Program for Palles Minne - TYR CUP 2023
Below are all entry- and startlists shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
1:08.44 |
|
|
|
113 |
Saga Andersson |
2006 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:09.47 |
|
|
|
154 |
Tova Franzén |
2001 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:16.46 |
|
|
|
146 |
Ida Svensson |
2006 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:16.55 |
|
|
|
149 |
Kajsa Franzén |
2004 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Leksands Simförening |
|
1:24.01 |
|
|
|
86 |
Evelina Karlsson |
2002 |
SWE |
|
6 |
90 |
|
Anna Sisell |
|
Simsällskapet Mora |
|
1:25.82 |
|
|
|
2003 |
SWE |
|
A |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:03.69 |
|
|
|
57 |
Astrid Lönn |
2008 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:06.41 |
|
|
|
10 |
Edith Wallberg |
2007 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:08.52 |
|
|
|
63 |
Isabelle Nilsson |
2007 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
1:08.53 |
|
|
|
43 |
Junie Mattsson |
2007 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:10.99 |
|
|
|
139 |
Ella Andersson |
2007 |
SWE |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:13.93 |
|
|
|
6 |
Tindra Byqvist |
2008 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:14.89 |
|
|
|
137 |
Annahita Kamkar |
2008 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedemora Simsällskap |
|
1:18.87 |
|
|
|
69 |
Alicia Kraft |
2007 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:19.22 |
|
|
|
68 |
Vesta Zukauskaite |
2007 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedemora Simsällskap |
|
1:23.17 |
|
|
|
70 |
Julia Kraft |
2008 |
SWE |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:30.80 |
|
|
|
131 |
Siri Ljunghall |
2008 |
SWE |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:33.11 |
|
|
|
150 |
Emma Fredriksson |
2008 |
SWE |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
1:40.81 |
|
|
|
100 |
Juno Domeij |
2008 |
SWE |
|
B |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
23 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
119 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
22 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:16.43 |
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
1:18.57 |
|
|
|
36 |
Emma Johannesson |
2010 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:21.40 |
|
|
|
142 |
Ester Wallström |
2009 |
SWE |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:22.65 |
|
|
|
132 |
Saga Jägare |
2010 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
1:22.98 |
|
|
|
97 |
Saga Engström |
2010 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:23.53 |
|
|
|
161 |
Olivia Melin |
2009 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
1:24.47 |
|
|
|
106 |
Nova Selin |
2010 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
1:25.20 |
|
|
|
94 |
Tilda Skärström |
2011 |
SWE |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:27.34 |
|
|
|
|
|
118 |
Elin Bohman |
2009 |
SWE |
L |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
1:29.41 |
|
|
|
104 |
Pellin Fattah |
2010 |
SWE |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:29.45 |
|
|
|
52 |
Alina Rücker |
2010 |
SWE |
|
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
1:34.16 |
|
|
|
32 |
Evelina Myhr |
2009 |
SWE |
|
15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:36.04 |
|
|
|
120 |
Louise Ahlstedt |
2010 |
SWE |
|
16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
1:37.18 |
|
|
|
27 |
Lo Berglund |
2009 |
SWE |
|
17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
|
|
|
95 |
Astrid Svensk |
2010 |
SWE |
|
18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
54 |
Ella Hedlund |
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:33:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
54.20 |
|
|
|
134 |
Adi Ramovic |
2004 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
58.54 |
|
|
|
123 |
Ludvig Glantz |
2006 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:01.74 |
|
|
|
133 |
Adam Wahlberg |
2006 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:03.72 |
|
|
|
156 |
Mikael Söderberg |
2003 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
1:04.48 |
|
|
|
108 |
Lukas Nilsson |
2006 |
SWE |
|
6 |
166 |
|
Martin Schön |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:07.35 |
|
|
|
2003 |
SWE |
|
7 |
74 |
|
Linus Almberg |
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:18.81 |
|
|
|
2005 |
SWE |
|
A |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:02.62 |
|
|
|
126 |
Malte Franzén |
2007 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:06.44 |
|
|
|
124 |
Lukas Jonsgården |
2008 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
1:06.84 |
|
|
|
37 |
Oskar Johannesson |
2008 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:09.14 |
|
|
|
12 |
Leo Ku-Ringström |
2008 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:11.37 |
|
|
|
148 |
Johannes Fischer |
2007 |
SWE |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:11.72 |
|
|
|
56 |
Elliot Ekman |
2007 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:17.02 |
|
|
|
49 |
Ata Östlund Keklik |
2008 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:22.94 |
|
|
|
158 |
Vincent Eriksson |
2007 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
98 |
Theo Kärrlander |
2007 |
SWE |
|
B |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
102 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
11 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
103 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
143 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
128 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
91 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:28.09 |
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:30.70 |
|
|
|
121 |
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:32.59 |
|
|
|
53 |
Alvin Visuri |
2010 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:37.35 |
|
|
|
129 |
Lucas Yu |
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:16:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100m Ryggsim Mixed C |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:25.39 |
|
|
|
140 |
Ella Ahlgren |
2011 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:23.83 |
|
|
|
1 |
Arvid Häll |
2011 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
28 |
Nia Ström |
2011 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:18.28 |
|
|
|
163 |
Rasmus Törnquist |
2011 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:39.55 |
|
|
|
8 |
Lovisa Törnros |
2012 |
SWE |
|
6 |
130 |
|
Selma Widmark |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:29.26 |
|
|
|
2011 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:33:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:16.93 |
|
|
|
146 |
Ida Svensson |
2006 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
2:19.47 |
|
|
|
44 |
Maja Nilsson |
2003 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
2:21.61 |
|
|
|
64 |
Matilda Nilsson |
2004 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:25.41 |
|
|
|
149 |
Kajsa Franzén |
2004 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
2:26.98 |
|
|
|
61 |
Stella Karlsson |
2006 |
SWE |
|
6 |
34 |
|
Margareta Rainer |
|
Gävle Simsällskap |
|
2:59.78 |
|
|
|
1949 |
SWE |
|
A |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
2:13.31 |
|
|
|
10 |
Edith Wallberg |
2007 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:14.75 |
|
|
|
139 |
Ella Andersson |
2007 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:15.25 |
|
|
|
138 |
Ebba Lundqvist |
2007 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
2:24.51 |
|
|
|
24 |
Elsa Karls |
2008 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:26.59 |
|
|
|
141 |
Emelie Törnquist |
2008 |
SWE |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:27.34 |
|
|
|
164 |
Nelly Widmark |
2008 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
2:37.81 |
|
|
|
75 |
Minna Hedlund |
2007 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
2:39.44 |
|
|
|
59 |
Emmy Olsson |
2008 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
2:41.90 |
|
|
|
3 |
Amanda Häll |
2008 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
2:50.90 |
|
|
|
67 |
Liv Glumoff |
2008 |
SWE |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:55.47 |
|
|
|
151 |
Anna Påve |
2008 |
SWE |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
3:02.00 |
|
|
|
150 |
Emma Fredriksson |
2008 |
SWE |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
3:03.22 |
|
|
|
100 |
Juno Domeij |
2008 |
SWE |
|
B |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
35 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
2:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
159 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
54 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:36.26 |
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
2:45.20 |
|
|
|
97 |
Saga Engström |
2010 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
2:49.99 |
|
|
|
104 |
Pellin Fattah |
2010 |
SWE |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
2:50.48 |
|
|
|
26 |
Wilma Svantes |
2009 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
2:54.17 |
|
|
|
106 |
Nova Selin |
2010 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
2:59.02 |
|
|
|
105 |
Yara Khasouf |
2010 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
3:04.13 |
|
|
|
32 |
Evelina Myhr |
2009 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
3:07.56 |
|
|
|
120 |
Louise Ahlstedt |
2010 |
SWE |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
3:07.92 |
|
S6 |
|
157 |
Signe Bergqvist |
2009 |
SWE |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
3:20.16 |
|
|
|
27 |
Lo Berglund |
2009 |
SWE |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
52 |
Alina Rücker |
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:33:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:54.86 |
|
|
|
134 |
Adi Ramovic |
2004 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:55.25 |
|
|
|
156 |
Mikael Söderberg |
2003 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:58.70 |
|
|
|
123 |
Ludvig Glantz |
2006 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:01.08 |
|
|
|
166 |
Martin Schön |
2003 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:04.52 |
|
|
|
133 |
Adam Wahlberg |
2006 |
SWE |
|
6 |
167 |
|
Lukas Höglund |
|
Upsala Simsällskap |
|
2:06.66 |
|
|
|
2004 |
SWE |
|
7 |
71 |
|
Sebastian Pettersson |
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
2:07.25 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
8 |
55 |
|
Axel Pagard |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
2:16.22 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
9 |
73 |
|
Gustav Hedin |
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
2:19.32 |
|
|
|
2005 |
SWE |
|
10 |
42 |
|
Oscar Lundberg |
|
Gävle Simsällskap |
|
2:21.70 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
A |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
2:08.83 |
|
|
|
14 |
Liam Hjertèn |
2008 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:14.60 |
|
|
|
165 |
Seved Rönnholm |
2007 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:16.39 |
|
|
|
148 |
Johannes Fischer |
2007 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:20.91 |
|
|
|
125 |
Malte Andersson |
2007 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
2:21.01 |
|
|
|
25 |
Axel Haglund |
2007 |
SWE |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
2:21.36 |
|
|
|
60 |
Nils Edberg |
2008 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:35.29 |
|
|
|
158 |
Vincent Eriksson |
2007 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
