Program för UGP 3 2022, Norrtälje
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
352 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
366 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
365 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
355 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
364 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
363 |
|
Ida Ösund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
350 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
356 |
|
Frida Steen |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
10 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
372 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:43.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
560 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:43.96 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
12 |
369 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:44.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
325 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:44.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
241 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
323 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
429 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
450 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
233 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
371 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
415 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
12 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
17 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:48.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
321 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
409 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
2:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
485 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
452 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
9 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
237 |
|
Klara Uddeholt |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
243 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
14 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
427 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:52.30 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
448 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
399 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:53.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
231 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
13 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:53.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
390 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:56.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
449 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
496 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
495 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
481 |
|
Judit Andersson |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
236 |
|
Isabel Behring |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
16 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
3:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
404 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
3:00.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
398 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
3:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
504 |
|
Daria Silinski |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
405 |
|
Sofia Christensson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
3:05.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
250 |
|
Juni Agerhäll |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:05.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
445 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
3:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
453 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
3:06.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
254 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:08.22 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
508 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
255 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:31.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
249 |
|
Ella Svanholm |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
507 |
|
Hedda Revsäter |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
251 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
256 |
|
Elin Schmidt |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
386 |
|
Stella Jansson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-16 08:17:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|