Startliste for DM ÅRGANG KORTBANE 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer
|
Finale 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
446 |
3 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
SVØMSK |
3:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
4 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
ESBJERG |
3:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
5 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
KØGE |
3:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer |
Finale 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
1 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
HELSINGØR |
3:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
392 |
2 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
VI39 |
3:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
3 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
ODDER |
3:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
4 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
LYNGBY |
3:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
5 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
STRUER |
3:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
6 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
HVIDOVRE |
3:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
7 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
KVIK |
3:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer |
Finale 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
1 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
HOVEDSTAD |
3:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
2 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
HERLEV |
3:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
3 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
IKAST |
3:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
4 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
ESBJERG |
3:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
5 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
SILKEBORG |
3:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
6 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
AAS - Lyseng |
3:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
7 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
ALLERØD |
3:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
8 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
GENTOFTE |
3:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer |
Finale 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
SILKEBORG |
3:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
2 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
HORSENS |
2:59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
3 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
HOVEDSTAD |
2:57.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
4 |
|
Anna Staal |
2009 |
BIRKERØD |
2:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
433 |
5 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
VIBORG |
2:56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
6 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
ROSKILDE |
2:58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
7 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
HVIDOVRE |
3:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
434 |
8 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
VIBORG |
3:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer |
Finale 13 år, 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
1 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
MK31 |
3:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
ALLERØD |
3:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
3 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
BIRKERØD |
2:58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
4 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
GLADSAXE |
2:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
5 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
HOVEDSTAD |
2:56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
6 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
HOVEDSTAD |
3:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
7 |
|
Amalie Øgendahl |
2010 |
HADERSLEV |
3:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
8 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
ODDER |
3:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer |
Finale 14 år, 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
1 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
GENTOFTE |
2:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
2 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
HOLBÆK |
2:52.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
ODDER |
2:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
4 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
HOVEDSTAD |
2:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
5 |
|
Mia Halskov |
2009 |
SØLLERØD |
2:48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
6 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
LYNGBY |
2:51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
7 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
LYNGBY |
2:52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
8 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
HERLEV |
2:55.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2023 12:08.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|