2:45.46 |
|
|
|
98 |
Theo Kärrlander |
2007 |
SWE |
|
B |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
102 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
2:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
135 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
103 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
2:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
128 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:38.90 |
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
2:44.65 |
|
|
|
168 |
Nils Andersson |
2011 |
SWE |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
2:46.59 |
|
|
|
96 |
Egon Wessling |
2010 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
3:04.27 |
|
|
|
121 |
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:16:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
50m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
34.58 |
|
|
|
64 |
Matilda Nilsson |
2004 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
35.48 |
|
|
|
44 |
Maja Nilsson |
2003 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
35.85 |
|
|
|
40 |
Lisa Löf |
2004 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
38.14 |
|
|
|
38 |
Hanna Stolt |
2004 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
38.67 |
|
|
|
113 |
Saga Andersson |
2006 |
SWE |
|
6 |
146 |
|
Ida Svensson |
|
Upsala Simsällskap |
|
39.07 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
7 |
101 |
|
Emelie Runarsson |
|
Söderhamns Simsällskap |
|
39.62 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
8 |
45 |
|
Ronja Nordlund |
|
Gävle Simsällskap |
|
39.65 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
9 |
162 |
|
Märta Säfsten |
|
Upsala Simsällskap |
|
40.07 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
10 |
90 |
|
Anna Sisell |
|
Simsällskapet Mora |
|
41.40 |
|
|
|
2003 |
SWE |
|
11 |
41 |
|
Emelie Wijker |
|
Gävle Simsällskap |
|
45.14 |
|
|
|
2003 |
SWE |
|
|
|
|
|
12 |
88 |
|
Klara Hellström |
|
Leksands Simförening |
|
48.59 |
|
|
|
2002 |
SWE |
|
|
|
|
|
13 |
86 |
|
Evelina Karlsson |
|
Leksands Simförening |
|
50.69 |
|
|
|
2002 |
SWE |
|
|
|
|
|
A |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
36.12 |
|
|
|
43 |
Junie Mattsson |
2007 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
36.33 |
|
|
|
63 |
Isabelle Nilsson |
2007 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
37.05 |
|
|
|
6 |
Tindra Byqvist |
2008 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
37.73 |
|
|
|
24 |
Elsa Karls |
2008 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
37.78 |
|
|
|
138 |
Ebba Lundqvist |
2007 |
SWE |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
39.38 |
|
|
|
62 |
Ida Hellström |
2008 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedemora Simsällskap |
|
39.40 |
|
|
|
69 |
Alicia Kraft |
2007 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
40.47 |
|
|
|
131 |
Siri Ljunghall |
2008 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
40.62 |
|
|
|
164 |
Nelly Widmark |
2008 |
SWE |
|
10 |
68 |
|
Vesta Zukauskaite |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
41.20 |
|
|
|
2007 |
SWE |
|
11 |
10 |
|
Edith Wallberg |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
41.28 |
|
|
|
2007 |
SWE |
|
12 |
75 |
|
Minna Hedlund |
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
41.99 |
|
|
|
2007 |
SWE |
|
13 |
70 |
|
Julia Kraft |
|
Hedemora Simsällskap |
|
42.70 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
14 |
9 |
|
Alice Persson |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
44.21 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
15 |
3 |
|
Amanda Häll |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
45.16 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
16 |
67 |
|
Liv Glumoff |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
45.77 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
17 |
100 |
|
Juno Domeij |
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
46.13 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
18 |
151 |
|
Anna Påve |
|
Upsala Simsällskap |
|
46.47 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
19 |
87 |
|
Moa Hellström |
|
Leksands Simförening |
|
49.70 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
20 |
30 |
|
Sara Hydén |
|
Borlänge Simsällskap |
|
56.69 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
B |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
38.70 |
|
|
|
132 |
Saga Jägare |
2010 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
38.89 |
|
|
|
|
|
118 |
Elin Bohman |
2009 |
SWE |
L |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
40.12 |
|
|
|
92 |
Elsa Hedenström |
2009 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
41.50 |
|
|
|
142 |
Ester Wallström |
2009 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
42.77 |
|
|
|
94 |
Tilda Skärström |
2011 |
SWE |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
42.99 |
|
|
|
58 |
Majken Lönn |
2009 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
45.30 |
|
|
|
36 |
Emma Johannesson |
2010 |
SWE |
|
8 |
105 |
|
Yara Khasouf |
|
Söderhamns Simsällskap |
|
45.32 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
9 |
161 |
|
Olivia Melin |
|
Upsala Simsällskap |
|
47.03 |
|
|
|
2009 |
SWE |
|
10 |
26 |
|
Wilma Svantes |
|
Borlänge Simsällskap |
|
48.43 |
|
|
|
2009 |
SWE |
|
11 |
110 |
|
Sandi Jouma |
|
Söderhamns Simsällskap |
|
48.62 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
12 |
95 |
|
Astrid Svensk |
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
52.01 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
13 |
4 |
|
Saga Mesch |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
53.55 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
14 |
27 |
|
Lo Berglund |
|
Borlänge Simsällskap |
|
54.08 |
|
|
|
2009 |
SWE |
|
|
|
|
|
15 |
76 |
|
Ida Käller |
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
55.53 |
|
|
|
2009 |
SWE |
|
|
|
|
|
16 |
85 |
|
Ebba Winter |
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
17 |
83 |
|
Stina Rylander |
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
2009 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:34:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
50m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
29.54 |
|
|
|
166 |
Martin Schön |
2003 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
31.11 |
|
|
|
123 |
Ludvig Glantz |
2006 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
31.99 |
|
|
|
156 |
Mikael Söderberg |
2003 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
33.34 |
|
|
|
134 |
Adi Ramovic |
2004 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
33.82 |
|
|
|
191 |
Arvid Lind |
2005 |
SWE |
|
6 |
133 |
|
Adam Wahlberg |
|
Upsala Simsällskap |
|
33.90 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
A |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
33.15 |
|
|
|
56 |
Elliot Ekman |
2007 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
33.90 |
|
|
|
124 |
Lukas Jonsgården |
2008 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
34.37 |
|
|
|
126 |
Malte Franzén |
2007 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
35.39 |
|
|
|
12 |
Leo Ku-Ringström |
2008 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
36.34 |
|
|
|
25 |
Axel Haglund |
2007 |
SWE |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
36.36 |
|
|
|
60 |
Nils Edberg |
2008 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
37.47 |
|
|
|
160 |
Sixten Lindell |
2008 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
41.92 |
|
|
|
98 |
Theo Kärrlander |
2007 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
42.93 |
|
|
|
2 |
Alfred Eriksson |
2008 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
45.57 |
|
|
|
145 |
Hugo Nordlund |
2008 |
SWE |
|
B |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
144 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
143 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
11 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
128 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
53 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
46.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
129 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
47.59 |
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
47.81 |
|
|
|
31 |
Alex Ström |
2009 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
48.19 |
|
|
|
96 |
Egon Wessling |
2010 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
48.32 |
|
|
|
91 |
Vilgot Johansson |
2009 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:01.67 |
|
|
|
50 |
Joel Kilander |
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:34:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
50m Bröstsim Mixed C |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
40.50 |
|
|
|
140 |
Ella Ahlgren |
2011 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:00.81 |
|
|
|
13 |
Vera Berggren |
2011 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
52.76 |
|
|
|
5 |
Maria Fotescu |
2012 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
29 |
Frida Färnlöf |
2011 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
82 |
Anni Gärds |
2012 |
SWE |
|
6 |
84 |
|
Frida Hallor |
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
2011 |
SWE |
|
7 |
51 |
|
Walter Horn |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
46.61 |
|
|
|
2012 |
SWE |
|
8 |
1 |
|
Arvid Häll |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
47.66 |
|
|
|
2011 |
SWE |
|
9 |
111 |
|
Alicia Lindström |
|
Söderhamns Simsällskap |
|
51.87 |
|
|
|
2011 |
SWE |
|
10 |
80 |
|
Nora Mankler |
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
2011 |
SWE |
|
11 |
17 |
|
Elma Skoglund |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
59.45 |
|
|
|
2012 |
SWE |
|
|
|
|
|
12 |
28 |
|
Nia Ström |
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
2011 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
13 |
81 |
|
Tove Tull Andersson |
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
2011 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
14 |
8 |
|
Lovisa Törnros |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
55.05 |
|
|
|
2012 |
SWE |
|
|
|
|
|
15 |
130 |
|
Selma Widmark |
|
Upsala Simsällskap |
|
48.02 |
|
|
|
2011 |
SWE |
|
|
|
|
|
16 |
190 |
|
Märta Åkerman |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2012 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:34:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
50m Bröstsim Damer Masters |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-99 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
42.60 |
|
|
|
152 |
Carina Andersson |
1975 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
44.02 |
|
|
|
34 |
Margareta Rainer |
1949 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
44.32 |
|
|
|
93 |
Emma Freijd Johansson |
1985 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
39 |
Louise Säfström |
1995 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:35:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
50m Bröstsim Herrar Masters |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-99 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
32.35 |
|
|
|
127 |
Jon Lundqvist |
1971 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
34.99 |
|
|
|
77 |
Adam Rydstedt |
1996 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
37.26 |
|
|
|
153 |
Jesper Olsson |
1975 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
|
|
|
169 |
Henrik Svensk |
1975 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:35:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
200m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:30.31 |
|
|
|
154 |
