Startliste for Viking Line- uinnit
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Impivaaran uimahalli |
Järjestäjä: |
Aurajoen Uinti ry |
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
11.02.2023 - 11.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
200m Sekauinti Naiset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 ja nuoremmat |
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
|
|
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
92 |
|
Elma Ryynänen |
|
Porin Uimaseura |
|
3:40.54 |
|
|
|
2013 |
FIN |
|
|
|
|
|
2 |
453 |
|
Stella Räikkönen |
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
|
2013 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
3 |
463 |
|
Chenmi Zhang |
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
|
2013 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
11-13 vuotiaat |
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
|
|
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
503 |
|
Iida Pahkala |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
2:40.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
416 |
|
Laura Toivonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:46.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
287 |
|
Maya Bergström |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:48.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
440 |
|
Venla Pentikäinen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:49.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
443 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:49.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
423 |
|
Inkeri Rinnola |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:52.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
261 |
|
Viola Tojander |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:52.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
263 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:55.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
198 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
2:58.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
445 |
|
Aino-Ilona Lehtonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:59.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
311 |
|
Sofia Huttunen |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:59.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
292 |
|
Daniela Eloranta |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:59.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
272 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:02.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
408 |
|
Ella Ääri |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:04.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
295 |
|
Sanni Tyrni |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:05.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
438 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:05.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
150 |
|
Vivi Lobbas |
2012 |
Raision Urheilijat |
FIN |
3:08.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
22 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
3:12.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
159 |
|
Siiri Alaluusua |
2011 |
Raision Urheilijat |
FIN |
3:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
219 |
|
Saara Solkinen |
2010 |
Salon Uimarit |
FIN |
3:13.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
280 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:14.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
158 |
|
Emma Oikarainen |
2011 |
Raision Urheilijat |
FIN |
3:15.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
285 |
|
Aino Rauta |
2011 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
24 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
3:16.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
456 |
|
Anni Nyyssönen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:17.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
9 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
3:17.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
30 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
3:20.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
455 |
|
Sara Walve |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:23.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
450 |
|
Siyuan Vivian Lu |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:30.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
431 |
|
Lotta Kunttu |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:35.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
276 |
|
Aava Salmiosalo |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
228 |
|
Senni Helskyaho |
2010 |
Salon Uimarit |
FIN |
3:45.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
278 |
|
Elli Kiviluoto |
2011 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
25 |
|
Amanda Autio |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
3:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
519 |
|
Saara Aaltonen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
FIN |
4:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
459 |
|
Aino Sivonen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
447 |
|
Emma Hartiala |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
156 |
|
Emma Myllymaa |
2011 |
Raision Urheilijat |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
26 |
|
Iida Kaffka |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
309 |
|
Maija Sunnarborg |
2011 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
288 |
|
Edith Syrjänen |
2011 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
461 |
|
Siiri Viskari |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
314 |
|
Amanda Mäkinen |
2012 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
441 |
|
Hildegard Brozinski |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
457 |
|
Kaisla Viljainen |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
316 |
|
Emily Åberg |
2012 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
451 |
|
Valma Kuuskoski |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
170 |
|
Oosa Mäkipää |
2010 |
Raision Urheilijat |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-99 vuotiaat |
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
|
|
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
41 |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:19.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
548 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
FIN |
2:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
37 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:29.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
54 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:32.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
56 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
FIN |
2:32.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
194 |
|
Erin Heinikangas |
2007 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
2:32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
52 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:34.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
210 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
FIN |
2:34.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
233 |
|
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
414 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:36.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
51 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:36.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
232 |
|
Kerttu Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
63 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
FIN |
2:39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
549 |
|
Lilli Kulpakko |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
FIN |
2:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
235 |
|
Sonila Selimi |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
502 |
|
Anni Kahlos |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
2:40.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
568 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:40.55 |
|
JÄL |
|
18 |
241 |
|
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
118 |
|
Kaisa Heikkinen |
2008 |
Raision Urheilijat |
FIN |
2:50.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
69 |
|
Linnea Azzola |
2007 |
Porin Uimaseura |
FIN |
2:51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
501 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
2:52.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
62 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
FIN |
2:54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
57 |
|
Elsa Päivärinta |
2004 |
Ilmajoen Kisailijat |
FIN |
3:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
145 |
|
Senni Soininen |
2009 |
Raision Urheilijat |
FIN |
3:03.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
17 |
|
Iiris Tuukkanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
3:39.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
506 |
|
Emma Hakanen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
554 |
|
Ella Hörkkö |
2001 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
195 |
|
Saara Lehto |
2007 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
133 |
|
Veera Helkkala |
2006 |
Raision Urheilijat |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
405 |
|
Nella Imponen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11.02.2023 09.23.22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|