Program för Nordiska Ungdomssimspelen yngre 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
pass 3, gren 19-26
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Arrangör: |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Frisim FL 12-15
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
F13 |
4:33.98 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap (SWE) |
Kristiansborgsbadet (SWE) |
2019-02-02 |
|
|
F14 |
4:26.00 |
|
Ann Berglund |
1984 |
Jönköpings SS |
|
1998-01-01 |
|
|
F15 |
4:24.99 |
|
Annie Hegmagi |
2003 |
Jönköpings SS |
|
2018-01-01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
2 |
|
Tuva Skoglind |
2011 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
3 |
|
Penny Norrlander |
2010 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
4 |
|
Vera Hagström |
2011 |
NKK |
7:50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
5 |
|
Thilde Visti |
2010 |
VÄSTERÅS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
6 |
|
Jonna Engstrand |
2011 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Frisim FL 12-15 |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
300 |
1 |
|
Elsa Zetterlund |
2009 |
HK SIM |
6:57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
2 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
BORLÄNGE |
6:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
3 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
UPSALA S |
6:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
4 |
|
Alma Lindgren |
2011 |
ÖSA |
6:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
5 |
|
Majken Lindqvist |
2011 |
ÖSA |
6:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
6 |
|
Eleonora Christensen |
2010 |
ÖSA |
6:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
7 |
|
Tilda Flyckt |
2010 |
ELFSBORG |
6:40.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
8 |
|
Ester Hjärtsjö Heidenreich |
2008 |
HK SIM |
7:43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Frisim FL 12-15 |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
1 |
|
Selma Widmark |
2011 |
UPSALA S |
6:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
2 |
|
Sofia Soldesjö |
2009 |
JÖNKÖPING |
5:52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
3 |
|
Clara Lindblom |
2010 |
STRÄNGNÄS |
5:46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
4 |
|
Lilly Rogö |
2009 |
JÖNKÖPING |
5:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
5 |
|
Emma Pettersson |
2010 |
ÖSA |
5:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
6 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
UPSALA S |
5:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
7 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
SANDVIKEN |
5:52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
8 |
|
Ingrid Kramer |
2008 |
JÖNKÖPING |
6:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Frisim FL 12-15 |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
1 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
SANDVIKEN |
5:40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
2 |
|
Rebecca Isoz |
2008 |
LASS |
5:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
3 |
|
Molly Lindberg |
2009 |
LASS |
5:25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
4 |
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
ÖSA |
5:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
5 |
|
Estelle Davis |
2008 |
JÖNKÖPING |
5:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
6 |
|
Isabelle Helin |
2009 |
VÄSTERÅS |
5:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
7 |
|
Wilma Persson |
2009 |
JÖNKÖPING |
5:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
8 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
SÖDERHAMN |
5:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Frisim FL 12-15 |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
1 |
|
Philia Norling |
2008 |
VÄSTERÅS |
5:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
2 |
|
Siri Lindblom |
2008 |
JÖNKÖPING |
5:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
3 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
ÖSA |
5:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
4 |
|
Lova Rubensson |
2008 |
JÖNKÖPING |
5:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
5 |
|
Elsa Karls |
2008 |
BORLÄNGE |
5:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
6 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
NKK |
5:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
7 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
UPSALA S |
5:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
8 |
|
Leah Ljungberg |
2008 |
JÖNKÖPING |
5:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Frisim FL 12-15 |
Final 12-13 år, 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
1 |
|
Saga Jägare |
2010 |
UPSALA S |
5:39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
2 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
ÖSA |
5:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
3 |
|
Ella Lind |
2010 |
JÄRFÄLLA S |
5:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
4 |
|
Agnes Elmquist |
2011 |
JÄRFÄLLA S |
5:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
5 |
|
Linn Olsson |
2010 |
BORLÄNGE |
5:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
6 |
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
JÄRFÄLLA S |
5:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
7 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
LASS |
5:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
8 |
|
Maja Englund |
2010 |
GRUMS SS |
5:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Frisim FL 12-15 |
Final 14 år, 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1 |
|
Tuva Svensson |
2009 |
JÖNKÖPING |
5:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
2 |
|
Liv Nyman |
2009 |
JÄRFÄLLA S |
5:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
3 |
|
Jonna Scholz |
2009 |
STRÄNGNÄS |
5:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
4 |
|
Lovisa Comstedt |
2009 |
LASS |
4:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
5 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
UPSALA S |
5:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
6 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
UPSALA S |
5:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
7 |
|
Wilma Pawlowski |
2009 |
LASS |
5:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
8 |
|
Julia Singelman |
2009 |
VÄSTERÅS |
5:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Frisim FL 12-15 |
Final 15 år, 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
1 |
|
Sofia Holmqvist |
2008 |
LASS |
4:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
2 |
|
Moa Granzell |
2008 |
KARLSTAD |
4:49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
3 |
|
Saga Quarles van Ufford |
2008 |
LASS |
4:45.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
4 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
KARLSTAD |
4:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
5 |
|
Elin Axelsson |
2008 |
LASS |
4:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
6 |
|
Lily Viberg |
2008 |
JÖNKÖPING |
4:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
7 |
|
Elin Wilde |
2008 |
KARLSTAD |
4:50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
8 |
|
Ester Sainz |
2008 |
JÖNKÖPING |
4:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 19:21:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|