Tova Franzén |
2001 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:44.97 |
|
|
|
146 |
Ida Svensson |
2006 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
61 |
Stella Karlsson |
2006 |
SWE |
|
A |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
137 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
57 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:44.99 |
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
3:02.87 |
|
|
|
|
|
62 |
Ida Hellström |
2008 |
SWE |
L |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
3:19.35 |
|
|
|
7 |
Elsa Strömberg |
2008 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
59 |
Emmy Olsson |
2008 |
SWE |
|
B |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
159 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
23 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
2:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
22 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
2:58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:34:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:11.43 |
|
|
|
156 |
Mikael Söderberg |
2003 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:22.49 |
|
|
|
133 |
Adam Wahlberg |
2006 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:23.60 |
|
|
|
134 |
Adi Ramovic |
2004 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:32.47 |
|
|
|
123 |
Ludvig Glantz |
2006 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:35.40 |
|
|
|
166 |
Martin Schön |
2003 |
SWE |
|
6 |
167 |
|
Lukas Höglund |
|
Upsala Simsällskap |
|
2:38.18 |
|
|
|
2004 |
SWE |
|
A |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:44.10 |
|
|
|
125 |
Malte Andersson |
2007 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
2:48.54 |
|
|
|
|
|
56 |
Elliot Ekman |
2007 |
SWE |
L |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
2:49.91 |
|
|
|
66 |
Aston Horn |
2007 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
49 |
Ata Östlund Keklik |
2008 |
SWE |
|
B |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
144 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:03.73 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:34:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:10.20 |
|
|
|
64 |
Matilda Nilsson |
2004 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:10.54 |
|
|
|
154 |
Tova Franzén |
2001 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
1:10.80 |
|
|
|
40 |
Lisa Löf |
2004 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
1:14.42 |
|
|
|
38 |
Hanna Stolt |
2004 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:15.09 |
|
|
|
146 |
Ida Svensson |
2006 |
SWE |
|
6 |
149 |
|
Kajsa Franzén |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:18.16 |
|
|
|
2004 |
SWE |
|
7 |
162 |
|
Märta Säfsten |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:21.44 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
8 |
90 |
|
Anna Sisell |
|
Simsällskapet Mora |
|
1:24.04 |
|
|
|
2003 |
SWE |
|
9 |
86 |
|
Evelina Karlsson |
|
Leksands Simförening |
|
1:28.27 |
|
|
|
2002 |
SWE |
|
10 |
88 |
|
Klara Hellström |
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
2002 |
SWE |
|
A |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:07.47 |
|
|
|
57 |
Astrid Lönn |
2008 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:09.59 |
|
|
|
63 |
Isabelle Nilsson |
2007 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
1:13.42 |
|
|
|
43 |
Junie Mattsson |
2007 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:13.83 |
|
|
|
6 |
Tindra Byqvist |
2008 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:14.59 |
|
|
|
10 |
Edith Wallberg |
2007 |
SWE |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:14.97 |
|
|
|
138 |
Ebba Lundqvist |
2007 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:16.16 |
|
|
|
164 |
Nelly Widmark |
2008 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:16.54 |
|
|
|
139 |
Ella Andersson |
2007 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:17.32 |
|
|
|
137 |
Annahita Kamkar |
2008 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:18.28 |
|
|
|
7 |
Elsa Strömberg |
2008 |
SWE |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedemora Simsällskap |
|
1:19.58 |
|
|
|
69 |
Alicia Kraft |
2007 |
SWE |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
1:20.10 |
|
|
|
24 |
Elsa Karls |
2008 |
SWE |
|
13 |
141 |
|
Emelie Törnquist |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:21.12 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
14 |
70 |
|
Julia Kraft |
|
Hedemora Simsällskap |
|
1:23.61 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
15 |
131 |
|
Siri Ljunghall |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:24.58 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
16 |
3 |
|
Amanda Häll |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:30.75 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
17 |
151 |
|
Anna Påve |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:31.48 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
18 |
150 |
|
Emma Fredriksson |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:39.80 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
19 |
87 |
|
Moa Hellström |
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
20 |
30 |
|
Sara Hydén |
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
B |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
1:16.12 |
|
|
|
35 |
Matilda Konradsson |
2009 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
1:19.70 |
|
|
|
92 |
Elsa Hedenström |
2009 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
1:21.81 |
|
|
|
94 |
Tilda Skärström |
2011 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:22.02 |
|
|
|
118 |
Elin Bohman |
2009 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:22.09 |
|
|
|
58 |
Majken Lönn |
2009 |
SWE |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:22.10 |
|
|
|
119 |
Inez Lundqvist |
2009 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:22.30 |
|
|
|
132 |
Saga Jägare |
2010 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:24.13 |
|
|
|
54 |
Ella Hedlund |
2010 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
1:24.36 |
|
|
|
97 |
Saga Engström |
2010 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
1:24.78 |
|
|
|
36 |
Emma Johannesson |
2010 |
SWE |
|
11 |
106 |
|
Nova Selin |
|
Söderhamns Simsällskap |
|
1:26.04 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
12 |
161 |
|
Olivia Melin |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:27.53 |
|
|
|
2009 |
SWE |
|
13 |
104 |
|
Pellin Fattah |
|
Söderhamns Simsällskap |
|
1:27.73 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
14 |
52 |
|
Alina Rücker |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:32.22 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
15 |
120 |
|
Louise Ahlstedt |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:36.52 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
16 |
95 |
|
Astrid Svensk |
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
1:38.23 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
17 |
26 |
|
Wilma Svantes |
|
Borlänge Simsällskap |
|
1:38.68 |
|
|
|
2009 |
SWE |
|
|
|
|
|
18 |
32 |
|
Evelina Myhr |
|
Borlänge Simsällskap |
|
1:39.79 |
|
|
|
2009 |
SWE |
|
|
|
|
|
19 |
110 |
|
Sandi Jouma |
|
Söderhamns Simsällskap |
|
1:39.90 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
20 |
157 |
|
Signe Bergqvist |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:56.55 |
|
SM6 |
|
2009 |
SWE |
|
21 |
4 |
|
Saga Mesch |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
22 |
76 |
|
Ida Käller |
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
2009 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:34:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
100m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
56.05 |
|
|
|
134 |
Adi Ramovic |
2004 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:00.40 |
|
|
|
156 |
Mikael Söderberg |
2003 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:01.35 |
|
|
|
123 |
Ludvig Glantz |
2006 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:03.39 |
|
|
|
166 |
Martin Schön |
2003 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:05.01 |
|
|
|
133 |
Adam Wahlberg |
2006 |
SWE |
|
6 |
71 |
|
Sebastian Pettersson |
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:10.31 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
7 |
55 |
|
Axel Pagard |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:12.05 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
8 |
73 |
|
Gustav Hedin |
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:14.37 |
|
|
|
2005 |
SWE |
|
9 |
74 |
|
Linus Almberg |
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:17.40 |
|
|
|
2005 |
SWE |
|
10 |
42 |
|
Oscar Lundberg |
|
Gävle Simsällskap |
|
1:18.25 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
A |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:03.72 |
|
|
|
66 |
Aston Horn |
2007 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:05.91 |
|
|
|
126 |
Malte Franzén |
2007 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:08.34 |
|
|
|
124 |
Lukas Jonsgården |
2008 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:08.52 |
|
|
|
14 |
Liam Hjertèn |
2008 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:09.63 |
|
|
|
12 |
Leo Ku-Ringström |
2008 |
SWE |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
1:13.15 |
|
|
|
37 |
Oskar Johannesson |
2008 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:14.03 |
|
|
|
160 |
Sixten Lindell |
2008 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:14.94 |
|
|
|
165 |
Seved Rönnholm |
2007 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:15.53 |
|
|
|
60 |
Nils Edberg |
2008 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
1:16.94 |
|
|
|
25 |
Axel Haglund |
2007 |
SWE |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:21.58 |
|
|
|
145 |
Hugo Nordlund |
2008 |
SWE |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:24.93 |
|
|
|
158 |
Vincent Eriksson |
2007 |
SWE |
|
13 |
98 |
|
Theo Kärrlander |
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
1:25.61 |
|
|
|
2007 |
SWE |
|
14 |
2 |
|
Alfred Eriksson |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:29.97 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
B |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:18.69 |
|
|
|
11 |
Tim Ku-Ringström |
2010 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:22.27 |
|
|
|
143 |
Felix Eriksson |
2010 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Söderhamns Simsällskap |
|
1:23.10 |
|
|
|
168 |
Nils Andersson |
2011 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
1:29.97 |
|
|
|
91 |
Vilgot Johansson |
2009 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:33.24 |
|
|
|
53 |
Alvin Visuri |
2010 |
SWE |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:36.58 |
|
|
|
129 |
Lucas Yu |
2010 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:39.10 |
|
|
|
135 |
Alexius Hedström |
2009 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
31 |
Alex Ström |
2009 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
50 |
Joel Kilander |
2010 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
|
|
|
96 |
Egon Wessling |
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:34:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Medley Mixed C |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:20.86 |
|
|
|
140 |
Ella Ahlgren |
2011 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:55.20 |
|
|
|
13 |
Vera Berggren |
2011 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
5 |
Maria Fotescu |
2012 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
29 |
Frida Färnlöf |
