Program for Lyhyen radan SM-uinnit
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vaasan Uimahalli |
Järjestäjä: |
VUS-VSS |
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
15.12.2022 - 18.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
400m Sekauinti Naiset All ages |
|
|
|
|
|
|
|
|
ME |
4:18.94 |
|
Mireia Belmonte |
|
ESP (ESP) |
(NED) |
12.8.2017 |
|
|
EE |
4:18.94 |
|
Mireia Belmonte Garcia |
|
ESP (ESP) |
Eindhoven (NED) |
12.8.2017 |
|
|
SE |
4:35.91 |
|
Tanja Kylliäinen |
1993 |
Louisville (FIN) |
Doha, QAT |
3.12.2014 |
|
|
SMKE |
4:38.75 |
|
Tanja Kylliäinen |
1993 |
LBA |
Vaasa |
1.1.2011 |
|
|
NSE |
4:40.41 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS |
Helsinki (FIN) |
2.2.2020 |
|
|
NSMKE |
4:45.87 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS |
(FIN) |
1.1.2018 |
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
82 |
|
Louna Kasvio |
2006 |
Simmis Grani |
FIN |
4:41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
14 |
|
Ada Hakkarainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
4:46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
6 |
|
Lotta Pälsi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
4:49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
416 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
4:53.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
80 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Simmis Grani |
FIN |
4:54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
19 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
4:55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
116 |
|
Emma Johansson |
2003 |
Cetus Espoo |
FIN |
4:59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
517 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
5:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
417 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
FIN |
5:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
458 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
FIN |
5:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
667 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
5:04.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
414 |
|
Ella Suominen |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
5:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
269 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
5:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
504 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
5:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
328 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
5:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
101 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
5:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
23 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
5:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
470 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
FIN |
5:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
434 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
5:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
422 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
5:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
496 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
5:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
288 |
|
Ellen Williamsson |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
5:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
427 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
5:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
264 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
5:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
559 |
|
Laura Lehtoila |
2008 |
ORCA Helsinki |
FIN |
5:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
185 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
FIN |
5:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
78 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
5:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
424 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
5:28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
464 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
FIN |
5:29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
443 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
5:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.12.2022 19.19.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|