Program för Färsingadoppet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Arrangör: |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2023 till den 18 jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1 |
|
Fantacia Larsson |
2011 |
SK HAJEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
608 |
2 |
|
Amina Hadzimahovic |
2012 |
SK HAJEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
3 |
|
Selma Oskarsson |
2011 |
S 71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
424 |
4 |
|
Thilde Espenkrona |
2011 |
SJÖBO SS |
1:03.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
610 |
5 |
|
Astrid Amylon |
2013 |
SK HAJEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
609 |
6 |
|
Moa Svensson |
2012 |
SK HAJEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
7 |
|
Ellionora Stattin |
2011 |
SS IDEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
8 |
|
Sofia Juciute |
2011 |
HÖGANÄS SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
456 |
1 |
|
Nelia Sundström |
2011 |
SJÖBO SS |
56.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
2 |
|
Andrea Kuzmickaite |
2011 |
HÖGANÄS SS |
51.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
423 |
3 |
|
Aurelia Nilsson |
2011 |
SJÖBO SS |
50.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
500 |
4 |
|
Maya Holmberg |
2011 |
SK TRITON |
47.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
5 |
|
Linnea Skog Kronvall |
2010 |
OSBY SS |
49.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
6 |
|
Robin Christiansson |
2010 |
LANDSKRONA |
50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
7 |
|
Moa Thorén |
2011 |
HS |
53.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
8 |
|
Sia Barnell |
2011 |
SK HAJEN |
1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
420 |
1 |
|
Clara Andersson |
2010 |
SJÖBO SS |
46.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
579 |
2 |
|
Olivia Pending |
2010 |
FALKENBERG |
45.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
3 |
|
Ingrid Johansson |
2010 |
SK RAN |
45.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
4 |
|
Elsie Burnesson |
2010 |
LANDSKRONA |
42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
418 |
5 |
|
Lykke Martinsson |
2011 |
SJÖBO SS |
43.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
6 |
|
Vera Mårtensson |
2011 |
SK HAJEN |
45.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
7 |
|
Minuu Neumann |
2011 |
HS |
45.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
8 |
|
Matilda Ekberg |
2010 |
SK HAJEN |
46.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1 |
|
Noelle Roslind |
2011 |
HS |
41.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
2 |
|
Sarah-Mai Häger |
2010 |
SK RAN |
41.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
3 |
|
Maja Hansson |
2011 |
HS |
40.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
588 |
4 |
|
Amy Blacquire |
2010 |
TRELLEBORG |
39.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
366 |
5 |
|
Nora-My Häger |
2011 |
SK RAN |
40.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
6 |
|
Elvira Sandberg |
2011 |
HS |
40.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
587 |
7 |
|
Alva Lindoff |
2010 |
TRELLEBORG |
41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
8 |
|
Maja Eriksson |
2010 |
LÖNSBODA |
42.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
1 |
|
Elvira Holmgren Horrdin |
2011 |
SK RAN |
39.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
2 |
|
Hanna Hansson |
2010 |
HÖGANÄS SS |
39.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
3 |
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
SK RAN |
39.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
4 |
|
Nellie Bertelsen Borg |
2011 |
HS |
38.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
581 |
5 |
|
Artiona Sulaj |
2010 |
FALKENBERG |
38.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
419 |
6 |
|
Moa Persson |
2010 |
SJÖBO SS |
39.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
7 |
|
Linn Ekvall |
2011 |
LANDSKRONA |
39.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
8 |
|
Thilde Löfgren |
2010 |
KLIPPAN |
39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
1 |
|
Sara Alhusami |
2010 |
SK RAN |
37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
2 |
|
Freja Johansson |
2010 |
SK RAN |
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
363 |
3 |
|
Leia Mujanovic |
2010 |
SK RAN |
34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
4 |
|
Thyra Hopp |
2010 |
KSLS |
33.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
5 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
34.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
6 |
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
SK RAN |
35.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
360 |
7 |
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
SK RAN |
36.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
433 |
8 |
|
Magdalena Banze |
2010 |
SJÖBO SS |
37.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-06-16 13:18:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|