Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 50m 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
100 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:11.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
96 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:13.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
101 |
|
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:14.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
231 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:14.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
374 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:15.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
196 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:16.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
134 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:16.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
121 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:16.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
174 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
1:17.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
352 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:17.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
45 |
|
Wilma Danielsson |
2005 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:18.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
86 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
SWE |
1:18.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
122 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:19.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
290 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:19.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
42 |
|
Emelie Måtar |
2004 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:20.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
135 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:20.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
4 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
92 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
SWE |
1:21.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
74 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:22.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
383 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
1:22.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
337 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:23.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
244 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
369 |
|
Meja Stål |
2009 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:24.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
255 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
88 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
SWE |
1:24.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
199 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:24.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
210 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:25.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
118 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:25.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
209 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:26.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
309 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
360 |
|
Lova Willför |
2009 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:26.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
163 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:27.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
243 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:27.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
291 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:27.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
162 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:27.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
283 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
366 |
|
Klara Segerström |
2009 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:29.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
289 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:30.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
159 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
Sala Simsällskap |
SWE |
1:30.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
250 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
35 |
|
Helvi Huttunen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
150 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:30.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
114 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:30.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
220 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:30.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
376 |
|
Astrid Zellin |
2010 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
1:31.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
53 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
141 |
|
Vilda Yngvesson |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:31.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
279 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
26 |
|
Saara Lehto |
2007 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:32.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
248 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:32.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
247 |
|
Julia Allard |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:33.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
169 |
|
Sandi Jouma |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
171 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:33.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
30 |
|
Elsa Salla |
2008 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
71 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:34.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
359 |
|
Thilde Visti |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:35.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
367 |
|
Märta Proos |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
355 |
|
Alicia Körberg |
2009 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:36.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
226 |
|
Moa De Geer |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:36.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
106 |
|
Elin Wennberg |
2009 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:37.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
31 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
54 |
|
Freja Karlsson |
2009 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:37.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
170 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:37.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
268 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:37.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
363 |
|
Ina Rhodin |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
123 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:38.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
292 |
|
Märta Hamberg |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:38.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
272 |
|
Johanna Hellman |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:39.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
211 |
|
Agnes Elf |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:39.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
260 |
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:39.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
233 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
277 |
|
Natalia Komorowska |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:40.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
144 |
|
Liv Glumoff |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:41.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
215 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:41.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
151 |
|
Moa Pettersson Westergren |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:41.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
276 |
|
Alva Malinen |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:42.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
77 |
249 |
|
Elsie Lund |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:42.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
78 |
288 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:42.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
39 |
|
Elli Kuusisto |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
107 |
|
Ella Hansson |
2009 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:43.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
81 |
311 |
|
Hilda Muribi |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:45.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
82 |
154 |
|
Tyra Söderman |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:47.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
83 |
362 |
|
Selma Hekne |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:47.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
84 |
51 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
56 |
|
Lova Adelina Marie Augustsson |
2010 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:49.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
164 |
|
Astrid Svensk |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:50.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
109 |
|
Emma Löfgren |
2010 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:51.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
88 |
270 |
|
Wilma Håkansson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:52.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
89 |
319 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:54.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
32 |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
314 |
|
Tilda Holmgren |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:56.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
92 |
285 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
158 |
|
My Lindblom |
2011 |
Sala Simsällskap |
SWE |
1:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
320 |
|
Signe Sääf |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
321 |
|
Greta Åborg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-12 15:33:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|