Startliste for Kronborg Open 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag Aften
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
10. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
50m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Svømmespecialisten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
680 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
DEN |
36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
690 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
573 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
516 |
|
Tyra Cederholm |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
587 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
864 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
575 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
502 |
|
Emmy Ekvall |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
584 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
588 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
586 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
697 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
DEN |
41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
610 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
652 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
733 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
812 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
609 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
736 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
515 |
|
Ella Larsson |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
888 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
572 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
732 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
526 |
|
Alice Hudson |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
725 |
|
Olivia Johannessen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
648 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
719 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
665 |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
807 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
558 |
|
Zofia Liziniewicz |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
501 |
|
Alice Björk |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
621 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
534 |
|
Linnéa Hansson |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
511 |
|
Isabella Hansen |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
47.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
529 |
|
Esinetra Rrukaj |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
643 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
527 |
|
Julia Andersson |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
879 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
524 |
|
Elsie Burnesson |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
531 |
|
Juni Ripa |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
644 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
537 |
|
Ella Malmgren |
2013 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
542 |
|
Kajsa Hermansson Söderdahl |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
640 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
533 |
|
Julia Pettersson |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
895 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
519 |
|
Nelly Roos |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
538 |
|
Robin Christiansson |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
541 |
|
Sofie Andersson |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
642 |
|
Anna Schaub Midtgaard |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
532 |
|
Ines Söderstjerna |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
535 |
|
Esther Boström |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
545 |
|
Natalie Malmström |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
543 |
|
Lily Rankin |
2013 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
813 |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
482 |
|
Isabel Zúñiga Hinn |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
603 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
544 |
|
Olivia Calcan |
2014 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 08:07.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|