Startliste for Kronborg Open 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
10. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Estivotravel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
689 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
590 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
741 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
695 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
DEN |
58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
704 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
868 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
734 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
839 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
794 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
611 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
582 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
608 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
894 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
507 |
|
Henry Palm |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
659 |
|
Platon Svietlikov |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
843 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
578 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
577 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
583 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
853 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
505 |
|
Simon Björk |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
735 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
513 |
|
Theo Litzén |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
740 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
579 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
571 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
848 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
900 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
580 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
594 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
658 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
500 |
|
Liam Andersson |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
591 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
684 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
865 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
896 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
866 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
662 |
|
Thore Uhre Hansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
738 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
724 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
703 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
495 |
|
Arvid Nilsson |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
826 |
|
Elliott Thaysen Rohde |
2009 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
834 |
|
Thor Harlou Bay |
2011 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
821 |
|
Bjørn Harlou Bay |
2009 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
882 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
701 |
|
Niklas Dresler Aleksic |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
858 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
714 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
726 |
|
Sander Martinsen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
859 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
715 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
522 |
|
Gustav Schagerlöf |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
850 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
876 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
761 |
|
Erik Potthoff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
878 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
769 |
|
Wille Burin Ratzlaff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
517 |
|
Alfred Södhammar |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
881 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
530 |
|
Simon Sjöberg |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
852 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
873 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
883 |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
905 |
|
Jayden Timmner |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:30.66 |
|
EXT |
|
|
|
|
|
66 |
536 |
|
Felix Dissieux |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
889 |
|
Viggo Mondrup Hagn- Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
767 |
|
Neo Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
880 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
763 |
|
Harry Skak-Nørskov |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
540 |
|
Patrick Alexandersson |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
539 |
|
Svante Burnesson |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 08:07.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|