Program för Vinterneptuniaden 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Vinterneptuniaden 2023 (50m)
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Simfestivalen 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
2 |
|
Samuel Bahtiyar |
2010 |
SÖDERTÄLJE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
3 |
|
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
SKURU IK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
4 |
|
Casper Granbom-Rejving |
2010 |
SK NEPTUN |
3:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
5 |
|
Viggo Ek |
2010 |
SKURU IK |
3:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
6 |
|
Alexander Kvarfordh Andres |
2009 |
SKURU IK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
7 |
|
Simon Blom |
2005 |
BOTK-RÖNN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
0 |
|
Karl Ekberg |
2010 |
SKK |
3:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
1 |
|
Henry Svenarud |
2010 |
SALTSJÖB |
2:52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
2 |
|
Erik Gylje |
2009 |
SKK |
2:47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
3 |
|
Frank Rosén |
2009 |
SK NEPTUN |
2:40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
4 |
|
Eric Björkholm |
2009 |
SKURU IK |
2:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
5 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
VÄSBY SS |
2:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
6 |
|
André Ramos de Oliveira |
2007 |
SS04 |
2:42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
7 |
|
Tom Linander |
2010 |
SK NEPTUN |
2:49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
343 |
8 |
|
Linus Kramar |
2010 |
SÖDERTÄLJE |
2:56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
9 |
|
Christian Nilsson |
2009 |
SKK |
3:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
0 |
|
Anton Chubakov |
2010 |
SK NEPTUN |
2:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1 |
|
Andreas Steijner |
1988 |
SK NEPTUN |
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
2 |
|
Henry Arvered |
2010 |
SKURU IK |
2:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
3 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
SKK |
2:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
4 |
|
Hugo Krogstad |
2007 |
SKURU IK |
2:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
418 |
5 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
SS04 |
2:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
423 |
6 |
|
Nicola Ponzio |
2008 |
SS04 |
2:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
7 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
DANDERYD |
2:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
408 |
8 |
|
Francisco Ramos de Oliveira |
2005 |
SS04 |
2:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
9 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
SK NEPTUN |
2:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
0 |
|
Melvin Zetterlund |
2009 |
SK NEPTUN |
2:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
1 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
SK NEPTUN |
2:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
2 |
|
Einar Welander |
2008 |
SK NEPTUN |
2:22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
3 |
|
Felix Bang |
2009 |
SKK |
2:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
4 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
SK NEPTUN |
2:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
5 |
|
Aleksi Törnquist |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
2:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
6 |
|
Melker Larsson |
2008 |
SS04 |
2:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
7 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
SKK |
2:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
421 |
8 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
SS04 |
2:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
9 |
|
Yurii Khomiak |
2007 |
SKK |
2:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
451 |
0 |
|
Gustav Stridh |
2008 |
SPIF SF |
2:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
405 |
1 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
SS04 |
2:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
2 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
SK NEPTUN |
2:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
3 |
|
Ludvig Löfström |
2006 |
SK NEPTUN |
2:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
4 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
SK NEPTUN |
2:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
5 |
|
Otto von Arronet |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
2:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
6 |
|
Jonathan Essien |
2006 |
BOTK-RÖNN |
2:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
7 |
|
Leo Junlén |
2009 |
SK NEPTUN |
2:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
420 |
8 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
SS04 |
2:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
481 |
9 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
VÄSBY SS |
2:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
0 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
SK NEPTUN |
2:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
1 |
|
Vincent Forss |
2007 |
SK NEPTUN |
2:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
2 |
|
Carl Larsson |
2006 |
ESKILSTUNA |
2:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
3 |
|
Kasper Lee |
2008 |
SK NEPTUN |
2:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
4 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
SS04 |
2:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
5 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
SK NEPTUN |
2:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
389 |
6 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
SS04 |
2:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
BOTK-RÖNN |
2:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
8 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
SKK |
2:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
9 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
SK NEPTUN |
2:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
0 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
2:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
DANDERYD |
2:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
458 |
2 |
|
David Alonso |
2003 |
SPIF SF |
2:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
3 |
|
Felix Norlin |
2005 |
SKK |
2:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
4 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
SK NEPTUN |
2:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
5 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
SK NEPTUN |
2:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
6 |
|
Mario Orrego |
2006 |
ESKILSTUNA |
2:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
7 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
SKK |
2:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
8 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
9 |
|
Dominic Calgar Lindin |
2006 |
SALTSJÖB |
2:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
0 |
|
Felix Tetli |
2007 |
SÖDERTÄLJE |
2:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
1 |
|
Gustav Storell |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
2 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
SPÅRVÄGEN |
1:58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
3 |
|
Morris Martin |
2004 |
SK NEPTUN |
1:54.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
4 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
5 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
SPÅRVÄGEN |
1:54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
465 |
6 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
SPIF SF |
1:58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
7 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
SK NEPTUN |
1:59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
8 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
SKK |
2:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
482 |
9 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
VÄSBY SS |
2:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 15:22:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|