Ohjelma Lyhyen radan SM-uinnit
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vaasan Uimahalli |
Järjestäjä: |
VUS-VSS |
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
15.12.2022 - 18.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200m Sekauinti Naiset All ages |
|
|
|
|
|
|
|
|
ME |
2:01.86 |
|
Katinka Hosszu |
|
HUN (HUN) |
(QAT) |
6.12.2014 |
|
|
EE |
2:01.86 |
|
Katinka Hosszu |
|
HUN (HUN) |
Doha (QAT) |
6.12.2014 |
|
|
SE |
2:10.51 |
|
Tanja Kylliäinen |
1993 |
Louisville (FIN) |
Doha, QAT |
6.12.2014 |
|
|
SMKE |
2:11.58 |
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV |
Espoo |
1.1.2015 |
|
|
NSE |
2:12.38 |
|
Emilia Pikkarainen |
1992 |
VanVe |
Jyväskylä (FIN) |
31.10.2009 |
|
|
NSMKE |
2:14.21 |
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV |
Tampere (FIN) |
1.1.2012 |
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
82 |
|
Louna Kasvio |
2006 |
Simmis Grani |
FIN |
2:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
503 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
6 |
|
Lotta Pälsi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
109 |
|
Anna Kotonen |
1997 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
416 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
7 |
|
Jenna Pulkkinen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
568 |
|
Mila Manner |
2001 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
19 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
667 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
438 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
348 |
|
Milla Karttunen |
2005 |
Raision Urheilijat |
FIN |
2:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
479 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
458 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
FIN |
2:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
431 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
80 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Simmis Grani |
FIN |
2:22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
517 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
116 |
|
Emma Johansson |
2003 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
269 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
2:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
417 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
414 |
|
Ella Suominen |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
84 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
FIN |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
415 |
|
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
560 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
FIN |
2:24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
153 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
328 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
2:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
77 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
2:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
338 |
|
Viola Karismaa |
2005 |
Porin Uimaseura |
FIN |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
470 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
FIN |
2:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
422 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
66 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
2:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
327 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
2:27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
488 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
318 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
FIN |
2:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
582 |
|
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
28 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
451 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
FIN |
2:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
30 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
233 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
2:28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
434 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
496 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
47 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
2:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
504 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
101 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
90 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
FIN |
2:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
128 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
275 |
|
Ella Hulkki |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
2:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
467 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
2:30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
424 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
264 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
2:31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
630 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
FIN |
2:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
514 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
436 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
142 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
462 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
2:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
450 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
FIN |
2:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
32 |
|
Iryna Serik |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
23 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
388 |
|
Petra Soini |
2007 |
TaTu Tampere |
FIN |
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
158 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
95 |
|
Jenni Kurki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
442 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
78 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
2:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
239 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
FIN |
2:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
437 |
|
Mirella Sauhula |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
79 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
2:33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
204 |
|
Minea Törhönen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
2:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
62 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
2:34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
362 |
|
Anni Törmänen |
2005 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
2:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
677 |
|
Maija Serebruskina |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
2:34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
140 |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
628 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
FIN |
2:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
454 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
FIN |
2:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
469 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
FIN |
2:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
464 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
FIN |
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
525 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.12.2022 19.19.08 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|