Program för SFI Mästerskapen
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap |
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.02.2023 - 05.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
200m Sekauinti Naiset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
149 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
2:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
94 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
278 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
148 |
|
Kerttu Ylinen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
2:40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
262 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
88 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
76 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
57 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
270 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
147 |
|
Liina Ylinen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
2:44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
190 |
|
Lina Koivulahti |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
2:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
65 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
67 |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
195 |
|
Meja Riska |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
2:49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100 |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
192 |
|
Isabelle Fellman |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
2:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
275 |
|
Emma Nygård |
2008 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
32 |
|
Iiris Kostiainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:57.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
98 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
66 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
272 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
71 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
3:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
296 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
FIN |
3:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
281 |
|
Daniela Eloranta |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
69 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
3:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
283 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
273 |
|
Ida sulonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
282 |
|
Sanni Tyrni |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
56 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
3:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
11 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
3:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
79 |
|
Sarah Perasath |
2009 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
3:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
73 |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
3:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
213 |
|
Kaisa-Maria Rantatalo |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
3:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
279 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
215 |
|
Ellinor Österblad |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
3:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
212 |
|
Aline Westerlund |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
3:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
217 |
|
Emma Laiho |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
3:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
214 |
|
Elli Åkerfelt |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
3:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
268 |
|
Aada Kanervo |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
209 |
|
Elsa Lehtinen |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
3:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
276 |
|
Kiira Rantanen |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
13 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
3:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
102 |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
219 |
|
Inez Vehkala |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
4 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
116 |
|
Santra Suarez |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.02.2023 20.18.42 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|