Startliste for Taastrup open 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
CR 15-99 |
5:06.72 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
CR 13-14 |
5:28.48 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub (D |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
314 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
321 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
444 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
4:57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
313 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
22 |
|
Sunneva Bergmann Ásbjörnsdóttir |
2007 |
Iceland |
ISL |
5:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
457 |
|
Emma Nørskov |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
5:26.01 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
7 |
137 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
5:30.54 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
8 |
304 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
5:30.59 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
9 |
24 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Iceland |
ISL |
5:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
454 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
5:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
541 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
5:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
136 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
5:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
118 |
|
Frederikke Elster |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
5:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
276 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
5:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
40 |
|
Dagmar Arna Sigurðardóttir |
2009 |
Iceland |
ISL |
5:45.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
206 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
5:51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
158 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
5:53.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
99 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
5:55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
274 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
5:57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
142 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
138 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
6:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
93 |
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
6:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
369 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
6:06.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
398 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
6:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
378 |
|
Julia Stańczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
6:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
279 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
6:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
165 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
6:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
11 |
|
Axelina Kläfverud |
2007 |
Karlshamns Simklubb |
SWE |
6:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
157 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
6:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
401 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
6:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
360 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
6:40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
173 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
7:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
349 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
DEN |
7:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
204 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
8:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
278 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
268 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
270 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
646 |
|
Alma Marie Nygaard |
2011 |
Albertslund IF |
DEN |
8:30.00 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-05-2023 21:57.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|