2011 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:30.88 |
|
|
|
51 |
Walter Horn |
2012 |
SWE |
|
6 |
1 |
|
Arvid Häll |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:24.72 |
|
|
|
2011 |
SWE |
|
7 |
111 |
|
Alicia Lindström |
|
Söderhamns Simsällskap |
|
1:41.43 |
|
|
|
2011 |
SWE |
|
8 |
28 |
|
Nia Ström |
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
2011 |
SWE |
|
9 |
163 |
|
Rasmus Törnquist |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:20.51 |
|
|
|
2011 |
SWE |
|
10 |
8 |
|
Lovisa Törnros |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:36.78 |
|
|
|
2012 |
SWE |
|
11 |
130 |
|
Selma Widmark |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:34.65 |
|
|
|
2011 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:35:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
4x50m Frisim Mixed C |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
2:41.12 |
|
|
|
18 |
Bollnäs Simsällskap |
2011 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:35:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
4x50m Frisim Damer 13 oä |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-99 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:54.30 |
|
|
|
177 |
Upsala Simsällskap |
2001 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:55.20 |
|
|
|
170 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
2004 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:58.39 |
|
|
|
178 |
Upsala Simsällskap lag 2 |
2004 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
1:59.33 |
|
|
|
46 |
Gävle Simsällskap lag 1 |
2003 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
2:01.59 |
|
|
|
179 |
Upsala Simsällskap lag 3 |
2006 |
SWE |
|
6 |
114 |
|
Söderhamns Simsällskap |
|
Söderhamns Simsällskap |
|
2:02.85 |
|
|
|
2005 |
SWE |
|
7 |
19 |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
2:03.91 |
|
|
|
2007 |
SWE |
|
8 |
47 |
|
Gävle Simsällskap lag 2 |
|
Gävle Simsällskap |
|
2:04.35 |
|
|
|
1949 |
SWE |
|
9 |
180 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
|
Upsala Simsällskap |
|
2:07.98 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
10 |
171 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap lag 2 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
2:14.22 |
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
192 |
|
Upsala Simsällskap lag 5 |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
33 |
|
Borlänge Simsällskap |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
194 |
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2000 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
89 |
|
Leksands Simförening |
2000 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:35:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
4x50m Frisim Herrar 13 oä |
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-99 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:38.98 |
|
|
|
183 |
Upsala Simsällskap |
2003 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:45.07 |
|
|
|
184 |
Upsala Simsällskap lag 2 |
2003 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:48.86 |
|
|
|
78 |
Hudiksvalls Simsällskap |
1996 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:50.52 |
|
|
|
172 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
2007 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
1:54.40 |
|
|
|
185 |
Upsala Simsällskap lag 3 |
2006 |
SWE |
|
6 |
21 |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
Bollnäs Simsällskap |
|
1:58.40 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
7 |
186 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
|
Upsala Simsällskap |
|
2:02.15 |
|
|
|
2007 |
SWE |
|
8 |
187 |
|
Upsala Simsällskap lag 5 |
|
Upsala Simsällskap |
|
2:10.51 |
|
|
|
2007 |
SWE |
|
9 |
117 |
|
Söderhamns Simsällskap |
|
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2006 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 12:35:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
4x50m Medley Mixed C |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
18 |
|
Bollnäs Simsällskap |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
3:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
195 |
|
Upsala / Bollnäs |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
4x50m Medley Damer 13 oä |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
170 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
177 |
|
Upsala Simsällskap |
2001 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
46 |
|
Gävle Simsällskap lag 1 |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
2:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
178 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
48 |
|
Gävle Simsällskap lag 2 |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
2:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
114 |
|
Söderhamns Simsällskap |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
2:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
181 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
171 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap lag 2 |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
20 |
|
Bollnäs Simsällskap |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
2:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
193 |
|
Upsala Simsällskap lag 5 |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
182 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
194 |
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2000 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
116 |
|
Söderhamns Simsällskap lag 2 |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
33 |
|
Borlänge Simsällskap |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
89 |
|
Leksands Simförening |
2000 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
4x50m Medley Herrar 13 oä |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
183 |
|
Upsala Simsällskap |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
188 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
2005 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
173 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
189 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
79 |
|
Hudiksvalls Simsällskap |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
2:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
186 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
21 |
|
Bollnäs Simsällskap |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
2:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
187 |
|
Upsala Simsällskap lag 5 |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
117 |
|
Söderhamns Simsällskap |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
200 |
|
Harnäs-Skutskärs SS Lag 2 |
2000 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
50m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
57 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
113 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
63 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
154 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
40 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
10 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
43 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
23 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
64 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
139 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
62 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
38 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
119 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
35 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
137 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
149 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
146 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
68 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
138 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
132 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
69 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
SWE |
37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
36 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
24 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
142 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
70 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
SWE |
38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
161 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
94 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
9 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
92 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
86 |
|
Evelina Karlsson |
2002 |
Leksands Simförening |
SWE |
39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
90 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
SWE |
39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
118 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
106 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
97 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
39.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
54 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
75 |
|
Minna Hedlund |
2007 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
42.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
26 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
110 |
|
Sandi Jouma |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
150 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
151 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
30 |
|
Sara Hydén |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
120 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
32 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
4 |
|
Saga Mesch |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
95 |
|
Astrid Svensk |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
46.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
100 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
27 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
157 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
47.51 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
49 |
105 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
85 |
|
Ebba Winter |
2010 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
50m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
134 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
123 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
66 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
133 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
126 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
108 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
156 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
124 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
12 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
166 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
72 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
37 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
56 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
55 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
71 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
148 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
73 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
42 |
|
Oscar Lundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
25 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
102 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
60 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
165 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
74 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
168 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
