Program for Falu Skinsgames 2023
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Badhus |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 apr 2023 till den 30 apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Damer
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Swimstore |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
3 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
KARLSKO SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
4 |
|
Maya Månson |
2011 |
ÅMÅLS SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
5 |
|
Iris Sjögren |
2011 |
MOTALA SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Damer |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
1 |
|
Isabelle Karlsson |
2008 |
KARLSKO SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
2 |
|
Ida Skogbergs |
2009 |
LUDVIKA SS |
3:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
3 |
|
Embla Tuvall |
2010 |
FALUN |
3:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
4 |
|
Lea Hultqvist |
2009 |
KARLSTAD |
3:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
5 |
|
Elin Helldal |
2009 |
FALUN |
3:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
6 |
|
Thea Kustmark |
2009 |
KARLSTAD |
3:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
7 |
|
Saga Moberg Egerås |
2010 |
VÄSTERÅS |
3:31.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
8 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
SANDVIKEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Damer |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
1 |
|
Selma Hekne |
2010 |
VÄSTERÅS |
3:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
2 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
BORLÄNGE |
3:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
3 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
NORRTÄLJE |
3:05.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
4 |
|
Ella Hansson |
2009 |
FALUN |
3:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
5 |
|
Sophia Rosenqvist |
2010 |
FALUN |
3:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
6 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
TÄBY SIM |
3:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
7 |
|
Clara Elander |
2008 |
TÄBY SIM |
3:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
8 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
NORRTÄLJE |
3:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Damer |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
1 |
|
Alva Björk |
2008 |
TÄBY SIM |
3:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
2 |
|
Ester Ericsson |
2010 |
FINSPÅNG |
2:54.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
3 |
|
Isabelle Helin |
2009 |
VÄSTERÅS |
2:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
4 |
|
Idun Berglund |
2009 |
TÄBY SIM |
2:50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
5 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
BÅLSTA SK |
2:52.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
6 |
|
Patricia Andersson Johansson |
2009 |
KARLSTAD |
2:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
7 |
|
Nellie Szabo |
2009 |
FALUN |
2:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
8 |
|
Iris Esping |
2008 |
FINSPÅNG |
3:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Damer |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
1 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
NORRTÄLJE |
2:47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
2 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
BOLLNÄS SS |
2:45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
3 |
|
Julia Singelman |
2009 |
VÄSTERÅS |
2:40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
4 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
SK ÄGIR |
2:39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
5 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
BOLLNÄS SS |
2:39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
6 |
|
Linnéa Monfelt |
2009 |
FALUN |
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
7 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
GÄVLE SS |
2:46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
8 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
SALA SS |
2:48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Damer |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
FALUN |
2:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
2 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
VÄSTERÅS |
2:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
3 |
|
Clara Bergh |
2004 |
NJURUNDA |
2:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
4 |
|
Alva Granzell |
2006 |
FALUN |
2:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
5 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
FALUN |
2:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
6 |
|
Alma Mühr |
2005 |
ÖSA |
2:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
7 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
SK ÄGIR |
2:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
8 |
|
Emily Sandberg |
2004 |
BÅLSTA SK |
2:38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-29 19:36:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|