Program for Sigma Cup 2022 - Blovstrød
Below are all entry- and startlists shown by session.
Lørdag - yngste svømmere
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 114, 50m Rygsvømning Herrer
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
2 |
|
Nikolaj Halfdan Gath |
2013 |
BIRKERØD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
3 |
|
Viktor Munch Kibshede |
2012 |
HOVEDSTAD |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
4 |
|
Mathias Cánovas |
2012 |
BIRKERØD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 114, 50m Rygsvømning Herrer |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
1 |
|
Muhammed Zakariyyaa Masood |
2011 |
GLADSAXE |
1:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
2 |
|
Erik Behrens Strange |
2012 |
BIRKERØD |
1:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
3 |
|
Erik Albert Bach-Keldsen |
2013 |
BIRKERØD |
57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
4 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
GLADSAXE |
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
5 |
|
Arthur Hjorth-Nielsen |
2013 |
BIRKERØD |
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 114, 50m Rygsvømning Herrer |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
1 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
GLADSAXE |
55.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
2 |
|
Luca Merlung Bottino |
2012 |
BIRKERØD |
54.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
3 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
GLADSAXE |
53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
4 |
|
Frederik Hansen |
2012 |
HOVEDSTAD |
54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
5 |
|
Jacob Nørgaard |
2012 |
HOVEDSTAD |
55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
6 |
|
Ask Bjerregaard Sæthre |
2012 |
HOVEDSTAD |
55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 114, 50m Rygsvømning Herrer |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
1 |
|
Neil Utthasang Wolf |
2013 |
BIRKERØD |
51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
2 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
HOVEDSTAD |
50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
3 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
ALLERØD |
48.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
4 |
|
Alvin Bøgh Carlsen |
2012 |
HOVEDSTAD |
49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
5 |
|
Willas Friis Rohde |
2012 |
HOVEDSTAD |
50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
6 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
GLADSAXE |
53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 114, 50m Rygsvømning Herrer |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
BIRKERØD |
47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
2 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
ALLERØD |
45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
3 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
HOVEDSTAD |
44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
4 |
|
Victor Morville |
2011 |
ALLERØD |
44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
5 |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
ALLERØD |
47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
6 |
|
Stanislaw Kowelczewski |
2010 |
HOVEDSTAD |
48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 114, 50m Rygsvømning Herrer |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
1 |
|
Knud Juul Søeborg |
2011 |
HELSINGØR |
44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
2 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
ALLERØD |
43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
3 |
|
Sander Martinsen |
2012 |
HELSINGØR |
43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
4 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
ALLERØD |
43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
5 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
HOVEDSTAD |
43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
6 |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
BIRKERØD |
44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 114, 50m Rygsvømning Herrer |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
1 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
HOVEDSTAD |
41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
2 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
BIRKERØD |
41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
3 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
ALLERØD |
39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
4 |
|
Ditlev Elleskov |
2011 |
HELSINGØR |
39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
5 |
|
Anders Reiter Koefoed |
2011 |
HELSINGØR |
41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
6 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
HOVEDSTAD |
42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 114, 50m Rygsvømning Herrer |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
1 |
|
Albert Redestam |
2010 |
HELSINGØR |
38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
2 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
BIRKERØD |
37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
BIRKERØD |
35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
4 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
BIRKERØD |
35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6-SLANGE |
38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
6 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
GLADSAXE |
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 08:42.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|