158 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
145 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
11 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
143 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
103 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
121 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
128 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
98 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
96 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
53 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
135 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
2 |
|
Alfred Eriksson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
91 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
31 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
129 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
50 |
|
Joel Kilander |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
199 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
50m Ryggsim Mixed C |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
140 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1 |
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
51 |
|
Walter Horn |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
130 |
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
8 |
|
Lovisa Törnros |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
111 |
|
Alicia Lindström |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
13 |
|
Vera Berggren |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
82 |
|
Anni Gärds |
2012 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
80 |
|
Nora Mankler |
2011 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
28 |
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
29 |
|
Frida Färnlöf |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
50m Ryggsim Damer Masters |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
152 |
|
Carina Andersson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
34 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
39 |
|
Louise Säfström |
1995 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
50m Ryggsim Herrar Masters |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
77 |
|
Adam Rydstedt |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
127 |
|
Jon Lundqvist |
1971 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
200m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
44 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
2:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
64 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
146 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
2:58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
38 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
22 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
3:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
162 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
69 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
SWE |
3:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
118 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
92 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
3:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
142 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
131 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
132 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
3 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
3:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
63 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
3:24.54 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
59 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
3:31.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
161 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
58 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
62 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
65 |
|
Julia Parenmark |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
52 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
200m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
166 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
156 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
123 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
134 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
124 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
56 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
160 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
25 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
2:55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
98 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
3:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
199 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
49 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
133 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
2 |
|
Alfred Eriksson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
400m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
146 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
138 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
10 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
4:47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
139 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
57 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
4:57.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
24 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
5:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
6 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
5:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
164 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
141 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
119 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
69 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
SWE |
5:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
3 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
5:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
67 |
|
Liv Glumoff |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
5:54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
150 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
6:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
32 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
6:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
104 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
26 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
105 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
106 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
156 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
134 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
123 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
167 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
133 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
166 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
14 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
4:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
144 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
148 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
125 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
55 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
4:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
60 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
5:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
158 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
168 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
5:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
143 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
103 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
5:51.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
102 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
98 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
100m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
113 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
154 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
40 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
137 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
23 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
159 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
22 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
62 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
35 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
146 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
10 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
61 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
7 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
59 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
68 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
70 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
SWE |
1:32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
26 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
151 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
120 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
54 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
97 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
36 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
100m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
134 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
156 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
123 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
66 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
72 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
133 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
166 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
73 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
124 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
37 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
25 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
12 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
91 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
11 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
121 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
100m Fjärilsim Mixed C |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
163 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
140 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
63 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
44 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
2:32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
23 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
2:34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
64 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
154 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
6 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
2:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
146 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
10 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
2:38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
159 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
164 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
24 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
2:44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
7 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
2:46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
162 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
149 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
58 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
3:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
131 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
68 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
3:06.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
97 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
3:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
200m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
134 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
156 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
123 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
166 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
133 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
14 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
2:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
55 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
144 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
60 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
74 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
2:52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
143 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
158 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
135 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
128 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
53 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
129 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
96 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
199 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
50m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
113 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
57 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
10 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
40 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
154 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
23 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
141 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
139 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
138 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
6 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
101 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
149 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
119 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
38 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
164 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
41 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
22 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
146 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
24 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
159 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
137 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
35 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
75 |
|
Minna Hedlund |
2007 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
61 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
92 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
68 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
90 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
SWE |
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
132 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
36 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
9 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
32.56 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
69 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
SWE |
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
54 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
59 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
70 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
SWE |
32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
94 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
118 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
161 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
97 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
26 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
86 |
|
Evelina Karlsson |
2002 |
Leksands Simförening |
SWE |
34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
104 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
106 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
67 |
|
Liv Glumoff |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
65 |
|
Julia Parenmark |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
34.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
131 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
120 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
151 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
95 |
|
Astrid Svensk |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
45 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
105 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
100 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
88 |
|
Klara Hellström |
2002 |
Leksands Simförening |
SWE |
37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
150 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
27 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
32 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
30 |
|
Sara Hydén |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
76 |
|
Ida Käller |
2009 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
4 |
|
Saga Mesch |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
157 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
39.81 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
60 |
110 |
|
Sandi Jouma |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
83 |
|
Stina Rylander |
2009 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
50m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
134 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
123 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
66 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
71 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
133 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
156 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
126 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
166 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
108 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
167 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
191 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
14 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
73 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
124 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
56 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
72 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
12 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
37 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
25 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
49 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
144 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
148 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
165 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
42 |
|
Oscar Lundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
102 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
160 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
11 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
145 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
125 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
168 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
143 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
158 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
103 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
2 |
|
Alfred Eriksson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
98 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
128 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
96 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
91 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
31 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
121 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
129 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
50 |
|
Joel Kilander |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
199 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
50m Frisim Mixed C |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
163 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
140 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
130 |
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
51 |
|
Walter Horn |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
111 |
|
Alicia Lindström |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
8 |
|
Lovisa Törnros |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
5 |
|
Maria Fotescu |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
13 |
|
Vera Berggren |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
44.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
17 |
|
Elma Skoglund |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
28 |
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
84 |
|
Frida Hallor |
2011 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
81 |
|
Tove Tull Andersson |
2011 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
80 |
|
Nora Mankler |
2011 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
29 |
|
Frida Färnlöf |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
190 |
|
Märta Åkerman |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
50m Frisim Damer Masters |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
152 |
|
Carina Andersson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
34 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
93 |
|
Emma Freijd Johansson |
1985 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
39 |
|
Louise Säfström |
1995 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
50m Frisim Herrar Masters |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
127 |
|
Jon Lundqvist |
1971 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
77 |
|
Adam Rydstedt |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
153 |
|
Jesper Olsson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
169 |
|
Henrik Svensk |
1975 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
50m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
113 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
64 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
40 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
154 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
137 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
23 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
41 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
22 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
38 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
62 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
101 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
159 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
43 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
6 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
10 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
61 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
164 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
146 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
68 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
24 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
90 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
SWE |
35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
45 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
75 |
|
Minna Hedlund |
