberg |
2007 |
FINSPÅNG |
2:39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
3 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
NJURUNDA |
2:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
4 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
MOTALA SS |
2:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
5 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
GÄVLE SS |
2:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
6 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
VÄSTERÅS |
2:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
7 |
|
Thomas Zhan |
2007 |
VÄSTERÅS |
2:43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
8 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
ÅMÅLS SS |
2:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-02 18:45:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|