Program för Tureberg knatte cup 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Turebergs simklubb |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 25 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
100m medley flickor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
179 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
55 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
37 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
380 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
181 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
34 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
40 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
38 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
430 |
|
Signe Backlund |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
35 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
299 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
33 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
52 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
431 |
|
Amy Sterby |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
468 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
405 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
47 |
|
Louise Engström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
348 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
345 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
352 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
461 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
308 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
48 |
|
Astrid Lerne |
2010 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
385 |
|
Linnea Glavas |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
304 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
316 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
313 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
163 |
|
Elin Schmidt |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
164 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
356 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
350 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
169 |
|
Juni Agerhäll |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
298 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
379 |
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
355 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
388 |
|
Ines Andersson |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
357 |
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
427 |
|
Tuva Wallner |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
406 |
|
Tilda Götesson-Scherman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
167 |
|
Ida Hagspiel |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
11 |
|
Emilia Liu Nilsson |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
131 |
|
Greta Adamsson |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
174 |
|
Sofia Andrén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
238 |
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
404 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
166 |
|
Francesca Grims Medici |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
133 |
|
Aya Kramti |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
170 |
|
Maja Wessén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
159 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
27 |
|
Selma Kiesbye |
2009 |
Bålsta Simklubb |
SWE |
1:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
173 |
|
Silja Kristjansdottir |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
216 |
|
Julia Steene |
2010 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
315 |
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
120 |
|
Alice Bergek |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
168 |
|
Isabelle Varsanyi |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
162 |
|
Ebba Callberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
392 |
|
Agnes Sjödin |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
42 |
|
Märta Samuelson |
2011 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
41 |
|
Caroline Asplund |
2011 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
424 |
|
Sofie Arnö |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
306 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
192 |
|
Siri Porelius |
2010 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
135 |
|
Nora Tornberg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
129 |
|
Ingrid Löfling |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
28 |
|
Maja Lagberg |
2010 |
Bålsta Simklubb |
SWE |
1:42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
425 |
|
Vilda Andersson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
387 |
|
Sigrid-Lee Pettersson |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
389 |
|
Nova Westman |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
318 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
43 |
|
Sophia Strand |
2011 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
138 |
|
Mumtaz Mohamed |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
322 |
|
Greta Åborg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
12 |
|
Maja Ter Alhazin |
2011 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
320 |
|
Signe Sääf |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
191 |
|
Linn Casserstedt |
2011 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
160 |
|
Celeste Rickberg |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
68 |
|
Alicia Isaksson Styrlander |
2010 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
493 |
|
Elin Linzander |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
25 |
|
Emma Kuess |
2010 |
Bålsta Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
390 |
|
Meya Nissén |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
66 |
|
Saga Oswaldson Kjäll |
2008 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-16 13:59:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Turebergs Simklubb |
|
|
|
|