2007 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
92 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
58 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
59 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
94 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
97 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
118 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
139 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
54 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
149 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
37.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
141 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
38.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
70 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
SWE |
38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
69 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
SWE |
38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
86 |
|
Evelina Karlsson |
2002 |
Leksands Simförening |
SWE |
39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
36 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
26 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
151 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
41.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
104 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
131 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
120 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
52 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
76 |
|
Ida Käller |
2009 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
27 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
30 |
|
Sara Hydén |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
150 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
110 |
|
Sandi Jouma |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
88 |
|
Klara Hellström |
2002 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
85 |
|
Ebba Winter |
2010 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
95 |
|
Astrid Svensk |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
50m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
134 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
123 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
166 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
133 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
156 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
72 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
191 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
108 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
73 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
71 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
55 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
14 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
16 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
126 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
31.00 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
56 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
144 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
37 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
74 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
12 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
165 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
60 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
49 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
125 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
25 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
124 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
33.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
42 |
|
Oscar Lundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
158 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
168 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
11 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
2 |
|
Alfred Eriksson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
145 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
103 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
143 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
135 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
96 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
128 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
91 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
121 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
53 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
31 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
129 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
53.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
50 |
|
Joel Kilander |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
199 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
50m Fjärilsim Mixed C |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
163 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
140 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
15 |
|
Hunor Pázsit |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
130 |
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
111 |
|
Alicia Lindström |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
13 |
|
Vera Berggren |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
80 |
|
Nora Mankler |
2011 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
51 |
|
Walter Horn |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
29 |
|
Frida Färnlöf |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
5 |
|
Maria Fotescu |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
28 |
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
8 |
|
Lovisa Törnros |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
50m Fjärilsim Damer Masters |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
152 |
|
Carina Andersson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
93 |
|
Emma Freijd Johansson |
1985 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
34 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
39 |
|
Louise Säfström |
1995 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
50m Fjärilsim Herrar Masters |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
77 |
|
Adam Rydstedt |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
127 |
|
Jon Lundqvist |
1971 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
153 |
|
Jesper Olsson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
169 |
|
Henrik Svensk |
1975 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
44 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
5:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
146 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
63 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
5:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
138 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
57 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
5:56.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
162 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
6 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
6:02.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
7 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
6:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
35 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
119 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
400m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
134 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
156 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
123 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
133 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
166 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
124 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
55 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
5:46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
125 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:53.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
66 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
5:53.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
49 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
144 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
113 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
10 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
64 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
139 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
23 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
40 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
154 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
159 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
164 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
146 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
141 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
101 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
149 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
24 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
137 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
22 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
61 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
7 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
75 |
|
Minna Hedlund |
2007 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
1:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
68 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
69 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
SWE |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
90 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
SWE |
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
59 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
54 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
58 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
94 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
161 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
65 |
|
Julia Parenmark |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
106 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
132 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
67 |
|
Liv Glumoff |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
70 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
SWE |
1:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
104 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
26 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
86 |
|
Evelina Karlsson |
2002 |
Leksands Simförening |
SWE |
1:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
131 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
151 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
34 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
105 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
100 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
1:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
120 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:24.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
150 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
95 |
|
Astrid Svensk |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
32 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
30 |
|
Sara Hydén |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
157 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:28.47 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
47 |
27 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
85 |
|
Ebba Winter |
2010 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
134 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
123 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
