Startliste for Kronborg Open 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
10. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Butterfly Damer
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Hotel Marienlyst |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
538 |
1 |
|
Robin Christiansson |
2010 |
LANDSKRONA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
731 |
2 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
HELSINGØR |
49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
812 |
3 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
FR.SUND |
46.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
524 |
4 |
|
Elsie Burnesson |
2010 |
LANDSKRONA |
45.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
576 |
5 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
BIRKERØD |
46.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
810 |
6 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
FR.SUND |
47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
716 |
7 |
|
Clara Eilersen |
2011 |
HELSINGØR |
49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Butterfly Damer |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
696 |
1 |
|
Anabel Greve |
2010 |
HERLEV |
44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
888 |
2 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
MK31 |
43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
515 |
3 |
|
Ella Larsson |
2009 |
LANDSKRONA |
42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
887 |
4 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
MK31 |
42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
526 |
5 |
|
Alice Hudson |
2011 |
LANDSKRONA |
42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
640 |
6 |
|
Ida Saaby |
2011 |
HVIDOVRE |
43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
521 |
7 |
|
Saga Persson |
2010 |
LANDSKRONA |
43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
857 |
8 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
STT |
45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Butterfly Damer |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
807 |
1 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
FR.SUND |
41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
700 |
2 |
|
Sarah Jac |
2010 |
HERLEV |
39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
685 |
3 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
HERLEV |
39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
655 |
4 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
HILLERØD |
38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
511 |
5 |
|
Isabella Hansen |
2010 |
LANDSKRONA |
39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
699 |
6 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
HERLEV |
39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
529 |
7 |
|
Esinetra Rrukaj |
2010 |
LANDSKRONA |
40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
574 |
8 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
BIRKERØD |
41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Butterfly Damer |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
502 |
1 |
|
Emmy Ekvall |
2009 |
LANDSKRONA |
37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
516 |
2 |
|
Tyra Cederholm |
2009 |
LANDSKRONA |
36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
581 |
3 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
ALLERØD |
36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
654 |
4 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
HILLERØD |
35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
609 |
5 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
HVIDOVRE |
36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
819 |
6 |
|
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
FARUM |
36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
692 |
7 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
HERLEV |
37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
588 |
8 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
ALLERØD |
37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Butterfly Damer |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
575 |
1 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
BIRKERØD |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
573 |
2 |
|
Anna Staal |
2009 |
BIRKERØD |
34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
732 |
3 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
HELSINGØR |
34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
589 |
4 |
|
Silke Holtz |
2010 |
ALLERØD |
34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
586 |
5 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
ALLERØD |
34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
651 |
6 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
HOVEDSTAD |
34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
690 |
7 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
HERLEV |
35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
637 |
8 |
|
Ella Strange |
2009 |
HVIDOVRE |
35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Butterfly Damer |
Final 12 og yngre, 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
534 |
1 |
|
Linnéa Hansson |
2011 |
LANDSKRONA |
41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
525 |
2 |
|
Linn Ekvall |
2011 |
LANDSKRONA |
40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
698 |
3 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
HERLEV |
38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
643 |
4 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
HVIDOVRE |
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
570 |
5 |
|
Laura Mahs |
2011 |
SOLRØD |
37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
644 |
6 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
HVIDOVRE |
39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
719 |
7 |
|
Filippa Transel |
2011 |
HELSINGØR |
40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
723 |
8 |
|
Katixa Gudme |
2011 |
HELSINGØR |
42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Butterfly Damer |
Final 13-14 år, 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
895 |
1 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
MK31 |
33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
694 |
2 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
HERLEV |
32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
687 |
3 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
HERLEV |
32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
584 |
4 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
ALLERØD |
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
736 |
5 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
HELSINGØR |
30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
733 |
6 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
HELSINGØR |
32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
808 |
7 |
|
Alba Kunak |
2010 |
FR.SUND |
32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
587 |
8 |
|
Ida Langseth |
2010 |
ALLERØD |
33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-03-2023 15:57.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|