Program för Öresund Meeting & Öresund Sprint Challenge 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Filborna Arena |
Arrangör: |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 mar 2023 till den 5 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
400m Frisim Pojkar 13-14år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
44 |
|
Eric Sandrup |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
4:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
118 |
|
Jacob Björk |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
4:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
493 |
|
Samuel Kronberg |
2009 |
Simklubben Ran |
SWE |
4:55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
353 |
|
Rasmus Jensen |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
4:55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
333 |
|
Oliver Hörnell |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
4:59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
425 |
|
Matteo Hallencreutz |
2009 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
5:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
638 |
|
Emil Alfredsson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
5:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
417 |
|
Filip Edlundh |
2009 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
5:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
433 |
|
Vidar Elmér |
2009 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
5:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
547 |
|
Yonas Hsissi |
2009 |
Simklubben Sydsim |
SWE |
5:30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
536 |
|
Axel Wall |
2009 |
Simklubben Sydsim |
SWE |
5:34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
459 |
|
Finn Bredberg |
2010 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
5:36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
603 |
|
Filip Andersson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
5:37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
313 |
|
Agust Thell |
2010 |
Simklubben Lödde |
SWE |
5:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
397 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
SWE |
5:41.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
578 |
|
Wilmer Petersson |
2010 |
SK Triton |
SWE |
5:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
556 |
|
Holger Romedahl |
2010 |
SK Triton |
SWE |
5:50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
450 |
|
Max Eriksson |
2010 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
6:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
560 |
|
Albin Wetterström |
2010 |
SK Triton |
SWE |
6:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
557 |
|
Daniel Lasine |
2010 |
SK Triton |
SWE |
6:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
446 |
|
Emil Mobini |
2010 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
6:53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
144 |
|
Elias Persson |
2010 |
Simsällskapet Iden |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
343 |
|
Christian Krüger |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
123 |
|
Felix Broberg |
2010 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
562 |
|
Albert Ringström |
2009 |
SK Triton |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
145 |
|
Viktor Sjöholm |
2010 |
Simsällskapet Iden |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
346 |
|
Vasilje Grubor |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-04 09:23:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|