Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vinterneptuniaden 2023 (50m)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Eat greenii |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
88 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
286 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
83 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
263 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
254 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
86 |
|
Kiira Mauranen |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
87 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
125 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
73 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
401 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
127 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
122 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
129 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
121 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
126 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
150 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
269 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
128 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
158 |
|
Melissa Stålhammar Kierkegaard |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
452 |
|
Alice Sjödén-Sikström |
2006 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
32 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
2:40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
153 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
130 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
391 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
287 |
|
Klara Uddeholt |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
278 |
|
Emilia Säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:43.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
364 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
17 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
154 |
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
149 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
159 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
342 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
284 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
21 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
4 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
2:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
473 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:48.53 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
37 |
189 |
|
Cornelia Svenarud |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
2:48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
2 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
2:50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
412 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
156 |
|
Victoria Jensen |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
22 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
348 |
|
Sara Pölkki |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
419 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:53.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
218 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:53.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
151 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
142 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
143 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
49 |
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
144 |
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
415 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
374 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
301 |
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
309 |
|
Elin Schmidt |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:06.64 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
54 |
46 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
3:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
344 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
3:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
308 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
240 |
|
Signe Wååg |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
380 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
298 |
|
Ella Svanholm |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
302 |
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
182 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
3:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
311 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
383 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
381 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
297 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
51 |
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
139 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
379 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
241 |
|
Sigrid Wååg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
305 |
|
Nicole Nyström |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
310 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
238 |
|
Sophia Malmgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
48 |
|
Emilia Olsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
52 |
|
Alma Leinder |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
439 |
|
Lilly Andersson |
2008 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
3:29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
248 |
|
Märta Bengter |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
47 |
|
Christina Crona |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
314 |
|
Silja Kristjansdottir |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
340 |
|
Evangelina Christidou |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
3:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
318 |
|
Inez Särne |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
317 |
|
Lydia Löfstrand |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
384 |
|
Selma Ånöstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
385 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 08:05:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|