53.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
156 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
53.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
166 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
66 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
133 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
71 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
14 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
126 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
108 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
16 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
167 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
191 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
72 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
1:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
12 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
56 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
144 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
73 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
1:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
37 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
25 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
60 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
102 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
165 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
148 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
160 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
74 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
1:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
42 |
|
Oscar Lundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:04.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
145 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
11 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
103 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
128 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
135 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
158 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
98 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
168 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
96 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
143 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
53 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
121 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
31 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
129 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
50 |
|
Joel Kilander |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
199 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
100m Frisim Mixed C |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
163 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
15 |
|
Hunor Pázsit |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
140 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
8 |
|
Lovisa Törnros |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
51 |
|
Walter Horn |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
28 |
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
82 |
|
Anni Gärds |
2012 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
13 |
|
Vera Berggren |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
29 |
|
Frida Färnlöf |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:28:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
200m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
10 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
2:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
154 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
146 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
63 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:42.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
138 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:48.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
142 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
161 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
36 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
2:58.89 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
132 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
150 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
62 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
97 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
32 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:29:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
200m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
134 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
123 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
156 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
133 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
124 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
167 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
166 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
158 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
148 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:58.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
91 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
3:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
98 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
102 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
199 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:29:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
100m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
64 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
44 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
57 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
43 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
23 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
118 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
138 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
38 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
6 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
24 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
22 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
146 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
69 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
SWE |
1:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
45 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
162 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
164 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
132 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
92 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
131 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
35 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
101 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
10 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
75 |
|
Minna Hedlund |
2007 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
1:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
94 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
65 |
|
Julia Parenmark |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:31.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
58 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
3 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
105 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
119 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
70 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
SWE |
1:38.78 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
151 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
67 |
|
Liv Glumoff |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
100 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
1:42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
52 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
110 |
|
Sandi Jouma |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
87 |
|
Moa Hellström |
2008 |
Leksands Simförening |
SWE |
1:52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
120 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
4 |
|
Saga Mesch |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
83 |
|
Stina Rylander |
2009 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
26 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:29:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
166 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
156 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
134 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
123 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
56 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
124 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
133 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
66 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
191 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
160 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
12 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
60 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
144 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
25 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
14 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
143 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
165 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
11 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
98 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
SWE |
1:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
74 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
1:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
2 |
|
Alfred Eriksson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
128 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
135 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
129 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
96 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:29:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
100m Bröstsim Mixed C |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
140 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1 |
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
15 |
|
Hunor Pázsit |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
130 |
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
8 |
|
Lovisa Törnros |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
17 |
|
Elma Skoglund |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
80 |
|
Nora Mankler |
2011 |
Leksands Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
28 |
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
29 |
|
Frida Färnlöf |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:29:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
100m Medley Damer Masters |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
39 |
|
Louise Säfström |
1995 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
152 |
|
Carina Andersson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
93 |
|
Emma Freijd Johansson |
1985 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
34 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 15:55:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
100m Medley Herrar Masters |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
127 |
|
Jon Lundqvist |
1971 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
77 |
|
Adam Rydstedt |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
153 |
|
Jesper Olsson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
169 |
|
Henrik Svensk |
1975 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 15:55:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|