Program for Palles Minne - TYR CUP 2023
Below are all entry- and startlists shown by session.
Pass 1 Torsdag 5/1 Klockan 14.00 (Insim kl. 12.30-13.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
2 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
SOLLEFTEÅ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
3 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
HARNÄS SKU |
1:32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
4 |
|
Lucas Yu |
2010 |
UPSALA S |
1:37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
2 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
SANDVIKEN |
1:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
3 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
UPSALA S |
1:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
4 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
UPSALA S |
1:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
5 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
UPSALA S |
1:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
1 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
SÖDERHAMN |
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
2 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
BOLLNÄS SS |
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
3 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
HARNÄS SKU |
1:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
4 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
HARNÄS SKU |
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
5 |
|
Linus Almberg |
2005 |
HUDIKSVALL |
1:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
6 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
UPSALA S |
1:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
1 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
SÖDERHAMN |
1:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
2 |
|
Martin Schön |
2003 |
UPSALA S |
1:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
3 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
UPSALA S |
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
4 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
GÄVLE SS |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
5 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
BOLLNÄS SS |
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
6 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
UPSALA S |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
UPSALA S |
1:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
UPSALA S |
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
3 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
4 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
UPSALA S |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
5 |
|
Malte Franzén |
2007 |
UPSALA S |
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
6 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
SÖDERHAMN |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 13:07:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|