Startliste for Kronborg Open 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
10. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer
|
Indledende 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Sittingsults |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
797 |
1 |
|
Lilja Skov |
2007 |
FR.SUND |
2:57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
555 |
2 |
|
Nirma Bååth |
2008 |
VELLINGE-N |
2:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
774 |
3 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
GENTOFTE |
2:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
755 |
4 |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
HELSINGØR |
2:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
785 |
5 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
GENTOFTE |
2:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
679 |
6 |
|
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
HERLEV |
2:35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
504 |
7 |
|
Clara Andersson |
2007 |
LANDSKRONA |
2:49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
1 |
|
Maja Antonsson |
2007 |
LANDSKRONA |
2:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
549 |
2 |
|
Maja Rödin |
2006 |
VELLINGE-N |
2:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
863 |
3 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
STT |
2:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
673 |
4 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
HERLEV |
2:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
552 |
5 |
|
Alice Skoglund |
2003 |
VELLINGE-N |
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
776 |
6 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
GENTOFTE |
2:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
496 |
7 |
|
Emelie Andersson |
2007 |
LANDSKRONA |
2:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
854 |
1 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
STT |
2:49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
899 |
2 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
MK31 |
2:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
779 |
3 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
GENTOFTE |
2:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
595 |
4 |
|
Ida Sohn |
2008 |
RØNNE |
2:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
615 |
5 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
HVIDOVRE |
2:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
782 |
6 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
GENTOFTE |
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
647 |
7 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
HOVEDSTAD |
2:42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
494 |
8 |
|
Tilda Ek-Wärn |
2006 |
LANDSKRONA |
3:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 08:08.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|